Patronat medialny


 


Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) w kolejnym pojedynku ma zmierzyć się z Francuzem Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO), a stawką będzie tytuł zawodowego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Stało się to możliwe po tym, jak jego promotorzy wygrali przetarg na organizację walki w Polsce.

- Spojrzeliśmy w ranking, wiedzieliśmy, że musimy aktywnie działać i nie czekać na rozwój wypadków. Zgłosiliśmy się do europejskiej federacji, która zaakceptowała kandydaturę Głowackiego do tego pojedynku. Krzysiek jest na świecie bardzo ceniony i rozpoznawalny, dlatego EBU nie miała żadnych problemów ze zgodą. Wiedzieliśmy, że interesów Francuza nie reprezentuje żadna z największych światowych grup, zrobiliśmy rachunek sumienia, przygotowaliśmy wyliczenia i wystartowaliśmy w przetargu – mówi szef KnockOut Promotions, który dodaje, że termin i lokalizacja pojedynku na razie nie są znane.

To kolejna walka o konkretną stawkę, jaka w najbliższym czasie odbędzie się w Polsce. Wcześniej grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki Mateusza Masternaka z Jasonem Whateleyem. To oznacza, że wygrany stanie do walki z aktualnym posiadczem pasa tej federacji Jaiem Opetaią.

- Kolejny wygrany przetarg bardzo nas cieszy z kilku przyczyn. Przede wszystkim, staramy się przyprowadzić do Polski coraz wyższy poziom sportowy. Poza tym, uważam że jesteśmy to winni Głowackiemu. "Główka", podobnie jak Włodarczyk, stoczył kilka wspaniałych zagranicznych walk, a co najważniejsze zwycięskich. Chcemy dać zbliżającemu się do końca kariery Głowackiemu szansę boksowania przed własną publicznością o prestiżowy pas. Najważniejsze, że coś zaczęło się dziać w polskim boksie – podsumował Wasilewski.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Ten tydzień chyba nie mógł zacząć się dla ciebie lepiej, bo w poniedziałek gruchnęła informacja, że prawdopodobnie powalczysz o zawodowe mistrzostwo Europy.
Krzysztof Głowacki, były mistrz świata wagi junior ciężkiej: Super, bardzo się cieszę, w końcu szykuje się jakaś walka! W ostatnim czasie nie było żadnych wieści co ze mną będzie, kiedy zaboksuję? Grupa zorganizuje w październiku dwie gale, ogłosiła nazwiska i sam się zastanawiałem, dlaczego ciągle mnie nie ma. Człowiek ciężko trenuje, lata uciekają, co jest? I w końcu w poniedziałek dostałem piękną informację. Jacek Szelągowski zadzwonił do mnie i poinformował, że mamy walkę o mistrzostwo Europy. To dla mnie jak zastrzyk energii! Petarda!

Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się walka?
Prawdopodobnie w listopadzie, bo od wygranego przetargu jest 90 dni na organizację pojedynku. Lokalizacja jeszcze nie jest znana.

Pomysł pójścia w kierunku pasa mistrza Europy zrodził się we wrześniu, gdy dotychczasowy mistrz Chris Billam-Smith go zwakował?
Dokładnie. Na początku września przeczytałem na portalu Ringpolska, że Brytyjczyk oddał pas i wszedłem sobie w ranking EBU. Obowiązkowym pretendentem był Francuz Bregeon. Na pierwszym miejscu był Mairis Briedis, na drugim Richard Riakporhe, na trzecim Aleksiej Papin, a na czwartym ja. Briedis idzie do wagi ciężkiej, Riakporhe ma gdzieś boksować, a Rosjanina do walki o pas EBU nie wyznaczą. Zadzwoniłem od razu do Jacka Szelągowskiego z prośbą, by napisał do federacji. Pomyślałem: a może akurat nas wyznaczą. No i wyznaczyli. Fajnie.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki o tytuł mistrza Europy kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO) i Dylanem Bregeon (12-2-1, 3 KO).

Głowacki i Bregeon (o ile Franzuz z pojedynku się nie wycofa) o tytuł czempiona Starego Kontynentu zaboksują w Polsce. Szczegóły powinny zostać ogłoszone niebawem.

Krzysztof Głowacki w trakcie swojej kariery sięgał dwukrotnie po mistrzostwo świata federacji WBO. Zawodnik z Wałcza po raz ostatni wychodził między liny w kwietniu.

Add a comment

Na 19 września zaplanowany jest przetarg, który ma wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO) i Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Poprzednio ten pas należał do Chrisa Billama-Smitha.

Dwa tygodnie temu obozy pięściarzy otrzymały od Europejskiej Unii Boksu czas na negocjacje. Na razie nie wypracowano porozumienia w sprawie organizacji pojedynku o pas EBU.

Głowacki, który w przeszłości dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, po raz ostatni boksował w kwietniu. Bregeon ostatni pojedynek również w kwietniu, wygrywając na punkty z Eddym Lacrossem.

