Patronat medialny


 


Łukasz Janik rozpoczyna przy współpracy z MOSiR w podwarszawskich Ząbkach projekt, w ramach którego prowadził będzie darmowe treningi boksu dla dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych. Były pretendent do pasa WBC wagi junior ciężkiej w rozmowie z ringpolska.pl opowiedział o swojej inicjatywie. Odpowiedział także na pytania o ewentualną walkę pożegnalną i możliwy pojedynek swoich dwóch dawnych partnerów z sali treningowej - Artura Szpilki i Krzysztofa Włodarczyka.

Add a comment

Były pretendent do mistrzowskich pasów WBC i IBO kategorii junior ciężkiej Łukasz Janik po zakończeniu bokserskiej kariery odnalazł się w roli trenera. "Lucky Look" aktualnie prowadzi zajęcia w podwarszawskich Ząbkach.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z byłym pretendentem do pasów WBC i IBO wagi junior ciężkiej Łukaszem Jankiem. W rozmowie z ringpolska.pl "Lucky Look" opowiada między innymi o swojej karierze, pracy jako trener i walkach za pieniądze w niemieckich boksbudach.

Add a comment

Dużo dyskusji po sobotniej gali Polsat Boxing Night wywołały okoliczności, w jakich zakończyła się walka w wadze junior ciężkiej pomiędzy Adamem Balskim (10-0, 8 KO) i Łukaszem Janikiem (28-4, 15 KO). "Lucky Look", który przegrał pojedynek przez nokaut, skarżył się, że został trafiony poniżej pasa, a w swoim emocjonalnym wystąpieniu o mało nie zaprezentował kibicom w ERGO Arenie zdecydowanie więcej niż zapewne by sobie życzyli. 

- Patrzcie wszyscy, mam pożyczony suspensor i mam kut*** na wierzchu, kur**! - krzyczał doi mikrofonu rozgoryczony Janik, domagając się rewanżu. 

Zachowanie byłego kolegi z sali treningowej mocno zdziwiło Macieja Miszkinia, będącego aktualnie komentatorem Polsatu Sport. W poniedziałkowym "Puncherze" pięściarz z Sokółki wyraził swoją wątpliwość co do tego, czy Janik nadaje się jeszcze do boksu i skrytykował pomysł ewentualnego rewanżu z Balskim.

- Ja takiego rewanżu w ogóle bym nie chciał, niech Janik najpierw przejdzie jakieś testy, czy on jest zdolny do dalszego boksowania, bo jego zachowanie było mocno kontrowersyjne i niebezpieczny jest w swoim boksie i dla siebie i dla przeciwnika. Janik musi się najpierw uporać ze swoimi demonami, a potem wracać do boksu - ocenił Maciej Miszkiń.

Add a comment

Adam Balski (10-0, 8 KO) znokautował w czwartej rundzie Łukasza Janika (28-4, 15 KO) na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku. Przed zakończeniem walki Janik dwukrotnie lądował na deskach.

Pierwsza runda była rozpoznawcza z obu stron. W drugiej Balski odważniej ruszył do przodu i kilka razy mocno trafił Janika. W trzecim starciu Janik po raz pierwszy wylądował na deskach po lewym sierpowym. Pięściarz z Jeleniej Góry nie dał się wyliczyć, ale do końca rundy walczył jedynie o przetrwanie.

Pojedynek zakończył się w czwartej odsłonie po ciosie Balskiego na tułów. Janik sygnalizował, że uderzenie wylądowało poniżej pasa, jednak sędzia Grzegorz Molenda uznał, że cios był prawidłowy i wyliczył byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Dla Balskiego była to trzecia tegoroczna wygrana, a Janik tym występem wrócił do sportu po dwuletniej przerwie.

Add a comment

- W ogóle się nie zastanawiałem nad przyjęciem tej walki - mówi portalowi Boxing.pl Łukasz Janik (28-3, 15 KO), który w sobotę na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Adamem Balskim (9-0, 7 KO). Dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej będzie to powrót na ring po dwuletniej przerwie.

- Jak tylko dostałem sms-a od Mateusza Borka, z propozycją walki, od razu oddzowniłem i spytałem o to, na jakich to ma się odbyć zasadach. Mi brakuje tej otoczki związanej z boksem. To jest piękny sport i sposób na życie - przekonuje pięściarz z Jeleniej Góry, który w ostatnim zawodowym pojedynku przegrał z Grigorijem Drozdem.

- Nie będę tutaj jednak przygotowany tak, jakbym mógł. Szkoda, że w kontrakcie nie ma zapisu o rewanżu, na wypadek jego zwycięstwa. Gdybym miał dwa miesiące przygotowań do tej walki, to nie dałbym mu szans. Fizycznie pewnie on będzie lepiej przygotowany, ale boksersko lepszy jestem ja - podsumowuje Janik.

Głównym wydarzeniem sobotniej gali będzie pojedynek byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka z Solomonem Haumono.

 

Add a comment