Get Adobe Flash player
Patronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 10134 gości oraz 56 użytkowników.
 

 


Rozegrany w minioną sobotę pojedynek Bryanta Jenningsa (19-0, 10 KO) z Mikem Perezem (20-1-1, 12 KO) zanotował niższą oglądalność na terenie Stanów Zjednoczonych, niż styczniowa walka Jenningsa z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) - poinformował na Twitterze Przemek Garczarczyk.

Średnia oglądalność pojedynku Jennings - Szpilka wyniosła 907 tysięcy widzów, podczas gdy walkę Jennigsa z Perezem, której stawką była pozycja oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej, śledziło 760 tysięcy widzów.

Obie walki zakończyły się dla Jenningsa zwycięsko - ze Szpilką wygrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie, zaś pochodzącego z Kuby Pereza pokonał na punkty. Oba pojedynki transmitowane były w USA przez telewizję HBO.

- Na "Górala" przygotowuję się w górach. Pierwszy bieg na Kasprowy zaliczony - napisał na Facebook'u Artur Szpilka (16-1, 12 KO), który choć nie podpisał kontraktu, ciężko trenuje do walki z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO). Pojedynek 25-latka z Wieliczki z byłym mistrzem świata dwóch kategorii wagowych ma być główną atrakcją planowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Na zdjęciu z Arturem Szpilką, który od wczoraj przebywa w Zakopanem, trener Fiodor Łapin oraz Ewa Piątkowska (4-0, 3 KO).

Dzisiaj pięściarze grupy Sferis KnockOut Promotions rozpoczęli w Zakopanem obóz treningowy, podczas którego kilku zawodników będzie przygotowywać się do bardzo ważnych jesiennych pojedynków.

W obozie uczestniczą wszyscy podopieczni trenera Fiodora Łapina, w tym m.in. Artur Szpilka (16-1, 12 KO), który rozpoczyna przygotowania do planowanej na listopad potyczki z Tomaszem Adamkiem oraz Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) i Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO), którzy we wrześniu najprawdopodobniej przystąpią na tej samej gali w Moskwie do walk o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej.

Grupa Sferis KnockOut Promotions w górach spędzi najbliższe dwa tygodnie.

W ostatnich dniach Dariusz Michalczewski Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie szczędzili sobie "uprzejmości" w kolejnych wypowiedziach dla mediów. Konflikt "Szpili" z "Tigerem"  skomentował współpromotor pięściarza z Wieliczki Andrzej Wasilewski.

Dariusz Michalczewski nie pozostawił bez komentarza niedawnych słów Artura Szpilki (16-1, 12 KO), który wcześniej wypomniał mu boksowanie pod niemiecką flagą, w ripoście na wypowiedzi "Tigera" pod swoim adresem. "Szpila" w wywiadzie dla ringpolska.pl Michalczewskiego nazwał "gebelsem" [w slangu: obraźliwie o Niemcu].

- Kim on jest, żeby tak się do mnie odzywać? - pyta na łamach "Super Expressu" były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej. - Nigdy w życiu nie odniósłbym się w ten sposób do kolegów, którzy boksowali przede mną. Do dziś jestem szczęśliwy, że mogę starszym chłopakom z kadry mówić po imieniu, to dla mnie powód do dumy. To my mieliśmy prawdziwe zasady, a nie te bzdury, które wyznaje Szpilka.

- Jak on może być dumny z kryminału? Szpilka to skończony dureń. Co grypserka ma wspólnego z zasadami? On ma zero pokory i zero zasad. Bije od niego arogancja. Mogę się założyć, że skończy w więzieniu - dodaje Michalczewski.

Artur Szpilka w swoim najbliższym występie, 8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie, skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (49-2, 29 KO).

Jak dowiedział się "Super Express", dojdzie do pojedynku byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO). Walka odbędzie się w Kraków Arenie 8 listopada w ramach Polsat Boxing Night.

Jak donosi tabloid, osiągnięto porozumienie, ponieważ Szpilka, który bardzo parł do tej walki, spuścił z tonu i zarobi trochę mniej niż żądał.  

Nowatorskie jest to, że część zapłaty dostanie w gotówce, część w biletach, które będzie mógł sprzedać (a część rozdać, jeśli tak zdecyduje). Szczegóły supergali zostaną ogłoszone we wtorek o godz. 20.00 w programie "Puncher" w Polsacie Sport. Już wiadomo, że będzie można ją obejrzeć tylko w pay-per-view.

