onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W pojedynku wieczoru gali Franka Warrena w Stevenage Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO) gładko pokonał na punkty Shefata Isufiego (27-4-2, 20 KO), sięgając po wakujący pas WBO kategorii super średniej. Podczas tej samej gali kolejny nokaut do swojego rekordu dopisał boksujący w dywizji ciężkiej Joe Joyce (9-0, 9 KO), który zastopował w trzeciej rundzie Aleksandra Ustinowa (34-4, 25 KO).

Add a comment

Federacja IBF wycofała się z wczorajszej decyzji nakazującej obozowi mistrz świata wagi średniej Saulowi Alvarezowi (52-1-2, 35 KO) rozpoczęcie negocjacji z ekipą Siergieja Dieriewianczenki (13-1, 10 KO) na temat organizacji walki w obowiązkowej obronie tytułu.

Władzie International Boxing Federation swoją wczorajszą dyrektywę nazwały błędem, który powstał w wyniku zbytniego pośpiechu. Alvarez zgodnie z nowym stanowiskiem IBF jako czempion zunifikowany ma zobowiązania mistrzowskie także wobec federacji WBA i WBC i mają one aktualnie wyższy priorytet, rozpatrując kolejność obowiązkowych obron. 

"Canelo" na ring powrócić ma jesienią, prawdopodobnie pojedynkiem z Gienadijem Gołowkinem (37-1-1, 34 KO) lub z właścicielem pasa WBO, o który 29 czerwca zawalczą Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) i Demetrius Andrade (27-0 17 KO).

Add a comment

28 czerwca na gali organizowanej w Mediolanie dojdzie do walki o pas IBF International wagi super średniej pomiędzy Daniele Scardiną (16-0, 14 KO) oraz Alessandro Goddim (35-4-1, 17 KO). Galę, która zostanie pokazana na platformie DAZN organizuje grupa Matchroom.

Dla Goddiego będzie to czwarty występ od ubiegłorocznej porażki z Kamilem Szeremetą. 31-letni Włoch stoczy w ostatnich miesiącach trzy walki, zaliczając dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Scardina ostatni raz boksował w marcu.

Podczas czerwcowej gali dojdzie także do walki o mistrzostwo Europy wagi lekkiej pomiędzy Francesco Paterą i Paulem Hylandem Jr. W Mediolanie rękawice skrzyżują także Dario Morello oraz Steve Jamoye.

Add a comment

W wieku 79 lat w wyniku choroby nowotworowej zmarł w piątek jeden z najbardziej znanych i cenionych pięściarskich ekspertów - Harold Lederman.

Lederman swoją przygodę z boksem jako arbiter rozpoczął w roku 1967, by 19 lat później dołączyć do ekipy komentatorskiej HBO, w której pełnił rolę nieoficjalnego sędziego punktowego. 

Choć walki oficjalnie punktować przestał w roku 1999, to dla HBO pracował aż do roku 2018, kiedy to stacja zrezygnowała z pokazywania boksu. Dwa lata wcześniej Lederman trafił do Bokserskiej Galerii Sław.

Add a comment

15 czerwca na gali w Las Vegas swój pierwszy pojedynek po podpisaniu kontraktu z grupą Top Rank stoczy boksujący w kategorii półciężkiej Sullivan Barrera (22-2, 14 KO).

Rywalem Kubańczyka ma być Jesse Hart (25-2, 21 KO). Niewykluczone, że zwycięzca pojedynku w niedalekiej przyszłości zaboksuje z czempionem WBO Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO).

Głównym wydarzeniem czerwcowej imprezy będzie konfrontacja w dywizji ciężkiej pomiędzy byłym mistrzem WBA, WBO i IBF Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) i notowanym na drugiej pozycji rankingu WBO Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Add a comment

Po sobotnim zwycięstwie Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) nad Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO) w walce o trzy mistrzowskie pasy kategorii średniej ruszyła giełda nazwisk potencjalnych rywali "Canelo" na kolejny pojedynek, planowany na wrzesień. O oszacowanie szans poszczególnych pięściarzy na starcie z "Cynamonem" pokusił się w artykule dla magazynu "The Ring" Tom Gray.

Zdaniem dziennikarza "Biblii Boksu" najbardziej prawdopodobnym jesiennym oponentem Alvareza jest Gienadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO)  - Gray szanse "GGG" na trylogię z "Canelo" ocenił na 8 w dziesięciostopniowej skali. 

Kolejne miejsce w "rankingu" amerykańskiego żurnalisty zajęli: Demetrius Andrade (7/10), Jaime Munguia (7/10), Callum Smith (6/10), Billy Joe Saunders (3/10), Gilberto Ramirez (3/10) i Daniel Jacobs (2/10).

Add a comment

Jak podał Dan Rafael, powołując się na swoje źródła, sobotni pojedynek Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Danielem Jacobsem (35-3, 29 KO) obejrzało na całym świecie za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN 1,2 miliona widzów. 

Przekaz z pojedynku odbierany był na 700 tysiącach urządzeń mobilnych i komputerów, z czego ponad 600 tys. zlokalizowanych było w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, ilu odbiorców zdecydowało się wykupić miesięczny dostęp do DAZN za 20 dolarów a ilu abonament roczny za 100 dolarów. 

Koszty organizacji walki Canelo z Jacobsem wyniosły około 48 milionów dolarów. Pojedynek był drugim z jedenastu, za jakie Meksykanin ma łącznie otrzymać od DAZN 365 milionów.

Add a comment

Federacja WBC postanowiła, że o zwakowany przez Mikey Garcię pas wagi lekkiej zaboksują liderujący rankingowi pretendentów Luke Campbell (20-2, 16 KO) i posiadacz tytułów WBO i WBA Wasyl Łomaczenko (13-1, 10 KO).

Decyzja World Boxing Council jest wyjątkowa, bo niezwykle rzadko zdarza się, by szansę walki o wakat dostawał mistrz konkurencyjnej organizacji. W ostatnich latach zdarzyło się to przy okazji starcia Władimira Kliczki z Anthonym Joshuą - wówczas swoje trofeum na szalę pojedynku położyła federacja WBA.

Władze WBC zaproponowały ponadto turniej, którego zwycięzca otrzymałby status obowiązkowego challengera. Pary półfinałowe mieliby utworzyć Zaur Abdullaev z Devinem Haneyem i Teofimo Lopez z Javierem Fortuną.

Add a comment

W sobotę w Las Vegas Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) pewnie pokonał na punkty Daniela Jacobsa (35-3, 29 KO) w walce o trzy pasy mistrzowskie wagi średniej. Pojedynek na żywo w T-Mobile Arena oglądał poprzedni rywal "Canelo" Gienadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO), który po ostatnim gongu skrytykował poziom widowiska. 

- Nie widziałem tam żadnych emocji. To był po prostu przyjemny sparing. Nuda. Powinni dać kibicom coś więcej - stwierdził Kazach. 

Alvarez do wypowiedzi Gołowkina odniósł się z dystansem: - Dobrze, że Gołowkin jest moim fanem i przychodzi na moje walki. Ja cieszę się ze zwycięstwa. Mam jeszcze nad czym pracować i w kolejnych walkach będę jeszcze lepszy.

Gienadij Gołowkin na ring powróci 8 czerwca pojedynkiem ze Stevem Rollsem (19-0, 10 KO). "Canelo" ponownie zaboksuje we wrześniu, niewykluczone, że po raz trzeci skrzyżuje wówczas rękawice z "Triple G".

Add a comment

Mimo że Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO) w sobotę bez cienia wątpliwości słusznie pokonał na punkty Daniela Jacobsa (35-3, 29 KO), znaleźli się ludzie boksu, którzy werdykt hitu w Las Vegas uznali za niewłaściwy. Zwycięstwo Jacobsa widzieli m.in. czempion WBO wagi średniej Demetrius Andrade i były meksykański mistrz Juan Manuel Marquez. 

- Szczerze, to sądziłem, że Danny'emu udało się wygrać. Canelo na pewno parę razy trafił czysto, ale Danny wydawał się być aktywniejszy i w mojej opinii zasłużył na zwycięstwo - stwierdził Andrade, dodając: - Ja teraz rozprawię się z Sulęckim i potem chciałbym spotkać się z Canelo.

- Dla mnie to był wyrównany pojedynek, w którym każda z rund mogła pójść w obie strony. To była jedna z tych walk, które można było punktować dla obu zawodników. Ja widziałem to 115-113 dla Amerykanina - powiedział Marquez, który być może nie był do końca obiektywny, bo nie jest tajemnicą, że nie darzy Alvareza przesadną sympatią.

Add a comment

Mistrz świata WBA i WBC kategorii super średniej Callum Smith (25-0, 18 KO) to kolejny potencjalny rywal Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), który pokonując w sobotę Daniela Jacobsa sięgnął po trzeci pas wagi średniej. 

Zainteresowanie organizacją pojedynku Alvarez - Smith na stadionie Wembley wyrazili wczoraj zarówno promujący "Canelo" Eric Gomez jak i odpowiedzialny za karierę Wyspiarza Eddie Hearn. Co ciekawe Gomez wśród możliwych sportowych celów Meksykanina wymienił także konfrontację z czempionem WBO dywizji półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), jednak opcja ta wydaje się mało realna. 

Wcześniej jako dwa najbardziej prawdopodobne pomysły na powrót Alvareza wymieniało się pojedynek z Gienadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO) i unifikację z czempionem WBO, którym aktualnie jest Demetrius Andrade (27-0 17 KO) szykujący się do zaplanowanego na 29 czerwca starcia z Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO). 

Add a comment