onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) czuje dodatkową motywację po ogłoszeniu informacji, że jego zaplanowana na 28 kwietnia walka z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) zostanie pokazana przez Telewizję Publiczną. - Wielka odpowiedzialność na moich barkach, TVP - zaczynamy robotę, pierwszy polski zawodnik w TVP - to zaszczyt, zdaję sobie sprawę, że przyszłość polskiego boksu zawodowego trochę leży na moich barkach, bo jak wygram tę walkę, to polski boks znowu odżyje - mówi "Striczu" w wywiadzie dla ringpolska.pl.

28 kwietnia na gali organizowanej w Nowym Jorku pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Daniyar Yeleussinov, złoty medalista olimpijski z igrzysk w Rio oraz mistrz świata amatorów z 2013 roku. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane.

Pięściarz z Kazachstanu niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Eddiem Hearnem. Szef grupy Matchroom zapowiedział, że w najbliższych miesiącach Yeleussinov będzie bardzo aktywny.

Głównym wydarzeniem gali w Nowym Jorku będzie pojedynek Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Polscy kibice zobaczą tę imprezę w TVP Sport.

Telewizja Polska pokaże na żywo zaplanowaną na 28 kwietnia galę w Nowym Jorku. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie pojedynek Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO).

Dla polskiego pięściarza będzie to największe wyzwanie w zawodowej karierze. Do tego startu Sulęcki przygotowuje się pod skrzydłami Andrzeja Gmitruka.

Podczas tej samej gali dojdzie także do ciekawie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Jarrellem Millerem i Johanem Duhaupasem oraz pojedynku o dwa pasy wagi lekkiej pomiędzy Katie Taylor i Victorią Bustos.

Immanuwel Aleem (17-1-1, 10 KO) będzie jednym ze sparingpartnerów Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) w trakcie przygotowań do walki z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Amerykanin ma pojawić się w Polsce już w przyszłym tygodniu.

Największym zawodowym sukcesem 24-letniego Aleema jest wygrana z Jewgenem Chytrowem. W ostatnim występie pięściarz z USA przegrał z Hugo Centeno w eliminatorze WBC wagi średniej.

Sulęcki do pojedynku z Jacobsem przygotowuje się w Warszawie. Kilka tygodni temu pięściarz ze stolicy wznowił współpracę z Andrzejem Gmitrukiem. Pojedynek Polaka z Amerykaninem odbędzie się 28 kwietnia na gali telewizji HBO w Nowym Jorku.

 

Promujący byłego mistrza świata wagi średniej Daniela Jacobsa (33-2, 29 KO) Eddie Hearn stwierdził w rozmowie z IFL TV, że chciałby, aby zaplanowany na 28 kwietnia pojedynek jego podopiecznego z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO) wyłonił obowiązkowego pretendenta do tytułu WBA. Pas World Boxing Association należy aktualnie do Gienadija Gołowkina, który 5 maja skrzyżuje rękawice z Saulem Alvarezem.

- Będziemy rozmawiać z WBA, że by uczynić tę walkę finałowym eliminatorem - powiedział szef Matchroom Boxing. - W mojej opinii Jacobs pokonał Gołowkina [w 2017 roku]. Nawet jeśli ktoś uważa inaczej, bo walka była wyrównana, to Jacobs wrócił, pokonał Ariasa, teraz walczy z Sulęckim i myśle, że zasłużył na kolejną [mistrzowską] szansę.

- Problem jest taki, że polityka może na to nie pozwolić, dlatego musimy na to naciskać. Być może będziemy musieli stoczyć jeszcze jedną walkę, pewnie z Jermallem Charlo. (...) Jednym z powodów dla których podpisaliśmy kontrakt z HBO było doprowadzenie do walki ze zwycięzcą walki GGG - Canelo. Dlatego będziemy wywierać presję, by dostać zwycięzcę - oświadczył Eddie Hearn.

Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) rozpoczął sparingi przed walką z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej 28 kwietnia w Nowym Jorku.

Pierwszym sparingpartnerem Sulęckiego jest Paweł Stępień, jeden z najlepiej zapowiadających się polskich pięściarzy młodego pokolenia. Wkrótce do Warszawy dotrą także zagraniczni sparingpartnerzy "Stricza".

28-letni Sulęcki do najważniejszego pojedynku w swojej karierze przygotuje się z Andrzejem Gmitrukiem. Zawodnik grupy Sferis KnockOut Promotions trenuje pod skrzydłami Andrzeja Gmitruka po raz pierwszy od ponad trzech lat.

Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) jest pełen optymizmu przed zaplanowaną na 28 kwietnia walką z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 31 KO). - Pierwszy raz od bardzo długiego czasu mam tak, że wchodzę na salę treningową z zajebistym uśmiechem na twarzy. Jest trener Andrzej Gmitruk, który napędza to wszystko, rozgryza tego Jacobsa, każdego dnia mi opowiada o taktyce, ten człowiek ma łeb jak sklep - mówi w wywiadzie dla ringpolska.pl niepokonany warszawianin.

28 kwietnia na gali w Nowym Jorku dojdzie do walki byłego mistrza świata wagi średniej Daniela Jacobsa (33-2, 29 KO) z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO). Amerykanin cały czas podkreśla, że docenia klasę sportową Polaka, ale już myśli o kolejnych ringowych wyzwaniach.

- Skupiam się teraz wyłącznie na Sulęckim i wiem, że czeka mie z nim trudna walka. To trzeci niepokonany pięściarz, z którym po kolei będę boksował. Jeśli po tym jak zabiorę jego zero w rekordzie, nie dostanę Giennadija Gołowkina lub Saula Alvareza, zabiorę zero w rekordzie Jermallowi Charlo - mówi Jacobs.

- Charlo teraz boksuje z zawodnikiem, którego Sulęcki już znokautował. Tacy pięściarze jak on są mocni tylko w gębie. Charlo już jest przegrany, a pierwszy gong nawet jeszcze nie wybrzmiał - przekonuje Amerykanin.

Walka Jacobs - Sulęcki będzie głównym wydarzeniem gali organiowanej w nowojorskiej hali Barclays Center. W Stanach Zjednoczonych pojedynek pokaże telewizja HBO.

Najnowsze komentarze