onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • miszigen
  • Maciek Słupsk
  • Lucas88
  • Kamel80
  • Waldek

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) będzie zdaniem bukmacherów dużym faworytem w walce z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO). Pojedynek, którego stawką będą pasy WBA, WBC i IBF wagi średniej, odbędzie się 18 marca w Nowym Jorku. 

Aktualnie kurs na zwycięstwo niepokonanego Kazacha wynosi 1,17. Wygraną Jacobsa, który jedyną porażkę poniósł z Dimitrim Pirogiem, obstawiać można według przelicznika 7,3.

Gołowkin zapewnia jednak, że nie lekceważy przeciwnika. - Wiem, że to mocny rywal, prawdziwy zawodnik kategorii średniej. To duży facet, z doświadczeniem amatorskim. Jest silny i szybki, to będzie bardzo poważny oponent - przekonuje "GGG". 

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) i Daniel Jacobs (32-1, 29 KO) spotkali się na konferencji prasowej w Nowym Jorku, gdzie 18 marca stoczą walkę. Stawką pojedynku będą tytuły mistrzowskie IBF, WBC i WBA wagi średniej.

18 marca na gali w Nowym Jorku Daniel Jacobs  (32-1, 29 KO) stanie do najważniejszej walki w swojej zawodowej karierze, krzyżując rękawice z czempionem WBA, WBC i IBF wagi średniej Gienadijem Gołowkinem (36-0, 33 KO). Promotor Amerykanina Lou DiBella zdradził, że jego zawodnikowi w przygotowaniu formy życia pomagać będą klasowi sparingpartnerzy. 

W gronie treningowych rywali "zwykłego" czempiona WBA znajdą się m.in. niepokonani jako profesjonalści gwiazdorzy ringów amatorskich sprzed lat Jewgienij Chytrow (14-0, 12 KO) i Siergiej Dieriewianczenko (9-0, 7 KO) oraz lider rankingu WBO Avtandil Khurtsidze (32-2-2, 21 KO). 

- Chcę być pewny, że pokażę wszystko, na co mnie stać, bo w boksie Gołowkina dostrzegam braki i muszę je wykorzystać - mówi o zbliżającym się starciu z "GGG" Jacobs, dodając: - On ma słabą obronę. Ja jestem szybki i mogę go trafić wiele razy, a moje ciosy robią ludziom krzywdę!

18 marca na gali w nowojorskiej hali Madison Square Garden Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) zmierzy się z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO). Obaj pięściarze zdają sobie doskonale sprawę z rangi zbliżającego się wydarzenia. 

- Jestem podekscytowany walką z GGG, udowodnię, że jestem najlepszym średnim na świecie. 18 marca zabiorę wszystkie pasy na Brooklyn! - odgraża się pewny siebie Amerykanin.

- Myślę, że to jest bardzo duży pojedynek, to świetna walka dla nas obu. Daniel to najmocniejszy challenger w tej chwili. To znakomity zawodnik - chwali tymczasem oponenta niepokonany Kazach. 

Gienadij Gołowkin na ring w marcu wniesie mistrzowskie pasy federacji WBC i IBF wagi średniej i trofeum "super czempiona" WBA. Daniel Jacobs wyjdzie między liny jako "zwykły" mistrz WBA.

Jest już pewne, że 18 marca w nowojorskiej Madison Square Garden dojdzie do walki Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO) o mistrzowskie pasy WBA, IBF i WBC wagi średniej. Pojedynek został oficjalnie potwierdzony przez Kazacha w mediach społecznościowych.

Federacja WBA, która naciska od kilku tygodni na promotorów Kazacha i Amerykanina, wyznaczyła nawet na 19 grudnia datę przetargu, który miał wyłonić organizatora tego pojedynku. Osoby reprezentujące interesy zawodników unikną ostatecznie rywalizacji w konkursie ofert.

Pojedynek Gołowkin - Jacobs ma być w USA pokazywany przez telewizję HBO w systemie Pay-Per-View. Podczas tej samej gali mają także wystąpić m.in. Oleksandr Usyk i Katie Taylor.

Obozy Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) i Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) osiągnęły porozumienie w sprawie organizacji walki o mistrzowskie pasy WBA, IBF i WBC wagi średniej. Pojedynek pięściarzy ma odbyć się 18 marca w nowojorskiej Madison Square Garden, a kontrakty mają zostać podpisane w ciągu najbliższych dni.

Federacja WBA, która naciska od kilku tygodni na promotorów Kazacha i Amerykanina, wyznaczyła nawet na 19 grudnia datę przetargu, który ma wyłonić organizatora tego pojedynku. Osoby reprezentujące interesy zawodników unikną ostatecznie rywalizacji w konkursie ofert.

