onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF i WBA wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) zdradził, że skłania się ku organizacji rewanżowej walki z Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO) w Las Vegas. Do drugiego pojedynku tych pięściarzy ma dojść na przełomie listopada i grudnia.

- Słyszałem o tym, że Kliczko jeszcze nie jest zdecydowany na rewanż z Joshuą, ale dla mnie to jasny komunikat, że jego obóz czeka na przedstawienie konkretnych opcji finansowych. To samo muszę przedstawić mojemu pięściarzowi - wyjaśnia Hearn.

- Na dzisiaj Las Vegas wygląda na prawdę mocnego kandydata do organizacji walki. Myślę, że Kliczko potrzebuje nowego bodźca, co oznacza, że druga walka być może powinna odbyć się poza Wielką Brytanią - tłumaczy szef grupy Matchroom.

Kliczko i Joshua po raz pierwszy skrzyżowali rękawice z kwietniu. W trakcie walki obaj pięściarze padali na deski, ale ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka.

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) w rozmowie ze Sky Sports skomentował słowa swojego poprzednika na tronie IBF i WBA wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (23-0, 18 KO), który stwierdził niedawno, że w porównaniu z nim "AJ" wypadł słabo na tle słynnego Władimira Kliczki (64-4, 53 KO). 

Fury w listopadzie 2015 roku łatwo wypunktował Kliczkę, Joshuą w kwietniu pokonał Ukraińca przez techniczny nokaut, jednak sam był bliski przegranej przed czasem. - Ja się z Kliczką bawiłem, Anthony walczył z nim o życie - powiedział kilka tygodni temu o występie rodaka olbrzym z Wilmslow.

- Przecież Fury [w pojedynku z Kliczką] nawet nie zadał mocnego ciosu, on unikał walki - stwierdził, odnosząc się do opinii "Cygańskiego Króla" Joshua w rozmowie ze Sky Sports. - Łaził wokół ringu przez dwanaście rund. W boksie  nie chodzi o to, żeby wygrać, ale o to  jak się wygrywa. 

- Jego akcje po tamtej walce nie poszły w górę. Mógł wygrać w lepszym stylu. Zapytajcie ludzi za kilka lat, którą walkę będą wspominać? - dodał aktualny lider królewskiej dywizji.

Mistrz świata IBF i WBA wagi ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO) liczy, że wkrótce Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) podejmie pozytywną decyzję w kwestii walki rewanżowej. Pięściarze mogliby skrzyżować rękawice jesienią w Cardiff, Nigerii lub Dubaju. Brytyjczyk gotów jest jednak także na inny scenariusz, w którym jego kolejnym rywalem będzie obowiązkowy challenger International Boxing Federation Kubrat Pulew (25-1, 13 KO). 

- Jeśli Kliczko nie będzie chciał rewanżu, to już mam zaklepany pojedynek z Pulewem - mówi "AJ". - Pulew to świetny pięściarz, którzy już boksował o mistrzostwo świata. 

- Jestem już na tym poziomie, że powinienem walczyć z czempionami albo zawodnikami, którzy boksowali o mistrzowskie pasy. Pulew przegrał z Kliczką po obozie treningowym, na którym ja z Kliczką sparowałem - przypomina Anthony Joshua. 

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) czeka na decyzję Władimira Kliczki (64-5, 53 KO), który już wkrótce ma ogłosić, czy chce po raz drugi skrzyżować rękawice z Brytyjczykiem czy też zakończy sportową karierę. Pierwsza walka pięściarzy zakończyła się zwycięstwem "AJ-a". Gdyby ostatecznie "Dr Stalowy Młot" postanowił pożegnać się z zawodowym ringiem, Joshua spotka się z obowiązkowym challengerem IBF Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO).

- [Najbardziej prawdopodobna] data mojej walki to przełom października i listopada, bo początek grudnia to ostateczny termin w tym roku - mówi Joshua.

- Powiedzmy że będzie to jakoś połowa listopada. Zakładając trzy miesiące na treningi, w połowie sierpnia muszę rozpocząć obóz treningowi, do Kliczki lub Pulewa - kalkuluje brytyjski mistrz WBA i IBF wagi ciężkiej.

Wśród potencjalnych lokalizacji rewanżowego pojedynku Joshuy z Kliczką wymieniane są Cardiff, Nigeria i Dubaj.

