onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 


Adam Kownacki (17-0, 14 KO) wrócił do treningów po niedawnych problemach zdrowotnych. Kolejną walkę 29-latek ma wrócić na przełomie czerwca i lipca.

Polski pięściarz tradycyjnie jest jednym z zawodników, którzy pomagają Jarrellowi Millerowi w sparingach przed jego następną walką. Amerykanin kolejny pojedynek stoczy 28 kwietnia, krzyżując rękawice z Johanem Duhaupasem.

W tym roku Kownacki zaliczył już jedno zwycięstwo. W styczniu "Baby Face" wygrał przed czasem z Iago Kiladze. Nieoficjalnie mówi się, że jego najbliższym rywalem może być były mistrz świata wagi ciężkiej Charles Martinem.

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) jest wymieniany jako potencjalny rywal mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), o ile nie uda się doprowadzić do unifikacyjnego starcia z czempionem WBO, WBA i IBF Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO).

Głównym kandydatem do konfrontacji z "Bronze Bomberem" jest jednak Dominic Breazeale (19-1, 17 KO), z którym olbrzym z Alabamy starł się poza ringiem po zeszłorocznej gali w Birmingham.

- Breazeale mógłby być moim kolejnym przeciwnikiem. Mamy na pewno ze sobą niezałatwione sprawy. Naprawdę chcę mu zrobić krzywdę! To jest coś, co będzie dodatkową stawką naszego pojedynku. Zobaczymy, co się wydarzy, mamy wybór - stwierdził Deontay Wilder.

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) skomentował w rozmowie ze sport.pl słowa mistrza świata WBC wszech wag Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), który ostatnio wymienił Polaka jako jednego ze swoim możliwych rywali. 

- Walka z Wilderem? Jest bliżej niż dalej, to na pewno. Wpierw jednak chcę stoczyć jeszcze jeden pojedynek, latem w Stanach Zjednoczonych - stwierdził najwyżej obecnie sklasyfikowany ciężki znad Wisły.

Popularny "Babyface", który we wtorek skończył 29 lat, w ostatnim czasie zanotował dwa cenne zwycięstwa, stopując Artura Szpilką i Iago Kiladze.

Najwyżej obecnie sklasyfikowany polski pieściarz kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) podpisał kontrakt z nowojorskim menadżerem Keithem Connollym, współpracującym m.in. z Danielem Jacobsem.

Boksujący na galach Ala Haymona Kownacki w ostatnich miesiącach zanotował dwa znaczące zwycięstwa, pokonując Artura Szpiklę i Iago Kiladze i aktualnie jest notowany rankingach federacji WBC i IBF.

Popularny "Babyface" między liny powróci prawdopodobnie latem pojedynkiem z byłym czempionem IBF Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO).

 

Niewykluczone, że były mistrz świata wagi ciężkiej Charles Martin (25-1-1, 23 KO) będzie kolejnym rywalem Adama Kownackiego (17-0, 14 KO) - poinformował w swoim vlogu Przemek Garczarczyk. Pojedynek ma się odbyć na przełomie czerwca i lipca w Stanach Zjednoczonych.

- Najnowsze wieści są takie, że Adama raczej nie zaboksuje w maju. Będzie to raczej czerwiec, a być może nawet lipiec - powiedział Garczarczyk.

- W kontekście rywali najbardziej prawdopodobnym nazwiskiem jest Charles Martin. Brani są także pod uwagę Dominic Breazeale oraz Chris Arreola - powiedział polski dziennikarz mieszkający na stałe w USA.

28-letni Kownacki stoczył w tym roku już jedną walkę. W styczniu "Baby Face" wygrał przez techniczny nokaut w Iago Kiladze.

 

Po zwycięstwach przed czasem nas Arturem Szpilką i Iago Kiladze mocno w górę poszły akcje Adama Kownackiego (17-0, 14 KO). Boksujący w wadze ciężkiej Polak kolejną walkę stoczyć ma wiosną w Stanach Zjednoczonych. 

- Nie mam jeszcze oficjalnej daty pojedynku, ale w najbliższych tygodniach powinienem poznać swoje plany - mówi popularny "Babyface", którego nazwisko pojawiło się w styczniu na liście rankingowej magazynu "The Ring".

- Mój cel to mistrzostwo świata i nie mogę się doczekać dnia, w którym go osiągnę. To jest moja misja i myślę, że ostatnia wygrana przybliżyła mnie do mojego celu - dodaje Kownacki.

Nieoficjalnie spekuluje się, że niepokonany łomżanin mógłby wystąpić na gali organizowanej 19 maja w hali Barclays Center Na Brooklynie. Kilka dni temu chęć walki z Polakiem zadeklarował inny zawodnik boksujący dla Ala Haymona - Travis Kauffman (31-2, 23 KO).

Być może 19 maja na gali telewizji Showtime w Barclays Center kolejną walkę stoczy najwyżej sklasyfikowany obecnie polski pięściarz kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) - zdradził Przemek Garczarczyk.

Podczas tej samej imprezy możliwy jest powrót na ring szykującego się do debiutu w wadze junior ciężkiej Andrzeja Fonfary  (29-5, 17 KO). Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek z udziałem czempiona WBA i WBC dywizji półśredniej Keitha Thurmana (28-0, 22 KO).

Notowany na dziesiątej pozycji rankingu magazynu The Ring Adam Kownacki w swoim ostatnim starcie, w styczniu, pokonał przed czasem Iago Kiladze.

Jeszcze niedawno mówiło się, że boksujący w kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) powróci na ring wiosną pojedynkiem na gali Polsat Boxing Night. Dziś wiadomo już, że na debiut "Babyface'a" w ojczyźnie kibice będą jeszcze musieli poczekać.

Polski pięściarz zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że kolejną walkę stoczy na przełomie maja i czerwca w Stanach Zjednoczonych. 

Adam Kownacki w swoim ostatnim występie zastopował Iago Kiladze. Bokser z Łomży dzięki wygranej zadebiutował w rankingu dziesięciu najlepszych ciężkich magazynu "The Ring".

Adam Kownacki i Robert Parzęczewski zadebiutowali na listach rankingowych federacji IBF. Kownacki został sklasyfikowany na piętnastej pozycji zestawienia pretendentów wagi ciężkiej, zaś Parzęczewskiego w kategorii półciężkiej umieszczono na pozycji czternastej.

Najwyżej z Polaków plasuje się czwarty w dywizji super półśredniej Maciej Sulęcki, zaś "najbardziej polską" wagą jest junior ciężka, w której wśród challengerów znajdują się Krzysztof Głowacki, Mateusz Masternak i Krzysztof Włodarczyk.

Polacy w rankingu IBF: waga ciężka - 15. Adam Kownacki, waga junior ciężka - 7. Krzysztof Głowacki, 8. Mateusz Masternak, 12. Krzysztof Włodarczyk; waga półciężka - 14. Robert Parzęczewski; waga super półśrednia - 4. Maciej Sulęcki.

Najnowsze komentarze