Pojedynek Gołowkin - Jacobs ma być w USA pokazywany przez telewizję HBO w systemie Pay-Per-View. Podczas tej samej gali mają także wystąpić m.in. Oleksandr Usyk i Katie Taylor.

Obozy Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) nie osiągnęły porozumienia w sprawie organizacji walki o mistrzostwo świata WBA wagi średniej. Wobec przeciągających się negocjacji, federacja World Boxing Association wyznaczyła na 19 grudnia przetarg, który ma wyłonić organizatora pojedynku.

Minimalna kwota, z którą można przystąpić do przetargu do 400 tysięcy dolarów. Zwycięska oferta zostanie podzielona w stosunku 75 do 25 dla Giennadija Gołowkina, który jest super czempionem WBA, zaś Jacobs posiada regularny pas tej samej federacji.

Cały czas istnieje szansa, że Gołowkin skrzyżuje rękawice z Jacobsem 18 marca na gali organizowanej w Nowym Jorku. Pojedynek ma być pokazywany w USA za pośrednictwem systemu Pay-Per-View.

Wiele wskazuje na to, że jednak dojdzie do walki pomiędzy mistrzem świata IBF, WBC i WBA wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (36-0, 33 KO) i Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO). Pojedynek ma odbyć się 18 marca w Nowym Jorku, a Amerykanie zobaczą go za pośrednictwem systemu Pay-Per-View, którego produkcją zajmie się telewizja HBO.

Jacobs posiada regularną wersję pasa federacji WBA, a sama organizacja od kilku tygodni próbuje nakłonić obozy pięściarzy do jak najszybszego zakończenia negocjacji. Przedstawiciele obu stron rozmawiają, jednak ostatecznego porozumienia jeszcze nie osiągnięto.

Mimo wszystko, powstał już wstępny zarys marcowej gali, na której mają wystąpić m.in. mistrz świata WBO wagi ciężkiej Oleksandr Usyk, mistrzyni olimpijska Katie Taylor (1-0, 1 KO) oraz Felix Verdejo, który ma skrzyżować rękawice z Terrym Flanaganem.

Federacja WBA poinformowała, że daje finałowy tydzień na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji walki o tytuł mistrza świata wagi średniej obozom Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) i Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO).

Nie wiadomo, czy World Boxing Association po upływie tego terminu zarządzi przetarg. Promotorzy Kazacha i Amerykanina rozpoczęli rozmowy dotyczące organizacji pojedynku już kilka miesięcy temu, jednak ciężko im wypracować kompromis.

Gołowkin posiada pas Super Mistrza federacji WBA, z kolei Jacobs jest posiadaczem regularnego tytułu. Kazach zamierza wrócić na ring 18 marca na gali w Nowym Jorku i niewykluczone, że to właśnie wtedy dojdzie do jego walki z nowojorczykiem.

Być może 18 marca w Nowym Jorku dojdzie do walki Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO) - podał portal boxingscene.com, powołując się na promującego niepokonanego Kazacha Toma Loefflera.

Pojedynek został nakazany przez federację WBA, której "super czempionem" jest Gołowkin, a mistrzem "zwykłym" Jacobs. Jeśli ekipom pięściarzy nie uda się osiągnąć porozumienia i zostanie zarządzony przetarg, Amerykanin prawdopodobnie zrezygnuje ze swojego pasa. Loeffler przed zaplanowanymi na ten tydzień rozmowami z menadżerem Jacobsa Alem Haymonem jest jednak optymistą. 

Gienadij Gołowkin oprócz tytułu "super czempiona" WBA dzierży także mistrzowskie pasy federacji WBC i IBF.

18 marca na gali organizowanej w Madison Square Garden w Nowym Jorku kolejną zawodową walkę ma stoczyć mistrz świata IBF, WBC i WBA Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO).

Obóz 34-letniego Kazacha w ostatnim czasie negocjował z Danielem Jacobsem, posiadaczem regularnego pasa federacji World Boxing Association. Gołowkin dzierży super tytuł tej samej organizacji, jednak nie wiadomo, czy przedstawiciele obu pięściarzy osiągną porozumienie.

"GGG" w tym roku stoczył dwie walki, wygrywając z Dominikiem Wadem i Kellem Brookiem. We wrześniu przyszłego roku Kazach skrzyżuje rękawice w wyczekiwanym przez kibiców pojedynku z Saulem Alvarezem. Na walkę z Gołowkinem czeka także oficjalny pretendent do pasa mistrzowskiego IBF Sergiej Derewjanczenko.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze