onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W sobotę 25 stycznia w Los Angeles odbędzie się druga konferencja prasowa przez rewanżowym starciem o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Początkowo organizatorzy pojedynku nie planowali żadnych spotkań pięściarzy przed fightweekiem. Ostatecznie jednak - jak widać - "Bronze Bomber" i "Król Cyganów" staną naprzeciw siebie co najmniej dwa razy.

Rewanż Wildera z Furym zaplanowany jest na 22 lutego w Las Vegas. Pierwsza walka niepokonanych olbrzymów, do której doszło w grudniu 2018 roku, zakończyła się remisem.

Add a comment

Były trener Władimira Kliczki Johnathon Banks odniósł się w rozmowie z ThaBoxingVoice do opowieści Dilliana Whyte'a, który w wywiadzie dla Sky Sports oświadczył, że widział, jak podczas sparingu Kliczko ciężko znokautował Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO).

- To nie był nokdaun, on został ciężko znokautowany! Trząsł się potem porządnie. No i pewnie dlatego nigdy nie chciał walczyć z Władem. Wład chciał się z nim zmierzyć, ale Wilder nigdy tego nie chciał - opowiadał "The Body Snatcher".

- To ja wybierałem Wildera i innych sparingpartnerów... Czy Wilder został ciężko znokautowany? Nie, to nieprawda, to nie miało miejsca. Czy padł a deski? Tak - stwierdził Banks.

Dzierżący aktualnie pas WBC wagi ciężkiej Deotay Wilder pomagał Kliczce w sparingach w 2012 roku. Ukrainiec szykował się wtedy do pojedynku z Mariuszem Wachem. Amerykanin miał w tamtym czasie koncie 25 walk zawodowych.

Add a comment

Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) widziałby Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) w roli zdecydowanego faworyta w ewentualnej konfrontacji z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

- Sądzę, że znokautowałby go w dwie rundy. Nie krytykuję Joshuy, on prostu on jest rywalem uszytym na miarę dla Wildera. Wielki i i ciężki kloc idący do przodu - stwierdził "Król Cyganów".

Póki co Wildera 22 lutego czeka jednak rewanż z Furym, który Brytyjczyk również - jak zapowiada - zamierza rozstrzygnąć już w drugiej odsłonie. Tymczasem Joshua a ring powróci prawdopodobnie w kwietniu obroną mistrzowskich pasów wagi ciężkiej z obowiązkowym challengerem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) z dystansem podchodzi do groźnie brzmiących zapowiedzi Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), który w poniedziałek na konferencji prasowej przekonywał, że w zakontraktowanym na 22 lutego rewanżu znokautuje go do drugiej rundy.

- Fury opowiadający o nokaucie w drugiej rundzie brzmi niewiarygodnie. On przecież ma poduszki w pięściach, to nie ma szans się wydarzyć. Jeśli on mnie znokautuje w drugim starciu, to kończę karierę - zadeklarował czempion WBC wagi ciężkiej w rozmowie z TMZ.

Pierwsza walka Wildera z Furym zakończyła się remisem. W opinii bukmacherów minimalnym faworytem drugiej konfrontacji jest Brytyjczyk, jednak różnice w kursach nie są minimalne - 1,91 i 2,1.

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) w rozmowie z TMZ skomentował niedawną wypowiedź swojego rywala Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), który oświadczył, że jedną z innowacji, jakie wprowadził do swoich przygotowań, jest częsta masturbacja. - Masturbuję się codziennie siedem razy, by pompować poziom testosteronu - wypalił podczas wywiadu po poniedziałkowej konferencji prasowej Brytyjczyk.

- Niech się dobrze bawi, tylko niech używa dobrych lubrykantów - stwierdził "Bronze Bomber". - Wszystko, co on mówi, jest dla zabawy.... Ale jeśli chce sobie zwalić? Dobrej zabawy! Tylko korzystaj z właściwego lubrykantu!

Deontay Wilder i Tyson Fury skrzyżują rękawice 22 lutego w boju o należący do Amerykanina pas WBC wagi ciężkiej. Będzie to rewanż za zakończony remisem pojedynek z grudnia 2018 roku.

