onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

1 lutego na gali organizowanej w Rosji kolejny zawodowy pojedynek ma stoczyć Norbert Dąbrowski (23-8-2, 10 KO). 31-letni pięściarz z Warszawy ma skrzyżować rękawice z Rustamem Tułaganowem (2-0, 1 KO).

Dąbrowski w ubiegłym roku stoczył dwie walki. W kwietniu "Noras" został znokautowany przez Umara Sałamowa, z kolei w październiku wrócił na ring szybkim zwycięstwem na imprezie sportów walki w Pieszycach.

Tułaganow to brązowy medalista z igrzysk w Rio de Janeiro. 28-letni Uzbek pierwszy zawodowy pojedynek stoczył w październiku 2017 roku, jednak na kolejny występ czekał ponad dwa lata. Ostatni raz boksował w grudniu.

Add a comment

5 października podczas bokserskiej imprezy w Pieszycach na ring wróci Norbert Dąbrowski (22-8-2, 9 KO). Nazwisko przeciwnika 31-latka z Warszawy nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Dla Dąbrowskiego będzie to pierwszy występ od kwietniowej porażki z Umarem Sałamowem. Stawką tego pojedynku był pas WBO International wagi półciężkiej.

W Pieszycach swój drugi zawodowy występ zaliczy Sławomir Stolarki. Podczas tej samej imprezy w gronie profesjonalistów zadebiutuje z kolei Dawid Guratowski.

Add a comment

Norbert Dąbrowski (22-8-2, 9 KO) przegrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie z Umarem Sałamowem (23-1, 17 KO) na gali organizowanej w Groznym. Stawką walki był pas WBO International wagi półciężkiej.

30-letni Polak przyjął pojedynek z Rosjaninem z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Dla Dąbrowskiego był to powrót na ring po blisko rocznej przerwie.

Walka zakończyła się po dwóch mocnych ciosach Sałamowa z prawej ręki. Dąbrowski w dziewiątym starciu padał na deski dwukrotnie przed zastopowaniem walki przez sędziego ringowego Leszka Jankowiaka. Do momentu przerwania rywalizacji, Sałamow prowadził wysoko na kartach punktowych.

Add a comment

18 kwietnia podczas gali organizowanej w Groznym na ring wróci Norbert Dąbrowski (22-7-2, 9 KO). Polski pięściarz zmierzy się z Umarem Sałamowem (23-1, 17 KO) o pas WBO International wagi półciężkiej.

Dla Dąbrowskiego będzie to pierwszy występ od ubiegłorocznego zwycięstwa nad Robertem Talarkiem. "Noras" miał swoją kolejną walkę stoczyć 28 kwietnia w Starachowicach, jednak zmienił plany.

Sałamow ostatni raz boksował w grudniu ubiegłego roku. Do swoich występów 24-letni Rosjanin trenuje z Javanem Hillem. Wcześniej nad jego przygotowaniami czuwał Kevin Barry.

Add a comment

- Wracam na stałe do wagi półciężkiej - mówi Norbert Dąbrowski (21-7-2, 9 KO), który w tym roku planuje stoczyć cztery pojedynku. Pięściarza z Warszawy w najbliższym czasie częściej możemy oglądać na galach zagranicznych.

Ostatni raz boksowałeś w październiku. Mamy luty, jakie plany na ten rok?
Norbert Dąbrowski: Plany na ten rok zakładają stoczenie czterech walk. Nastawiam się bardziej na wyjazdy zagraniczne ponieważ chcę się rozwijać jako zawodnik, a co za tym idzie, chcę rywalizować z zawodnikami na wysokim poziomie sportowym.

Co się z tobą działo przez ostatnie tygodnie, jak długo odpoczywałeś po rewanżu z Jordanem Kulińskim?
Po rewanżu z Jordanem odpoczywałem około trzech tygodni i od tamtej pory cały czas trenuję. Przeszedłem dwumiesięczny okres przygotowania fizycznego, ponieważ wróciłem na stałe do wagi półciężkiej i obecnie wchodzę w trening bokserski.

Jak oceniasz poprzedni rok? Cztery walki - dwie wygrane, porażka i remis. Rok stracony?
Nie uważam go za stracony. Każda walka uczy czegoś nowego, jest to nauka. Jak to się mówi - mądry człowiek uczy się całe życie, z kolei głupi uważa, że już wszystko wie.

Od kilku miesięcy korzystasz z diety pudełkowej Fit by Nature, jaki ma ona wpływ na twój organizm?
Na pewno działa to na plus. Jestem osobą mocno zabieganą, mam w ciągu dnia bardzo dużo zajęć i dzięki Fit by Nature nie muszę tracić czasu na przygotowanie posiłków oraz szybko mogę dostarczyć swojemu organizmowi kolejnych kalorii potrzebnych do pracy na wysokim poziomie

Bazując na kilku miesiącach doświadczenia, czy dietę pudełkową da się produkować tak, żeby się nie znudzić?
Oczywiście, że tak. Fit by Nature codziennie dostarcza zróżnicowane posiłki, więc jedzenie mi się nie nudzi. Wręcz przeciwnie, bardzo często jestem pozytywnie zaskakiwany. Jeśli ktoś przygotowuje jedzenie z pasją, to zawsze to będzie dobrze smakowało.

