Boks to nasza wspólna pasja

 

 

 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Kto jest online?

Odwiedza nas 25353 gości oraz 100 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • pelnanazwa
  • janszyc98@gmail.com
  • Burger
  • acmvj
  • ArtPan96

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) opublikował na Facebooku film, w którym szerzej komentuje sprawę swojego ewentualnego powrotu do kategorii junior ciężkiej. "Szpila" tonuje w nim nastroje kibiców i podkreśla, że zbicie wagi nie będzie dla niego łatwym zadaniem, a co za tym idzie zejście do niższej dywizji nie jest wcale przesądzone.

- Dostaję setki wiadomości, już ustalacie mi walki, piszecie, do jakiej wagi najlepiej zejść i w jakim czasie. Fajnie, że się tym interesujecie, ale na razie ważę 102 kilo, dzisiaj nawet 104 i będzie to bardzo ciężkie do zrobienia - mówi niedawny pretendent do pasa WBC wszech wag.

- Ja już nie jestem tym samym chłopakiem, który był w criuser przed zamknięciem czyli siedem lat temu. Moja postura, moje ciało dojrzało i już mi będzie bardzo ciężko to zrobić - tłumaczy "Szpila".

Cały materiał video Artura Szpilki na Facebooku >>

Artur Szpilka (20-2, 15 KO), który niedawno powrócił do treningów po operacji dłoni, poważnie myśli do powrotu do kategorii junior ciężkiej. - Myślę, że stoczę jeszcze dwie walki w ciężkiej i prawdopodobnie zejdę do cruiser. - W tej wadze będę koniem - mówi Szpilka.

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) zasugerował na Twitterze, że być może rozważy powrót do wagi junior ciężkiej. Pięściarz z Wieliczki zaczynał swoją zawodową karierę w kategorii do 90,7 kg, jednak w 2011 roku przeniósł się do "królewskiej" dywizji.

- Aktualnie ważę 102 kg. Jeśli zejdę do 96 kg, to wracam do wagi junior ciężkiej - napisał Szpilka, który w styczniu walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, ale przegrał przez nokaut w dziewiątej rundzie z Deontayem Wilderem.

Po tej walce "Szpila" przeszedł operację lewej dłoni i przeszedł kilkumiesięczną rehabilitację. Niedawno Szpilka wznowił pełne treningi i wrócił do Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy po raz kolejny zobaczymy go w ringu.

- Dla mnie Główka wychodzi dziś z Lebiediewem, Bellew i robi ich przed czasem do jednej bramki, jestem tego pewny, ale niestety wiedziałem, że z Usykiem, zawodnikiem, który jest bardzo lotny na nogach, który, miałem nadzieję, nie ma teoretycznie tak dobrej obrony, ale wiedział, że z Główką nie będzie przelewek, wiedział, że tam jest mocna bomba, [będą problemy] - powiedział Artur Szpilka, oceniając przegraną walkę Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO) z Oleksandrem Usykiem (10-0, 9 KO).

- Usyk przygotował się fenomenalnie, fenomenalna taktyka pod zawodnika typu Główka, silnego, skrajającego dystans - stwierdził "Szpila". - Do czego mogę mieć zastrzeżenia? Do punktacji, jaką dali sędziowie. To była przesada gruba. Moim zdaniem Usyk wygrał walkę ostatnimi trzema rundami, no i pierwszą. A tak to rundy były wyrównane, raz Główka, raz Usyk, raz remis. Bardzo dobra punktacja Grzesia [Proksy]. Może w tej walce mógłbym się przyczepić do jednej lub dwóch rund. Co mogę powiedzieć o dwóch zawodnikach - najwyższy poziom światowy, i Główki i Usyka.

- Główeczka, nie masz się czym załamywać, wrócisz i zdobędziesz mistrzostwo swojej kategorii! - dodał Artur Szpilka.

Video. Artur Szpilka po Polsat Boxing Night >>

Artur Szpilka (20-2, 15 KO) dopiero powrócił do treningów po kontuzji, a już znalazł się chętny do skrzyżowania z nim rękawic. Apetyt na walkę z najwyżej notowanym polskim "ciężkim" ma Travis Kauffmann (30-1, 22 KO).

- Chciałbym walczyć z najlepszymi. Wszyscy unikają Luisa Ortiza, ja chętnie się z nim zmierzę. Anthony Joshua, Artur Szpilka. Potrzebuję takich pojedynków, żeby wszyscy przekonali się, że należę do czołówki światowej - mówi Amerykanin, który póki co 9 września spotka się z Joshem Gormleyem (22-5, 21 KO).

- To dla mnie walka dla podtrzymania formy, ale to niebezpieczny przeciwnik. Jest wysoki, a jeśli spojrzeć na mistrzów świata, to oni również są bardzo wysocy. Jeśli nie dostanę walki z jednym z nich, chcę kogoś z czołowej dziesiątki - deklaruje Travis Kauffman.

Artur Szpilka od boksu odpoczywa od czasu styczniowej walki z mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem, podczas której odnowiła się u niego kontuzja lewej dłoni. Pięściarz z Wieliczki ma już za sobą operację i rehabilitację i kilka tygodni temu rozpoczął zajęcia bokserskie w USA pod okiem Ronniego Shieldsa.

Kilka dni temu Artur Szpilka (20-2, 15 KO) powrócił do bokserskich treningów po długiej pauzie spowodowanej kontuzją dłoni. Zdaniem promotora Andrzeja Wasilewskiego decyzja o tym, kiedy "Szpila" stoczy kolejny pojedynek, należeć będzie do jego trenera Ronniego Shieldsa.

- Shiedls musi stwierdzić, że w bliżej określonym terminie Artur będzie gotów do walki - tłumaczył w poniedziałkowym "Puncherze" współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions. - Jeśli mamy mówić o poważnej walce, to musi być dobrze przygotowany, a po takiej przerwie to musi być kilka miesięcy.

Zapytany o nazwisko ewentualnego rywala niedawnego challengera WBC wagi ciężkiej Wasilewski odparł: - Boks jest nieprzewidywalny. Wydaje mi się, że po ostatniej walce, gdzie Artur pokazał serce, ale przegrał przez nokaut, poważna propozycja się nie pojawi. Ja bym wolał, żeby Artur stoczył dwie ośmio lub dziesięciorundowe walki z solidnymi amerykańskimi rywalami. 

Kila dni temu Artur Szpilka (20-2, 15 KO) zapraszał do "bandyckiego tanga" Jarrella Millera (18-0-1, 16 KO). Wczoraj na Twitterze "Szpila" ponownie wyraził zainteresowanie starciem z niepokonanym Amerykaninem w rozmowie Mateuszem Borkiem i Andrzejem Wasilewskim.

"Ja jak zawsze dobrze 108 kg, bokserski trening z Ronnie mistrzostwo i wyglada to naprawdę super, dawać tego burgerkinga Millera" - napisał styczniowy polski ciężki, dodając później: "Mówię poważnie, dla kibiców super walka, a ja z przyjemnością pokaże mu jak się boksuje."

Artur Szpilka ostatni pojedynek stoczył w styczniu, przegrywając przez nokaut z mistrzem świata WBC Deontayem Wilderem. Podczas przygotowań do boju z "Bronze Bomberem" pięściarz z Wieliczki doznał urazu dłoni, który później pogłębił się w trakcie walki. "Szpila" ma już jednak za sobą operację i rehabilitację i dwa tygodnie temu wznowił treningi w Houston.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-2, 15 KO) odbył dzisiaj pierwszy bokserski trening po operacji lewej dłoni i kilku miesiącach rehabilitacji. Niedawno "Szpila" wrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie nad jego bokserskim rozwojem cały czas czuwa trener Ronnie Shields.

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-2, 15 KO), po trwającej ponad pół roku przerwie, wznowił karierę. Wychowanek Górnika Wieliczka spakował walizki i ponownie wyleciał do Stanów Zjednoczonych, aby trenować pod okiem dotychczasowego szkoleniowca Amerykanina Ronniego Shieldsa.

Zdrowy Szpilka optymistycznie patrzy w przyszłość, sportowiec pręży swoje bicepsy i napina mięśnie brzucha, ale nie tylko takie walory decydują o powodzeniu w boksie na najwyższym poziomie.

- Wbrew zapewnieniom Artura o jego świetnej formie, mamy pełną świadomość, że z punktu widzenia treningu typowo bokserskiego zmarnował kilka miesięcy, ponieważ już wcześniej powinien wrócić na salę. Oczywiście nie po to, żeby przygotowywać się pod konkretną walkę, tylko ciągle uczyć się boksu. Bo Artur jeszcze cały czas musi zgłębiać tajniki tego sportu, a nie tylko przygotowywać się do pojedynków. Strasznie go lubię, ale jest bardzo trudny do opanowania - mówi Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów pięściarza.

Niewiadomą jest data powrotu Szpilki na ring po siarczystym nokaucie, zaserwowanym mu w styczniu z rąk amerykańskiego mistrza świata Deontay’a Wildera. Kluczowa będzie opinia trenera Shieldsa, który niedługo oceni, po jakim czasie Artur będzie gotowy do stoczenia 23. walki zawodowej. Chociaż i to wcale nie będzie musiało przesądzić sprawy. - Postaram się, jeżeli będę miał na to wpływ, zrobić poprawkę na plan trenera. Broń Boże nie podejrzewam Shieldsa o złe intencje, bo bardzo go cenię i szanuję jako szkoleniowca, ale sądzę, że mimo wszystko będzie chciał szybciej wysłać Artura do ringu niż ja - tłumaczy Wasilewski.

Pełna treść artykułu na Dziennikpolski24.pl >>

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-2, 15 KO) zameldował się już w Plex Gymie w Houston i rozpoczął pod okiem Ronniego Shieldsa i Danny'ego Arnolda przygotowania do powrotu na ring po operacjach lewej dłoni. "Szpila" prawdopodobnie między linami pojawi się ponownie pod koniec roku.

Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-2, 15 KO) wyleciał do Stanów Zjednoczonych po kilku miesiącach spędzonych w Polsce. Popularny "Szpila" długo leczył kontuzję lewej ręki, jednak niedawno dostał od lekarzy zielone światło na powrót do treningów.

27-letni Szpilka ostatni raz boksował w styczniu z Deontayem Wilderem. Kolejną walkę pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions powinien stoczyć jeszcze w tym roku. Trenerem Polaka w dalszym ciągu pozostaje Amerykanin Ronnie Shields.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze