Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Maciej Miszkiń znany jest z tego, że "testuje" wszystkich zagranicznych trenerów przybywających do Polski. Wczoraj "Handsome" zawitał do KnockOut Gymu, by potarczować z Harrym Keittem.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maciejem Miszkiniem, byłym pięściarzem zawodowym, a obecnie trenerem boksu i ekspertem telewizyjnym. W wywiadzie m.in. o internetowym hejcie, ostatnim zamieszaniu wokół Artura Szpilki i o współpracy ze stacjami Polsat Sport i TVP Sport.

Add a comment

- Jeśli Wach będzie aktywny, to może wygrać przed czasem, ale jeśli będzie ospały, to przegra - mówi Maciej Miszkiń, analizując sobotnią walkę Artura Szpilki z Mariuszem Wachem. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach.

 

Add a comment

Choć Maciej Miszkiń zakończył już swoją sportową karierę, nadal utrzymuje formę. "Handsome" krótki pobyt na obozie Tomasza Adamka w Osadzie Śnieżka w Łomnicy wykorzystał, by potarczować chwilę z nowym trenerem "Górala" Gusem Currenem.

Add a comment

Rok temu Maciej Miszkiń zakończył zawodową karierę, ale wciąż pozostaje aktywny w bokserskim środowisku jako komentator gal telewizyjnych oraz trener. Miszkiń rekreacyjne zajęcia pięściarskie prowadzi w Warszawie.

 

Add a comment

Często do ciebie dzwonią dziennikarze?
Maciej Miszkiń - były pięściarz, komentator gal bokserskich: Czasami.
 
Częściej niż wtedy, gdy byłeś aktywnym sportowcem?
Wydaje mi się, że nie ma różnicy.
 
Trochę mnie to zdziwiło, ale od kiedy zakończyłeś karierę, ludzie częściej wpisują w wyszukiwarce hasło „Maciej Miszkiń”. Z czego to wynika?
Wiesz co, ludzi zawsze interesuje, gdy coś się dzieje. Mało pięściarzy kończy z boksem wiedząc, kiedy jest odpowiedni moment, by powiedzieć sobie „stop”. Zazwyczaj zakończenie kariery jest spowodowane słabszą postawą w ringu i wieloma porażkami. U mnie forma była, wygrane pojedynki również, zdrowie nie szwankowało, a mimo wszystko postanowiłem zakończyć karierę. Kibice lubią, gdy coś wyłamuje się ponad schemat i idzie nieco inną drogą. To tłumaczy, skąd te zainteresowanie.
 
Jest w Polsce pięściarz, którzy ma większą wiedzę o boksie niż Ty?
Są pięściarze, którzy interesują się boksem. Taki był właśnie Dawid Kostecki. Artur Szpilka też bardzo lubi boks, dużo czyta, ogląda. Widać, że się tym jara. Diablo na przykład interesuje się boksem mniej i po prostu wykonuje swoją robotę. Czy ja mam największą wiedzę na temat boksu? Trudno jest mi oceniać samego siebie, niech robią to inni. Skoro zatrudniła mnie jednak poważna stacja telewizyjna, to widocznie spełniam standardy.
 
Telewizja była planem na życie po zakończeniu kariery?
Telewizja pojawiła się w momencie, gdy jeszcze boksowałem. Równolegle robiłem i jedno i drugie. Nie kolidowało to ze sobą, bo gale zazwyczaj odbywają się w weekendy, więc mogłem spokojnie trenować. Do tego praca w mediach pomogła mi również promować własną osobę. Jakby to dziwnie nie zabrzmiało, to jest to bardzo ważne. Pięściarze są produktem medialnym, więc popularność bardzo pomaga.
 
