onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

31 marca na gali w Cardiff Anthony Joshua (20-0, 20 KO) i Joseph Parker (24-0, 18 KO) zmierzą się w walce o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Pojedynek z pierwszych rzędów obejrzy czempion WBC Deontay Wilder (40-0, 39 KO). Amerykanin nie będzie mógł jednak, tak jak by sobie życzył, wyjść między liny, by stanąć twarzą w twarz ze zwycięzcą rywalizacji, którym według niego będzie Joshua.

Pomysł ringowej konfrontacji nie spodobał się brytyjskiemu czempionowi. - Jeśli chodzi o Wildera, to nie interesuje mnie pompowanie tej walki. Jeśli on chce tu przylecieć, wejść na ring i tak dalej - to wolałbym, żeby była już walka, o której można mówić. Jeśli jej nie będzie, to będzie to tylko pompowanie balona - stwierdził AJ, którego poparł potem jego promotor, a zarazem organizator bokserskiego wieczoru w Cardiff, Eddie Hearn.

Stanowisko Joshuy i szefa Matchroom Boxing w rozmowie z World Boxing News skomentował trener i menadżer Wildera Jay Deas. 

- Myślę, że to śmieszne. Oni wiedzą, że Deontay zapytałby wprost Joshuy na oczach całego świata, czy on chce dać fanom to, na co czekają, i się z nim zmierzy. Drugie pytanie brzmiałoby: czy to będzie twoja następna walka? Wilder się nikim nie zasłania, więc i Joshua nie powinien tego robić. To było jak final four: Wilder - Ortiz, Joshua - Parker. Wilder wygrał, jeśli wygra Joshua, to tylko tych dwóch zostanie na placu boju - powiedział Deas.

Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) rzucił za pośrednictwem mediów społecznościowych wyzwanie mistrzowi WBC wagi ciężkiej Deontayowi Wilderowi (40-0, 39 KO). Pięściarze pozostają w konflikcie od gali w Birmingham w lutym ubiegłego roku, po której doszło do utarczek słownych, a podobno nawet rękoczynów, w które zamieszani byli pięściarze i ludzie z ich otoczenia, w tym m.in. brat "Bronze Bombera".

"Co tam u ciebie? Jakoś się nie odzywasz. Wiesz, że to sprawa osobista i nie chodzi tu o kasę. Jesteś opiekunem swojego brata, co? To bądź dla niego przykładem i pokaż, że jesteś mężczyzną. Zmierz się ze mną. Bądź facetem i zróbmy tę walkę. Zadzwoń do Ala [Haymona] i zróbmy to!" - napisał do Wildera Breazeale.

Dominic Breazeale w swoim ostatnim występie pokonał przed czasem Erica Molinę, zaś Deontay Wilder znokautował Luisa Ortiza.

Eddie Hearn skomentował w rozmowie z boxingscene.com zarzuty Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), jakoby wykorzystywał finansowo swojego podopiecznego Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO). "Bronze Bomber" stwierdził niedawno, że promujący czempiona WBA i IBF wagi ciężkiej Hearn to "kolejny biały człowiek, który doi jednego z braci."

- Deontay Wilder płaci dużo więcej procent od swoich zarobków ekipie ludzi, którzy go promują, są jego menadżerami i doradzają mu niż Anthony Joshua - ocenił w odpowiedzi szef Matchroom Boxing. - A mimo to Anthony Joshua za każdą walkę zarabia dziesięć razy więcej niż Deontay Wilder. 

- Wilder potrzebuje pomocy, pomocy odpowiedniego promotora. Dlaczego on jeszcze nie jest gwiazdą? Dlaczego tak mało zarabia? Jest mistrzem WBC, ma wspaniałą osobowość, jest naprawdę dobrym pięściarzem, dobrze wygląda, ładnie przemawia, ma wszystko - a nadal jest mało popularny i zarabia słabe pieniądze za mistrzowskie walki na takim poziomie. On potrzebuje "dojenia"! - dodał uszczypliwie Eddie Hearn.

