onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Utalentowany podopieczny Piotra Wilczewskiego Kamil Bednarek podpisał zawodowy kontrakt z grupą KncockOut Promotions.

Mierzący 183 cm 24-latek z Dzierżoniowa na ringach amatorskich stoczył 110 walk, sięgając po tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów, wicemistrza Polski młodzieżowców i kilkukrotnie zdobywając Puchar Polski. W gronie amatorów Bednarek startował w kategorii półciężkiej, jednak docelowo zejść ma do wagi super średniej.

Kamil Bednarek jako zawodowiec zadebiutuje 26 października na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu, której głównym wydarzeniem będzie starcie Artura Szpilki (22-4, 15 KO) z Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). 

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

Nikodem Jeżewski (17-0-1, 9 KO) nie zaboksuje w najbliższym czasie o tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej. 28-latek nie stracił statusu oficjalnego pretendenta do pasa EBU-EU, jednak Polak będzie musiał poczekać na rozstrzygnięcie walki pomiędzy pomiędzy Fabio Turchim (17-0, 13 KO) i Tommym McCarthym (15-2, 8 KO).

Włoch i Brytyjczyk zmierzą się w pojedynku o wakujący tytuł EBU-EU prawdopodobnie 11 października podczas gali organizowanej we Włoszech. Taka walka miała się odbyć już w lipcu, jednak Turchi doznał kontuzji na kilka dni przed wyjściem do ringu i musiał zrezygnować z występu.

Jeżewski w tym roku stoczył tylko jedną walkę. W kwietniu wygrał z Shawndellen Wintersem. W sierpniu Polak miał skrzyżować rękawice z Markiem Flanaganem, jednak pojedynek został odwołany z powodu niedyspozycji fizycznej Australijczyka.

Add a comment

Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) został wyznaczony oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej wagi półciężkiej. Pas EBU-EU w tej kategorii wagowej dzierży Sergiej Demczenko (22-14-1, 15 KO).

Urodzony na Ukrainiec 39-latek z włoskim paszportem, już trzykrotnie w swojej karierze zdobywał to trofeum. Ostatni pojedynek Demczenko stoczył w lipcu, a kolejny raz w ringu pokaże się 15 listopada. Wtedy jego przeciwnikiem będzie Pierre Dibombe (17-0-1, 8 KO).

Parzęczewski najbliższą walkę stoczy 4 października w Częstochowie, gdzie skrzyżuje rękawice z Patrickiem Mendym. Pięściarz z Gambii w przeszłości boksował już dwukrotnie w Polsce. Podczas jednej z wizyt Mendy przegrał na punkty z Kamilem Szeremetą.

Add a comment

19 października podczas gali organizowanej w Łomiankach dojdzie do walki Damiana Wrzesińskiego (17-1-2, 5 KO) z Argentyńczykiem Miguelem Cesario Antinem (18-3, 8 KO). Stawką pojedynku będzie tytuł międzynarodowego mistrza Polski wagi lekkiej.

26-letni Antin, który w swojej karierze zdobywał pas WBC Latino, ostatni raz boksował w czerwcu, przegrywając na punkty z Claudio Daneffem. Wrzesiński w tym roku stoczył jedną walkę. W kwietniu 32-latek wygrał niejednogłośnie na punkty z Kamilem Młodzińskim.

Podczas imprezy organizowanej w Łomiankach na ring po ponad dwuletniej przerwie wróci również Oleksandra Sidorenko. Planowane są także walki z udziałem m.in. Michała Żeromińskiego oraz Laury Grzyb.

 

Add a comment

Maksim Hardzeika (7-0, 3 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Bartłomiejem Grafką (22-35, 10 KO) podczas gali organizowanej w Kałuszynie. Po ośmiu rundach, wszyscy sędziowie punktowali 80-72 dla mieszkającego w Warszawie Białorusina.

W walce wieczoru boksujący w wadze ciężkiej Jacek Chruślicki (5-0, 3 KO) znokautował w pierwszej rundzie Mateusza Cielepałę (1-1, 1 KO). Początkowo rywalem Cielepały miał być Władimir Katsuk, jednak kilka dni temu wycofał się z gali z powodu kontuzji.

