Patronat medialny


 


Eddie Hearn twierdzi, że na razie nie zaprząta głowy Anthony'emu Joshui (24-2, 22 KO) kwestią ewentualnego odstąpienia na jakiś czas od rewanżu z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), by umożliwić Ukraińcowi stoczenie pojedynku o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO).

- Teraz wygląda to tak, że jest komunikacja [z obozem Fury'ego], ale AJ-a w tym nie ma, ja się tym zajmuję osobiście. Jeśli uznam, że jest tu jakaś okazja dla Anthony'ego, to usiądę z AJ-em, by mu ją przedstawić. Dopóki taka sytuacja nie zaistnieje, to nie będę z nim o tym rozmawiał, bo to się nie stanie, gdyż on po prostu chce walczyć z Usykiem! W tej chwili Joshua walczy z Usykiem - tak sprawy się mają - oświadczył promotor Brytyjczyka.

Wcześniej prowadzący karierę Fury'ego Bob Arum zdradził, że otrzymał z Arabii Saudyjskiej ofertę finansową na organizację w marcu starcia "Króla Cyganów" z Usykiem. "Zgoda" Joshuy na walkę Fury - Usyk miałby zostać dobrze opłacona, a Wyspiarz miałby zyskać gwarancję pojedynku ze zwycięzcą marcowej konfrontacji.

Add a comment

Eddie Hearn odniósł się do informacji o możliwej walce pomiędzy Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) i Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO), do której miałoby dojść wiosną w Arabii Saudyjskiej. Promowany przez Brytyjczyka Anthony Joshua (24-2, 22 KO) czeka na konkrety w tej sprawie.

- Potwierdzam, że mamy wolę, aby wysłuchać odpowiedniej oferty. Na pewno nie będziemy się skupiać wyłącznie na kwestiach finansowych, ale na całościowym planie biznesowym i sportowym - powiedział Hearn.

Szef Matchroom Boxing zasugerował, że głównym argumentem, aby Joshua nie skorzystał z klauzuli rewanżowej względem Usyka, będzie zapewnienie prawa do pojedynku ze zwycięzcą walki o tytuł niekwestionowanego mistrza świata wagi ciężkiej.

- Mogę potwierdzić, że Saudyjczycy są zainteresowani organizacją walki Usyka z Furym. Oni chcą zorganizować walkę o wszystkie pasy w wadze ciężkiej, bez względu na to, kto wystąpi w tym pojedynku - skomentował brytyjski promotor.

Add a comment

Eddie Hearn potwierdził, że Anthony Joshua (24-2, 22 KO) może rozważyć rezygnację ze stoczenia rewanżowej walki z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), jeśli otrzyma odpowiednią finansową ofertę oraz zapewnienie, że zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Usykiem i Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO).

- Na razie skupiamy się na rewanżu z Usykiem i dopóki nie zostanie nam przedstawiona naprawdę dobra oferta, którą będę mógł pokazać Anthony'emu i która będzie miała sens, to nasze plany się nie zmieniają - powiedział brytyjski promotor.

- Joshua chce rewanżu z Usykiem, ale jeśli to wszystko może doprowadzić do tego, że on zaboksuje o cztery, a nie o trzy pasy, to być może warto o tym pomyśleć. Joshua musiałby dostać gwarancję walki z lepszym z pojedynku Fury-Usyk, być może zmieni też trenera, więc jest trochę rzeczy, które mają wpływ na jego decyzję - dodał szef Matchroom Boxing.

Jeśli doszłoby do walki pomiędzy Usykiem i Furym, w stawce znalazłyby się wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie w kategorii ciężkiej. Do takiego pojedynku miałoby dojść na jednym ze stadionów piłkarskich na Wyspach Brytyjskich.

Add a comment

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) jest otwarty na walkę z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO), do której mogłoby dojść już wiosną - poinformował promujący Ukraińca Aleksander Krasiuk. Zgodę na taki scenariusz musiałby jednak wyrazić Anthony Joshua (24-2, 22 KO).

- Słyszałem, że Joshua może rozważyć odłożenie rewanżu w czasie, jeśli pieniądze będą w porządku, ponieważ ma szacunek dla wagi ciężkiej i jest gotów pozwolić na walkę niekwestionowane mistrzostwo świata - powiedział Krasiuk.

- Usyk mówi, że może teraz walczyć z Furym, jeśli oferta będzie słuszna i Joshua na to pozwoli - dodał promotor Ukraińca.

Joshua we wrześniu przegrał z Usykiem, tracąc wszystkie mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Brytyjczyk ma jednak zagwarantowany rewanż, który początkowo planowano zorganizować wczesną wiosną.

Rozmowy w sprawie tej walki jeszcze nie ruszyły. Fury, który w październiku wygrał z Deontayem Wilderem, także nie ma skonkretyzowanych planów dotyczących najbliższego występu.

Add a comment

Rozmowy w sprawie organizacji rewanżowej walki pomiędzy Anthony Joshuą (24-2, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) jeszcze się nie rozpoczęły. Wygląda na to, że na drugie starcie Brytyjczyka z Ukraińcem kibice będą musieli poczekać do maja lub czerwca przyszłego roku.

Eddie Hearn początkowo zapowiadał, że do drugiego pojedynku Ukraińca z Brytyjczykiem może dojść nawet w lutym. Na razie Joshua nie podjął jeszcze decyzji, czy dokona zmian w sztabie szkoleniowym. Wcześniej Brytyjczyk komunikował, że w przypadku rozpoczęcia współpracy z nowym trenerem, będzie chciał przepracować z nowym sztabem pół roku.

Pierwsza walka Joshua - Usyk odbyła się we wrześniu w Londynie. Ukrainiec pokonał Brytyjczyka jednogłośnie na punkty, odbierając mu pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) w rozmowie z IFL TV oświadczył, że nie zamierza ustępować pierwszeństwa Tysonowi Fury'emu (31-0-1, 22 KO) w kolejce do walki z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). Brytyjczyk dodał jednak, że całkowicie takiego scenariusza nie wyklucza i może ewentualnie rozważyć propozycję "odstępnego" ze strony obozu "Króla Cyganów".

- Jeśli kasa będzie odpowiednia, to się jej przyjrzymy. ale szacunek jest dużo więcej warty niż pieniądze - powiedział AJ.

Joshua we wrześniu stracił pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej na rzecz Usyka, ale na mocy kontraktu przysługuje mu prawo do rewanżu. Fury, dzierżący tytuł WBC, liczy na unifikację z Usykiem, więc namawia rodaka na odroczenie rewanżu w czasie.

Add a comment

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) przekonuje, że Anthony Joshua (24-2, 22 KO) powinien chwilowo zrezygnować z rewanżu z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). "Król Cyganów", który chciałby jak najszybciej zmierzyć się z Ukraińcem w boju o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej, przekonuje, że cierpliwość AJ-a może zostać wynagrodzona.

- Jeśli Joshua znów przegra, a wydaje mi się, że tak się stanie, dla mnie temat walki z nim będzie zamknięty. Ale jeśli pozwoli mi zaboksować z Usykiem, to ja zleję Usyka, a potem wrócę zleję i Joshuę - mówi czempion federacji WBC.

Starcie Fury'ego z Joshuą, planowane wcześniej na sierpień, miało być największym wydarzeniem w dziejach brytyjskiego boksu, Szacowano, że jego organizacja kosztować będzie blisko 200 milionów dolarów.

Add a comment

Eddie Hearn uważa, że Anthony Joshua (24-2, 22 KO) przed rewanżowym pojedynkiem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) ostatecznie zdecyduje się na zatrudnienie nowego trenera ze Stanów Zjednoczonych. AJ kilka tygodniu temu odbył bokserską podróż po USA, by osobiście przekonać się o sposobie pracy kilku znanych szkoleniowców, m.in. Eddy'ego Reynoso, Roberta Garcii i Ronniego Shieldsa.

- Myślę, że on tam wróci, prawdopodobnie znów potrenuje z tymi ludźmi, których wcześniej poznał i podejmie decyzję - powiedział The Sun promotor byłego czempiona wagi ciężkiej Eddie Hearn. 

- Według mnie to dobry pomysł, by zmienić otoczenie, ale to tylko moja osobista opinia. Poprzednio ludzie w Ameryce pytali mnie, z kim według mnie Anthony powinien trenować. Odparłem, że z tym, z kim będzie się czuł dobrze. Zobaczymy, co się wydarzy - dodał szef Matchroom Boxing.

