Partnerzy Gali Boksu Szczecin

 


 
 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • ZieluZielinski
  • eftete2
  • Poznan01
  • Przemyslaww94
  • Patrox

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

Były młodzieżowy mistrz świata wagi półśredniej Przemysław Runowski (13-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Mykolę Vovka (12-2, 8 KO) na gali we Wrocławiu. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 80-71, 78-72 i 79-71 dla "Kosiarza".

22-letni Polak od samego początku kontrolował tempo walki i rozbijał obronę próbującego atakować rywala. Ataki boksującego z kontry Runowskiego były dokładniejsze i bardziej przemyślane, z kolei Vovk bił najczęściej chaotycznie i niecelnie.

W ósmej odsłonie Runowski był bliski wygranej przed czasem. Vovk dwukrotnie był liczony po celnych dynamicznych kontrach w wykonaniu "Kosiarza", ale ostatecznie dotrwał do końcowego gongu. Dla Polaka było to trzecie tegoroczne zwycięstwo.

10 grudnia na gali "Królowie Nokautu” we Wrocławiu Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) zmierzy się z październikowym pogromcą Krzysztofa Kopytka Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO). - Motywuje mnie, że on jest z wyższej kategorii, że będę mógł pokazać,  że jestem silny fizycznie. Pokażę, że jestem silny i w tej kategorii też mogę namieszać - mówi popularny "Kosiarz".

Zobacz na żywo galę "Królowie Nokautu" we Wrocławiu >>

10 grudnia na gali boksu „Królowie Nokautu” we Wrocławiu kolejną walkę stoczy niepokonany na zawodowych ringach Przemysław Runowski (12-0, 2 KO). Rywalem boksującego w kategorii super lekkiej „Kosiarza” z Damnicy będzie Mykola Vovk (12-1, 8 KO).

Vovk podczas październikowej gali w Wieliczce odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Krzysztofem Kopytkiem, fundując faworyzowanemu pięściarzowi grupy Sferis KnockOut Promotions pierwszą porażkę w zawodowej karierze. - Od razu po tamtej walce zadzwoniłem do swoich promotorów i powiedziałem, że chcę zaboksować z Vovkiem - zdradza Runowski, będący klubowym kolegą Kopytka.

- Nie ukrywam, że trochę podrażniła mnie przegrana Krzyśka, który po prostu miał zły dzień. Znam go ze sparingów i wiem, że stać go na dużo więcej - twierdzi "Kosiarz". - Myślę, że styl Vovka będzie mi pasował, a kibice zobaczą wiele ciekawych akcji. Ja chcę postawić na pracę na nogach, jestem przekonany, że wygram, mimo że Vovk jest z wyższej kategorii wagowej.

Podczas wrocławskiej gali na ring po pierwszej przegranej w karierze powróci "półciężki" Marek Matyja (11-1, 4 KO), który w swoim ostatnim występie uległ nieznacznie na punkty Norbertowi Dąbrowskiemu.

- Walka z Dąbrowskim mi nie wyszła, widać było mój prawie roczny rozbrat z ringiem. Dałem o wyniku pojedynku zadecydować sędziom, a oni postawili na Norberta. Przed galą we Wrocławiu mam dodatkową motywację, bo będę boksował przed swoją publicznością, chce pokazać aktywny, dobry boks i udowodnić, że ostatnia porażka była tylko wypadkiem przy pracy - deklaruje pięściarz Oleśnicy.

Główną atrakcją gali "Królowie Nokautu" we Wrocławiu będzie pojedynek o pas IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO) i Niemcem Leonem Harthem (14-1, 10 KO).

Wcześniej w hali Orbita w tej samej kategorii wagowej zostanie rozegrana walka o mistrzostwo Polski - rękawice skrzyżują w niej dwaj niezwyciężeni zawodnicy - Michał Cieślak (14-0, 10 KO) i Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO).

Zobacz na żywo galę "Królowie Nokautu" we Wrocławiu >>

10 grudnia na gali we Wrocławiu dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy byłym młodzieżowym mistrzem świata wagi półśredniej Przemysławem Runowskim (12-0, 2 KO) i Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO), który w październiku w Wieliczce nieoczekiwanie pokonał Krzysztofa Kopytka. - Od razu po walce Krzyśka Kopytka z Vovkiem zadzwoniłem do pana Andrzeja Wasilewskiego i poprosiłem o tę walkę - mówi popularny "Kosiarz", który chce pomścić porażkę klubowego kolegi.

Kup bilet na galę "Królowie Nokautu", zobacz walkę "Diablo" - Harth >>

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Przemysławem Runowskim (12-0, 2 KO), który 10 grudnia we Wrocławiu spróbuje pomścić porażkę Krzysztofa Kopytka z Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO).

10 grudnia we Wrocławiu wracasz na ring walką z Mykolą Vovkiem. Był przymierzany do Łukasza Maćca, pokonał Krzysztofa Kopytka i teraz niczym bracia Kliczko... będziesz mścił swojego kolegę...
Przemysław Runowski: Dokładnie tak. Od razu po walce Krzyśka Kopytka z Vovkiem zadzwoniłem do pana Andrzeja Wasilewskiego i poprosiłem o tę walkę. Udało się, cieszę się i zobaczymy...

Poprosiłeś, bo stwierdziłeś, że na pewno z nim wygrasz czy podrażniło cię to, że wygrał z Krzyśkiem?
Trochę też... Po prostu to nie był Krzyśka dzień. Krzysiek czasem na sparingach wygrywa ze mną, ale to jest tylko sparing. Chciałem walki z Vovkiem, zobaczyłem, jak boksuje - podwójna garda, będzie mi idealnie pasował. Ja lubię takich zawodników. Myślę, że nie jest silniejszy od Filipińczyka, z którym ostatnio boskowałem, mimo że jest trzy kategorie wyżej. Pomyślałem od razu, że to idelany zawodnik dla mnie, biorę tę walkę i wyszło...

Chyba fajnie, że ma tę wygraną z Kopytkiem, bo sportowo wasza walka nabiera większego wymiaru...
Dokładnie tak. Pewnie pomyśli sobie, że jeśli wygrał z zawodnikiem wyższej kategorii, to ze mna będzie łatwiej, ale jak wyjdzie ze mną do ringu, to się przekona, że ze mną nie jest tak łatwo, że jednak inaczej boksuję od Krzyśka.

Zobacz w akcji "Diablo", kup bilety na galę we Wrocławiu, >>

10 grudnia na gali we Wrocławiu dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy byłym młodzieżowym mistrzem świata wagi półśredniej Przemysławem Runowskim (12-0, 2 KO) i Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO). Pojedynek zakontraktowano na osiem rund.

22-letni Runowski w tym roku zanotował dwie wartościowe wygrane, pokonując Filipińczyka Elmo Trayę i Włocha Carela Sandona. Vovk w październiku sensacyjnie wypunktował niezwyciężonego wcześniej Krzysztofa Kopytka. Wcześniej do walki z Vovkiem przymierzany był także Łukasz Maciec.

Główną atrakcją imprezy bokserskiego wieczoru we Wrocławiu będzie walka dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO) z Leonem Harthem (14-1, 10 KO). Dla "Diablo" będzie to obowiązkowa obrona pasa IBF Inter-Continental w limicie do 90,7 kg.

Kup bilety na galę we Wrocławiu "Królowie Nokautu"! >>

Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) zanotował spory awans w rankingach portalu statystycznego Boxrec.com po wczorajszej wygranej z Elmo Trayą (11-2, 8 KO). 22-letni "Kosiarz" pokonał Filipińczyka wysoko na punkty na gali w Międzyzdrojach.

Dzięki temu zwycięstwu Runowski znalazł się na 92 pozycji w światowym rankingu wagi półśredniej. Przed wczorajszym występem Polak klasyfikowany był pod koniec drugiej setki najlepszych półśrednich globu.

Ranking Boxrec.com nie uwzględnia jeszcze zmiany kategorii wagowej dokonanej przez Runowskiego. W limicie wagi super lekkiej, w której teraz będzie regularnie boksował pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions, Polak znalazłby się na 74 miejscu światowego zestawienia.

Runowski awansował także w klasyfikacji najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe portalu Boxrec.com. 22-latek ze Słupska jest tam obecnie 17. Prowadzi Krzysztof Głowacki przed Maciejem Sulęckim.

W pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie gali Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach, Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Elmo Trayę (11-2, 8 KO). Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-90, 99-91 i 99-92.

Runowski od pierwszego gongu panował nad sytuacją między linami, nie śpieszył się ze swoimi akcjami i był precyzyjny w ataku. Traya próbował odpowiadać seriami uderzeń, ale "Kosiarz" dobrze się bronił i nie dopuszczał do nerwowych sytuacji.

Z upływem kolejnych rund przewaga Polaka robiła się coraz bardziej wyraźna, a Filipińczyk przyjmował sporo ciosów. Runowski bił w różnych płaszczyznach i cały czas był bardzo konsekwentny, trzymając się planu taktycznego. Dzięki tej wygranej Polak zdobył młodzieżowy pas WBC Inter-Continental wagi super lekkiej.

Ciekawy test czeka dziś na gali w Międzyzdrojach Przemysława Runowskiego (11-0, 2 KO), który w boju o pas WBC Youth Inter-Continental zmierzy się z wyżej notowanym Filipińczykiem Elmo Trayą (11-1, 8 KO). Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z popularnym "Kosiarzem".

Transmisja z gali Międzyzdrojach od godz. 20.00 w Polsacie Sport i od godz. 23.10 w Polsacie

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze