Patronat medialny


 


Ebanie Bridges (5-1, 2 KO) w sobotniej walce z Shannon Courtenay (7-1, 3 KO) udowodniła sceptykom, że emocji dostarczyć może nie tylko podczas ceremonii ważenia. Co prawda urodziwa Australijka pasa WBA wagi koguciej wywalczyć nie zdołała, ale między linami pokazała się naprawdę dobrze.

"Blond Bombardierka" mistrzowski bój przypłaciła dramatycznie wyglądającą kontuzją oka, którą z humorem skomentowała w mediach społecznościowych. 

- Buźka już nie taka piękna, oczy mam teraz większe niż cycki! - napisała Bridges, dodając: - Kocham walczyć i cieszę się każdą chwilą w ringu. Może nie wygrałam, jednak dałam z siebie wszystko. Przez ostatnie trzy rundy nic już nie widziałem, ale nie mogłam się poddać! 

Add a comment

Gdy Eddie Hearn podpisywał w 2017 roku kontrakt z Lawrencem Okolie (16-0, 13 KO), obiecał mu, że dodatkową nagrodą za wywalczenie tytułu mistrza świata będzie zegarek marzeń. Szef Matchroom Boxing dotrzymał słowa i w weekend wręczył czempionowi WBO wagi junior ciężkiej Rolexa Sky-Dwellera za około 25 tysięcy euro.

Add a comment

W pojedynku wieczoru sobotniej gali Top Rank Joe Smith Jr (27-3, 21 KO) pokonał na punkty "dwa do remisu" Maksima Własowa (45-4, 26 KO), sięgając po wakujący pas WBO kategorii półciężkiej. 

Początkowe rundy należały do Rosjanina, który punktował faworyzowanego rywala. Smith Jr "wrócił do gry" w połowie pojedynku, kilka razy mocno trafiając Własowa w siódmym starciu. Kolejne dwie odsłony ponownie jednak należały do byłego rywala Krzysztofa Głowackiego. Mistrzowskie rundy wygrał Smith Jr i to on ostatecznie triumfował na kartach punktowych (114-114, 115-113, 115-112), choć werdykt z pewnością wzbudzać będzie kontrowersje.

Podczas tej samej gali wygrane przez nokaut zapisali na swoje konto dwaj ciężcy Top Ranku Efe Ajagba (15-0, 12 KO), który efektownie zastopował w trzeciej rundzie Briana Howarda (15-5, 12 KO) oraz Jared Anderson (9-0, 9 KO), który zatrzymał w drugiej rundzie uderzeniem na korpus Jeremiah Karpency'ego (16-3-1, 6 KO).

Wcześniej wygrane do swoich rekordów dopisali inni zawodnicy królewskiej dywizji - Trey Lippe (17-0, 17 KO), Jeremiah Milton (3-0, 3 KO) i Sonny Conto (7-0, 6 KO).

Add a comment

Notowany w czołówce rankingów kategorii półśredniej Jaron Ennis (27-0, 25 KO) dopisał do swojego rekordu cenne zwycięstwo, nokautując w szóstej rundzie na gali Showtime numer 3 listy challengerów federacji IBF Siergieja Lipinieca (16-2-1, 12 KO).

Add a comment

Notowany w rankingach pretendentów federacji WBA i IBF kategorii półśredniej Conor Benn (18-0, 12 KO) potrzebował tylko 80 sekund, by rozprawić się z Samuelem Vargasem (31-7-2, 14 KO), który w poprzednim występie wytrzymał ponad sześć rund z Vergilem Ortizem Jr. Stawką pojedynku rozegranego na gali Matchroom Boxing w Londynie był pas WBA Continental.

Wcześniej w stolicy Wielkiej Brytanii mistrzyni WBO wagi średniej Savannah Marshall (10-0, 8 KO) znokautowała w trzecim starciu Marię Lindberg (19-7-2, 10 KO), a Shannon Courtenay (7-1, 3 KO) zdobyła wakujący tytuł mistrzowski federacji WBA dywizji koguciej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Ebanie Bridges (5-1, 2 KO).

Add a comment

Na gali w Groznym porażki doznał niedawny pogromca Roberta Parzęczewskiego Szerzod Chusanow (22-2-1, 10 KO). Uzbek przegrał jednogłośnie na punkty z z Aslambekiem Idigowem (20-0, 7 KO) w pojedynku o pasy WBO European i IBF European wagi superśredniej. Sędziowie punktowali 100-90, 100-90, 100-90.