Anthony Joshua we wrześniu stracił pasy WBA, WBO i IBF na rzecz Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO), przegrywając z Ukraińcem na punkty. Wiosną dojść ma do pojedynku rewanżowego. 

Add a comment

Michael Hunter podziela opinie mówiące, że przyczyną porażki Anthony'egp Joshuy (24-2, 22 KO) z Oleknsadrem Usykiem (19-0, 13 KO) była źle dobrana taktyka na walkę.

- Wyglądało to tak, jak się spodziewałem - stwierdził Amerykanin w wywiadzie dla Sky Sports. - Joshua zrobił to, co mówiłem, że zrobi. Ten jego plan na pojedynek, jego albo jego trenerów, nie zwalałbym wszystkiego na niego. Wyjść do ringu i próbować boksować ze znakomitym bokserskim technikiem - to nie był najlepszy wybór, ale myślę, że Joshua może być lepszy w następnej walce.

- Myślę, że mógłbym mu pokazać parę nowych rzeczy. Według mnie on tak naprawdę nie rozumie praw rządzących boksem. Zna zasady, ale nie wie, jak z nich skorzystać. Żeby to zrozumieć, można podać przykład Andre Warda, który nie był największym talentem, ale świetnie dobierał strategię. Sądzę, że za drugim razem Joshua może sobie dobrze poradzić. Dostanie swoją szansę na rewanż - dodał Hunter, który w przeszłości miał okazję boksować z Usykiem, przegrywając na punkty.

Do rewanżowej konfrontacji Anthony'ego Joshuy z Oleksandrem Usykiem dojść ma na przełomie wiosny i lata. Faworytem do roli gospodarza pojedynku jest Wielka Brytania.

Add a comment

SugarHill Steward przekonuje, że jego podopieczny Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) nie żartował, gdy oferował swoją pomoc dla Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) w przygotowaniach do rewanżowej walki z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

- Serio chcemy pomóc Joshui podczas obozu, na 100 procent - powiedział Steward talkSPORT. - Chcemy, by pokonał Usyka, bo liczymy na walkę Fury - Joshua, tak wszyscy fani boksu na całym świecie. 

- To żaden podstęp ani żart, pomożemy Joshui, bo wiemy, że jest w stanie pobić Usyka w rewanżu. To nic nowego - w dawnych czasach zawodnicy podróżowali po gymach, by sobie pomagać. To część tego sportu - stwierdził opiekun "Króla Cyganów".

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: joshua molina ringpolska.pl

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) przed planowanym na przyszły rok rewanżem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) rozważa podjęcie współpracy z nowym trenerem z USA. W kontekście tym padały nazwiska m.in. Roberta Garcii, Ronniego Shieldsa czy Eddiego Reynoso. Pomysł AJ-a w rozmowie ze Sky Sports skomentował jego wielokrotny sparingpartner Frazer Clarke. 

- Anthony i [trener Joshuy] Rob [McCracken] to dorośli ludzie. Obaj są już w boksie od dawna. Dla mnie Rob to jeden z najwspanialszych ludzi, jakich poznałem w tym sporcie i zrobił więcej dla mnie i innych brytyjskich pięściarzy niż ludziom się wydaje. To świetny trener i wspaniały człowiek. Anthony jest jednak już na takim poziomie, na jakim jest. Czeka go trudna decyzja - ocenił medalista olimpijski z Tokio.

- Nie rozmawiałem z Joshuą za dużo, ale z tego co wiem, to sytuacja póki co jest bez zmian. Ja chciałbym go znów zobaczyć w Sheffield trenującego z Robem do zwycięskiego rewanżu - dodał Clarke.

Add a comment

Wygląda na to, że rewanżowa walka Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) może odbyć się dopiero latem przyszłego roku. Brytyjczyk zapowiedział w rozmowie z IFL TV, że jeśli dokona zmian w sztabie trenerskim, będzie potrzebował sześciu miesięcy przygotowań zanim dojdzie do drugiego pojedynku z Ukraińcem.

Na razie Joshua nie deklaruje, że w jego narożniku zajdą zmiany, jednak rozważa taką możliwość. W ostatnim czasie Anglik udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odwiedził kilku znanych szkoleniowców i odbył z nimi próbne sesje treningowe. W mediach pojawiły się nieoficjalne wiadomości, że najbliżej pięściarzowi z Wysp do współpracy z Ronniem Shieldsem.

Były mistrz świata wagi ciężkiej nie ma jednak zamiaru rezygnować ze współpracy z Robem McCrackenem, który do tej pory pełnił rolę jego pierwszego trenera. Joshua zapowiedział, że chce jedynie poszerzyć skład sztabu trenerskiego.

Jeśli faktycznie Brytyjczyk zwiąże się z nowym trenerem, to druga walka z Usykiem będzie mogła odbyć się najwcześniej w maju lub czerwcu. Eddie Hearn wcześniej informował, że rewanżowe starcie o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej planuje na marzec.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2-1, 21 KO) jest bardzo bojowo nastawiony przed planowanym na wiosnę przyszłego roku rewanżem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). AJ w wywiadzie dla IFL TV zapowiedział, że tym razem postawi w ringu na agresję i totalną ofensywę. 

- Mam już dość tego jeb**ego przegrywania! Dość nauki szermierki na pięści. To się może skończyć dla niego deskami, bo to będzie wojna, po prostu wojna! Mam już tego dość, gotuję się nawet mówiąc o tym - to jest ta pasja wygrywania! - powiedział Joshua. 

- W tej chwili mam w głowie tylko jedno - wojnę, morderstwo, chcę wyjść i zrobić temu gościowi krzywdę. Chcę złamać jego ducha, aż będzie chciał się poddać - dodał AJ.

Joshua przy okazji zadeklarował, że być może nowy trener z USA, którego zatrudni przed rewanżowym bojem z Usykiem, pracował będzie w duecie z Robem McCrackenem.

Add a comment

SugarHill Steward twierdzi, że Anthony Joshua (24-2-1, 21 KO) postąpił słusznie, decydując się na natychmiastowy rewanż ze swoim wrześniowym pogromcą Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

- Myślę, że on powinien od razu brać walkę z Usykiem. Już wcześniej to robił w przypadku Ruiza. To dla AJ-a po prostu kolejny krok, coś z czym sobie już poradził w przeszłości i może mu się to udać ponownie - powiedział trener Tysona Fury'ego w rozmowie z FightHub.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji do drugiej potyczki Joshuy z Usykiem dojść może wiosną przyszłego roku. Faworytem do roli gospodarza pojedynku jest Wielka Brytania.

Add a comment

Eddie Hearn w rozmowie z IFL TV oświadczył, że póki co zbyt wcześniej jest na jednoznaczne deklaracje, że Anthony Joshua (24-2-1, 21 KO) przed rewanżem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) zwolni trenera Roba McCrackena i zastąpi go szkoleniowcem z USA. 

AJ w ostatnich dniach odwiedził kilka amerykańskich gymów, ćwicząc m.in. z Ronniem Shieldsem i Eddym Reynoso. Promotor Brytyjczyka twierdzi jednak, że z bokserskich podróży Brytyjczyka nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków. 

- On nie odszedł od McCrackena i nie zdecydował, że będzie trenował z kimś innym. Według mnie po prostu chce się czegoś nauczyć, znaleźć jakiś sposób na rozwój - powiedział Hearn. 

Tymczasem zdaniem Dilliana Whyte'a przyczyna słabszego występu Joshuy w przegranej walce z Usykiem nie leży po stronie trenera. - Problemem Joshuy nie jest wcale jego trener, ale on sam. Najłatwiej jest szukać winy u innych zamiast u siebie - powiedział "The Body Snatcher" TalkSport.

Add a comment

W listopadzie rozpoczną się rozmowy w sprawie rewanżowej walki Anthony'ego Joshuy (24-2, 21 KO) z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). Do drugiego pojedynku pięściarzy ma dojść wiosną przyszłego roku.

- Aleksander Krasiuk udał się teraz na wakacje i umówiliśmy się na kontakt na początku listopada. Wtedy usiądziemy i zastanowimy się, kiedy i gdzie odbędzie się rewanż. Marzec to realny termin tego wydarzenia - powiedział Eddie Hearn.

