onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

9 listopada ma ostatecznie dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się w Los Angeles, a galę pokaże telewizja Showtime. Niewykluczone, że transmisja w USA będzie w systemie Pay-Per-View.

Wilder już kilka tygodni temu poinformował, że podpisał kontrakt na rewanż z Ortizem. W połowie maja "Bronze Bomber" znokautował w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a.

Pierwszy pojedynek Wildera z Ortizem odbył się w marcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

40-letni Kubańczyk od tego czasu zanotował trzy wygrane. Ostatni raz Kubańczyk boksował w marcu, wygrywając na punkty z Christianem Hammerem. 

 

Add a comment

Kilka tygodni później ma dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) - informuje "Los Angeles Times". Jeszcze niedawno drugi pojedynek Amerykanina z Kubańczykiem planowano na 28 września, jednak teraz wiadomo, że walka odbędzie się najwcześniej w listopadzie.

Wilder już kilka tygodni temu poinformował, że podpisał kontrakt na rewanż z Ortizem. W połowie maja "Bronze Bomber" znokautował w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a.

Pierwszy pojedynek Wildera z Ortizem odbył się w marcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

40-letni Kubańczyk od tego czasu zanotował trzy wygrane. Ostatni raz Kubańczyk boksował w marcu, wygrywając na punkty z Christianem Hammerem. 

 

Add a comment

22 lutego ma dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Pierwszy, rozegrany w grudniu pojedynek pięściarzy, zakończył się remisem.

Anglik poinformował o terminie jego drugiego starcia z Amerykaninem za pośrednictwem mediów społeczniościowych. Pojedynek zostanie zorganizowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

- Podpisałem kontrakt na rewanż z Wilderem. Tym razem to nie będzie mój powrót na ring po trzyletniej przerwie - stwierdził Fury.

Wilder na ring ma wrócić we wrześniu. "Bronze Bomber" stoczy wtedy rewanżową walkę z Luisem Ortizem. Brytyjczyk kolejny pojedynek ma stoczyć na przełomie września i października.

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) przez długi czas krytykowany był za dobór rywali. W zeszłym roku "Bronze Bomber" wyszedł jednak do ringu z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), odbierając argumenty swoim krytykom. Co więcej, Amerykanin w niedalekiej przyszłości planuje stoczyć walki rewanżowe z "King Kongiem" i "Królem Cyganów". Jay Deas, trener i menadżer Wildera, nie ma wątpliwości, że jego podopieczny jest najodważniejszym z zawodników światowej czołówki. 

- Gdy ostatecznie dogadamy walki z Ortizem i Furym, Deontay będzie miał w rekordzie: Ortiza, Fury'ego, Breazeale'a, a potem znów Ortiza i Fury'ego. Nikt nie może się z nim równać - powiedział Deas w rozmowie z World Boxing News. 

- Deontay chce największych walk, więc jesteśmy podekscytowani tym, co się teraz dzieje. Wilder z pewnością mierzy się z najlepszymi oponentami - dodał opiekun "Bronze Bombera".

Do drugiego starcia Deontaya Wildera z Luisem Ortizem dojść ma we wrześniu. Rewanż z Tysonem Furym planowany jest wstępnie na pierwszy kwartał 2020.

Add a comment

Federacja WBC wywołała ostatnio wiele dyskusji, wymyślając nowy tytuł mistrzowski - WBC Franchise Champion i nadając go boksującemu w wadze średniej Saulowi Alvarezowi. Promotor lidera rankingu World Boxing Council wagi ciężkiej Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) Eddie Hearn twierdzi, że kolejnym pięściarzem z pasem WBC Franchise  może zostać Deontay Wilder (41-0, 40 KO). 

Pretekstem do wyróżnienia "Bronze Bombera" miałaby być dziesiąta udana obrona pasa WBC, o ile Amerykanin we wrześniu pokona Luisa Ortiza (31-1, 26 KO). Gdyby faktycznie Wilder został "Franchise Championem", nie musiałby się już spotykać w ringu z Whytem, co bardzo nie podoba się Hearnowi. 

- Whyte ma zostać niebawem obowiązkowym pretendentem i nie chcemy, że boksował o wakujący pas, gdy status Wildera zostanie  zmieniony. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdził szef grupy Matchroom Boxing w rozmowie z boxingscene.com. 

Dillian Whyte kolejną walkę stoczy 20 lipca w Londynie, krzyżując rękawice z niepokonanym Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO). Podczas tej samej imprezy dojdzie do starcia Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Derekiem Chisorą (30-9, 21 KO).

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl

Menadżer Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) Shelly Finkel zaprzeczył sugestiom, wygłaszanym między innymi przez Eddiego Hearna, że czempion WBC wagi ciężkiej zrezygnuje z wrześniowego pojedynku z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) i od razu wyjdzie do rewanżowej walki z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO).

- Teraz, i tak właśnie Deontay przekazał swoim kibicom, walczymy z Ortizem. Potem zmierzymy się z Furym - oświadczył reprezentant "Bronze Bombera" w rozmowie z World Boxing News.

- Nie wiem, skąd w ogóle takie wątpliwości, ale kolejnym rywalem Wildera będzie Ortiz, rewanż z Furym będzie następny w kolejności - dodał Finkel.

Deontay Wilder i Tyson Fury po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu zeszłego roku. Dramatyczny bój zakończył się remisem.

Add a comment

Eddie Hearn uważa, że jeśli federacja WBC podejmie ostatecznie decyzję o usankcjonowaniu zaplanowanej na 20 lipca walki Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) z Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO) jako finałowego eliminatora, to dzierżący mistrzowski pas wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) zrezygnuje z wrześniowego rewanżu z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), by od razu przystąpić do drugiego pojedynku z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). 

- Myślę, że właśnie tak zrobią, a zwycięzca będzie potem musiał się zmierzyć z Whytem, tak właśnie to widzę - powiedział szef Matchroom Boxing w rozmowie z Boxing Social.

- Wątpię, aby Wilder zaryzykował teraz pojedynek z Ortizem. A byłoby to nie w porządku w stosunku do Ortiza, zważywszy, że wcześniej [kusząc go walką o pas WBC] namówili do do rezygnacji ze starcia z Anthonym Joshuą - dodał brytyjski promotor.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl

Luis Ortiz (31-1, 26 KO) zamierza pokrzyżować plany organizacji na początku przyszłego roku rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). Kubański pięściarz, który w zeszłym roku przegrał z "Bronze Bomberem" przez TKO, ma we wrześniu zmierzyć się z Amerykaninem ponownie i zapowiada, że tym razem odegra się swojemu pogromcy.

- Szanuję Wildera, bo walczy z najlepszymi, ale w rewanżu go znokautuję i skończy się to trzecią walką, w której też zostanie znokautowany - przekonuje "King Kong".

Ortiz dodaje, że nie żałuje, iż odrzucił zastępstwo za Jarrella Millera w czerwcowej potyczce z Anthonym Joshuą.

- Ja miałem już wówczas dogadany pojedynek z Wilderem. To była ta walka, której chciałem. Wilder jest według mnie najlepszy, pokonał mnie, a ja mam rywalizację we krwi. Gdybym mógł wybrać, to wybrałbym Wildera i tak się właśnie stało - tłumaczy Kubańczyk.

Add a comment

Todd duBoeff stwierdził w rozmowie z Mikem Coppingerem, że nic nie stoi już na przeszkodzie do organizacji rewanżowej walki pomiędzy czempionem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i posiadaczem tytułu linearnego Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO). 

Pięściarze co prawda związani są kontraktami z konkurencyjnymi stajniami bokserskimi i telewizjami (Wilder - PBC/Showtime/Fox, Fury - Top Rank, ESPN), jednak podobno wszystkie kwestie sporne zostały już rozwiązane, a kontrakty na walkę podpisane. 

- Jesteśmy na początku bokserskiego renesansu. Staramy się odblokować dla ogólnej publiki osobowości, jakie skrywają ci zawodnicy. O Furym i Wilderze mówiło się będzie w każdym domu, do czasu gdy wyjdą do ringu - powiedział duBoeff.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Deontyem Wilderem w USA ma zostać pokazany w ramach łączonej transmisji PPV ESPN i Fox. Imprezę wspólnie przygotują PBC i ESPN.

Add a comment

Nowojorski sąd ostatecznie odrzucił wszystkie pozwy o zadośćuczynienie złożone po niedoszłej walce Deontaya Wildera z Aleksandrem Powietkinem. Pojedynek miał się odbyć 21 maja 2016 roku.

Do walki nie doszło ponieważ na kilka dni przed wyjściem do ringu w organizmie Aleksandra Powietkina wykryto obecność zakazanego środka Meldonium. Wilder po zapoznaniu się z testami Rosjanina, spakował swoje torby i odleciał do Stanów Zjednoczonych.

Obóz Amerykanina, który miał za ten pojedynek zarobić rekordowe wówczas dla siebie 4,5 miliona dolarów, złożył w sądzie pozew o wypłatę całości przewidzianej gaży. Pieniądze zostały zabezpieczone, ale teraz ostatecznie wrócą do Andrija Riabińskiego - promotora Powietkina i organizatora gali w Moskwie.

Strona rosyjska także wystosowała pozew, oskarżając Wildera o spowodowanie dużych strat finansowych oraz wizerunkowych. W tym przypadku sąd również nie przychylił się do wniosku o wypłatę odszkodowania wycenianego na kilka milionów dolarów.

Add a comment

Być może niebawem dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy linearnym mistrzem wagi ciężkiej Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) i czempionem WBC Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Póki co jednak obaj pięściarze próbują sił z innymi zawodnikami. Jak nietrudno się domyślić, "Król Cyganów" rywali "Bronze Bombera" przesadnie nie zachwala, ale Amerykanin dłużny mu nie pozostaje.

- Luis Ortiz ma ze 147 lat. Wilder może go znokautować jeszcze szybciej niż za pierwszym razem. Wydaje mi się, że po dwóch rundach może być po wszystkim. Trafi go szybko i tyle - przewiduje przebieg najbliższej walki Wildera Fury.

"Bronze Bomber" w komplementach dla ostatniego przeciwnika Fury'ego również jest oszczędny. - Tom Schwarz nie jest za mocny. Zadał zaledwie kilka ciosów. Był jak worek treningowy. Fury zrobił co miał zrobić - recenzuje sobotni występ "Króla Cyganów mistrz WBC. 

Tyson Fury i Deontay Wilder po raz pierwszy spotkali się w ringu w grudniu ubiegłego roku. Walka zakończyła się remisem. Druga, według wstępnych planów, ma odbyć się na przełomie lutego i marca.

Add a comment

Bob Arum zdradził, kiedy dojdzie do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu ubiegłego roku. Po dwunastu rundach sędziowie wypunktowali remis.

Drugie starcie Amerykanina z Brytyjczykiem ma odbyć się nie wcześniej niż 8 lutego i nie później niż 7 marca. Pojedynek zostanie zorganizowany na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej Fury chciałby stoczyć jeszcze trzy walki. Pierwsza z nich odbędzie się już w sobotę w Las Vegas, gdzie rywalem Anglika będzie Tom Schwarz (24-0, 16 KO). Kolejny raz kibice będą mieli okazję zobaczyć w ringu Fury'ego 21 września.

Brytyjczyk chciałby zaboksować jeszcze w grudniu. Wilder na ring ma wrócić we wrześniu. "Bronze Bomber" stoczy wtedy rewanżową walkę z Luisem Ortizem.

Add a comment

Anthony Joshua wypadł z rankingu najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe telewizji ESPN. Brytyjczyk był jedynym przedstawicielem wagi ciężkiej w czołowej dziesiątce zestawienia, jednak po porażce z Andym Ruizem Jr stracił swoje miejsce.

Anglika zastąpił w zestawieniu Deontay Wilder, który znalazł się na dziesiątej pozycji. Ranking ESPN układany jest na podstawie głosowania jedenastu ekspertów, w których skład wchodzą dziennikarze oraz byli pięściarze.

Najlepsi pięściarze świata ESPN: 1. Wasyl Łomaczenko, 2. Terence Crawford, 3. Saul Alvarez, 4. Naoya Inoue, 5. Errol Spence Jr, 6. Oleksandr Usyk, 7. Giennadij Gołowkin, 8. Juan Franciso Estrada, 10. Deontay Wilder.

Add a comment

Glberto Mendoza i Mauricio Sulaiman, czyli szefowie bokerskich federacji WBA i WBC chcieliby zobaczyć walkę o absolutne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Wenezuelczyk spotkał się w tej sprawie z Meksykaninem.

- Ruiz tak jak każdy meksykański wojownik zasługuje na to, żeby walczyć o pas WBC. Mam nadzieję, że wkrótce do tego dojdzie - powiedział Sulaiman.

Pas World Boxing Council w "królewskiej" kategorii należy do Wildera. Ruiz od niedawna jest posiadaniu tytułów mistrzowskich organizacji WBA, WBO i IBF, jednak pod koniec roku czeka go rewanż z Anthonym Joshuą.

Droga do bezpośredniego starcia obu pięściarzy nie będzie taka prosta. Wilder zapowiedział, że w dwóch kolejnych występach zmierzy się z Luisem Ortizem i Tysonem Furym, a w kolejce do walki z "Bronze Bomberem" czeka jeszcze Dillian Whyte, który od blisko dwóch lat jest oficjalnym pretendentem do pasa WBC.

Add a comment

Eddie Hearn stwierdził w wywiadzie dla IFL TV, że nie widzi szans na bokserską trylogię między mistrzem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Tysonem Furym (27-0, 19 KO). Pomysł organizacji dwóch kolejnych walk niepokonanych olbrzymów, którzy w grudniu stoczyli pierwszy zakończony remisem pojedynek, przedstawił ostatnio w rozmowie z World Boxing News współpromotor Fury'ego Bob Arum. 

W opinii Hearna powadzony przez niego Dillian Whyte (25-1, 18 KO) wkrótce zostanie obowiązkowym pretendentem do pasa WBC, gdy 20 lipca pokona Oscara Rivasa (26-0, 18 KO). Według szefa Matchroom Boxing lipcowe starcie będzie miało status finałowego eliminatora WBC i urzędujący czempion będzie się musiał zmierzyć z jego zwycięzcą. 

Deontay Wilder po ostatnią obowiązkową obronę tytułu World Boxing Coluncil zaliczył w maju, nokautując Dominia Breazeale'a. Z kolejną, według regulaminu federacji, "Bronze Bomber" może poczekać 12 miesięcy.

Druga walka Wilder - Fury planowana jest wstępie na pierwszy kwartał 2020. Póki co jednak zarówno Amerykanin jak i Brytyjczyk mają zakontraktowane potyczki z innym rywalami - "Bronze Bomber" zmierzy się we wrześniu z Luisem Ortizem (31-1, 26 K), zaś "Król Cyganów" 15 czerwca stanie naprzeciw Toma Schwarza (24-0, 16 KO). Wyspiarz prawdopodobnie zaboksuje jeszcze później na przełomie września i października.

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 39 KO) i niepokonany Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) stoczą ze sobą jeszcze dwie walki - poinformował w rozmowie z World Boxing News współpromotor Brytyjczyka Bob Arum.

Wilder i Fury mają za sobą już jedną konfrontację - ich walka, do której doszło w grudniu ubiegłego roku, zakończyła się remisem. - Pierwszy pojedynek był znakomity, drugi będzie jeszcze lepszy - powiedział szef grupy Top Rank, dodając, że w planach jest również trzecia potyczka bokserskich olbrzymów. 

Arum zdradził, że podział procentowy przychodów z boju zamykającego trylogię uzależniony będzie od tego, kto wygra w drugiej walce, planowanej wstępnie na pierwszy kwartał przyszłego roku. 

Póki co jednak zarówno Wilder i Fury mają zakontraktowane starcia z innym rywalami - "Bronze Bomber" zmierzy się we wrześniu z Luisem Ortizem (31-1, 26 K), zaś "Król Cyganów" 15 czerwca stanie naprzeciw Toma Schwarza (24-0, 16 KO). Brytyjczyk prawdopodobnie zaboksuje jeszcze później na przełomie września i października.

Add a comment

Promotor Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) Eddie Hearn twierdzi, że to jego podopiecznemu czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) zawdzięcza swoje obecne powodzenie finansowe.

Szef Matchroom Boxing sugeruje, że zarobki "Bronze Bombera" znacząco wzrosły dzięki temu, że pojawił się temat unifikacyjnej walki z Joshuą i telewizja Shwotime musiała głęboko sięgnąć do kieszeni, by przebić ofertę platformy DAZN bardzo zainteresowanej organizacją starcia Amerykanina z AJ-em.

- Anthony Joshua w pojedynkę odmienił boks na całym świecie, ludzie tacy jak Deontay Wilder powinni mieć w swoim salonie jego zdjęcie i codziennie mówić do niego "dziękuję ci za uczynienie mnie bogatym!" - powiedział w rozmowie z TalkSPORT Hearn. - Jestem teraz z Nowym Jorku i nikt tu Wildera nie zna. On się teraz wścieka, bo właśnie stracił 100 milionów dolarów, odrzucając propozycję walki z Joshuą. 

