Partnerzy Gali Boksu Szczecin

 


 
 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • tysarski
  • Ras Al Ghul
  • lolelolex
  • Marcink
  • tomekk5

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

17 marca na gali w Żyrardowie najważniejszy pojedynek w swojej dotychczasowej zawodowej karierze stoczy Siergiej Werwejko (5-0, 3 KO). Rywalem boksującego dla polskiej grupy Fight Events dwumetrowego Ukraińca będzie Brazylijczyk  Marcelo Luis Nascimento (22-14, 19 KO).

- Siergiej potrzebuje takiego mocnego testu - mówi szef Fight Events Marcin Piwek. - Początkowo chcieliśmy walki z Marcinem Rekowskim, ale Marcin miał bardzo ciężki pojedynek z Takamem, więc musieliśmy poszukać kogoś innego. 

- Zależało nam na kimś, kogo znają polscy kibice, na kimś prezentującym odpowiedni poziom. Wybór padł na Nascimento, który w maju ubiegłego roku dał bardzo mocną walkę Mariuszowi Wachowi. Po tamtym pojedynku pojawiały się nawet głosy, że Brazylijczyk zaprezentował się w ringu lepiej od Mariusza. Zobaczymy, jak na jego tle wypadnie Siergiej - tłumaczy Piwek, który Werwejkę wypatrzył, gdy ten boksował w lidze WSB w drużynie Hussars Poland. 

- Oglądałem go w WSB i spodobał mi się jego boks, słyszałem też, że dobrze radził sobie na sparingach z czołowymi polskimi zawodowcami - wspomina promotor. - Jednocześnie zaczęły dochodzić do mnie głosy, że Siergiej chciałby się sprawdzić na zawodowstwie. Pomyślałem, że spróbujemy.

- Walka z Nascimento da nam na pewno odpowiedź na kilka pytań dotyczących możliwości Siergieja. Myślę, że rywal jest odpowiedni na ten etap kariery - podsumowuje Marcin Piwek.

Siergiej Werwejko jako profesjonalista stoczył pięć zwycięskich bojów, trzy z nich rozstrzygając przed czasem. W swoim ostatni występie zastopował Andre Bungę.

Dziś ruszyła internetowa sprzedaż biletów na marcową galę. Wejściówki w cenie od 25 PLN nabyć można w serwisie eventim.pl.

Kup bilet na galę w Żyrardowie, ceny już od 25 PLN >>

Siergiej Werwejko (5-0, 3 KO) i Mariusz Wach (32-2, 17 KO) pomogą sobie wzajemnie w zbudowaniu formy na nadchodzące walki. Dwaj potężnie zbudowani pięściarze w najbliższych dniach rozegrają kilkadziesiąt rund sparingowych na sali treningowej w Dzierżoniowie. 

Werwejkę 17 marca w Żyradowie czeka pierwsza w karierze główna walka wieczoru - konfrontacja z Brazylijczykiem Marelo Luisa Nascimento (22-14, 19 KO). Wach dzień później w niemieckim Lipsku skrzyżuje rękawice z faworytem gospodarzy Erkanem Teperem (16-1, 10 KO). 

Co ciekawe, Nacimento, z którym spotka się Werwejko, w maju ubiegłego roku boksował w Polsce z Wachem, przegrywając na punkty.

Ośmiorundowy pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy niepokonanym Siergiejem Werwejką (5-0, 3 KO) i Brazylijczykiem Marelo Luisem Nascimento (22-14, 19 KO) będzie głównym wydarzeniem gali boksu organizowanej 17 marca w Żyrardowie przez grupę Fight Events.

Mierzący 196 cm Nascimento miał już okazję boksować w Polsce - w maju ubiegłego roku w Kędzierzynie Koźlu przegrał na punkty po bardzo wyrównanej walce z Mariuszem Wachem. Wcześniej walczył m.in. z Tysonem Furym, Josephem Parkerem czy Dereckiem Chisorą.

Siergiej Werwejko po raz ostatni wychodził do ringu 10 grudnia we Wrocławiu, gdzie zastopował Andre Bungę.

W sobotę na gali "Królowie Nokautu" we Wrocławiu kolejne zawodowe zwycięstwo zanotował Siergiej Werwejko ( 5-0, 3 KO). Boksujący w wadze ciężkiej pięściarz grupy Fight Events zastopował w siódmej rundzie Andre Bungę (4-6-1, 4 KO). Zapraszamy do obejrzenia skrótu walki i wysłuchania rozmowy z Siergiejem Werwejką. 

10 grudnia na gali "Królowie Nokautu" we Wrocławiu kolejną tegoroczną walkę stoczy boksujący w kategorii ciężkiej Sergiej Werwejko (4-0, 2 KO). Rywalem Ukraińca mieszkającego w Warszawie będize Andre Bunga (4-6-1, 4 KO).

Werwejko na zawodowych ringach zadebiutował w lutym, a ostatni raz boksował w październiku, wygrywając przed czasem z Andrasem Csomorem. Bunga zanotował już jeden występ na gali organizowanej w Polsce, przegrywając nieznacznie na punkty z Marcinem Siwym.

Głównym wydarzeniem wrocławskiej gali będzie pojedynek o pas IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej pomiędzy dwukrotnym mistrzem świata Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO) i Niemcem Leonem Harthem (14-1, 10 KO).

Kup bilety na galę "Królowie Nokautu" we Wrocławiu >>

105,5 kg zanotował dziś na ważeniu Siergiej Werwejko (3-0, 1 KO), który jutro na gali w Wieliczce zmierzy się z Andrasem Csomorem (17-12-1, 14 KO). Węgier na wagę wniósł 99,0 kg.

Dzisiejszą galę w Międzyzdrojach otworzy pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Siegiejem Werwejką (1-0, 1 KO) i Artsiomem Czarniakiewiczem (2-12, 2 KO). Wczoraj pięściarze wnieśli na wagę odpowiednio 107,2 i 96,2 kg.

Transmisja z gali Międzyzdrojach od godz. 20.00 w Polsacie Sport i od godz. 23.10 w Polsacie

20 lutego na gali w Legionowie pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Sergiej Werwejko, nowy nabytek grupy Fight Events. Rywalem pięściarza urodzonego na Ukrainie będzie Patryk Kowoll (4-16, 3 KO), który w ubiegłym roku wychodził do ringu m.in. z Andrzejem Wawrzykiem i Aleksandrem Dimitrenką.

27-letni Werwejko ma na koncie m.in. zwycięstwo w turnieju im. Feliksa Stamma. Mierzący 195 cm zawodnik wagi ciężkiej jesienią sparował także z Tomaszem Adamkiem przed walką z Przemysławem Saletą.

Głównym wydarzeniem gali w Legionowie będzie pojedynek Krzysztofa Zimnocha z Amerykaninem Mikem Mollo. Podczas tej samej imprezy dojdzie również do bardzo ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy niepokonanymi na zawodowych ringach Kamilem Szeremetą i Artemem Karpecem. W Arenie Legionow na zawodowych ringach zadebiutują także Przemysław Zyśk i Jordan Kuliński.

 Kup bilety na galę "Power Punch" w Legionowie >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze