onet.pl sport


ARTV Chicago




Przegląd Sportowy





   
BRK Gladiator

Patronat medialny





 

 

 

 

W pojedynku wieczoru gali w Ełku boksujący w kategorii junior ciężkiej Adam Balski (9-0, 7 KO) zastopował w ósmej rundzie Tarasa Oleksiejenkę (8-3, 6 KO). 

Polak od pierwszego gongu prezentował efektowny i urozmaicony technicznie boks, systematycznie rozbijając przeciwnika z Ukrainy. W ostatnim zakontraktowanym starciu Balski czysto trafił lewym podbródkowym, po którym Oleksiejenko padł na deski i został wyliczony. 

Podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego po raz kolejny wyjdzie do ringu 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku, gdzie skrzyżuje rękawice z Vikapitą Meroro (28-6, 14 KO).

W innych walkach gali w Ełku Łukasz Wierzbicki (12-0, 6 KO) pokonał na punkty Innocenta Anyanwu (25-21-3, 15 KO), Mateusz Rzadkosz (5-0-1, 1 KO) zwyciężył na punkty Pawła Rumińskiego (2-2, 2 KO), a Sasza Sidorenko wygrała przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z  Mirjaną Vujic (4-7, 2 KO).

24 czerwca na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki Adama Balskiego (8-0, 6 KO) z Vikapitą Meroro (28-6, 6 KO). Pojedynek zakontraktowano na osiem rund.

Balski wcześniej stoczy jeszcze jeden pojedynek. 13 maja na gali w Ełku skrzyżuje rękawice z Łotyszem Ricardsem Bolotniksem. Meroro niedawno przymierzany był do pojedynku z Krzysztofem Głowackim, jednak do walki nie doszło z powodu kontuzji kolana polskiego pięściarza.

Głównym wydarzeniem czerwcowej gali w Ergo Arenie będzie pojedynek byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka z Salomonem Haumono.

W pojedynku wieczoru gali w Kaliszu Ewa Brodnicka (11-0, 2 KO) pokonała jednogłośnie na punkty Lelę Teraszwili (7-4-1, 3 KO). Dla mistrzyni Europy wagi lekkiej była to walka "na przetarcie" przed listopadową obroną tytułu z Anitą Torti (10-5-1, 3 KO) na gali Polsat Boxing Night.

W Kaliszu zwycięstwo zanotował też boksujący w kategorii junior ciężkiej bohater miejscowej publiczności Adam Balski (7-0, 6 KO), który zastopował w piątej rundzie Walerego Brudowa (43-10, 29 KO).

Pozostałe wyniki gali: Robert Parzęczewski (14-1, 7 KO) zastopował Bekę Aduaszwilego (18-6, 8 KO), Michał Żeromiński (11-2-1, 1 KO) wygrał na punkty z Łukaszem Janikiem (16-21-1, 9 KO), Robert Talarek (15-12-2, 9 KO) pokonał przed czasem Sebastiana Skrzypczyńskiego (11-14-2, 5 KO), Tomasz Sarara (1-0, 1 KO) znokautował Łukasza Zygmunta (2-5, 0 KO), Michał Leśniak (5-1, 2 KO) wypunktował Łukasza Gworka (6-1, 2 KO), a Mateusz Rzadkosz (4-0-1, 1 KO) wygrał na punkty z Mariuszem Runowskim (4-2, 2 KO).


Najnowsze komentarze