- Najbardziej chciałbym, że do drugiej walki doszło na Wyspach Brytyjskich. Otrzymuję jednak zapytania i poważne oferty z innych krajów. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie - dodał szef Matchroom Boxing.

Do pierwszej walki Joshua - Usyk doszło we wrześniu na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie. Ukrainiec wygrał jednogłośnie na punkty, odbierając Brytyjczykowi pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

Add a comment

Trener Ronnie Shield, znany większości polskich kibiców przede wszystkim ze współpracy z Arturem Szpilką, potwierdził w rozmowie z ThaBoxing Voice wcześniejsze spekulacje, że bokserski tour Anthony'ego Joshuy (24-2-1, 21 KO) po amerykańskich gymach ma jeden cel - znalezienie nowego szkoleniowca przed planowanym na wiosnę przyszłego roku rewanżem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). 

-  AJ powiedział mi tak: wiem, że ludzie sądzą, że nie potrafię być w ringu jak bestia, ale ja będę bestią w kolejnej walce! - to są jego słowa. Powiedział: chcę, byś mi tylko pokazał, jak być w ringu bestią - zdradził Shields. - Powiedział też, że boks europejski jest inny od tego w USA i zdał sobie sprawę, że musi przylecieć do USA, by nauczyć się czegoś nowego. Myślę, że czuje, iż plan na pojedynek w z Usykiem był zły i chce coś zmienić. 

Shields zapytany, czy w ekipie Joshuy pracowałby ewentualnie u boksu dotychczasowego trenera AJ-a Roba McCrakena, odparł, że Brytyjczyk w swoim nowym teamie zachowałby tylko jednego dawnego współpracownika - Angela Fernandeza.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 21 KO) kilkanaście dni po porażce z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) wyruszył w bokserską podróż po USA i odwiedził kilka znanych gymów. AJ widziany był m.in. na salach treningowych cenionego szkoleniowca Virgila Huntera i Eddy'ego Reynoso, współpracującego od lat z Saulem Alvarezem. 

Wyprawa Joshuy wywołała na Wyspach falę komentarzy. Pojawiły się sugestie, że zdetronizowany czempion WBA, WBO i IBF wag ciężkiej szuka nowego trenera, który zastąpiłby w jego narożniku Roberta McCrackena, obwinianego przez niektórych komentatorów za porażkę AJ-a z Usykiem.

Zgodnie z zapisami kontraktowymi na wrześniową walkę Joshua - Usyk, Brytyjczyk po przegranej ma prawo do rewanżu. Według promotora Eddiego Hearna do pojedynku powinno dojść wiosną 2022 roku.

Add a comment

Promotor czempiona WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) Frank Warren twierdzi, że  Anthony Joshua (24-2-1, 21 KO) powinien po porażce z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) odpocząć chwilę od boksu na mistrzowskim poziomie i odpuścić sobie natychmiastowy rewanż z Ukraińcem. Taki scenariusz miałby pozwolić zakontraktować pojedynek o bezdyskusyjne mistrzostwo świata Fury - Usyk.

- On nie powinien nalegać na ten rewanż. Ale to jego wybór. AJ powinien ustąpić i pozwolić na walkę Fury - Usyk - powiedział Warren Sky Sports. 

- Niech AJ stoczy jakąś walkę na przetarcie i odbuduje mentalność zwycięzcy przed drugim starciem z Usykiem. Potem mógłby zmierzyć się z lepszym z pary Fury - Usyk, to nadal byłby wielki pojedynek - ocenił szef Queensberry Promotions. 

Pomysł Franka Warrena ma oczywiście praktycznie zerowe szanse na realizację, bo zarówno Joshua jak i promujący go Eddie Hearn zaraz po przegranej z Usykiem zakomunikowali, że chcą wyegzekwować klauzulę rewanżową.

Add a comment

Eddie Hearn po raz kolejny potwierdził, że Tyson Fury (31-0-1, 23 KO) na razie nie doczeka się walki unifikacyjnej. Mistrz świata federacji WBC może w ciągu najbliższego miesiąca negocjować z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) warunki pojedynku o tytuł niekwestionowanego mistrza wszechwag, ale Ukrainiec musi w kolejnym występie przystąpić do rewanżu z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). 

- Głęboko wierzę, że kibice zobaczą walkę o cztery mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, ale jeszcze nie teraz. Usyk musi najpierw stoczyć rewanż z Joshuą. Anthony zasłużył, żeby mieć szansę na odzyskanie swoich tytułów, każdy może mieć gorszy dzień, a on zrobił dla wagi ciężkiej w ostatnich latach bardzo dużo - powiedział Hearn.

- Fury w tym czasie zmierzy się z Dillianem Whytem. Bez względu na to, co on myśli o tym pojedynku, to jestem przekonany, że takie zestawienie sprzeda bilety na każdym stadionie w Wielkiej Brytanii i co najmniej milion Pay-Per-View - dodał szef Matchroom Boxing.

Whyte jest tymczasowym mistrzem World Boxing Council w wadze ciężkiej. Jeśli 30 października wygra z Otto Wallinem, federacja WBC oficjalnie wyznaczy Whyte'a i Fury'ego do walki.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) po porażce z Oleksandrem Usykiem i utracie mistrzowskich pasów, powróci do rankingów światowych federacji. Jako pierwsza w tym miesiącu swoje zestawienie opublikowała federacja WBA, gdzie Brytyjczyk pojawił się na piątej pozycji.

Joshuę wyprzedzają w tej klasyfikacji Daniel Dubois, Michael Hunter, Robert Helenius i Hughie Fury. 31-latek wiosną przyszłego roku będzie miał okazję do odzyskania pasa World Boxing Association. Wtedy ma dojść do jego rewanżu z Usykiem.

Federacja WBA ma trzech mistrzów w kategorii ciężkiej. Usyk jest super czempionem, Trevor Bryan posiada tytuł regularny, zaś Manuel Charr jest mistrzem w recesji. Do niedawna tymczasowy pas posiadał Daniel Dubois, jednak WBA postanowiła zrezygnować z wszystkich tymczasowych tytułów.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 21 KO) opublikował w mediach społecznościowych krótki komunikat, komentując swoją porażkę z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). 

- Obejrzałem walkę, przeanalizowałem moje przygotowania i zidentyfikowałem błędy. Wyciągnąłem wnioski. Dziękuję wam za wyrazy miłości. Nie martwcie się o mnie, mój duch jest mocny! - napisał AJ.

Przegrywając z Usykiem, Joshua stracił mistrzowskie tytuły wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF. Zgodnie z zapisami w kontraktach na sobotni pojedynek Brytyjczyk ma prawo do rewanżu i już zapowiedział, że z niego skorzysta.

Add a comment

Kliczko i Joshua spotkali się w rocznicę swojej walki

Władimir Kliczko nie odbiera szans Anthony'emu Joshui (24-2, 21 KO) w rewanżowej walce z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), który w sobotę pozbawił Brytyjczyka mistrzowskich pasów wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF.

- Ja kiedyś przegrałem dwie walki w ciągu roku, a potem wróciłem i zostałem jednym z najdłużej panujących czempionów. AJ wciąż ma szansę, absolutnie, teraz wszystko zależy od tego, jak poradzi sobie z tym wyzwaniem - powiedział Sky Sports "Dr Stalowy Młot", chwaląc jednocześnie za znakomity sobotni występ swojego rodaka.

- Usyk przeszedł do historii! Jest niepokonany przez tak długi czas, zdobył wszystkie tytuły w kategorii junior ciężkiej, a teraz wywalczył mistrzostwo w ciężkiej. Ten facet jest wyjątkowy! - ocenił Kliczko.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził w rozmowie z Boxing Social, że otrzymał już od inwestorów z Bliskiego Wschodu oferty organizacji rewanżowej walki Anthony'ego Joshuy (24-2, 21 KO) z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Promotor AJ-a, który w sobotę stracił na rzecz Ukraińca mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej, zaznaczył jednak, że faworytem do roli gospodarza pojedynku pozostaje Wielka Brytania. Rozważona zostanie także w tym kontekście Ukraina. 

Warto przypomnieć, że Joshua miał już okazję boksować na Bliskim Wschodzie - w Arabii Saudyjskiej stoczył zwycięski rewanż z Andym Ruizem Jr. Do starcia Joshua - Usyk II powinno dojść w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Add a comment