Patronat medialny


 


Znalezione obrazy dla zapytania: joshua molina ringpolska.pl

Anthony Joshua (24-1, 22 KO) stanowczo odrzuca oskarżenia ze strony Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), jakoby miał blokować finalizację rozmów na temat unifikacyjnej walki w kategorii ciężkiej. 

- Nie wiem, czym jest ten pojedynek dla niego, ale ja po prostu chcę go pokonać! - mówi czempion federacji WBA, WBO i IBF. - Jesteśmy obaj w tym biznesie i jesteśmy liderami, jednak ja chcę być numerem jeden, bezdyskusyjnymi mistrzem świata!

- Starczy już tych przepychanek na Twitterze, trzeba teraz zaklepać tę walkę i dać dobre show. Chcę spożytkować energię na niesienie ludziom radości a nie dołowanie ich. Wiem, że mogę go pobić, wierzę w to i to udowodnię - zapewnia AJ.

Według ostatnich doniesień do starcia Joshuy z Furym miałoby dojść w czerwcu w jednym z krajów Bliskiego Wschodu.

Add a comment

Bokserscy kibice na całym świecie wyczekują oficjalnego ogłoszenie walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). AJ udzielonym w weekend wywiadzie wskazał prawdopodobną datę hitowego pojedynku.

- To powinien być czerwiec. Uwierzcie mi! To będzie walka dla kibiców, dla tych, którzy domagali się jej od wielu miesięcy. Szacunek dla Fury'ego i jego ekipy. Wszyscy jesteśmy gotowi na wielkie wyzwania. Nie mogę się doczekać. Będę bezdyskusyjnym mistrzem! - zakomunikował Joshua.

Nieoficjalnie mówi się, że do starcia brytyjskich czempionów dojść miałoby na Bliskim Wschodzie. Rewanż odbyć miałby się pod koniec roku w Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Eddie Hearn po raz kolejny potwierdził, że w ostatnich dniach nie pojawiły się żadne przeszkody mogące zastopować finalizowanie rozmów w sprawie walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO). Obie strony wymieniają się teraz ostatnimi uwagami dotyczącymi kontraktów, a podpisy na umowach mogą zostać złożone jeszcze w lutym.

- Jesteśmy na granicy ogłoszenia walki. Chcemy mieć jednak pewność, że tusz na kontrakcie jest suchy i nie mamy przed sobą żadnych przeszkód. Odbyliśmy wczoraj biznesowe spotkanie z Anthonym Joshuą, żeby dopracować ostatnie detale po naszej stronie - powiedział szef Matchroom Boxing.

Pojedynek o pasy WBA, WBC, WBO i IBF wagi ciężkiej ma odbyć się w czerwcu. Nadal nie wiadomo, gdzie dojdzie do walki, jednak ta kwestia zostanie rozstrzygnięta najwcześniej w marcu.

Wśród potencjalnych lokalizacji pojawiły się Arabia Saudyjska, Abu Zabi, Chiny oraz Stany Zjednoczone. Faworytem w tym gronie pozostaje Arabia Saudyjska, gdzie odbył się rewanżowy pojedynek Joshuy z Andym Ruizem Jr.

Add a comment

Wygląda na to, że coraz bliżej jest do oficjalnego ogłoszenia wyczekiwanej przez kibiców boksu na całym świecie walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (24-1, 22 KO). 

Joshua opublikował dziś na Twitterze krótki komunikat, który z pewnością dotyczył rozmów na temat hitowego starcia. "Kolejne pozytywne spotkanie za mną. 258 MGT poinformowali mnie, że wszystko elegancko nabiera kształtów. Na bieżąco będą przekazywali informacje Eddiemu [Hearnowi]. Wkrótce się do was odezwę." - napisał czempion federacji WBA, WBO i IBF.

258 MGT to sportowa grupa menadżerska prowadząca karierę Joshuy. Brytyjski mistrz sam pełni w niej także rolę doradcy sportowego, pomagając w promocji m.in. Lawrence'a Okolie.

