Patronat medialny


 


Eddie Hearn nie może nadziwić się brakowi jakichkolwiek sygnałów z obozu Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który w lutym został zrucony z tronu WBC wagi ciężkiej przez Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Amerykanin nie zabrał głosu nawet, gdy ostatnio ekipa "Króla Cyganów" zakomunikowała, że utracił on już prawo do rewanżu ze swoim pogromcą. 

- Wilder po prostu zapadł się pod ziemię - albo nie chce już więcej walczyć albo jego doradcy dali mu do podpisania najgorszy kontrakt w historii boksu - stwierdził promotor Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) w rozmowie z IFL TV. - Mówią, że ten kontrakt już wygasł. Mam rozumieć przez to, że nie było w nim zabezpieczeń w przypadku wydarzeń wynikających z sił wyższych i umowa przestała już być ważna? Nie chce mi się wierzyć, by [doradca Wildera] Shelly Finkel popełnił taki błąd, jednak Arum i jego ludzie prowokują go, mówiąc: Do widzenia, kontrakt wygasł! Shelly potem wychodzi i mówi: mam nadzieję, że zrobimy ten pojedynek. Dlaczego on nie broni swoich praw? Powinien powiedzieć: Nie ma mowy, podpisaliście zgodę na rewanż i go robimy!

- Gdy Joshua przegrał z Ruizem, to nie było dnia, by nie myślał o pomszczeniu tej porażki. Gdy Whyte został znokautowany przez Powietkina, od razu po zejściu z ringu powiedział: Chcę rewanżu! Oni by nie spoczęli, dopóki nie pomściliby przegranej lub choć spróbowali to zrobić. Nie rozumiem tej ciszy ze strony Wildera! - dziwi się Hearn.

Według ostatnich informacji z obozu Tysona Fury'ego Brytyjczyk między liny powróci 5 grudnia. Nazwisko rywala nie jest jeszcze znane, jednak na pewno nie będzie nim Deontay Wilder.

Add a comment

Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nie zamierza na razie przerywać przygotowań do walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Shelly Finkel, który jest menadżerem Amerykanina, wciąż wierzy, że dojdzie do trylogii z Brytyjczykiem.

Kilka dni temau obóz Fury'ego zrezygnował z próby znalezienia nowego terminu dla trzeciego pojedynku z Wilderem. Walka początkowo miała się odbyć w lipcu, jednak była kilkukrotnie przekładana z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie czas przewidziany w kontrakcie na organizację tego pojedynku się skończył, a Fury postanowił wrócić na ring na początku grudnia na gali w Londynie.

- Oni mają prawo do własnego zdania, ale my cały czas jesteśmy gotowi do walki z Furym. Deontay nie przerywa przygotowań i liczy na to, że tak jak planowaliśmy, kolejny pojedynek stoczy właśnie z Furym. Możemy z nim walczyć w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie - twierdzi Finkel.

Jeśli obóz Fury'ego nie zmieni zdania, Wilder wróci na ring prawdopodobnie na początku przyszłego roku podczas jednej z gal Premier Boxing Champions organizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Add a comment

Shelly Finkel, menadżer Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) zdradził w rozmowie z World Boxing News, że ostatecznie w grudniu dojdzie do trzeciej walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Niedawno promujący Brytyjczyka Frank Warren stwierdził, że na trylogię z Amerykaninem trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

- Wilder stoczy walkę z Furym w grudniu. Pracujemy nad datą i wkrótce poinformujemy o niej - powiedział Finkel.

Wcześniej mówiło się, że pojedynek odbędzie się 19 grudnia, jednak transmisja, która w USA zostanie przeprowadzona w systemie Pay-Per-View kolidowałaby z meczami ligi NFL.

Bob Arum, jeden z promotorów Fury'ego, chciałby, żeby walka został zorganizowana na obiekcie Allegiant Stadium w Las Vegas. Szef grupy Top Rank intensywnie pracuje nad tym, żeby wydarzenie odbyło się z udziałem kibiców.

Add a comment

Decyzja Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) o zwolnieniu swojego wieloletniego trenera Marka Brelanda tuż przed planowaną na najbliższe miesiące trzecią walką z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) odbiła się szerokim echem w środowisku bokserskim. Część obowiązków Brelanda w ekipie "Bronze Bombera" ma przejąć teraz Malik Scott, który będzie asystował Jayowi Deasowi. W opinii BJ Floresa nie będzie to złe zastępstwo. 

- Scott to bardzo sprytny zawodnik, z dużym bokserskim IQ, ma świetny lewy prosty i duże doświadczenie. Sparował z najlepszymi ciężkimi globu przez ostatnie 10 lat. Ma bardzo dobre kwalifikacje - ocenia były pretendent do mistrzowskich pasów a aktualnie pięściarski ekspert.

Mark Breland, który do sztabu Wildera trafił na początku zawodowej kariery Amerykanina za radą menadżera Shelly Finkela, swoje stanowisko stracił przez to, że poddał "Bronze Bombera" w lutowym rewanżu z Furym, co spotkało się z krytyką zarówno ze strony pięściarza jak i pierwszego trenera Jaya Deasa.

Add a comment

Dillian Whyte nie ma wątpliwości, że Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) postąpił źle, zwalniając przed trzecią walką z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) jednego ze swoich trenerów Marka Brelanda. "Bronze Bomber" miał do Brelanda wielkie pretensje o to, że ten poddał go w lutowym pojedynku z "Królewm Cyganów".

- Wilder to idiota - mówi bez ogródek Whyte cytowany przez Sky Sports. - Niech mu się dalej wiedzie, może sobie robić, co chce, ale popełnił duży błąd. Breland jako jedyny w jego ekipie naprawdę znał się na boksie. 

- Tylko Breland tak naprawdę boksował i tylko on był mistrzem świata. On nie dbał o sławę i pieniądze, widział wszystko przez pryzmat emocji, bo rozumiał, co się dzieje, martwił się o zdrowie Wildera i postąpił słusznie, rzucając ręcznik, bo mogło tam się stać coś poważnego - dodaje "The Body Snatcher".

Po zwolnieniu Marka Brelanda Deontay Wilder kontynuuje treningi z Jayem Deasem, z którym pracuje od czasów amatorskich. W ekipie byłego czempiona WBC wagi ciężkiej jest także Malik Scott.

Add a comment

Scott zaprzecza, że oddał walkę Wilderowi

Malik Scott ma przejąć część obowiązków po zwolnionym Marku Brelandzie w obozie byłego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO). 

Pierwszym szkoleniowcem, który przygotuje "Bronze Bombera" do trzeciej mistrzowskiej walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), pozostanie Jay Deas, pełniący także funkcję menadżera olbrzyma z Alabamy.

Scott to wieloletni przyjaciel i sparingpartner Wildera. Pięściarze w 2014 roku mieli też okazję skrzyżować rękawice z oficjalnym pojedynku. Konfrontacja zakończyła się już w pierwszej rundzie wygraną Wildera.

Add a comment

Jak zdradził w rozmowie z boxingscene.com menadżer Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) Shelly Finkel, "Bronze Bomber" na kilka tygodni przed trzecią walką z Tysonem Furym (31-0-1, 21 KO) zwolnił jednego ze swoich trenerów Marka Brelanda.

Breland, który współpracował z Amerykaninem od początku zawodowej kariery, w lutowym pojedynku z Furym rzucił ręcznik, poddając ówczesnego czempiona WBC wagi ciężkiej. Decyzję tę za niesłuszną uznali zarówno Wilder jak i jego drugi szkoleniowiec Jay Deas, który pozostanie w narożniku olbrzyma z Alabamy.

Mistrzowska trylogia Fury - Wilder domknięta ma być w grudnia. Dokładna data i lokalizacja walki powinna zostać podana już wkrótce.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr po w kolejnym wywiadzie zaoferował trenerskie konsultacje Deontayowi Wilderowi (42-1-1, 41 KO), którego niebawem czeka trzecia walka o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). 

Druga konfrontacja dwumetrowców zakończyła się spektakularną wygraną Brytyjczyka i choć większość ekspertów przewiduje podobny scenariusz w pojedynku numer trzy, "Money" przekonuje, że jego rodak ma szanse na zwycięstwo. 

- Tyson Fury to solidny pięściarz, potrafi boksować, ale Deontay Wilder ma w rękawicach bomby i można jeszcze znacznie poprawić jego umiejętności... Ja potrafię pomóc, nawet Wilderowi. Niech tylko da mi znać i możemy to zrobić - zadeklarował Mayweather w rozmowie z Club Shay Shay.

Trzecia walka Deontaya Wildera z Tysonem Furym powinna się odbyć w grudniu. Dokładna data i lokalizacja powinny zostać ogłoszone niebawem.

Add a comment

Po dotkliwej porażce z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) w lutowej walce o pas WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) całkowicie zniknął z mediów. Jak jednak przekonuje jego podopieczny - boksujący w wadze ciężkiej Raphael Akpejiori - "Bronze Bomber" choć milczy, mocno trenuje, by zrewanżować się swojemu jedynemu pogromcy. 

- Z tego co widziałem, to jedyną osobą, która teraz może pokonać Deotaya Wildera, jest on sam - oświadczył Akpejiori w rozmowie ze Sky Sports. 

- On wygra z Furym, jeśli tylko będzie się trzymał wskazówek trenerów. Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, ma wszystko, czego potrzeba, a aktualnie jest w znakomitej formie - o tym mogę was zapewnić - powiedział protegowany olbrzyma z Alabamy, dodając: - Zobaczycie teraz kompletnie innego Wildera, i mentalnie i fizycznie! On jest pewny siebie i podekscytowany trzecim pojedynkiem z Furym!

Do konfrontacji domykającej trylogię Fury - Wilder dojść ma 19 grudnia na stadionie w Las Vegas. Ogłoszenie pojedynku powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Add a comment

Shelly Finkel zdradził w rozmowie z portalem worldboxingnews.net, że już wkrótce powinien pojawić się komunikat w sprawie trzeciej walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

- Ogłosimy wszystko w ciągu dwóch tygodni. Damy znać, gdy będziemy gotowi. Deontay jest teraz skoncentrowany na trzecim pojedynku z Furym. Większość plotek na jego temat nie jest nawet warta komentowania. Deontay pragnie zemsty! - oświadczył prawnik Wildera, odnosząc się do spekulacji, że "Bronze Bomber" rozważa rezygnację z trylogii ze swoim jedynym pogromcą.

Walka Deontaya Wildera z Tysonem Furym pierwotnie planowana była na lipiec. Później z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono ją na października. Ostatnie doniesienia mówią o 19 grudnia jako możliwej dacie.

Add a comment

Junior Fa, jeden ze sparingpartnerów Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) przed lutowym rewanżem z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), zdradził w rozmowie ze Sky Sports, że Amerykanin podczas obozu przygotowawczego doznał urazu bicepsa.

- Nie wiem na ile to było poważne, ale tak - rzeczywiście miał uszkodzony biceps - oświadczył niepokonany pięściarz z Nowej Zelandii. 

Wilder rewanżowe starcie z Furym przegrał przez techniczny nokaut, tracąc na rzecz Brytyjczyka pas WBC kategorii ciężkiej. Po walce "Bronze Bomber" istotnie musiał poddać się operacji bicepsa, jednak nie wiadomo, czy była to kontuzja powstała przed czy w trakcie pojedynku. 

Olbrzym z Alabamy - zgodnie zapisami kontraktowymi - ma prawo do trzeciej próby sił ze swoim jedynym pogromcą. Trylogia dwumetrowców miała zostać pierwotnie domknięta w lipcu, ale przez epidemię koronawirusa walkę odwołano - być może dojdzie do niej 19 grudnia.

Add a comment

Eddie Hearn nadal zdaje się nie dowierzać, że Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), który w lutym został w rewanżu zastopowany przez Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), zdecyduje się na trzecią konfrontację z "Królem Cyganów". Promotor Anthony'ego Joshuy jest zdania, że jeśli "Bronze Bomber" faktycznie zrezygnuje z trylogii o pas WBC wagi ciężkiej, to nie ma już dla niego miejsca w boksie.

- Jeżeli on nie weźmie tego rewanżu, powinien zakończyć karierę , bo jaki sens będzie miało jego dalsze boksowanie? - pyta retorycznie szef Matchroom Boxing w rozmowie z IFL TV. 

- Był mistrzem kategorii ciężkiej i teraz wszystko stracił. Jego milczenie jest niepokojące - dodaje Hearn.

Deontay Wilder faktycznie od czasu przegranej z Furym nie pojawia się w mediach. Ostatnio, po porażce Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem zamieścił na Twitterze wpis o treści "Wierzę w glaz za glaz" [po rosyjsku "oko za oko"], choć trudno jednoznacznie stwierdzić, czy słowa adresowane były do Whyte'a czy Fury'ego. Warto jednak zaznaczyć, że reprezentujący Amerykanina Shelly Finkel deklarował już kilkakrotnie, iż "Bronze Bomber" chce domknąć trylogię ze swoim jedynym pogromcą.

Add a comment

Nie ma już raczej szans, by trzecia walka o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) odbyła się w Las Vegas.

Właściciele drużyny futbolowej Las Vegas Raiders, której stadion był główną opcją na organizację mistrzowskiej gali w światowej stolicy hazardu, postanowili zamknąć swój obiekt dla kibiców do końca sezonu 2020/21.

Promotor Bob Arum ze względów finansowych wyklucza scenariusz, w którym Fury i Wilder boksują bez udziału publiczności. Wygląda więc na to, że wielka trylogia, wstępnie planowana na 19 grudnia, będzie musiała zostać dopełniona poza Las Vegas. 

Add a comment

Shelly Finkel, menadżer Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), stanowczo zaprzeczył spekulacjom medialnym, jakoby jego zawodnik miał zrezygnować z trzeciej walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Wilder w lutym przegrał rewanż z Furym przez techniczny nokaut, tracąc na rzecz Brytyjczyka mistrzowski pas WBC kategorii ciężkiej. Od chwili dotkliwej porażki, pierwszej w zawodowej karierze, wcześniej bardzo rozmowny "Bronze Bomber" udzielił zaledwie dwóch wywiadów, zniknął także niemal całkowicie z mediów społecznościowych, co spowodowało, że część kibiców zaczęła wierzyć, iż Amerykanin - za odpowiednio duże pieniądze - odstąpi od gwarantowanej mu kontraktem ponownej konfrontacji ze swoim pogromcą.

Portal worldboxingnews.net o zajęcie stanowiska w sprawie przyszłości Wildera poprosił jego reprezentanta Shelly'ego Finkela. Odpowiedź była klarowana: - Gdybym nie uważał was za przyjaciół, to nawet bym nie odpowiadał. Już wcześniej to mówiłem: Deontay Wilder i Tyson Fury stoczą walkę i koniec! - oświadczył Finkel.

Na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie miałaby zostać domknięta bokserska trylogia Fury - Wilder. Wstępnie mówi się w tym kontekście o przełomie listopada i grudnia i stadionach w Las Vegas lub w Arlington w Teksasie.

Add a comment

Eddie Hearn stwierdził ostatnio kilkakrotnie, że w jego opinii Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) może rezygnować z przysługującego mu prawa do rewanżu z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), który odebrał mu pas WBC wagi ciężkiej w lutowej walce. 

Do teorii Hearna w zdecydowany sposób odniósł się dziś prawnik "Bronze Bombera" Shelly Finkel, zapewniając w rozmowie ze Sky Sports, że Amerykanin na pewno będzie chciał pomścić swoją jedyna porażkę w karierze. - Deontay Wilder zmierzy się z Furym w tym roku - oświadczył krótko Finkel.

Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy miałoby dojść do konfrontacji Fury'ego z Wilderem. Najczęściej w tym kontekście mówi się o przełomie listopada i grudnia i trzech lokalizacjach: USA, Australii i Chinach.

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z The Athletic przyznał, że nie jest do końca pewien, czy Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) naprawdę ma ochotę na szybki rewanż z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Może za bardzo kombinuję, ale coś mi tutaj dziwnie pachnie, jeśli chodzi o sprawę Wildera - powiedział szef Matchroom Boxing. - Wilder siedzi cicho, on chce tej walki? Jest w stu procentach sprawny? Będzie gotów na październik, czy kiedy tam oni to planują? Będzie zadowolony z pieniędzy, które może wygenerować ta walka?

