onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 Narodowa Gala Boksu, mająca stanowić kontynuację imprezy, która odbyła się w maju na Stadionie Narodowym w Warszawie, planowana jest na 27 kwietnia 2019.

- Aglomeracja śląska jest drugą największą w Polsce, dlatego tak duże wydarzenie jak Narodowa Gala Boksu zawita właśnie do katowickiego Spodka - oświadczył organizator imprezy, Marcin Najman.

Najman już zapowiada, że podczas gali zobaczymy pięć walk w boksie zawodowym, dwie w boksie olimpijskim i jedną w formule K1. W porównaniu do poprzedniej edycji zdecydowano o rezygnacji z pojedynku MMA. Tradycyjnie planuje też występy artystyczne.

- Imprezę poprowadzą Anna Popek i Michael Buffer - mówi Najman. Pierwsze nazwiska zawodników, którzy wystąpią na Narodowej Gali Boksu mają zostać ogłoszone jeszcze we wrześniu. Niewykluczone, że dojdzie do rewanżowego pojedynku Najmana z Richardem Bigisem, ale sprawa nie jest przesądzona.

Pełna treść artykułu w "Dzienniku Zachodnim" >>

9 listopada na gali organizowanej w Koninie swój pierwszy profesjonalny pojedynek stoczy Igor Jakubowski. Przeciwnikiem srebrnego medalisty amatorskich mistrzostw Europy będzie Oleksij Żuk (2-0, 0 KO).

Ukrainiec w czerwcu na gali w Legionowie wygrał na punkty z Piotrem Gruchałą. Promotorem Jakubowskiego na zawodowych ringach będzie Tomasz Turkowski. Pięściarz z Konina będzie w gronie profesjonalistów rywalizował w kategorii junior ciężkiej.

Podczas tej samej imprezy na ring wróci także Kamil Gardzielik (8-0, 3 KO). 26-latek ostatni raz boksował w maju, wygrywając na punkty z Damianem Mielewczykiem. W Koninie zaboksuje również Kewin Gruchała.

W piątek na gali organizowanej w Białymstoku dojdzie do rewanżowej walki Roberta Świerzbińskiego (20-7-2, 3 KO) z Rafałem Jackiewiczem (50-19-2, 22 KO). Na ceremonii ważenia obaj pięściarze zmieścili się w limicie wagi średniej. Świerzbiński ważył 72,5 kg, zaś Jackiewicz 72,45 kg.

Pierwszy pojedynek Jackiewicza ze Świerzbińskim odbył się w maju. Niejednogłośnie na punkty wygrał białostoczanin. Transmisja piątkowej gali w Polsacie Sport Fight od godz. 20:00 i Polsacie Sport od godz. 22:30.

Pozostałe wyniki ważenia:
Przemysław Gorgoń 77,8 kg - Oleksii Zhuk 78,5 kg
Piotr Gudel 57,75 kg - Yuri Chumak 58,4 kg
Timur Kuzakhmedov 61,7 kg - Yauheni Aleinik 61,9 kg
Krzysztof Cieślak 62,5 kg - Andrei Sudas 63,5 kg

Oleksandr Strecki (6-1-1, 3 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Bartłomieja Garfkę (21-31-3, 10 KO) na gali organizowanej w Poznaniu. Po dziesięciu rundach dwóch sędziów wskazało na przewagę mieszkającego w Polsce Ukraińca (96-94, 97-93), zaś trzeci wypunktował remis (95-95).

Pojedynek był rewanżem za walkę sprzed roku, kiedy niejednogłośnie na punkty lepszy był Grafka. Strecki od momentu pierwszego pojedynku stoczył dwie walki.

Podczas gali w Poznaniu zwycięstwa do swojego zawodowego bilansu dopisali także m.in. boksujący w kategorii ciężkiej Tomasz Duszak, Damian Ławniczak oraz debiutujący Marcin Kujda.

 

 

Polak z Nowego Jorku spotka się w ringu z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej. I jest pewny wygranej. Napisać, że Adam Kownacki nie ma sylwetki atlety, to nic nie napisać. A jednak urodzony w Łomży Polak, który wychowywał się na nowojorskim Brooklynie pokazał już kilka razy, że nie można go lekceważyć.

Nie przeszkadza mu mały brzuszek, bo dobrze się rusza i nie brakuje mu sił do ataku od pierwszego gongu. W nocy z soboty na niedzielę na Brooklynie w Nowym Jorku niepokonany Kownacki (wygrał 17 walk) spotka się z Charlesem Martinem (25-1-1), który był mistrzem świata IBF wagi ciężkiej. Kownacki tłumaczy, że Martin mierzył się tylko z dwoma poważnymi rywalami: Wiaczesławem Głazkowem, który doznał kontuzji i Martin zdobył pas oraz Anthonym Joshuą, z którym przegrał.

- Nie pokazał serca do walki. Moja presja będzie kluczem do zwycięstwa. Muszę wygrać, aby udowodnić, że jestem prawdziwym kandydatem na mistrza i mogę sobie radzić z dużymi facetami. Przede mną najważniejsza walka w karierze - mówi Polak z USA i dodaje, że trenował ciężko, jak nigdy wcześniej.

O tym, że Kownacki potrafi wywierać presję przekonali się ostatnio Artur Szpilka i Iago Kiładze. Ten pierwszy liczył na pewną wygraną, a nie poradził sobie z presją Kownackiego. Ten, co prawda, przyjmuje dużo ciosów, ale wyprowadza ich jeszcze więcej.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >> 

 

37-letni Amerykanin John Rene (12-1-2, 9 KO) będzie przeciwnikiem Roberta Talarka (21-13-2, 13 KO) podczas gali, która odbędzie się 27 października w Wieliczce. Będzie to dziesiąta edycja gali organizowanej w Kopalni Soli.

Dla Talarka będzie to trzeci tegoroczny występ i drugi pojedynek od czasu majowej porażki z Norbertem Dąbrowskim. Pięściarz ze Śląska w sierpniu wygrał na punkty z Artemem Karpecem.

W Wieliczce dojdzie także do walki Piotra Gudela z Markiem Jędrzejewskim. Swoje kolejne zawodowe występy zaliczą również Matuesz Kowalczyk oraz Piotr Gruchała.

17 listopada na gali organizowanej w Radomiu dojdzie do walki Łukasza Wierzbickiego (16-0, 6 KO) z Bethuelem Ushoną (36-6-1, 9 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Dla Wierzbickiego, który w kwietniu po raz drugi pokonał Michała Żeromińskiego, będzie to drugi tegoroczny występ. 36-letni Ushona, który w swojej karierze wygrywał m.in. z Rafałem Jackiewiczem, ostatni raz boksował w kwietniu, przegrywając na punkty z Rico Muellerem.

W Radomiu dojdzie także m.in. do walk Adama Balskiego z Nikodemem Jeżewski, Dariusza Sęka z Robertem Parzęczewskim oraz rewanżu Michała Chudeckiego z Damianem Wrzesińskim.

27 października na gali organizowanej w Wieliczce dojdzie do walki Piotra Gudela (7-2-1, 1 KO) z Markiem Jędrzejewskim (14-1, 13 kO) - poinformowali w oficjalnym komunikacie organizatorzy gali. Wcześniej do pojedynku z Jędrzejewskim w tym terminie przymierzany był wracający do boksu po kilkuletniej przerwie Krzysztof Cieślak.

28-letni Piotr Gudel był mistrzem Polski w 2011 roku i łącznie 5 razy boksował w finale IMP. Wygrał Turniej im. Feliksta Stamma, był też złotym medalistą MP młodzieżowców i juniorów. Na ringach olimpijskich toczył zacięte walki m.in. z aktualnym zawodowym Mistrzem Świata WBA w wadze super piórkowej Brytyjczykiem Khalidem Yafai czy Niemcem Ronny Beblikiem, brązowym medalistą amatorskich MŚ i ME.

- Dotychczas najtrudniejszy pojedynek na zawodowych ringach stoczyłem z Kamilem Łaszczykiem, ale spodziewam się równie ciężkiego boju z Markiem Jędrzejewskim. Ma on lepszy bilans, więcej stoczonych walk i wygranych przez nokaut, ale pamiętajmy, że rekordy nie odzwierciedlają umiejętności zawodnika. Kibice mogą spodziewać się bardzo dobrej walki w Wieliczce – mówi Piotr Gudel.

Przeciwnik białostoczanina to 29-letni Marek Jędrzejewski, były Mistrz Polski juniorów i brązowy medalista MP Seniorów 2009, 2011. Jako zawodowiec 11 pierwszych walk stoczył w Niemczech, a w Polsce debiutował rok temu zwycięstwem na gali w Kopalni Soli 125 metrów pod ziemią.

Jesienią w programowej ramówce TVP Sport pojawi się emitowany co tydzień magazyn poświęcony boksowi - poinformował na Twitterze szef stacji Marek Szkolnikowski.

W marcu Telewizja Publiczna podpisała kontrakt na pokazywanie cyklu gal KnockOut Boxing Night organizowanych przez KnockOut Boxing Promotions, na antenie stacji zaczęły się też ukazywać regularnie ciekawe imprezy bokserskie z USA i Wielkiej Brytanii.

Jesienią w TVP Sport kibice szermierki na pięści obejrzą prawdopodobnie trzy gale KBN. 22 września przewidziano także transmisję ze starcia Anthony'ego Joshuy z Aleksandrem Powietkinem.

Najnowsze komentarze