Podczas tej samej imprezy doszło do sporej sensacji w kategorii ciężkiej - niepokonany dotąd "król nokautu" Apti Dawtajew (20-1-1, 19 KO) przegrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie z  Jackiem Mulowayi (10-2-1, 6 KO).

Add a comment

Kudriaszow rywalem Diablo w World Boxing Super Series?

Jak podaje rosyjski Tass, 21 maja w podmoskiewskich Chimkach dojdzie do pojedynku o pas WBC Silver kategorii bridger pomiędzy Dimitrim Kudriaszowem (24-3, 23 KO) i Jewgienijem Romanowem (15-0, 11 KO).

Kudriaszow i Romanow aktualnie plasują się odpowiednio na czwartej i piątej pozycji rankingu nowej dywizji World Boxing Council i jest bardzo prawdopodobne, że zwycięzca majowego starcia jeszcze w tym roku stanie do walki o tytuł mistrzowski. O pozycję challengera 8 maja w Rzeszowie zabiegać będą także Artur Szpilka (24-4, 16 KO) i Łukasz Różańśki (13-0, 12 KO), którzy zaboksują o pas WBC International. 

Pierwszym historycznym czempionem wagi do 101,6 kg zostanie lepszy w pojedynku Oscar Rivas (27-1, 19 KO) vs Bryant Jennings (24-4, 14 KO) planowanym na lato. 

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali w Dubaju Jamel Herring (23-2, 11 KO) obronił pas WBO kategorii superpiórkowej, stopując w szóstej rundzie Carla Framptona (28-2, 16 KO). 

Boksujący z odwrotnej pozycji i mający nad swoim rywalem wyraźną przewagę wzrostu i zasięgu ramion Amerykanin dominował od pierwszego gongu, by wreszcie w piątym starciu posłać słynnego "Szakala" na deski kontrującym lewym prostym. 

W szóstej rundzie Frampton po raz kolejny wylądował na macie, tym razem po ciosie podbródkowym. Zamroczony Brytyjczyk co prawda zdołał się podnieść, ale Herring ponowił atak i narożnik challengera rzucił ręcznik na znak poddania. Po zakończeniu walki pokonany Carl Frampton ogłosił zakończenie kariery.

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali w Taszkiencie transmitowanej przez DAZN Murodżon Achmadaliew (9-0, 7 KO) zastopował w piątej rundzie Ryosukę Iwasę (27-4, 17 KO). Stawką pojedynku były pasy WBA i IBF kategorii superkoguciej.

Wcześniej podczas tej samej imprezy notowany na szóstej pozycji rankingu WBA wagi superlekkiej srebrny medalista olimpijski z 2016 roku Szachram Gijasow (11-0, 9 KO) znokautował w trzecim starciu Patricio Lopez Moreno (28-5, 20 KO), a lider listy challengerów WBA dywizji superpółśredniej Israil Madrimow (7-0, 5 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Emmany Kalombo (14-1, 14 KO). Kolejny szybki nokaut do swojego rekordu dopisał także ciężki Bachodir Żałołow (8-0, 8 KO).

Add a comment

Promotor czempiona wagi junior ciężkiej federacji IBF i magazynu The Ring Mairisa Briedisa (27-1, 19 KO) Kalle Sauerland zdradził, że rozpoczęto wstępne rozmowy w sprawie walki unifikacyjnej z mistrzem WBO Lawrencem Okolie (16-0, 13 KO).

Sauerland zastrzegł jednak, że decyzja w sprawie ewentualnego starcia z "The Saucem" będzie uzależniona od wartości finansowej przedstawionej przez Brytyjczyków oferty, która powinna opiewać na co najmniej milion dolarów. 

Przy okazji warto odnotować, że choć ekipa Briedisa planowała na 29 maja walkę z Mariuszem Wachem (36-7, 19 KO), jest praktycznie pewne, że do polsko-łotewskiej konfrontacji w najbliższych tygodniach nie dojdzie.

Add a comment

Sauerland: może będzie drugi turniej w junior ciężkiej

Wasserman  - jedna z największych globalnie działających sportowych agencji - wykupiła grupę Sauerland Promotion, tworząc nową markę Wasserman Boxing. 

Jednym z kluczowych rynków dla Wasserman Boxing ma być rynek brytyjski. Kontrakty ze stajnią braci Sauerland mają aktualne m.in. prospekt kategorii ciężkiej Filip Hrgović, zwycięzca turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej Mairis Briedis i Chris Eubank Jr.

Add a comment