Get Adobe Flash playerPatronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 10784 gości oraz 48 użytkowników.

Zapraszamy do lektury rozmowy z Maciejem Sulęckim (17-0, 3 KO), mistrzem Rzeczpospolitej Polskiej w wadze średniej. Sulęcki właśnie zmienił kategorię wagową na super średnią. 10 maja na gali w Brodnicy pięściarz zadebiutuje w nowej dywizji.

- Ostatnio głośno było o tym, że przedłużyłeś kontrakt z firmą B.ILO Poland. Opowiedz o tym.
Maciej Sulęcki: Przedłużyliśmy kontrakt z Marco Beniamino Brioschi (prezes B.ILO) na 6 następnych walk. Mam nadzieje ze będzie nam się tak dobrze współpracowało jak do tej pory.

- Podobno ćwiczysz w jednym klubie ze swoim sponsorem. Sparowałeś z nim? Dobry jest?
Tak, miałem okazję z nim sparować. I to nie raz (śmiech). Mimo zupełnie innych kategorii wagowych, stoczyliśmy całkiem wyrównany i zabawny pojedynek.

- A propos kategorii wagowych. Jak się czujesz w wadze super średniej?
Bardzo dobrze. Dużo lepiej niż wcześniej. Nie będę ukrywał, że zbijanie kilogramów do wagi średniej było dla mnie ciężkie. Traciłem na masie, na sile, na szybkości. Nie czułem się stuprocentowo pewnie. Teraz czuję, że zmiana kategorii wagowej wyjdzie mi na korzyść.

- Walczysz już 10 maja na gali w Brodnicy. Jak przygotowujesz się do tej konkretnej walki?
Oprócz tradycyjnych przygotowań, czekają mnie bardzo wartościowe sparingi z byłym mistrzem Europy Eduardem Gutknechtem i z mistrzem federacji WBO kategorii super średniej - Arthurem Abrahamem.

- Kiedy odbędą się te sparingi?
Lada dzień. Jadę do Berlina 14 kwietnia i jestem bardzo podekscytowany, bo to wspaniali bokserzy, od których będę mógł się wiele nauczyć.

- Trenujesz pod okiem Pawła Kłaka. Jak wyglądają Wasze treningi?
W każdym okresie przygotowawczym jest inny trening dlatego ciężko powiedzieć coś konkretnego, ale Paweł jest bardzo wszechstronnym trenerem i zna się świetnie na przygotowaniu siłowym, technicznym i kondycyjnym.

- Kiedyś powiedziałeś, że chciałbyś zmierzyć się z Grzegorzem Proksą. Jest szansa, że zobaczymy ten pojedynek w najbliższym czasie?
Co miałem powiedzieć na ten temat, to już powiedziałem. Doprowadzenie do takiej walki nie jest proste, ale bardzo chciałbym się z nim zmierzyć.

- Z kim jeszcze chciałbyś stanąć w ringu?
Z najlepszymi.

- A Twoje marzenia?
Tak jak wielokrotnie powtarzałem. Zdobyć mistrzostwo świata.

Po cennym zwycięstwie nad Bakerem Barakatem (39-16-4, 27 KO) i wywalczeniu pasa WBC Baltic Silver wagi superśredniej, Przemysław Opalach (15-2, 13 KO) uplasował się na 26. lokacie rankingu federacji World Boxing Council.

- Dostałem właśnie informację od przedstawicieli WBC, że postanowili w ten sposób docenić moją ostatnią wygraną. Bardzo się cieszę z tego powodu, ale i również zdaję sobie sprawę, że lista ta zawiera wielu naprawdę świetnych pięściarzy, którzy w chwili obecnej nie są w moim zasięgu. Teraz pozostaje jedynie wziąć się do jeszcze ostrzejszych treningów – skomentował założyciel olsztyńskich "Wilków".

Notowania jedynego pięściarza zawodowego z Olsztyna wyraźnie poprawiły także w rankingu serwisu BoxRec. Przed 5. kwietnia Opalach znajdował się na 100. pozycji, obecnie jest na miejscu 59.

