Patronat medialny


 


Przemysław Runowski (19-2, 5 KO) nie będzie dobrze wspominał Wielkiej Brytanii. Druga wyprawa na Wyspy zakończyła się dla pięściarza ze Słupska drugą porażką. 

"Kosiarz" podczas sobotniej gali grupy Matchroom Boxing w hrabstwie Essex uległ na punkty po jednostronnym pojedynku faworyzowanemu reprezentantowi gospodarzy Michaelowi McKinsonowi (21-0, 2 KO).

Brytyjczyk od pierwszego gongu łatwo punktował prawym prostym Polaka i dobrze wykorzystywał momenty, gdy ten próbował atakować. Runowski trzykrotnie po kontrach rywala chwiał się, jednak było to bardziej wynikiem niestabilnej pozycji niż siły McKinsona. Ostatecznie po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 99-91 99-91, 98-92 na korzyść Wyspiarza, który obronił tym samym pas WBO Global wagi półśredniej.

Add a comment

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) i Michael McKinson (20-0, 2 KO) zmieścili się w limicie wagi półśredniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Fight Camp w Brentwood. Stawką pojedynku będzie należący do Brytyjczyka pas WBO Global.

Dla Polaka, który w ostatnim występie wygrał przed czasem z Michałem Syrowatką, będzie to pierwsza tegoroczna walka. 27-letni McKinson po raz ostatni boksował w marcu, wygrywając na punkty z Chrisem Kongo.

Główną atrakcją tej gali będzie pojedynek pomiędzy Joshuą Buatsim i Ricardsem Bolotniksem o pas WBA International wagi półciężkiej. Wydarzenie będzie można obejrzeć na platformie DAZN.

Add a comment

14 sierpnia na gali organizowanej przez Matchroom Boxing w Brentwood na ring wróci Przemysław Runowski (19-1, 5 KO). Przeciwnikiem Polaka będzie Michael McKinson (20-0, 2 KO).

Dla Runowskiego będzie to pierwszy tegoroczny występ. Polak miał boksować na majowej gali Polsat Boxing Night w Louisem Greenem, jednak pojedynek w ostatniej chwili został odwołany.

Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o pas WBA Intercontinental wagi półciężkiej pomiędzy Joshuą Buatsim i Ricardsem Bolotniksem. Zwycięzca będzie blisko pojedynku o mistrzostwo świata World Boxing Association.

Add a comment

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że nie dojdzie do jego walki z Louisem Greenem (12-2, 7 KO). Pojedynek miał być jedną z głównych atrakcji piątkowej gali Polsat Boxing Night w Warszawie.

Runowski po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając z Michałem Syrowatką. Greene, który ma na koncie wygraną z Łukaszem Wierzbickim, ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku.

Główną atrakcją piątkowej imprezy będzie pojedynek Michała Cieślaka z Jurim Kaszinskim. Zwycięzca będzie klasyfikowany na drugim miejscu rankingu IBF wagi junior ciężkiej.

Add a comment

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Michałem Syrowatką (22-5, 7 KO) na gali Polsat Boxing Night w Warszawie. Pojedynek zakończył się po serii mocnych ciosów "Kosiarza" z lewej ręki.

32-letni Syrowatka bardzo źle reagował na przyjmowane ciosy. Po każdym czystym trafieniu Runowskiego chwiał się na nogach i nie był w stanie unikać kolejnych ataków. W trzecim starciu blisko było zakończenia walki, ale Syrowatka pomimo dużych problemów z równowagą, ostatecznie przetrwał rundę.

Na początku czwartej odsłony Runowski przystąpił to następnego zdecydowanego ataku. 26-latek trafił kilka razy lewym sierpowym, Syrowatka nie potrafił bronić się przed akcjami rywala, a sędzia przerwał pojedynek, ratując pięściarza z Ełku przed ciężkim nokautem. Runowski odniósł jedno z cenniejszych zwycięstw na zawodowych ringach. Dla Syrowatki była to druga kolejna porażka.

Podczas tej samej gali na ring wróciła była mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO), która wygrała niejednogłośnie na punkty z debiutującą Różą Gumienną (0-1, 0 KO). Po sześciu rundach dwóch sędziów wskazało na nieznaczną przewagę Piątkowskiej (58-56), zaś trzeci wypunktował remis (57-57).

 

Add a comment

5 grudnia na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki Przemysława Runowskiego (19-1, 4 K) z Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO). Przymiarki do tego pojedynku trwały od dłuższego czasu.

Dla Runowskiego będzie to druga walka w tym roku. Swój ostatni pojedynek “Kosiarz” stoczył 17 lipca na gali Babilon Fight Night. Wówczas pokonał on jednogłośną decyzją sędziów debiutującego w zawodowym boksie mistrza FEN i Babilon MMA Daniela Rutkowskiego.

Z kolei Syrowatka swojego ostatniego występu nie może zaliczyć do udanych. 31 lipca na Babilon Fight Night pięściarz z Ełku niespodziewanie przegrał z Finem Oskarim Metzem. Główną atrakcją grudniowej gali będzie pojedynek Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką.

Add a comment

W walce wieczoru gali Babilon Fight Night Boks i MMA Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) po momentami bardzo zaciętym boju pokonał debiutującego w ringu pięściarskim zawodnika MMA Daniela Rutkowskiego. Popularny "Kosiarz" w kolejnym występie zmierzy się z Michałerm Syrowatką (22-3, 7 KO), który wcześniej - 31 lipca - stanie naprzeciw Fina Oskari Metza (11-0, 4 KO).

W pozostałych pojedynkach piątkowej gali: Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) zastopował Adriana Błeszyńskiego (0-3), Jan Lodzik (3-0, 1 KO) pokonał a punkty Patryka Trochimiaka (1-1), a  Tomasz Turkowski (6-0, 6 KO) znokautował Wojciecha Roja (2-2, 2 KO).

Add a comment

W pojedynki wieczoru jutrzejszej gali Babilon Fight Night Boks vs MMA Przemysław Runowski (18-1, 4 KO) zmierzy się w walce bokserskiej z wywodzącym się z zapasów zawodnikiem MMA Danielem Rutkowskim. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z popularnym "Kosiarzem".

Add a comment

Przemysław Runowski (18-1, 4 KO) i Daniel Rutkowski wnieśli tyle samo podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed piątkową galą grupy Babilon Promotion. "Kosiarz" i jego rywal ważyli po 70 kg.

Dla Rutkowskiego, który ma na koncie 12 zawodowych walk w mieszanych sztukach walki, będzie to bokserski debiut. Runowski po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając już w pierwszej rundzie z Sergiejem Mołczanowem.

Początkowo przeciwnikiem 26-letniego Runowskiego miał być inny zawodnik MMA - Krzysztof Gutowski, jednak z udziału w pojedynku wykluczyła go kontuzja. Galę pokaże na żywo Polsat Sport Extra.

Pozostałe wyniki ważenia:
Adrian Błeszyński (81,7 kg) - Łukasz Stanioch (81,7 kg)
Tomasz Turkowski (76 kg) - Wojciech Roj (75,5 kg)
Jan Lodzik (62,2 kg) - Patryk Trochimiak (62 kg)

Add a comment

- Daniel Rutkowski odnosi sukcesy w zapasach i MMA, dlatego oczekuję od niego sportowej postawy, a nie zgadzam się na brudną grę w ringu. Daniel, czekam na twardy i męski boks z twojej strony. Bądź w dobrej formie! - mówi pięściarz Przemysław "Kosiarz" Runowski przed galą Babilon Fight Night: Boks vs MMA, która odbędzie się 17 lipca w studiu telewizyjnym.

