Patronat medialny


 

Dillian Whyte (28-3, 19 KO) powróci jutro na ring po kwietniowej porażce z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO), krzyżując rękawice z Jermainem Franklinem (21-0, 14 KO). "The Body Snatcher", choć przegrał z "Królem Cyganów" bezapelacyjnie, nadal nie docenia bokserskich atutów swojego pogromcy. 

- Fury zawsze będzie trudnym rywalem, bo jest po prostu taki duży - twierdzi Brytyjczyk. - Ludzie opowiadają, że on jest szybki, że jest świetnym bokserem, że jest niewygodny, ale wcale nie jest, jest tylko duży!

- Mnie po prostu złapał dobrym ciosem, a potem mnie popchnął - tłumaczy swoją porażkę z czempionem WBC Whyte, podtrzymując swoje wcześniejsze stanowisko.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Promotorzy Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) mogą liczyć na pełne wsparcie federacji WBC w kwestii organizacji walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Oleksandrem Uyskiem (20-0, 13 KO). 

- Jeśli uda się zrobić ten pojedynek, to będzie niesamowita sprawa dla wszystkich, w tym dla WBC. Jako federacja będziemy wspierać ten pomysł, dopóki nie będzie on wykluczał obowiązkowej obrony. Teraz jest idealny czas na tę walkę! - powiedział Sky Sports Mauricio Sulaiman, szef World Boxing Council, której czempionem jest Fury.

Na chwilę obecną jedyną formalną przeszkodą na drodze do zakontraktowania starcia o cztery pasy wszech wag, poza wygraną Furey'ego z Dereckiem Chisroą 3 grudnia, jest stanowisko organizacji IBF nakazującej Usykowi obronę tytułu z Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO), jednak niewykluczone, że problem ten uda się niebawem rozwiązać.

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) nie spodziewa się zbyt wielu pochwał ze strony kibiców, jeśli uda mu się pokonać Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) w boju o miano najlepszego ciężkiego globu.

- Gdy rozwalę Usyka, będą mówić, że był za mały i że to był mismatch, że nigdy nie był godnym rywalem dla Tysona. Ale ja będę dalej robił swoje - stwierdził "Król Cyganów" w wywiadzie dla Queensberry Promtoions.

Walka Fury'ego z Usykiem planowana jest wstępnie na przełom lutego i marca. Wcześniej jednak, 3 grudnia w Londynie, Brytyjczyk musi wygrać z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO).

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) co prawda twierdzi, że prędzej czy później musi dojść do jego walki z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO), jednak przekonuje jednocześnie, że konfrontacja z AJ-em nie będzie miała już dla niego szczególnego statusu.

Zapytany w wywiadzie dla Queensberry Promotions, czy pojedynek z Joshuą byłby hitem, "Król Cyganów" odparł: - Nie, nie ma nic hitowego w walce z tchórzem, ja chcę walczyć tylko z prawdziwymi mężczyznami. Hitowa walka? Nie ma mowy. Moją hitową walką było starcie z legitymującym się rekordem 42-0 Deontayem Wilderem w Ameryce!

Tyson Fury na ring powróci 3 grudnia, krzyżując rękawice na stadionie Wembley z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO). Będzie to trzecia próba sił Brytyjczyków. 

Add a comment

Joe Joyce (15-0, 14 KO) to wymieniana przez Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) "opcja rezerwowa", gdyby nie udało się na pierwszy kwartał 2023 roku zakontraktować walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

- Jeśli Usyk nie będzie się chciał bić w lutym, to dawać Joe Joyce'a na Wembley! - zaproponował "Król Cyganów" w wywiadzie opublikowanym na kanale Youtube Queensberry Promotions. 

- Joe, rób formę, byku! Bo jeśli ten chłopak ze średniej odrzuci walkę, to ty wchodzisz do gry! Chcę w przyszłym roku zawalczyć trzy razy i ty możesz być jednym z moich rywali - dodał Fury, który 3 grudnia w Londynie zaboksuje z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO).

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Bob Arum twierdzi, że nie powinno być żadnych problemów z zakontraktowaniem na początek przyszłego roku na Bliskim Wschodzie pojedynku Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). 

- Myślę, że ludzie Usyka myślą podobnie, bo Egis Klimas jest moim dobrym przyjacielem i Usyk w sumie też, więc wiem, że tak uważają - powiedział Boxingscene współpromotor "Króla Cyganów".

- Nie widzę żadnych przeszkód, by zrobić tę walkę przed Ramadanem [22 marca]. Chcą tego i Fury i Usyk, więc byłoby szaleństwem tego nie dopiąć - dodał Arum.

Niewykluczone, że gdyby Fury i Usyk ostatecznie zdecydowali się zaboksować w pierwszym kwartale 2023 roku, to biliby się nie o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej a "tylko" o trzy pasy, bo zgodnie z wolą federacji IBF Ukrainiec, pod groźbą utraty tytułu, musi teraz walczyć z Filipem Hrgovicem.

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) zadeklarował w wywiadzie dla BT Sport, że gotów byłby po raz czwarty wyjść między liny z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO).

"Król Cyganów", którego 3 grudnia czeka obrona pasa WBC wagi ciężkiej z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO), zaznaczył jednak, że tym razem walka musiałaby się odbyć w Wielkiej Brytanii. 

- To byłoby coś niesamowitego. Boksowałem u niego trzykrotnie, więc jeśli on chce czwartego pojedynku, to musi przylecieć do Anglii. Taka walka na Wembley pobiłaby wszelkie rekordy - ocenił Fury.

Add a comment

Mimo zarządzenia federacji IBF nakazującego Oleksandrowi Usykowi (20-0, 13 KO) obowiązkową obronę pasa wagi ciężkiej z Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO) czempion WBC Tyson Fury nadal wierzy, że w marcu mogłoby dojść do jego unifikacyjnej konfrontacji z Ukraińcem. 

- Jeśli dałoby się to zrobić i Usyk chciałby tego pojedynku, to mógłby być moim kolejnym rywalem, zakładając, że ja teraz wygram [3 grudnia z Chisorą] i wszystko pójdzie dobrze. Nie lubię dzielić skóry na niedźwiedziu i planować z pominięciem najbliższego przeciwnika - powiedział BT Sport "Król Cyganów".

- Jeżeli walka z Usykiem dojdzie do skutku, to najpewniej odbędzie się ona w Arabii Saudyjskiej. Przejadę się po nim, a potem wracam do Wielkiej Brytanii - dodał Fury. 

Warto zaznaczyć, że Oleksandr Usyk, decydując się na konfrontację z Furym w marcu, niemal na pewno straciłby "przy zielonym stoliku" pas International Boxing Federation i wówczas biłby się z Wyspiarzem tylko o trzy tytuły a nie bezdyskusyjne mistrzostwo świata, jak pierwotnie zakładano. 

Add a comment

Jaki ojciec taki syn, a w zasadzie jaki syn taki ojciec - chciałoby się rzec, patrząc na wczorajsze wyczyny Johna Fury'ego na gali z udziałem Floyda Mayweathera w Dubaju. "Big John" po walce Tommy'ego Fury'ego (brata czempiona WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego)  wdał się w słowne utarczki z Jakiem Paulem...

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) w swojej nowej autobiografii, której premiera przewidziana jest na 10 listopada, przyznaje, że obrażenia, jakich doznał w trzeciej walce z Deontayem Wilderem sprawiły, że chciał zakończyć sportową karierę.

- Odejście z boksu to może być dla mnie najtrudniejsza z możliwych decyzji, natomiast wiem, że nie chcę tego przeciągnąć tak, by zniszczyć swój dorobek lub umrzeć po jakimś prawym na skroń. A uwierzcie mi, że takie zakończenie wydawało mi się być przerażająco bliskie. Doświadczyłem nawet krótkoterminowej utraty pamięci po Wilderze w 2021. Gdy byłem już w domu, cała moja głowa pokryła się guzami rozmiarów piłki do tenisa i nie pamiętałem nawet, ile razy padałem. Wszystko był jak za mgłą, byłem wystraszony. Nie ma mowy, nie chcę skończyć na wózku albo jeść obiadów przez słomkę. Wtedy po walce z Wilderem powiedziałem mojemu promotorowi Frankowi Warrenowi, że chcę zakończyć karierę" -  - pisze "Król Cyganów", który na ring powróci 3 grudnia pojedynkiem z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO).

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) nie ma żadnego respektu dla Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) i przekonuje, że jeśli dojdzie do jego walki z Ukraińcem o cztery mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, to łatwo odniesie zwycięstwo. 

