onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

W przyszły wtorek 27 marca na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejna konferencja prasowa zapowiadająca zaplanowaną na 25 maja Narodową Galę Boksu.

Podczas konferencji zostanie oficjalnie ogłoszony przeciwnik Mariusza Wacha (33-3, 17 KO). W spotkaniu z mediami wezmą udział także inni uczestnicy majowej imprezy, w tym Artur Szpilka (20-3, 15 KO) i Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO). 

Do tej pory organizatorzy gali anonsowali dwa starcia: Izuagbe Ugonoh kontra Fred Kassi (18-7-1, 10 KO) i Marcin Najman (15-4, 11 KO) kontra Artur Binkowski (16-5-3, 11 KO).

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

Pod koniec marca na PGE Narodowym odbędzie się kolejna konferencja prasowa przed zaplanowaną na 25 maja Narodową Galą Boksu. Podczas konferencji ogłoszone zostaną nazwiska rywali większości polskich pięściarzy.

Głównymi wydarzeniami majowej imprezy będą pojedynki z udziałem trzech czołowych polskich ciężkich - Mariusza Wacha (33-3, 17 KO), Artura Szpilki (20-3, 15 KO), Izuagbe Ugonoha (17-1, 14 KO) oraz walka Ewy Piątkowskiej (10-1, 4 KO) w obronie pasa WBC kategorii super półśredniej.

Ponadto między linami zaprezentują się: Rafał Jackiewicz (49-18-2, 22 KO), Robert Talarek (20-12-2, 13 KO) oraz Marcin Najman (15-4, 11 KO), który skrzyżuje rękawice z Arturem Binkowskim (16-5-3, 11 KO).

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

Marcin Najman, jeden z organizatorów Narodowej Gali Boksu, która odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym w Warszawie po raz kolejny zapytał kibiców o potencjalnego rywala dla Mariusza Wacha (33-3, 17 KO). Pięściarz  z Krakowa w stolicy stoczy swój pierwszy tegoroczny pojedynek, a wśród możliwych przeciwników wymienia się m.in. byłego mistrza świata wagi ciężkiej Bermane Stiverne'a oraz Roberta Heleniusa.

- Moi drodzy, raz jeszcze chciałbym poznać Waszą opinię. Jak oceniacie zestawienie Mariusz Wach vs. Robert Helenius? Rozmowy prowadzimy z kilkoma zawodnikami. W przypadku Mariusza nie jest łatwo, gdyż wszyscy ciężcy traktują go jako duże zagrożenie. Przypomnę, że Mariusz nigdy nie leżał na deskach, a ciosy proste ma bardzo nieprzyjemne - napisał w mediach społecznościowych Najman.

Dla Wacha występ na Narodowym będzie pierwszą walką od ubiegłorocznego pojedynku z Jarrellem Millerem. Podczas majowej imprezy kibice zobaczą w akcji także m.in. Artura Szpilkę, Izuagbe Ugonoha, Ewę Piątkowską i Rafała Jackiewicza.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

25 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Narodowa Gala Boksu, podczas której między linami zaprezentują się m.in. Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO), Mariusz Wach (33-3, 17 KO), Artur Szpilka (20-3, 15 KO), Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO), Rafał Jackiewicz (49-18-2, 22 KO), Robert Talarek (20-12-2, 13 KO) oraz Marcin Najman (15-4, 11 KO), który skrzyżuje rękawice z Arturem Binkowskim (16-5-3, 11 KO).

Galę swoją obecnością uświetni najbardziej znany anonser bokserski - legendarny Michael Buffer. - Będę w Warszawie po raz pierwszy i razem z żoną nie możemy się już tego doczekać. (...) Do zobaczenia 25 maja w Warszawie, to będzie wielki wieczór boksu - mówi Buffer w rozmowie z Jeffem Wojciechowskim.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

Trwają poszukiwania ciekawego rywala dla Mariusza Wacha (33-3, 17 KO), który na ring powrócić ma pojedynkiem na gali organizowanej 25 maja na PGE Narodowym.

Kolejnym pięściarzem rozpatrywanym w kontekście możliwego starcia z krakowskim olbrzymem jest były czempion wagi ciężkiej federacji WBC Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO). Notowany na 15 pozycji rankingu World Boxing Council mocno bijący Haitańczyk ostatnio bezskutecznie próbował odzyskać mistrzowskie trofeum w konfrontacji z Deontayem Wilderem.