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) skomentował ostatnie wypowiedzi Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO), który kilkukrotnie nazywał go "tchórzem". Brytyjczyk ponadto w rozmowie ze Sky Sports oznajmił, że w 2012 roku był naocznym świadkiem ciężkiego nokautu, jaki "Bronze Bomberowi" zafundował na sparingu Władimir Kliczko.

- Każdy pudel ma swój dzień - stwierdził Amerykanin, cytując angielskie powiedzenie [każdy ma swoje 5 minut]. - Z pudlami jest jednak tak, że spuszczone ze smyczy wcale nie są groźne. Niech jeszcze sobie poszczeka i spróbuje zaistnieć.

- Whyte nikogo nie interesuje, w moim życiu nie znaczy nic w tym momencie, ale gdy nadejdzie właściwa chwila, niech lepiej uważa, o co prosi - pogroził Wyspiarzowi czempion WBC wagi ciężkiej.

Dillian Whyte jest od lipca obowiązkowym pretendentem do mistrzowskiego tytułu należącego do Wildera, jednak nie zanosi się na to by otrzymał swoją szansę wcześniej niż na początku 2021 roku.

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) w grudniu 2018 roku dwukrotnie posyłał Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) na matę w remisowym pojedynku po pas WBC wagi ciężkiej. Przed zaplanowanym na 22 lutego rewanżem Amerykanin zapowiada, że tym razem "Król Cyganów" skończy walkę na deskach.

- Wszyscy wiemy, że w pojedynkach rewanżowych zawsze wypadam dobrze, bo wiem, czego się spodziewać po rywalu - mówi "Brozne Bomber". - Wiem, na co go stać i co zamierza zrobić. Jestem na tę walkę gotowy jak nigdy!

- Fury był w WWE, więc znokautuję go tak, że wypadnie za liny. Może nawet zaatakuję go potem z góry latającym łokciem. To ja jestem lwem w tej dżungli. Urwę mu głowę! - odgraża się Wilder, który jednak zdaniem bukmacherów nie będzie faworytem lutowej konfrontacji.

Add a comment

22 lutego w hali MGM Grand w Las Vegas dojdzie do rewanżowego pojedynku o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Pierwsza, rozegrana w grudniu 2018 roku walka Wilder - Fury zakończyła się punktowym remisem.  Lutowe starcie zaliczone będzie przez federację WBC jako obowiązkowa obrona tytułu. W kontraktach na rewanż zawarto klauzulę o trzeciej konfrontacji pięściarzy, do której miałoby dojść latem. Walkę w USA w ramach wspólnej transmisji PPV pokażą stacje FOX i ESPN.

Add a comment

Dillian Whyte (27-1, 18 KO) nie przestaje zaczepiać za pośrednictwem mediów Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO). Dziś "The Body Snatcher" zażartował z czempiona WBC wagi ciężkiej, składając mu specyficzne "gratulacje".

"Gratuluję Wilderowi, który od WBC dostał specjalny pas WBC Worlds Biggest Coward [Największy Tchórz Świata], znany jako WBC WBC - za skuteczne unikanie mnie jako pretendenta #1 przez ponad 800 dni." - napisał Brytyjczyk, zamieszczając zdjęcie amerykańskiego mistrza podpisane "Tchórz".

To już kolejny atak Wyspiarza na olbrzyma z Alabamy. Wczoraj Whyte w rozmowie ze Sky Sports oznajmił, że w 2012 roku był naocznym świadkiem ciężkiego nokautu, jaki rzekomo miał Deontayowi Wilderowi zafundować na sparingu Władimir Kliczko.

Add a comment

Rośnie napięcie pomiędzy mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i obowiązkowym pretendentem do tytułu Dillianem Whytem (27-1, 18 KO). Brytyjczyk, "odbijając piłeczkę" w medialnej wymianie zdań, postanowił podzielić się w rozmowie ze Sky Sport swoimi wspomnieniami z obozu treningowego Władimira Kliczki z 2012 roku, podczas którego miał być rzekomo świadkiem nokautu Ukraińca na "Bronze Bomberze".

- Widziałem Wildera znokautowanego, Władimir go znokautował! - oświadczył "The Body Snatcher". - On wie, co się wydarzyło. Nacierał na Włada, szedł ostro do przodu. Wład się wycofał, zmienił pracę nóg, unikał uderzeń, bił lewy prosty na korpus, lewy sierp, Wilder podniósł ręce i było po nim.