26 kwietnia na gali w Kielcach kolejną walkę stoczy boksujący w kategorii super średniej Przemysław Opalach (15-2, 13 KO). 27-letni pięściarz w ostatnich dwóch zawodowych występach zdobywał pasy IBF International oraz WBC Baltic Silver.

Nazwisko rywala Opalacha nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Podczas kieleckiego wieczoru z boksem wystąpią także m.in. Michał Gerlecki (4-0, 2 KO), Nikodem Jeżewski (5-0-1, 4 KO), a główną atrakcją imprezy będzie pojedynek o pas WBF Inter-Continental z udziałem Ewy Brodnickiej (3-0, 1 KO).

Grupa Promotorska Boxing Production Dariusza Snarskiego ma nową nazwę - Wschodzący Białystok Boxing Team. Zawodnicy będą promować miasto Białystok na ringach Polski i Europy w 2014 roku na antenach Polsat Sport, Orange Sport i innych telewizji.

- We wrześniu mamy zaplanowaną galę w bokserską w Białymstoku na hali lodowej  z walką wieczoru, w której lider grupy  Robert Świerzbiński powalczy o mistrzostwo świata federacji WBF wagi średniej - zdradza popularny "Snara".

24 kwietnia w Cafe Esperanto w Białymstoku odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawione zostaną plany grupy Wschodzący Białystok Boxing Team oraz jej nowi pięściarze.

Podczas zaplanowanej na 12 kwietnia gali w Częstochowie kibice boksu po raz kolejny zobaczą w ringu pochodzącego z Oświęcimia Łukasza Wawrzyczka (18-2-2, 2 KO). Polski pięściarz wagi średniej podczas Fight Night 8: The Legend stoczy pierwszą walkę po porażce jakiej doznał z rąk Macieja Sulęckiego. Rywalem na odbudowanie, z którym zmierzy się doskonale znany kibicom bokser będzie były mistrz Białorusi Andrei Dołgożijew (7-6-1, 5 KO).

Przeciwnik polskiego wojownika miał już okazję mierzyć się z polskimi pięściarzami mierząc się w ringu m.in. z Michałem Żeromińskim i Krzysztofem Kopytkiem, a teraz będzie miał okazję przetestować umiejętności Łukasza Wawrzyczka.

Podczas gali organizowanej przez grupę NG Promotions kibice będą mieli okazję zobaczyć jeszcze jedno starcie, którego stawką będzie mistrzowski pas. W walce zakontraktowanej na 12 rund zmierzą się Roman Vanicky (19-35-2, 9 KO) oraz Tomas Man (10-8-1, 6 KO). Stawką tego pojedynku będzie tytuł WBF Intercontinental wagi super średniej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z boksującym w wadze super średniej Danielem Bociańskim (1-0, 0 KO), który wczoraj w Giżycku udanie zadebiutował na zawodowym ringu, pokonując na punkty Mustafę Dogana (4-7, 3 KO).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Przemysławem Opalachem (15-2, 13 KO), który wczoraj w Giżycku pokonał Bakera Barakata (38-16-4, 26 KO), zdobywając pas WBC Baltic Silver oraz tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej.

W pojedynku wieczoru gali w Giżycku Przemysław Opalach (15-2, 13 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Bakera Barakata (39-16-4, 27 KO), zdobywając pas WBC Baltic Silver i tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej.

W drodze po zwycięstwo Polak trzykrotnie posyłał rywala na deski, w tym dwukrotnie ciosami na korpus. Po rozegraniu dziesięciu zakontraktowanych rund sędziowie punktowali 100:89, 99:88 i 100:87.

W Giżycku swoje walki wygrali także Michał Gerlecki (4-0, 2 KO), którego rywal Remo Arns (5-11, 3 KO) nie wyszedł do drugiego starcia i Daniel Bociański (1-0), który  wypunktował Mustafę Dogana (4-7, 3 KO) oraz Tomasz Duszak (4-0-1, 2 KO), lepszy na punkty od Jonathana Pasi (22-29-2, 8 KO).

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Przemysławem Opalachem (14-2, 13 KO), który dziś w Giżycku zmierzy się z Bakerem Barakatem (38-15-4, 26 KO) w walce o pas WBC Baltic Silver oraz tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: