Patronat medialny


 


- Celem oczywiście jest walka o mistrzostwo świata i sądzę, że mam prawo myśleć o poważnych celach - przekonuje w rozmowie tvpsport.pl Mateusz Masternak (43-5, 29 KO), który w ubiegłym roku wrócił na zawodowe ringi po dłuższej przerwie. 33-latek zaliczył zwycięstwa z Taylorem Mabiką oraz Jose Urlichem, a przy okazji wrócił do rankingów światowych organizacji.

W kwietniu w Londynie nastąpi dokończenie europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Wygrałeś już jedną walkę i przeszedłeś do kolejnej rundy turnieju. Pytanie, czy do niej przystąpisz?
Mateusz Masternak: Formalnie mógłbym wystartować w Londynie, ale powiem szczerze, że jest to mało realne.

Podjąłeś już ostateczną decyzję?
Jeszcze mam trochę czasu na jej podjęcie, ale tak naprawdę… czuję, że to nie jest moja bajka. Gdy rozważałem powrót po latach do boksu olimpijskiego, wydawało mi się, że jest szansa na spełnienie marzeń, wyjazd na igrzyska i że warto spróbować. Dlatego się zdecydowałem. Jednak gdy tego wszystkiego doświadczyłem na własnej skórze, to muszę powiedzieć, że jest inaczej, niż sądziłem.

Co masz na myśli?
Nie chcę nikogo krytykować, nie o to chodzi. Po prostu uświadomiłem sobie, że jestem pięściarzem zawodowym, nie olimpijskim. W tej chwili skupiam się na boksie zawodowym, raczej ciężko będzie mi wrócić do olimpijskiego.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

 

Add a comment

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (43-5, 28 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Jose Gregorio Ulricha (17-4, 6 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night Extra w Łodzi.

"Master" od początku spychał rywala do obrony lewym prostym i starał się wywierać presję. Ulrich aktywnie odpowiadał i odważnie kontrował całymi seriami. Kilka razy przełamał defensywę Polaka, ale jego uderzenia nie robiły wrażenia na zawodniku grupy KnockOut Promotions.

Z każdą rundą Masternak zyskiwał coraz większą przewagę, a Argentyńczyk coraz gorzej reagował na mocne ciosy Polaka, który konsekwentnie bił na korpus. Ostatecznie Ulrich padł na deski w siódmym starciu po dynamicznej kombinacji ciosów z obu rąk.

Argentyńczyk przyklęknął w narożniku, a sędzia podjął decyzję o przerwaniu pojedynku, który robił się coraz bardziej jednostronny. Dla 33-letniego Masternaka było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

Add a comment

 

Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) okazał się nieznacznie cięższy od Jose Gregorio Ulricha (17-3, 6 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Knockout Boxing Night Extra w Łodzi. Polak wniósł na wagę 90 kg, zaś jego rywal z Argentyny 88,4 kg.

Dla "Mastera" będzie to drugi tegoroczny pojedynek. 33-latek we wrześniu wrócił na zawodowy ring po dwuletniej przerwie. Transmisja piątkowej gali w TVP Sport od godz. 20.00 oraz TVP 1 od godz. 22.50.

Pozostałe wyniki ważenia:
Kamil Bednarek (76,6 kg) - Tomas Bezvoda (77 kg)
Rafał Wołczecki (72 kg) - Nelson Altamirano (70,1 kg)
Marek Matyja (81 kg) - Ondrej Budera (81,5 kg)
Kamil Gardzielik (71,1 kg) - David Bency (70,4 kg)
Maksim Hardzeika (70,4 kg) - Adam Grabiec*
Bartłomiej Szczęsny (91 kg) - Artsiom Czarniakiewicz (88,9 kg)
Jan Czerklewicz (80,3 kg) - Przemysław Binienda (79,6 kg)
Konrad Kaczmarkiewicz (80,6 kg) - Bartłomiej Włodarczyk (78,9 kg)

*pięściarze zostaną zważeni za kilka godzin

Add a comment

W piątek drugi tegoroczny pojedynek stoczy Mateusz Masternak (42-5, 28 KO), który w Łodzi na Knockout Boxing Night Extra zmierzy się z Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO). Piotr Wilczewski, który pełni rolę trenera "Mastera", jest pozytywnie nastawiony przed tym występem.

- Mateusz ma styl, który powinien pasować do tej walki. Potrafi boksować na pressingu i zamykać rywala przy linach, wyprowadzając długie serie. Stylowo ten przeciwnik może pasować Mateuszowi, który wie jak boksować w takimi rywalami, ale wszystko oczywiście zweryfikuje ring - ocenia Wilczewski, zaznaczając przy okazji że przygotowania do kolejnych występów w okresie pandemii koronawirusa są specyficzne.

- Nie było łatwo zorganizować sparingpartnerów w trakcie tych przygotowań. Polska czołówka boksu olimpijskiego miała teraz obóz w Cetniewie, więc dostaliśmy od nich odmowę. Z zagranicznymi zawodnikami był problem z powodu pandemii. Jest ciężko, ale dajemy sobie jakoś radę - mówi trener Masternaka.

Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej w ubiegłym miesiącu wrócił do rankingu federacji WBC. 33-latek pojawił się na 11. pozycji tej klasyfikacji, co oznacza, że zyskał prawa pretendenta do tytułu mistrza świata World Boxing Council.

- Skupiamy się na najbliższym rywalu, ale planujemy już długofalowo. Wiadomo, że jeśli Mateusz wskoczył tak wysoko do rankingu, to wkrótce spodziewamy się jakiejś fajnej walki. Ten pojedynek też można w pewnym sensie potraktować, jako przygotowanie do ewentualnej walki o poważniejszy tytuł - podsumowuje Wilczewski.

W Łodzi kibice po dłuższej przerwie zobaczą między linami także m.in. Fiodora Czerkaszyna, który sprawdzi się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem. Transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.

 

Add a comment

Mateusz Masternak oraz Fiodor Czerkaszyn będą głównymi bohaterami gali KnockOut Boxing Night Extra w Łodzi. We wtorek obaj poznali rywali. 4 grudnia w akcji zobaczymy także młodych i zdolnych – Kamila Bednarka i Rafała Wołczeckiego. Transmisja w TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Dla Masternaka to będzie druga walka w barwach grupy Knockout Promotions – w debiucie we wrześniu w Tarnowie pokonał na punkty Taylora Mabikę. Po tej wygranej "Master" pojawił się w rankingu federacji WBC.

33-letni pięściarz zmierzy się z Jose Gregorio Ulrichem. Argentyńczyk przed rokiem przegrał na punkty z mistrzem olimpijskim Jewgienijem Tiszczenką.

Na ringu w Łodzi zobaczymy również Czerkaszyna, który wraca po kontuzji ręki. Po raz ostatni widzieliśmy go w akcji w marcu – w Łomży podopieczny Fiodora Łapina wygrał przed czasem z Patrickiem Mendym.

Teraz Czerkaszyn skrzyżuje rękawice z Javierem Francisco Macielem. Na gali KBN Extra wystąpią także Kamil Bednarek, Rafał Wołczecki, Marek Matyja oraz Bartłomiej Szczęsny, Kamil Gardzielik, Maksim Hardzeika oraz Jan Czerklewicz.

Szczegóły transmisji KnockOut Boxing Night Extra:
Kiedy: 4 grudnia
Gdzie i o której: godz. 20 w TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacja oraz godz. 22.55 w TVP 1
Komentarz: Piotr Jagiełło
Prowadzący studio: Sebastian Szczęsny
Reporter: Maciej Barszczak

Add a comment

Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) zakończył przygotowania do piątkowej gali Knockout Boxing Night Extra w Łodzi, gdzie zmierzy się z Jose Gregorio Ulrichem (17-3, 6 KO). Były mistrz Europy wagi junior ciężkiej ponownie swoje przygotowania dzielił na bazy treningowe we Wrocławiu oraz Dzierżoniowie.

- Poza boksem, mam swoje zawodowe obowiązki w wojsku, więc część treningów robię u siebie we Wrocławiu, a w ostatnich tygodniach przed starem częściej pojawiam się w Dzierżoniowie u Piotra Wilczewskiego. Dobrze wychodziło to w walkach z Sergiejem Radczenką i Taylorem Mabiką, więc na razie tego nie zmieniamy - mówi "Master".