Add a comment

Eddie Hearn zakłada, że tylko w pierwszej walce Anthony Joshua (24-1, 21 KO) i Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zaboksują o komplet czterech mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej. Zwycięzca pojedynku odda pas WBO lepszemu w planowanym na wiosnę starciu o tytuł tymczasowy z udziałem Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) i Joe Joyce'a (12-1, 11 KO) i w rewanżu AJ i "Król Cyganów" realizować będą już tylko o trofea WBA, WBC i IBF.

- Nie mamy z tym problemu, bo zdążymy wyłonić najpierw bezdyskusyjnego mistrza - mówi promujący Joshuę Hean. - Tego tylko chcemy, by zwycięzca tego pojedynku został bezdyskusyjnym mistrzem świata.

- Wszystko co się wydarzy później, nie ma już znaczenia. To będzie po prostu rewanż, kolejna świetna walka. Ale w tym wszystkim chodzi tylko o to, by wyłonić tego najlepszego. (...) Fury może zakończyć karierę po tych dwóch pojedynkach, ale AJ będzie chciał jeszcze poboksować przez pięć lat. Te walki będą tylko częścią jego dorobku - dodaje szef grupy Matchroom Boxing.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: joshua molina ringpolska.pl

Eric Molina, który miał okazję mierzyć się z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) uważa, że AJ w walce o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej pokona Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Amerykanin, który swego czasu, bazując na własnych doświadczeniach ocenił, że Joshua ma pojedynczy cios słabszy od Deontaya Wildera, zwraca uwagę na fakt, że Wyspiarz w przeciwieństwie do "Bronze Bombera" potrafi atakować długimi seriami, co jest jego ogromnym atutem.

- Joshua jest wielki, ale umie przy tym składać serie trzech czy nawet sześciu uderzeń - trudno sobie z taką presją poradzić - przyznaje "Drummer Boy". - Z Wilderem sobie radziłem, bo on zadaje jeden albo dwa mocne ciosy i jeśli ich uniknąłem, to wiedziałem, że jestem już bezpieczny. 

- Joshua bije bardzo płynnie. To puncher wyprowadzający dużo uderzeń. Myślę, że on znokautuje Tysona Fury'ego po świetnej walce - dodaje typuje Molina, który 6 marca na gali Whyte - Powietkin przetestuje niepokonanego Fabio Wardleya (10-0, 9 KO).

Add a comment

Choć kluczowe sprawy dotyczące walki Anthony'ego Joshuy (28-1, 24 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) zostały już uzgodnione, do ustalenia pozostało jeszcze kilka kwestii, jak np. to, nazwisko którego z czempionów wagi ciężkiej będzie wymieniane pierwsze na materiałach anonsujący pojedynek. Promujący AJ-a Eddie Hearn twierdzi, że dogranie tych detali wcale nie musi być proste.

- Nie mogę się doczekać tych dyskusji - czyje nazwisko najpierw, kto pierwszy wyjdzie do ringu, czyja szatnia będzie bliżej, kto pierwszy na ważeniu - wylicza potencjalne punkty konfliktu Hearn. - Ale żarty na bok - tego wszystkiego nie da się załatwić jednym telefonem. Będziemy odhaczać to punkt po punkcie przez następny tydzień albo jakoś tak. 

- To wszystko należy zapisać na papierze i dojść do porozumienia w przyjaznej atmosferze. Dla mnie globalnie AJ jest większym nazwiskiem, ale nie chcemy, by walka się posypała z powody takich szczegółów. Trzeba to przegadać. Zawsze idzie to żmudnie przy pojedynkach unifikacyjnych - dodaje szef Matchroom Boxing.

Do starcia Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym dojść ma w czerwcu. Joshua wniesie do ringu pasy WBA, WBO i IBF, zaś Fury trofeum federacji WBC.

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że najpóźniej do końca miesiąca zostanie potwierdzona data walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO). Pojedynek ma odbyć się w pierwszej połowie czerwca.

Brytyjczycy ustalili już wszystkie finansowe warunki starcia, do którego w tym roku ma dojść dwukrotnie. Rewanż na szczycie światowej wagi ciężkiej planowany jest z kolei na grudzień.

Stawką pojedynku będą należące do Joshuy tytuły federacji IBF, WBA i WBO oraz pas mistrzowski WBC, który dzierży Fury. Drugi z Brytyjczyków posiada także pas magazynu "The Ring" w królewskiej dywizji.

Pewne jest, że pierwsza walka pięściarzy odbędzie się poza Wielką Brytanią. Najprawdopodobniej zostanie ona rozegrana w Arabii Saudyjskiej, gdzie Joshua stoczył rewanżową walkę z Andym Ruizem Jr w grudniu 2019 roku.

Add a comment

Anthony Joshua

Joe Joyce, który miał okazję mierzyć się w sparingowych lub amatorskich potyczkach z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) postrzega "Króla Cyganów" jako faworyta w planowanej na lato walce Brytyjczyków o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej. 

- Stawiam na Fury'ego ze względu na jego występy i styl, w jakim wrócił i pokonał Deontaya Wildera w boju o pas WBC - mówi Joyce cytowany przez Standard Sport.

- Myślę, że Joshua od czasu porażki z Andy Ruizem Jr boi się przyjąć cios. Żeby było jasne - to jest walka 50 na 50, Joshua jest bardzo silny, ma szybkie ręce, jest mocno zmotywowany i ambitny. Ale Fury jest bardzo silny mentalnie i dobry taktycznie. Boksuje nieszablonowo i trudno jest go trafić. Jest szybki, większy od Joshuy, ma większy zasięg, moim zdaniem ma minimalną przewagę - ocenia wicelider rankingu WBO.

Do starcia Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym dojść ma w czerwcu. Według bukmacherów większe szanse na wygraną ma Fury (kursy 1,5 i 2,7).

Add a comment

Adam Smith ze Sky Sports oświadczył w rozmowie z SencodsOut, że reprezentowana przez niego telewizja jest gotowa do przeprowadzenia w Wielkiej Brytanii wspólnej transmisji PPV z BT Sport z walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). 

Kwestia praw telewizyjnych była jednym z kluczowych zagadnień do rozwiązania przy okazji negocjacji w sprawie pojedynku Joshua - Fury, bo brytyjscy pięściarze po obu stronach Oceanu mają kontrakty z konkurencyjnymi nadawcami - w przypadku AJ-a są to Sky Sports w Wielkiej Brytanii i DAZN w USA, zaś w przypadku "Króla Cyganów", odpowiednio, BT Sport i ESPN. 

Według promującego Fury'ego Boba Aruma rozmowy dotyczące starcia na szczycie królewskiej dywizji są już na ostatniej prostej - szef Top Rank spodziewa się jutro otrzymać od Eddiego Hearna pierwszy szkic kontraktu, a w ciągu dwóch tygodni stworzyć wspólnie z opiekunem Joshuy finalną wersję umowy.

Add a comment

Hopkins niczym Nostradamus o Joshua - Fury

Promujący Anthony'ego Joshuę (24-1, 21 KO) Eddie Hearn wierzy, że jego zawodnik pokona w pojedynku o prymat w kategorii ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Do starci brytyjskich mistrzów dojść ma na przełomie maja i czerwca.

- Dla mnie Joshua będzie faworytem. Wiem, że bukmacherzy stawiają na Fury'ego, ale ja dostrzegam postęp, jaki zrobił Anthony, jego wolę zwycięstwa - mówi szef Matchroom Boxing w wywiadzie dla Sky Sports.

- Z drugiej strony skreślałem Fury'ego w walkach z Kliczką i Wilderem, a on pokazał mi, że byłem w błędzie. Tym razem jednak sądzę, że mam rację i wygra mój pięściarz, ale to tylko gadanie - ring wszystko zweryfikuje - dodaje Hearn. 

Według ostatnich relacji promotorów Fury'ego i Joshuy rozmowy w sprawie hitowej walki są już bliskie finalizacji. Aktualnie omawiane są kwestie lokalizacji mistrzowskiego boju i praw telewizyjnych. 

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z talkSPORT zadeklarował, że być może już na początku lutego będzie mógł ogłosić datę i miejsce walki Anthony'ego Joshuy (24-1, 21 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). 

Do pojedynku miałoby dojść latem, prawdopodobnie w jednym z krajów Bliskiego wschodu. W drugiej połowie roku rozegrany miałby zostać rewanż. 

Według Hearna aktualnie dyskutowane są kwestie związane z prawami telewizyjnymi do walki, gdyż Fury i Joshua w USA i Wielkiej Brytanii związani są z konkurującymi ze sobą podmiotami, odpowiednio ESPN i BT Sport oraz DAZN i Sky Sports. Szef Matchroom Boxing zakłada jednak, że sprawy te nie powtrzymają wydarzenia tak dużego kalibru jak starcie o koronę wszech wag.

Add a comment

Na przełomie maja i czerwca w jednym z krajów Bliskiego Wschodu dojść ma do walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Promotor AJ-a Eddie Hearn ma nadzieję, że planowany na drugą połowę roku rewanż będzie mógł się odbyć już w Wielkiej Brytanii.

- W tej chwili w naszym kraju są lepsze cele na wydawanie pieniędzy niż duża sportowa impreza. Będą na nas wywierać dużą presję, by rewanż odbył się poza Wielką Brytyanią, jednak ja nie chciałbym obu walk za granicą - mówi szef Matchroom Boxing, który póki co finalizuje z prowadzącym karierę Fury'ego Bobem Arumem negocjacje na temat pierwszego starcia czempionów.

- Wszystko jest już dogadane, choć brakuje jeszcze podpisów. Finanse są już ustalone, teraz rozmawiamy o kwestii transmisji telewizyjnej. Pozostaje tylko przelać to wszystko na papier - zapewnia Eddie Hearn. 

Add a comment

Hearn: jestem pewny, że walka Joshua - Wilder się odbędzie

Jeden promotor powie tak, drugi promotor powie nie...Bob Arum i Eddie Hearn przekazują rozbieżne komunikaty w kwestii lokalizacji unifikacyjnej walki o cztery pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Przedwczoraj promujący Fury'ego Arum zakomunikował, że jest już pewne, gdzie jego podopieczny skrzyżuje rękawice z AJ-em. Tymczasem Hearn utrzymuje, że nadal nic jeszcze nie jest przesądzone i nadal "na stole" jest kilka propozycji z różnych krajów.

Nieoficjalnie mówi się, że do starcia Fury'ego z Joshuą dojdzie na przełomie maja i czerwca. Każdy z pięściarzy ma za występ zainkasować około 100 milionów dolarów.

Add a comment

Dillian Whyte krytykuje Anthony'ego Joshuę (24-1, 21 KO) za zbyt wyrachowane - w jego opinii - podejście do boksu. "The Body Snatcher" twierdzi, że jego rodak jest już raczej sportowym biznesmenem i niż ringowym wojownikiem. 

- Według mnie on teraz bardziej niż kiedyś skupia się na obronie. Może myśli sobie: "dużo mi już nie zostało, a to ciężki sport" - zastanawia się Whyte. - Gdy już osiągniesz wszystko, co chciałeś, masz dużo kasy, to możesz sobie pomyśleć: "a może by się wycofać i zacząć robić co innego?".

- Joshua już nie bije, jak ktoś, kto lubi walczyć. Uwielbia za to robić biznes i szukać kolejnych okazji. Oczywiście jest dobrym sportowcem i pięściarzem, ale nie bije już jak wojownik. Ja walkę kocham i sprawia mi ona radość. Dlatego zawsze jestem gotów i mogę bić się z każdym - przekonuje Brytyjczyk, który 6 marca zmierzy się w rewanżowym boju z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO).

Anthony Joshua oznajmił niedawno, że boksować chce jeszcze przez 5 lat. Być może wiosną AJ skrzyżuje rękawie w hitowym starciu z Tysonem Fury (30-0-1, 21 KO).

Add a comment

Pół dekady chciałby boksować jeszcze mistrz świata WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej Anthony Joshua (24-1, 21 KO).

- Zostało mi 5 lat czyli w zasadzie jeden cykl olimpijski z hakiem, zatem w okolicach kolejnej olimpiady będę zbliżał się do końca mojej karier. Wówczas nadejdzie nowe pokolenie - zapowiada brytyjski czempion.

31-letni Joshua, który w swoim ostatnim występie zastopował Kubrata Pulewa, planuje powrócić między liny wiosną unifikacyjną walką z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Add a comment

Hearn: jestem pewny, że walka Joshua - Wilder się odbędzie

Eddie Hearn jest optymistą w kwestii pomyślnej finalizacji negocjacji na temat walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Tworzymy teraz szkice kontraktów, nic jeszcze nie zostało ostatecznie podpisane, ale osiągnęliśmy porozumienie i potwierdziliśmy to na piśmie - zdradził promotor Joshuy w rozmowie z IFL TV. - Szczerze, to mam wrażenie, jakbyśmy już dogadali tę walkę.

- Jesteśmy na ostatnich etapach rozmów we wszystkich kwestiach, które trzeba dopiąć. Mamy już za sobą spotkania na temat tego, gdzie pojedynek miałby się odbyć - dodał Hearn.

Według ostatnich doniesień do pierwszej konfrontacji Joshuy z Furym (w planach są dwie) miałoby dojść latem poza granicami Wielkiej Brytanii (wymienia się w tym kontekście m.in. Bliski Wschód i Stany Zjednoczone).

Add a comment

Ekipa Anthony'ego Joshuy (24-1, 21 KO) skontaktowała się z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO), by namówić go do poczekania z mistrzowską walką o pas WBO wagi ciężkiej, do której Ukraińcowi daje prawo status obowiązkowego pretendenta. 

Joshua chciałby latem spotkać się w ringu z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) w boju o bezdyskusyjne mistrzostwo świata, co nie będzie możliwe bez "zielonego światła" od Usyka i World Boxing Organization. AJ po rozmowie z ukraińskim challengerem jest optymistą. 

- Myślę, że Usyk się zgodzi, by odstąpić i pozwolić na walkę [z Furym]. To rozsądny facet i zrozumie rangę wydarzenia - mówi Brytyjczyk. 

Oleksandr Usyk za przesunięcie w czasie swojej mistrzowskiej szansy będzie mógł zapewne liczyć na tzw. "odstępne" w kwocie sześciocyfrowej. Nie wiadomo jednak, jak do sprawy podejdzie federacja WBO.

Add a comment

Wszystkie testy antydopingowe, którym zostali poddani Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i Kubrat Pulew (28-2, 14 KO) przed oraz po walce dały wynik negatywny. Pojedynek tych pięściarzy odbył się 12 grudnia na gali organizowanej w Londynie.

Dla Brytyjczyka był to pierwszy od ponad dwóch lat występ przed własną publicznością. Imprezę grupy Matchroom Boxing w Londynie obserwowało z wysokości trybun 1000 kibiców.

Joshua wygrywając z Pulewem obronił tytuły mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. W kolejnym zawodowym występie Anglik ma skrzyżować rękawice w walce unifikacyjnej z czempionem WBC Tysonem Furym.

Add a comment

Hearn: jestem pewny, że walka Joshua - Wilder się odbędzie

Eddie Hearn jest zadowolony z progresu rozmów na temat unifikacyjnej walki w kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Jesteśmy bardzo blisko, w tej chwili przesyłamy sobie wzajemnie kontrakty. Wszystko idzie do przodu naprawdę dobrze w ostatnich tygodniach. Mocno wierzę, że zobaczymy tę walkę w maju lub czerwcu. Wszyscy pracujemy w jednym celu - powiedział promotor AJ-a w rozmowie z SiriusXMBoxing.

Z wcześniejszych wstępnych ustaleń obozów Joshuy i Fury'ego wynikało, że brytyjscy mistrzowie spotkają się w ringu dwa razy w systemie mecz-rewanż. Gaże za pierwszą walkę mają być równe. Zwycięzca w drugim pojedynku zagwarantowane miał będzie 60% przychodów.

Add a comment

Anthony Joshua (24-1, 21 K) twierdzi, że jest zdeterminowany, by doprowadzić do walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i nie zniechęca go nawet perspektywa utrata pasa WBO za odmowę obowiązkowej obrony z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

- Czy ludzie się przejmą tym, że oddałbym tytuł Usykowi? Czy powinienem z niego rezygnować? Nie jestem jeszcze tego pewien. Nie chciałbym, bo to moja "droga do bezdyskusyjnego mistrzostwa", ale wiem, że jeśli wygram z Furym, to i tak potem odzyskam ten pas, taki będę miał cel - mówi AJ cytowany przez "The Sun".

- Chcę zmierzyć się z Furym, potem jeszcze raz pokonać go w rewanżu - to będę dwie trudne przeszkody, poważne walki, a potem od razu wrócę i będę chciał znów zaboksować o pas WBO - deklaruje Joshua.

Póki co nie ma jeszcze pewności, czy ewentualna decyzja o walce z Furym będzie dla Joshuy równoznaczna z rezygnacją z trofeum World Boxing Organization. Oleksandr Usyk ostatnio zdawał się sugerować, że w zamian za odpowiednio wysokie "step aside money" jest skłonny poczekać dłużej na swoją mistrzowską szansę. Nie wiadomo jednak, jak do takiego stanowiska Ukraińca ustosunkowałaby się federacja.

Add a comment

Eddie Hearn nie widzi możliwości, by walka Anthony'ego Joshuy (24-1, 21 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) odbyła się w Wielkiej Brytanii, o ile wcześniej nie zostaną zniesione ograniczenia dotyczące uczestnictwa kibiców w imprezach masowych. Szef Matchroom Boxing jest przekonany, że bez wpływów ze sprzedaży kompletu biletów na któryś z wielkich brytyjskich stadionów nie da się sfinansować na Wyspach tak dużego wydarzenia, jakim będzie pojedynek o cztery mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. 

- Prawda jest taka, że jeśli ma się nam udać, to potrzebujemy pełnych trybun - stwierdził promotor Joshuy w rozmowie ze Sky Sports. 

- Musimy mieć pewność, że obie strony będą zadowolone. Obydwa obozy ponoszą odpowiedzialność za to, aby zmaksymalizować zyski z tej wielkiej walki - to będzie punkt kulminacyjny w karierach naszych pięściarzy, najważniejszy moment, nic już tego później nie pobije! - tłumaczy Hearn. 

Według wcześniejszych ustaleń Joshua i Fury spotkać się w ringu mają dwukrotnie. Aktualnie najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym pierwsza z walk odbywa się na Bliskim Wschodzie (z dofinansowaniem miejscowych władz i biznesmenów), zaś druga w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych.

Add a comment

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) zakomunikował w rozmowie z IFL TV, że jest zdeterminowany by zmierzyć się z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), nawet jeśli będzie go to kosztowało utratę pasa WBO. 

- Teraz będzie Tyson Fury, z pasem WBO czy bez. Zróbmy tę walkę - oświadczył AJ, który naprzeciw "Króla Cyganów" miały stanąć w maju 2021 roku. 

Anthony Joshua jest aktualnie posiadaczem mistrzowskich tytułów wagi ciężkiej federacji WBA, IBF i WBO. Ostatnia z organizacji nakazuje Brytyjczykowi konfrontację ze swoim obowiązkowym challengerem Oleksandrem Usykeim (18-0, 13 KO). Jeśli Joshua wybierze pojedynek z Furym, może zostać pozbawiony trofeum WBO, o które Usyk zaboksowałby wówczas z Joe Joycem (12-0, 11 KO).

Add a comment

Ponad 600 tysięcy transmisji w systemie Pay-Per-View sprzedano na Wyspach Brytyjskich na galę, która odbyła się 12 grudnia w Londynie. Główną atrakcją tej imprezy był pojedynek Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Kubratem Pulewem (28-2, 14 KO).

Dla aktualnego mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej był to jeden ze słabszych wyników sprzedażowych w ostatnich latach. Rewanżowa walka z Andym Ruizem Jr, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku, sprzedała na Wyspach 1,5 mln PPV.

Joshua znokautował Pulewa w dziewiątej rundzie i wygrał przed czasem po raz pierwszy od ponad dwóch lat. W kolejnym występie Anglik ma skrzyżować rękawice w walce unifikacyjnej z czempionem federacji WBC Tysonem Furym.

Add a comment

Anthony Joshua (24-1, 21 KO) w rozmowie ze Sky Sports rozwiał wątpliwości co do swoich intencji, jakie pojawiły się po jego wywiadzie udzielonym tuż po zwycięskiej walce z Kubratem Pulewem. Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) po wysłuchaniu wywiadu ocenił, że AJ nie ma ochoty na pojedynek z nim o cztery pasy wagi ciężkiej, bo mimo świetnej okazji nie rzucił mu wprost wyzwania. Joshua sytuację widzi zupełnie inaczej. 

- Ja stwierdziłem po prostu, że jeśli to Tyson Fury będzie miał pas, to chcę z nim walczyć - wyjaśnił czempion federacji WBA, WBO i IBF. - Chodziło mi o to, że nie ma dla mnie znaczenia, kto ma pas. Zależy mi tylko na bezdyskusyjnym mistrzostwie i to tego wieczoru chciałem przekazać. 

- Fury odebrał to tak, ja chciał. Ja nigdy nie unikałem żadnej walki. Mierzyłem się z siedmioma mistrzami w swojej krótkiej karierze, a Tyson Fury jest kolejnym - oświadczył AJ, dodając: - Nie ma powodu, bym traktował go inaczej niż pozostałych - jeśli Tyson Fury chce walczyć, to jestem chętny. Mam cztery pasy, on ma jeden i odbiorę mu go!

Add a comment

Hearn: jestem pewny, że walka Joshua - Wilder się odbędzie

Eddie Hearn oświadczył, że promowany przez niego czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (24-1, 21 KO) zaakceptował propozycję walki unifikacyjnej z mistrzem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Według szefa Matchroom Boxing aktualnie powstają już szkice kontraktów na hitowy pojedynek, wstępnie planowany na maj lub czerwiec, a do uzgodnienia pozostały podobno tylko drobne detale. 

Do tej pory wydawało się, że na drodze do starcia brytyjskich dwumetrowców stanąć może będący obowiązkowym challengerem dla Joshuy z ramienia federacji WBO Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO), jednak Ukrainiec w rozmowie z The Sun jasno dał do zrozumienia, że w zamian za odpowiednie "odstępne" gotów jest poczekać ze swoim mistrzowskim bojem.

- Wszystkie cztery pasy mogą znaleźć się w rękach jednego zawodnika. To może być jedyna taka szansa. Powinniśmy porozmawiać i sprawić, by mogło do tego dojść, bo byłoby to duże wydarzenie - oznajmił Usyk.

Add a comment