Mistrz świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO) przyznał w rozmowie ze Sky Sports, że chętnie zmierzyłby się ze swoim poprzednikiem na mistrzowskim tronie Tysonem Furym (25-0, 18 KO). 

- Wsłuchuję się w to, czego chcą ludzie. Tyson robi dużo hałasu i zadeklarował jasno, że chce walki ze mną. Moje stanowisko jest takie: Tyson, jeśli wrócisz, to jestem tym zainteresowany, dajmy kibicom to, czego chcą. Ten pojedynek jest na szczycie mojej listy życzeń - powiedział "AJ".

Na odpowiedź Fury'ego nie trzeba było długo czekać. - Jestem poza ringiem już prawie dwa lata, ale ja naprawdę uważam, że AJ nie może mi nawet wiązać sznurówek, więc chętnie wrócę i sprawdzę, jak dobry jestem, nawet pomimo tej przerwy - zakomunikował w mediach społecznościowych olbrzym z Wilmslow.

- Ja kontra AJ to bez wątpienia największa walka do zrobienia w boksie. Jeśli do niej nie dojdzie to, wyjdzie tak samo jak z Lennoxem Lewisem i Riddickiem Bowem - stwierdził Fury, dodając: - Nie brak teraz wyzwań, które by mnie znów zmotywowały. Wilder, AJ, Parker czy nawet Powietkin - to są walki, których chcę. Zróbmy to, niech boks znów będzie wielki!  

28 milionów funtów (35,5 mln dolarów) miał według brytyjskich mediów zarobić w ringu przez niespełna cztery lata zawodowej kariery mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA i IBF Anthony Joshua (19-0, 19 KO). 

Większość z tej kwoty - prawie 15 milionów - wpłynęło na konto "AJ-a" po zwycięskiej kwietniowej walce z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO). 

Dzięki wypłacie za swój ostatni występ Joshua znalazł się na 89. pozycji tegorocznej listy Forbesa najlepiej zarabiających sportowców świata z łącznym dochodami wysokości 22 milionów dolarów (18,5 mln z gaż, 3,5 mln z kontraktów reklamowych).

Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF i WBA wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) zdradził, że rozważa kilka lokalizacji rewanżowej walki z Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO). Jedną z najbardziej poważnych kandydatur jest gala w Abudży, stolicy Nigerii.

- Niektórym się wydaje, że to zacofany region, a tymczasem oni mocno się rozwijają i potrzebują takich imprez. Naprawdę bardzo poważnie myślimy o organizacji walki właśnie tam - zdradził Hearn.

W grę wchodzi także Millenium Stadium w Cardiff, Las Vegas oraz Dubaj. Decyzje w tej sprawie zapadną najwcześniej w lipcu.

Dopiero za dwa tygodnie Kliczko ogłosi swoje dalsze sportowe plany. Od czasu kwietniowej porażki, Ukrainiec mało udziela się w mediach i unika tematów dotyczących boksu.

Federacja IBF upubliczniła swoje postanowienia w kwestii mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, należącego do Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO).

Brytyjczyk, który powinien spotkać się w obowiązkowej obronie z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO), dostał w tym tygodniu od federacji na drodze wyjątku zgodę na rewanż z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO), do którego dojdzie najprawdopodobniej jesienią, o ile Ukrainiec na drugie spotkanie ze swoim kwietniowym pogromcą się zdecyduje.

Zgodnie z komunikatem IBF rewanż Kliczki z Joshuą powinien się odbyć do 28 października, a jego zwycięzca musi się spotkać z Kubratem Pulewem nie później niż 2 grudnia. Po rewanżu Kliczko - Joshua federacja nie będzie rozpatrywać kolejnych wniosków o dobrowolną obronę, bez względu na to, czy rewanżowe starcie wygra Joshua czy Kliczko.

Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), oświadczył w rozmowie ze Sky Sports, że nie ugnie się pod presją żadnej z federacji bokserskich i jeśli zaistnieje taka konieczność, bez wahania nakłaniał będzie swojego podopiecznego do oddania mistrzowskiego tytułu.

Aktualnie Joshua jest zobowiązany przez International Boxing Federation i World Boxing Association do skrzyżowania rękawic, odpowiednio z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO) i Luisem Ortizem (27-0, 23 KO). Póki co jednak Brytyjczyk ma w planach rewanż z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO), na który w drodze wyjątku władze IBF wyraziły zgodę. 

- W karierze zawodnika przychodzi taki czas, gdy znaczy on więcej niż pasy, a Joshua jest na dobrej drodze do tego momentu - stwierdził Hearn. - Oczywiście celem Joshuy jest zdobycie wszystkich pasów i zostanie bezdyskusyjnym mistrzem i będziemy tak manewrować, by osiągnąć ten cel. 

- Już to mówiłem i powtórzę to: nie pozwolimy, by polityka federacji przeszkodziła nam w rozwoju Joshuy. Musimy być sprytni, oczywiście przestrzegać zasad i podejmować właściwe decyzje. Czasem być może trzeba będzie zwakować pas, gdy przyjedzie walka, która nikogo nie interesuje - dodał szef grupy Matchroom Boxing.

Federacja IBF wyraziła zgodę na to, żeby mistrz świata wagi ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO) przystąpił w kolejnej walce do dobrowolnej obrony swojego pasa, odkładając w czasie obowiązkową obronę tytułu z oficjalnym pretendentem Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO).

Tym samym International Boxing Federation usunęło największą przeszkodę na drodze do organizacji walki rewanżowej Joshuy z Władimirem Kliczko (64-5, 53 KO). Przy okazji IBF zaznaczyła, że  drugi pojedynek Brytyjczyka z Ukraińcem musi odbyć się najpóźniej 2 grudnia, a zwycięzca będzie zobowiązany skrzyżować rękawice z Pulewem.

Niewykluczone, że w tej sytuacji zobaczymy w tym roku jeszcze raz w ringu Bułgara, który w kwietniu wygrał na punkty z Kevinem Johnsonem. Do rewanżowego starcia Joshua - Kliczko ma dojść na przełomie listopada i grudnia. Pierwszy pojedynek tych pięściarzy wygrał Anglik.

Mike Tyson jest pod wrażeniem swojego następcy na mistrzowskim tronie wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), który niedawno w walce o pasy WBA i IBF znokautował Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO). "Żelazny" przestrzega jednak "AJ-a", by nie popełnił jego błędów z przeszłości i jak najlepiej wykorzystał swoje sportowe możliwości. 

- Joshua ma potencjał, by dokonać dużych rzeczy - mówi Tyson. - Dobrze wygląda i mocno bije, ale ciąży na nim wielka presja. Byłem w Dubaju i wiszą tam wielkie plakaty z jego podobizną. Mistrzowski pas w wadze ciężkiej sprawia, że ludzie wariują. Jest jak korona cierniowa. Każdy chce cię wykorzystać, jesteś jak prezydent Stanów Zjednoczonych. 

- Joshua nie może stać się zarozumiały, musi się skupić na boksie, bo gdy zacznie myśleć o kasie, dziewczynach i innych rzeczach, to zacznie się zjazd. Żadnej religii, nic, tymi rzeczami można się zajmować po walce. Zobaczymy, czy Joshua poradzi sobie z tym wszystkim. Nastał jego czas, zrobił na mnie wrażenie walką z Kliczką - przyznaje "Żelazny" Mike.

Anthony Joshua na ring powrócić ma jesienią. Jest bardzo prawdopodobne, że spotka się wówczas po raz drugi z Władimirem Kliczką.

Obóz obowiązkowego pretendenta do pasa IBF wagi ciężkiej Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO) pozostaje nieugięty w sprawie walki o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO). Promotorzy Bułgara nie wyrazili zgody na dobrowolną obronę trofeum przez Brytyjczyka przed zarządzoną już wcześniej konfrontacją z "Kobrą" z Sofii.

Ekipa Joshuy akceptacji na dobrowolną obronę ze strony teamu Pulewa potrzebuje, gdyż Brytyjczyka czeka prawdopodobnie niebawem rewanż z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO), do którego "AJ" jest zobligowany kontraktem. Wybór na rywala Kliczki zamiast Pulewa może oznaczać dla Wyspiarza utratę pasa IBF.

Ostateczną decyzję w sprawie Joshuy i Pulewa podejmie w najbliższych dniach komitet mistrzowski IBF, który rozpatrzy prośbę obozu Brytyjczyka o zgodę na walkę z Kliczką i protest w tej sprawie złożony przez ekipę Pulewa. Stanowisko federacji ma być znane do środy.

W przyszłym tygodniu federacja IBF ma zająć oficjalne stanowisko w sprawie mistrzowskich zobowiązań czempiona wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO).

Brytyjczyk, który w boju o pasy IBF i WBA pokonał w kwietniu Władimira Kliczkę, powinien w kolejnym występie bronić tytułu International Boxing Federation z obowiązkowym challengerem Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). Obóz "AJ-a" poprosił jednak o zgodę na jedną walkę w ramach tzw. dobrowolnej obrony, bo Joshua zobligowany jest kontraktem do rewanżu z Kliczką, o ile ten będzie miał chęć po raz drugi stanąć w ringu ze swoim pogromcą. 

- Spodziewamy się ogłosić naszą decyzję [w kwestii Joshuy] do wtorku lub środy - powiedziała w rozmowie z worldboxingnews.net Jeanette Salazar z IBF.

1,2 miliona pakietów Pay-Per-View sprzedano na kwietniowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczko - zdradził Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka. Walka zakończyła się zwycięstwem Joshuy przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie, a w listopadzie pięściarze prawdopodobnie skrzyżują rękawice jeszcze raz.

Pojedynek Anglika z Ukraińcem okazał się międzynarodowym sukcesem, notując także duże oglądalności m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Polsce. Hearn zdradził przy okazji wyniki innych niedawnych transmisji PPV na Wyspach Brytyjskich. Oto jak one wyglądały:

Tony Bellew - David Haye: 700 tys. wykupień PPV
Anthony Joshua - Eric Molina: 450 tys. wykupień PPV
Kell Brook - Giennadij Gołowkin: 550 tys. wykupień PPV
Anthony Joshua - Dillian Whyte: 420 tys. wykupień PPV
Anthony Joshua - Charles Martin: 500 tys. wykupień PPV

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA i IBF Anthony Joshua (19-0, 19 KO) otrzymał zgodę od World Boxing Association na jedną dobrowolną obronę tytułu i tym samym nie będzie musiał w kolejnym występie bronić tytułu w starciu z obowiązkowym challengerem Luisem Ortizem (27-0, 23 KO). 

Joshua 29 kwietnia pokonał w Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO), jednak na mocy kontraktu jest zobligowany dać Ukraińcowi rewanż. Ewentualny drugi pojedynek z Kliczką mógłby kosztować "AJ-a" utratę pasa. 

Na razie nie wiadomo, jaką decyzję w sprawie mistrzowskich zobowiązań Wyspiarza podejmie druga z federacji - IBF, która wcześniej do walki o pas ze zwycięzcą starcia Kliczko - Joshua wyznaczyła Kubrata Pulewa (25-1, 13 KO).

W miniony weekend w Londynie przy okazji promocji walki Gervonty Davisa z Liamem Walshem doszło do spotkania Floyda Mayweathera Jr z Anthonym Joshuą. Podczas krótkiej wymiany zdań czempion WBA i IBF wagi ciężkiej zaproponował półżartem "Money" Floydowi, by ten umieścił go na undercardzie gali, na której Amerykanin zmierzyć się z gwiazdą UFC Conorem McGregorem. 

Gdyby Eddie Hearn mógł w pełni decydować o tym, z kim kolejne pojedynki stoczy Anthony Joshua (19-0, 19 KO), grafik mistrza świata WBA i IBF wagi ciężkiej wyglądałby następująco: Władimir Kliczko (64-5, 53 KO), Deontay Wilder (38-0, 37 KO), Tyson Fury (25-0, 18 KO). 

- Z punktu widzenia kibica, a za kibica także się uważam, kolejnymi rywalami Joshuy byliby Kliczko, Wilder i Fury - stwierdził szef Matchroom Boxing w rozmowie z The Sun. 

Hearn zapewnił przy okazji, że wbrew temu, co niektórzy sądzą, gorąco kibicuje on Tysonowi Fury'emu w procesie odzyskiwania bokserskiej licencji. - Szczerze, to nie ma nikogo, kto chciałby powrotu Fury;ego bardziej niż Anthony Joshua i ja, bo to by była największa walka na świecie - powiedział promotor "AJ-a".

Tymczasem w najbliższych dniach powinny wyjaśnić się dwie kluczowe sprawy dla dalszej kariery Anthony'ego Joshuy - czy Władimir Kliczko zażąda rewanżu za kwietniową porażkę z Brytyjczykiem i czy federacja IBF nakaże czempionowi z Watford stoczenie walki w obowiązkowej obronie pasa z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO).

Darryl Peoples, prezydent federacji IBF zdradził, że federacja International Boxing Federation jest skłonna przychylić się do prośby mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) o odłożenie w czasie obowiązkowej obrony tytułu z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). Wszystko zależeć będzie jednak od decyzji Bułgara oraz jego promotorów.

- Spodziewam się, że grupa Sauerland, która reprezentuje interesy Pulewa wypowie się w tej sprawie dzisiaj lub jutro. Wtedy zarząd IBF zadecyduje o tym, jakie będą dalsze losy tytułu mistrzowskiego w kategorii ciężkiej - powiedział Peoples.

Pulew jest oficjalnym pretendentem do pasa IBF wagi ciężkiej, jednak Joshua, który w kwietniu wygrał z Władimirem Kliczką, wolałby w najbliższym występie przystąpić do rewanżu z Ukraińcem. Anglik na ring ma wrócić na przełomie października i listopada.

W międzyczasie promotorzy Joshuy i Pulewa prowadzą także prywatne negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli Bułgar zgodzi się poczekać na mistrzowską szansę, to na pewno zaboksuje na jesiennej gali, której główną atrakcją ma być drugi pojedynek Joshuy z Kliczko.

Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF i WBA wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), zwrócił się do International Boxing Federation z prośbą o wyrażenie zgody na jedną "dobrowolną" obronę tytułu dla swojego podopiecznego. 

Brytyjczyk, który 29 kwietnia pokonał Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO), zgodnie z przepisami IBF w kolejnym występie powinien zmierzyć się z obowiązkowym pretendentem Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO), jednak na mocy kontraktu na kwietniowe starcie zobligowany jest do rewanżu z Ukraińcem. Jeśli IBF nie zmieni swojego stanowiska, a Kliczko zdecyduje się skorzystać z klauzuli rewanżowej, "AJ" może stracić mistrzowski pas. 

Jak informuje dziennikarz ESPN Dan Rafael, władze IBF czekają aktualnie na odpowiedź ze strony obozu Pulewa. Wniosek teamu Joshuy o odroczenie obowiązkowej obrony ma zostać rozpatrzony podczas konwencji federacji zaplanowanej na przyszły tydzień na Florydzie.

Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), chce, aby jego zawodnik po dramatycznej walce z Władimirem Kliczką, w której pierwszy raz w zawodowej karierze padł na deski, nie spieszył się z powrotem na ring.

- Listopad to najbardziej prawdopodobna data [kolejnej walki Joshuy] - zdradził w rozmowie ze Sky Sports szef grupy Matchroom Boxing. 

Hearn potwierdził także, że jako potencjalne lokalizacje pojedynku z udziałem "AJ-a" rozważane są obiekty w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Dubaju oraz 74-tysięczny stadion w Cardiff.

Na razie nie wiadomo, kto miałby być rywalem Anthony'ego Joshuy. Federacja IBF naciska na obowiązkową obronę z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO), ale Brytyjczyk zobowiązany jest kontraktem do rewanżu z Kliczką, który decyzję o tym, czy klauzulę rewanżową wykorzysta, ma podjąć najpóźniej na początku czerwca.

Eddie Hearn potwierdził w rozmowie, że The Daily Star, że jeśli Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) nie zdecyduje się na rewanż z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), brytyjski mistrz wagi ciężkiej federacji  IBF i WBA skrzyżuje rękawice z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO).

Pulew to rywal narzucony przez International Boxing Federation i Joshua musi się z nim spotkać, jeśli nie chce stracić pasa. Wyspiarz jest jednak zobowiązany kontraktem do drugiej walki z Kliczką, którego pokonał 29 kwietnia. Ukrainiec decyzję w kwestii rewanżu ma podjąć najpóźniej na początku czerwca. 

- Jeśli Kliczko nie będzie chciał pojedynku rewanżowego, to następny bez wątpienia będzie Pulew - powiedział Hearn, zdradzając przy okazji, że do drugiej walki Joshuy z Kliczką nie musi koniecznie dojść w Wielkiej Brytanii. 

- Rozmawiamy z Chinami, Dubajem, Katarem, z Ameryką i stadionem w Cardiff. Władimir może zapytać o pieniądze i wówczas gdyby jakaś lokalizacja oferowała potężną kasę, to Władimir byłby bardziej chętny do rewanżu. Do końca czerwca wszystko powinno być jasne - stwierdził szef grupy Matchroom Boxing. 

Sean Murphy, trener Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z czasów amatorskich, opowiedział w rozmowie z The Daily Star o sesji sparingowej, do jakiej doszło przed laty pomiędzy jego podopiecznym a Tysonem Furym (25-0, 18 KO). Zdaniem byłego szkoleniowca aktualnemu czempionowi WBA i IBF wagi ciężkiej udało się nawet zachwiać Furym, który z powodzeniem poczynał sobie już wówczas na ringach zawodowych i jeździł po salach treningowych, oferując zegarek marki Rolex temu, kto go znokautuje. 

- Fury wtedy klinczował i trzymał się lin, więc podszedłem i powiedziałem mu: "nie możesz trzymać się lin!". Tyson odparł "O, przepraszam!". Według mnie pierwszą rundę wygrał Joshua. W drugiej Tyson zaczął się trochę wygłupiać, a Joshua szukał jednego mocnego ciosu. Potem oczywiście przewaga Tysona już rosła - stwierdził Murphy. 

Zdaniem byłego opiekuna Joshuy starcie "AJ-a" z Tysonem byłoby prawdziwym hitem, w którym ciężko byłoby wytypować zwycięzcę. - To typowa walka 50-50 - ocenił Murphy.

Anthony Joshua w swoim ostatnim występie pokonał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie Władimira Kliczką. Tyson Fury, który Kliczkę wypunktował kilkanaście miesięcy wcześniej i od tego czasu nie pojawił się już między linami, kolejną walkę stoczy prawdopodobnie 8 lipca. Mówi się, że do konfrontacji brytyjskich olbrzymów mogłoby dojść w kwietniu 2018 roku na stadionie Wembley.

Mistrz świata WBA i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (19-0, 19 KO) przyznał, że tuż przed niedawną walką z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) miał okazję poczuć siłę wzroku starszego z rodzeństwa Kliczków - Witalija, który zawsze towarzyszy bratu w trakcie pojedynków.

- Gdy wyszedłem do ringu, byli w nim już bracia Kliczko. Władimir był skupiony na walce, ale Witalij spojrzał na mnie w taki sposób, że zapomniałem, z kim mam boksować - żartuje "AJ", wspominając swój najważniejszy wieczór w zawodowej karierze. 

- Całe szczęście, że wychowałem się na ulicy i jestem przyzwyczajony do walki z rywalem mającym przewagę - dodaje z humorem Brytyjczyk, który ostatecznie pokonał Władimira Kliczkę przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie. 

Przy okazji warto wspomnieć, że krótkie spięcie pomiędzy Joshuą i Witalijem Kliczką, do którego doszło tuż po walce, było podobno wynikiem nieporozumienia. Jak relacjonuje wieloletni cutman braci Kliczko Jacob Duran, Wyspiarz po przerwaniu boju, gratulując rywalowi, miał powiedzieć "kure***ko dobra walka". Starszy z Kliczków wśród wielkiego stadionowego zgiełku usłyszał jednak tylko przekleństwo i chciał stanąć w obronie honoru brata. Na szczęście do rękoczynów nie doszło.

Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO), przyznał w rozmowie z Boxing News, że będzie czynił starania, by w przypadku zakontraktowania na jesień rewanżowej walki z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) jego podopieczny nie stracił pasa IBF wagi ciężkiej za odmowę walki w wyznaczonym terminie z obowiązkowym pretendentem do tytułu Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). 

- Jeśli dojdzie do walki z Kliczką, to chcielibyśmy przesunąć na później starcie z Pulewem - stwierdził szef Matchroom Boxing. - Zdajemy sobie sprawę, że i tak musimy z nim walczyć. Promotorem Pulewa jest Kalle Sauerland, z którym jesteśmy w bliskich relacjach. 

- Nikt nie chce  tracić pasa, nie pozwolę, by Josh padł ofiarą polityki, on jest ponad to. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by do tego nie doszło. To nie oznacza, że nie chcemy walki z Pulewem, po prostu poszukamy jakiegoś rozwiązania - oświadczył Eddie Hearn.

Anthony Joshua do drugiej potyczki z Władimirem Kliczką zobowiązany jest zapisem w kontrakcie na pierwszą walkę, w której zastopował Ukraińca w jedenastej rundzie. Na razie nie wiadomo, czy Kliczko wykorzysta klauzulę rewanżową. 


Najnowsze komentarze