Czy pięściarze zawodowi mogą w pełni zaufać diecie pudełkowej i korzystając z niej robić wagę?
Każdy organizm jest inny. Dieta pudełkowa bardzo pomaga w utrzymaniu wagi, jednak kiedy zrzuca się około 10 kilogramów do walki, potrzeba bardzo specjalistycznej diety. Pudełka mogą pomagać, jednak przy takiej ilości kilogramów do zbicia robi to się zupełnie inaczej i przechodzi na bardzo ograniczony program żywieniowy. {jcomments off}

Add a comment

Remisem zakończyła się walka rewanżowa Norberta Dąbrowskiego (21-7-2, 8 KO) z Jordanem Kulińskim (5-0-2, 1 KO). Po dziesięciu rundach pojedynku na gali w Nowym Dworze Mazowieckim, sędziowie punktowali 97-93 dla Dąbrowskiego oraz dwukrotnie 95-95.

Pojedynek od pierwszej rundy był bardzo zacięty, a niemal wszystkie starcia były trudne do punktowania. Kuliński wywierał presję, z kolei Dąbrowski boksował z kontry.

Kuliński był pięściarzem aktywniejszym, ale mocniejsze ciosy zadawał Dąbrowski. Walka była rewanżem za pojedynek sprzed osiemnastu miesięcy. Tym razem rywalizacja miała trochę spokojniejszy przebieg, ale w dziesiątej, finałowej rundzie obaj zawodnicy dali z siebie wszystko.

Po finałowym gongu sędziowie, podobnie jak w pierwszym pojedynku, wypunktowali remis. Obaj pięściarze zadeklarowali, że chętnie skrzyżują rękawice po raz trzeci.

 

Add a comment

- Nabrałem więcej doświadczenia, zmieniłem trenera, dużo się zmieniło od pierwszej walki - mówi Norbert Dąbrowski przed dzisiejszym rewanżem z Jordanem Kulińskim. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim. Transmisja w Polsacie Sport.

 

Add a comment

Norbert Dąbrowski (21-7-1, 9 KO) i Jordan Kuliński (5-0-1, 1 KO) zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Nowym Dworze Mazowieckim. Dąbrowski wniósł na wagę 75,9 kg kg, zaś Kuliński 76,2 kg.

Pięściarze zmierzą się na dystansie dziesięciu rund i będzie to ich rewanżowe starcie. Pierwszy, rozegrany półtora roku temu pojedynek, zakończył się punktowym remisem. Stawką walki będzie tytuł mistrza Polski wagi super średniej.

Gala będzie jutro w Polsacie Sport Fight od godz. 19.00 i Polsacie Sport od godz. 20.00. Pozostałe wyniki ważenia:

Kamil Gardzielik (72,5 kg) - Artem Karpec (72,7 kg)
Mateusz Tryc (77 kg) - Rusłan Rodziwicz (76 kg)
Daniel Bociański (78 kg) - Przemysław Binienda (77,8 kg)
Krzysztof Twardowski (90,1 kg) - Jakub Wójcik (90,6 kg)

Add a comment

- Czuję się naprawdę dobrze - mówi Norbert Dąbrowski, który już w piątek stoczy rewanżową walkę z Jordanem Kulińskim. Pojedynek będzie główną atrakcją gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak przebiegały twoje przygotowania do najbliższej walki?
Norbert Dąbrowski: Przygotowania przebiegły pomyślnie. Miałem możliwość sparowania z Maćkiem Sulęckim, Mateuszem Masternakiem i Mateuszem Trycem. Czuję się naprawdę dobrze.

Stoczysz dwie walki w krótkim odstępie czasu. Czy nie było problemu, żeby dłużej niż zwykle trzymać wagę na odpowiednim poziomie?
Nie, nie miałem problemu z wagą. Pierwsza walka odbyła się w limicie do 78 kilogramów, z kolei Jordanem Kulińskim zaboksuję już w wadze super średniej.

Dieta często kojarzy się z mało smacznymi i raczej pozbawionymi przyjemności jedzenia rzeczami. Jak jest z twoją?
Ciężko się z tym nie zgodzić, dieta kojarzy się ludziom z jałowym jedzeniem, które najczęściej pozbawione jest smaku. Osobiście korzystam z cateringu dietetycznego Fit by Nature. Jestem bardzo z niego zadowolony, ponieważ codziennie dostaję inne posiłki, które przy okazji są bardzo smaczne. Dieta jest zróżnicowana.

Korzystanie z cateringów żywnościowych to dla sportowców wygoda czy obowiązek?
Dla mnie osobiście wiąże się to z dużą wygodą, ponieważ nie muszę poświęcać czasu na przygotowanie posiłków. Mam więcej czasu na trening i regenerację po nim.

Czy czujesz, że będąc na diecie pudełkowej twój organizm lepiej funkcjonuje?
Oczywiście, że tak. Mój organizm otrzymuje regularnie posiłki, dzięki czemu mam więcej siły na co dzień. To na pewno duża zaleta takiego rozwiązania. {jcomments off}

Add a comment