Deontay Wilder za swoją ostatnią walkę - zwycięstwo nad niepokonanym wcześniej Luisem Ortizem - zainkasował 2,1 miliona dolarów. Gaża Anthony'ego Joshuy za zaplanowany na 31 marca pojedynek z posiadaczem pasa WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) wyniesie około 25 milionów.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) od wielu miesięcy bezskutecznie zabiega o unifikacyjny pojedynek z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). "Bronze Bomber" twierdzi, że Brytyjczyk i jego obóz obawiają się porażki.

- Z biznesowego punktu widzenia, myślę, że on jako mistrz nie jest zbyt pewny siebie - mówi Wilder. - On nie zachowuje się jako mistrz tak jak to było kiedyś. Gdy Joshua tylko słyszy moje nazwisko, od razu się zmienia. Ja wiem, że oni się mnie boją. Sam bym się siebie bał, wiedząc, że naprzeciw mnie staje gość, który wszystkich nokautuje. Jestem absolutnie przekonany, że Joshua się mnie obawia. On i jego promotor.

- On mówi, że chce ze mną walczyć w Vegas, a za minutę już twierdzi, że jednak woli u siebie. Ja nie dbam o to, gdzie będzie walka. Nieważne, czy to będą Stany, może być nawet u niego w kraju, mogę jechać. Ja po prosu czuję, że muszę zapisać się w historii, postawić swoją pieczęć na wade ciężkiej. By moje nazwisko przeszło do historii, muszę boksować wszędzie - tłumaczy olbrzym z Alabamy.

Póki co Deontay Wilder na ewentualne rozmowy w sprawie organizacji starcia z Anthonym Joshuą musi poczekać do rozstrzygnięcia najbliższej walki Brytyjczyka, który 31 marca w Cardiff skrzyżuje rękawice z posiadaczem pasa WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

Trener Luisa Ortiza (28-1, 24 KO) German Caicedo podzielił się w rozmowie z boxingscene.com swoją chłodną analizą przegranej walki z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Kubańczyk uległ "Bronze Bomberowi" przez nokaut w dziesiątym starciu, ale sam był blisko porażki przed czasem w siódmej odsłonie.

- Ortiz nie popełnił błędu w ósmej rundzie, ale w siódmej - ocenił szkoleniowiec "King Konga". - Chciał urwać Wilderowi głowę, zamiast trochę się uspokoić i popracować nad jego korpusem. Dał się ponieść emocjom, ale tego się nie da wyćwiczyć.

- Wilder nie ma obrony - Luis to pokazał, jednak on nie miał szans na wygraną na punkty [więc musiał skończyć walkę przed czasem]. Ja powiedziałem Luisowi, że gdyby stanął z Wilderem na środku ringu i patrzyliby sobie w oczy bez wyprowadzania ciosów, to Wilder by wygrał. Powiedziałem, że musi mu wyrwać ten pas - przyznał Caicedo, dodając: - W rewanżu naprawilibyśmy pewne błędy i znokautowalibyśmy go w pierwszej rundzie. W początkowych starciach okazaliśmy mu za dużo szacunku. Ten facet ma potężną prawą rękę, ale jeśli mu ją zabrać, to nic nie zostaje.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) skomentował zarzuty obozu swojego ostatniego rywala Luisa Ortiza (28-1, 24 KO), jakoby zwycięstwo w rozegranej 3 marca walce zawdzięczał pomocy sędziego ringowego, który, prosząc o konsultację lekarską, dał mu czas na dojść do siebie po kryzysowej siódmej rundzie. 

- Oni po prostu szukają wymówek - stwierdził "Bronze Bomber", który ostatecznie znokautował Ortiza w dziesiątej odsłonie. - To się dzieje w każdym pojedynku. Co to jest tych kilka sekund? Gdyby to wszystko zsumować, to wyszłoby góra pięć sekund. Jak miałbym w tym czasie dojść do siebie?

- On miał całą ósmą i dziewiątą rundę, by zrobić, co mu się podoba - powiedział Wilder, dodając: - Ludzi nie zauważają tego, że jego uratował gong w piątej rundzie. Ja rzuciłem go na deski pięć razy, a sam zostałem skontrowany dwa razy.

Były challenger IBF wagi ciężkiej Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) nie ma najlepszego zdania o mistrzu WBC Deontayu Wilderze (40-0, 39 KO). "The Trouble" jest wymieniany jako jeden z potencjalnych przeciwników czempiona z Alabamy w kolejnej walce.

- Ten facet ma rekord 40-0, jest mistrzem WBC, a nie ma podstawowych umiejętności - krytykuje rodaka Breazeale. - Jak tyko kogoś trafi, robi jakieś szalone rzeczy i walczy jak na ulicy.

- Wildera fajnie się ogląda, ale entuzjaści boksu zastanawiają się, co jest grane, że on jest naszym reprezentantem. Mi jest wstyd, że on reprezentuje USA. Brak mu klasy. Jak on może reprezentować wagę ciężką, federację WBC? Jest królem królów, a boksuje w ten sposób. Kiedy on ostatnio kogoś położył normalnym ciosem bez tych wszystkich wiatraków? Powinien robić za klauna w cyrku! - atakuje "Bronze Bombera" dwumetrowiec z Kalifornii, zapewniając przy okazji, że w ewentualnym starciu Wildera z Anthonym Joshuą trzymałby kciuki za Brytyjczyka.

- Zawsze wspieram Amerykanów, ale Wildera - nie ma mowy! Mogę nawet pomóc Joshule w przygotowaniach. (...) To będą dwa uderzenia - najpierw Joshua walnie Wildera, a potem Wilder uderzy o deski. Mocny prawy i Wilder na glebie. (...) Wilder ma przed sobą tylko jedną walkę - czy będę to ja czy Joshua, to potem zakończy karierę - przekonuje Dominic Breazeale,

Eddie Hearn zdradził, że po marcowej walce Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) zamierza po raz kolejny podjąć negocjacje w sprawie walki Anglika z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Szef grupy Matchroom bardzo mocno wierzy w to, że jeszcze w tym roku kibice zobaczą w ringu Joshuę z "Bronze Bomberem".

- Presja doprowadzenia do tej walki jest zbyt duża, żeby się jej oprzeć. Nie mówię tylko o kibicach i mediach, ale tej walce chce przede wszystkim Joshua. On ma wizerunek grzecznego chłopca, ale w głębi duszy jest niezłym rozrabiaką, który chcę porachować kości Wilderowi - mówi Hearn.

- Na 80% to Wilder będzie kolejnym przeciwnikiem Joshuy. Wiadomo, że potrzebujemy trochę czasu, żeby wszystko dobrze sprzedać, więc myślę, że najwcześniej do takiego pojedynku może dojść w październiku. Idealnie byłoby gdyby wcześniej, np. w sierpniu obaj zaboksowali na tej samej gali z innymi rywalami, ale co będzie jak przegrają i cały nasz plan się rozsypie? Podejmiemy rozmowy i zrobimy wszystko, żeby dać tę walkę kibicom - zapowiada brytyjski promotor.

Wilder w ostatni występie znokautował Luisa Ortiza. Do walki Joshuy z Parkerem dojdzie 31 marca na gali organizowanej w Cardiff.

Trener kilku mistrzów świata Abel Sanchez sądzi, że czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) jest źle oceniany przez większość kibiców i ekspertów. Szkoleniowiec m.in. Murata Gasijewa i Gienadija Gołowkina twierdzi, że "Bronze Bomber" to dużo lepszy pięściarz niż się powszechnie uważa i byłby faworytem w konfrontacji z posiadaczem pasów WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

- Według mnie każdy, kogo Wilder czysto trafi prawym prostym, idzie spać na tydzień. Wilder ma kawał ciosu w prawej ręce i cały czas rozwija się boksersko - mówi Sanchez.

- Wilder wariuje, jak już kogoś trafi i wtedy faktycznie wygląda jak amator, ale według mnie ludzie za bardzo zwracają uwagę na te momenty gdy już kogoś zrani i zachowuje się jak głupek, a nie widzą, że wcześniej boksuje przyzwoicie technicznie - analizuje słynny trener.

- W walce Wilder - Joshua Wilder miałby przewagę pod względem siły uderzenia. Wilder to wielki facet o dużym zasięgu rąk, który cię będzie trafiał z dystansu. Widziałem sparingi Wildera z Muratem Gasijewem i Wilder ma wielki talent. Jeśli zapytacie mnie, kto by wygrał, to odpowiedziałbym, że Wilder - prawdopodobnie rzuciłby Joshuę na deski a potem zwyciężył na punkty - typuje Abel Sanchez.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) jest zachwycony swoim zwycięskim pojedynkiem z Luisem Ortizem (28-1, 24 KO). "Bronze Bomber" jest pewien, że nokautując niepokonanego wcześniej Kubańczyka, dowiódł, iż jest niekwestionowanym liderem królewskiej dywizji.

- Boks to niebezpieczny sport, ale ja wierzę w siebie, w mój charakter i siłę. Wygrywając z Ortizem, pokazałem, że nie ma nikogo, kto mógłby mnie pobić. Mój cel to unifikacja, pokazanie światu, że jestem najlepszy - mówi Amerykanin, który w boju z "King Kongiem" przeżywał trudne chwile w dramatycznej siódmej rundzie.

- Ortiz dobrze składał kombinacje, trafił mnie czysto parę razy, ale nie padłem na deski. Lekko kręciło mi się w głowie, ale opanowałem sytuację - to jest dowód na moje mistrzowskie serce i psychikę - przekonuje Deontay Wilder.

Czempion WBC królewskiej dywizji Deontay Wilder (40-0, 39 KO) jest pewny zwycięstwa w ewentualnej unifikacyjnej konfrontacji z posiadaczem pasów WBA i IBF Anthony Joshuą (20-0, 20 KO).

- Joshua dobrze wie, że kiedyś w końcu przegra i będzie to w walce ze mną - mówi dwumetrowy Amerykanin. - Wiem, że go znokautuję. On może pokaże serce do walki, ale tylko do momentu, gdy straci całkiem siły.

- Wtedy zacznie się u niego walka o życie. Gdy się zmęczy, zacznie się poddawać. A gdy to się stanie, ja ruszę na niego i będzie po wszystkim. Wtedy może polecieć ręcznik! - przewiduje Deontay Wilder, który w swoim ostatnim występie efektownie zastopował niepokonanego wcześniej Luisa Ortiza.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) jest wyraźnie sfrustrowany trwającymi od dawna spekulacjami na temat jego unifikacyjnej walki z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). "Bronze Bomber" twierdzi, że promotorzy Brytyjczyka tak naprawdę nie chcą doprowadzić do wyczekiwanej przez kibiców konfrontacji.

- Joshua i oni nie chcą tej walki. Eddie Hearn nie wierzy w Anthony'ego - powiedział Wilde w rozmowie z SiriusXM's Boxing Radio. - Anthony nie chce się ze mną zmierzyć. Jeśli się dobrze przyjrzeć, to zawsze w końcu wybierają słabszego rywala, łatwego do pokonania.

- Oni ciągle mówią tylko o pieniądzach, ja już swoje powiedziałem - zróbmy tę walkę! Wezmę tyle, ile mi zaoferujecie, pod warunkiem, że potem wy zgodzicie się na to samo w rewanżu - dodał czempion World Boxing Council.

Eddie Hearn zdradził, że jego największą motywacją w doprowadzeniu do walki Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) są pieniądze. Promotor Anglika ma nadzieję, że ten pojedynek odbędzie się jeszcze w tym roku.

- Jeśli ktoś twierdzi, że ja nie chcę tej walki, to jest idiotą. Ja kocham pieniądze, to właśnie po to organizujemy gale bokserskie, a jeśli pójdzie za tym świetny sport, to sukces jest kompletny. Dlatego właśnie zrobię walkę Wildera z Joshuą, bo kocham zarabiać ogromne pieniądze, a dzisiaj to walka, która wygeneruje rekordowe zyski - tłumaczy szef grupy Matchroom.

- Do tej walki dojdzie jeszcze w tym roku, jeśli tylko Wilder czegoś nie wymyśli. Joshua bardzo chce tego pojedynku i nie da mi żyć, jeśli nie zepnę tego wszystkiego i nie poprowadzę tych rozmów w dobrą stronę - mówi Hearn.

Do walki Joshua - Wilder miałoby dojść w ostatnim kwartale 2018 roku. Najbardziej prawdopodobną lokalizacją konfrontacji Brytyjczyka z "Bronze Bomberem" są Stany Zjednoczone.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) przyznał w rozmowie z talkSPORT, że w przypadku organizacji walki unifikacyjnej z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) gotów byłby zaakceptować podział zysków w stosunku 60-40 na korzyść swojego rywala.

"Oferta" walki przedstawiona Amerykaninowi przez jego rozmówcę Adama Catteralla zawierała jednak dodatkowo zapis w kontrakcie gwarantujący rewanż i 60% zysków z niego dla zwycięzcy pierwszego pojedynku.

Już wcześniej jeden z menadżerów "Bronze Bombera" Shelly Finkel zadeklarował, że jego zawodnik nie będzie nalegał na podział 50-50, jeśli propozycja finansowa będzie wystarczająco atrakcyjna co do kwoty.

Deontay Wilder za swoją ostatnią walkę, z Luisem Ortizem, zarobił około 2 milionów dolarów. Gaża Anthony'ego Joshuy za zaplanowany na 31 marca pojedynek z posiadaczem pasa WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) wyniesie około 25 milionów. Parker w kontrakcie ma zapewnione około 33% z przychodów z organizacji mistrzowskiego boju.

Ostatnio za sprawą clenbuterolu wykrytego w organizmie Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) wrócił temat dopingu w boksie. Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO), którego rywale trzykrotnie byli  łapani na stosowaniu zakazanych substancji, jest za jak najsurowszym karaniem dopingowiczów. 

- Wielokrotnie już to powtarzałem. Federacje mają kasę ze swoich pasów i dlatego ciągle przywracają tych gości. Boksem rządzi pieniądz. To smutne, że to wszystko się dzieje, że oni sięgają po takie wspomaganie, by osiągnąć przewagę - mówi "Bronze Bomber".

- My w ringu ryzykujemy życie. Jeśli wspomagasz się czymś, jesteś w stanie zrobić mi większą krzywdę. Oni wszyscy powinni trafić za kratki. Każdy, kto oszukuje w boksie, powinien iść do więzienia. Wtedy to wszystko by się skończyło. Bo dopóki rządzą pieniądze i polityka, nic się tu nie zmieni - dodaje niepokonany Amerykanin.

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) uważa, że czempion federacji WBA i IBF Anthony Joshua (20-0, 20 KO) będzie dla niego łatwiejszym rywalem niż Luis Ortiz, którego znokautował w minioną sobotę po zaciętej walce. 

- Ortiz dobrze składa kombinacje, jest niewygodnym mańkutem. Joshua dobrze wygląda z tymi swoimi mięśniami, ale nie ma doświadczenia Ortiza. Jeśli chodzi o ich umiejętności to oni są jak dzień i noc. Właśnie dlatego wszyscy tak unikali Ortiza - przekonuje Amerykanin.

Zdaniem bukmacherów faworytem w ewentualnym starciu Joshuy z Wilderem byłby Brytyjczyk. Kurs na wygraną AJ-a wynosi aktualnie 1,4, zaś na "Bronze Bombera" 3,1. 

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) nie ukrywa, że w zaplanowanej na 31 marca walce o pasy WBA, WBO i IBF pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) i Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) trzymał będzie kciuki za Brytyjczyka. "Bronze Bomber" chce jak najszybciej skrzyżować rękawice z Joshuą i ostatecznie rozwiać wątpliwości co do tego, kto jest najlepszym zawodnikiem królewskiej dywizji. 

- Ja z nim nie tylko wygram, ja go znokautuję! - odgraża się Wilder. - To jest największa walka w historii! W końcu do dojdzie, będą musieli ją zorganizować!

- Sprawa jest prosta! Życzę mu powodzenia 31 marca, mam nadzieję, że sobie poradzi. A potem dajmy światu to, na co czeka. Dajmy światu ten epicki pojedynek, który przejdzie do historii na lata. Będą o nim mówić kolejne pokolenia, to będzie coś wspaniałego! - mówi podekscytowany Amerykanin, który w swoim ostatnim występie efektownie rozprawił się z Luisem Ortizem.

Mimo doskonałego rekordu, siedmiu obron pasa WBC wagi ciężkiej i wielu efektownych nokautów na koncie Deontay Wilder (40-0, 39 KO) nadal nie zarabia między linami wielkich pieniędzy. 

"Bronze Bomber" za swoje najcenniejsze zwycięstwo w karierze - nad niepokonanym wcześniej i unikanym przez innych Luisem Ortizem - zainkasował 2 miliony dolarów, czyli ponad dziesięć razy mniej niż wynoszą gaże czempiona IBF i WBA Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO). Oscar De La Hoya, który promował "Bronze Bombera" na początku zawodowej kariery, twierdzi, że wie, jak sprawić, by Amerykanin szybko się wzbogacił. 

"Gratuluję ci tak wspaniałego występu w sytuacji, gdy wszyscy w ciebie wątpili. Odezwij się do mnie, jeśli będziesz chciał zarobić prawdziwe pieniądze i będziesz szukał kogoś, kto wypromuje cię na gwiazdę PPV." - napisał do Wildera na Twitterze szef Golden Boy Promotions, prowadzący karierę m.in. Saula Alvareza.

Shelly Finkel, menadżer mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), twierdzi, że negocjując warunki unifikacyjnej walki z czempionem WBA i IBF Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) nie będzie za wszelką cenę dążył do równego podziału zysków. 

- Fakty są takie, że nie chcemy negocjować z założeniem podziału 50-50. Jeśli układ będzie korzystny, to zgodzimy się na niego, nawet jeśli to nie będzie 50-50. To nie jest żaden problem Tu chodzi o kwotę. Ważne jest, ile pięściarz zarobi, a nie jaki to będzie procent. I na tym nam zależy - powiedział Finkel w rozmowie z Yahoo Sports.

Deontay Wilder za swoją ostatnią walkę, z Luisem Ortizem, zarobił około 2 milionów dolarów. Gaża Anthony'ego Joshuy za zaplanowany na 31 marca pojedynek z posiadaczem pasa WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) wyniesie około 25 milionów.

Jay Deas, trener mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), skomentował zarzuty menadżera Luisa Ortiza (40-0, 39 KO) Jaya Jimeneza, jakoby sędzia ringowy pomógł "Bronze Bomberowi" przetrwać kryzys, w jakim znalazł się po zainkasowaniu wielu potężnych uderzeń w siódmej rundzie walki rozegranej w sobotę na gali na Brooklynie.

Zdaniem Jimeneza sędzia David Fields dał Wilderowi dojść do siebie na początku ósmej rundy, prosząc lekarza o konsultację, mimo iż na twarzy Amerykanina nie było widocznych żadnych urazów.

- Zasady obowiązujące w Nowym Jorku mówią, że najważniejsze jest bezpieczeństwo pięściarza - stwierdził Deas. - Poza tym po pierwszym nokdaunie Ortiz też dostał dodatkowy czas, to nie było zwykłe liczenie do ośmiu. 

- Ja po siódmej rundzie zapytałem Deontaya, czy wszystko z nim w porządku. On odparł, że tak. Powiedziałem mu wtedy: Ortiz zmarnował dużo energii, po tej minucie odpoczynku zostało mu pewnie sił na jakieś 30 sekund - dodał opiekun czempiona World Boxing Council.

Ostatecznie zamroczony Deontay Wilder zdołał wrócić do gry w rundzie dziewiątej, a w dziesiątym starciu znokautował Ortiza, dwukrotnie rzucając go na deski.

Mistrz świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (20-0, 20 KO) uważa, że Tyson Fury (25-0, 18 KO) byłby dla niego trudniejszym rywalem niż czempion WBC Deontay Wilder (40-0, 39 KO). Brytyjczyk jest przekonany, że "Bronze Bomber" mimo swojej ogromnej siły jest pięściarzem jednowymiarowym.

- On byłby drugi po Furym, ale tylko z tego powodu, że jego rekord dowodzi, iż ma nokautujący cios. Ta siła nie tkwi jednak w podbródkach ani w szalonych lewych sierpach tylko w prawej ręce. Wystarczy wyeliminować ten jeden czy dwa główne atuty Wildera i będzie już po nim, zacznie tracić całą pewność siebie - ocenił w rozmowie ze Sky Sports AJ.

Anthony Joshua kolejną walkę stoczy 31 marca na stadionie w Cardiff, gdzie skrzyżuje rękawice z niepokonanym posiadaczem pasa WBO Josphem Parkerem (24-0, 18 KO).

Bardzo dobrymi wynikami oglądalności sobotniej walki o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) i Luisem Ortizem (28-1, 24 KO) może pochwalić się telewizja Showtime.

Jak wynika z danych opublikowanych przez agencję Nielsen Media Research, konfrontację "Bronze Bombera" z "King Kongiem" oglądało w szczytowym momencie 1,2 miliona osób (średnia 1,1 miliona).

Był to najlepszy wynik Showtime od czasu pierwszego pojedynku Wildera z Bermanem Stivernem w styczniu 2015 roku - pierwszy mistrzowski bój olbrzyma z Alabamy przyciągnął przed telewizory 1,34 miliona widzów (średnia 1,24 miliona).

Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA i IBF wagi ciężkie Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO), zapewnia, że jest zainteresowany doprowadzeniem do walki unifikacyjnej swojego podopiecznego z czempionem WBC Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). Brytyjczyk wcześniej musi jednak pokonać posiadacza pasa WBO Josepha Parkera (24-0, 18 KO).

- Joshuę czeka teraz największy test w karierze, przeciw Parkerowi, ale jeśli wyra, to będzie chciał zmierzyć się z Wilderem. On sądzie, że Wilder jest do pokonania, choć jest niebezpiecznym rywalem - mówi szef Matchroom Boxing.

- Zarówno Wildera jak i Joshuę ogląda się w napięciu, obaj bardzo mocno biją i obaj pokazali, że są twardzi. Trzeba dać kibicom to, na co czekają, bo inaczej stracą zainteresowanie tą walką. Myślę, że dojdzie do niej w 2018 - dodaje Eddie Hearn.

Choć mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) zdawał się przeżywać bardzo trudne chwile w siódmej rundzie sobotniej walki z Luisem Ortizem (28-1, 24 KO), po pojedynku oznajmił, że ani przez chwilę nie czuł naprawdę poważnego zagrożenia ze strony rywala.

- Nie miałem żadnych obaw, że sędzia może przerwać walkę - stwierdził "Bronze Bomber" pytany o swój kryzys z siódmej odsłony. - Pojedynków mistrzowskich tak się nie przerywa. Ludzie powinni dostać to, za co płacą. Myślę, że sędzia ringowy wykonał świetną robotę.

- Nie byłem zamroczony, po prostu wpadłem w nawałnicę ciosów. Nie uważam, żeby on bił mocno i mówiłem to już wcześniej. Wpadłem w to tornado i próbowałem się z niego wydostać. Po prostu złożył dobrą, długą kombinację ciosów - powiedział Amerykanin, który nokautując Ortiza już po raz siódmy obronił mistrzowskie trofeum.

Nowe komentarze

awesome comments!