Często spotykasz się z opinią swoich kolegów, że zbyt mało osiągnąłeś, by oceniać innych pięściarzy?
Nie wiem, nie dochodzą do mnie takie słuchy, choć zdaję sobie sprawę, że niektórzy pewnie tak gadają. Czy Janusz Pindera albo Roman Kołtoń byli wybitni w tym, o czym dyskutują? No nie. Nie trzeba być wybitnym pięściarzem, żeby móc wypowiadać się o boksie. Z drugiej strony – nawet najlepsi popełniają błędy. Gdy dojdziesz do pewnego poziomu w boksie, swoje przewalczysz, naoglądasz się różnych pojedynków i poznasz tę branżę, to nie musisz być najlepszym na świecie, by móc stwierdzić czy Głowacki robi to dobrze, a Szpilka tamto źle. Oglądałem ostatni pojedynek Krzyśka Głowackiego w Gdańsku i widziałem, że popełniał błędy. Mi do zdobycia pasa czempiona brakowało bardzo, bardzo dużo, ale nawet gdybym go zdobył to tych błędów również bym się nie wystrzegał. A mówienie, że Miszkiń nie może oceniać i krytykować błędów, które w ringu popełnia Adamek, jest nonsensem.
 
Add a comment

- To będzie jedna z najlepszych gal w historii polskiego boksu zawodowego - mówi Maciej Miszkiń przed sobotnim Polsat Boxing Night w Krakowie. Uznawany do niedawna za najlepszego polskiego pięściarza wagi super średniej 33-latek wytypował zwycięzców najciekawszych walk imprezy organizowanej w Tauron Arenie.

Michał Syrowatka - Rafał Jackiewicz
Walka, która jest najtrudniejsza do wytypowania podczas Polsat Boxing Night. Faworytem jest Syrowatka, ale zastanawiam się, czy poradzi sobie z presją. Pamiętam o wyniku pierwszej walki, ale trzeba też pamiętać, że Jackiewicz leżał tam na deskach. Później Syrowatka dał Jackiewiczowi wejść w jego ulubiony rytm boksowania i został rozbity. Teraz myślę, że tego błędu nie zrobi i wygra.

Michał Cieślak - Francisco Palacios
Myślę, że wygra Michał Cieślak i to już w początkowych rundach. Michał jest agresywny, zdecydowany i na pewno nie przestraszy się Palaciosa. Pomimo, że Portorykańczyk zapewnia, że jest w życiowej formie, to moim zdaniem nigdy nie będzie tym samym zawodnikiem, który przystępował do pierwszego pojedynku z "Diablo". Jeśli faktycznie jest świetnie przygotowany i przetrzyma napór Cieślaka, to może być ciekawie, ale mimo wszystko nie wierzę, że Palacios jest w stanie zatrzymać Michała.

Andrzej Wawrzyk - Marcin Rekowski
Lepszym pięściarzem jest Andrzej, ale jego problemem jest to, że w ważnych dla siebie pojedynkach bardzo się usztywnia. Rekowski z kolei ma czym uderzyć, choć słyszałem, że w bezpośrednich sparingach lepiej radził sobie Wawrzyk. Marcin jest zawodnikiem typowo startowym, on wie czego chce w ringu i moim zdaniem znokautuje Wawrzyka. Nawet jeśli tak się nie stanie, to pojedynek zakończy się przed czasem.

Tomasz Adamek - Eric Molina
Moim zdaniem wygra Amerykanin. Wiem, że Adamek ma najlepsze przygotowania w karierze, ale on nigdy nie potrzebował świetnych przygotowań do wygrywania dużych walk. Wygrywał ambicją, sercem i umiejętnościami. Według mnie Adamek stracił cel, do którego dążył. Ja nie wiem, czy on dzisiaj do końca wie, o co walczy. Molina jest z kolei dzisiaj w miejscu, w którym Adamek był kilka lat temu. Ma jasny cel i wie o co boksuje. Poza tym Amerykanin mocno bije z prawej ręki, a Adamek zawsze dużo prawych przyjmował, nawet w swoich najlepszych czasach.

Add a comment