onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Wiosną kolejną walkę stoczy Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO). Po słabszym występie przeciw Siergiejowi Radczence były mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej ma dodatkową motywację przed zbliżającym się startem. - Trzeba zmazać tę plamę i stanąć na nogi. Chciałbym przeprosić wszystkich kibiców, bo naprawdę słabo się zaprezentowałem. Muszę wrócić i zrobić fajną walkę! - mówi "Główka" w wywiadzie dla ringpolska.pl.

Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) jest zmotywowany przed planowanym na najbliższe miesiące powrotem na ring. Były mistrz świata wagi junior ciężkiej chce odzyskać zaufanie kibiców po słabszym występie w Nysie przeciw Siergiejowi Radczence.

- Obejrzałem tę walkę, była naprawdę katastrofalna - przyznaje "Główka". - Nie chcę już do niej wracać, trzeba po prostu wyciągnąć wnioski i ciężej trenować.

- Jestem teraz cały czas na sali treningowej, skupiam się tylko na treningu, trzeba wracać! - dodaje pięściarz KnockOut Promotions, który według nieoficjalnych informacji w kolejnym pojedynku ma się spotkać z ciekawym i niebezpiecznym rywalem.

Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) wrócił na salę treningową i już rozpoczął przygotowania do drugiej tegorocznej walki. Wkrótce kibice mają poznać szczegóły kolejnego wystepu pięściarza z Wałcza.

- Dobrze jest wrócić na salę. Niedługo dowiecie się gdzie, z kim i kiedy wracam. Powiem wam jedno, nie będziecie zawiedzeni - poinformował "Główka" w mediach społecznościowych.

Głowacki rozpoczął ten rok od zwycięstwa z niepokonanym wcześniej na zawodowych ringach Sergiejem Rabczenko. W ubiegłym roku podopieczny trenera Fiodora Łapina zanotował dwie wygrane.

Maksim Własow (42-2, 25 KO) gotów jest do walki z Krzysztofem Głowackim (29-1, 18 KO). Polak chęć skrzyżowania rękawic z wysoko notowanym w rankingach wagi junior ciężkiej Rosjaninem wyraził po sobotniej wygranej z Siergiejem Radczenką.

- Jeśli Głowacki naprawdę chce tego pojedynku, niech jego promotorzy skontaktują się z nami, zgodzimy się na walkę bez żadnych problemów - zadeklarował Własow w rozmowie z portalem Allboxingru. 

- Głowacki to świetny pięściarz, były mistrz świata i myślę, że damy świetny, widowiskowy pojedynek. Gdyby udało nam się doprowadzić do tego starcia 11 maja na finałowej gali World Boxing Super Series, byłbym bardzo szczęśliwy. Od dawana dążę do wielkich walk, wielkich wyzwań. Walka z Głowackim to z pewnością coś, czego chcę - powiedział rosyjski pięściarz, który już wcześniej przymierzany był do konfrontacji z "Główką".

Krzysztof Głowacki i Maksim Własow to aktualnie dwaj najwyżej sklasyfikowani pretendenci w dywizji do 91 kg, biorąc pod uwagę rankingi czterech najważniejszych organizacji.

Po trudniejszej niż się spodziewano zwycięskiej walce z Sieriejem Radczenką na gali w Nysie Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) stracił kilka punktów rankingowych, jednak zachował wysoką czwartą pozycję na liście najlepszych junior ciężkich globu portalu Boxrec. Wyżej od "Główki" plasują się tylko Oleksandr Usyk, Mairis Briedis i Murat Gasijew.

Krzysztof Włodarczyk, który wczoraj w Nysie zastopował Adam Gadajewa, awansował z 22. na 20. lokatę, wyprzedzając m.in. Mateusza Masternaka.

Ranking Boxrec wagi junior ciężkiej: 1. Oleksandr Usyk, 2. Mairis Briedis, 3. Murat Gasijew, 4. Krzysztof Głowacki, 5. Denis Liebiedew, 6. Maksim Własow, 7. Marco Huck, 8. Andrew Tabiti, 9. Yunier Dorticos, 10. Mike Perez, (...), 20. Krzysztof Włodarczyk, 21. Mateusz Masternak, 49. Adam Balski.

