Patronat medialny


 


Według Bernda Boente Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) wbrew składanym deklaracjom, nie zamierzał wcale wychodzić w kwietniu do walki z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). 

- Myślę, że Fury tak naprawdę nie chce tego pojedynku. Być może za kilka miesięcy, ale nie teraz - ocenia były menadżer Władimira Kliczki. - On od samego początku coś wymyślał - walka w Arabii Saudyjskiej też nie odbyła, bo Fury miał zbyt wygórowane wymagania. Ten zaproponowany przez niego podział 70% do 30% to przecież też był absurd. Zdziwił się, kiedy Usyk to wszystko zaakceptował, to zaczął wymyślać inne wymagania, które już nie były po prostu do zaakceptowania przez Team Usyka.

- W naszym przypadku, walki z Kliczką, było identycznie! Mieliśmy klauzulę o rewanżu podpisaną, a mimo to chciał wciąż czegoś nowego. Wymyślił kontuzję, nie pojawiał się na konferencjach prasowych, a koniec końców wpadł na dopingu. To trwało długie miesiące, które były pełne wymówek. Mogę sobie w 100% wyobrazić co przechodził teraz Team Usyk, na pewno są zawiedzeni - mówi Boente i dodaje: - Fury wiedział, że Usyk będzie najtrudniejszy rywalem, z którym aktualnie może zaboksować. Usyk miał duże szanse wygrać ten pojedynek. Nie mówię, że by go wygrał, ale byłby dużym zagrożeniem dla Fury'ego. Usyk jest szalenie inteligentny, szybki, ma świetną kondycję i mocną psychikę. Walka byłaby bardzo dobra. Wiadomo, że Fury jest cięższym rywalem niż Joshua, ale Usyk ze swoim doświadczeniem z amatorstwa, żelazną psychiką i kondycją miałby wszystko, by wyjść z tego starcia zwycięsko. 

Add a comment

Timothy Bradley nie ma żadnych wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za fiasko negocjacji w sprawie walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

- To wina Fury'ego, niedobrze mi się robi od tego bałaganu! To jest autentyczna ucieczka Fury'ego. On spodziewał się, że Usyk nie zgodzi się na podział 70 do 30. Potem postawił kolejny warunek i robili to dalej - ocenił bokserski ekspert ESPN.

W konsekwencji niepowodzenia rozmów obozów Fury'ego i Usyka, pierwszy z mistrzów w kolejnym występie zmierzy się z Danielem Dubois. Plany drugiego nie są jeszcze znane.

Add a comment

Joe Joyce (15-0, 14 KO) jest głównym kandydatem do roli kolejnego rywala Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) - twierdzi dziennikarz ESPN Mike Coppinger. Do pojedynku Brytyjczyków miałoby dojść latem.

Według dziennikarza ESPN innymi potencjalnymi oponentami czempiona WBC wagi ciężkiej są Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr.

Joyce, który tak jak Fury jest promowany przez Franka Warrena, w swoim najbliższym występie - 15 kwietnia - zmierzy się z Zhangiem Zhileiem (24-1-1, 19 KO).

Add a comment

Choć Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) niedawno przekonywał, że rozpoczął przygotowania do walki z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO), jego trener SugarHill Steward obozu treningowego z "Królem Cyganów" w planach nie miał, co dziś potwierdzi w rozmowie z iDBoxing.

- Z tego, co mi wiadomo, to tej walki w ogóle nie miało być. Nie było żadnego oficjalnego komunikatu o miejscu walki, dacie. Dla mnie tej walki nie było - wyjaśnił słynny szkoleniowiec.

- Dopóki nie ma oficjalnej informacji prasowej, walki nie ma. Wygląda na to, że wszyscy wierzą w te gadki: "Hej, chcę z tobą walczyć!" - ale to wcale nie oznacza, że pojedynek się odbędzie. Odbędzie się, jeśli będzie oficjalna informacja - dodał Steward.

Add a comment

Frank Warren w wywiadzie udzielonym SecondsOut stwierdził, że sportowa przyszłość Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) po fiasku rozmów na temat walki z Oleksanrem Usykiem nie jest jasna.

- W tej chwili wszystko jest zbyt świeże. On może zakończyć karierę, Nie wiem, co będzie chciał zrobić. Zrobi, co zechce - powiedział promotor "Króla Cyganów". 

Wcześniej Warren deklarował, że Fury bez względu na finał negocjacji z ekipą Usyka zaboksuje 29 kwietnia w Londynie, jednak wygląda na to, że rezerwacja stadionu Wembley będzie musiała zostać odwołana.