W maju na PGE Narodowym oprócz Wacha między linami zaprezentują się m.in.: Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO), Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO), Rafał Jackiewicz (49-18-2, 22 KO), Robert Talarek (20-12-2, 13 KO) oraz Marcin Najman (15-4, 11 KO), który skrzyżuje rękawice z Arturem Binkowskim (16-5-3, 11 KO).

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

Marcin Najman oficjalnie potwierdził, że najbardziej znany na świecie ringowy anonser Michael Buffer wystąpi na Narodowej Gali Boksu organizowanej 25 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Rozmowy w tej sprawie toczyły się od kilku tygodni.

Michael Buffer do tej pory tylko raz pojawił się w Polsce, w 2011 roku przy okazji gali we Wrocławiu, gdzie wywoływał do ringu Witalija Kliczkę i Tomasza Adamka. 

W maju na PGE Narodowym między linami zaprezentują się m.in. Mariusz Wach (33-3, 18 KO), Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO), Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO), Rafał Jackiewicz (49-18-2, 22 KO) i Robert Talarek (20-12-2, 13 KO). 

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

25 maja na stadionie PGE Narodowym kolejną zawodową walkę stoczy Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO). Podczas tej samej gali zaboksuje także inny pięściarz z polskiej czołówki wagi ciężkiej Mariusz Wach (33-3, 18 KO). Okazuje się, że była propozycja, żeby Ugonoh i Wach zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku podczas gali w Warszawie.

- Ja uciąłem ten temat, ponieważ na razie nie chcę boksować z żadnym polskim pięściarzem. Nie wykluczam, że do takiego pojedynku dojdzie w przyszłości, ale przy tym konkretnym występie nie chciałem walczyć z żadnym Polakiem - mówi Ugonoh.

- Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, że do naszej walki w przyszłości dojdzie. Kibice na pewno chętnie by to zobaczyli, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość - komentuje z kolei Wach.

Nazwiska rywali z którymi zmierzą się Ugonoh oraz Wach podczas gali na Narodowym mają być oficjalnie potwierdzone w ciągu najbliższych tygodni. Na warszawskim stadionie walki stoczą również m.in. Ewa Piątkowska, Rafał Jackiewicz i Robert Talarek.

Marcin Najman, organizator Narodowej Gali Boksu, która odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym zdradził nazwiska kilku pięściarzy, z którymi aktualnie są prowadzone rozmowy w sprawie walki z Mariuszem Wachem (33-3, 18 KO). Wśród nich są m.in. Dmitrij Kudriaszow, Robert Helenius, Dereck Chisora oraz Bryant Jennings, który jest wśród tej grupy traktowany priorytetowo.

- Mamy porozumienie z Dmitrijem Kudriaszowem, który jest skłonny przejść na tę walkę do wagi ciężkiej. Mamy także wstępne porozumienie z Derekiem Chisorą. Ostatnio zgłosił się do nas obóz Roberta Heleniusa, z którym też podjęliśmy rozmowy. Skupiamy się jednak najbardziej na walce z Bryantem Jenningsem - powiedział Najman.

Dla Wacha będzie to powrót na ring po listopadowej porażce z Jarrellem Millerem. Na PGE Narodowym wystąpią także m.in. Izuagbe Ugonoh, Ewa Piątkowska, Robert Talarek oraz Rafał Jackiewicz. 

25 maja na gali organizowanej na Stadionie Narodowym kolejną walkę stoczyć ma Mariusz Wach (33-3, 17 KO). Jak zdradził organizator imprezy Marcin Najman, w tej chwili do walki z "Wikingiem" przymierzani są trzej zawodnicy, wszyscy zaliczani do światowej czołówki.

"Dla Mariusza Wacha na PGE Narodowy jeden z trzech: Bryant Jennings, Dereck Chisora, Dimitr Kudriashov." - napisał na Twitterze Najman.

Podczas majowej gali w ringu zaprezentują się także m.in. mistrzyni WBC Ewa Piątkowska (10-1, 4 KO), Rafał Jackiewicz (49-18-2, 22 KO), Robert Talarek (20-12-2, 13 KO) oraz Marcin Najman (15-4, 11 KO), który skrzyżuje rękawice z Arturem Binkowskim (16-5-3, 11 KO).

Najnowsze komentarze