onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO)jest przekonany, że walka z nim na zawsze zmieniła Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO). W opinii "Bronze Bombera" nokdauny, jakie zafundował Brytyjczykowi w remisowym pojedynku w grudniu, zostawiły trwały ślad na "Królu Cyganów".

- Każdy, kto widział walkę Fury'ego z Wallinem, musiał zauważyć, że on nie jest już tym samym pięściarzem. Ale to jest właśnie moja specjalność - ja kończę tym gościom kariery - oznajmił Amerykanin w rozmowie z Barbershop Conversations.

- On już nie jest taki sam, ani trochę, ja mu coś odebrałem. On już jest skończony. Nie mogę doczekać się rewanżu - dodał Wilder, który z Furym po raz drugi zmierzyć ma się 22 lutego.

Add a comment

Czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 39 KO) twierdzi, że bierze pod uwagę scenariusz, w którym rezygnuje z planowanego na 22 lutego rewanżu z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), by zaboksować o bezdyskusyjne mistrzostwo świata ze zwycięzcą walki Anthony Joshua (22-1, 21 KO) - Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO).

- Chciałbym, żeby Fury poczekał, co moim zdaniem i tak by zrobił - mówi "Bronze Bomber". - Według mnie on tak by właśnie postąpił, ale ja także bym chciał, aby on tak zrobił, by umożliwić mi unifikację. Jeden mistrz, jedna twarz, jedno nazwisko!

- Jeśli pojawi się szans na unifikację, sądzę, że Fury mi na nią pozwoli, bym zmierzył się z nim później. On nie jest żadnym królem, nie ma tytułu. Umożliwiłem mu wskrzeszenie kariery, powinien mi za to dziękować. Jeśli teraz będę mógł zrobić unifikację, Fury poczeka - dodaje Wilder, który ma wrócić na ring 23 listopada bojem z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) nie ma wątpliwości, że wkrótce uda się wreszcie podpisać kontrakty na jego rewanżowy pojedynek z Luisem Ortizem (3-1, 26 KO). Do walki pierwotnie miało dojść we wrześniu. Ostatnio w tym kontekście pojawiła się data 23 listopada.

- Pojedynek z Ortizem na pewno się odbędzie. Czekam, by się z nim zmierzyć. Gdy go znokautuję, wezmę Fury'ego. Jego też znokautuję, a potem przyjdzie czas na unifikację - stwierdził w rozmowie z BBC "Bronze Bomber".

Zgodnie z ogłoszonymi niedawno planami uzgodniony już termin rewanżu Wilder - Fury to 22 lutego. Podobno w szkicu kontraktu na walkę umieszczono zapis, że obaj pięściarze nie mogą już toczyć żadnych pojedynków po 30 listopada. 23 listopada to ostatni dostępny termin spełniający kontraktowe warunki.

Add a comment

23 listopada dojść ma do rewanżowej walki pomiędzy czempionem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). "Bronze Bomber" w rozmowie ze Sky Sports wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na drugą konfrontację z zawodnikiem, którego pokonał już kilkanaście miesięcy temu.

- Wszyscy wypominają Ortizowi wiek, ale jakoś nikt nigdy nie chciał z nim zaboksować - zwrócił uwagę niepokonany Amerykanin.

- Ortiz jest bardzo dobry technicznie, ma 40 lat i nikt nie chce z nim przegrać. Mnie łączy z nim pewna więź. Jego córka ma rzadką chorobę skóry, moja ma rozszczep kręgosłupa. Dobrze wiem, ile kosztuje zajmowanie się chorym dzieckiem. Dlaczego miałbym nie dać szansy pięściarzowi w podobnej sytuacji do mojej - dodał Wilder, który w przypadku ponownej wygranej z Ortizem 22 lutego ma zmierzyć się z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) zdawał się być ostatnio poirytowany tym, jak ciepłe przyjęcie zgotowali Tysonowi Fury'emu (28-0-1, 20 KO) amerykańscy kibice i dziennikarze. Okazuje się jednak, że "Bronze Bomber" także cieszy się dużą popularnością po przeciwnej stronie Oceanu, i to w mieście Fury'ego - Manchesterze.

Add a comment

Najpóźniej do końca listopada musi dojść do rewanżu pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Stoczenie pojedynku w tym terminie wymusza kontrakt na drugą walkę Wildera z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).

Anglik zawarł z Amerykaninem porozumienie, na mocy którego do rewanżu pomiędzy pięściarzami ma dojść 22 lutego. Wydarzenie ma być pokazywane w systemie Pay-Per-View przez telewizje ESPN oraz FOX.

W kontrakcie na drugi pojedynek Wilder - Fury znajduje się zapis, że obaj pięściarze nie mogą stoczyć walki poprzedzającej ich rewanż, później niż w 30 listopada. Brytyjczyk na ring wróci 14 września walką z Otto Wallinem na gali w Las Vegas.

Do starcia Wildera z Ortizem ma dojść 23 listopada, chociaż termin tej walki był już kilkukrotnie przekładany. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Kubańczyk ma problemy wizowe, które opóźniają oficjalne potwierdzenie daty pojedynku.

Add a comment

23 listopada to kolejna możliwa data rewanżowej walki pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Do pojedynku miałoby dojść w T-Mobile Arena w Las Vegas.

O rewanżu Wildera z Ortizem mówiło się już już od maja, kiedy to "Bronze Bomber" znokautował Dominica Breazeale'a. Początkowo walkę nieoficjalnie anonsowano na 28 września, a później na 9 listopada.

Wilder i Ortiz po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w marcu ubiegłego roku. Przez techniczny nokaut wygrał Amerykanin, który jednak przeżywał podczas walki trudne momenty. Jeśli Wilder ponownie pokona Kubańczyka, to w pierwszym kwartale przyszłego roku zamierzy się z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).

Add a comment

9 listopada dojść ma do rewanżowej walki pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Kontrakty na pojedynek nie zostały jeszcze podpisane, ale jak zapewnia w rozmowie z boxingscene.com "Bronze Bomber", niebawem wszystko powinno być już potwierdzone.

- Jesteśmy na finiszu negocjacji - zdradza czempion WBC wagi ciężkiej. - Zostało do ustalenia już tylko kilka rzeczy. Ogłoszenie powinno nastąpić niedługo. Pozostały detale. To będzie świetna walka!

- O Ortizie wszyscy naokoło mówią źle, mówią o jego wieku, ale nikt jakoś nie chce z nim wyjść do ringu. To niebezpieczny pięściarz i dlatego go unikają - zachwala swojego oponenta Deontay Wilder.

Wilder i Ortiz po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w marcu ubiegłego roku. Przez techniczny nokaut wygrał Amerykanin, który jednak przeżywał podczas walki trudne momenty.

Add a comment

- To była wspaniała walka, kibice dostali świetnie widowisko - powiedział mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), który był jednym z komentatorów sobotniej walki Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO). Polak wygrał z Amerykaninem jednogłośnie na punkty.

- Podziwiam Kownackiego za jego styl walki. On wkłada w to mnóstwo serca i energii. Nie wiem, jakim cudem on wyprowadza tyle ciosów. Czy on specjalnie trenuje, żeby tak boksować? To wspaniały styl dla kibiców - stwierdził "Bronze Bomber".

Niewykluczone, że w przyszłym roku dojdzie do bezpośredniej walki Kownackiego z Wilderem. O przymiarkach do takiego pojedynku z mediach mówi się już od kilku miesięcy.

- Mamy zupełnie inne style. Ja szukam nokautu po jednym, ale bardzo mocnym ciosie. On zadaje wiele ciosów i chce nokautować swoją aktywnością. To na pewno byłoby wyzwanie, żeby cały czas utrzymywać go na dystans i zmierzyć się z tą lawiną uderzeń. Nasza walka będzie niesamowita - podsumował Wilder.

Amerykanin na ring ma wrócić 9 listopada. Wtedy ma dojść do jego rewanżowej walki z Luisem Ortizem. Pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) w rozmowie z talkSPORT oznajmił, że w rewanżowej walce z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) nie pozostawi kwestii wyniku w rękach sędziów punktowych. W pierwszej walce "Bronze Bomber" był bliski zwycięstwa przez nokaut w dwunastej rundzie, ale ostatecznie Brytyjczyk zdołał "wrócić do gry".

- Tym razem po prostu go znokautuję i to szybciej - zapewnił czempion WBC wagi ciężkiej. - Teraz on już nie wstanie z desek, obiecuję! Jestem prawdopodobnie najmocniej bijącym pięściarzem w historii i kropka. Po prostu wiem, gdzie uderzyć.

Wilder odniósł się też do krytycznych wobec niego opinii, kwestionujących jego techniczne wyszkolenie bokserskie. - Gdybym nie miał umiejętności, to jak niby udawałoby m się ustawić rywala pod nokautujący cios? Do tego potrzebne są umiejętności. Ludzie nie doceniają mojej ringowej inteligencji. Ale OK, dzięki temu ekipy moich przeciwników nie potrafią mnie rozpracować. Jeśli wszyscy nadal będą powtarzać to samo, nie dostrzegając mojej wielkości, to nigdy mnie nie rozgryzą - dodał niepokonany Amerykanin. 

Do rewanżowej potyczki Deontaya Wildera z Tysonem Furym dojść ma na początku przyszłego roku. Wcześniej "Bronze Bomber" zaboksuje jeszcze z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) nie pozostawił suchej nitki na Dillianie Whyte'cie (26-1, 18 KO), który - według informacji boxingscene.com - miał wpaść podczas kontroli dopingowej przed walką z Oscarem Rivasem.

"Ten gość już wcześniej był łapany na dopingu, więc to już jego drugi raz. To musi się skończyć! Dopiero co mieliśmy pięściarza, który zmarł w ringu po tym, jak zainkasował zbyt wiele ciosów, a ten idiota Whyte szprycuje się, by iść w górę, bo nie jest w stanie zrobić tego na czysto. Oscar Rivas walczył z nakoksowanym Whytem i posłał go na deski, prawie go pokonał. Panie Whyte, mimo że brałeś i tak wylądowałeś na tyłku! On mówi, że che ze mną walczyć, ale pytanie brzmi: skoro dopingował się przed walką nie o pas, to co by wziął, boksując ze mną (chyba by przedawkował). On i jego promotor Eddie Hearn mieszali WBC i Mauricio Sulaimana z błotem, podczas gdy ten skur**n sam kantował i jeszcze chciał wkopać swojego rodaka AJ-a, oskarżając go o doping. A do tego promotor Whyte'a chciał to wszystko zatuszować przed walką.vJa jestem krytykowany, za to, że mówię do rywala, że go zabiję w ringu i faktycznie mam taki zamiar, ale bez żadnego wspomagania, a macie takich zawodników jak Whyte, którzy zalewają swój organizm koksem, by wejść na wyższy poziom i gdy próbują kogoś zabić, jednocześnie wypowiadają się przeciw dopingowi. Ten czarnuch to zdecydowanie Osioł Roku!" - napisał na Instagramie niepokonany Amerykanin.

Zgodnie z rezolucją WBC Whyte powinien do maja przyszłego roku otrzymać walkę o tytuł mistrzowski z Wilderem, jednak jeśli okaże się, że Brytyjczyk rzeczywiście stosował doping, to jego sportowa przyszłość stanie pod poważnym znakiem zapytania.

Add a comment

9 listopada dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) - taką datę podał Kubańczyk w rozmowie z portalem World Boxing News.

Początkowo mówiło się, że "Bronze Bomber" i "King Kong" skrzyżują rękawice po raz drugi we wrześniu. Kontrakty na starcie miały być podobno już podpisane.

Deontay Wilder i Luis Ortiz po raz pierwszy stanęli naprzeciw siebie w ringu w marcu ubiegłego roku. Przez techniczny nokaut wygrał Amerykanin, który jednak przeżywał podczas walki trudne momenty.

Add a comment

9 listopada ma ostatecznie dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się w Los Angeles, a galę pokaże telewizja Showtime. Niewykluczone, że transmisja w USA będzie w systemie Pay-Per-View.

Wilder już kilka tygodni temu poinformował, że podpisał kontrakt na rewanż z Ortizem. W połowie maja "Bronze Bomber" znokautował w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a.

Pierwszy pojedynek Wildera z Ortizem odbył się w marcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

40-letni Kubańczyk od tego czasu zanotował trzy wygrane. Ostatni raz Kubańczyk boksował w marcu, wygrywając na punkty z Christianem Hammerem. 

 

Add a comment

Kilka tygodni później ma dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) - informuje "Los Angeles Times". Jeszcze niedawno drugi pojedynek Amerykanina z Kubańczykiem planowano na 28 września, jednak teraz wiadomo, że walka odbędzie się najwcześniej w listopadzie.

Wilder już kilka tygodni temu poinformował, że podpisał kontrakt na rewanż z Ortizem. W połowie maja "Bronze Bomber" znokautował w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a.

Pierwszy pojedynek Wildera z Ortizem odbył się w marcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

40-letni Kubańczyk od tego czasu zanotował trzy wygrane. Ostatni raz Kubańczyk boksował w marcu, wygrywając na punkty z Christianem Hammerem. 

 

Add a comment

22 lutego ma dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Pierwszy, rozegrany w grudniu pojedynek pięściarzy, zakończył się remisem.

Anglik poinformował o terminie jego drugiego starcia z Amerykaninem za pośrednictwem mediów społeczniościowych. Pojedynek zostanie zorganizowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

- Podpisałem kontrakt na rewanż z Wilderem. Tym razem to nie będzie mój powrót na ring po trzyletniej przerwie - stwierdził Fury.

Wilder na ring ma wrócić we wrześniu. "Bronze Bomber" stoczy wtedy rewanżową walkę z Luisem Ortizem. Brytyjczyk kolejny pojedynek ma stoczyć na przełomie września i października.

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) przez długi czas krytykowany był za dobór rywali. W zeszłym roku "Bronze Bomber" wyszedł jednak do ringu z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), odbierając argumenty swoim krytykom. Co więcej, Amerykanin w niedalekiej przyszłości planuje stoczyć walki rewanżowe z "King Kongiem" i "Królem Cyganów". Jay Deas, trener i menadżer Wildera, nie ma wątpliwości, że jego podopieczny jest najodważniejszym z zawodników światowej czołówki. 

- Gdy ostatecznie dogadamy walki z Ortizem i Furym, Deontay będzie miał w rekordzie: Ortiza, Fury'ego, Breazeale'a, a potem znów Ortiza i Fury'ego. Nikt nie może się z nim równać - powiedział Deas w rozmowie z World Boxing News. 

- Deontay chce największych walk, więc jesteśmy podekscytowani tym, co się teraz dzieje. Wilder z pewnością mierzy się z najlepszymi oponentami - dodał opiekun "Bronze Bombera".

Do drugiego starcia Deontaya Wildera z Luisem Ortizem dojść ma we wrześniu. Rewanż z Tysonem Furym planowany jest wstępnie na pierwszy kwartał 2020.

Add a comment

Federacja WBC wywołała ostatnio wiele dyskusji, wymyślając nowy tytuł mistrzowski - WBC Franchise Champion i nadając go boksującemu w wadze średniej Saulowi Alvarezowi. Promotor lidera rankingu World Boxing Council wagi ciężkiej Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) Eddie Hearn twierdzi, że kolejnym pięściarzem z pasem WBC Franchise  może zostać Deontay Wilder (41-0, 40 KO). 

Pretekstem do wyróżnienia "Bronze Bombera" miałaby być dziesiąta udana obrona pasa WBC, o ile Amerykanin we wrześniu pokona Luisa Ortiza (31-1, 26 KO). Gdyby faktycznie Wilder został "Franchise Championem", nie musiałby się już spotykać w ringu z Whytem, co bardzo nie podoba się Hearnowi. 

- Whyte ma zostać niebawem obowiązkowym pretendentem i nie chcemy, że boksował o wakujący pas, gdy status Wildera zostanie  zmieniony. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdził szef grupy Matchroom Boxing w rozmowie z boxingscene.com. 

