onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Paul Malignaggi uważa, że jego ostatnie potyczki medialne z Conorem McGregorem są doskonałą bazą dla zbudowania atmosfery przed ewentualną walką. Irlandzki mistrz UFC, który 26 sierpnia spotka się w bokserskim ringu z Floydem Mayweatherem Jr, zadeklarował niedawno, że w przyszłości chciałby przeplatać występy w MMA pojedynkami pięściarskimi.

- McGregor ciągle wymienia moje nazwisko w prasie, publikując te zmontowane nagrania i zdjęcia, teraz jest o tym głośno. Jest między nami zła krew, musimy walczyć - stwierdził "Magic Man" w wywiadzie dla MMA Fighting.

Pytany o ewentualną datę swojego pojedynku z McGregorem Malignaggi odparł: - Nie wiem kiedy, to nie zależy ode mnie. Teraz jest dla mnie istotne, jak on pokaże się przeciw Mayweatherowi.  Jeśli to będzie gówniany występ, to nikt już nie będzie chciał go oglądać w boksie - powiedział były mistrz świata.

Federacja WBA postanowiła, że do 11 września powinno zostać osiągnięte porozumienie w sprawie walki o pas "zwykłego" mistrza świata w kategorii półciężkiej. Jeśli tak się nie stanie, organizatora potyczki wyłoni przetarg.

Posiadaczem tytułu WBA Regular jest aktualnie Nathan Cleverly (30-3, 16 KO), który 26 sierpnia na gali Mayweather - McGregor w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Badou Jackiem (21-1-2, 12 KO). Pretendentem do mistrzowskiego trofeum jest właściciel pasa Interim Dimitrij Biwoł (11-0, 9 KO).

W limicie 175 funtów "super mistrzem" WBA jest Andre Ward, który 17 czerwca pokonał Siergieja Kowaliowa. Tego samego dnia Biwoł zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, stopując Cedrica Agnew. 

Zakontraktowana na sobotę w Belfaście walka pomiędzy byłym mistrzem świata kategorii piórkowej Carlem Framptonem (23-1, 14 KO) i Andresem Gutierrezem (35-1-1, 25 KO) nie odbędzie się. 

"Cyclone Promotions i The SSE Arena z żalem informuj, że gala "Return of The Jackal" zaplanowana na jutro została odwołana z powodu wypadku Andresa Gutierreza." - napisali organizatorzy imprezy w oficjalnym oświadczeniu.

Pojedynek Framptona z Gutierrezem miał być pierwotnie finałowym eliminatorem WBC, jednak bój stracił swój status po tym jak Brytyjczyk nie zdołał osiągnąć limitu wagowego 126 funtów.

29 lipca na gali w Barcalys Center na Brooklynie dojdzie do walki pomiędzy Mikey Garcią (36-0, 30 KO) i Adrienem Bronerem (33-2, 24 KO). Stawką potyczki będzie Diamentowy Pas i tytuł czempiona globu WBC wagi lekkiej.

Jak donosi Las Vegas Review Journal, ekipa Siergieja Kowaliowa (30-2, 25 KO) wniosła oficjalny protest do Sportowej Komisji Stanu Nevada (NSAC) w sprawie rozstrzygnięcia rewanżowej walki Rosjanina z Andre Wardem (32-0, 16 KO), domagając się zmiany wyniku pojedynku na "no-contest".

Reprezentanci Kowaliowa stoją na stanowisku, że sędzia ringowy Tony Weeks nie zauważył, iż ciosy w ósmej rundzie, po których "Krusher" padł na deski a Ward został ogłoszony zwycięzcą, były uderzeniami poniżej pasa.

"To bardzo ważne, by Komisja była świadoma, że nasz protest nie jest atakiem na kompetencje arbitra w większym stopniu niż na przykład powtórki wideo w ligach NFL lub MLB." - czytamy w piśmie teamu Kowaliowa. - "Jest okazja, by naprawić błąd, który został popełniony. Pan Weeks należy do grupy najlepszych sędziów i ten protest nie powinien być odczytywany jak atak na jego fachowość."

Przedstawiciele byłego mistrza WBA, WBO i IBF wagi półciężkiej stwierdzili ponadto, że Ward przez cały pojedynek posuwał się do nieczystych zagrań, co uchodziło uwadze Weeksa: "Dzięki temu Pan Ward za każdym razem, gdy znajdował się w tarapatach, uderzał Siergieja poniżej pasa. Załączamy nagranie wideo, pokazujące liczbę ciosów poniżej pasa."

W czerwcu Siergiej Kowaliow przegrał z Andre Wardem po raz drugi. Wcześniej, w listopadzie, uległ Amerykaninowi na punkty. Wówczas również nie obyło się bez kontrowersji, gdyż wielu ekspertów uznało wynik walki za krzywdzący dla rosyjskiego pięściarza. 

29 lipca na gali w Barcalys Center na Brooklynie dojdzie do walki o mistrzostwo świata WBC wagi lekkiej pomiędzy Mikey Garcią (36-0, 30 KO) i Adrienem Bronerem (33-2, 24 KO). Władze World Boxing Council w uznaniu klasy zawodników i rangi wydarzenia postanowiły nagrodzić zwycięzce sobotniego pojedynku Diamentowym Pasem WBC. 

Adrien Broner, mający w dorobku pasy aż czterech kategorii wagowych, w swoim ostatnim występie pokonał na punkty Adriana Granadosa. Mikey Garcia, zdobywca tytułów w trzech dywizjach, powróci między liny po nokaucie na Dejanie Zlaticaninie. 

Wyraźnym faworytem bukmacherów w świetnie zapowiadającym się starciu jest Garcia, na którego kurs wynosi obecnie 1,33, przy 4,00 na Bronera.

16 września na gali organizowanej przez Franka Warrena w Londynie kolejną zawodową walkę stoczy obiecujący brytyjski ciężki Daniel Dubois (4-0, 4 KO). 19-latek z Londynu w swoim ostatnim występie sięgnął po tytuł młodzieżowego mistrza WBC, notując czwarty nokaut w czwartym profesjonalnym pojedynku.

Podczas tej samej imprezy w ringu zaprezentuje się także utalentowany i mocno bijący zawodnik kategorii półciężkiej Anthony Yarde (12-0, 11 KO), posiadacz pasa WBO European.

Głównym wydarzeniem bokserskiego wieczoru w Copper Box Arena będzie starcie o mistrzostwo świata WBO wagi średniej pomiędzy Billym Joe Saundersem (24-0, 12 KO) i Williem Monroe Jr (21-2, 6 KO).

W pojedynku wieczoru gali w Londynie Chris Eubank Jr (25-1, 19 KO) łatwo pokonał na punkty Arthura Abrahama (46-6, 30 KO). Walka od pierwszego do ostatniego gongu miała jednostronny przebieg - Eubank Jr zasypywał chroniącego się za podwójną gardą rywala potężnymi ciosami podbródkowymi i sierpowymi, zaś ten bardzo sporadycznie decydował się na krótkie kontrataki.

Ostatecznie Brytyjczyk wygrał jednogłośnie 119-110, 119-110, 112-108. Stawką potyczki był pas IBO wagi super średniej i awans do turnieju World Boxing Super Series. Eubank Jr w ćwierćfinale prestiżowych zawodów zmierzy się z Turkiem Avni Yildirimem (16-0, 10 KO).

We wcześniej rozegranej walce mistrz świata IBF kategorii piórkowej Lee Selby (25-1, 9 KO) pokonał jednogłośnie na punkty pretendenta numer 1 do tytułu Jonathana Victor Barrosa (41-5-1, 22 KO). Sędziowie po dwunastu rundach punktowali 119-108, 117-110, 117-110. 


Najnowsze komentarze