- To nie był nokdaun, on został ciężko znokautowany! Trząsł się potem porządnie. No i pewnie dlatego nigdy nie chciał walczyć z Władem. Wład chciał się z nim zmierzyć, ale Wilder nigdy tego nie chciał - dodał Whyte.

Deontay Wilder kolejną walkę stoczy 22 lutego, po raz drugi krzyżując rękawice z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Mistrz WBC zgodnie z ostatnim stanowiskiem federacji musi zaboksować z Dillianem Whytem nie później niż w lutym 2021 roku.

Add a comment

Czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) za nic ma tytuł linearnego mistrza świata, którego posiadaniem chełpi się Tyson Fury (29-0-1, 20 KO). "Bronze Bomber" przekonuje, że w zbliżającym się rewanżu z Brytyjczykiem ważny będzie dla niego tylko pas World Boxing Council.

- W ogóle nie słyszałem o tytule linearnym, dopóki z tym gów**m nie wyskoczył Fury. Gdy go znokautuję, nie usłyszycie już więcej o linearnym mistrzostwie. Te wszystkie gadki umrą razem z Furym 22 lutego - stwierdził Amerykanin w rozmowie z ThaBoxingVoice.

Stawką lutowej konfrontacji Wildera z Furym oprócz pasa WBC będzie również wakujący tytuł czempiona magazynu "The Ring".

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) i Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) ostatecznie spotkają się na konferencji prasowej promującej ich rewanżowy pojedynek.

Kilka dni temu poinformowano, że organizatorzy drugiego starcia niepokonanych olbrzymów tym razem zrezygnowali z promocyjnej z udziałem zawodników. Plany jednak zmodyfikowano.

Co prawda faktycznie wielkiego touru nie będzie, ale odbędzie się jedna konferencja - w najbliższy poniedziałek w Los Angeles. Walka "Bronze Bombera" z "Królem Cyganów" zakontraktowana jest  na 22 lutego.

Add a comment

Eddie Hearn uważa, że brak trasy promocyjnej przez zaplanowanym na 22 lutego rewanżowym pojedynkiem o pas WBC kategorii ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) i Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) to czynnik działający na korzyść Amerykanina.

- Jeden ze sposobów dla Fury'ego na zwycięstwo w tej walce to właśnie konferencje prasowe, podczas których mógłby zajść za skórę Wilderowi. Ta sytuacja jest dla Tysona niekorzystna - stwierdził Hearn w rozmowie z IFL TV.

Promotor Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) odniósł się też do pomysłu ewentualnych sparingów Fury'ego z AJ-em przed konfrontacją "Króla Cyganów" z "Bronze Bomberem":

- Nie byłbym zdziwiony, gdyby on tam poleciał, choć to dziwne, biorąc pod uwagę, że może potem walczyć ze zwycięzcą, Josh sam jest sobie szefem, jeśli będzie chciał, to po prostu poleci, nieważne, co powiem ja czy Rob McCracken. Ale nie chciałbym, by otworzył z powrotem to rozcięcie [łuku brwiowego Fury'ego].

Add a comment

Promotor Bob Arum udzielił wyjaśnień w kwestii zapisów w kontraktach na rewanż Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) dotyczących ewentualnego trzeciego pojedynku pięściarzy.

Jak się okazuje, trylogia Wilder - Fury dojdzie do skutku tylko w przypadku, gdy chciał będzie tego przegrany w drugiej walce - w takim wypadku jego pogromca będzie zmuszony podjąć rzuconą mu po raz trzeci rękawice. 

Przegrany w konfrontacji planowanej na 22 lutego nie będzie jednak zobligowany, by bić się po raz trzeci. Gdyby jednak mimo porażki chciał ponownie spróbować swoich sił, będzie mógł liczyć jedynie na 40% z przychodów z walki (zyski z rewanżu podzielone zostaną po równo).

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania fury wilder ringpolska.pl

Nie będzie objazdowej trasy promocyjnej po kilku miastach przed zaplanowanym na 22 lutego rewanżem o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

"Bronze Bomber" i "Gypsy King" zamiast ponownie stroić miny podczas spotkań twarzą w twarz będą reklamować swój pojedynek, goszcząc - póki co osobno - w programach poświęconych cieszącym się wielką popularnością studenckim rozgrywkom futbolu amerykańskiego.

