Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


W walce wieczoru gali Rocky Boxing Night 10 Adrian Szczypior (8-0, 3 KO) pokonał Vladyslava Gelę (11-4, 6 KO) i sięgnął po pas międzynarodowego mistrza Polski wagi średniej.

Pozostałe wyniki gali w Kościerzynie:
Kewin Gruchała (8-0, 3 KO) pokonał Rafała Jackiewicza (51-29-3, 22 KO) przez nokaut techniczny po czwartej rundzie
Kajetan Kalinowski (2-0, 2 KO) pokonał Igora Jakubowskiego (3-2, 2 KO) przez nokaut w pierwszej rundzie
Kacper Meyna (6-1, 5 KO) pokonał Michała Bańbułę (13-33-5, 0 KO) jednogłośną decyzją sędziów (79-73, 78-74, 79-73)
Dominik Harwankowski (6-0, 2 KO) pokonał Dato Nanavę (10-18-1, 4 KO) jednogłośną decyzją sędziów (58-56, 58-56, 59-55)
Evander Rivera (5-0, 2 KO) pokonał Zazę Amiridze (10-19-1, 8 KO) przez TKO w pierwszej rundzie
Artur Bizewski (1-0) pokonał Pavlo Smolynskyiego (0-1) jednogłośną decyzją sędziów (39-35, 39-35, 39-35)

Add a comment

2 października na gali Rocky Boxing Night Kościerzynie dojdzie do długo przekładanej walki Rafała Jackiewicza (51-28-3, 22 KO) z Kewinem Gruchałą (7-0, 2 KO). 

Add a comment

Wielkie, bokserskie emocje wracają do Kielc. Już 4 września w Hali Legionów odbędzie się kolejna gala z cyklu Suzuki Boxing Night. Podczas wieczoru dojdzie do ciekawych pojedynków pomiędzy utalentowanymi zawodnikami na zasadach boksu olimpijskiego i zawodowego. Suzuki Motor Poland i Polski związek Bokserski zapraszają na galę Suzuki Boxing Night 7 PRO. W nadchodzącej odsłonie wydarzenia widzowie będą mogli po raz pierwszy oglądać trzy pojedynki na zasadach boksu zawodowego trwające sześć rund, a także osiem pojedynków na zasadach boksu olimpijskiego.

W walce wieczoru zmierzą się Rafał Jackiewicz (Mistrz Unii Europejskiej federacji EBU) oraz Bartosz Gołębiewski (Mistrz Polski Seniorów 2020). W dwóch pozostałych pojedynkach zawodowych wystąpią m.in. Daniel Adamiec (Mistrz Polski Seniorów 2020) oraz Mateusz Polski (brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku 2015). Oprócz tego podczas gali widzowie będą mogli zobaczyć finałowe walki Mistrzostw Polski Juniorów.

Ceremonia ważenia przed galą Suzuki Boxing Night 7 PRO rozpocznie się w piątek, 3 września o godzinie 17:00 w Hotelu Bińkowski w Kielcach. Transmisja na żywo z wydarzenia będzie dostępna na profilach społecznościowych Suzuki Boxing Night i Polskiego Związku Bokserskiego. Gala Suzuki Boxing Night 7 PRO rozpocznie się 4 września o godzinie 20:00 w Hali Legionów w Kielcach. Transmisja na żywo będzie dostępna w kanale TVP Sport. Bilety na wydarzenie są dostępne w serwisie eBilet (https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/boxing-night/)

Karta walk podczas gali Suzuki Boxing Night 7 PRO:
* Barbara Marcinkowska (Młodzieżowa Wicemistrzyni Świata, Kielce 2021) vs Oliwia Czerwińska (Mistrzyni Europy Kadetek 2021),
* Sandra Drabik (olimpijka Tokio 2021, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich 2015/2019) vs Wiktoria Rogalińska (Młodzieżowa Mistrzyni Polski 2020),
* Paweł Brach – (brązowy medalista Mistrzostw Europy 2021 do lat 22 oraz wicemistrz Polski seniorów 2020) vs Raznik Sargsyan,
* Dominik Kida (Mistrz Polski Seniorów 2020) vs Haidar Chager,
* Sebastian Wiktorzak (Mistrz Polski Seniorów 2019) vs Melvin Karimanowic,
* Mateusz Polski (brązowy medalista Igrzysk Europejskich, Baku 2015) vs Michał Bulik,
* Daniel Adamiec (Mistrz Polski Seniorów 2020) vs TBA,
* Bartosz Gołębiewski (Mistrz Polski Seniorów 2020) vs Rafał Jackiewicz (Mistrz Unii Europejskiej federacji EBU).

Add a comment

- Po walce z Łukaszem Staniochem była załamka, ale wiem, że w Kościerzynie mogę i muszę zaboksować dużo lepiej z Kewinem Gruchałą (7-0, 2 KO) - mówi ringowy profesor Rafał Jackiewicz (51-28-3, 22 KO), były Mistrz Europy i pretendent do tytułu Mistrza Świata IBF kategorii półśredniej. Do walki dojdzie 2 października na gali „Rocky Boxing Night“ organizowanej przez Krystiana Każyszkę. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

Od wielu miesięcy mówi się o pojedynku doświadczonego Rafała Jackiewicza z młodym i obiecującym Kewinem Gruchałą...
Rafał Jackiewicz: I wierzę, że wreszcie nic nie stanie na przeszkodzie, abyśmy stanęli naprzeciwko siebie w ringu. Mam nadzieję, że Kewin jest zdrowy i w dobrej formie, bo u mnie wszystko w porządku. Mówię o zdrowiu i nastawieniu do boksowania, bo w sprawach prywatnych jest fatalnie, ale nie o tym mieliśmy rozmawiać. Chciałbym zamazać plamę po porażce z Łukaszem Staniochem. Cóż mam dodać, była załamka, ale zawsze może być gorzej, lecz nie tym razem. Muszę się ogarnąć.

Miałbyś większe szanse na zwycięstwo gdyby do potyczki z Kewinem Gruchałą doszło ponad 1,5 roku, kiedy pierwotnie mieliście walczyć?
Byłem wtedy w gazie, miałem do zarobienia dobre pieniądze, chciałem pokazać młodemu Kewinowi jak boksuje doświadczony "Mistrzunio"... Później wiemy co się działo, pseudopandemia wszystko wywróciła do góry "jajami", a następnie Gruchała wybrał sobie innego rywala na powrót. Gaża od organizatora to jedna sprawa, ale jak zwykle zakładam się o forsę z różnymi ludźmi - ja twierdzę, że wygram, oni stawiają pieniądze na mojego przeciwnika. Jeśli zwyciężę to zarobię 100 procent początkowego wynagrodzenia.

Zwycięstwem z Kewinem Gruchałą zakończysz 20-letnią karierę na zawodowych ringach bokserskich?
Planowałem, że walka na gali Krystiana Każyszki będzie moim ostatnim poważnym pojedynkiem. Ale mimo 44 lat mam jeszcze ciekawe oferty, a że jak zwykle potrzebuję kasy, to pod koniec października mam zaplanowaną walkę z Bartkiem Grafką, a następnym pojedynkiem oficjalnie chcę zakończyć zbyt długą (hi hi - śmieje się Jackiewicz) karierę. Definitywnie chcę zamknąć rozdział pod nazwą „boks profesjonalny“ z końcem 2021 roku. W 2022 będą miał już 45 lat i zostaną mi cyrkowe pojedynki, jakieś walki typu freak fight, potyczki pokazowe, sparingowe itd.

Jak sobie wyobrażasz przebieg rywalizacji z niepokonanym Kewinem Gruchałą?
Sprawa jest prosta, JEB,JEB i Yti go home. Walka z Kewinem potrwa zakontraktowane 6 rund albo mniej… Jestem polskim rekordzistą w liczbie przeboksowanych rund, mam ich już aż 550. Potem jeszcze Bartek Grafka i ostatnia walka i łącznie będzie ok. 570.

Nowością jest informacja, że do walki z Kewinem będziesz przygotowywał się w Gdańsku.
Obecnie przebywam w Warszawie, prowadzę treningi w stolicy, rodzinnym Mińsku Mazowieckim czy też Pruszkowie, ale też jeżdżę po kraju i prowadzę seminaria szkoleniowe, najbliższe 22 sierpnia w Słupsku w Mazur Boxing, a tydzień później w Szczecinie na Festynie Charytatywnym. Z początkiem września przeprowadzka do Gdańska, gdzie będę odpowiedzialny za prowadzenie treningów bokserskich w nowo otwartym Fight Club Garda w dzielnicy Oliwa, przy ulicy Grunwaldzkiej 355. Zapraszam! Mój najbliższy rok będzie wyglądał następująco - od poniedziałku do czwartku prowadzę treningi w Gardzie, a od piątku do niedzieli na Mazowszu, gdzie mieszka troje moich dzieci i z którymi chcę mieć stały kontakt.

Do gali w Kościerzynie zostało półtora miesiąca...
Cały czas jestem w ruchu, nie ma dnia abym nic nie robił jako sportowiec. Są gorsze momenty, związane z problemami domowymi, ale wtedy muszę czymś się zająć jak najszybciej. Kiedy pracuję moja głowa inaczej funkcjonuje. A pomysłów i projektów mam sporo. Jestem w trakcie realizacji turnieju dla 8 chłopaków z poprawczaków. Najlepszy z nich, a może i więcej rozpocznie karierę zawodową. Podobną szansę chcę dać m.in. młodym wychowankom domów dziecka. Rozmawiam z wieloma firmami, bo część sportowa to jedno, a drugie sprawy organizacyjne, telewizyjne, marketingowe. Kolejny temat to fundacja "Tylko Walcz", która w moim zamyśle ma pomagać młodzieży, która poznała co to bieda, patologia itd. Wiem, że tacy sportowcy mogą wiele osiągnąć, ale trzeba im pomóc, aby mogli skupić się tylko na treningach. Tak więc, teraz walka z Kewinem Gruchałą i działam dalej.

Add a comment

Gorgoń na Polsat Boxing Night zmierzy się ze Staniochem

W pojedynku wieczoru piątkowej gali Babilon Promotion Łukasz Stanioch (6-0, 1 KO) zastopował w trzeciej rundzie Rafała Jackiewicza (51-28-3, 22 KO) po jednostronnej walce.

Niepokonany podopieczny Karola Chabrosa od początku górował dynamiką i aktywnością nad 44-letnim ex-czempionem Starego Kontynentu, który już w pierwszej rundzie padł na deski. Jackiewicz szybko pozbierał się po nokdaunie, jednak Stanioch nie odpuszczał i walka został przerwana w trzecim starciu po kolejnym liczeniu "Wojownika" i ponowieniu akcji przez szczecinianina. 

Wcześniej na tej samej gali boksujący dla Rycky Boxing Promotion Kubańczyk Yaniel Evander Rivera (2-0, 1 KO) pokonał na punkty ambitnego Daniela Rutkowskiego (0-2, 0 KO), zaś Igor Jakubowski (3-1, 2 KO) wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej odsłonie z Krzysztofem Włodarczykiem (0-1-1, 0 KO).

Add a comment