onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-4, 15 KO) przygotowuje się w Hiszpanii do walki z Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją zaplanowanej na 26 października gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu.

30-letni "Szpila" w Hiszpanii przebywa już blisko dwa tygodnie i jest bardzo zadowolony z dotychczasowych przygotowań. Polak po raz drugi przygotowuje się do ringowego występu pod okiem trenera Romana Anuczina.

- Odciąłem się od wszystkiego i odizolowałem od złych myśli. Wyjazd do Hiszpanii na kilka tygodni to był strzał w dziesiątkę. Dalej nie jestem tak nakręcony na walkę jakbym chciał, ale jest coraz lepiej. Przyjeżdzając tutaj ważyłem 118 kg, teraz jest 110 kg, a na walce będzie jeszcze mniej - przekazał Szpilka w rozmowie z magazynem Ring TVP Sport.

- Dobrze wiem, że po mojej walce z Derekiem Chisorą, każdy mój rywal będzie chciał zrobić ze mną to samo, czyli pójść do przodu i postawić wszystko na jedną kartę. Nie każdy jednak bije tak mocno jak Derek. Dla Tuiacha to wielka szansa na wybicie się, a dla mnie to trochę walka o wszystko - deklaruje pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Szpilka zaboksuje przed polską publicznością po raz pierwszy od ubiegłorocznej zwycięskiej walki z Mariuszem Wachem. Podczas gali w Sosnowcu na zawodowych ringach zadebiutuje także Kamil Bednarek.Kibice doczekają się także rewanżu na szczycie polskiej wagi półciężkiej pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 na ring wróci Artur Szpilka (22-4, 15 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). W opinii Fiodora Łapina - byłego trenera "Szpili", który 20 lipca w Londynie został znokautowany przez Derecka Chisorę - na powrót jest jeszcze za wcześnie, jednak z punktu widzenia formalnego - o czym mówi w wywiadzie dla TVP Sport prezes Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego Krzysztof Kraśnicki - żadnych przeciwwskazań nie ma.

- Brytyjska Komisja Bokserska po każdej gali zobligowana jest poinformować Europejską Unię Boksu Zawodowego, czy dany zawodnik po nokaucie musi pauzować, czy nie. Sprawdziłem właśnie aktualną listę i nie ma na niej nazwiska Szpilki wśród zawieszonych. To oznacza, że lekarz gali w Londynie po przeprowadzonych badaniach nie stwierdził żadnego zagrożenia dla jego zdrowia stwierdził Kraśnicki.

Szef PWBZ dodał, że polskie przepisy mówią o przymusowej trzymiesięcznej przerwie o boksowanie po porażce przez nokaut - według tych wytycznych Artur Szpilka mógłby zatem zaboksować już 20 października.

Add a comment

Niefortunnie rozpoczęła się trenerska współpraca Romana Anuczina z Arturem Szpilką (22-4, 15 KO). "Szpila" w pierwszym występie pod okiem nowego szkoleniowca został szybko znokautowany przez Derecka Chisorę. Zdaniem byłego trenera Szpilki Fiodora Łapina z oceną warsztatu Anuczina kibice powinni się jeszcze wstrzymać.

- Trudno cokolwiek powiedzieć po jednej rundzie i minucie drugiej - stwierdził Łapin w rozmowie z TVP Sport, dodając: - Zdaję sobie jednak sprawę, że teraz wiele osób czekać będzie na kolejną porażkę Artura. Dużo osób kliknie, by zobaczyć jak znowu przegrywa.

Artur Szpilka na ring powróci 26 października pojedynkiem na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu. Rywalem Polaka będzie Włoch Fabio Tuiach (29-6, 16 KO).

Add a comment

 

26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 na ring wróci Artur Szpilka (22-4, 15 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO) i nie może sobie pozwolić na wpadkę.

Były mistrz Europy Albert Sosnowski mówi otwarcie, że Szpilka jest dużym faworytem w tym zestawieniu. "Dragon" zaznacza jednak, że jeden celny mocny cios Włocha, może odwrócić losy walki.

- Tuiach nie ma nic do stracenia i na pewno będzie ryzykował. Włoch wie, że Artur nie czuje się dobrze w bijatyce i gubi się, kiedy jest mocno naciskany. Jeśli Tuiach mocno trafi Szpilkę, to będą kłopoty - analizuje Sosnowski w rozmowie z TVP Sport.

- Artur w sytuacjach kryzysowych często opuszcza ręce i na siłę chce oddać. Oczywiście powinien ten pojedynek wygrać, bo jest lepszym boksersko pięściarzem, ale zobaczymy jak zachowa się jego głowa po ostatniej walce, która skończyła się dramatycznie - mówi były pięściarz.

Szpilka walką w Sosnowcu wróci na ring zaledwie trzy miesiące po lipcowej przegranej z Derekiem Chisorą. Z taką częstotliwością "Szpila" toczył dwie kolejne walki ostatni raz w 2015 roku.

Podczas gali Knockout Boxing Night 8 kibice zobaczą w akcji także utalentowanego 23-latka Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z groźnym Nicolasem Pitto. W Sosnowcu dojdzie także do wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

Fiodor Łapin jest sceptycznie nastawiony do pomysłu szybkiego powrotu na ring Artura Szpilki (22-4, 15 KO). "Szpila", który 20 lipca przegrał przez ciężki nokaut z Dereckiem Chisorą, kolejną walkę stoczy 26 października, mierząc się z Włochem Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO).

- Wiadomo, że przede wszystkim decyduje zawodnik, decyduje jego trener i promotorzy, ale ja bym swojego zawodnika nie wypuścił. Za krótka przerwa pomiędzy tak ciężką porażką, tak ciężkim ciosem, a następną walką i przede wszystkim przygotowaniami - stwierdził były szkoleniowiec Szpilki, goszcząc w studio magazynu "Ring" TVP Sport.

Łapin stanął także w obronie Romana Anuczina, z którym "Szpila" rozpoczął współpracę przez ostatnim występem. - Znam warsztat Anuczina, widziałem więcej niż ci, co go krytykują. Po prostu było zdecydowanie za wcześnie na walkę z kimś takim jak Chisora - stwierdził trener KnockOut Promotions.

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-4, 15 KO) poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się w pojedynku wieczoru gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu 26 października. Galę pokaże na żywo Telewizja Polska.

Naprzeciw "Szpili" stanie były mistrz Włoch i pretendent do tytułu mistrza Europy WBO kategorii ciężkiej Fabio Tuiach (29-6, 16 KO). Pięściarz z Italii jest nieco niższy i lżejszy do Polaka - mierzy 188 cm i waży około 100 kg.

Dla Artura Szpilki starcie z Tuiachem będzie powrotem na ring po lipcowej porażce przez nokaut z Dereckiem Chisorą. Zawodnik KnockOut Promotions aktualnie przebywa na obozie w Hiszpanii, gdzie buduje formę pod okiem trenera Romana Anuczina.

Na gali w Sosnowcu kolejny pojedynek stoczy także utalentowany Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO), którego sprawdzi Argentyńczyk Guido Nicolas Pitto (26-6-2, 8 KO). 32-latek na co dzień trenuje w Barcelonie. Pitto w swojej karierze pokonał m.in. Jacka Culcaya, a ostatni raz boksował w maju. 

Dla Czerkaszyna będzie to trzeci tegoroczny występ. W marcu podopieczny Fiodora Łapina wygrał z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą, zaś w lipcu wypunktował dużo wyżej notowanego Australijczyka Wesa Cappera.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) zameldował się już w Hiszpanii i rozpoczął przygotowania pod okiem trenera Romana Anuczina do zaplanowanej na 26 października walki na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu.

Dla "Szpili" występ w Sosnowcu będzie powrotem na ring po lipcowej porażce z rąk Derecka Chisory. Nazwisko rywala byłego challengera WBC wagi ciężkiej nie jest jeszcze znane.

 Podczas KnockOut Boxing Night 8 wystąpią także m.in. utalentowany Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO) i niepokonany Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO).

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

 

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) wyleci we wtorek do Hiszpanii do trenera Romana Anuczina i tam będzie się przygotowywać do zaplanowanej na 26 października walki na gali KnockOut Boxing Night #8 w Sosnowcu. – Nie licząc amerykańskiej przygody tak długo poza krajem nie szykowałem się do żadnego pojedynku – przyznał Szpilka w rozmowie z Tvpsport.pl

- W Hiszpanii czekają mnie takie same treningi jak zawsze. Nie będzie żadnych nowinek - przyznał. - A czy wyjeżdżam pełen pozytywnej energii? Na razie jeszcze jej szukam - dodał.