W Stanach Zjednoczonych drugą walkę Wilder - Fury pokażą we wspólnym przekazie PPV konkurujące ze sobą na co dzień stacje ESPN i FOX. W Wielkiej Brytanii o prawa telewizyjne walczą Sky Sports i BT Sport, ale nie jest wykluczone, że podobnie jak za Oceanem sygnał będzie trzeba rozdzielić na dwóch dostawców.

Add a comment

Promotor mistrza świata WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) Eddie Hearn przekonuje, że grudniowy rewanż jego podopiecznego z Andym Ruizem Jr (33-2, 22 KO) okazał się prawdziwym hitem streamingowej platformy DAZN.

DAZN zwykle nie publikuje danych dotyczących oglądalności transmitowanych przez siebie gal, ale wg Hearna "Starcie na Wydmach" obejrzało w USA blisko milion widzów.

Drugi pojedynek Joshuy z Ruizem zakończył się punktowym zwycięstwem Brytyjczyka. AJ na ring powróci prawdopodobnie w kwietniu, mierząc się w Londynie z obowiązkowym pretendentem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

Add a comment

Dziś potwierdzono oficjalnie, że 22 lutego w hali MGM Grand w Las Vegas dojdzie do rewanżowego pojedynku o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) i Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się w sobotę.

Pierwsza walka Wilder - Fury zakończyła się punktowym remisem. W przekroju całego pojedynku lepiej zaprezentował się Brytyjczyk, jednak to Amerykanin zapisał na swoim koncie dwa nokdauny.

Lutowe starcie zaliczone będzie przez federację WBC jako obowiązkowa obrona tytułu. W kontraktach na rewanż zawarto klauzulę o trzeciej konfrontacji pięściarzy, do której miałoby dojść w 2020 roku. Walkę w USA w ramach wspólnej transmisji PPV pokażą stacje FOX i ESPN.

Add a comment

22 lutego w Las Vegas dojdzie do rewanżowej walki Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) z mistrzem świata WBC kategorii ciężkiej Dontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO). Niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek, pięściarze stoczą pomiędzy sobą trzecią walkę latem przyszłego roku.

Frank Warren poinformował, że kontrakt podpisany na rewanż zawiera klauzulę, która nakazuje Fury'emu i Wilderowi stoczenie natychmiastowej trzeciej walki. Jeden z promotorów Brytyjczyka zdradził, że pomiędzy drugą i trzecią walką nie będzie długiej przerwy.

Na rewanż Wildera z Furym kibice musieli czekać kilkanaście miesięcy. Pierwszy pojedynek pięściarzy odbył się w grudniu ubiegłego roku i zakończył remisem.

Add a comment

Choć Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) wielokrotnie budził kontrowersje swoimi wypowiedziami na temat śmierci, jaką mógłby zadać rywalowi w ringu, Mauricio Sulaiman przekonuje, że prywatnie czempion WBC to postać zupełnie różna niż budzący grozę "Bronze Bomber".

- Wilder to wspaniały człowiek. Deontay zaczął boksować, by stać go było na pokrycie ogromnych wydatków na leczenie córeczki Naieyi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Od tego czasu Wilder w pełni poświęcił się rodzinie i wszystko, co robi jest motywowane miłością rodzica - zapewnia szef World Boxing Council, który w weekend wspólnie z olbrzymem z Alabamy odwiedził w Rzymie papieża Franciszka.

Wilder we Włoszech po spotkaniu z głową Kościoła złożył także wizytę w szpitalu dziecięcym. Niepokonany Amerykanin na ring powrócić ma 22 lutego, po raz drugi mierząc się z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: wilder fury ringpolska.pl"

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) nie przejął się zbytnio informacjami, że Tyson Fury (29-0-1, 10 KO) przed planowanym na 22 lutego rewanżem zatrudnił w roli nowego trenera JugarHilla Stewarda.

- Fury próbuje się jakoś nakręcić, wmawia sobie, że wygrał ze mną 10 z 12 rund. Ale to nie ja zmieniam trenerów, to nie ja biorę walki na przetarcie - mówi "Bronze Bomber" cytowany przez boxingscene.com. - Ja walczę z najlepszymi. Dałem jednemu z moich najtrudniejszych rywali drugą szansę. 

- To ja w wadze ciężkiej wzbudzam największe emocje. Czegokolwiek Fury nie zrobiłbym ze swoją karierą, ktokolwiek by go nie trenował, i tak w końcu trafi na taśmę z moimi nokautami - odgraża się pewny siebie Deontay Wilder.

Add a comment

Zakontraktowany na 22 lutego drugi pojedynek o pas WBC królewskiej dywizji pomiędzy Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) i Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) może być - zdaniem promującego Brytyjczyka Boba Aruma - początkiem serii walk, w których rękawice skrzyżują zawodnicy rywalizujących ze sobą grup Top Rank i Premier Boxing Champions. 

- Przewiduję, bez cienia wątpliwości, że Wilder - Fury 2 to będzie jedna z wielu walk wspólnie organizowanych przez Top Rank i PBC. Niektóre z nich pokaże ESPN, niektóre FOX, a inne będę w PPV - oświadczył w sobotę po gali w Nowym Jorku szef Top Rank. 

- Nie mamy żadnego problemu ze współpracą z PBC. To jest kwestia profesjonalizmu, choć prasa maluje zupełnie inny obraz - stwierdził Arum, który jeszcze niedawno nazywał Ala Haymona przewodzącego projektowi PBC "rakiem boksu".

Na owocną kooperację Top Rank z PBC liczy z pewnością najbardziej główny bohater sobotniej gali w MSG Terence Crawford, którego wszyscy wielcy rywale z kategorii półśredniej boksują dla konkurencji. Warto przy okazji przypomnieć, że do niedawna jeszcze planowano, by w lutym przed Wilderem i Furym w pojedynku o wakujący pas IBF zaboksowali Adam Kownacki (PBC) i Kubrat Pulew (Top Rank), jednak wygrana Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem Jr pogrzebała szanse na realizację takiego scenariusza.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) zaraz po odzyskaniu mistrzowskich tytułów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej w rewanżu z Andym Ruizem Jr oznajmił, że w 2020 roku chciałby zmierzyć się w boju unifikacyjnym z czempionem WBC Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) .

'Bronze Bomber" w rozmowie ze Sky Sport przyjął wyzwanie rzucone mu przez Brytyjczyka. - Do tej walki na pewno musi dojść... I dojdzie! Ale kiedy? Jako posiadacz najbardziej prestiżowego pasa w boksie zawodowym jestem gotów położyć go na szali w każdej chwili - stwierdził niepokonany Amerykanin.

Póki co jednak zarówno Joshua jak i Wilder - o ile chcą zaboksować kiedyś o wszystkie cztery mistrzowskie trofea - muszą w najbliższym czasie obronić je w konfrontacjach z innymi pięściarzami. "Bronze Bombera" czeka rewanż z Tysonem Furym a AJ-a obowiązkowe obrony z Kubratem Pulewem i Oleksandrem Usykiem.

Add a comment

Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) nie jest zachwycony przebiegiem, ani rezultatem sobotniej walki rewanżowej Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-2, 22 KO). "Bronze Bomber" nie ukrywa, że miał liczył na zwycięstwo Meksykanina i pojedynek z nim w przyszłym roku.

- Ruiz nie boksował tak jak powinien, był za mało aktywny, brakowało mu też szybkości z pierwszej walki. Zepsuł nasze plany, mieliśmy stoczyć walkę unifikacyjną na początku maja i wyłonić niekwestionowanego króla wagi ciężkiej - mówi Wilder.

Amerykanin nie jest też zachwycony postawą Joshuy. Brytyjczyk udanie zrewanżował się Meksykaninowi i odebrał mu pasy mistrzowskie, jednak walka w jego wykonaniu była bardzo spokojna.

- To nie była walka, w której Joshua coś udowodnił. Zrobił to, co musiał, ale przekonał nikogo, że jest dużo lepszym pięściarzem od Ruiza. Był jak Kliczko, lewy prosty, klincz, bezpieczeństwo. To nie jest styl, który pozwala podbić serca kibiców - analizował Wilder.

- Joshua chciał po prostu przetrwać, nie chciał podjąć żadnego ryzyka. Nasza mentalność jest zupełnie inna. Ja jestem wojownikiem, w takiej walce poszedłbym na całość - podsumowuje Amerykanin.

Add a comment