onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

28 kwietnia na gali organizowanej w Bilbado ma dojść do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej pomiędzy Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO) i Andonim Gago (18-3-3, 6 KO) - poinformowała oficjalna strona internetowa Europejskiej Unii Boksu.

Wcześniej do walki o pas EBU-EU z Polakiem wyznaczony był Włoch Carmine Tommasone, jednak on zrezygnował z tej szansy. Pojedynek miał się odbyć na początku maja we włoskim Avellino.

Dla Łaszczyka będzie to drugi występ od czasu powrotu na ring po kontuzji ścięgna Achillesa. Ostatni pojedynek Polak stoczył w październiku.

Carmine Tommasone zrezygnował z walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej z Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO). Pojedynek miał się odbyć na początku maja we włoskim Avellino.

Europejska Unia Boksu wyznaczyła Polakowi nowego przeciwnika do walki o pas EBU-EU. Jest nim 32-letni Hiszpan Andoni Gago (18-3-3, 6 KO).

Obozy pięściarzy otrzymały teraz czas na negocjacje. Jeśli rozmowy zakończą się niepowodzeniem, to o terminie walki zadecyduje przetarg, który odbędzie się 19 marca.

Europejska Unia Boksu poinformowała, że 6 maja na gali organizowanej w Avellino we Włoszech dojdzie do walki Carmine Tommasone (17-0, 5 KO) z Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO) o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej.

Dla Łaszczyka będzie to drugi występ od czasu powrotu na ring po kontuzji ścięgna Achillesa. Ostatni pojedynek Polak stoczył w październiku.

33-letni Tommasone, olimpijczyk z igrzysk z Rio de Janeiro, w przeszłości dzierżył już pas mistrza Unii Europejskiej oraz zdobywał pas WBA Inter-Continental. Włoch ostatni raz walczył w maju.

Nie dojdzie do walki boksującego w kategorii piórkowej Kamila Łaszczyka (24-0, 8 KO) z niepokonanym Jorge Larą (29-0-2, 21 KO). Pojedynek mógł się odbyć 17 marca w Stanach Zjednoczonych.

"Nie będzie tej walki. Kamil poprosił o jedną łatwiejszą przed poważną." - napisał na Twitterze promotor pięściarza z Wrocławia Andrzej Wasilewski.

Kamil Łaszczyk w 2017 roku po wyleczeniu kontuzji ścięgna Achillesa zaliczył jeden występ, w październiku na gali w Białymstoku. 

Boksujący w kategorii piórkowej Kamil Łaszczyk (24-0, 8 KO) otrzymał ciekawą ofertę walki w Stanach Zjednoczonych. Jak poinformował na Twitterze promotor Andrzej Wasilewski, 26-letni wrocławianin ma szansę zmierzyć się w 17 marca z niepokonanym na zawodowych ringach Jorge Larą (29-0-2, 21 KO).

Pochodzący z Meksyku Lara jako profesjonalista stoczył 29 zwycięskich bojów, z których aż 21 rozstrzygnął przed czasem. Wygrał m.in. z byłym mistrzem świata Fernando Montielem.

Kamil Łaszczyk w 2017 roku po wyleczeniu kontuzji ścięgna Achillesa zaliczył jedną walkę, w październiku na gali w Białymstoku. Wcześniej zawodnika Sferis KnockOut Promotions wyznaczono do pojedynku o pas mistrza Unii Europejskiej. Rywalem Polaka miałby być  Carmine Tommasone (17-0, 5 KO).

Na terenie Włoch dojdzie do walki Carmine Tommasone (17-0, 5 KO) z Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO) o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej - poinformowała oficjalna strona internetowa Europejskiej Unii Boksu. Na dzisiaj zaplanowany był przetarg mający wyłonić organizatora pojedynku.

Dla Łaszczyka będzie to drugi występ od czasu powrotu na ring po kontuzji ścięgna Achillesa. o pas EBU-EU polski pięściarz miał już boksować w miniony weekend, ale jego rywal wycofał się pod koniec października.

33-letni Tommasone, olimpijczyk z igrzysk z Rio de Janeiro, w przeszłości dzierżył już pas mistrza Unii Europejskiej oraz zdobywał pas WBA Inter-Continental. Włoch ostatni raz walczył w maju.

Europejska Unia Boksu wyznaczyła Carmine Tommasone (17-0, 5 KO) do walki z Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO) o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej.

Promotorzy pięściarzy otrzymali teraz czas na negocjacje daty i miejsca pojedynku. Jeśli rozmowy zakończą się fiaskiem, 27 listopada odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora walki.