- Nie wiem. Jeśli nie będzie gotów, to Dillian Whyte chętnie wskoczy w jego miejsce - dodał promotor "The Body Snatchera" i Anthony'ego Joshuy. 

Według ostatnich informacji do starcia Fury'ego z Wilderem miałoby dojść w grudniu. Lokalizacja pojedynku nie jest jeszcze znana.

Add a comment

Pojawiła się kolejna teoria spiskowa tłumacząca lutową porażkę Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Wcześniej mówiło się, że "Bronze Bomber" osłabiony był wyjściem do ringu w zbyt ciężkim kostiumie, spekulowano też, że Fury mógł boksował ze sprytnie zsuniętymi rękawicami. Teraz młodszy brat zdetronizowanego czempiona WBC wagi ciężkiej Marcellos Wilder zasugerował, że "Król Cyganów" miał w rękawicy ukryty jakiś twardy przedmiot.

- Lekarze z boku głowy mojego brata odkryli zagłębienie powstałe na skutek uderzenia tępym narzędziem podczas ostatniej walki. Według autopsji takiego urazu nie może spowodować ani rękawica ani pięść - napisał w mediach społecznościowych młodszy z braci Wilderów. 

Rewanżowej starcie Fury'ego z Wilderem zakończyło się wygraną Brytyjczyka przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Pod koniec roku odbyć ma się trzecia walka pięściarzy.

Odpowiedź Tysona Fury'ego w poniższym wideo.

Add a comment

Mogący pomieścić 30 tysięcy widzów Bankwest Stadium w Sydney może być areną trzeciej walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Deotayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) - zdradził promotor Dean Lonergan. Pojedynek miałby się odbyć 26 grudnia.

Lonergan współpracował już w przeszłości z promującym Fury'ego Bobem Arumem przy okazji pojedynków Pacquiao - Horn (Brisbane)  i Horn - Crawford (Las Vegas).

Australia to jedna z trzech potencjalnych lokalizacji dla starcia Fury - Wilder wymienianych w ostatnich dniach. Dwie pozostałe to Makao i Arlington w stanie Teksas.

Add a comment

Pod koniec roku dojść ma do trzeciej walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Deontayem Wilderem (42-1, 41 KO). Ben Davison, były trener Brytyjczyka, wierzy w kolejną wygraną "Króla Cyganów", ale Wildera nie lekceważy.

- To będzie ciekawe, jakie korekty w swoim stylu i taktyce poczynią obaj pięściarze - mówi Davison cytowany przez Daily Mail. 

- Wilder ze swoim ciosem zawsze jest groźny, ale Tyson jest wszechstronniejszym zawodnikiem. Może walczyć ofensywnie, na dystans, z pozycji normalnej i jako mańkut - wylicza atuty byłego podopiecznego brytyjski szkoleniowiec i dodaje: - Fury ma bogatszy arsenał i kibicuję jego determinacji, by zostać zapamiętanym jako najlepszy bokser na świecie.

Add a comment

Gdy tylko Mike Tyson ogłosił swój powrót na ring, rozgorzały dyskusje, czy "Żelazny" w swoim prime poradziłby sobie z dzisiejszymi mistrzami wagi ciężkiej. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), przez wielu skazywany na porażkę w ewentualnej konfrontacji z "Bestią", na temat dorobku i sławy Tysona wypowiedział się już jakiś czas temu, będąc jeszcze czempionem federacji WBC.

Add a comment

Mimo gładkiego zwycięstwa w rewanżu nad Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) czempion WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) nie lekceważy swojego rywala przed trzecią konfrontacją. 

- To jest nadal groźny przeciwnik, wciąż głodny zwycięstwa, który będzie chciał udowodnić swoją wartość, udowodnić, że może zostać dwukrotnym mistrzem świata - ocenił "Król Cyganów" w rozmowie ze Sky Sports. 

- Może być nawet jeszcze groźniejszy niż ostatnio, z całą pewnością. To w końcu tylko walka bokserska - raz wygrywasz, raz przegrywasz. Nigdy nie można tego przewidzieć - dodał Fury.

Bokserska trylogia z udziałem Tysona Fury'ego i Deontaya Wildera powinna zostać domknięta w ostatnich miesiącach 2020 roku. Jako możliwe lokalizacje mistrzowskiego boju podawane są ostatnio Makao i Australia.

Add a comment

 

Promujący mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) Bob Arum ujawnił w rozmowie z talkSPORT, że do trzeciego starcia jego zawodnika z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) może dojść w Australii. 

Wcześniej ekipa "Króla Cyganów" anonsowała już, że jako lokalizację pojedynku niemal na pewno wykluczyć należy USA i Wielką Brytanię i że pojawiła się propozycja, by walkę zorganizować w chińskim Makao.

Zdaniem drugiego z promotorów Fury'ego ostateczny wybór gospodarza mistrzowskiego boju nastąpić powinien w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Add a comment

Bob Arum zdementował plotki, że Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) oczekiwał 10 milionów dolarów za czasowe odstąpienie od zakontraktowanej trzeciej walki o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Amerykański promotor zdradził, że "Bronze Bomber" w ogóle nie był zainteresowany takim scenariuszem, bez względu na cenę.

- Wszystkie artykuły na ten temat były nieprawdziwe. Wilder od razu był negatywnie nastawiony do tego pomysłu i poinformował, że nie ma kwoty, która przekona go, żeby odpuścił - stwierdził szef grupy Top Rank.

Sugestie, że Wilder może dłużej poczekać na trylogię z Furym pojawiły się w momencie rozpoczęcia rozmów o potencjalnej walce Fury'ego z Anthonym Joshuą. Taki pojedynek mógł się odbyć pod koniec roku, ale poza Wilderem, walkę z Joshuą musiałby także odpuścić Kubrat Pulew.

Już wiadomo, że realizacja takiego planu jest bardzo mało prawdopodobna. Fury i Joshua posiadają wszystkie najważniejsze mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, ale na ich bezpośrednią walkę trzeba będzie poczekać co najmniej do przyszłego roku.

 

Add a comment

Bob Arum nie jest zdziwiony pomocą, jaką George Foreman zaoferował Deontayowi Wilderowi (42-1-1, 41 KO) po przegranym rewanżu "Bronze Bombera" z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- George to empatyczny gość. Na pewno przypomniał sobie, jak poczuł się zawstydzony, gdy przegrał z Alim w Zairze. Tam też nie chodziło tylko o porażkę ale jej styl, o nokaut - stwierdził promotor Fury'ego w rozmowie z boxingscene.com. - Myślę, że zaraz po przegranej Wildera Foreman mu zaczął współczuć i poczuł z nim więź, bo dokładnie wiedział, co Wilder czuje. 

- Wilder mógł trafić gorzej niż do Foremana. George to kompetentny człowiek w boksie i może tylko pomóc Deontayowi - dodał Arum. 

Trzeci pojedynek Fury'ego z Wilderem odbyć miał się 18 lipca, jednak ze względu na epidemię koronawirusa został odwołany. Nowa data walki na razie nie została ogłoszona.

Add a comment

10 milionów dolarów - takiej zapłaty oczekuje podobno Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) za czasowe odstąpienie od zakontraktowanej trzeciej walki o pas WBC wagi ciężkiej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) - zdradził w swoim felietonie w The Athletic Lance Pugmire.

Rezygnacja "Brązowego Bombardiera" z natychmiastowego rewanżu z Furym to jeden z dwóch głównych warunków, jakie muszą zostać spełnione, by doprowadzić do unifikacyjnego pojedynku Brytyjczyka z czempionem WBO, WBA i IBF Antonym Joshuą (23-1, 21 KO). Drugim warunkiem jest chwilowa rezygnacja Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO) z egzekucji swoich praw do mistrzowskiego starcia z Anthonym Joshuą. 

Póki co nie jest jasne, kto miałby wyłożyć pieniądze na "odstępne" dla Wildera i Pulewa, ale sugeruje się, że przedsięwzięcie miałby sfinansować inwestor z Półwyspu Arabskiego, który potraktowałby to jako część kosztów organizacji walki Fury - Joshua.

Add a comment