Patronat medialny


 


Jak dowiedział się Rafał Mandes z "Super Expressu", kontuzja żebra, z którą Fiodor Czerkaszyn przystąpił do sobotniej walki z Javierem Francisco Macielem, nie jest szczególnie groźna, choć pokrzyżuje najbliższe sportowe plany zawodnika KnockOut Promotions. 

Badania przeprowadzone u pięściarza z Charkowa wykazało, że złamane żebro goi się prawidłowo. Czerkaszyna czekają jednak dwa tygodnie odpoczynku od treningów, co oznacza, że nie będzie mógł wystąpić na kwietniowej gali DAZN w Stanach Zjednoczonych.

Dla Czerkaszyna zwycięski bój z Macielem był pierwszym występem po rocznej absencji. Wygrana pozwoliła "Magikowi" awansować na 15. pozycję w światowym rankingu kategorii średniej.

Więcej na stronach "Super Expressu" >> 

 

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) awansował na piętnaste miejsce w światowym rankingu wagi średniej portalu statystycznego Boxrec.com. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 14, 25-letni pięściarz wygrał na punkty z Javierem Francisco Macielem.

Po walce okazało się, że Czerkaszyn do pojedynku przystępował z pękniętym żebrem. Dla pięściarza grupy KnockOut Promotions był to powrót na ring po rocznej przerwie. Jedynym Polakiem, który wyprzedza Czerkaszyna w tym zestawieniu jest Maciej Sulęcki, który zajmuje dwunaste miejsce.

Awans po sobotniej wygranej zaliczył także Mateusz Tryc (11-0, 6 KO). Pięściarz z Wyszkowa po wygranej z niepokonanym wcześniej Jorge Luisem Garbeyem znalazł się na 52. pozycji w rankingu najlepszych pięściarzy świata wagi super średniej Boxrec.com.

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Javiera Francisco Maciela (33-11, 23 KO) w walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 14 w Hotelu Warszawianka. Po finałowym gongu sędziowie punktowali 98-92 i dwukrotnie 100-90 dla Czerkaszyna.

Pięściarz grupy KnockOut Promotions wracał na ring po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. 25-latek przeszedł w tym czasie m.in. operację prawej dłoni. Pierwsze rundy pojedynku były prowadzone w spokojnym tempie. Czerkaszyn bazował na pracy nóg oraz lewym prostym, którym ustawiał polującego na kontry rywala. Argentyńczyk próbował trafić, kiedy jego przeciwnik wchodził w półdystans, jednak polsko-ukraiński pięściarz był czujny w defensywie.

W drugiej połowie walki Czerkaszyn podkręcił tempo i zdecydowanie zepchnął do obrony Maciela. 25-latek pewnie wygrywał kolejne rundy, jednak nie mógł na dobre przełamać defensywy Argentyńczyka, który do końca pozostawał niebezpieczny. Maciel nie dawał po sobie także poznać, że ciosy przeciwnika robią na nim wrażenie.

Czerkaszyn po raz drugi w karierze przeboksował dystans dziesięciu rund. Dla Maciela, który w przeszłości boksował o mistrzostwo świata wagi średniej, była to piąta kolejna porażka.

 

 

Add a comment

Już dziś kolejna gala KnockOut Boxing Night. W pojedynku wieczoru Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO). Na karcie walk także niepokonani Mateusz Tryc (10-0, 6 KO), którego przetestuje Kubańczyk Jorge Luis Garbey (6-0-1, 3 KO), efektownie boksujący Rafał Wołczecki (2-0, 2 KO) oraz doświadczony Marek Matyja (18-2-2, 8 KO).

Obstawiaj wyniki walk bokserskich w eWinner >>

Add a comment

Trwa dopinanie formalności niezbędnych, by Maciej Sulęcki (29-2, 12 KO) mógł wylecieć do USA i 24 kwietnia w El Paso w Teksasie zmierzyć się z Jaime Munguią (36-0, 29 KO). Tymczasem okazuje się, że na gali organizowanej przez Oscara De La Hoyę wystąpić może jeszcze drugi zawodnik grupy KnockOut Promotions. 

Jak zdradził Andrzej Wasilewski w rozmowie z TVP Sport, istnieje szansa, by na undercardzie imprezy z udziałem "Stricza" zaboksował także Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO), którego w sobotę na gali KnockOut Boxing Night 14 zmierzy się z Javierem Francisco Macielem (33-10, 23 KO). 

Jeśli ostatecznie uda się doprowadzić do starcia Sulęckiego z Munguią, prawdopodobnie będzie ono miało status finałowego eliminatora WBC w kategorii średniej. Pewne jest natomiast, że Sulęcki zakończył trenerską współpracę z Piotrem Wilczewskim, powracając do Pawła Kłaka.

Add a comment

Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) był nieznacznie cięższy od Javiera Francisco Maciela (33-10, 23 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Knockout Boxing Night 14 w Hotelu Warszawianka w Serocku. Czerkaszyn ważył 73,6 kg, zaś Argentyńczyk 73,5 kg.

Dla 25-letniego pięściarza grupy KnockOut Promotions będzie to powrót na ring po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Maciel po raz ostatni boksował w listopadzie. Transmisja gali od godz. 21 w TVP Sport, walka wieczoru na żywo także w TVP 1 od godz. 23.35.

Pozostałe wyniki ważenia:
Mateusz Tryc (77,2 kg) - Jorge Luis Garbey (76,1 kg)
Marek Matyja (79,7 kg) - Bartłomiej Grafka (79,6 kg)
Rafał Wołczecki (72,4 kg) - Dmytro Bohdanow (71,2 kg)
Damian Zeidler (88,9 kg) - Jakub Martys (86,2 kg)
Maciej Marchel (51,8 kg) - Daniel Jesiotr (51,9 kg)

Add a comment

Pochodzący z Ukrainy, ale posiadający polskie obywatelstwo Fiodor Czerkaszyn wystąpi w walce wieczoru sobotniej gali KnockOut Boxing Night 14 w hotelu Warszawianka. Jego rywalem będzie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej Javier Francisco Maciel, a wszystko pokaże Telewizja Polska (w innych walkach wystąpią m.in. Mateusz Tryc i Marek Matyja). Jeśli Czerkaszyn wygra, wkrótce może ruszyć do USA.

- Poczekajmy na walkę i jej rozstrzygnięcie - mówi promotor Polaka Andrzej Wasilewski, ale przyznaje, że kolejne kroki są już wstępnie planowane.

- Mamy pomysł, żeby częściowo skierować jego karierę na amerykańskie tory. Oczywiście wiemy, że Fiodora żona mieszka w Polsce, a on sam jest też mocno związany z naszym krajem. Pytanie więc czy pojedzie najpierw na cztery czy sześć tygodni czy od razu na kilka miesięcy. Nie mamy sztywnego planu. Po pierwsze, jest pandemia, po drugie, są specyficzne sprawy związane z rynkiem amerykańskim. Niektóre stany są otwarte, inne wciąż zamknięte. Jest dużo mniej gal bokserskich - tłumaczy promotor.

- Kilka razy się rozczarowaliśmy. Z reguły im bardziej znany, tym większy leń. Założenie jest takie, że jeśli od razu nie ma kolejnej walki, to leci na Florydę lub Nowego Jorku i zobaczymy. Fiodor ma kontakt ze wszystkimi mistrzami pochodzącymi z Ukrainy i Rosji, a dzisiaj to armia ludzi. Możliwe więc, że to on sam dobierze sobie kogoś, z kim chciałby pracować. Jest młody, ale bardzo świadomy - mówi szef KnockOut Promotions.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>

 

Add a comment

Środowisko pięściarskie dostrzega w nim talent na niespotykaną w Polsce skale. Pseudonim "Magik" oddaje potencjał, jaki drzemie w niepokonanym Fiodorze Czerkaszynie (16-0, 11 KO). W sobotę podczas gali Knockout Boxing Night 14 po raz pierwszy wystąpi w głównej walce wieczoru, a jego rywalem będzie Argentyńczyk Javier Francisco Maciel (33-10, 23 KO). – Poczułem tęsknotę za Polską. Z żoną wracamy jak do domu – opowiada w rozmowie z TVP Sport.

Po raz pierwszy wystąpisz w głównej walce wieczoru gali Knockout Boxing Night, stając naprzeciw Argentyńczyka Javiera Francisco Maciela. W boksie zawodowym taki moment jest jednym z kamieni milowych, kolejnym krokiem dla kogoś ze szczególnym potencjałem.To będzie wyjątkowa chwila?
Fiodor Czerkaszyn: Bardzo się cieszę i szczególnie mnie to motywuje. Dziękuję Telewizji Polskiej i swojemu promotorowi, Andrzejowi Wasilewskiemu. "Next step" w mojej karierze, tym bardziej chcę efektownie pokonać Maciela. Nie boksowałem przez rok, ale jestem spokojny, bo pojawił się we mnie znowu bokserski głód. Rok bez walki nie oznacza roku bez pracy. Byłem w trakcie procesu treningowego. Widzę, że ludzie w Polsce kochają boks i potrzebują emocji. Jestem również wdzięczny kibicom, którzy doceniają umiejętności pięściarskie, nie patrząc na narodowość. Bardzo się cieszę, że kibice mają normalne podejście.

Zakończyłeś współpracę z Fiodorem Łapinem, a twoim nowym trenerem został Ukrainiec Roman Semeniszyn. Jak spędziliście przygotowania do sobotniej walki?
Byliśmy dwa tygodnie w Kijowie, gdzie trenowałem na obozie z kadrą narodową. Potem byliśmy kolejne tygodnie we Lwowie, mieście rodzinnym trenera. Tam mieliśmy obóz siłowo-wytrzymałościowy. Nowe jest zawsze fajne, powtarzam to. Jak to wyjdzie w ringu? Przekonamy się. Spodobał mi się ten nieco inny styl boksowania. Trener ma doświadczenia amatorskie i można z tego wiele wyciągnąć. Słynna praca nóg, akcent na defensywę, schodzenie z linii i wyprowadzenia szybkich ciosów z dużą intensywnością. To były dobre przygotowania z fajnym planem. Ostatnie cztery tygodnie spędziliśmy w Polsce, tu zacząłem sparować na wysokich obrotach. W Warszawie byłem pod okiem jego syna, również Romana. Wszystkie sparingi i treningi oceniał starszy szkoleniowiec, który otrzymywał materiały wideo. Dużo rozmawialiśmy o tym, kiedy dokręcić tempo, kiedy trochę zwolnić. Moje samopoczucie było tematem rozmów. Wyglądało to poważnie.

Coraz więcej mówi się o twoim wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, a informację potwierdza promotor Andrzej Wasilewski i Jacek Szelągowski z Knockout Promotions. To daje ci dodatkową motywację?
Oczywiście, jest ekstra motywacja. Zmieniłem trenera, wracam po przerwie, jest głód boksu, a to wszystko daje mi kopa. W mojej głowie siedzi tylko zwycięstwo. W grudniu byłem załamany, bo zachorowałem na koronawirusa i nie mogłem zaboksować. Już wtedy mieliśmy spotkać się z Macielem. Kiepsko się czułem mentalnie, bo miałem za sobą naprawdę ciężkie przygotowania i chciałem wyjść do ringu za wszelką cenę. Teraz druga próba.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Add a comment