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) ostro skrytykował Dariusza Michalczewskiego za jego uwagi pod adresem Andrzeja Gołoty (41-9-1, 33 KO). "Tiger" w rozmowie z X-News wyśmiał wcześniej pomysł pojedynku pokazowego z udziałem "Andrew", twierdząc m.in, że "nawet misiu na Krupówkach ma większą wartość niż walki Gołoty".

- Andrzej Gołota był, jest i będzie zawsze ikoną polskiego boksu, a wypociny Michalczewskiego są już żałosne - napisał na Facebooku "Szpila". 

- Całe szczęście że kibice pamiętają i szanują Gołotę, bo Twoje walki nie umywają się do emocji jakie dawał Gołota i jego walki przeszły do historii.... polecam Michalczewskiemu maść na ból d*** - dodał młody bokser z Wieliczki, który prawdopodobnie 8 listopada w Krakowie skrzyżuje rękawice z inną sławą polskiego pięściarstwa - Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO).

Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie był zaskoczony dzisiejszymi doniesieniami o tym, że Mariusz Wach (27-1, 15 KO) może zastąpić go w roli rywala Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) podczas trzeciej edycji gali Polsat Boxing Night. Impreza z "Góralem" w roli głównej planowana jest wstępnie na 8 listopada w Krakowie.

- Szczerze powiedziawszy, już wcześniej docierały do mnie głosy, że to Mariusz może zawalczyć z Adamkiem - przyznał "Szpila". - Ale cóż mogę na to poradzić?

- Nie ode mnie zależy, z kim zaboksuje Adamek i te wszystkie spekulacje już mnie zaczynają męczyć.  Jeśli Adamek wybierze mnie - super, jeśli wybierze Mariusza, trudno. Ja skupiam się teraz na treningu - dodał ciężki Sferis KnockOut Promotions.

Od kilku tygodni bokserska Polska żyje spekulacjami na temat planowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night z główną atrakcją w postaci konfrontacji w wadze ciężkiej z udziałem Artura Szpilki (16-1, 12 KO) i Tomasza Adamka (49-3, 29 KO). Zdaniem Krzysztof Zimnocha, który miał zmierzyć się ze "Szpilą" na poprzedniej imprezie Polsatu organizowanej w zeszłym roku, walka Adamek - Szpilka nie dojdzie do skutku.

- Promotorzy Szpilki praktycznie przez rok unikali walki ze mną, to dlaczego mają go wypuszczać na Adamka? - pyta retorycznie Zimnoch w wywiadzie dla Polsat Sport. - Adamek jest doświadczony, ma swoje lata  i jego kariera powoli gdzieś schodzi w dół, ale ja nie widzę żadnego sensu wystawiania Szpilki na Adamka, skoro oni przede mną uciekali rok czasu.

Więcej do przeczytania na stronie Polsatsport.pl >>

Sonda ringpolska.pl
Czy w listopadzie dojdzie do walki Adamek - Szpilka?
Tak
Nie

\

- Pisałem niedawno, że w zdecydowanej większości polsko-polskie pojedynki w boksie nie mają sensu. Ale jest kilka walk, które chciałbym obejrzeć. Do nich należy starcie Adamka ze Szpilką. Lepsze to niż bicie jakiegoś kelnera zza granicy. Bo ostatnio organizatorzy gal w naszym kraju brali albo mięso armatnie z zewnątrz, albo podstawiali polskiego pięściarza jako mięso armatnie dla rywala - czytamy w najnowszym felietonie Dariusza Michalczewskiego na przegladsportowy.pl.

- Chętnie obejrzę walkę Adamek - Szpilka, ale jeśli nie będzie kodowana. Bo aż tak bardzo na to nie czekam, by wydać 40 złotych na pay-per-view. Nie wyobrażam sobie innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo Tomka. Jest bardziej doświadczony, twardszy, ma mocniejszy charakter. Adamek ma duże serce do boksu, a Szpilka dużą... gębę - twierdzi "Tiger". - Jeśli Adamek nie zlekceważy rywala, to będzie pojedynek do jednej bramki. Oczywiście w boksie wszystko jest możliwe, zwłaszcza w wadze ciężkiej. Często jeden cios wystarczy, by wygrać. Tylko że Szpilka nie ma takiego doświadczenia, by znokautować Górala. Z kim on walczył? Z jednym niezłym rywalem - Jennnigsem, z którym zresztą przegrał. Teraz przekona się, co to znaczy prawdziwy boks.

Cały felieton Dariusza Michalczewskiego do przeczytania na przegladpsortowy.pl >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: