Patronat medialny


 


Adam Balski (16-2, 9 KO) dał się zapamiętać brytyjskim fanom boksuj dzięki ringowej wojnie z Alenem Babicem (11-0, 10 KO). Nic więc dziwnego, że Eddie Hearn ma już konkretny pomysł na kolejną walkę Polaka na Wyspach... 

Add a comment

Adam Balski (16-2, 9 KO) i Alen Babic (11-0, 10 KO) skradli wczoraj show w londyńskiej O2 Arena, serwując widzom dziesięć rund ringowego thrillera. Pod wrażeniem rywalizacji Polaka i Chorwata był cały bokserski świat.

Największy portal pięściarski Boxingscene o wczorajszym pojedynku pisze tak: "Walka Babica z Balskim miała prawie wszystko. Zaczęło się od totalnej wymiany ognia i nokdaunu, potem pięściarze z wyczerpania utknęli w pacie, by w końcu wykazać się oszałamiającą odwagę i odpornością. Był nieprzepisowy cios, który prawie zmienił losy pojedynku i dramatyczne zakończenie. Czasem było też i sporo umiejętności". 

Hasło "Babic" wczoraj na brytyjskim Twitterze było najczęściej wyszukiwanym słowem. Nic dziwnego, bo o występie Chorwata przeciw Balskiemu pisały ważne persony pięściarskiego środowiska. Wybrane wpisy poniżej. 

Eddie Hearn: "Co za WOJNA!". Tony Bellew: "Jeszcze DŁUGO nie zobaczycie lepszej 10-rundowej walki w wadze bridger!". Dan Rafael: "Żadne zaskoczenie - Babic vs Balski to cholerna wojna". 

Add a comment

Adam Balski (16-2, 9 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Alenem Babicem (11-0, 10 KO) podczas gali w Londynie. Sędziowie po dziesięciu rundach punktowali 95-93 i dwukrotnie 97-91 dla Chorwata, który zdobył pas WBC Silver wagi bridger.

Pojedynek zaczął się od mocnego uderzenia Polaka, który w pierwszej rundzie posłał rywala na deski po ciosie z lewej ręki. Chorwat szybko przełamał kryzys i w kolejnych rundach zaczął naciskać na Balskiego.

Babic w swoich atakch był schematyczny, a jego obszernie bite ciosy sierpowe rzadko dochodziły do celu. Polak skutecznie się bronił, jednak rzadko kontrował i przez swoją nieaktywność przegrywał większość rund z agresywnie boksującym Chorwartem.

Babic w ósmej rundzie kilka razy mocniej trafił, jednak tym razem to Balski przetrwał kryzys. Polak sekundę po gongu kończącym dziewiąte starcie trafił mocnym prawym sierpowym, po którym pięściarz z Bałkanów miał problemy z trafieniem do narożnika. Pięściarz z Kalisza został za to ukarany minusowym punktem.

W dziesiątym starciu Balski odważnie ruszył do przodu i polował na wygraną przed czasem. Babic jednak przetrwał napór rywala, a potem sam próbował mocniej zaatakować. Osatatecznie po dziesięciu rundach sędziowie wskazali na wygraną Chorwata, który po raz pierwszy przeboksował pełen dystans.

Add a comment

Platforma DAZN umożliwi oglądanie dzisiejszej gali w Londynie z polskim komentarzem. Za mikrofonem zasiądą Janusz Pindera i Grzegorz Proksa. Jedną z głównych atrakcji będzie pojedynek o pas WBC Silver w wadze bridger pomiędzy Adamem Balskim (16-1, 9 KO) i Alenem Babicem (10-0, 10 KO).

Dla Polaka będzie do debiut w kategorii do 101 kilogramów. Pięściarz grupy KnockOut Promotions po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając na punkty z Wadymem Nowopaszynem.

Główną atrakcją sobotniej gali będzie pojedynek pomiędzy niepokonanym zawodnikiem wagi półciężkiej Joshuą Buatsim (15-0, 13 KO) i Craigiem Richardsem (17-2-1, 10 KO). Kibice zobaczą także pojedynek o pasy WBC i IBF wagi super lekkiej pomiędzy Chantelle Cameron i Victorią Bustos. 

Add a comment

W sobotę w londyńskiej O2 Arenie Adam Balski (16-1, 9 KO) skrzyżuje rękawice z niepokonanym Chorwatem Alenem Babiciem (10-0, 10 KO), a stawką pojedynku będzie tytuł WBC Silver nowej kategorii wagowej bridger (do 101,6 kg). Pięściarz z Kalisza przeszedł bardzo długą i krętą drogę, zanim doczekał się wymarzonej, zagranicznej walki.

Łączysz treningi z pracą. W przeszłości pracowałeś m.in. w myjni samochodowej i jako kurier.
Adam Balski: Jestem do tego przyzwyczajony, nie umiem siedzieć w domu i nic nie robić. Kiedyś mieszkałem przez dwa lata w Anglii i to wtedy do tego przywykłem. Od rana do wieczora byłem w pracy, a potem szedłem na trening. Po powrocie do Polski było tak samo. Zamiast siedzieć przed telewizorem wolę iść do pracy.

Czym zajmowałeś się w Anglii?
Głównie pracowałem przy przeprowadzkach, ale byłem tam też kierowcą. Zaczynałem jednak na budowie, jak wielu Polaków w Anglii. Fajnie wspominam ten czas i cieszę się, że teraz wróciłem, ale już jako pięściarz.

W 2020 roku przeszedłeś z grupy Tymex do KnockOutu. Z perspektywy czasu, żałujesz? A może żałujesz, że nastąpiło to tak późno?
Zawsze powtarzam, że wszystko jest zapisane u Góry, tak widocznie musiało być. 15 lat temu przyszedłem na ul. Petofiego, bo chciałem sobie zrobić zdjęcie z zawodowymi pięściarzami, a dzisiaj ćwiczę z nimi na jednej sali. Dla mnie to spełnienie marzeń, że mogę trenować z takimi zawodnikami, jak Michał Cieślak, czy Krzysztof Głowacki. Dzięki temu dwa razy więcej się uczę i czuję, że idę do przodu. Jestem za to wdzięczny.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Add a comment

Adam Balski (16-1, 9 KO) i Alen Babic (10-0, 10 KO) zmieścili się w limicie wagi bridger podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Polak ważył 95,3 kg, zaś Chorwat 94,5 kg. Stawką pojedynku będzie wakujący pas WBC Silver. Transmisja w serwisie streamingowym DAZN. Walka Balski - Babic ma rozpocząć się w sobotę ok. godz. 21.00 czasu polskiego.

 

Add a comment