- Nie zgasło mi światło, wszystko pamiętam - powiedział były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO), który na gali w Nysie wygrał z Sergiejem Radczenko. W piątej rundzie tego pojedynku Polak znalazł się na deskach.

Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Sergieja Radczenkę (6-1, 5 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Nysie. Po ośmiu rundach wszyscy sędziowie punktowali 77-73 dla Polaka.

Ukrainiec, który wcześniej kilkukrotnie sparował z Głowackim, nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala i od początku polował na mocne ciosy z prawej ręki. Głowacki w początkowych rundach przeważał, był aktywny i spychał przeciwnika do obrony, jednak walka nie była jednostronna.

W piątej rundzie zapachniało sensacj, kiedy Radczenko trafił kilkukrotnie z prawej ręki i posłał Polaka na deski. Głowacki nie dał się wyliczyć, ale Ukrainiec ruszył na niego z myślą o wygranej przed czasem, jednak nadział się na potężne kontry pięściarza z Wałcza i sam zachwiał się na nogach. Obaj po tej rundzie zeszli do narożników zamroczeni.

Finałowe trzy rundy boksowane były w spokojniejszym tempie. Głowacki punktował prawym prostym, a Radczenko nie był już tak aktywny. Ostatecznie po dużo trudniejszej walce niż oczekiwano na punkty wygrał Polak, dla którego był to pierwszy ringowy występ od września.

Jutro na gali w Nysie Krzysztof Głowacki (28-1, 18 KO) zmierzy się z Sergiejem Radczenko (6-0, 1 KO), który w ostatniej chwili w roli przeciwnika Polaka zastąpił Manroya Sadiki. - Dobrze, że zmieniono rywala, bo ta walka na pewno będzie się bardziej podobała kibicom - ocenił "Główka w rozmowie z ringpolska.pl.

Kup bilety na galę w Nysie, zobacz walki "Diablo" i "Główki" >> 
Transmisja z gali w Nysie w Polsat Sport Fight (godz. 19.00) i Polsat Sport (godz. 20.00)

Już w sobotę gala boksu zawodowego w Nysie, podczas której w ringu zaprezentuje się dwóch byłych mistrzów świata - Krzysztof Głowacki i Krzysztof Włodarczyk.

W kasach Hali Nysa przy ul. Sudeckiej 23 pojawi się jutro specjalna partia 80 biletów - w promocyjnej cenie 149 PLN nabyć będzie można miejscówki w rzędach 1-5 przy ringu. Sprzedać rozpocznie się o godz. 15.00.

Podczas sobotniego wieczoru z boksem między linami oprócz "Główki" i "Diablo" zaprezentują się także m.in. Paweł Stępień, Przemysław Zyśk i Łukasz Różański.

Krzysztof Głowacki (28-1, 18 KO) okazał się lżejszy od Sergieja Radczenki (6-0, 1 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Nysie. Pięściarze stoczą pojedynek zakontraktowany na osiem rund. Polak ważył 90,7 kg, zaś Ukrainiec 91,8 kg.

W Nysie wystąpi łącznie dwóch byłych mistrzów świata wagi junior ciężkiej. Poza Głowackim, kibice zobaczą także powrót na ring Krzysztofa Włodarczyka, który skrzyżuje rękawice z Adamem Gadajewem. Na wagę "Diablo" wniósł 91,4 kg, z kolei Rosjanin 90,7 kg.

Transmisja sobotniej gali w Polsacie Sport Fight od godz. 19 oraz Polsacie Sport od godz. 20.

Pozostałe wyniki ważenia:
Przemysław Zyśk (69,4 kg) - Kevin Ongenae (67,8 kg)
Paweł Stępień (80,3 kg) - Benson Mwakyembe (78,9 kg)
Łukasz Różański (111 kg) - Andras Csomor (102,3 kg)
Fiodor Czerkaszyn (73,7 kg) - Artem Karasew (73,5 kg)
Maksim Hardzeika (67,8 kg) - Aleksander Benidze*

* pięściarze zostaną zważeni za kilka godzin

Najnowsze komentarze