Boks to nasza wspólna pasja

 

 

 

 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd SportowyPaweł Głażewski

 
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

fightklub

Kto jest online?

Odwiedza nas 13085 gości oraz 14 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • 19manfred90
  • KondziuM
  • smerfwazniak
  • s-bokota
  • Peve

Wczoraj na gali w Ostrołęce na zawodowym ringu zadebiutował trzykrotny mistrz Polski Marek Pietruczuk (1-0, 0 KO). Boksujący w wadze piórkowej podopieczny Łukasza Malinowskiego pokonał na punkty 39-38 doświadczonego Damiana Ławniczaka (2-14-1, 0 KO).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z trzykrotnym mistrzem Polski amatorów Markiem Pietruczukiem, który w sobotę w Ostrołęce zadebiutuje w gronie zawodowców pojedynkiem z Damianem Ławniczakiem (2-13-1, 0 KO).

Już w czwartym zawodowym występie na Pawła Stępnia (2-0, 2 KO) będzie czekał pierwszy poważny test. 28 maja na gali w Szczecinie świetnie zapowiadający się pięściarz wagi półciężkiej skrzyżuje rękawice z Tomaszem Gargulą (18-1-1, 5 KO) - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Stępnia.

- Bardzo mocno wierzymy w sportowy potencjał Pawła. Uważamy, że jest to jeden z najciekawszych pięściarzy młodego pokolenia i chcemy na niego stawiać. Andrzej Gmitruk chwalił formę Pawła, który w ostatnim czasie miał okazję często sparować z Dariuszem Sękiem, więc liczymy na świetny występ Stępnia przed szczecińską publicznością - powiedział Wasilewski.

Andrzej Wasilewski na Twitterze - Oficjalne konto >>

Sam pięściarz, który w grudniu debiutował na zawodowych ringach też jest bojowo nastawiony przed dwoma startami, które czekają na niego w maju.

- Najpierw postaram się o kolejne efektowne zwycięstwo w Tarnowie, a potem przyjdzie czas na walkę z Gargułą. Cieszę się, że promotorzy mocno mnie prowadzą, chociaż ja czuję się już teraz lepszym pięściarzem niż Gargula. Jeśli Maciek Miszkiń zniszczył go w ringu, to czemu ja miałbym nie zrobić tego samego? - komentuje zawodnik ze Szczecina.

- Gargula nie przekonuje mnie swoimi występami. Zacznę od niego, a potem będę starał się wyczyścić polską wagę półciężką - zapowiada Stępień.

Główną atrakcją gali w Szczecinie będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (50-3-1, 36 KO) z Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO). W Azoty Arenie kibicom pokażą się także m.in. Michał Cieślak i Krzysztof Zimnoch.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

30 kwietnia na gali sportów walki w Ostrołęce pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Marek Pietruczuk. Trzykrotny mistrz Polski amatorów do profesjonalnego debiutu szykuje się pod okiem Łukasza Malinowskiego w warszawskim KnockOut Gymie.

30 kwietnia na gali sportów walki w Ostrołęce pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Marek Pietruczuk. Trzykrotny mistrz Polski amatorów do profesjonalnego debiutu szykuje się pod okiem Łukasza Malinowskiego w warszawskim KnockOut Gymie.


Po lutowym zwycięstwie nad Michałem Leśniakiem, Damian Wrzesiński (9-0-1, 4 KO) przygotowuje się do następnego zawodowego startu. I choć wciąż nie poznaliśmy jego rywala na galę, która odbędzie się 18 czerwca w Szydłowcu, to popularny "Wrzos" przekonuje, że będzie gotowy na każde wyzwanie.

- Z kim będę walczył? Jest mi to obojętne, ale chcę coraz większych wyzwań. Ufam w tej kwestii całkowicie mojemu promotorowi. Cały czas ciężko trenuję, szlifuję umiejętności, będę gotowy na każdego, którego postawią przede mną w ringu - przekonuje były mistrz Polski wagi lekkiej.

- Najważniejsze, że kontuzja sprzed paru miesięcy jest już w zupełności zaleczona. Dzięki temu mogę w pełni skupić się na tym, by solidnymi występami w ringu otworzyć sobie drogę do jeszcze większych gal i wyzwań, jak chociażby np. podczas Polsat Boxing Night. W Szydłowcu pokażę, że jestem godzien walk na PBN - podsumowuje zawodnik Tymex Boxing Promotion.

28 maja w Szczecinie dojdzie do rewanżowego pojedynku Tomasza Króla (2-1-1, 1 KO) z Jackiem Wyleżołem (14-14, 8 KO). Walkę zakontraktowano na sześć rund.

Pierwsza konfrontacja pięściarzy miała miejsce w sierpniu podczas gali w Międzyzdrojach, gdzie niejednogłośnie na punkty wygrał Wyleżoł. Wynik wzbudził wśród kibiców mieszane uczucia, dlatego zakontraktowanie rewanżu wydawało się kwestią czasu.

Głównymi gwiazdami szczecińskiej imprezy będą dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO), Michał Cieślak (12-0, 8 KO) i Krzysztof Zimnoch (18-1-1, 12 KO).

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

30 kwietnia na gali sztuk walki w Ostrołęce na zawodowych ringach zadebiutuje ubiegłoroczny brązowy medalista amatorskich mistrzostw Polski w wadze 56 kg Marek Pietruczuk. 

Rywalem wychowanka Victorii Ostrołęka od dłuższego czasu trenującego w warszawskim KnockOut Gymie pod okiem Łukasza Malinowskiego będzie doświadczony Damian Ławniczak (2-13-1, 0 KO).

ISSN: 2082-9760

 

 

Najnowsze komentarze

Zapraszamy