Add a comment

Eddie Hearn w wywiadzie dla IFL TV oświadczył, że jest gotów wznowić rozmowy na temat organizacji walki Anthony'ego Joshuy (24-3, 23 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Fury 29 kwietnia miał boksować z Oleksandrem Usykiem, jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem.

- Mieliśmy już wcześniej ustalone warunki, finansowo walka jest dwa razy większa niż Fury - Usyk i moglibyśmy podpisać ją już teraz, pod warunkiem, że Joshua pokona Fraknlina - powiedział szef Matchroom Boxing. 

Joshua i Wilder byli o włos od zakontraktowania dwóch pojedynków w 2021 roku, jednak wówczas walki zablokował team Deontaya Wildera, który wygrywając proces sądowy zmusił "Króla Cyganów" do trzeciego starcia.

Add a comment

Promujący mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) Frank Warren stwierdził w rozmowie z talkSPORT, że są jeszcze szanse na uratowanie walki z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) w terminie 29 kwietnia. 

Na deklarację Warrena pozytywnie zareagował promotor Usyka Aleksander Krasiuk, zaznaczając przy tym, że w jego opinii to nie szef Queensberry Promotions a sam Tyson Fury był głównym "hamulcowym" negocjacji.

Jednym z problemów, jaki pojawił się podczas ostatnich rozmów była podobno kwestia procentowego podziału gaż w pojedynku rewanżowym, który przewiduje kontrakt na pierwsze starcie. Podział dla walki kwietniowej ustalono na 70 do 30 na korzyść Fury'ego.

Add a comment

SugarHill Steward w rozmowie ze Sky Sports odniósł się do proponowanego terminu walki Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Do pojedynku dojść miałoby 29 kwietnia.

- Skoro zgodzili się na tę datę i Tyson tego chce, jeśli czuje, że jest się w stanie przygotować, to po prostu będziemy musieli mocniej trenować - stwierdził amerykański szkoleniowiec, który do "Króla Cyganów" dołączył dopiero w miniony weekend.

- Czasu jest mało, ale wierzę, że Tyson ma wystarczające możliwości i fizyczne atuty, by sprostać tej sytuacji - dodał Steward. 

Aktualnie obozy Fury'ego i Usyka finalizują rozmowy na temat hitowego starcia. Ich ostateczny efekt powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Add a comment

Na profilu Instagram Lawrenca'a Okolie (18-0, 14 KO) pokazał się krótki film ze wspólnego treningu z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) pod okiem SugarHilla Stewarda. Czy amerykański szkoleniowiec po sobotniej walce "The Sauce'a" pozostanie w Morecambe, by przygotować "Króla Cyganów" do starcia z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO)? Dowiemy się niebawem...

Add a comment

Federacja WBA znów straciła cierpliwość i postanowiła przyspieszyć rozmowy na temat unifikacyjnego pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). 

Jeśli ekipy "Chciwego Brzuszka" i "Szczerbatego Królika" nie zdołają sfinalizować negocjacji do 1 kwietnia, Usyk zostanie zobowiązany do obrony pasa World Boxing Association z Danielem Dubois.

Wcześniej, 10 marca, podobny "szantaż" ze strony WBA zadziałał natychmiastowo i władze federacji błyskawicznie otrzymały potwierdzenie, że ekipy mistrzów "osiągnęły porozumienie" w sprawie pojedynku. Do tej pory nic z tego porozumienia jednak nie wyniknęło...

Add a comment

Choć Frank Warren ogłosił niedawno, że nic nie powinno stanąć na drodze do zakontraktowania walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO), podobno negocjacje wcale nie idą gładko.

Według zaangażowanego w rozmowy anonimowego źródła cytowanego przez Dana Rafaela aktualnie sytuacja jest dość napięta. - Nie jestem pewien, czy ta walka się odbędzie czy nie. Będzie się to decydowało do ostatniej chwili. W tym momencie każda bzdura może wszystko zepsuć. Wszyscy są sfrustrowani a czasu zostało niewiele - relacjonuje informator Rafaela.

Starcie Fury'ego z Usykiem planowane jest na 29 kwietnia w Londynie i ponoć data ta jest jedyną możliwą opcją.  

Add a comment

W mediach społecznościowych Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) pojawiło się zdjęcie "Króla Cyganów" z trenerem SugarHillem Stewardem.

Na razie trudno stwierdzić, czy wizyta amerykańskiego szkoleniowca w Manchesterze ma tylko związek z walką jego innego podopiecznego Lawrence'a Okoliego czy też oznacza także początek obozu Fury'ego przed pojedynkiem z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO), planowanym na 29 kwietnia.

Add a comment

Frank Warren w rozmowie ze Sky Sports oświadczył, że obecność lub brak klauzuli rewanżowej w kontraktach nie będzie przeszkodą przy negocjowaniu warunków walki Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

- To nie zatrzyma tego pojedynku. Tak czy inaczej, jakoś się do siebie dopasujemy - stwierdził promotor "Króla Cyganów".

- Ta walka dojdzie do skutku i kropka! Cóż więcej mogę powiedzieć? Ona się odbędzie, bez obaw! - dodał Warren.

Add a comment

Gdy wydawało się, że wszystko jest już ustalone i 29 kwietnia doczekamy się walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO), "Król Cyganów" opublikował kolejne wideo, na którym stawia Ukraińcowi kolejny warunek, tym razem dotyczący klauzul rewanżowych...

Add a comment

Frank Warren potwierdził w rozmowie z talkSPORT, że walka Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) o cztery pasy wagi ciężkiej odbyć ma się zgodnie z planem 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie.

- W pewnym momencie nie byłem pewien, czy Tyson będzie na ten termin gotów, ale on sam ocenił, że będzie OK - zdradził promotor "Króla Cyganów".

Warren doprecyzował, że choć kontrakty na walkę nie zostały jeszcze podpisane, to zainteresowane strony pracują wspólnie nad finalizację umów.

Add a comment

Ciekawych informacji na temat rzekomego porozumienia pomiędzy obozami Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) i Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) dotyczącego walki o cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej dostarczył Dan Rafael. 

Według amerykańskiego dziennikarza wcale nie jest przesądzone, że pojedynek odbędzie się, jak zakładano wcześniej, 29 kwietnia na londyńskim stadionie Wembley i może zostać on przesunięty na inny termin, "nie wcześniejszy niż czerwiec". Rafael dodał jednak, że promujący Usyka Aleksander Krasiuk uściślił w rozmowie z nim, iż zgoda Ukraińca na 30 procent przy podziale zysków z walki dotyczyła tylko scenariusza, w którym pojedynek odbędzie się w kwietniu w Londynie.

Warto zaznaczyć, że póki co jedyny oficjalny komunikat dotyczący porozumienia ekip Fury'ego i Usyka pochodzi od szefa federacji WBA Gilberto Mendozy.

Add a comment

Jak poinformowano za pośrednictwem profilu Twitter World Boxing Association, szef federacji Gilbetro Mendoza otrzymał potwierdzenie, że ekipy Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) i Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) osiągnęły porozumienie w kwestii organizacji walki unifikacyjnej. 

Obozy mistrzów świata kategorii ciężkiej poprosiły jednak o trochę więcej czasu na dopracowanie i podpisanie kontraktów.

Kilka godzin wcześniej WBA zakomunikowała, że jeśli do końca dnia nie otrzyma potwierdzenia starcia unifikacyjnego, nakaże Usykowi obowiązkową obronę z Danielem Dubois. Jak widać, ultimatum poskutkowało...

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z IFL TV ostro skrytykował Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), obwiniając go za coraz bardziej realne fiasko negocjacji na temat walki z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Szef Matchroom Boxing oświadczył, że "Król Cyganów" przecenia swoją wartość biznesową i oskarżył go o hipokryzję. 

- "Mi nie chodzi o kasę, zawalczę za darmo, jeśli bilety będą za darmo dla wszystkich kibiców!" - przypomniał niedawne deklaracje Fury'ego Hearn. - Pier***isz! Ty chcesz kasy, chcesz za dużo kasy! Nie jesteś aż taką gwiazdą, a ta walka nie jest tak duża jak myślisz!

- Jeśli chcecie pogadać o wielkich walkach o pasy wagi ciężkiej na Bliskim Wschodzie, to wiecie co? Tylko jeden facet je robi - Mua! Dwie mistrzowskie walki w Arabii Saudyjskiej i świetna karta w Abu Zabi! To jest chciwość! Jeśli chodzi ci o dorobek, jeśli chcesz być bezdyskusyjnym mistrzem, to bierzesz walkę za 50-60 milionów, a nie za 80, 100 czy 125, jak oczekujesz - dodał promotor Anthony'ego Joshu, komentując zachowanie czempiona WBC. 

Add a comment