onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 TVP Sport pokaże na żywo galę, która odbędzie się 9 marca w Grande Synthe na północy Francji. Dojdzie tam do walki mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremety (18-0, 4 KO) z Andrew Francillettem (21-1-1, 5 KO).

Dla 29-letniego Szeremety będzie to druga obrona tytułu wywalczonego przed rokiem. Ostatni raz białostoczanin boksował we wrześniu, wygrywając przez nokaut z Hiszpanem Rubenem Diazem.

- Mam nadzieję, że to będzie już ostatni pojedynek przed walką o mistrzostwo świata. Jestem na czołowych miejscach rankingów wszystkich najważniejszych organizacji. Nie ma na co czekać - mówi Szeremeta.

Francillette ostatni pojedynek stoczył w czerwcu i był to jego jedyny występ w ubiegłym roku. Pięściarz z Francji wygrał wtedy z Emanuele Della Rosą, zdobywając przy okazji pas WBA International.

Trzynastu Polaków zostało sklasyfikowanych w najnowszych rankingach federacji WBC. Najwyżej sklasyfikowanym pięściarzem pozostaje mistrz Europy Kamil Szeremeta, który utrzymał drugą pozycję w wadze średniej. Wyprzedza go jedynie Giennadij Gołowkin.

Wysoko sklasyfikowano także m.i. Macieja Sulęckiego (4. miejsce w wadze super półśredniej), Andrzeja Fonfarą (6. w junior ciężkiej), Krzysztofa Włodarczyka (7. w junior ciężkiej) oraz Adama Kownackiego, który po zwycięstwie z Geraldem Washingtonem awansował na piąte miejsce w klasyfikacji wagi ciężkiej.

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 5. Adam Kownacki, 31. Artur Szpilka, 33. Mariusz Wach, 37. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 6. Andrzej Fonfara, 7. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 23. Michał Cieślak, 28. Adam Balski; waga półciężka - 20. Robert Parzęczewski, 39. Paweł Stępień; waga średnia - 2. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 4. Maciej Sulęcki.

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Kamilem Szeremetą (18-0, 4 KO), w której między innymi o obronie tytułu mistrza Europy wagi średniej z Andrew Franciellettem (21-1-1, 5 KO), walce Canelo - Jacobs, a także... Krzysztofie Zimnochu.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) spędzi trochę czasu na Wyspach Brytyjskich. 29-latek, który przygotowuje się do obrony tytułu mistrza Europy z Andrew Franciellettem (21-1-1, 5 KO), ma wylecieć do Anglii na kilka sesji sparingowych z Liamem Williamsem (19-2-1, 14 KO).

- Decyzja w tej sprawie zapadnie na dniach. Ja na pewno chciałbym zaliczyć taki wyjazd, najlepiej z moim trenerem Fiodorem Łapinem. To dobra możliwość sprawdzenia się z zawodnikiem, który jest wysoko notowany w rankingach - mówi Szeremeta.

Dla 26-letniego Williamsa, sparingi z pięściarzem z Białegostoku, byłyby częścią przygotowań przed marcową walką z Joe Millenderem. Anglik będzie bronił w tym pojedynku tytułu mistrza Wielkiej Brytanii.

Do walki Szeremety z Francillettem dojdzie 9 marca we Francji. Polak po raz drugi przystąpi do obrony wywalczonego w ubiegłym roku pasa EBU.

Trzynastu Polaków zostało sklasyfikowanych w zaktualizowanych rankingach federacji WBC. Najwyżej stoją akcje mistrza Europy Kamila Szeremety, który awansował na drugą pozycję w wadze średniej. Wyprzedza go jedynie Giennadij Gołowkin.

Wysoko sklasyfikowano także m.i. Macieja Sulęckiego (5. miejsce w wadze super półśredniej), Andrzeja Fonfarą (6. w junior ciężkiej), Krzysztofa Włodarczyka (8. w junior ciężkiej) oraz Adama Kownackiego (8. w ciężkiej).

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 8. Adam Kownacki, 31. Artur Szpilka, 32. Mariusz Wach, 38. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 6. Andrzej Fonfara, 7. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 23. Michał Cieślak, 28. Adam Balski; waga półciężka - 20. Robert Parzęczewski, 39. Paweł Stępień; waga średnia - 2. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 5. Maciej Sulęcki.

Matteo Signani (27-5-3, 10 KO) został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Europy wagi średniej. Pas mistrzowski EBU w limicie kategorii do 72,5 kg od lutego ubiegłego roku posiada Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO).

29-letni Polak najbliższy pojedynek stoczy 9 marca we Francji. Białostoczanin będzie bronił tytułu w walce z Francuzem Andrew Fancillettem.

Dopiero po marcowym pojedynku, Europejska Unia Boksu może nakazać rozpoczęcie rozmów pomiędzy obozami Szeremety i Signaniego. Włoch w przeszłości dzierżył pas mistrza Unii Europejskiej oraz boksował o mistrzostwo Europy, jednak przegrał na punkty z Emanuele Blandamurą.

9 marca w Grande Synthe na północy Francji dojdzie do walki mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremety (18-0, 4 KO) z Andrew Francillettem (21-1-1, 5 KO) - poinformował oficjalna strona Europejskiej Unii Boksu.

O możliwości zakontraktowania takiego pojedynku informowały niedawno media. Sam Francillette o prawdopodobnej walce z Polakiem rozmawiał z francuską prasą już kilka tygodni temu.

Dla 29-letniego Szeremety będzie to druga obrona tytułu wywalczonego przed rokiem. Ostatni raz białostoczanin boksował we wrześniu, wygrywając przez nokaut z Hiszpanem Rubenem Diazem.

- Mam nadzieję, że to będzie już ostatni pojedynek przed walką o mistrzostwo świata. Jestem na czołowych miejscach rankingów wszystkich najważniejszych organizacji. Nie ma na co czekać - mówi Szeremeta.

Francillette ostatni pojedynek stoczył w czerwcu i był to jego jedyny występ w ubiegłym roku. Pięściarz z Francji wygrał wtedy z Emanuele Della Rosą, zdobywając przy okazji pas WBA International.

Prawdopodobnie we Francji swoją drugą walkę w obronie tytułu mistrza Europy kategorii średniej stoczy Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) - poinformował w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Wasilewski. Rywalem Polaka byłby reprezentant gospodarzy Andrew Francilette (21-1-1, 5 KO).

Promotor pięściarza zdradził, że były plany, aby Szeremeta zaboksował w swoim rodzinnym Białymstoku, ale okazało się, że władze miasta były gotowe wspomóc imprezę z udziałem swojego czempiona zaledwie sumą 20 tysięcy złotych. - Taka kwota nie starczyłaby nawet na opłaty dla federacji, dlatego traktujemy to jako dowcip - stwierdził Wasilewski.

Kamil Szeremeta tytuł mistrza Starego Kontynentu wywalczył w lutym, nokautując we Włoszech Alessandro Goddiego. We wrześniu na gali KnockOut Boxing Night w Łomży znokautował w pierwszej obronie Rubena Diaza.

Kamil Szeremeta jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pięściarzem w zaktualizowanym rankingu federacji WBA. Aktualny mistrz Europy na liście challengerów WBA kategorii średniej plasuje się na czwartej pozycji.

W tej samej dywizji co Szeremeta dziesiątą lokatę zajmuje Maciej Sulęcki. Trzecim Polakiem w zestawieniu World Boxing Association jest Mateusz Masternak - dziesiąty w wadze junior ciężkiej.

Ranking WBA: wszystkie kategorie wagowe >>

Trzynastu Polaków zostało sklasyfikowanych w zaktualizowanych rankingach federacji WBC. Najwyżej plasują się Kamil Szeremeta i Maciej Sulęcki. Obaj zajmują czwartą pozycję w swoich kategoriach wagowych (odpowiednio średniej i super półśredniej).

W czołowej piętnastce swoich wag umieszczeni zostali jeszcze: Adam Kownacki (ciężka), Andrzej Fonfara, Krzysztof Włodarczyk, Mateusz Masternak (junior ciężka).

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 9. Adam Kownacki, 30. Artur Szpilka, 31. Mariusz Wach, 38. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 7. Andrzej Fonfara, 8. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 24. Michał Cieślak, 30. Adam Balski; waga półciężka - 27. Robert Parzęczewski, 38. Paweł Stępień; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 4. Maciej Sulęcki.

Najprawdopodobniej w lutym lub marcu na ring wróci mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO). 29-latek z Białegostoku nie zna jeszcze dokładnej daty swojego kolejnego pojedynku, jednak już rozpoczął przygotowania.

- Aktualnie jestem z Białymstoku, ale ostatnie tygodnie spędziłem w Warszawie. Zachowuję dobrą formę i jestem w treningu, ponieważ zaczynają się pojawiać naprawdę ciekawe propozycje - mówi Szeremeta.

W tym roku podopieczny trenera Fiodora Łapina wywalczył pas EBU, nokautując Włocha Alessandro Goddiego, a następnie obronił tytuł, stopując Hiszpana Rubena Diaza. Dzięki tym zwycięstwom, notowania Szeremety w światowych rankingach znacząco się poprawiły. Polak jest m.in. bardzo wysoko klasyfikowany w federacji IBF.

Mistrzem tej organizacji jest Amerykanin Daniel Jacobs, a oficjalnego pretendenta dla niego ma wyłonić walka Sergiej Derewianczenko - Jack Culcay. Niewykluczone jednak, że Ukrainiec z tej szansy zrezygnuje, a wtedy w jego miejsce wskoczy Szeremeta.

- Na walkę z Culcayem zgadzam się od razu. Znam go, widziałem kilka jego walk i na pewno nie czuję się gorszym zawodnikiem. Wejdę do ringu, pokażę, że jestem lepszy, a potem będę patrzył w kierunku mojego wymarzonego mistrzostwa świata - zapowiada pięściarz grupy KnockOut Promotions.

- Nic na razie nie jest przesądzone. Możliwe, że wiosną zaboksuję w Polsce. Są też oferty walk zagranicznych. Ja trenuję, a moi promotorzy pracują nad najlepszą drogą kariery dla mnie i na razie to się sprawdza - podsumowuje Szeremeta.

Najnowsze komentarze