Add a comment

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) i Dylan Bregeon (12-2-1, 3 KO) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Poprzednio ten tytuł należał do Chrisa Billama-Smitha.

Obozy pięściarzy otrzymały od Europejskiej Unii Boksu czas na negocjacje do 19 września. Tego dnia odbędzie się przetarg, który ma wyłonić organizatora pojedynku.

Głowacki, który w przeszłości dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, po raz ostatni boksował w kwietniu. W ostatnim czasie pięściarz z Wałcza był łączony m.in. z walką z Richardem Riakporhem.

Add a comment

Jak informują brytyjskie źródła, Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) jest głównym kandydatem do walki z niepokonanym zawodnikiem kategorii junior ciężkiej Richardem Riakporhe (15-0, 11 KO). 

"Główka" spekulacje na temat możliwego pojedynku na Wyspach Brytyjskich komentował niedawno w rozmowie z Interią. Powiedział wówczas: - Coś się szykuje na jesień. Chodzi nam o to, żeby się dopchać do kolejnej walki o pas. Wiadomo, że takimi walkami, jak ostatni z Rivasem, to niewiele zdziałam. Dlatego trzeba trochę powyjeżdżać. Zapewniam, że wciąż jest we mnie wiele ambicji, a perspektywa pojedynków z mocnymi rywalami niesamowicie mnie nakręca.

Krzysztof Głowacki po raz ostatni boksował w kwietniu, wracając zwycięsko po nokaucie rąk Lawrence'a Okolie. Richard Riakporhe w swoim ostatnim starcie zastopował Fabio Turchiego.

Add a comment

Nazwiska trzech polskich pięściarzy znalazły się w sierpniowych rankingach federacji World Boxing Organization. Wszyscy uwzględnieni reprezentanci Biało-Czerwonych boksują w wadze junior ciężkiej.

Najwyżej klasyfikowany jest Krzysztof Głowacki, który zajmuje czwartą pozycję. Byłego dwukrotnego mistrza świata wyprzedzają jedynie Sergiej Kowaliow, Badou Jack oraz Chris Billam-Smith.

Siódmy w rankingu jest Mateusz Masternak, który przygotowuje się do eliminatora w innej organizacji i wkrótce prawdopodobnie straci swoje miejsce ze względów regulaminowych. Dziewiąta lokata należy do Michała Cieślaka, który po raz ostatni boksował w czerwcu.

Add a comment

Wiele wskazuje na to, że Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) wróci do ringu jesienią. Jak dowiedziała się redakcja tvpsport.pl, w grę wchodzi duży zagraniczny pojedynek, prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii. – Coś jest na rzeczy – potwierdza "Główka".

Promotorzy Andrzej Wasilewski i Jacek Szelągowski pracują nad kolejną walką dla Głowackiego. W grę wchodzi wyjazd na dużą galę w Wielkiej Brytanii. Nie będzie to jednak pojedynek o mistrzostwo świata, ale ewentualna wygrana z pewnością przybliżyłaby Głowackiego do kolejnej walki o tytuł:

– Coś się szykuje na jesień – mówi pięściarz z Wałcza – Chodzi nam o to, żeby się dopchać do kolejnej walki o pas. Wiadomo, że takimi walkami, jak ostatni z Rivasem, to niewiele zdziałam. Dlatego trzeba trochę powyjeżdżać. Zapewniam, że wciąż jest we mnie wiele ambicji, a perspektywa pojedynków z mocnymi rywalami niesamowicie mnie nakręca – podsumowuje "Główka".

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Aleksander Krasiuk nie wierzy w sportową emeryturę Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO), którą "Król Cyganów" ogłosił tuż po kwietniowym zwycięstwie nad Dillianem Whytem.

- Nie traktuję tego poważnie. Świata kocha Fury'ego i bardzo wątpię, by on odszedł na dobre. Nie można wierzyć we wszystko, co on mówi - stwierdził w rozmowie ze Sky Sport Krasiuk, który chętnie obejrzałby wciąż aktualnego czempiona WBC wagi ciężkiej w unifikacyjnej konfrontacji ze swoim podopiecznym.

- Gdy Usyk obroni swoje pasy, będzie prawdopodobnie chciał zaboksować o bezdyskusyjne mistrzostwo  świata z Furym - powiedział promotor Ukraińca. 

Rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Oleknsandrem Usykiem odbyć ma się 23 lipca, prawdopodobnie na Bliskim Wschodzie. Oficjalny komunikat spodziewany jest już niebawem.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej części rozmowy z Andrzejem Wasilewskim, w której szef KnockOut Promotions komentuje niedawną galę w Wałczu, na której walczył Krzysztof Głowacki, sytuację w polskim boksie, mówi o swoich promotorskich priorytetach i tłumaczy, dlaczego - jego zdaniem - nie ma w najbliższym czasie szans na polsko-polski starcia jak np. Masternak - Cieślak czy Sulęcki - Szeremeta.

Add a comment