- W  ogóle nie szykuję się na Usyka, mogę na niego trenować dwa tygodnie. Ludzie ciągle o nim gadają, ale w walce z Chisorą nie był  w stanie nic zrobić. Ja go rozjadę!. Co on może zdziałać ze mną? Nic! - twierdzi "Król Cyganów".

Nieoficjalnie mówi się, że Fury i Usyk mogliby skrzyżować rękawice w marcu przyszłego roku. Wcześniej Brytyjczyk zmierzy się jednak 3 grudnia z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO). 

Add a comment

Znany amerykański dziennikarz zajmujący się tematyką bokserską Mike Coppinger zdradził na antenie ESPN, że wedle jego wiedzy prowadzone są już rozmowy na temat organizacji walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Do pojedynku miałoby podobno dojść w marcu w Arabii Saudyjskiej. 

Fury w oczekiwaniu na finalizację negocjacji ma stoczyć walkę z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO). Usyk po raz ostatni boksował w sierpniu, pokonując w saudyjskiej Dżeddzie Anthony'ego Joshuę.

Add a comment

Może 10 tysięcy funtów to nie jest dla Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) duża suma, ale każdy dobry uczynek zasługuje na pochwałę, a "Gypsy King" wczoraj po raz kolejny pokazał, że ma dobre serce. 

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej niedawno założył się o wspomniane 10 tysięcy ze swoim promotorem Frankiem Warrenem, który twierdził, że Anthony Joshua ostatecznie zgodzi się zawalczyć w grudniu z "Królem Cyganów". Szef grupy Matchroom Boxing zakład przegrał i wczoraj przed konferencją prasową anonsującą pojedynek Fury'ego z Dereckiem Chisora (33-12, 23 KO)  przekazał swojemu zawodnikowi zwycięską kwotę. 

Tyson Fury pieniędzy jednak dla siebie nie zatrzymał, bo wręczył je reprezentantce fundacji charytatywnej wspierającej osoby cierpiące na wrodzone pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Add a comment

Dereck Chisora (33-12, 23 KO) z przekąsem skomentował fakt, że Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) nawet po oficjalnym ogłoszeniu walki z nim cały czas mówi o Anthonym Joshui (24-3, 22 KO).

- Myślę, że Tyson psychicznie i fizycznie chce seksu z Joshuą, bo AJ siedzi w jego głowie od lat. On codziennie gada o tym co robi ten "kulturysta", narzeka że nie chce z nim walczyć. On ma słabość go AJ-a, AJ mu się podoba, ale nie winię go za to, bo Joshua to przystojny chłopak - powiedział "Del Boy".

Pojedynek Tysona Fury'ego z Dereckiem Chisorą o pas WBC kategorii ciężkiej odbędzie się 3 grudnia na stadionie londyńskiego Tottenamu.

Add a comment

George Warren, który wraz ze swoim ojcem Frankiem kieruje grupą Queensberry Promotions, potwierdził wczorajsze sugestie Eddiego Hearna, że 3 grudnia nie dojdzie do walki Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO).

Warren Junior winą za fiasko negocjacji obarczył ekipę Joshuy: - Doszliśmy do punktu, w którym brakowało nam odpowiedzi z ich strony. Nie było po ich stronie determinacji, by wesprzeć mnie i kontynuować rozmowy.

W zaistniałej sytuacji Tyson Fury 3 grudnia zaboksuje z innym rywalem, być może Dereckiem Chisorą lub Manuelem Charrem. Anthonmy Joshua między liny wyjść ma 17 grudnia.

Add a comment

Arum: Fury ubija sparingpartnerów, przylatuje w sobotę

Bob Arum uważa, że to Eddie Hearn jest osobą stojącą za przedłużającymi się negocjacjami w sprawie organizacji walki Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO).

- Hearn to wszystko odwleka, bo nie chce, by do tego pojedynku doszło - stwierdził współpromotor "Króla Cyganów" w wywiadzie dla talkSPORT. - Dlaczego on nie chce tej walki? Dlatego, że Joshua przegrał trzy z ostatnich pięciu  i wie, że z Furym przegra kolejną, więc Eddie to blokuje.

- Ja nie widzę tu żadnych problemów - przesłał szkic kontraktu, Frank [Warren] i George odpowiedzieli i potem było kilka dni ciszy ze strony Eddeigo. On będzie tak tę sprawę odwlekał, aż ona umrze śmiercią naturalną - ocenił Arum, dodając: - Nie sądzę, by Joshua brał w tym udział. Myślę, że on mimo wszystko chce walczyć, ja wiem, że Tyson też chce. Tam naprawdę nie ma żadnych kwestii spornych. 

Add a comment

Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) jest gotów podjąć wyzwanie i wyjść 3 grudnia do walki o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (31-0-1, 23 KO).

Kilka dni temu John Fury zdradził, że jeśli fiaskiem zakończyły się negocjacje na temat pojedynku jego syna z Anthonym Joshuą, "Król Cyganów" mógłby się zmierzyć z Andym Ruizem, Luisem Ortizem lub Filipem Hrgovicem. "Meksykański Niszczyciel" na słowa Fury'ego Seniora zareagował w mediach społecznościowych. 

- Dawaj! Walka z Furym byłaby czymś dla boksu niesamowitym! - napisał Ruiz Jr, który we wrześniu w półfinałowym eliminatorze WBC pokonał Luisa Ortiza.

Add a comment

Jak zdradził Eddie Hearn, Dereck Chisora (33-12, 23 KO) otrzymał z obozu Tysona Fury'ego (31-0-1, 23 KO) propozycję walki o pas WBC wagi ciężkiej. "Król Cyganów" ma powrócić między liny 3 grudnia pojedynkiem na stadionie w Cardiff, ale póki co nie ma potwierdzonego rywala.

Niedawno pojawił się pomysł, by oponentem Fury'ego był Anthony Joshua (24-3, 22 KO), jednak negocjacje w tej sprawie nadal trwają i nie ma pewności, czy zakończą się sukcesem. Sam czempion jako swojego "rezerwowego" przeciwnika widzi Manuela Charra (32-4, 18 KO).

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) utrzymuje wysoką aktywność w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikuje kolejne nagrania wideo dotyczącego swoich sportowych planów. 

W czwartek "Król Cyganów" dał kolejne ultimatum Anthony'emu Joshui (24-3, 22 KO) na podpisanie kontraktu na walkę planowaną na 3 grudnia, by kilka godzin później pojedynek z AJ-em "ostatecznie" odwołać i oświadczyć, że zaboksuje nie z Joshuą a Manuelem Charrem (32-4, 18 KO).

Szczyt internetowego trollingu bokserskiego Fury osiągnął jednak wieczorem, gdy zakomunikował, że będzie chciał... zaliczyć jednego wieczoru dwie obrony mistrzowskiego pasa WBC.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) opublikował wczoraj na Twitterze filmik, na którym oznajmił swoim fanom, że drugim najlepszym ciężkim globu, zaraz po nim, jest Joe Joyce (15-0, 14 KO).

"The Juggernaut" szybko zareagował na post rodaka, proponując mu walkę. - Dawaj, podpisz kontrakt, olbrzymie! Nr 1 vs nr 2 o linearne mistrzostwo świata! - napisał Joyce.

Fury, jak się jednak okazało, ma póki co inne plany: - To jeszcze nie twój czas, wielki Joe. Muszę najpierw zdobyć bezdyskusyjne mistrzostwo w walce z tym średnim, a ty zbudować swoją markę!  - odpisał "Król Cyganów".  

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) "odwołał" wczoraj walkę z Anhtonym Joshuą (24-3, 22 KO) i zapowiedział jako kolejnego rywala Manuela Charra (33-4, 19 KO). Promotorzy "Króla Cyganów" i AJ-a przekonują jednak, że temat brytyjskiego hitu w wadze ciężkej nadal jest aktualny....

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym komunikuje Anthony'emu Joshui, że czeka do godz. 17.00 (18.00 czasu polskiego - red) na podpisany przez Anthony'ego Joshuę (24-3, 22 KO) kontrakt na walkę planowaną na 3 grudnia w Cardiff.

- Gdy ja dostałem kontrakt od Wildera, odesłałem go w ciągu 24 godzin, bo tak bardzo chciałem mu obić buźkę. Ty masz kontrakt już od 10 dni, dziw**! Jeśli nie podpiszesz go do piątej, GK idzie dalej! - mówi na nagraniu czempion WBC wagi ciężkiej. 

Wcześniej Tyson Fury za pośrednictwem Instagrama odpowiedział na wyzwanie Manuela Chara (33-4, 19 KO), deklarując, że da mu mistrzowską szansę, jeśli walki odmówi Joshua. 

Add a comment