Boks to nasza wspólna pasja

Patronat medialny

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 5951 gości oraz 6 użytkowników.

 

  

Ukrainiec Artiom Karpec (19-0, 6 KO) udanie zadebiutował na polskich ringach, wygrywając na punkty z doświadczonym Mariuszem Biskupskim (21-36-2, 8 KO). 

Nowy nabytek grupy Konspol Babilon Promotion kontrolował pojedynek utrzymując bezpieczną odległość od rywala i punktując przy pomocy ciosów prostych. Ambitnie walczący Polak starał się przedzierać do półdystansu i atakować bezpośrednimi sierpowymi jednak czujnie walczący Karpec nie pozostawiał zbyt wielu luk w defensywie i wychwytywał na gardę większość uderzeń Biskupskiego. Co prawda czystych celnych ciosów z obu stron było niewiele, jednak to pochodzący z Kremenczuka zawodnik lokował ich więcej. Po sześciu rundach sędziowie punktowi o dziwo nie byli jednomyślni - dwóch wskazało na wygraną Ukraińca, jeden opowiedział się za zwycięstwem Biskupskiego.

Podczas tej samej gai swoje szóste zawodowe zwycięstwo zanotował także 21-letni Konrad Dąbrowski (6-1, 1 KO). Młody pięściarz wypunktował (3x 40-36) na dystansie czterech rund dobrze znanego polskiej publiczności Aleksandra Abramenkę (17-50-1, 6 KO).

Po 6 latach wspierania polskiego boksu zawodowego marka Wojak podjęła decyzję o nieprzedłużaniu umowy sponsorowania gal boksu zawodowego Wojak Boxing Night na kolejne lata. Obowiązujący kontrakt wygaśnie 30 kwietnia 2015 roku. Decyzja wynika ze zmiany strategii sponsoringowej piwa Wojak - poinformował serwis prasowy marki Wojak.

- Przez ostatnie lata byliśmy blisko kibiców i zawodników zarówno w tych lepszych, jak i gorszych chwilach. Cieszę się z sukcesów, które osiągali nasi pięściarze na galach Wojak Boxing Night oraz, że nasze wsparcie przyczyniło się do większej popularyzacji tak znamienitej dyscypliny jaką jest boks zawodowy. Jestem dumny z tego, że między innymi dzięki nam i Wojakowi wielu młodych obiecujących bokserów mogło szlifować swoje talenty, stawiając czoło coraz to większym wyzwaniom. Trenerowi, zawodnikom i promotorom życzę konsekwencji w budowaniu pozycji naszych zawodników  i sukcesów na ringach zarówno polskich, jak i światowych - powiedział Jacek Grabarczyk, brand manager marki Wojak.

- Chcielibyśmy podziękować Wojakowi za długoletnią i owocną współpracę. Jesteśmy przekonani, że przyczyniła się ona do rozwoju marki i osiągnięcia założeń biznesowych Wojaka. Należy podkreślić, że przez cały okres nasza współpraca układała się dobrze i wspólnie stawialiśmy czoło zmieniającym się wyzwaniom  - powiedział Andrzej Wasilewski, współwłaściciel grupy Sferis Knockout Promotions organizującej, od jakiegoś czasu wspólnie z grupą Konspol Babilon Promotion gale Wojak Boxing Night.

- Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że w najbliższych tygodniach poinformujemy kibiców o rozpoczęciu współpracy z nowym patronem gal - dodał Wasilewski.

Jak wiadomo od kilku dni, nie Polsat a TVP pokaże w Polsce sobotni pojedynek Andrzeja Fonfary z Julio Cesarem Chavezem Jr i majową "walkę wszech czasów" z udziałem Floyda Mayweathera Jr i Manny'ego Pacquiao. Zdaniem Mariana Kmity Telewizja Publiczna za prawa transmisji zapłaciła za dużo. 

Szef Polsatu Sport w rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że Polsat odpuścił negocjacje w sprawie wspomnianych pojedynków, gdy proponowane kwoty przekroczyły "granice rozsądku i opłacalności". Co ciekawe, Kmita sugeruje, że TVP prawa do walk nabyło dzięki Andrzejowi Wasilewskiemu, z którego grupą Sferis KnockOut Promotions Polsat współpracuje od lat. 

