Boks to nasza wspólna pasja

 

 
Patronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 10882 gości oraz 51 użytkowników. 

Boksujący w kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (8-0, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Tonego Visica (14-15-1, 4 KO) na gali w Dzierżoniowie. Po sześciu przeboksowanych w wolnym tempie rundach sędziowie punktowali 60-54, 59-55 i 58-56 dla Polaka.

Jeżewski miał duże problemy z wejściem w walkę, wyprowadzał niewiele ciosów i nadziewał się na kontry Visica. Polak był spięty, wyprowadzał pojedyncze, niecelne uderzenia i bardzo męczył się z poprawnie poruszającym się na nogach Chorwatem. Były rywal Krzysztofa Zimnocha skutecznie punktował Polaka z defensywy ciosami prostymi.

Statyczny w swoich akcjach Jeżewski boksował w jednostajnym tempie, pozwalając przeciwnikowi walczyć na dystans. Po sześciu rundach sędziowie ogłosili zaskakująco wysokie zwycięstwo 23-latka z Kościerzyny, który mocno rozczarował swoim występem.

Wcześniej w Dzierżoniowie Ewa Brodnicka (5-0, 2 KO) pokonała przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Jekaterinę Lecko (2-2, 1 KO), a Damian Wrzesińki (6-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Antonio Horvatica (5-9, 3 KO).

Zaplanowana na 1 listopada w Chicago gala telewizji Showtime, której główną atrakcją będzie starcie Andrzeja Fonfary z Doudou Ngumbu, skłoniła eksperta bokserskiego Steve'a Farhooda do sporządzenia listy pięciu najlepszych polskich pięściarzy w historii.

Zestawieniu przewodzi Dariusz Michalczewski, wieloletni mistrz wagi półciężkiej, mający w swoim dorobku także pas kategorii junior ciężkiej. "Najlepiej znany z tego, że był drugim półciężkim globu za czasów panowania Roya Jonesa Jr. Skończył karierę z rekordem 48-2 i 23 obronami tytułu WBO" - przypomina dokonania "Tigera" Farhood.

Kolejne miejsca na liście pięściarskiego analityka Showtime zajęli: Tomasz Adamek (były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej, pretendent do tytułu mistrzowskiego w kategorii ciężkiej), Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej), Andrzej Gołota (czterokrotny pretendent do tytułów czempiona wagi ciężkiej) i Paweł Wolak (doceniony za wygraną z Yuri Foremanem i dramatyczną walkę z Delvinem Rodriguezem).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Przemysławem Opalachem (15-2, 13 KO), który 28 listopada na gali organizowanej przez jego grupę promotorską Spartan Promotion (do niedawna First Round Promotions) w Olsztynie zawalczy o pasy WBC Baltic, WBF i tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej, krzyżując rękawice z niedawnym rywalem Vincenta Feigenbutza - Slavisą Simeunovicem (14-9, 12 KO). Podczas tej samej imprezy w ringu zaprezentują się także Cezary Samełko (2-0-1, 1 KO), Yavuz Ertuerk (16-1, 12 KO), Damir Beljo (17-0, 14 KO) i debiutant Piotr Kołodziejczyk.

- Na etapie budowania karier nie jestem zwolennikiem walk polsko-polskich, bowiem służą "wybijaniu" krajowych zawodników - uważa szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski, którego czworo pięściarzy wystąpi 17 października na gali Windoor Boxing Night w Dzierżoniowie. Transmisja w Orange Sport.

Podczas piątkowej gali grupę Tymex reprezentować będą Ewa Brodnicka oraz Damian Wrzesiński, Michał Gerlecki i Nikodem Jeżewski. W walce wieczoru wystąpi Kamil Łaszczyk z Global Boxing Dzierżoniów, a przed nim boksować będzie inny podopieczny Piotra Wilczewskiego - wracający na ring po 2-letniej przerwie Mariusz Wach.

- Organizatorzy Polsat Boxing Night nie zgodzili się na walkę Ewy Brodnickiej z Ewą Piątkowską, zapewne obawiając się o wynik walki... Ewa Piątkowska wcale nie byłaby faworytką. W tej sytuacji Ewa Brodnicka wystąpi w Dzierżoniowie, a jej rywalką będzie młoda Łotyszka Jekaterina Lecko - powiedział Mariusz Grabowski, właściciel firmy Tymex, zajmującej się sprzedażą stolarki budowlanej (drzwi, okna).

Z kolei pięściarze Tymex Boxing Promotions będą rywalizować z Chorwatami - Damian Wrzesiński z Antonio Horvaticiem, Michał Gerlecki z Ivanem Stupalo i Nikodem Jeżewski z Tonim Visiciem. - Jestem przeciwny walkom polsko-polskim, bowiem służą "wybijaniu" krajowych zawodników. Na tym etapie budowania ich karier zdecydowanie wolę potyczki z zagranicznymi przeciwnikami, ale takimi, którzy nie będą przewracać się w pierwszych rundach. Chorwaci nie mają mistrzów świata, ale nie przyjeżdżają tylko po wypłatę. Nasi zawodnicy wchodzą na coraz wyższy poziom, stąd i poprzeczka nieco wyżej - uważa promotor pochodzący z Pionek na Mazowszu.

- Teoretycznie najmniej groźnego przeciwnika ma Damian Wrzesiński, który nie walczył od prawie roku, ale Horvatić to dość wytrzymały zawodnik. Michał Gerlecki też spokojnie powinien dać sobie radę, choć Stupalo wcale nie jest słabym bokserem. Nikodem Jeżewski twierdzi, że Visić to łatwa przeszkoda, tymczasem może być ciekawa walka w ringu, bo Chorwat ma spore doświadczenie i tanio skóry nie sprzeda - uważa Mariusz Grabowski.

Szefowi grupy Tymex marzy się gym, w którym jego podopieczni będą trenować i szykować się do zawodowych walk. - W grę wchodzi albo Warszawa, albo Radom. Mam czworo w miarę znanych bokserów, są też inni, a mam nadzieję, że będą kolejni perspektywiczni, marzący o sukcesach w pięściarstwie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zebranie całej grupy w jednym miejscu i treningi pod okiem dwóch trenerów. Do tego dążymy - podkreślił Mariusz Grabowski, który sponsoruje również m.in. piłkę nożną.

Robert Talarek (8-7-2, 4 KO) będzie przeciwnikiem Norberta Dąbrowskiego (16-2, 6 KO) podczas gali, która 24 października odbędzie się w Ełku. Pojedynek odbędzie się na dystansie sześciu rund.

31-letni Talarek w tym roku stoczył już dziesięć walk, wygrywając m.in. z niezwyciężonym wcześniej Niemcem Arthurem Hermannem. Dąbrowski w ostatnim zawodowym występie pokonał na punkty Bartłomieja Grafkę.

W Ełku kibicom pokażą się także Michał Cieślak (7-0, 3 KO), Michał Syrowatka (10-0, 2 KO), Robert Świerzbiński (14-3, 3 KO), Michał Starbała (10-0, 2 KO) i Łukasz Rusiewicz (17-18, 7 KO).

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze