Patronat medialny


 


Rewanżowe starcia Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków przez polskich kibiców boksu. Jeszcze niedawno mówiło się, że do walki dojdzie w lutym, jednak termin ten jest już nieaktualny.

Kilka dni temu pojawiły się spekulacje, że Helenius znalazł się na celowniku Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który chciałby niebawem powrócić na ring. Jak zapewnia jednak Mike Coppinger, druga potyczka "Babyface'a" z dwumetrowym Finem nie jest zgrożona.

"Ta walka odbędzie się wiosną. Być może w marcu." - oświadczył wczoraj zazwyczaj świetnie poinformowany dziennikarz The Athletic.

Stawką pierwszego pojedynku Kownackiego z Heleniusem, zatwierdzonego przez World Boxing Association jako eliminator, był pas WBA Gold wagi ciężkiej. Dla polskiego pięściarza porażka z "Nordyckim Koszmarem" była pierwszą w profesjonalnej karierze.

Add a comment

Nie tylko Charles Martin (28-2-1, 25 KO), ale także Adam Kownacki (20-1, 15 KO) i Robert Helenius (30-3, 19 KO) znajdują się na liście potencjalnych rywali Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) - informuje brytyjski serwis World Boxing News. Były mistrz świata wagi ciężkiej wróci na ring wiosną na gali organizowanej w Stanach Zjednoczonych.

Obóz Wildera wciąż próbuje wymusić na Tysonie Furym stoczenie trzeciej walki, jednak Brytyjczyk na razie skoncentrowany jest na pojedynku unifikacyjnym z Anthonym Joshuą. Według WBN, "Bronze Bomber" w najbliższym występie skrzyżuje rękawice z Martinem, Kownackim lub Heleniusem, a wkrótce może zostać wyznaczony przez federację WBC jako obowiązkowy rywal dla zwycięzcy pojedynku o tymczasowy pas wagi ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem i Dillianem Whytem.

Kownacki i Helenius w marcu mają stoczyć rewanżową walkę za ubiegłoroczny pojedynek, który zakończył się nieoczekiwaną wygraną Fina. Niewykluczone jednak, że Premier Boxing Champions zmieni te plany na życzenie Wildera. Były czempion federacji WBC nie boksował od ubiegłorocznej porażki z Furym. 

Add a comment

W lutym dojść ma do intrygująco zapowiadającego się rewanżu Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO), w którym Polak stanie przed szansą pomszczenia swojej jedynej porażki w zawodowej karierze.

Pierwsze starcie "Babyfce'a" z Heleniusem zakończyło się zwycięstwem Fina w czwartej rundzie. Przed rewanżową potyczką najwyżej notowany polski ciężki jest optymistą.

- Jeżeli walka będzie podobna do poprzedniej, ale będę cierpliwy i nie napalę się na nokaut, to myślę, że znokautuję go w późniejszych rundach. Nie mam jednak dwóch takich samych walk - napisał na Twitterze Kownacki.

Stawką starcia Kownackiego z Heleniusem będzie zapewne pas WBA Gold wagi ciężkiej, o który pięściarze boksowali w marcu. Niewykluczone, że pojedynek zostanie również ponownie usankcjonowany jako eliminator WBA. 

Add a comment

Adam Kownacki jest podobnie jak przed miesiącem jedynym polskim pięściarzem, który znalazł się na opublikowanych 31 grudnia listach rankingowych federacji WBA. Mieszkający na stałe w Nowym Jorku pięściarz jest klasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu wagi ciężkiej.

"Baby Face" aktualnie przygotowuje się do rewanżu z Robertem Heleniusem. Polak w marcu ubiegłego roku niespodziewanie przegrał z Finem przez nokaut, a do drugiego pojedynku tych pięściarzy ma dojść w pierwszym kwartale 2021 roku. Warunki finansowe walki zostały już ustalone.

Z rankingu wagi junior ciężkiej WBA na początku zniknął dwukrotny mistrz świata Krzysztof Włodarczyk. "Diablo" od roku pozostaje nieaktywny i wraca do zdrowia po przebytych w ubiegłym roku operacjach. 

Add a comment

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) szykuje się do rewanżowego pojedynku z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). "Babyface" zdradził w programie "Koloseum" na antenie Polsatu Sport, że rozpoczął już fazę sparingów, w których pomagać mu będzie m.in. Otto Wallin (21-1, 14 KO) przygotowujący się do walki z Dominikiem Breazeale (20-2, 18 KO) na lutowej gali Showtime.

- Dobrze się czuję, przyjmuję ciosy, nie czuć jakiegoś tam strasznego efektu, więc nie mogę się doczekać rewanżu - oświadczył najwyżej notowany polski ciężki.

Kownacki, który marcowe starcie z Heleniusem przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie, zapytany o przybliżoną datę drugiej potyczki z dwumetrowym Finem odparł: - Prawdopodobnie luty.

Add a comment

Znakomicie poinformowany Mike Coppinger z The Athletic podał na Twitterze, że do rewanżowego pojedynku Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) dojdzie w pierwszym kwartale 2021 roku. 

Kownacki i Helenius po raz pierwszy spotkali się między linami w marcu. Przez techniczny nokaut w czwartej rundzie wygrał wówczas nieoczekiwanie Fin, fundując "Babyface'owi" pierwszą porażkę w karierze. 

