Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) wchodzi w finałowy etap zawodowej kariery, a podczas dzisiejszej gali KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku oficjalnie zadebiutuje w kategorii super średniej. Rywalem byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata będzie Abel Mina (17-3, 9 KO).

Od profesjonalnego debiutu Szeremeta występował i odnosił sukcesy w kategorii średniej. Podczas sobotniego występu przed własną publicznością na Podlasiu, podopieczny trenera Andrzeja Liczika spróbuje swoich sił w nowym przedziale wagowym.

- Zawsze zastanawiałem się czemu nie mogę w walce pokazać tego samego, co na sparingach. Tak naprawdę w sparingach często mamy większe obciążenia, wielu rywali, krótsze przerwy, a mimo wszystko na sparingach często pokazuję się z lepszej strony, jak w walkach - tłumaczy Szeremeta.

- Chcę sprawdzić, czy nie zbijam zbyt wielu kilogramów w tym wieku. Kiedy zaczynałem boksować zawodowo, zbijałem 5-6 kg do limitu 72,5 kg. Teraz zbijałem nawet po 13 kg, co jest dużą liczbą. Organizm w trakcie kilkudziesięciu godzin po ważeniu nie jest w stanie się tak zregenerować - dodaje zawodnik grupy KnockOut Promotions.

Stawką walki wieczoru gali KBN 33 będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

- Chcę zrobić 2-3 walki w kategorii super średniej, oswoić się w tym limicie, a potem będzie można myśleć o dużych walkach zagranicznych. Na razie jednak skupiam się na sobocie, muszę wypełnic swoje zadanie i dobrze zaboksować przed swoimi kibicami - podsumowuje Szeremeta.

Podczas gali KBN 33 kibice zobaczą w akcji także m.in. dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka, Fiodora Czerkaszyna i Rafała Wołczeckiego. Transmisja w TVP Sport od godz. 20.00 i sport.tvp.pl od godz. 18.40.