Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Dziś na gali KnockOut Boxing Night we Wrocławiu kolejną walkę stoczy Michał Cieślak (25-2, 19 KO). Rywalem mistrza Europy kategorii junior ciężkiej będzie Juan Diaz (10-0, 10 KO).

Add a comment

Michał Cieślak jest najwyżej klasyfikowanym polskim pięściarzem w rankingu federacji IBF. Pięściarz z Radomia zajmuje szóste miejsce w rankingu wagi junior ciężkiej świeżo opublikowanego zestawienia International Boxing Federation.

Tytuł IBF w tej dywizji jest aktualnie wakujący, a dwa pierwsze miejsca nieobsadzone. Czternasty w rankingu IBF w tej samej kategorii wagowej jest Krzysztof Włodarczyk.

Dwunaste miejsce w kategorii średniej utrzymał Fiodor Czerkaszyn, który kolejny zawodowy pojedynek stoczy 24 maja na gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie.

Add a comment

Cztery polskie nazwiska znalazły się w najnowszym rankingu federacji WBO. Najwyżej klasyfikowany jest Michał Cieślak, który zajmuje drugie miejsce w kategorii junior ciężkiej.

Radomianin kolejny zawodowy pojedynek stoczy w sobotę na gali KnockOut Boxing Night 34 we Wrocławiu. Czwarty w rankingu WBO kategorii cruiser jest dwukrotny mistrz świata Krzysztof Włodarczyk, zaś trzynasty Mateusz Masternak, który podczas sobotniej gali KBN 34 wystąpi w walce wieczoru.

Na dziewiąte miejsce w wadze średniej awansował Fiodor Czerkaszyn, który w lutym na gali w Białymstoku wygrał na punkty z Jairo Delgado. Czerkaszyn kolejną walkę stoczy 24 maja na gali KnockOut Boxing Night 35 w Rzeszowie.

Add a comment

Ekipa Isaaka Chamberlaina (16-2, 8 KO) poinformowała o zrzeczeniu się tytułu mistrza Wielkiej Brytanii kategorii junior ciężkiej. Tym samym Wyspiarz nie przystąpi do obowiązkowej obrony tytułu z Cheavonem Clarkem (8-0, 6 KO).

Chamberlain zakomunikował jednocześnie, że teraz chce się zmierzyć z posiadaczem pasa EBU Michałem Cieślakiem (25-2, 19 KO), dla którego jest obligatoryjnym challengerem. - Cieślak stoi na mojej drodze do tytułu mistrza Europy. Szanuję Cieślaka, jego siłę i dokonania, ale gdy znajdę się z nim w ringu, to ukoronowany zostanie nowy mistrz! - oświadczył Chamberlain.

Na chwilę obecną wydaje się jednak, że Brytyjczyk w pojedynku o tytuł europejski zmierzy się ostatecznie z innym rywalem niż Michał Cieślak, bo radomianin raczej pas EBU zwakuje, wybierając eliminator WBC z Yamilem Alberto Peraltą (17-9, 1 KO).

Add a comment

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) od niemal roku dumnie dzierży tytuł zawodowego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej, ale niewykluczone, że wkrótce odda pas. Wbrew pozorom, to znakomita informacja, bo to oznacza, że Polak jest coraz bliżej kolejnej walki o mistrzostwo świata.

Jak informuje TVP Sport, Cieślak może niedługo zostać wyznaczony do walki wyłaniającej oficjalnego pretendenta do tytułu WBC. W grę wchodzi pojedynek z numerem 3 w rankingu Argentyńczykiem Yamilem Alberto Peraltą (17-9, 1 KO), który pod koniec marca pokonał w RPA, zajmującego 4. miejsce Thabiso Mchunu. Zwycięzca pojedynku miałby walczyć z mistrzem WBC kategorii junior ciężkiej, którym jest Ormianin Noel Mikaelian.

Jeśli tak się stanie, Polak odda pas EBU. Taki scenariusz potwierdził promotor Andrzej Wasilewski w rozmowie z TVP Sport:

- Tę decyzję musimy podjąć na dniach, natomiast myślę, że Michał raczej już ma za sobą tę satysfakcję ze zdobycia pasa mistrzostwa Europy. Zdobył go, później go obronił, tego już mu nikt nie odbierze, ale myślę, że ten pas spełnił już swoją funkcję. Zaczęliśmy rozważać różne aspekty, w tym finansowe i rzeczywiście niewykluczone, że ten pas oddamy. Naszą ambicją jest walka o mistrzostwo świata - mówi prezes KnockOut Promotions.

