Patronat medialny


 


Eddie Heran w rozmowie ze Sky Sports oświadczył, że pomimo pogarszającej się sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i wprowadzonych nowych obostrzeń nie zamierza rezygnować z 12 grudnia jako daty walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). 

Szef Matchroom Boxing liczy na zezwolenie ze strony władz na udział kibiców w gali, ale zaznacza, że jest zdeterminowany, by gala się odbyła, nawet bez publiki. 

Póki co nie wiadomo także, czy fani będą mogli zasiąść przy ringu przy okazji zaplanowanego na 21 listopada rewanżowego starcia i Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) - tu jako dwie możliwe lokalizacje imprezy wymieniane są Royal Albert Hall i Wembley Arena w Londynie.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) przekonuje, że chce jak najszybciej zmierzyć się z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Czempion wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF jest bowiem zdania, że jego rodak dzierżący pas WBC może wkrótce zawiesić rękawice na kołku.

- Fury jest zawodowcem dużo dłużej ode mnie i niebawem powinien już myśleć o zakończeniu kariery - powiedział Joshua w rozmowie ze Sky Sports. - Jeśli on chce umocnić swój dorobek, to jestem gotów! Zapracowałem sobie na swoją pozycję.

- Mogę walczyć z Furym, Wilderem, żaden z nich i tak nie będzie największym nazwiskiem w moim rekordzie. To po prostu kolejni rywale. Jeśli tylko będę gotowi, zapraszam! - dodał AJ, którego póki co czeka walka z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

Add a comment

Hearn: Usyk wróci w USA walką z czołowym ciężkim

Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) nie zamierza rezygnować z przywileju, jaki daje mu status obowiązkowego pretendenta do pasa WBO wagi ciężkiej i chce jak najszybszej mistrzowskiej walki z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

Stanowisko Ukraińca to kolejna przeszkoda na drodze do wyczekiwanego przez kibiców pojedynku o bezyskusyjny czempionat globu pomiędzy Joshuą i Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

- Usyk jest obowiązkowym challengerem już od roku - podkreśla Aleksader Krasiuk, który wraz z Eddiem Hearnem promuje byłego króla dywizji junior ciężkiej. - Oleksandr zgodził się na walkę AJ - Pulew z zastrzeżeniem, że jej zwycięzca potem się z nim zmierzy. Ta umowa nadal obowiązuje.

- Nasz plan jest taki: A) Pokonać Derecka Chisorę, B) Naciskać na Joshuę, by stanął do obrony tytułu lub zrzekł się pasa C) Pokonać AJ-a lub innego rywala w walce o mistrzostwo - dodał opiekun Usyka.

Do starcia Oleksadra Usyka z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) dojść ma - według ostatnich ustaleń - 31 października, jednak data ta nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Add a comment

Jak informuje Dan Rafael, jest już niemal pewne, że do walki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO) dojdzie 12 grudnia w londyńskiej hali O2 Arena.

Ekipy pięściarzy finalizują aktualnie rozmowy, m.in. na temat gaż zawodników, które będą musiały zostać znacznie obniżone, gdyż pojedynek rozegrany zostanie nie - jak pierwotnie planowano - na stadionie, a w częściowo tylko wypełnionej hali.

Jest bardzo prawdopodobne, że starcie Joshuy z Pulewem poprzedzi bój o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) i Lawrence'a Okolie (14-0-1, 11 KO).

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) nie ma wątpliwości, że w unifikacyjnej walce o cztery pasy kategorii ciężkiej pokona Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) przed czasem. Co więcej, AJ twierdzi, że na rozprawieniem się z "Królem Cyganów" potrzeba mu najwyżej połowy mistrzowskiego dystansu. 

- Mam dla Fury'ego wielce szacunku, to porządny, rodzinny facet i dobry pięściarz. Ale z drugiej strony chcę mu rozwalić głowę. Sześć rund, wiem że do tego czasu będzie już znokautowany! - oświadczył czempion federacji WBA, WBO i IBF w programie "A League of Their Own".

Do konfrontacji Joshuy z Furym dojść ma w 2021 roku. Wcześniej jednak obaj muszą wygrać swoje zakontraktowane już walki - AJ z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO), a "Gypsy King" z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Add a comment

Eddie Hearn potwierdził w rozmowie z dziennikiem "The Sun", że w grudniu dojdzie do walki o mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Szef grupy Matchroom zdradził, że pojedynek odbędzie się nawet, jeśli trzeba będzie rozegrać go przy pustych trybunach.

Brytyjski promotor ma nadzieję, że w najbliższym czasie kibice na Wyspach Brytyjskich dostaną pozwolenie, aby wrócić na trybuny. Nawet jeśli tak się nie stanie, Hearn przekonuje, że Joshua w grudniu pojawi się między linami i ma świadomość, że jego wypłata na tym ucierpi.

To ważna wiadmość także dla Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO), który podczas tej samej gali zaboksuje z Lawrencem Okoliem (14-0-1, 11 KO) o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Na potwierdzenie daty pojedynku z Anglikiem, polski pięściarz czeka od kilku miesięcy. Według ostatnich informacji, obie walki odbędą się 5 grudnia.

Hearn chciałby, żeby gala odbyła się w hali O2 w Londynie z udziałem publiczności. Brytyjski promotor ocenia, że wpływ ze sprzedaży biletów na to wydarzenie wyniósłby ok. 5 milionów funtów.

Add a comment

Joshua: przyjąłem za dużo ciosów, nie na tym polega boks

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) nie zgadza się z opinią, że ma słabą szczękę. Mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej opublikował w mediach społecznościowych posty, którymi próbował przekonać kibiców, że wcale nie jest mniej wytrzymały niż Tyson Fury i Dillian Whyte. 

AJ zaprezentował listę zatytułowaną "Rywale, którzy posyłali pięściarzy na deski", porównując w ten sposób siebie [Andy Ruiz Jr, Władimir Kliczko], Fury'ego [Neven Pajkic, Steve Cunningham, Deontay Wilder, John McDermott?] i Whyte'a [Joseph Parker, Anthony Joshua, Oscar Rivas].

Opublikowane listy Joshua opatrzył pytaniem do fanów: "Kto ma największą odporność na ciosy?" zdjęciami swoich nokdaunów i hasłami: "Nie jestem idealny, ale się staram." oraz "Nigdy nie pozwól, by sukces zawładnął twoją głową a porażka sercem." . A Wy, co sądzicie o wpisie brytyjskiego czempiona?

Add a comment

Promotor Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) Eddie Hearn twierdzi, że jego zawodnikowi nie zależy wcale na walce z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a na mistrzowskim trofeum, które dzierży "Król Cyganów", dlatego nie będzie zabiegał o odroczenie zarządzonego przez federację WBC pojedynku Fury'ego z promowanym także przez niego Dillianem Whytem (27-1, 18 KO).

- Joshua chce tylko pasa WBC. Jeśli Fury nie będzie chciał bronić tytułu z Whytem, to Whyte zostanie "podniesiony" z mistrza tymczasowego na pełnoprawnego. Co się wtedy stanie? Joshua zaboksuje z Whytem o bezdyskusyjne mistrzostwo! - oznajmił Hearn w rozmowie ze Sky Sports. 

Póki co Anthony'ego Joshuę czeka jednak jeszcze w tym roku konfrontacja z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Walki w planach mają także Fury - z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) i Whyte - z Aleksandrem Powietkinem (35-2-1, 24 KO).

Add a comment

5 grudnia w Londynie Anthony Joshua (23-1, 21 KO) ma stanąć do walki w obronie pasów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, krzyżując rękawice z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Promotor Eddie Hearn przestrzega ekipę AJ-a, by nie lekceważyła Bułgara i lepiej dobrała sparingpartnerów niż przed zakończonym porażką zeszłorocznym pojedynkiem z Andym Ruizem Jr.

- Pulew jest bardzo doświadczony, dobry technicznie i potrafi uderzyć - charakteryzuje rywala Joshuy szef Matchroom Boxing. - Trzeba będzie znaleźć kogoś wysokiego, kto będzie umiał naśladować jego styl boksowania. 

- Przed rewanżem z Ruizem sparingpartnerzy zostali wybrani idealnie, to jest bardzo ważna sprawa. Anthony już więcej nie popełni tego błędu i nie zaniedba tej kwestii. Na Pulewa sparingpartnerzy będą w punkt! - przekonuje Hearn.

Anthony Joshua, który w ostatnich tygodniach zmagał się z drobną kontuzją kolana kilka dni temu powrócił na salę treningową i rozpoczął przygotowania do grudniowego występu.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) w wywiadzie dla Sky Sports zdradził, o czym rozmawiał z Tysonem Furym (30-0-1 ,21 KO) podczas niedawnego krótkiego spotkania. Dwaj mistrzowie wagi ciężkiej wpadli na siebie w lipcu w hiszpańskim kurorcie Marbella. 

- Wiedziałem, że on tam będzie, bo znam kilku ludzi, którzy znają jego kumpli - stwierdził na wstępie czempion federacji WBA, WBO i IBF. 

- Szedłem sobie do portu, który jest turystyczną atrakcją i to w tej sytuacji było fajne - to nie jest tak, że się umówiliśmy na spotkanie na polu golfowym. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, nie unikamy miejsc publicznych, to było miejsce, w którym nasze spotkanie było całkiem prawdopodobne - relacjonował AJ.

- On powiedział mi: Nie przegraj z Kubratem Pulewem! Odparłem: po co gadasz takie głupoty! On powiedział wtedy: musisz jeszcze walczyć z Usykiem? Odpowiedziałem: Posłuchaj Tyson, jeśli uda nam się dogadać naszą walkę, to Usykiem nie będziemy musieli się przejmować. Do zobaczenia w przyszłym roku! Przywitałem się jeszcze z panią Fury, pomachałem jej i to by było na tyle - zakończył Joshua.

W czerwcu świat boksu obiegła wiadomość, że obozy Tysona Fury'ego i Anthony'ego Joshuy osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dwóch pojedynków o cztery mistrzowskie pasy, do których dojść miałoby w 2021 roku. Póki co jednak obaj Brytyjczycy mają zaplanowane walki na ten rok - Fury z Deontayem Wilderem, a Joshua z Kubratem Pulewem. Obaj mają też wyznaczonych przez federacje bokserskie (WBC i WBO) kolejnych rywali, odpowiednio Dilliana Whyte'a i Oleksandra Usyka.

Add a comment

Prawdopodobnie w Londynie (5 lub 12 grudnia) dojdzie do walki o pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Bój w królewskiej dywizji poprzedzić ma m.in. konfrontacja o mistrzostwo świata WBO dywizji junior ciężkiej z udziałem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) i Lawrence'a Okolie (14-0-1, 11 KO). 

Promujący Athony'ego Joshuę Eddie Hearn wobec zarządzonych w Wielkiej Brytanii obostrzeń wynikających z epidemii koronawirusa brał początkowo pod uwagę organizację mistrzowskiego starcia poza Wyspami, jednak - jak przyznaje - trudno w chwili obecnej o jakąkolwiek pewną alternatywę. 

- Fajnie byłoy się nie przejmować kwestią publiki i zrobić to w kraju, który wyłoży pieniądze, ale teraz żadne z państw nie może pewnie składać deklaracji co do inwestycji na listopad czy grudzień z przekonaniem, że sytuacja będzie już wówczas dobra - tłumaczy szef grupy Matchroom Boxing. 

- Cały czas wygląda to tak, że mówią nam: "wygląda to nieźle, ale zobaczymy." Czyli tak samo jak u nas - dodaje Eddie Hearn, który myślał o przeniesieniu starcia Joshua - Pulew m.in. do Chorwacji lub Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) w rozmowie ze Sky Sports zapewnił, że ma już za sobą problemy z kontuzjowanym kolanem i w pełni zdrowy powrócił na salę treningową, by szykować się do walki z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO).

- Z kolanem wszystko jest w porządku. Jestem już w pełnym treningu, w sumie nie przerywałem treningów nawet, gdy miałem kontuzję - oświadczył mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF.

- Stoję już mocno na obu nogach i jestem przekonany, że możemy zacząć sparingi, za jakiś tydzień - dwa zacznę rozglądać się za sparingpartnerami, by rozpocząć obóz - dodał Joshua.

Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy dojdzie do starcia Joshuy z Pulewem. Wstępnie mówi się w tym kontekście o Wielkiej Brytanii i przełomie listopada i grudnia.

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z Michaelem Bensonem z talkSPORT skomentował weekendowe spotkanie twarzą w twarz Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Dwaj mistrzowie wagi ciężkiej wpadli na siebie w hiszpańskim kurorcie Marbella - jak przekonuje promotor AJ-a, zupełnie przypadkowo.

- To było coś niesamowitego! - stwierdził Hearn. - Ludzie sądzą, że to była ustawka. AJ po prostu szedł sobie ulicą i nagle podjechał do niego Fury, otworzył okno i zapytał: Wszystko gra?.

- Potem powiedział: Zrób wszystko, żeby wygrać z Pulewem! AJ odpowiedział: A ty wygraj z Wilderem. Obaj odparli: Wygram, do zobaczenia w przyszłym roku! - relacjonował niecodzienne spotkanie szef Matchroom Boxing. 

Według wstępnych ustaleń poczynionych w czerwcu do unifikacyjnej konfrontacji o cztery pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą i Tysonem Furym mogłoby dojść latem 2021 roku.

Add a comment

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił, że od października kibice ponownie zostaną wpuszczeni na stadiony sportowe. To dobra wiadomość dla lokalnych promotorów bokserskich, którzy planują kilka dużych wydarzeń w drugiej połowie roku.

W sierpniu i wrześniu mają zostać przeprowadzone próbne eventy z udziałem publiczności, które pokażą, czy organizacja wydarzeń z kibicami jest bezpieczna oraz nie wpływa na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Nie wiadomo jeszcze, ilu kibiców będzie mogło jednocześnie oglądać sportowe zawody z wysokości trybun.

W listopadzie, prawdopodobnie w Londynie, odbędzie się walka o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Anthony Joshuą i Kubratem Pulewem. 24 października z kolei dojdzie do pojedynku o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej pomiędzy Danielem Dubois i Joe Joycem.

Na październik Eddie Hearn planuje też dwie inne gale z udziałem kibiców. 3 października na gali w Cardiff rękawice mają skrzyżować Lee Selby i George Kambosos Jr, zaś dwa tygodnie później odbędzie się walka Lewisa Ritsona z Miguelem Vazquezem.

Add a comment

Pojawiają się kolejne pomysły w sprawie organizacji walki pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO). Pewne jest, że pojedynek odbędzie się na Wyspach Brytyjskich, najprawdopodobniej w Londynie.

Eddie Hearn zdradził, że jedną z możliwych lokalizacji jest hala O2. Wydarzenie mogłoby zobaczyć na żywo tysiąc widzów, którzy siedzieliby w dużych odległościach od siebie. Wcześniej Bob Arum wyjawił, że rozważany jest też scenariusz gali bankietowej.

- Padają różne pomysły, gdzie można zgromadzić tysiąc osób. Rozmawiamy o zamkach, ekskluzywnych hotelach, a nawet łódkach - stwierdził Hearn.

Kiedy epidemia koronawirusa uderzyła mocno w Wyspy Brytyjskie, pojawiło się sporo zagranicznych ofert na organizację pojedynku o mistrzowskie pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Propozycje przyszły m.in. z Arabii Saudyjskiej oraz Chin. Joshua nie zgodził się jednak, żeby walka z Pulewem odbyła się poza Wielką Brytanią.

Add a comment

Bob Arum przestrzega, by nie odbierać szans promowanemu przez niego Kubratowi Pulewowi (28-1, 14 KO) w planowanej wstępnie na koniec roku walce o trzy mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

Szef grupy Top Rank jest przekonany, że jego zawodnik może powtórzyć wyczyn Andy'ego Ruiza Jr z zeszłego roku, który nieoczekiwanie zastopował faworyzowanego Brytyjczyka.

- Joshua ma kruchą szczękę. Skoro znokautował go Ruiz, który nie ma ciosu... Popatrzcie tylko na rekord Andy'ego, on większość walk stoczył jako nasz pięściarz - stwierdził Arum w rozmowie z talkSPORT.

Do starcia Joshua z Pulewem dojdzie prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia w Wielkiej Brytanii. Kurs na zwycięstwo czempiona wynosi aktualnie 1,11, zaś challengera - 6,5.

Add a comment

Wygląda na to, że ostatecznie do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO) dojdzie na terenie Wysp Brytyjskich. Wszystkie rozmowy w sprawie organizacji tego pojedynku w innych lokalizacjach zostały wstrzymane.

Joshua od początku naciskał na organizację pojedynku z Bułgarem przed własną publicznością. Obóz Pulewa potwierdził, że aktualnie rozmowy skupiają się wyłącznie wokół takiego rozwiązania.

Przedstawiciele Joshuy czekają teraz na decyzję władz Wielkiej Brytanii odmrażającą imprezy sportowe i rozrywkowe z udziałem publiczności. Już kilka tygodni temu pojawił się plan organizacji walki w formie bankietowej z publicznością siedzącą przy stołach na sali koncertowej lub hali targowej. Szacuje się, że imprezę mogłoby zobaczyć na żywo nawet 1000 widzów.

Joshua po raz ostatni boksował przed własną publicznością we wrześniu 2018 roku. Dwa ostatnie występy mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej odbyły się w USA oraz Arabii Saudyjskiej. Walka Joshua - Pulew odbędzie się w listopadzie.

Add a comment

Iwajło Gocew, manadżer Kubrata Pulewa (28-1, 14 KO), jest przekonany, że jego podopieczny sprawi sensację i zdetronizuje czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO).

- Kubrat na niego wsiądzie, jest teraz w trybie bestii! Jest gotów rozerwać Joshuę na strzępy! Nokaut nadchodzi! W boksie trzeba też umieć przyjmować ciosy, nie tylko zadawać! - mówi opiekun Bułgara, który na zawodowstwie przegrał dotąd tylko z Władimirem Kliczką. 

Na razie nie wiadomo, gdzie i kiedy miałoby dojść do konfrontacji Pulewa z Joshuą. Promotor Brytyjczyka Eddie Hearn wspominał ostatnio o organizacji walki w listopadzie w Londynie.

Add a comment

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) wrócił do treningów po niedawnym urazie lewego kolana i będzie gotowy do walki z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Pojedynek odbędzie się w listopadzie, prawdopodobnie na Wyspach Brytyjskich.

- Joshua jest już w treningu, wysyła mi zdjęcia i nie ma zagrożenia, że będzie musiał długo odpoczywać - powiedział Eddie Hearn, promotor brytyjskiego mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

Jeszcze kilka tygodni temu szef grupy Matchroom Boxing przekonywał, że pojedynek niemal na pewno odbędzie się poza Wielką Brytanią. Joshua naciska jednak na walkę przed własną publicznością, a Hearn wierzy w możliwość organizacji pojedynku na Wyspach przy udziale widowni.

Jedną z rozważanych opcji jest gala w formie bankietowej. Goście oglądaliby pojedynek, siedząc przy stolikach, co pozwoliłoby na zachowanie odpowiednich odległości oraz wymogów sanitarnych. Szacuje się, że przy takim scenariuszu, galę mogłoby zobaczyć na żywo 1000 osób.

Add a comment

Cały sportowy świat rozgrzała informacja o ustaleniu warunków walki unifikacyjnej o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i mistrzem WBA, WBO i IBF Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO). Eddie Hearn doprecyzował, że porozumienie w głównych kwestiach zostało osiągnięte, ale wciąż wiele spraw nie zostało rozstrzygniętych.

- Udzieliłem wywiadu Sky Sports, informując po prostu, że Joshua i Fury zaakceptowali podział pieniędzy oraz fakt, że stoczą ze sobą dwie walki. Powiedziałem jednak, że przed nami wciąż daleka droga, a potem ciężko było mi uwierzyć w to co czytam. Wiem, że teraz wszyscy są mistrzami clickbaitów, ale to przeszło moje oczekiwania - zdradził Hearn.

- Trzeba podkreślić, że porozumienie w kwestiach finansowych jest bardzo ważne, ale pozostało tyle detali, których nawet jeszcze nie zaczęliśmy omawiać, że nie można mówić o pewnej walce. Ważne, że obie strony chcą tego pojedynku. To na pewno ułatwia sprawę. Moje słowa zostały trochę przekręcone, jednak to też pokazuje, jak bardzo wszyscy chcą tę walkę zobaczyć - dodał szef grupy Matchroom Boxing.

Joshua i Fury przed skrzyżowaniem rękawic mają stoczyć po dwie walki. Joshuę czekają pojedynki z Kubratem Pulewem i Oleksandrem Uskiem, zaś Fury'ego z Deontayem Wilderem oraz Dillianem Whytem. Wszystkie walki będą miały status obowiązkowych obron pasów mistrzowskich i jeśli zostaną pominięte, Fury lub Joshua mogą stracić jeden z posiadanych tytułów.

