Patronat medialny


 


Eddie Hearn zdradził, że w ostatnich dniach otrzymał z kilku krajów oferty organizacji walki Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO) z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Pojedynek może odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku w jednym z krajów Bliskiego Wschodu.

W ostatnich miesiącach szef Matchroom Boxing prowadził rozmowy w tej sprawie wyłącznie z inwestorami z Arabii Saudyjskiej, którzy ostatecznie nie sfinalizowali sprawy. Teraz brytyjski promotor patrzy w innych kierunkach i patrzy na zakończenie rozmów w dużym optymizmem.

- Obie strony chcą tej walki. Kibice chcą tej walki i jest też pare krajów, które bardzo by chciałby zorganizować taki pojedynek. Rozmawiamy, idziemy do przodu i chcielibyśmy, żeby w lutym lub marcu ta walka w końcu się zmaterializowała - powiedział Hearn.

Wcześniej obaj pięściarze prawdopodobnie stoczą walki z innymi rywalami. Joshua ma wrócić na ring w grudniu, zaś Wilder trenuje do pojedynku, który ma odbyć się w listopadzie w USA.

Add a comment

Frank Warren twierdzi, że w najbliższym czasie nie ma szans na organizację w Arabii Saudyjskiej walki Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO) z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) i proponuje AJ-owi pojedynek z Danielem Dubois (19-2, 18 KO).

- To byłaby w Wielkiej Brytanii świetna walka. Ludzi kupiliby bilety, żeby przekonać się, kto jest większym puncherem i kto ma większe serce - powiedział promujący "DDD" szef grupy Queensberry Promotions.

- To by się sprzedało wszędzie. I zanim zaczniecie hejtować - to starcie pokazałoby, kto ma większy charakter, kto potrafi zacisnąć zęby. To by się sprzedało - to duża walka! - ocenił Warren.

Daniel Dubois w swoim ostatnim występie przegrał przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie z Oleksandrem Usykiem. Stawką potyczki były pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Anthony Joshua między liny powrócić ma w grudniu.

Add a comment

Frank Smith z Matchroom Boxing oświadczył, że póki co szanse na organizację walki Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO) z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) w Arabii Saudyjskiej zmalały bardzo znacząco.

- Długo rozmawialiśmy ze Skill Challenge, ale wydaje mi się mało prawdopodobne, byśmy mieli te rozmowy kontynuować. Wierzę, że nadal obie strony tej walki chcą, jednak myślę, iż negocjacje ze Skill Challenge do niczego więcej już nie doprowadzą - oświadczył CEO grupy Eddiego Hearna.

Aktualnie najbardziej realne wydaje się, że Joshua wróci na ring w grudniu w Londynie pojedynkiem z nieco słabszym rywalem, a do konfrontacji z Wilderem dojdzie ewentualnie wiosną, być może w Las Vegas.

Add a comment

Manuel Charr (24-4, 20 KO), który kilka dni temu bez walki ponownie zasiadł na tronie "zwykłego" mistrza WBA wagi ciężkiej, twierdzi, że Anthony Joshua (25-3, 22 KO) nie jest jeszcze mentalnie gotowy na pojedynki z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) czy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

- On w tym momencie jest rozbity psychicznie i to widać - mówi "Diamentowy Chłopak" w wywiadzie dla SecondsOut. - Najpierw został znokautowany przez Ruiza, potem przyszły dwie porażki z Usykiem, on teraz potrzebuje czasu, nie jest gotów na Fury'ego. 

- Joshua potrzebuje teraz pięciu czy sześciu walk, by znów stać się sobą. Jeśli wyjdzie do Wildera, to może być jego koniec w boksie. On nie jest gotów ani na Wildera ani na Fury'ego ani na mnie! - twierdzi Charr, który jako świeżo upieczony "zwykły" czempion musi stoczyć pojedynek w obowiązkowej obronie tytułu z Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO), a później chciałby stanąć naprzeciw Fury'ego.

Add a comment

Frank Smith z grupy Matchroom Boxing zdradził, że z każdym dniem maleją szanse na doprowadzenie do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Brytyjczyk wróci na ring w grudniu z innym rywalem.

- W najbliższych dniach spotkamy się z obozem Joshuy i ustalimy, z kim będziemy rozmawiać w kontekście walki w grudniu. Niewykluczone, że jego występ przesunie się na styczeń, ale na razie myślimy o ostatnich dniach przed grudniowymi świętami - mówi Smith.

Grupa Matchroom nie rezygnuje z planu walki z Wilderem, jednak niewykluczone, że na ten pojedynek trzeba będzie poczekać do połowy przyszłego roku.

W grudniu Joshua mógłby stoczyć trzecią walkę z Andym Ruizem Jr. Pierwszą konfrontację wygrał przed czasem Meksykanin, zaś w rewanżu Brytyjczyk triumfował na pełnym dystansie.

Add a comment

Eddie Hearn zadeklarował, że jeśli fiaskiem zakończą się rozmowy na temat walki Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO) z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) w Arabii Saudyjskiej, gotów jest ją zorganizować w innym kraju.

Szef grupy Matchroom Boxing jako gospodarza hitowego starcia widziałby Londyn lub Las Vegas. Pojedynek według Hearna mógłby się odbyć wiosną przyszłego roku i niewykluczone, że jego stawką byłby status obowiązkowego pretendenta WBC wagi ciężkiej. 

Wcześniej Joshua miałby stoczyć jeszcze jedną walkę w Wielkiej Brytanii 21 grudnia, oczywiście w przypadku braku zainteresowania Saudyjczyków bojem AJ-a z Wilderem.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził, że rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) zwolniły, a sam pojedynek dwóch byłych mistrzów świata wagi ciężkiej stanął pod dużym znakiem zapytania.

Początkowo planowano, że walka odbędzie się w grudniu na gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej. Następnie data wydarzenia przesunęła się na styczeń, a później pojawiły się jeszcze późniejsze terminy. Pomimo ustalonych warunków finansowych, pięściarze nie podpisali kontraktów na pojedynek.

- Sprawy nie poruszają się do przodu. Wygląda na to, że osoby, które zarządzają boksem w Arabii Saudyjskiej zmieniły trochę swoje podejście i być może wolą organizować takie wydarzenia jak pojedynek Tysona Fury'ego z Francisem Ngannou - powiedział Hearn.

W tej sytuacji Joshua może wrócić na ring 21 grudnia, jednak prawdopodobnie nie będzie to pojedynek na Wyspach Brytyjskich. W gronie potencjalnych rywali znaleźli się Andy Ruiz Jr i Filip Hrgovic.

Add a comment

Eddie Hearn przyznał w wywiadzie dla Boxing Social, że rozmowy na temat walki pomiędzy Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) "idą bardzo wolno".

Obozy pięściarzy czekają aktualnie na akceptację warunków finansowych ze strony inwestorów z Arabii Saudyjskiej, którzy mają zapłacić za hitowe starcie.

Wcześniej Hearn zadeklarował, że jeśli negocjacje dotyczące potyczki AJ-a z "Bronze Bomberem" będą się przeciągać, Brytyjczyk wyjdzie do ringu 21 grudnia z innym oponentem.

Add a comment

Dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua (26-3, 23 KO) może stoczyć kolejną walkę 21 grudnia podczas gali organizowanej na Wyspach Brytyjskich. Ten scenariusz jest możliwy, jeśli planowany na styczeń pojedynek z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) przesunie się w czasie.

Joshua w ostatnim zawodowym występie wygrał przed czasem z Robertem Heleniusem, w którego organizmie wykryto obecność niedozwolonych środków dopingujących. W tym roku Brytyjczyk pokonał także na punkty Jermaine'a Franklina. Wilder w tym roku nie boksował, ale zapowiada powrót na ring w październiku.

Walka Joshua - Wilder ma odbyć się w Arabii Saudyjskiej. Warunki finansowe tego pojedynku zostały już ustalone, jednak wciąż nie potwierdzono daty wydarzenia. 

Add a comment

Agencja antydopingowa VADA poinformowała, że wszystkie kontrole przeprowadzone u Anthony'ego Joshuy (26-3, 23 KO) przy okazji walki z Robertem Helenisuem (32-4, 21 KO) dały wynik negatywny.

Nieco ponad tydzień temu okazało się, że na dopingu wpadł Helenius, który w roli rywala AJ-a zastąpił Dilliana Whyte'a... złapanego na dopingu.

Anthony Joshua między liny powrócić ma na przełomie stycznia i lutego w Arabii Saudyjskiej, gdzie jego oponentem miałby być Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO).

Add a comment

Grupa Matchroom Boxing poinformowała dziś, że badanie antydopingowe przeprowadzone u Roberta Heleniusa (32-4, 21 KO) przed walką z Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) dało wynik pozytywny. 

Na razie nie ujawniono, obecność jakiej substancji stwierdzono w organizmie Fina. Wiadomo jedynie, że kontrola realizowana przez agencję VADA została wykonana 11 sierpnia czyli dzień przed pojedynkiem. 

Helenius starcie z Joshuą przegrał przez nokaut w siódmej rundzie. "Nordycki Koszmar" w roli rywala AJ-a zastąpił w ostatniej chwil Dilliana Whyte'a, którego... złapano na dopingu.

Add a comment

Anthony Joshua zdradził, że inwestorzy z Arabii Saudyjskiej ponownie myślą o tym, aby podczas tej samej gali doprowadzić do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) oraz pojedynku unifikacyjnego pomiedzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

- Ich celem jest doprowadzenie do tych dwóch walk na jednej gali. To byłoby wspaniałe wydarzenie - powiedział Brytyjczyk w rozmowie ze Sky Sports.

Według ostatnich doniesień, najbardziej prawdopodobny termin walki Joshua - Wilder to 29 stycznia. Niewykluczone jednak, że wydarzenie zostanie przesunięte na luty.

Add a comment

W opinii Eddiego Hearna już niebawem kibice powinni doczekać się oficjalnego ogłoszenia świetnie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (26-3, 23 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO).

- Myślę, że będzie to dogadane w ciągu dwóch-trzech tygodni - ocenił promotor AJ-a w wywiadzie dla FightHub TV. - Byłem w Arabii Saudyjskiej dwukrotnie, by negocjować ten pojedynek, mieliśmy też trzy spotkania w Londynie. Nie robiłem tego dla żartów. Instrukcje, jakie dostałem od Joshuy brzmią: chcę walki z Wilderem! Ten pojedynek nie odbędzie się tylko wtedy, jeśli Arabia Saudyjska za niego nie zapłaci. 

- Z tego co słyszałem bezpośrednio od menadżera Wildera Shelly Finkela, oni też są na tak. My również jesteśmy na tak, teraz trzeba tylko podpisać kontrakty i przejść przez wszystkie procedury - dodał Hearn.

Co ciekawe, w świetle ostatnich wydarzeń nie jest wykluczone, że walka Joshuy z Wilderem, do której dojść miałoby w pierwszym kwartale 20224 roku, może mieć status finałowego eliminatora federacji WBC.

Add a comment

David Price przestrzega, by nie odbierać przedwcześnie szans Antony'emu Joshui (26-3, 23 KO) w ewentualnym pojedynku na szczycie wagi ciężkiej z Deontayem Wilderem (43-3-1, 42 KO).

- Joshuy na pewno nie można skreślać - przekonuje brązowy medalista olimpijski z 2008 roku. - On ma coś, czego nie ma Wilder czyli mocne uderzenie z bliska, od zwarcia do półdystansu. W tych aspektach zawsze będzie górował na Wilderem i chyba nad większością ciężkich, jeśli nie wszystkimi. 

- Jego podbródek, lewy i prawy sierp zapewniły mu tyle dewastujących nokautów na początku kariery i mogą one zrobić też krzywdę Deontayowi Wilderowi - ocenia Price i dodaje: - Oczywiście, bazując na ostatnich występach należałoby faworyzować Wildera, ale on jednak ma za sobą trzy wyczerpujące walki z Furym, które mogły mu coś odebrać. Nie było tego widać z Helenisuem, bo walka skończył się w pierwszej rundzie, ale po 3,4 czy 6 rundach z AJ-em możemy zauważyć już jakieś symptomy, przekonamy się!

Pojedynek Deontaya Wildera z Anthonym Joshuą, który odbyć ma się w Arabii Saudyjskiej, negocjowany jest już od wielu miesięcy. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że ma do niego dojść w styczniu lub lutym 2024 roku.

Add a comment

28 stycznia lub 4 lutego to według Eddiego Hearna dwa potencjalne terminy walki pomiędzy Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) i Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Pojedynek byłych mistrzów świata wagi ciężkiej ma odbyć się na gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej.

- Mamy wszystko ustalone z obu stron. Joshua zgodził się na wszystko, Wilder zgodził się na wszystko. Do tej walki nie dojdzie tylko w sytuacji, w której Saudyjczycy nagle się rozmyślą i wycofają swoją ofertę finansową - powiedział szef Matchroom Boxing.

- Najbardziej prawdopodobną datą na dzisiaj wydaje się koniec stycznia, ale niewykluczone, że pojedynek zostanie przesunięty na początek lutego. Wszystko zależy od tego, czy Wilder jeszcze w tym roku zaboksuje - dodał Hearn.

Podczas gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej ma także dojść do walki Oleksandra Usyka z Filipem Hrgovicem. Dla Ukraińca będzie to obowiązkowa obrona tytułu mistrza świata federacji IBF.

Add a comment

Choć Anthony Joshua (26-3, 23 KO) nie zachwycił w zwycięskim pojedynku z Robertem Heleniusem, jest przekonany, że z ewentualnej konfrontacji z Deontayem Wilderem (43-3-1, 42 KO) wyjdzie zwycięsko.

- To będzie partia szachów, a ja odbiorę Wilderowi jego największe atuty. Nie zamierzam stać w ringu z wystawioną szczęką, czekając, aż mnie trafi. Zniweluję jego atrybuty, to będzie dla niego na pewno duże wyzwanie - oświadczył AJ.

Według Eddiego Hearna rozmowy na temat organizacji pojedynku Joshua - Wilder przebiegają pomyślnie. Do walki dojść ma w styczniu w Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

W walce wieczoru gali w Londynie Anthony Joshua (26-3, 23 KO) znokautował w siódmej rundzie Roberta Heleniusa (32-4, 21 KO).

Pojedynek początkowo nie układał się po myśli AJ-a, który miał problem ze skróceniem dystansu i boksował bardzo ostrożnie. Brytyjczyk zainkasował też kilka mocnych lewych prostych od fińskiego rywala. 

W miarę upływu czasu Helenius zaczął jednak słabnąć i w siódmym starciu Joshua wypalił potężnym prawym, ciężko nokautując zakontraktowanego w trybie "last minute" przeciwnika.

Add a comment

Najwcześniej o godz. 23.00 do ringu wejdą Anthony Joshua (25-3, 22 KO) i Robert Helenius (32-4, 21 KO). Pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi ciężkiej z byłym mistrzem Europy będzie główną atrakcją gali organizowanej w Londynie.

Główna część karty walk rozpocznie się o godz. 20.00 od pojedynku z udziałem Campbella Hattona. W co-main evencie kibice zobaczą walkę pomiędzy Dereckiem Chisorą (33-13, 23 KO) i Geraldem Washingtonem (20-5-1, 13 KO), zaś wcześniej odbędzie się także pojedynek Filipa Hrgovica (15-0, 12 KO) z Demseyem McKeanem (22-0, 14 KO).

Walka Joshua - Helenius została zakontraktowana na dwanaście rund. Transmisja wydarzenia w serwisie streamingowym DAZN.

Add a comment

Anthony Joshua (25-3, 22 KO) i Robert Helenius (32-4, 21 KO) stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Brytyjczyk wniósł 113,4 kg, zaś "Nordycki Koszmar" 113 kg. Fin na kilka dni przed pojedynkiem zastąpił Dilliana Whyte'a, który zaliczył wpadkę dopingową. Transmisja wydarzenia w serwisie streamingowym DAZN.

Add a comment

Bukmacherzy nie dają większych szans zakontraktowanemu w trybie "last minute" Robertowi Heleniusowi (32-4, 21 KO) w sobotniej walce z Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO).

Za jednego dolara postawionego w przypadku zwycięstwa dwumetrowego Fina wygrać można aż 12 dolarów, podczas gdy kurs na wygraną Brytyjczyka wynosi zaledwie 1,07.

W Polsce bezpośrednią transmisję z gali w Londynie, na której dojdzie także do walk Filip Hrgovic - Demsey McKean i Derek Chisora - Gerald Washington, przeprowadzi platforma DAZN.

Add a comment

Eddie Hearn odniósł się do słów krytyki, który pojawiają się w internecie po ogłoszeniu walki pomiędzy dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) oraz byłym mistrzem Europy Robertem Heleniusem (32-4, 21 KO).

- Krytyka tradycyjnie widoczna jest głównie na Twitterze. Umożliwiliśmy każdemu zwrot biletów, jeśli nowa walka go nie satysfakcjonuje. Sprzedaliśmy ponad 17 tysięcy biletów, a otrzymaliśmy kilkaset zapytań o zwrot. Tak naprawdę nikt nie wraca biletów, bo ciężko było o lepsze zastępstwo w tak krótkim czasie. Spokojnie, Johnny Fisher zgłaszał, że potrzebuje dodatkowych 3 tysięcy biletów dla swoich kibiców, więc nie ma obawy o pełną halę - mówi szef Matchroom Boxing.

Brytyjski promotor zdradził także jak wyglądały negocjacje z innymi pięściarzami po dopingowej wpadce Dilliana Whyte'a, który w ostatniej chwili musiał zostać zastąpiony przez Heleniusa.

- Potrzebowaliśmy rywala, który jest w treningu oraz nie będzie stawiał niemożliwych do spełnienia warunków. Zanim ogłosiliśmy walkę z Whytem, mieliśmy też porozumienia z Heleniusem oraz Agitem Kabayelem. Teraz Kabayel podniósł swoje oczekiwania, a Helenius pozostał przy naszych ustaleniach. Zgłosił się też Manuel Charr, ale żądał kilku milionów - zdradza Hearn.

Podczas sobotniej gali kibice zobaczą także walkę pomiędzy Dereckiem Chisorą (33-13, 23 KO) i Geraldem Washingtonem (20-5-1, 13 KO) oraz pojedynek Filipa Hrgovica (15-0, 12 KO) z Demseyem McKeanem (22-0, 14 KO). Wydarzenie pokaże platforma DAZN.

Add a comment

Oficjalnie potwierdzono, że w sobotę na gali Matchroom Boxing w Londynie dojdzie do walki pomiędzy dwukrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) oraz byłym mistrzem Europy Robertem Heleniusem (32-4, 21 KO).

Fin w ostatniej chwili zastąpił w tym pojedynku Dilliana Whyte'a, który został przyłapany na dopingu. Helenius w ubiegłym tygodniu wrócił na ring po ubiegłorocznej porażce z Deontayem Wilderem. "Nordycki Koszmar" ma na koncie m.in. dwie wygrane z Adamem Kownackim.

Joshua stoczy w ten sposób drugi tegoroczny pojedynek. W kwietniu Brytyjczyk wygrał z Jermainem Franklinem, zaś w styczniu ma dojść do jego walki z Deontayem Wilderem.

Podczas sobotniej gali kibice zobaczą także walkę pomiędzy Dereckiem Chisorą (33-13, 23 KO) i Geraldem Washingtonem (20-5-1, 13 KO) oraz pojedynek Filipa Hrgovica (15-0, 12 KO) z Demseyem McKeanem (22-0, 14 KO). Wydarzenie pokaże platforma DAZN.

Add a comment

Jak podaje Daily Star,  Robert Helenius (32-4, 21 KO) jest aktualnie uważany za "poważnego kandydata" do roli rywala Anthony'ego Joshuy 12 sierpnia. 

Dwukrotny pogromca Adama Kownackiego w minioną sobotę dopisał do swojego rekordu zwycięstwo przed czasem, udanie wracając na ring po porażce przez nokaut z Deontayem Wilderem. 

Joshua pierwotnie zmierzyć miał się z Dillianem Whytem, jednak "The Body Snatcher" miał pozytywne wyniki badań antydopingowych i został z pojedynku wycofany.

Add a comment

David Haye zasugerował w rozmowie z SecondsOut, że Dereck Chisora (33-13, 23 KO) może zastąpić w walce z Anthonym Joshuą (25-3, 22 KO) złapanego na dopingu Dilliane Whyte'a (29-3, 19 KO). Co ciekawe, "Hayemaker" przekonuje, że "Del Boy" już od kilku dnie wiedział o niekorzystnym wyniku badania Whyte'a.

- To zabawne, bo Chisora jakiś tydzień temu dzwonił do mnie i dokładnie przewidział, co się wydarzy, powiedział, że Whyte wpadnie na teście - stwierdził Haye. - Nie zwracałem na to uwagi, ale on już tydzień temu powiedział mi, że walczy z Joshuą. Prosił, żebym zachował to dla siebie, jednak teraz już wiadomo, że Whyte nie wyjdzie do ringu z Joshuą 12 sierpnia.

- Dereck trenował do tego pojedynku. Miał tę samą ekipę i taki sam obóz jak przed Usykiem. Od czasu walki z Usykiem tak nie było. On wiedział, że znów musi dać tak samo mocną walkę. Bardzo, bardzo interesujące - dodał "Hayemaker".

Add a comment