Pełna treść artykułu w tvpsport.pl >>

Add a comment

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) stoczy kolejną zawodową walkę wiosną. Aktualny mistrz Europy wagi junior ciężkiej wkrótce powinien otrzymać potwierdzenie szczegółów najbliższego profesjonalnego występu - poinformował Andrzej Wasilewski w rozmowie z wp.pl.

W ubiegłym roku zawodnik grupy KnockOut Promotions stoczył dwa pojedynki. W kwietniu wywalczył pas EBU, wygrywając z Dylanem Bregeonem, a jesienią obronił tytuł po zwycięstwie z Tommym McCarthym.

- Michał jest w sytuacji, w której czeka na walkę o mistrzostwo świata. Każda inna walka niż pojedynek o tytuł, to dla Michała walka na podtrzymanie aktywności - mówi Wasilewski.

- Jesteśmy w sytuacji w której czekamy na odpowiednią szansę i na to co się wydarzy. Jeśli w wadze cruiser mistrzowie nie są zbyt aktywni, to nasza sytuacja specjalnie się nie zmienia. Taka jest specyfika boksu i bycia blisko mistrzowskich pojedynków - dodaje prezes największej polskiej grupy promotorskiej.

Cieślak najbliżej jest walki o mistrzowski pas federacji WBC. W rankingu World Boxing Council pięściarz z Radomia zajmuje drugie miejsce.

Add a comment

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) awansował na dziewiąte miejsce w rankingu wagi junior ciężkiej magazynu "The Ring". Wcześniej pięściarz z Radomia klasyfikowany był na dziesiątej pozycji.

Z zestawienia z powodu nieaktywności usunięty został Yuniel Dorticos. Mistrzowski pas "Biblii Boksu" w tym przedziale wagowym posiada Jai Opetaia, który na ring wróci prawdopodobnie 18 maja walką rewanżową z Mairisem Briedisem.

Ranking "The Ring" wagi junior ciężkiej: Mistrz - Jai Opetaia, 1. Mairis Briedis, 2. Badou Jack, 3. Chris Billam-Smith, 4. Noel Gevor Mikaeljan, 5. Lawrence Okolie, 6. Richard Riakporhe, 7. Arsen Goulamirian, 8. Solan Asbarow, 9. Michał Cieślak, 10. Ryan Rozicki.

Add a comment

Grupa Boxxer zorganizuje walkę o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej pomiędzy Michałem Cieślakiem (25-2, 19 KO) i Isaakiem Chamberlainem (16-2, 8 KO) - informuje Europejska Unia Boksu.

Na dzisiaj zaplanowany był przetarg mający wyłonić organizatora tego pojedynku. Pas EBU w limicie do 90,7 kg należy do Michała Cieślaka, a Brytyjczyk jest oficjalnym pretendentem do tego tytułu.

Polak po raz ostatni boksował na początku listopada. Anglik ostatnią zawodową walkę stoczył w październiku, wygrywając z Mikaelem Lawalem. Stawką pojedynku były tytuły mistrza Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej.

Add a comment

Michał Cieślak (25-2, 19 KO) i Fiodor Czerkaszyn (22-1, 14 KO) są jedynymi Polakami w zaktualizowanych rankingach federacji IBF. 

Cieślak, który być może w kolejnej walce bronić będzie pasa EBU w starciu z Isaakiem Chamberlainem (16-2, 8 KO), na liście challengerów wagi junior ciężkiej jest ósmy.

Szykujący się do występu na gali Knockout Boxing Night: Kalisz Czerkaszyn w kategorii średniej plasuje się na czternastej pozycji.

Add a comment

Na 17 stycznia przesunięto przetarg, który ma wyłonić organizatora walki o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej pomiędzy Michałem Cieślakiem (25-2, 19 KO) i Isaakiem Chamberlainem (16-2, 8 KO).

Promotorzy pięściarzy otrzymali od Europejskiej Unii Boksu dodatkowe dwa tygodnie na osiągnięcie porozumienia w tej sprawie. Pas EBU w limicie do 90,7 kg należy do Michała Cieślaka, a Brytyjczyk jest oficjalnym pretendentem do tego tytułu.

Polak po raz ostatni boksował na początku listopada. Anglik ostatnią zawodową walkę stoczył w październiku.

Add a comment