- Pan Andrzej Wasilewski był "karmiony" przez Zygmunta Solorza przez jedenaście lat. Myślałem, że mamy w nim lojalnego partnera. To, co się stało, sprawia, że mam wątpliwości - oświadczył szef redakcji sportowej Polsatu, dodając: - Pan Wasilewski zarobił na ostatniej gali Polsat Boxing Night bardzo duże pieniądze. I myślał, że tak już będzie przez cały czas.

Cały wywiad z Marianem Kmitą na sport.se.pl >>

Podczas sobotniej gali MMA i boksu Respect 12 w Bayerhalle w Wuppertalu kolejne szybkie zwycięstwo dopisał do swojego zawodowego rekordu Marek Jędrzejewski (3-0, 3 KO).

Boksujący w kategorii lekkiej 25-letni Polak skrzyżował rękawice z Niemcem Sandro Luetke Bordewickiem (1-2, 0 KO) i już w pierwszej rundzie mocnym lewym sierpowym złamał rywalowi nos. Chwilę później pojedynek został przerwany.  

Jędrzejewski, który wszystkie swoje dotychczasowe walki zakończył w pierwszej odsłonie, na ring powróci 9 maja występem w Niemczech. Następny pojedynek stoczy już w Polsce.

16 maja na gali grupy Tymex w Inowrocławiu kolejną walkę stoczy boksujący w wadze junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (9-0, 5 KO). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z podopiecznym Rafała Kałużnego.

Zawodnik grupy Wschodzacy Białystok Boxing Team Tomasz Mazur (1-0-1, 1 KO) powalczy na gali Wojak Boxing Night w Gliwicach. Podopieczny Dariusza Snarskiego spotka się w czterorundowym pojedynku z Aliaksandrem Abramenką (17-48-1, 6 KO).

Tomasz Mazur, wychowanek Czarnych Słupsk, stoczył jako amator 228 walk, był wicemistrzem Polski seniorów oraz młodzieżowym mistrzem i wicemistrzem Polski.

Głównym wydarzeniem gali w Gliwicach będzie bój w wadze ciężkiej pomiędzy Marcinem Rekowskim (15-1, 12 KO) i Nigeryjczykiem Gbengą Oluokunem (19-11, 12 KO).

Kup bilety na galę Wojak Boxing Night w Gliwicach >> 

Dzisiaj na gali w Newcastle pierwszą tegoroczną walkę stoczy Władymir Letr (4-3, 2 KO), który na dystansie sześciu rund skrzyżuje rękawice z Simonem Vallilym (6-0, 1 KO). Podopieczny Dariusza Snarskiego wygrał trzy ostatnie zawodowe pojedynki. Transmisja gali w Polsacie Sport.

W środę Ukrainiec Artiom Karpec (19-0, 6 KO) przybył do Warszawy, rozpoczynając finałową część przygotowań do zaplanowanej na 18 kwietnia gali Wojak Boxing Night w Legionowie. Przeciwnikiem Karpca w debiucie przed polską publicznością będzie doświadczony Mariusz Biskupski (21-36-2, 8 KO).

- Czuję duży głód boksu i bardzo chcę wrócić na ring. Cieszę się, że dostałem szansę występu na tej gali. Chcę podziękować za to dobrymi walkami. Najpierw pokonam Biskupskiego, a potem bardzo chętnie przystąpię do walki z Damianem Jonakiem, najlepszym Polakiem w kategorii super półśredniej - zapowiada Ukrainiec, który wczoraj miał okazję sparować z Pawłem Głażewskim, a w najbliższych dniach sprawdzi również formę Macieja Sulęckiego i Kamila Szeremety.

Karpec ostatni raz boksował w sierpniu 2013 roku, zdobywając pas WBA Continental wagi super półśredniej. W ostatnich miesiącach 30-letni pięściarz pozostawał nieaktywny z powodu trudnej sytuacji politycznej na Ukrainie.

2 maja na gali grupy SES Boxing w Niemczech dojdzie do walki o pas WBO Inter-Continental wagi półciężkiej pomiędzy Norbertem Dąbrowskim (17-2, 6 KO) i Dominiciem Boseselem (18-0, 6 KO). 

Dla podopiecznego Andrzeja Gmitruka będzie to pierwszy na zawodowych ringach występ poza granicami Polski. 25-letni Boesel ostatni raz boksował w marcu, wygrywając na na punkty z Timym Shalą. Niemiec dzierży pas interkontynentalny World Boxing Organization od roku.

Dąbrowski w tym roku pokonał na punty Bartłomieja Grafkę, odnosząc trzecie zwycięstwo od czasu ubiegłorocznej porażki z Markiem Matyją.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze