Boks to nasza wspólna pasja

Patronat medialny

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 8024 gości oraz 16 użytkowników.W środę Ukrainiec Artiom Karpec (19-0, 6 KO) przybył do Warszawy, rozpoczynając finałową część przygotowań do zaplanowanej na 18 kwietnia gali Wojak Boxing Night w Legionowie. Przeciwnikiem Karpca w debiucie przed polską publicznością będzie doświadczony Mariusz Biskupski (21-36-2, 8 KO).

- Czuję duży głód boksu i bardzo chcę wrócić na ring. Cieszę się, że dostałem szansę występu na tej gali. Chcę podziękować za to dobrymi walkami. Najpierw pokonam Biskupskiego, a potem bardzo chętnie przystąpię do walki z Damianem Jonakiem, najlepszym Polakiem w kategorii super półśredniej - zapowiada Ukrainiec, który wczoraj miał okazję sparować z Pawłem Głażewskim, a w najbliższych dniach sprawdzi również formę Macieja Sulęckiego i Kamila Szeremety.

Karpec ostatni raz boksował w sierpniu 2013 roku, zdobywając pas WBA Continental wagi super półśredniej. W ostatnich miesiącach 30-letni pięściarz pozostawał nieaktywny z powodu trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie.

2 maja na gali grupy SES Boxing w Niemczech dojdzie do walki o pas WBO Inter-Continental wagi półciężkiej pomiędzy Norbertem Dąbrowskim (17-2, 6 KO) i Dominiciem Boseselem (18-0, 6 KO). 

Dla podopiecznego Andrzeja Gmitruka będzie to pierwszy na zawodowych ringach występ poza granicami Polski. 25-letni Boesel ostatni raz boksował w marcu, wygrywając na na punkty z Timym Shalą. Niemiec dzierży pas interkontynentalny World Boxing Organization od roku.

Dąbrowski w tym roku pokonał na punty Bartłomieja Grafkę, odnosząc trzecie zwycięstwo od czasu ubiegłorocznej porażki z Markiem Matyją.

Dzisiaj Ukrainiec Artem Karpec (19-0, 6 KO) przybędzie do Warszawy, gdzie rozpocznie finałową część przygotowań do zaplanowanej na 18 kwietnia gali Wojak Boxing Night w Legionowie. Przeciwnikiem Karpca w debiucie przed polską publicznością będzie doświadczony Mariusz Biskupski (21-36-2, 8 KO).

Ukrainiec na zawodowych ringach będzie promowany przez grupę Konspol Babilon Promotion. Karpec już dzisiaj wieczorem spotka się na pierwszym sparingu z Pawłem Głażewskim (23-3, 5 KO), a w kolejnych dniach odbędzie również sparingi z Maciejem Sulęckim (19-0, 4 KO).

Karpec ostatni raz boksował w sierpniu 2013 roku, zdobywając pas WBA Continental wagi super półśredniej. W ostatnich miesiącach 30-letni pięściarz pozostawał nieaktywny z powodu trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie.

Zawodnik grupy Wschodzący Białystok Boxing Team Władmir Letr (4-3, 2 KO) zmierzy się w sobotę na gali w angielskim Newcastle z faworytem gospodarzy niepokonanym Simonem Valilly (6-0, 1 KO). Walkę zakontraktowano na sześć rund w limicie wagi junior ciężkiej.

- Rywal Włodka nie jest obdarzony mocnym uderzeniem, walczył z zawodnikami z bardzo ujemnymi rekordami i w pięciu przypadkach na sześć wygrał na punkty. Wiem, że zwycięstwo tylko leży w głowie mego podopiecznego, który musi uwierzyć w swoje umiejętności i możliwości. Letr wraca już do formy sprzed lat, lecz momentami jeszcze nie wytrzymuje mentalnie. Ostatni sparing przed wyjazdem stoczy z wicemistrzem świata juniorów Pawłem Wierzbickim - relacjonuje promotor pięściarza Dariusz Snarski.

Władimir Letr po raz ostatni boksował w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ukraińcem Igorem Filipenką.

Po sukcesie gali Tymex Boxing Promotion w Lubinie, szef grupy Mariusz Grabowski zapowiada, że w tym sezonie zorganizuje jeszcze cztery. Być może w czerwcu boksować będzie współpromowany przez Mariusza Kołodzieja Mariusz Wach (Global Boxing).

- Otrzymaliśmy mnóstwo pochlebnych opinii po gali na Dolnym Śląsku, i biorąc pod uwagę poziom sportowy walk, przygotowanie naszych bokserów, ale oczywiście i kwestie organizacyjne.Bardzo dobrze współpracuje się nam z telewizją Polsat - powiedział Mariusz Grabowski.

Obecnie w jego teamie jest ośmiu pięściarzy:Damian Jonak, Ewa Brodnicka, Michał Gerlecki, Nikodem Jeżewski, Michał Leśniak, Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński i Michał Żeromiński. Prawdopodobnie niebawem do Tymex Boxing dołączy jeden lub dwóch kolejnych. - Żadnych nazwisk na tym etapie rozmów nie mogę ujawnić. Chcemy budować siłę grupy spokojnie, bez nieprzemyślanych ruchów. Być może nowy bokser pojawi się na naszej gali, którą wspólnie z Global Boxing zorganizujemy 19 czerwca - mówi szef Tymex Boxing Promotion.

