Patronat medialny


 


Sobotnia gala Top Rank, której główną atrakcją była walka o cztery pasy wagi lekkiej pomiędzy Teofimo Lopezem (16-0, 12 KO) i Wasylem Łomaczenko (14-2, 10 KO), uzyskała w Stanach Zjednoczonych znakomite wyniki oglądalności. 

Imprezę pokazywaną przez ESPN, mimo silnej konkurencji ze strony futbolu amerykańskiego i baseballu, oglądało średnio 1,54 mln widzów. Starcie Lopeza z Łomaczenką w najlepszym momencie miało widownię na poziomie 2,9 mln, nie schodząc na przestrzeni całej walki poniżej 2,3 mln. 

Dane przedstawione na Twitterze przez Kevina Iole napawają optymizmem, bo dotychczasowe wyniki oglądalności gal bokserskich organizowanych w USA po wybuchu pandemii koronawirusa były fatalne.

Add a comment

Teofimo Lopez (16-0, 13 KO) dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Wasylem Łomaczenką (14-2, 10 KO) zadebiutował w rankingu P4P magazynu "The Ring".

Zunifikowany czempion wagi lekkiej na liście najlepszych pięściarzy globu został sklasyfikowany na pozycji szóstej. Łomaczenko po nieoczekiwanej porażce spadł na miejsce siódme. Liderem zestawienia "Biblii Boksu" jest Saul Alvarez (53-1--2, 36 KO).

Ranking P4P The Ring: 1. Saul Alvarez, 2. Naoya Inoue, 3. Terence Crawford, 4. Oleksandr Uysk, 5. Errol Spence Jr, 6. Teofimo Lopez, 7. Wasyl Łomaczenko, 8. Gienadij Gołowkin, 9. Juan Francisco Estrada, 10. Artur Beterbijew.

Add a comment

W sobotę Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) sprawił dużą niespodziankę, pewnie pokonując na punkty Wasyla Łomaczenkę (14-2, 10 KO) w walce o cztery pasy wagi lekkiej. Pięściarz z Brooklynu przyznał po pojedynku, że był rozczarowany postawą swojego utytułowanego rywala. 

- Spodziewałem się po nim więcej - oświadczył "The Takover". - Dużo osób go wychwalało, a okazał się prosty do boksowania, całkiem prosty, szczerze powiedziawszy.

- Może swoje zrobiło 14 miesięcy przerwy, nie wiem, ale ja miałem 10 miesięcy, więc to chyba bez znaczenia - dodał Lopez, który nie wyklucza, że przejdzie wkrótce do kategorii super lekkiej, by tam zmierzyć się z Joshem Taylorem (17-0, 13 KO) lub Jose Carlosem Ramirezem (26-0, 17 KO).

- Nie zamierzam unikać nikogo! Nie sądzę, by oni mieli w sobie taką wolę zwycięstwa jak ja. Więc tak, do cholery, może być i limit 140 funtów. Jeśli już ktoś byłby tu zagrożony, to oni, bo w wyższej wadze byłbym w pełni nawodniony, a więc szybszy i silniejszy od nich - przekonuje pogromca "Łomy".

Add a comment

Artur Szpilka ma ostatnio nosa do bokserskich niespodzianek. Kilka tygodni temu zawodnik z Wieliczki przewidział wygraną Aleksandra Powietkina z Dillianem Whytem, a teraz trafnie wytypował zwycięstwo Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) nad faworyzowanym Wasylem Łomaczenko (14-2, 10 KO).

"Szpila" mistrzowską walkę o cztery pasy wagi lekkiej skomentował na gorąco na Twitterze tuż po ostatnim gongu: "Dla mnie Lopez wygrał. Wracając do wielu fachowców, boks trzeba rozumieć, a nie pięknie o nim mówić. Warunki, waga wyżej dla Łomy i siła Lopeza."

Swoje "trzy grosze" dorzucił też Maciej Miszkiń - inny bokserski ekspert stawiający przed sobotnim bojem na triumf Lopeza. "I jeszcze dla tych co się dziwią że Łomaczenko nie ruszył wcześniej do przodu. Facet przegrał dwa razy w życiu. To nie brak chęci, to zmysł który mu podpowiedział po pierwszym trafieniu Lopeza, że jak pójdzie za szybko do przodu to będzie leżał!" - napisał "Handsome".

Add a comment

Wasyl Łomaczenko (14-2, 10 KO) z wielkim rozczarowaniem przyjął niekorzystny dla siebie werdykt sędziowski w walce o cztery pasy wagi lekkiej z Teofimo Lopezem (16-0, 13 KO).

- Myślę, że w pierwszej połowie pojedynku on wygrał więcej rund, ale w drugiej to ja przejąłem kontrolę i byłem dużo lepszy - ocenił Ukrainiec. - Chcę na spokojnie w domu zobaczyć walkę, nie chciałbym teraz szerzej tego komentować. W tej chwili sądzę, że wygrywałem tę walkę, ale wynik jest wynikiem. Nie będę się z nim kłócił, muszę obejrzeć walkę.

Zapytany o swoje dalsze plany zdetronizowany czempion wagi lekkiej odparł: - Chcę porozmawiać z moim promotorem i menadżerem, przedyskutujemy to i podejmiemy decyzję.

Wasyl Łomaczenko i Teofimo Lopez nie mieli w kontraktach na sobotni pojedynek wpisanych klauzul rewanżowych. Łomaecznko w wyniku przegranej stracił mistrzowskie tytuły federacji WBO, WBO i WBA.

Add a comment

W pojedynku wieczoru sobotniej gali w Las Vegas Teofimo Lopez (16-0, 13 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Wasyla Łomaczenkę (14-2, 10 KO), zostając bezdyskusyjnym mistrzem świata wagi lekkiej. 

Walka od pierwszej rundy układała się po myśli czempiona federacji IBF, który wywierał presję, w razie konieczności umiejętnie kontrował i wygrywał kolejne rundy z pasywnym i boksującym bardzo asekuracyjnie Ukraińcem. Skuteczną w arsenale Lopeza były też uderzenia na korpus.

Łomaczenko do ofensywy przeszedł dopiero w siódmej odsłonie i od tego momentu, pokazując chwilami błyski swojego bokserskiego geniuszu, zaczął przejmować kontrolę nad wydarzeniami w ringu.

Przed finałowym starciem wydawać się mogło, że walka jest na pograniczu remisu i zwycięstwo w nim zapewni ukraińskiemu mistrzowi remis. Dwunasta runda była wyrównana, jednak - jak się później okazało - nawet gdyby "Łoma" zapisał ją na swoją korzyść, walki by nie wygrał. Sędziowie punktowali bowiem ostatecznie 116-112, 119-109, 117-111 dla Teofimo Lopeza, nowego króla kategorii lekkiej i najmłodszego w historii (23 lata) zdobywcy czterech mistrzowskich tytułów.

Statystyki ciosów: 
Ciosy ogółem: Łomaczenko 141/321 (44%), Lopez 183/659 (28%)
Ciosy proste przednią ręką (jabs): Łomaczenko 63/149 (42%), Lopez 35/295 (12%)
Pozostałe mocne ciosy (power punches): Łomaczenko 78/172 (45%), Lopez 148/364 (41%)

Add a comment

Podczas sobotniej gali Top Rank boksujący w kategorii super średniej Edgar Berlanga (15-0, 15 KO) zastopował w pierwszej rundzie Lanella Bellowsa (20-6-3, 13 KO). Dla 23-letniego Amerykanina była to piętnasta wygrana w pierwszym starciu w piętnastej zawodowej walce.

Add a comment

Polsat Sport pokaże dzisiejszej nocy o cztery mistrzowskie pasy kategorii lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenko (14-1, 10) i Teofimo Lopezem (15-0, 13 KO).

Bezpośrednia transmisja z gali w Las Vegas rozpocznie się o godz. 04.00, jednak Łomaczenko i Lopez nie pojawią się w ringu wcześniej niż o godz. 05.00. 

Karta walk: Wasyl Łomaczenko (14-1) - Teofimo Lopez (15-0), Alex Saucedo (30-1) - Arnold Barboza Jr. (24-0), Josue Vargas (17-1) - Kendo Castaneda (17-2), Edgar Berlanga (14-0 - Lanell Bellows (20-5-3), Quatavious Cash (12-2) - Quincy LaVallais (9-0-1).

Add a comment

Jutro na gali w Las Vegas dojdzie do walki o cztery pasy wagi lekkiej pomiędzy Wasylem Łomaczenko (14-1, 10) i Teofimo Lopezem (15-0, 13 KO). Transmisja w Polsacie Sport.

Add a comment

Pojutrze w Las Vegas Teofimo Lopez (15-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Wasylem Łomaczenko (14-1, 10 KO) w pojedynku o cztery pasy wagi lekkiej. Niepokonany pięściarz z Brooklynu przekonuje, że przed swoją walką życia nie studiował przesadnie swojego znakomitego rywala.

- Ja nie oglądam moich rywali, robi to mój trener czyli mój ojciec i asystent trenera i to oni wskazują, nad czym mamy pracować na sali - stwierdził podczas wczorajszej konferencji prasowej Amerykanin.

- Chodzi o to, że w walce ze mną Łomaczenko będzie boskował inaczej niż w poprzednich walkach. Jego poprzedni rywale nie boksowali tak jak ja. To nie będzie ten sam Łoma, który mierzył się z Linaresem czy Pedrazą - dodał Lopez.

W Polsce bezpośrednią transmisję ze starcia Wasyla Łomaczenki z Teofimo Lopezem obejrzeć będzie można w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport.

Add a comment

Denis Berinczyk (14-0, 8 KO) nie ma sobie równych w dziedzinie efektownych wyjść do ringu. W czwartek na gali na Ukrainie srebrny medalista olimpijski z Londynu przeszedł jednak sam siebie i między liny... wleciał niczym Superman. 

Potem nie było już tak błyskotliwie, bo zawodnik promowany przez Witalija Kliczkę trochę się napracował w boju z Viorelem Simonem (22-4, 9 KO). 

Berinczyk jednak ostatecznie przełamał swojego rywala w szóstej rundzie, posyłając go na deski. Simon ponownie padł na matę w starciu siódmym, a do ósmego już nie wyszedł. Stawką walki był pas WBO International wagi lekkiej.

Add a comment