- Po tym co zrobił w sobotę Andy Ruiz Jr [pokonując Johuę], Wilder na pewno myśli sobie teraz: "O Boże! To mogłem być ja!". Po porażce Joshuy teraz ta walka dla Wildera umarła. W tej chwili liczy się tylko rewanż Joshuy z Ruizem - oznajmił promotor zdetronizowanego mistrza WBA, WBO i IBF, dodając: - Rewanż Joshua - Ruiz to w tej chwili największa walka w boksie. Zapomnijcie o Wilder - Joshua, zapomnijcie o Wilder - Fury. Joshua - Ruiz to medialne monstrum!

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) od sobotniej nocy używa sobie w mediach na Anthonym Joshule (22-1, 21 KO), który po słabej w swoim wykonaniu walce stracił na rzecz Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) pasy WBA, WBO i IBF. "Bronze Bomber" nie ma wątpliwości, że w ostatniej, siódmej, rundzie pojedynku AJ świadomie zrezygnował z dalszej rywalizacji po czwartym nokdaunie. 

- Gdy jesteś gościem, któremu wszystko było wcześniej podawane na tacy, nie masz pojęcia, jak to jest, gdy trzeba się pozbierać, jak to jest być w tarapatach. Tacy ludzie po prostu nie wiedzą, jak to jest. Kończy się to tak, że się poddają - powiedział w wywiadzie dla 78SPORTSTV czempion World Boxing Council.

- Z tego wszystkiego to było najgorsze. Walić kasę, ten skur*** po prostu się poddał! Trenujesz przez 24 godziny na dobę, nawet śpiąc, a potem się poddajesz, mówisz: No mas! Pozwalasz takiemu maluchowi wygrać, bo się poddajesz, stary! Myślałem, że on chociaż wytrzyma dwanaście rund. Ale on kur*** się poddał! To było najgorsze! - dodał Wilder, który po porażce Joshuy zdaje się być bliżej zdobycia kompletu mistrzowskich tytułów niż kiedykolwiek.

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), który za kilka miesięcy ma po raz drugi skrzyżować rękawice z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), przekonuje, że po rewanżu nie będzie żadnych wątpliwości, kto bardziej zasłużył na wygraną. 

- Jeśli czujesz, że zostałeś oszukany w moim kraju, w Ameryce, możemy to powtórzyć - zwrócił się "Bronze Bomber" do Fury'ego za pośrednictwem TMZ. - Możemy to wszystko powtórzyć i udowodnię ci, że już wcześniej cię znokautowałem, ale tym razem zrobię to jeszcze efektowniej niż wtedy!

Pierwsza walka zakończyła Wildera z Furym zakończyła się remisem. Wynik pojedynku wywołał wiele emocji - zwolennicy Amerykanina twierdzili, że Fury powinien zostać uznany za znokautowanego w dwunastej rundzie, z kolei kibice Brytyjczyka utrzymywali, że "Król Cyganów" mimo dwóch nokdaunów i tak zrobił wystarczająco dużo, by zwyciężyć na punkty. 

Do walki Wildera z Furym dojść ma wiosną przyszłego roku. Wcześniej obaj zawodnicy stoczą jeszcze po jednym pojedynku - Wyspiarz 15 czerwca zaboksuje z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), zaś "Bronze Bomber" we wrześniu stanie naprzeciw Luisa Ortiza (31-1, 26 KO).

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że jest już pewne, iż zmierzy się po raz drugi z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Kontrakty na pojedynek, do  którego dojść ma w pierwszym kwartale 2020 roku, zostały już podobno podpisane.

Wcześniej "Bronze Bomber" zaliczy inny bój rewanżowy - z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Z "King Kongiem" Wilder zaboksuje we wrześniu w Los Angeles (dokładna data nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona). Fury'ego 15 czerwca czeka natomiast konfrontacja z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Deontay Wilder i Tyson Fury po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu 2018 roku. Pojedynek, w którym Brytyjczyk wygrał większość rund, ale dwukrotnie musiał podnosić się z desek, oceniony został przez sędziów punktowych jako remisowy. 

Add a comment

Promotor mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) Eddie Hearn uważa, że dzisiejsze ogłoszenie planowanej na 28 września walki czempiona WBC Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) ostatecznie potwierdza jego tezę, że ekipa "Bronze Bombera" wbrew swoim deklaracjom nie jest zainteresowana pojedynkiem unifikacyjnym. 

- Mówiłem wam od samego początku, że Wilder nie chciał tej walki i cieszę się, że prawda wyszła na jaw - mówił dziś szef Matchroom Boxing w Nowym Jorku, gdzie w sobotę jego zawodnik bronił będzie mistrzowskich pasów w starciu z Andym Ruizem Jr (32-1, 21 KO). 

- Wilder od tygodni opowiadał, że ma coś do ogłoszenia i to było to! Stało się to, gdy tylko AJ powiedział w ESPN, że chciałby z Wilderem porozmawiać twarzą w twarz, tylko że Wilder nie jest swoim szefem. Jeśli Wilder zechce usiąść z nami do rozmów, to porozmawiamy, a póki co liczy się dla nas tylko Ruiz - oznajmił Hearn, dodając: - Może wreszcie ludzie zaczną wierzyć w to, co mówię!

Add a comment

Anthony Joshua (22-0, 21 KO) chwali swojego wielkiego rywala Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) za błyskawiczny nokaut na Dominicu Breazeale'u. "Bronze Bomber" na zastopowanie rodaka potrzebował niespełna rundy, podczas gdy AJ z tym samym rywalem wygrał w siódmej odsłonie. 

- Porównując w ten sposób, to on spisał się lepiej ode mnie, znokautował Breazeale'a szybciej, więc jest dobrym zawodnikiem i właśnie dlatego chcę z nim walczyć - stwierdził Brytyjczyk w rozmowie z IFL TV.

Anthony Joshua już w najbliższą sobotę na gali w Nowym Jorku bronił będzie pasów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej w starciu z Andym Ruizem Jr (32-1, 21 KO). Deontay Wilder w dziesiątej obronie tytułu WBC, prawdopodobnie 28 września, skrzyżuje rękawice  Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego kolejnym przeciwnikiem będzie Luis Ortiz (31-1, 26 KO). Walka odbędzie się prawdopodobnie 28 września w Los Angeles.

- Chciałbym poinformować, że podpisaliśmy z Luisem Ortizem kontrakty i stoczymy walkę rewanżową. Data i miejsce pojedynku zostaną wkrótce potwierdzone. Wszystkie moje kontrowersyjne walki muszą zostać rozstrzygnięte jak najszybciej - zakomunikował Wilder.

Drugie starcie Wildera z Ortizem będzie pokazywane w Stanach Zjednoczonych przez telewizję Showtime w systemie Pay-Per-View. W marcu ubiegłego roku Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut z Kubańczykiem.

Podczas wrześniowej gali wystąpi także inny wysoko notowany w rankingach pięściarz wagi ciężkiej. Na razie nie ujawniono jednak, o kogo chodzi.

Add a comment

7 lub 28 września na gali organizowanej w Los Angeles ma dojść do rewanżowej walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) - informuje "Los Angeles Times". 

Rozmowy w tej sprawie już się toczą, chociaż od ostatniej walki Wildera minęło dopiero 10 dni. W połowie maja "Bronze Bomber" znokautował w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a.

Pierwszy pojedynek Wildera z Ortizem odbył się w marcu ubiegłego roku w Nowym Jorku. Amerykanin wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie.

40-letni Kubańczyk od tego czasu zanotował trzy wygrane. Ostatni raz Kubańczyk boksował w marcu, wygrywając na punkty z Christianem Hammerem.

Add a comment

W minioną sobotę mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) w kolejnej obronie swojego tytułu znokautował już w pierwszej rundzie Dominica Breazeale'a. Czempion federacji WBA, WBO i IBF Anthony Joshua (22-0, 21 KO) na rozprawienie się z tym samym rywalem potrzebował aż siedmiu starć. "Bronze Bomber" przestrzega jednak przed czynieniem prostych porównań i wyciąganiem z nich zbyt daleko idących wniosków. 

- Można tak sobie porównywać, co się chce, ale na koniec i tak musimy stanąć naprzeciw siebie w ringu i dopiero wtedy zobaczymy, jak się to skończy - mówi niepokonany Amerykanin. 

- Ja nie mogę powiedzieć, że bym go znokautował, ale i on nie może powiedzieć, że znokautowałby mnie. Gdy nadejdzie właściwy czas, przekonamy się, co się stanie - dodaje Wilder. 

Póki co niewiele jednak wskazuje na to, by Deontay Wilder i Anthony Joshua szybko wyszli ze sobą między liny. Możliwe, że organizacja tego pojedynku nie będzie możliwa nie tylko w roku bieżącym a i w przyszłym.

Add a comment