W Kałuszynie kolejne zawodowe zwycięstwa do swoich bilansów dopisali także Jakub Dobrzyński, Jakub Sosiński, Kewin Gruchała, Adrian Szczypior, Max Miszczenko, Kacper Meyna i Damian Tymosz.

Add a comment

Ponad rok temu TVP zaproponowała polskim kibicom boksu bogatą ofertę telewizyjną. Plany na końcówkę tego roku przedstawił szef TVP Sport Marek Szkolnikowski.

- Za chwilę mamy galę Wasyl Łomaczenko - Luke Campbell, pozyskujemy też prawa do gali Errol Spence - Shawn Porter. Natomiast jeśli chodzi o Knockout Boxing Night to czekamy jeszcze na ostateczne szczegóły. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość, bo cały czas trwa walka, by Krzysztof Głowacki zaprezentował się w Rydze podczas finału WBSS na tzw. undercardzie. Ta sprawa determinuje inne decyzje z tym związane. Zapewniam, że jeszcze w tym roku zobaczymy dwie gale w Polsce - powiedział Szkolnikowski.

Bezpośrednią transmisję ze starcia Łomaczenki z Campbellem o trzy mistrzowskie pasy wagi lekkiej obejrzeć będzie można w TVP Sport już w najbliższą sobotę.

Add a comment

21 września podczas gali organizowanej w Manchesterze kolejny zawodowy pojedynek stoczy Kamil Młodziński (11-4-4, 6 KO). Rywalem 29-latka będzie Jake James (5-0, 1 KO).

Młodziński w tym roku boksował dwukrotnie. W kwietniu przegrał niejednogłośnie na punkty z Damianem Wrzesińskim, zaś w maju na pełnym dystansie pokonał go Michał Chudecki.

24-letni James ostatni pojedynek stoczył w maju. Starcie z Młodzińskim będzie największym wyzwaniem w jego przygodzie z zawodowymi ringami.

Add a comment

Wołodymir Katsuk (3-0, 0 KO) doznał kontuzji łokcia i nie wystąpi na gali, która ma się odbyć 31 sierpnia w Kałuszynie. Trenujący w Polsce pięściarz z Ukrainy miał zmierzyć się podczas tej gali z Mateuszem Cielepałą.

31-letni Katsuk w ostatnim czasie przebywał na sparingach u Aleksandra Powietkina. Organizatorzy gali w Kałuszynie poinformowali także, że z karty walk wypadł Adrian Ali Ahmad, który debiutował jako zawodowiec przed miesiącem w Rzeszowie.

Wcześniej z tej samej imprezy wycofali się także boksujący w kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski oraz Michał Olaś. Pierwszy miał zmierzyć się z Markiem Flanaganem, zaś drugi z Hamzą Gunesem.

Add a comment

Od 12 sierpnia czołowi polscy pięściarze pod okiem trenerów Fiodora Łapina i Pawła Gassera szlifują formę przed kolejnymi ringowymi wyzwaniami podczas Nosalowy Dwór Knockout Summer Camp. W zgrupowaniu biorą udział dwukrotni mistrzowie świata wagi junior ciężkiej - Krzysztof Głowacki i Krzysztof Włodarczyk, mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta, utalentowany Fiodor Czerkaszyn, Marek Matyja, Damian Kiwior oraz Adam Balski. Zobaczcie kulisy ich treningów.

Add a comment

Michał Olaś (8-0, 7 KO) doznał kontuzji ramienia i wycofał się z gali w Kałuszynie - poinformował na Twitterze Maciej Miszkiń. 31 sierpnia pięściarz z Warszawy miał skrzyżować rękawice z Turkiem Hamzą Gunesem.

Wcześniej z gali wycofał się również Nikodem Jeżewski. 28-latek w Kałuszynie miał boksować z Markiem Flanaganem, jednak Australijczyk doznał kontuzji i pojedynek został odwołany.

W tej sytuacji w walce wieczoru zbliżającej się gali wystąpi Wołodymir Katsuk (3-0, 0 KO), który zmierzy się się z Mateuszem Cielepałą (1-0, 1 KO). W Kałuszynie dojdzie także do ciekawie zapowiadającego się pojedynku Maksima Hardzieki z Bartłomiejem Grafką.

Add a comment