onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) został oficjalnie ogłoszony jako pięściarz rezerwowy podczas turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. Nawet gdyby Polak swojej szansy nie dostał, to i stoczy pojedynek w październiku. Jego rywalem będzie prawdopodobnie Stivens Bujaj (16-1-1, 11 KO) - poinformował Mateusz Borek.

Bujaj to 27-letni Amerykanin, który swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2016 roku. Przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziów z Constantinem Bejenaru (12-0, 3 KO).

Masternak stoczy zatem swój trzeci pojedynek w 2017 roku. W marcu podczas gali w Dzierżonowie zwyciężył z Alexandrem Kubichem (10-5, 6 KO) oraz podczas Polsat Boxing Night 7 - Nowe Rozdanie pokonał Ismayla Sillaha (25-4, 19 KO). Do starcia dojdzie prawdopodobnie 21 października w Newark.

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) wygrał jednogłośnie na punkty z Ismailem Siłłachem (25-4, 19 KO) na gali Polsat Boxing Night. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 96-92 i dwukrotnie 95-93 dla Polaka.

Pierwsze minuty pojedynku przebiegły spokojnie. Siłłach starał się trzymać walkę na dystans, a Masternak szukał okazji do ataku. W trzecim starciu Ukrainiec się rozkręcił i zachwiał rywalem po celnym prawym prostym.

"Master" wrócił do gry w czwartej odsłonie, kiedy to posłał przeciwnika na deski po prawym prostym. W kolejnych odsłonach przebieg walki był wyrównany. Siłłach cały czas sprawiał Masternakowi problemy, zmieniając pozycję na odwrotną i po jednym z prawych sierpowych bitych z tego ustawienia zmusił Polaka do zapoznania się z matą ringu.

Ostatnie dwa starcia były wyrównane. Siłłach celnie kontrował, a Masternak starał się kraść końcówki rund. Ostatecznie sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Polaka, dla którego był to drugi tegoroczny triumf na zawodowych ringach.

Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) po raz trzeci wystąpi na gali Polsat Boxing Night. "Master" tym razem zmierzy się z cenionym Ismajiłem Siłłachem (25-3, 19 KO). Ukrainiec w zeszłym roku miał zmierzyć się z Michałem Cieślakiem, ale na PBN 7 spróbuje zatrzymać naładowanego pozytywną energią podopiecznego Andrzeja Gmitruka.

Doświadczenie w zawodowym boksie przemawia na korzyść Mateusza Masternaka, ale to Ismajił Siłłach w boksie olimpijskim pokonał m.in. Yuniera Dorticosa, Artura Beterbijewa, Igora Czudinowa, Thabiso Mchunu czy Badou Jacka. I większość tych pojedynków kończył przed czasem. - Na zawodowstwie faktycznie Mateusz stoczył więcej walk, ale to ja walczyłem 370 razy na amatorce. To chyba mówi samo za siebie, który z nas jest bardziej doświadczony.

Siłłach jako młody chłopak zdobywał srebrne medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy, a na zawodowstwie w 25 zwycięskich walkach odnotował aż 19 nokautów. Miał okazję walczyć o mistrzostwo świata, ale musiał uznać wyższość potwornie silnego Siergieja Kowaliowa. Przegrał z nim przez nokaut w drugiej rundzie.

- Polak ma duże umiejętności defensywne, ale Siłłach w ataku ma ogromny potencjał. To powinno się dostrzec i to walka z zaplecza czołówki światowej - komentował zestawienie ekspert Maciej Miszkiń.

- Masternak musi go stłamsić pressingiem, inaczej będzie miał sporo kłopotów. Polak będzie silniejszy i odporniejszy na ciosy, ale zobaczymy czy to wystarczy - ocenił Janusz Pindera.

Masternak na galach Polsat Boxing Night wystąpi już po raz trzeci. Na PBN 1 pokonał przed czasem Łukasza Janika i po raz pierwszy pokazał się milionom kibiców. Trzy lata później był już zawodowym mistrzem Europy, ale oddał go w konfrontacji z Grigorijem Drozdem. Mimo porażki Rosjanin o Polaku wypowiadał się w samych superlatywach. - Miałem okazję sparować z Drozdem i mówił o Mateuszu same dobre rzeczy. Jestem jednak przygotowany na każdy jego cios, na każdy jego ruch mam przygotowaną odpowiedź - mówił Siłłach.

Masternak w ostatnim czasie dwoma zwycięstwami pokazał, że jeszcze ostatniego słowa w zawodowstwie nie powiedział. Ostatnią porażkę odnotował z rąk Tony'ego Bellew, który później pokonał Ilungę Makabu, BJ-a Floresa oraz Davida Haye'a. A przecież tak naprawdę niewiele brakowało, a to Polak kończyłby walkę w londyńskiej O2 Arenie z pasem mistrza Europy w dłoniach.

Szósty pojedynek sportowo to zdecydowanie konfrontacja dwóch czołowych zawodników kategorii junior ciężkiej na świecie, a zwycięstwo jednego z pięściarzy przybliży do walk o najwyższe laury w tej dywizji wagowej. Faworytem jest Masternak, ale Siłłach otwarcie zapowiedział, że po tak doskonałym okresie przygotowawczym porażki nawet nie bierze pod uwagę.


Najnowsze komentarze