Dla Łaszczyka będzie to drugi występ od czasu powrotu na ring po kontuzji ścięgna Achillesa. o pas EBU-EU polski pięściarz miał już boksować w miniony weekend, ale jego rywal wycofał się pod koniec października.

33-letni Tommasone w przeszłości dzierżył już pas mistrza Unii Europejskiej oraz zdobywał pas WBA Inter-Continental. Włoch ostatni raz walczył w maju.

Nie dojdzie do planowanej na 11 listopada walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej pomiędzy Kamilem Łaszczykiem (24-0, 8 KO) i Robertem Lakim (14-1-1, 8 KO).

Przetarg na organizację pojedynku wygrali promotorzy Węgra, jednak w ostatnich dniach wycofali się z tego projektu. Europejska Unia Boksu usunęła Lakiego ze swoich rankingów.

Polak został z kolei utrzymany na pozycji oficjalnego pretendenta do pasa EBU-EU i czeka na wyznaczenie nowego rywala. Łaszczyk, który kilka miesięcy temu doznał kontuzji ścięgna Achillesa, niedawno wrócił na ring na gali w Białymstoku.

Kamil Łaszczyk (24-0, 8 KO) nie był zadowolony ze swojego występu podczas wczoraj gali w Białymstoku. 26-latek wrócił na ring po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa i wygrał na punkty z Andreiem Nurczynskim.

- Na teraz mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z tej walki. Roczna przerwa jednak robi swoje, ja czułem się po niej zardzewiały. Za bardzo nastawiałem się na mocne pojedyncze ciosy, co sprawiało, że moje ataki były czytelne. Nie biłem z luzu i mówili mi o tym trenerzy w trakcie walki. Ciężko jednak wejść po takiej przerwie i od razu wrócić do najwyżej formy - mówi Łaszczyk.

- Pozostaje teraz wrócić na salę i trenować do kolejnych walk. Mam nadzieję, że moje następne pojedynki będą wyglądały lepiej - stwierdził pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions.

Najbliższy pojedynek Łaszczyk stoczy 11 listopada na Węgrzech. Stawką walki będzie tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi piórkowej, a Polak skrzyżuje rękawice z Robertem Makim.

Na gali w Białymstoku udanie na ring po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Kamil Łaszczyk (24-0, 8 KO). Podopieczny Fiodora Łapina pokonał na punkty Andreia Nurczynskiego (9-22-5, 7 KO) i 11 listopada będzie mógł stanąć do walki o pas mistrza Unii Europejskiej kategorii piórkowej z Robertem Lakim (14-1-1, 8 KO).

Na tej samej gali zwycięstwa zanotowali także Piotr Gudel (6-2-1, 1 KO), który zastopował Petra Ginę (7-36-2, 5 KO) i Paweł Wierzbicki (3-0, 2 KO), który wygrał na punkty z Aleksandrem Niachajczykiem (1-1).

Szczególnym wydarzeniem białostockiego wieczoru z boksem był występ Dariusza Snarskiego (33-32-2, 7 KO). Blisko 49-letni dinozaur polskich ringów zawodowych błysnął formę przed własną publicznością i efektownie rozprawił się z Richardem Walterem (6-8-1, 5 KO), teoretycznie (już po raz kolejny) kończąc karierę.

Kamil Łaszczyk (23-0, 8 KO) i Andrei Nurczynski (9-21-5, 7 KO) wnieśli po 58,4 kg podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Białymstoku. W sobotę pięściarze zmierzą się na dystansie sześciu rund.

Dla pięściarza grupy Sferis KnockOut Promotions będzie to powrót na ring po rocznej przerwie. W listopadzie podopieczny Fiodora Łapina stoczy walkę o mistrzostwo Unii Europejskiej wagi piórkowej.

Transmisja jutrzejszej gali w TVP Sport od godz. 18.50. Pozostałe wyniki ważenia:
Yuri Czumak (60,2 kg) - Aliaksandr Abramienka (62,2 kg)
Piotr Gudel (57 kg) - Petr Gina (57,4 kg)
Timur Kuzachmedow (63,1 kg) - Aliaksandr Staliarczuk (64,5 kg)
Dariusz Snarski (67,6 kg) - Richard Walter (65,6 kg)
Paweł Wierzbicki (101,2 kg) - Aliaksandr Niachaiczyk (116,3 kg)
Tomasz Mazur (66,5 kg) - Sergiej Guliakiewicz (66,6 kg)

Najnowsze komentarze