onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Tym razem ze zwycięstw cieszyli się goście. Polskich wygranych w finałach Turnieju Feliksa Stamma nie było. Co więcej tylko 19-letni Damian Durkacz miał taką szansę, ale Kazach Ibragimow był lepszy.

Dla Durkacza  występ w turnieju poświęconym pamięci wybitnego trenera, mimo tej porażki okazał się bardzo udany. Dzień wcześniej, w półfinale, pokonał przecież Amerykanina Freudisa Rojasa, brązowego medalistę ostatnich mistrzostw świata. Rojas jest od niego tylko rok starszy i uchodzi nie bez racji za jednego z najciekawszych pięściarzy kategorii lekkopółśredniej (64 kg).

W Warszawie młody Amerykanin wygrał w ćwierćfinale z Rosjaninem Witalijem Dunajcewem, byłym mistrzem świata i Europy, oraz brązowym medalistą igrzysk w Rio de Janeiro. Przy okazji pytanie: dlaczego nikt nie pomyślał, by obu tych, najbardziej utytułowanych w tej wadze pięściarzy, rozstawić?

A wracając do Durkacza, oczywiście jest się z czego cieszyć, bo był zdecydowanie najjaśniejszą postacią w polskiej kadrze, która nie wystąpiła w Warszawie w najsilniejszym składzie. I chyba tylko dlatego dostał szansę, którą znakomicie wykorzystał. Tyle że droga do wielkich, olimpijskich sukcesów jest bardzo daleka. Ciekawy jestem, jak daleko dojdzie Durkacz, czy powalczy o igrzyska w Tokio, czy zobaczymy go na innych znaczących, prestiżowych imprezach.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl >>

4 maja na gali organizowanej w Kościerzynie drugi tegoroczny pojedynek stoczy Nikodem Jeżewski (13-0-1, 8 KO). Nazwisko przeciwnika 26-latka nie jest jeszcze znane.

- Zaboksuję na kolejnej gali z cyklu Friday Boxing Night, tym razem wystąpię w głównym evencie wieczoru przed własna publicznością w moim rodzinnym mieście w Kościerzynie. Całe wydarzenie zorganizuje Rocky Boxing Promotion wraz z Fight Events - poinformował w mediach społęcznościowych pięściarz.

Jeżewski w lutym wrócił na ring po ponad rocznej przerwie, wygrywając na punkty z Tarasem Oleksijenką.

Dzisiaj na gali w Poznaniu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Patryk Szymański (18-0, 9 KO). W pojedynku o międzynarodowy tytuł mistrza Polski wagi super półśredniej 24-latek zmierzy się z Robsonem Asisem (16-5, 9 KO). W stolicy Wielkopolski wystąpią także m.in. Kamil Gardzielik oraz Aleksandr Strecki.

Zobacz wszystkie zdjęcia z ważenia przed galą w Poznaniu >>

Andrzej Wasilewski w rozmowie z rignpolska.pl oświadczył, że po podpisaniu kontraktu przez KnockOut Promotions z TVP chciałby realizować w swojej grupie długofalową strategię nastawioną na osiągnięcie sportowych celów. Szef największej bokserskiej stajni zadeklarował jednocześnie gotowość do uporządkowania relacji z konkurencyjnymi podmiotami. - Przez szesnaście lat naszej aktywności w boksie współpracowaliśmy praktycznie ze wszystkimi i bardzo chciałbym, abyśmy do tego wrócili. Oczywiście zawsze jest jakaś rywalizacja sportowa czy biznesowa, ale ona powinna być cywilizowana - powiedział Wasilewski.

Telewizja Polska nabyła od firmy KnockOut Promotions prawa do zawodowych gal bokserskich, także z udziałem polskich pięściarzy: Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego czy Artura Szpilki. Na początek w Telewizji Polskiej pokazane zostanie hitowe starcie Anthony Joshua - Joseph Parker o trzy pasy mistrza świata wagi ciężkiej.

Umowa obowiązuje do końca 2021 roku, a w tym czasie na antenach Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć co najmniej 32 gale bokserskie: zarówno z udziałem polskich zawodników, jak i tych najbardziej znanych bokserów zagranicznych. Będą one pokazywane w TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl a także w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo, walka wieczoru z udziałem polskiego zawodnika będzie transmitowana w antenie otwartej.

Na początek wielkie starcie w Cardiff - 31 marca o tytuł zawodowego mistrza świata federacji WBA, WBO i IBF w kategorii ciężkiej zmierzą się niepokonani w zawodowym ringu: Anthony Joshua i Joseph Parker.

Nabycie licencji na walki zawodowe będzie ważnym uzupełnieniem oferty bokserskiej Telewizji Polskiej. TVP Sport posiada już bowiem umowę z Polskim Związkiem Bokserskim na najważniejsze turnieje boksu olimpijskiego w naszym kraju: mistrzostwa Polski, Memoriał Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza i mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski a także turniej olimpijski podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Warszawie oficjalnie podpisano porozumienie pomiędzy Telewizją Polską i Knockout Promotions - największą polską grupą boksu zawodowego. Wieloletnią umowę sygnowano w siedzibie TVP przy ul. Woronicza.

- Cieszę się, że wracam do Telewizji Polskiej, gdzie 20 lat, startując z boksem zawodowym, zaczynaliśmy. To właśnie na antenach TVP Krzysztof Włodarczyk toczył swoje pierwsze ważne walki - powiedział Andrzej Wasilewski, jeden z właścicieli Knockout Promotions.

Gale bokserskie organizowane przez Knockout Promotions będą pokazywane w TVP Sport, ale także na antenach otwartych Telewizji Polskiej. Pierwszą dużą transmisją bokserską TVP w tym roku będzie zaplanowany na 31 marca pojedynek pomiędzy Anthonym Joshuą i Josephem Parkerem.

- Chcemy odbudować polski boks, nie tylko zawodowy, ale także olimpijski. Chcemy, żeby na antenach Telewizji Polskiej boksowali wszyscy najlepsi polscy pięściarze. Boks u nas będzie za darmo, bez dodatkowych opłat, w internecie, aplikacji oraz telewizji - powiedział Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport.

Zaplanowana na 7 kwietnia gala grupy Babilon Promotion w Legionowie została przełożona na 2 czerwca. Głównym wydarzeniem tej imprezy miał być pierwszy tegoroczny występ oraz jednocześnie powrót do kategorii junior ciężkiej Michała Cieślaka (15-0, 10 KO).

W Arenie Legionowo kibice mieli zobaczyć w akcji także Dariusza Sęka, powracającego na ring po kilkuletniej przerwie Krzysztofa Cieślaka czy stawiającego pierwsze zawodowe kroki Rafała Grabowskiego Mówiło się także wstępnie o pojedynku Mateusza Tryca z Bartłomiejem Grafką.

Pod znakiem zapytania stoi także organizacja corocznej gali bokserskiej w Międzyzdrojach. W tym roku podczas sierpniowego wydarzenia w miejscowym Amfiteatrze, ma odbyć się tylko gala mieszanych sztuk walki.

Objawieniem XXXV turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma jest 19-letni Damian Durkacz (64 kg). Młokos w półfinale rozprawił się w efektownym stylu z aktualnym medalistą mistrzostw świata, Amerykaninem Freudisem Rojasem. - To dla mnie kolejny szczebel do sukcesu. Czuję, że mogę rywalizować z najlepszymi - powiedział triumfator. Transmisja z finałowej gali w piątek od 11:05 w TVP Sport, aplikacji i Sport.tvp.pl.

To najważniejsza wiadomość w polskim boksie od wielu lat. Największa polska grupa boksu zawodowego KnockOut Promotions rozpoczyna współpracę z Telewizją Polską. 

Uroczyste podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami KnockOut Promotions i Telewizji Polskiej odbędzie się podczas piątkowej konferencji prasowej. TVP poinformowała o tym w specjalnym komunikacie.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wezmą dawaj byli mistrzowie świata Krzysztof Głowacki i Krzysztof Włodarczyk, mistrzyni WBC Ewa Piątkowska i czołowy zawodnik globu kategorii super półśredniej Maciej Sulęcki. 

Najnowsze komentarze