Add a comment

Trwają dyskusje nad możliwymi scenariuszami organizacji walki pomiędzy Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) i Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO). Brytyjczyk bardzo chce zaboksować z Bułgarem przed własną publicznością, a promujący Pulewa Bob Arum zdradził, że jest taka możliwość.

Rozważany jest pomysł organizacji walki Joshua - Pulew w formie imprezy bankietowej. Pojedynek miałby być zwieńczeniem gali organizowanej dla gości siedzących przy stolikach.

Szef grupy Top Rank szacuje, że imprezę w takiej formie mogłoby obejrzeć 1000 widzów. Przychód ze sprzedaży wejściówek według amerykańskiego promotora mógłby wynieść nawet 17 milionów dolarów.

Ofert na organizację pojedynku o mistrzowskie pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej nie brakuje. Propozycje przyszły m.in. z Arabii Saudyjskiej oraz Chin.

Add a comment

Eddie Hearn, promotor mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO), zapewnił w rozmowie ze Sky Sports, że kontuzja kolana, jakiej ostatnio doznał AJ, nie jest poważna. 

- Oczywiście to nic miłego, chodzić w ortezie i o kulach, ale ten uraz nie pokrzyżuje planów Joshuy na 2020 rok - oświadczył szef Matchroom Boxing.

- AJ Usztywnienie na kolanie będzie nosił, dopóki nie będzie mógł wznowić treningów. Robiliśmy prześwietlenia, operacja potrzebna nie będzie i to jest dobra wiadomość. Teraz po prostu przez kilka tygodni nie może biegać ani ciężko ćwiczyć - dodał Hearn. 

Anthony Joshua w swoim najbliższym występie zmierzyć ma się z obowiązkowym challengerem IBF Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Walka planowana jest na przełom listopada i grudnia.

Add a comment

Bernard Hopkins w rozmowie z IFL TV podzielił się swoimi typami na planowane wstępnie na przyszły rok dwa pojedynki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Anthonym Joshuą (23-1 21 KO). Słynny "Kat niczym Nostradamus podał nie tylko wyniki walk, ale i dokładny ich przebieg...

- Najpierw będzie remis. Potem zmierzą się ze sobą po raz drugi i wtedy wygra Joshua - stwierdził Amerykanin zapytany o wynik wyczekiwanej przez kibiców konfrontacji na szczycie wagi ciężkiej.

- Ludzie będą się spierać, kto powinien wygrać pierwszą walką, ale mówię wam: ta walka będzie tak wyrównana, że dadzą w niej remis. I dojdzie do drugiej walki, którą wygra Joshua. Joshua wprowadzi poprawki, rozgryzie Fury'ego, zauważy, że trzeba atakować korpus a nie głowę i wtedy on padnie - nakreślił swoją wizję Bernard Hopkins. 

Obozy Joshuy i Fury'ego ustaliły podobno, że do pierwszego starcia brytyjskich dwumetrowców mogłoby dojść pod koniec lata 2021 roku. Wcześniej jednak obaj muszą wygrać swoje walki zakontraktowane na ten rok - odpowiednio z Kubratem Pulewem i Deotayem Wilderem i być może wywiązać się jeszcze z obowiązkowych obron - odpowiednio przeciw Dillianowi Whyte'owi i Oleksandrowi Usykowi.

Add a comment

Federacja IBF w komunikacie przekazanym Sky Sports oświadczyła, że ze względu na sytuację panującą na świecie w związku z koronawirusem nie będzie naciskała w kwestii terminu walki Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulwem (28-1, 14 KO).

Pojedynek, będący dla Joshuy obowiązkową obroną, który według ustaleń z zeszłego roku miał odbyć się najpóźniej w maju, ostatecznie zakontraktowany został na czerwiec. Starcie jednak odwołano ze względu na epidemię Covid-19.

"Mając na uwadze aktualne okoliczności, musimy być elastyczni. W tej chwili trudno jest podać pewne daty zobowiązań mistrzowskich. Wszyscy pracują nad tym, by sytuacja w boksie wróciła do normy." - czytamy w cytowanym przez Sky Sports oświadczeniu IBF.

Według ostatnich doniesień do konfrontacji Joshuy z Pulewem mogłoby dojść w listopadzie lub grudniu. Termin uzależniony będzie m.in. od stanu zdrowia mistrza, który nabawił się niedawno kontuzji kolana. 

Add a comment