Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Szef WBC Mauricio Sulaiman zabrał głos w sprawie Ryana Garcii (25-1, 20 KO), który przedwczoraj został oficjalnie zawieszony na rok w wyniku dopingowej wpadki w walce z Devinem Haney.

- Wiele osób pyta, jak zamierzamy ukarać Ryana Garcię. Nam nie zależy na karaniu go. My chcemy mu pomóc, Ryan to istota ludzka, która cierpi, ma ciężki czas. Tu nie chodzi o boks, Ryan potrzebuje natychmiastowego wsparcia i uwagi, teraz. Mistrzu, jesteśmy z tobą! - napisał Suliman.

Add a comment

Nowojorska Stanowa Komisja Sportowa (NYSAC) ukarała Ryana Garcię (25-1, 20 KO) rocznym zawieszeniem w konsekwencji dopingowej wpadki przy okazji kwietniowej walki z Devinem Haney (31-0, 15 KO). Decyzja została podjęta po zawarciu ugody pomiędzy NSAC a prawnym teamem pięściarza.

Ponadto: wygrana Garciii została unieważniona i walkę uznano za nieodbytą, a Garcia został ukarany odebraniem mu 1,1 mln dolarów z gaży (część tej kwoty może trafić do Haneya) i grzywną wysokości 10 tysięcy dolarów.

Ryan Garcia postanowienie nowojorskiej komisji skomentował następująco: "Pozbawiono mnie zwycięstwa. OK, ja i tak już zakończyłem karierę. Po prostu za rok ją wznowię... Nigdy nie byłem oszustem. Jeb** to"!

Add a comment

Ben Shalom w wywiadzie dla Boxingscene zdradził, że Richard Riakporhe (17-1, 13 KO) po nieudanej próbie ataku na pas WBO kategorii junior ciężkiej spróbuje swoich sił w wadze bridger lub ciężkiej.

- Jeśli spojrzycie na Oleksandra Usyka, który jest teraz królem ciężkiej albo na Davida Haye, to widać, że dywizja cruiser produkowała w przeszłości świetnych ciężkich - mówi szef grupy BOXXER.

- Myślę, że podobnie będzie z Lawrencem Okoliem i Richardem Riakporhe. Jai Opetaia też pewnie skończy w ciężkiej - przewiduje Shalom.

Add a comment

Jak poinformował Lance Pugmire, Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork zbierze się jeszcze w tym tygodniu, by podjąć decyzję ws. Ryana Garcii (25-1, 20 KO).

W organizmie Amerykanina przy okazji kwietniowej walki z Devinem Haney wykryto zakazaną ostarynę. Pozytywne wyniki pod kątem dopingu dały dwa badania: przeprowadzone dzień przed walką i tuż po walce. W obydwu przypadkach próbki B potwierdziły rezultaty wcześniejszych analiz.

Garcii grozi kara zawieszenia i grzywny oraz cofnięcie zwycięstwa nad Haneyem. Prawnicy pięściarza stoją na stanowisku, że ostaryna dostała się do jego organizmu w konsekwencji spożycia zanieczyszczonej odżywki.

Add a comment

Wygląda na to, że Saul Alvarez (61-2-2, 39 KO) jednak zdecyduje się na obowiązkową obronę tytułu IBF wagi superśredniej i zmierzy się z Williamem Scullem (22-0, 9 KO).

Jak informują promotorzy Skulla z grupy AGON, przetarg na walkę został anulowany i zainteresowane strony negocjują aktualnie warunki organizacji pojedynku.

Dzierżący komplet mistrzowskich tytułów w limicie wagowym do 168 funtów "Canelo" na ring powróci prawdopodobnie we wrześniu.

Add a comment

Chris Billam-Smith (20-1, 13 KO) po udanej obronie pasa WBO wagi junior ciężkiej w starciu z Richardem Riakporhe gotów jest na unifikacyjne pojedynki z innymi mistrzami. Brytyjczykowi marzy się też konfrontacja z Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO), który niedawno zapowiedział, że rozważa powrót do kategorii cruiser.

- Jeśli Usyk faktycznie zszedłby niżej, to byłoby coś wspaniałego! - powiedział Sky Sports "The Gentleman". - Gdy dołączyłem do gymu Shane'a McGuigana, rozmawialiśmy o Usyk. Shane opowiadał mi, jak wyjątkowym zawodnikiem jest Usyk. Wtedy odparłem: "trenuj mnie tak, bym go mógł pokonać". A to był rok 2017!