Walka Szpilki będzie główną atrakcją gali KBN #8 w Sosnowcu, ale nazwisko rywala nie jest jeszcze znane.

- To nie zależy ode mnie, ale żadnego buma nie chcę. Wiadomo, przegrałem z Chisorą, potrzebuje łatwiejszego rywala, ale walki z kelnerami nie mają sensu. Słyszałem coś o jakimś Angliku, bilans 10-3, ale spokojnie czekam na informacje. Za październikowy pojedynek zarobię grosze, po prostu muszę wyjść na ring i wygrać.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

 

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-4, 15 KO) spędzi najbliższe tygodnie w Hiszpanii, gdzie ze swoim trenerem Romanem Anuczinem będzie trenował przed powrotem na ring. Pięściarz z Wieliczki kolejny pojedynek stoczy 26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8.

- W przyszłym tygodniu wylatuję do Hiszpanii i tam wracamy do roboty z trenerem Anuczinem. Na razie nie robię sobie długofalowych planów. Chcę wrócić i zobaczymy, co będzie dalej - mówi Szpilka.

Nazwisko najbliższego rywala "Szpili" ma zostać oficjalnie potwierdzone wkrótce. Polak październikowym występem wróci między liny po porażce z Derekiem Chisorą i zaboksuje pierwszy raz przed polską publicznością po rocznej przerwie.

- Po walce z Chisorą pewien etap się dla mnie skończył. Mocno to przeżyłem, ale wciąż wierzę, że jestem w stanie dawać dobre walki. Gdybym nie wierzył, to już bym to rzucił. Nie nakładam na siebie presji, po prostu chcę zaboksować i zobaczyć jak to wyjdzie - zapowiada zawodnik grupy KnockOut Promotions.

Podczas gali Knockout Boxing Night 8 kibice zobaczą w akcji także m.in. niepokonanych Fiodora Czerkaszyna oraz Pawła Stępnia. Wydarzenie pokaże na żywo Telewizja Polska. 

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

 

Add a comment

Ruszyła sprzedaż biletów na galę Knockout Boxing Night 8, która odbędzie się 26 października w Sosnowcu. Główną atrakcją tej imprezy będzie powrót na ring byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artura Szpilki (22-4, 15 KO).

Nazwisko rywala pięściarza z Wieliczki ma zostać oficjalnie potwierdzone wkrótce. Dla podopiecznego trenera Romana Anuczina będzie to jednocześnie pierwszy występ na polskiej ziemi po blisko rocznej przerwie.

- Po ostatniej walce coś się dla mnie skończyło i bardzo to przeżyłem. Mam jednak nowy cel. Trzeba zagryźć zęby i zabrać się do roboty - zapowiada "Szpila", który obóz przygotowawczy do sosnowieckiej gali spędzi w Hiszpanii.

Podczas gali Knockout Boxing Night 8 kibice zobaczą w akcji także m.in. utalentowanych Fiodora Czerkaszyna (13-0, 8 KO) i Pawła Stępnia (12-0-1, 11 KO), który wkrótce spędzi trzy tygodnie w Kanadzie, gdzie będzie sparował z mistrzem świata wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem.

W Sosnowcu odbędą się również trzy inne zawodowe pojedynki. Galę pokaże na żywo Telewizja Polska. Bilety dostępny są w serwisie ebilet.pl.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

Minione lato nie okazało się udane dla Artura Szpilki (22-4, 15 KO) i Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO). "Szpila" został znokautowany przez Derecka Chisorę, a "Striczu" przegrał na punkty z Demetriusem Andradem. Obaj pięściarze powrócili już na salę treningową, póki co do Warszawskiego Centrum Atletyki, i rozpoczęli lekkie zajęcia rozruchowe. Szpilka w przyszłym tygodniu wyruszy do Hiszpanii na obóz przygotowawczy do pojedynku zaplanowanego na 26 października w Sosnowcu, zaś Sulęcki, planujący wrócić między liny jeszcze w tym roku, przeniesie się do Dzierżoniowa.

Add a comment