Mający znakomity rekord Przemek Runowski (18-1, 4 KO) w jubileuszowym dwudziestym występie zawodowym miał boksować z innym zawodnikiem z MMA Krzysztofem Gutowskim (8-0, 8 KO). Kontuzja rywala sprawiła, że zmierzy się w pojedynku na pięści z byłym Mistrzem Polski i reprezentantem kraju w zapasach Danielem "Rutkiem" Rutkowskim (10-2), który w Mieszanych Sztukach Walki już wywalczył dwa pasy mistrzowskie - federacji Babilon MMA i FEN.

- Wierzę, że Daniel wyjdzie do ringu z nastawieniem, że chce boksować, a nie faulować, klinczować, przepychać się itd. Brudna gra mnie nie interesuje. W zapasy nie będziemy się bawić. Inna sprawa, że ja jako doświadczony pięściarzy nie pozwolę mu poboksować. Sam chcę pokazać ładny i efektowny boks, a potem czekam już na wyzwania typowo pięściarskie – powiedział "Kosiarz" Runowski, który zmierzy się ze świetnym zapaśnikiem na dystansie 6 rund.

"Rutek" doskonale rozumie, że w bokserskim pojedynku nie będzie faworytem, ale stawia na swoją twardość i serce do walki, jednocześnie zdając sobie sprawę, że na rewanż w MMA raczej nie ma co liczyć, bo żaden pięściarz się na to nie odważy.

- Miałem spotkać się z dobrym bokserem, a wyszło na to, że spotkam się z jeszcze lepszym. Potrafię realnie ocenić swoje ringowe szanse. O ile uważam, że w potyczce z Michałem byłyby one na tyle duże, że mógłbym wygrać, o tyle z Przemkiem postaram się udowodnić, że jestem twardym wojownikiem i nie jest łatwo mnie złamać. Mam w sobie wiele sportowej pokory, wiem kto tu będzie faworytem. Z drugiej strony wiem też, że żaden bokser nie zdecyduje się na rewanż z zawodnikiem MMA. A my pokazujemy, że możemy walczyć z każdym i we wszystkich formułach – dodał "Rutek" Rutkowski.

Daniel Rutkowski nie ukrywa, że dla niego będzie to duże wyzwanie sportowe, zresztą już porównał tę walkę do potyczki Dawida z Goliatem. "Kosiarz" Runowski twierdzi z kolei, że w sportach walki trzeba szanować każdego rywala, bo jeden cios zmienia wszystko, a on sam ma nawet więcej do stracenia niż zyskania.

- W walkach MMA mało pokazuje się w stójce, a tutaj będę cały czas walczył w ten sposób. To też dobre przygotowania pod kątem kolejnych pojedynków w oktagonie. Mogę zaskoczyć Przemka swoją fizycznością i wytrzymałością. Poza tym z dnia na dzień rozwijam się jako bokser i kto wie, może sprawię niespodziankę – mówi Daniel Rutkowski, natomiast Przemysław Runowski dodał: - Mam fajny sztab, pracuję z Michałem Gandykiem, Przemkiem Michalakiem i Tomaszem Lewczukiem i owoce naszych treningów będą widoczne 17 lipca. Liczę na konkretne zwycięstwo i parę fajnych rund, a takich mi brakuje od pewnego czasu - stwierdził "Kosiarz".

Na tej samej gali 17 lipca inny zawodnik MMA walczący na galach Tomasza Babilońskiego Adrian „Ares” Błeszczyński spotka się z utytułowanym bokserem Łukaszem Staniochem, który w dobrym stylu rozpoczął zawodową karierę. W tym starciu znów faworytem będzie pięściarz Stanioch, ale to Błeszyński może się poszczycić, że w 2011 roku w pięściarskim debiucie walczył we Francji z Arsenem Goulamirianem, dziś Mistrzem Świata organizacji WBA w kategorii junior ciężkiej. Transmisja z gali "Boks vs MMA" 17 lipca na kanałach grupy Polsat.

Add a comment