- Usyk jest znakomitym bokserem i byłoby zaszczytem dzielić z nim ring. Podobnie z Ramirezem czy Opetaią. Oczywiście w żadnym wypadku nie wyobrażam sobie, że byłaby to łatwa walka, ale móc z nim rywalizować, to byłoby coś fenomenalnego. Rzecz jasna jak każdy pięściarz wierzyłbym w swoje zwycięstwo - dodał niedawny rywal Mateusza Masternaka.

Add a comment

Na koncie Youtube Fighthype, zapewne dzięki "uprzejmości" Floyda Mayweathera Jr, ukazało się nieedytowane nagranie sparingu na zasadach Dog House (bez nokdaunów i przerw) Gervonty Davisa (30-0, 28 KO) z Devinem Haney (31-1, 15 KO). Pochodzące prawdopodobnie sprzed 9 lat wideo (Haney miał 16 lat, Davis 20 i rekord zawodowy 10-0) wywołało w internecie gorącą dyskusję ze względu na okoliczności sparingu - widać bowiem wyraźnie, że niemal cały gym (na czele z Mayweatherem) jest po stronie Haneya, a "TanK" mimo wyraźnego braku zaangażowania kilka razy "podłącza" teoretycznie dominującego i agresywnie nastawionego młodego rywala.

Add a comment

W walce wieczoru gali Premier Boxing Champions w Las Vegas Gervonta Davis (30-0, 28 KO) obronił pas WBO kategorii lekkiej, nokautując w ósmej rundzie Franka Martina (18-1, 12 KO).

Faworyzowany czempion, który między liny powrócił po 14-miesięcznej przerwie, początkowo miał bardzo duże kłopoty z ruchliwym i szybkim rywalem. Martin z łatwością schodził z linii natarcia "Tanka" i skutecznie go kontrował. W miarę upływu czasu mistrzowi coraz częściej udawało się jednak zamykać przeciwnika przy linach. 

W ósmej rundzie Davis wreszcie dopiął swego - najpierw trafił potężnym lewym podbródkowym, potem poprawił jeszcze mocniejszym lewym sierpem i prowadzący 67-66 na wszystkich kartach punktowych Martin został znokautowany.

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali w Londynie Chris Billam-Smith (20-1, 13 KO) gładko pokonał na punkty Richarda Riakporhe (17-1, 13 KO), broniąc po raz drugi pasa WBO kategorii junior ciężkiej.

Czempion w przekroju walki w pełni dominował między linami łatwo przechodząc do półdystansu, gdzie skutecznie atakował pretendenta kombinacjami uderzeń. Riakporhe jedynie w dziewiątej rundzie na moment zagroził Billamowi-Smithowi, jednak ten na mocne uderzenia rywala odpowiedział swoim zdecydowanym atakiem.

Ostatecznie po dwunastu starciach sędziowie punktowali zgodnie na korzyść mistrza 116-111, 115-112, 115-112.

Add a comment

Boksujący w kategorii półciężkiej srebrny medalista olimpijski z Tokio Ben Whittaker (8-0, 5 KO) łatwo zwyciężył na punkty niepokonanego wcześniej Ezrę Arenyekę (12-1, 10 KO).

Walka od początku do końca przebiegała pod znakiem pełnej dominacji "Pijanego Mistrza", który tradycyjnie popisywał się w ringu nieszablonowymi rozwiązaniami technicznymi i brawurowymi akcjami w obronie.

Po ostatnim gongu sędziowie jasno wskazali na wygraną Whittakera, który dzięki wiktorii zdobył pierwszy w zawodowej karierze pas - IBF International - i zapewne niebawem zamelduje się w rankingu International Boxing Federation.

Add a comment

W pojedynku o wakujące mistrzostwo Europy i tytuł czempiona Wielkiej Brytanii kategorii junior ciężkiej Jack Massey (22-2, 12 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Isaaca Chamberlaina (16-3, 8 KO).

Walka była bardzo zaciętym i wyrównanym bojem, w którym obaj pięściarze nie szczędzili sobie mocnych ciosów. Po pierwszej fazie korzystniejszej dla Masseya w połowie rywalizacji do głosu doszedł Chamberlain, jednak mocna końcówka kolegi z sali treningowej Lawrence'a Okoliego zdecydowała o jego ostatecznym sukcesie.

Po dwunastu emocjonujących rundach sędziowie punktowali: 115:113, 115:113 i 116:112. Pas EBU w limicie 91 kg należał poprzednio do Michała Cieślaka, który po zwakowaniu tytułu otrzymał status obowiązkowego challengera.

Add a comment