Dillian Whyte kolejną walkę stoczy 20 lipca w Londynie, krzyżując rękawice z niepokonanym Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie do starcia Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Derekiem Chisorą (30-9, 21 KO).

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl

Menadżer Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) Shelly Finkel zaprzeczył sugestiom, wygłaszanym między innymi przez Eddiego Hearna, że czempion WBC wagi ciężkiej zrezygnuje z wrześniowego pojedynku z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i od razu wyjdzie do rewanżowej walki z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).

- Teraz, i tak właśnie Deontay przekazał swoim kibicom, walczymy z Ortizem. Potem zmierzymy się z Furym - oświadczył reprezentant "Bronze Bombera" w rozmowie z World Boxing News.

- Nie wiem, skąd w ogóle takie wątpliwości, ale kolejnym rywalem Wildera będzie Ortiz, rewanż z Furym będzie następny w kolejności - dodał Finkel.

Deontay Wilder i Tyson Fury po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu zeszłego roku. Dramatyczny bój zakończył się remisem.

Add a comment

Eddie Hearn uważa, że jeśli federacja WBC podejmie ostatecznie decyzję o usankcjonowaniu zaplanowanej na 20 lipca walki Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) z Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO) jako finałowego eliminatora, to dzierżący mistrzowski pas wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) zrezygnuje z wrześniowego rewanżu z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), by od razu przystąpić do drugiego pojedynku z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). 

- Myślę, że właśnie tak zrobią, a zwycięzca będzie potem musiał się zmierzyć z Whytem, tak właśnie to widzę - powiedział szef Matchroom Boxing w rozmowie z Boxing Social.

- Wątpię, aby Wilder zaryzykował teraz pojedynek z Ortizem. A byłoby to nie w porządku w stosunku do Ortiza, zważywszy, że wcześniej [kusząc go walką o pas WBC] namówili do do rezygnacji ze starcia z Anthonym Joshuą - dodał brytyjski promotor.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl

Luis Ortiz (31-1, 26 KO) zamierza pokrzyżować plany organizacji na początku przyszłego roku rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Kubański pięściarz, który w zeszłym roku przegrał z "Bronze Bomberem" przez TKO, ma we wrześniu zmierzyć się z Amerykaninem ponownie i zapowiada, że tym razem odegra się swojemu pogromcy.

- Szanuję Wildera, bo walczy z najlepszymi, ale w rewanżu go znokautuję i skończy się to trzecią walką, w której też zostanie znokautowany - przekonuje "King Kong".

Ortiz dodaje, że nie żałuje, iż odrzucił zastępstwo za Jarrella Millera w czerwcowej potyczce z Anthonym Joshuą.

- Ja miałem już wówczas dogadany pojedynek z Wilderem. To była ta walka, której chciałem. Wilder jest według mnie najlepszy, pokonał mnie, a ja mam rywalizację we krwi. Gdybym mógł wybrać, to wybrałbym Wildera i tak się właśnie stało - tłumaczy Kubańczyk.

Add a comment

Todd duBoeff stwierdził w rozmowie z Mikem Coppingerem, że nic nie stoi już na przeszkodzie do organizacji rewanżowej walki pomiędzy czempionem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i posiadaczem tytułu linearnego Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). 

Pięściarze co prawda związani są kontraktami z konkurencyjnymi stajniami bokserskimi i telewizjami (Wilder - PBC/Showtime/Fox, Fury - Top Rank, ESPN), jednak podobno wszystkie kwestie sporne zostały już rozwiązane, a kontrakty na walkę podpisane. 

- Jesteśmy na początku bokserskiego renesansu. Staramy się odblokować dla ogólnej publiki osobowości, jakie skrywają ci zawodnicy. O Furym i Wilderze mówiło się będzie w każdym domu, do czasu gdy wyjdą do ringu - powiedział duBoeff.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Deontyem Wilderem w USA ma zostać pokazany w ramach łączonej transmisji PPV ESPN i Fox. Imprezę wspólnie przygotują PBC i ESPN.

Add a comment

Nowojorski sąd ostatecznie odrzucił wszystkie pozwy o zadośćuczynienie złożone po niedoszłej walce Deontaya Wildera z Aleksandrem Powietkinem. Pojedynek miał się odbyć 21 maja 2016 roku.

Do walki nie doszło ponieważ na kilka dni przed wyjściem do ringu w organizmie Aleksandra Powietkina wykryto obecność zakazanego środka Meldonium. Wilder po zapoznaniu się z testami Rosjanina, spakował swoje torby i odleciał do Stanów Zjednoczonych.

Obóz Amerykanina, który miał za ten pojedynek zarobić rekordowe wówczas dla siebie 4,5 miliona dolarów, złożył w sądzie pozew o wypłatę całości przewidzianej gaży. Pieniądze zostały zabezpieczone, ale teraz ostatecznie wrócą do Andrija Riabińskiego - promotora Powietkina i organizatora gali w Moskwie.

Strona rosyjska także wystosowała pozew, oskarżając Wildera o spowodowanie dużych strat finansowych oraz wizerunkowych. W tym przypadku sąd również nie przychylił się do wniosku o wypłatę odszkodowania wycenianego na kilka milionów dolarów.

Add a comment

Być może niebawem dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy linearnym mistrzem wagi ciężkiej Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) i czempionem WBC Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Póki co jednak obaj pięściarze próbują sił z innymi zawodnikami. Jak nietrudno się domyślić, "Król Cyganów" rywali "Bronze Bombera" przesadnie nie zachwala, ale Amerykanin dłużny mu nie pozostaje.

- Luis Ortiz ma ze 147 lat. Wilder może go znokautować jeszcze szybciej niż za pierwszym razem. Wydaje mi się, że po dwóch rundach może być po wszystkim. Trafi go szybko i tyle - przewiduje przebieg najbliższej walki Wildera Fury.

"Bronze Bomber" w komplementach dla ostatniego przeciwnika Fury'ego również jest oszczędny. - Tom Schwarz nie jest za mocny. Zadał zaledwie kilka ciosów. Był jak worek treningowy. Fury zrobił co miał zrobić - recenzuje sobotni występ "Króla Cyganów mistrz WBC. 

Tyson Fury i Deontay Wilder po raz pierwszy spotkali się w ringu w grudniu ubiegłego roku. Walka zakończyła się remisem. Druga, według wstępnych planów, ma odbyć się na przełomie lutego i marca.

Add a comment

Bob Arum zdradził, kiedy dojdzie do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu ubiegłego roku. Po dwunastu rundach sędziowie wypunktowali remis.

Drugie starcie Amerykanina z Brytyjczykiem ma odbyć się nie wcześniej niż 8 lutego i nie później niż 7 marca. Pojedynek zostanie zorganizowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej Fury chciałby stoczyć jeszcze trzy walki. Pierwsza z nich odbędzie się już w sobotę w Las Vegas, gdzie rywalem Anglika będzie Tom Schwarz (24-0, 16 KO). Kolejny raz kibice będą mieli okazję zobaczyć w ringu Fury'ego 21 września.

Brytyjczyk chciałby zaboksować jeszcze w grudniu. Wilder na ring ma wrócić we wrześniu. "Bronze Bomber" stoczy wtedy rewanżową walkę z Luisem Ortizem.

Add a comment

Anthony Joshua wypadł z rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe telewizji ESPN. Brytyjczyk był jedynym przedstawicielem wagi ciężkiej w czołowej dziesiątce zestawienia, jednak po porażce z Andym Ruizem Jr stracił swoje miejsce.

Anglika zastąpił w zestawieniu Deontay Wilder, który znalazł się na dziesiątej pozycji. Ranking ESPN układany jest na podstawie głosowania jedenastu ekspertów, w których skład wchodzą dziennikarze oraz byli pięściarze.

Najlepsi pięściarze świata ESPN: 1. Wasyl Łomaczenko, 2. Terence Crawford, 3. Saul Alvarez, 4. Naoya Inoue, 5. Errol Spence Jr, 6. Oleksandr Usyk, 7. Giennadij Gołowkin, 8. Juan Franciso Estrada, 10. Deontay Wilder.

Add a comment