We wrześniu Masternak stoczył swoją pierwszą zawodową walkę po blisko dwuletniej przerwie. 33-latek zamierza być w najbliższych miesiącach aktywny i cały czas celuje w czołówkę kategorii cruiser.

- Cieszę się, że udało się zorganizować jeszcze jedną walkę pod koniec roku. Czasy są jakie są, nie ma co wybrzydzać. Ważne, że mogę boksować i podtrzymywać aktywność treningowo-startową. Rywal nie jest zaliczany do czołówki wagi junior ciężkiej, ale należy do tych niewygodnych. Ma swój nietypowy styl - ocenia pięściarz grupy KnockOut Promotions.

- Najlepiej boksuje się z klasykiem, kimś kto walczy według kanonów bokserskich. Najgorzej walczyć z kimś nieprzewidywalnym, ale oczywiście na moim poziomie, nie mogę sobie pozwolić na kłopoty z takim rywalem. Jeśli będę aktywny i będę trzymał się założonego planu, to powinno być dobrze - zapowiada "Master".

W Łodzi kibice po dłuższej przerwie zobaczą między linami także m.in. Fiodora Czerkaszyna, który sprawdzi się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem. Transmisja w TVP 1 oraz TVP Sport.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Mateuszem Masternakiem (42-5, 28 KO), który 4 grudnia na KnockOut Boxing Night w Łodzi zmierzy się z Argentyńczykiem Jose Gregorio Ulrich (17-3, 6 KO). "Master" mówi o swoich planach, wadze bridger i sparingach z Mariuszem Wachem szykującym się do starcia z Hughiem Furym.

Add a comment

4 grudnia pojedynkiem na gali KnockOut Boxing Night w Łodzi na ring powróci czołowy polski pięściarz kategorii junior ciężkiej Mateusz Masternak (42-5, 28 KO). Nazwisko rywala byłego mistrza Europy zostanie ogłoszone wkrótce. 

Dla popularnego "Mastera", który po zwycięskim boju z Tayloem Mabiką ponownie pojawił się w rankingu challengerów federacji WBC, będzie to drugi występ po podpisaniu kontraktu z KnockOut Pormotions. 

W Łodzi wystąpi także m.in. trzech utalentowanych pięściarzy młodego pokolenia: Fiodor Czerkszayn (16-0, 11 KO), Kamil Bednarek (5-0, 3 KO) i Rafał Wołczecki (1-0, 1 KO) oraz niepokonany Kamil Gardzielik (10-0, 3 KO).

Add a comment

Federacja WBC opublikowała zaktualizowane listy rankingowe we wszystkich kategoriach wagowych. Od listopada jest ich aż osiemnaście - doszła nowa dywizja Bridgerweight, która na razie nie ma swojego mistrza i czeka na deklarację zawodników, którzy będą chcieli w jej limicie boksować.

Do rankingu World Boxing Council powrócił po dłuższej przerwie Mateusz Masternak, który znalazł się na dwunastej pozycji w wadze junior ciężkiej. "Master" we wrześniu po dwóch latach ponownie stoczył zawodowy pojedynek i wygrał na punkty z Taylorem Mabiką.

W klasyfikacji po miesięcznej przerwie ponownie znaleźli się także m.in. Nikodem Jeżewski oraz Łukasz Różański. Awans zaliczył boksujący w kategorii średniej Fiodor Czerkaszyn, który przesunął się z 32. na 24. pozycję. Najwyżej, podobnie jak przed miesiącem, stoją akcje Michała Cieślaka oraz Kamila Szeremety, którzy w swoich dywizjach zajmują czwarte lokaty.

Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 19. Adam Kownacki, 37. Łukasz Różański; waga junior ciężka - 4. Michał Cieślak, 9. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 30. Nikodem Jeżewski, 37. Adam Balski, waga półciężka - 34. Paweł Stępień; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta, 5. Maciej Sulęcki, 24. Fiodor Czerkaszyn.

Add a comment