Wcześniejsza gala odbędzie się 16 maja - możliwe są dwie lokalizacje. - W grę wchodzi Bydgoszcz i jeszcze jedno miasto. Niebawem ogłosimy ostateczne miejsce. Na ringu zaprezentują się m.in. Damian Jonak, Michał Żeromiński, Nikodem Jeżewski i Ewa Brodnicka, a może pojawi się jeszcze niespodzianka... - powiedział Mariusz Grabowski.

Niewykluczone, że w czerwcu w Polsce zaboksuje znów Mariusz Wach. Wszystko zależy od ustaleń jego promotorów mieszkających na stałe w Stanach Zjednoczonych. - Jeśli nie dojdzie do skutku występ Mariusza Wacha w USA, bardzo chętnie znów podpiszę z nim umowę na walkę, tym razem na 19 czerwca - dodał promotor.

Być może jesienią zawodowa gala Tymex Boxing znów odbędzie się w Radomiu, bo z tym miastem związany jest prywatnie i biznesowo Mariusz Grabowski, zaś w listopadzie bądź grudniu - ponownie na Dolnym Śląsku. - Po kilku występach w Ameryce, na naszej gali pokazałby się notowany w czołówce wagi piórkowek Kamil Łaszczyk. Wiemy, że ma wielu kibiców we Wrocławiu i województwie dolnośląskim. Jeśli chodzi o Patryka Szymańskiego, nie wykluczamy i jego pojedynku, ale nie potrafię powiedzieć, czy w 2015 czy 2016 roku - mówi Mariusz Grabowski, którego gale pokazywać będzie Polsat.

Zbigniew Raubo, trener olimpijskiej kadry Polski oraz szkoleniowiec drużyny Hussars Poland, będzie gościem Patryka Mirosławskiego w dzisiejszym odcinku programu "As Wywiadu". Premierowa emisja programu w telewizji Sportklub o godz. 20.00.

"Super średni" Norbert Dąbrowski (16-2, 6 KO) po zaciętym boju pokonał na punkty "dwa do remisu" ambitnie walczącego Roberta Talarka (10-10-2, 5 KO). Sędziowie punktowali 77-76, 79-73, 76-76.

Michał Starbała (12-0, 3 KO) po ciężkim boju zwyciężył jednogłośnie na punkty Bartłomieja Grafkę (11-16-1, 4 KO). Po sześciu rundach werdykt brzmiał 59-55, 59-56, 59-56 na korzyść Starbały.

W pojedynku w kategorii ciężkiej Krzysztof Kosela (2-0, 1 KO) zastopował w drugiej rundzie Jakuba Kozerę (0-4, 0 KO) nie trwał długo. O wyniku boju zadecydował prawy prosty Koseli, po którym rywal padł na deski, a sędzia przerwał zawody.

Boksujący w wadze super półśredniej Damian Mielewczyk (8-0, 7 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Iona Barsana (2-4, 1 KO). Po rozegraniu sześciu rund sędziowie punktowali 60-54, 60-54, 59-55.

Boksujący w kategorii super średniej Norbert Dąbrowski (16-2, 6 KO) w sobotę na gali w Brodnicy stoczy swoją pierwszą tegoroczną walkę. Przeciwnikiem 26-latka z Warszawy będzie Robert Talarek (10-9-2, 5 KO). Transmisja gali w Polsacie Sport.

W sobotę w Brodnicy odbędzie się organizowana przez Andrzeja Gmitruka bokserska gala, której głównym wydarzeniem będzie walka Michała Syrowatki (11-0, 3 KO) z Felixem Lorą (18-13-5, 9 KO). Brodnickiej publiczności pokażą się również m.in. Dariusz Sęk i Norbert Dąbrowski.

Boksujący w kategorii super średniej Norbert Dąbrowski (16-2, 6 KO) w sobotę na gali w Brodnicy stoczy swoją pierwszą tegoroczną walkę. Przeciwnikiem 26-latka z Warszawy będzie Robert Talarek (10-9-2, 5 KO). - W Brodnicy zaserwuję kibicom siekane talarki - zapowiada Dąbrowski.

Andrzej Wasilewski, Andrzej Gmitruk, Janusz Pindera, Michał Rynkowski oraz Norbert Dąbrowski będą gośćmi Mateusza Borka w dzisiejszym wydaniu magazynu sportów walki Puncher.

W ubiegłym tygodniu została opublikowana informacja o pozytywnym wyniku testu antydopingowego Dawida Kosteckiego po listopadowej gali w Krakowie. Całą sprawę w studiu programu Puncher skomentują promotor zawodnika Andrzej Wasilewski oraz dyrektor biura antydopingowego Michał Rynkowski.

21 marca oczy fanów pięściarskiej Polski zwrócone będą na Brodnicę. W hali miejscowego OSiR-u wystąpi m.in. Michał Syrowatka oraz Dariusz Sęk, który powraca na rodzimą ziemię po kontrowersyjnej porażce z Robinem Krasniqim. Kolejny występ zaliczy również Norbert Dąbrowski, który będzie gościem poniedziałkowego programu.  Program Puncher w poniedziałek od godz. 20.00 w Polsat Sport News.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: