Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Marek Matyja (20-3-2, 9 KO) skomentował sobotnią walkę z Cragiem Richardsem (17-2-1, 10 KO) na gali w Londynie. Polak przegrał z niedawnym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej przez techniczny nokaut w szóstej rundzie.

- Nie przegrwa ten, co nie próbuje.Porażka jest częścią sukcesu. Nie poddam się, wyciągnę wnioski i będę dalej próbował - napisał w mediach społecznościowych pięściarz z Wrocławia.

Dla Matyi był to trzeci tegoroczny występ i pierwsza na zawodowych ringach walka poza granicami Polski. Stawką pojedynku z Richardsem był pas WBA International wagi półciężkiej.

Add a comment

Marek Matyja (20-3-2, 9 KO) dobrze sobie radził we wczorajszym pojedynku z faworyzowanym Craigiem Richardsem (17-2-1, 9 KO) na gali w Londynie, jednak chwila nieuwagi w szóstej rundzie kosztowała go wiele. Polak dał się zamroczyć mocnym podbródkowym i po przyjęciu kolejnych ponad dwudziestu uderzeń bez odpowiedzi został "na stojąco" poddany przez sędziego ringowego. Występ swojego zawodnik skomentował na Twitterze Andrzej Wasilewski. 

- Nie widziałem żadnego skandalu w decyzji o przerwaniu walki Matyi. Mógł sędzia to przerwać. Mógł też puścić, bo zostały sekundy do końca rundy. Widziałem już zwycięstwo Marka! Duży pech...!!! - napisał szef KnockOut Promotions. 

Na temat okoliczności zastopowania pojedynku Matyi z Richardsem wypowiedział się też komentujący galę dla DAZN Tony Bellew, który stwierdził, że Polak być może był kilka uderzeń od ciężkiego nokautu, ale z drugiej strony może się czuć rozczarowany decyzją arbitra.

Add a comment

W pojedynku o pas WBA International wagi półciężkiej rozegranym na gali w Londynie Marek Matyja (20-3-2, 9 KO) przegrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie z Craigiem Richardsrm (17-2-1, 9 KO).

Do momentu przerwania walki rywalizacja była zacięta, a stroną atakująca był Polak, który według Tony'ego Bellew po pięciu rundach prowadził 48-47. 

O rozstrzygnięciu boju zadecydował prawy podbródkowy Richardsa, po którym Matyja nie zdołał dojść do siebie i choć nie padł na deski, został poddany przez sędziego ringowego.

Add a comment

Około 20.30 czasu polskiego pojawią się dziś w ringu Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) i Craig Richards (16-2-1, 9 KO), by rywalizować o pas WBA International kategorii półciężkiej. 

Pojedynek będzie jedną z atrakcji gali grupy Matchroom Boxing w Londynie, na której dojdzie także do ciekawego starcia w kategorii ciężkiej pomiędzy charyzmatycznym Alenem Babićem (7-0, 7 KO) i byłym pretendentem do mistrzowskich tytułów Erikiem Moliną (28-7, 20 KO). W Polsce transmisja na platformie DAZN

Dla Marka Matyi konfrontacja z faworyzowanym Brytyjczykiem będzie pierwszym występem poza granicami kraju. Craig Richards dziś powróci między liny po porażce w mistrzowskim boju z Dimitrim Biwołem.

Add a comment

Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) i Craig Richards (16-2-1, 9 KO) zmieścili się w limicie kategorii półciężkiej przed sobotnią walką o pas WBA International. 

Zakontraktowany na dziesięć rund pojedynek, który dla Matyi będzie pierwszym zagranicznym startem a dla Richardsa powrotem między liny po porażce w boju o tytuł WBA z Dimitrim Biwołem, rozegrany zostanie na gali DAZN w Londynie. 

Walkę w ringu poprowadzi Brytyjczyk John Latham. Punktować będą: Kieran McCann, Mark Lyson i Victor Loughlin (Wszyscy Wielka Brytania). Transmisja w Polsce na platformie DAZN

Add a comment

Bukmacherzy i pięściarscy eksperci nie dają Markowi Matyi (20-2-2, 9 KO) większych szans na wygraną w jutrzejszej walce z pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej Craigem Richardsem (16-2-1, 9 KO). Zawodnik KnockOut Promotions zapewnia jednak, że nie zamierza tanio sprzedać skóry i chce pokonać faworyzowanego rywala. Transmisja z gali w Londynie, podczas której dojdzie także między innymi do starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Alenem Babićem (7-0, 7 KO) i Erikiem Moliną (28-7, 20 KO) na platformie DAZN.

Add a comment

W sobotę na gali Matchroom Boxing w Londynie Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) zmierzy się z niedawnym pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej Craigem Richardsem (16-2-1, 9 KO). Transmisja z imprezy, podczas której dojdzie także między innymi do starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Alenem Babićem (7-0, 7 KO) i Erikiem Moliną (28-7, 20 KO) na platformie DAZN.

Add a comment

30 października na gali Matchroom Boxing w Londynie Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) zmierzy się z niedawnym pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej Craigem Richardsem (16-2-1, 9 KO). We wrześniu osiem sparingowych rund z Brytyjczykiem zaliczył Fiodor Czerkszyn (18-0, 12 KO). Jak ocenia rywala swojego kolegi z KnockOut Promotions?

- Richards na początku stara się boksować mądrze, trzyma dystans - lewa ręka i przygotowuje mocny prawy prosty. Ale jeśli schodzisz z linii, nie dajesz mu się dostosowywać, może wtedy pójść do przodu i popełniać błędy. Akurat Markowi będzie to pasowało, jeśli Richards będzie chciał się z nim bić. Tam można poszukać swojej szansy. Wiadomo, przed Markiem ciężkie zadanie, ale będę trzymał kciuki - mówi Czerkszyn, który już w sobotę na gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 18 w Zakopanem skrzyżuje rękawice z Argentyńczykiem Gonzalo Gastonem Corią (18-4, 7 KO).

Bezpośrednią transmisję z walki Matyi z Richardsem przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Pojedynek Czerkaszyn - Coria obejrzeć będzie można w TVP Sport.

 

Add a comment

Grupa Matchroom Boxing oficjalnie potwierdziła walkę Marka Matyi (20-2-2, 9 KO) z niedawnym pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej Craigem Richardsem (16-2-1, 9 KO). Pojedynek odbędzie się 30 października na gali w Londynie, której główną atrakcją będzie starcie o tytuł WBC Interim kategorii ciężkiej pomiędzy  Dillianem Whytem (28-2, 19 KO) i Otto Wallinem (22-1, 14 KO).

Add a comment