Rewanż Kownackiego z "Nordyckim Koszmarem" w Stanach Zjednoczonych pokaże najpewniej stacja FOX, która transmitowała także marcową konfrontację pięściarzy.

Add a comment

Fińska telewizja MTV 3 podała, że rozmowy na temat rewanżowego pojedynku Roberta Heleniusa (30-3, 19 KO) z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO) są bliskie finalizacji. Walka miałaby się odbyć w styczniu przyszłego roku.

Kownacki i Helenius po raz pierwszy spotkali się w ringu w marcu. Starcie zakończyło się niespodzianką - faworyzowany Polak został zastopowany w czwartej rundzie, doznając pierwszej porażki w zawodowej karierze.

- Czułem, że Kownacki był naruszony po moich ciosach. Adam na mnie ciągle nacierał, to dobry pięściarz, muszę mu to oddać, ale kontry, gdy ktoś na mnie idzie, to moja siła. To był dla mnie znakomity wieczór - mówił po marcowej walce sensacyjny triumfator, który później wielokrotnie deklarował, że również z rewanżu wyjdzie zwycięsko.

Add a comment

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) wrócił do treningów i szykuje się do rewanżu ze swoim pierwszym pogromcą w zawodowej karierze Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO).

- Do walki powinno dojść na początku przyszłego roku, choć z Covid-19 wszystko jest możliwe. Trzymam jednak kciuki - relacjonuje w swoim newsletterze "Babyface".

- Trenuję i trzymam przyzwoitą formę, od trzech tygodni sparuję też raz w tygodniu, z Gianem Villante i Jonathanem Velasquezem. Gian szykuje się do walki na UFC 5 grudnia. Będę pracował w jego narożniku i jestem tym podekscytowany - dodaje najwyżej notowany polski ciężki. 

Adam Kownacki po raz ostatni boksował w marcu, nieoczekiwanie przegrywając przed czasem z Robertem Heleniusem. Pojedynek miał rangę eliminatora WBA.

Add a comment

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) jest dobrej myśli przed planowanym rewanżem z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO). "Babyface", który naprzeciw swojego jedynego pogromcy stanąć ma na początku przyszłego roku, przebolał już przegraną z dwumetrowym Finem i z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Taki jest boks, taki jest sport, raz się przegrywa, raz się wygrywa. Trzeba wstać i walczyć dalej. Widziałem wywiad Marcina Gortata, w którym powiedział, że wszystko ładnie szło, niestety Adam przegrał i zobaczymy, jak wstanie. Chcę pokazać każdemu, że będzie wszystko dobrze i że czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby zrobić dwa kroki do przodu - powiedział najwyżej notowany polski ciężki w wywiadzie dla TVP Sport. 

Rewanż Kownackiego z Heleniusem nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale podobno obie strony osiągnęły już porozumienie w najważniejszych sprawach, w tym w kwestii finansów. 

Cały wywiad z Adamem Kownackim na sport.tvp.pl >>

Add a comment

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) mimo marcowej porażki z Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) nie rezygnuje ze sportowych marzeń. "Babyface" w rozmowie z Przemysławem Osiakiem z Przeglądu Sportowego zapowiada nokaut w rewanżu ze swoim pogromcą.

- (...) jestem gościem, który pod wpływem adrenaliny lubi iść do przodu i się bić. Tego nie zmienię, taki mam charakter. Oczywiście chcę też robić to, nad czym pracuję podczas treningów. Myślę jednak, że ostatecznie obudzi się we mnie stare "ja". Pójdę na wymianę ciosów, by stworzyć widowiskowy pojedynek i skończyć go przed czasem. Kosztuje to trochę zdrowia, ale lubię tak walczyć - mówi najwyżej notowany w rankingach wagi ciężkiej Polak i dodaje: - Zamierzam osiągnąć cel, zostać pierwszym polskim mistrzem świata wagi ciężkiej. Daję sobie pięć lat, dziesięć walk. Chcę zdobyć pas, obronić go, wystąpić w Polsce.

Do rewanżowego starcia Kownackiego z Heleniusem dojdzie prawdopodobnie w styczniu. Pięściarze ustalili już przedstawione im warunki walki.

Cała rozmowa z Adamem Kownackim >>

Add a comment

Obozy Adama Kownackiego (20-1, 15 KO) i Roberta Heleniusa (30-3, 19 KO) ustaliły warunki finansowe walki rewanżowej - poinformował Keith Idec z Boxingscene.com. Pojedynek w Stanach Zjednoczonych ma pokazywać telewizja FOX, jednak data walki nie została jeszcze ustalona.

Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w marcu. Polak przystępując do tego starcia był ogromnym faworytem, jednak niespodziewanie przegrał z Finem przez nokaut w czwartej rundzie.

O możliwości zakontraktowania rewanżu mówiło się już od kilku miesięcy. Mocno sugerował to m.in. Karl Helenius, ojciec i trener fińskiego pięściarza, który w sierpniu był obecny na gali organizowanej w Suwałkach.

Początkowo potencjalnymi terminami rewanżu Kownackiego z Heleniusem były listopad lub grudzień, jednak już wiadomo, że do tej walki dojdzie dojdzie najwcześniej na początku przyszłego roku na terenie Stanów Zjednoczonych.

Add a comment