Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Dziś na gali KnockOut Boxing Night w Jastrzębiu-Zdroju dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy Kamilem Gardzielikiem (15-0, 3 KO) i Kubańczykiem Yanielem Evanderem Riverą (8-2-1, 3 KO).

Add a comment

Karta gali KnockOut Boxing Night w Jastrzębiu-Zdroju wzbogaciła się o kolejną ciekawą pozycję - pojedynek pomiędzy niepokonanym Kamilem Gardzielikiem (15-0, 3 KO) i Kubańczykiem Yanielem Evanderem Riverą (8-2-1, 3 KO).

Dla pięściarza z Turku zbliżający się występ będzie powrotem na ring po szybkiej czasówce w maju. Rivera w swoim ostatnim występie pokonał Kamila Urbańskiego. 

Główną atrakcją zaplanowanej na 7 października imprezy będzie walka Laura Grzyb (9-0, 3 KO z Brytyjką Stevi Levy (9-1, 0 KO) o pas EBU wagi superkoguciej. W programie także bój w dywizji ciężkiej z udziałem Piotra Łącza (6-0, 6 KO) i Wołodymyra Katsuka (4-0, 1 KO) i kolejny start dwukrotnego mistrza świata Krzysztofa Włodarczyka (62-4-1, 42 KO). Transmisja w TVP Sport.

KUP BILETY NA GALĘ W JASTRZĘBIU-ZDROJU >>

Add a comment

- Nie uciekam od wyzwań, to Amerykanie wybrali kogoś innego - mówili pochodzący z Turku (Wielkopolska) Kamil Gardzielik (15-0, 3 KO), który w najbliższą sobotę wystąpi na gali KnockOut Boxing Night 28 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Początek transmisji na żywo w TVP Sport o 20:00.

- Dostałem propozycję walki na dużej gali w USA z młodym, niepokonanym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, będącym już wysoko w rankingu. Rozpatrywano właśnie również moją osobę jako rywala, zgodziłem się, ale wybrali kogoś innego – powiedział Kamil Gardzielik, brązowy medalista Igrzysk Sportów Walki w 2010 roku i ćwierćfinalista Igrzysk Europejskich w 2015 roku.

Jacek Szelągowski, Wiceprezes Zarządu KnockOut Promotions, nie ukrywa: - Kamil Gardzielik był niedawno o krok od występu na wielkiej gali w Stanach Zjednoczonych. Przyjął wyzwanie, zaakceptował po męsku warunki, ale organizatorzy wybrali w końcu łatwiejsze dla nich rozwiązanie. Z pewnością Kamil dostanie lada moment swoją szansę w walce zagranicznej. To doświadczony zawodnik, zna swoją wartość, wie czego chce. Pojedynki w Polsce są dla niego podtrzymaniem aktywności.

Kamil Gardzielik zadebiutował w grupie KnockOut Promotions w ubiegłym roku w Mrągowie, gdzie pokonał na punkty Oleksandra Ivanova. Teraz jego rywalem będzie Vojtech Maier.

- Miałem w profesjonalnej karierze kilka walk testowych, chociażby wspomniana z Ivanovem. Tam niestety nie wstrzeliłem sie z formą. Wcześniej też toczyłem pojedynki z ciekawymi rywalami. Oczywiście, mimo wszystko nie ma co porównywać ich do czołówki czy nawet Top 50 wagi średniej. Prawdziwym sprawdzianem moich umiejętności w boksie zawodowym właśnie za granicą z jakimś mocniejszym przeciwnikiem – przyznał Kamil Gardzielik.

Zbieg różnych okoliczności sprawił, że musiał poczekać na drugi występ w największym polskim teamie. - Najważniejsze, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku. Przygotowania przebiegły dobrze, moje sparingi udało się połączyć ze sparingami Kamila Szeremety. Pomagaliśmy sobie wzajemnie, jak i ja skorzystałem z bokserów, którzy “dociążali” Kamila. Zmieniali się po parę rund – stwierdził pięściarz trenowany przez Andrzeja Liczika.

Natomiast pochodzący ze stolicy Podlasia Kamil Szeremeta (23-2-1, 7 KO), były Mistrz Europy i pretendent do tytułu Mistrza Świata IBF wagi średniej, stoczy w Białymstoku rewanżowy pojedynek z Nizarem Trimechem (10-4-2, 4 KO). Pierwsza ich walka, do której doszło w 2021 roku, skończyła się remisem.

Najbardziej utytułowany Krzysztof “Diablo” Włodarczyk (61-4-1, 41 KO), były Mistrz Świata WBC i IBF kategorii junior ciężkiej, spotka się z Kanadyjczykiem Sylverą Louisem (9-8, 4 KO).

KUP BILET NA GALĘ KBN 28 W BIAŁYMSTOKU >> 

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali Knockout Boxing Night 23 w Mrągowie, boksujący w kategorii średniej Kamil Gardzielik (15-0, 3 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Oleksandra Iwansowa (17-5, 8 KO).

Walka prowadzona była w szybkim tempie. Iwanow był bardzo aktywny, skracał dystans i atakował seriami ciosów. Ukrainiec mocno się przy tym odkrywał, co systematycznie wykorzystywał Gardzielik. Polak fragmentami zbyt długo czekał na okazję do przerwania ataku przeciwnikowi.

Iwanow był zawodnikiem, który zadawał więcej uderzeń, jednak to Gardzielik trafiał mocniej oraz czyściej. W szóstej rundzie po celnej kontrze Polaka jego rywal był liczony. Ukrainiec szybko jednak podniósł się i próbował kontynuować ataki.

W końcowych rundach Iwanow starał się ponownie podkręcić tempo. W siódmej rundzie boksował skutecznie, jednak w ostatniej odsłonie Gardzielik unikał jego uderzeń, a sam trafiał ciosami kontrującymi. Po ciekawych ośmiu rundach sędziowie punktowali 76-75 i 77-75 dla Gardzielika oraz 76-75 dla Iwanowa.

Add a comment

- Taki rywal jak Iwanow jest dla mnie motywacją! Ambicje mam duże, zależy mi na dobrym występie i wygranej - mówi Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO), który 5 sierpnia na KnockOut Boxing Night 23 w Amfiteatrze w Mrągowie zadebiutuje w największej polskiej grupie KnockOut Promotions. Jego przeciwnik to pochodzący z Ukrainy Aleksandr Iwanow (17-5, 8 KO). Transmisja z letniej gali w TVP Sport i tvpsport.pl. Bilety dostępne na ebilet.pl.

W teamie prowadzonym przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego, Kamil Gardzielik miał zadebiutować w pierwszej połowie roku. Niestety na KBN 22 nie doszło do jego pojedynku z Jose Manuelem Lopezem Clavero (16-17-1, 5 KO). - W drodze do Kielc dowiedziałem się, że Hiszpan zgłosił kontuzję. I już wtedy dostałem zapewnienie od promotora, że zaboksuję na kolejnej gali 5 sierpnia. Jeśli chodzi o rywala, ostatecznie stanęło na Iwanowie. W boksie olimpijskim walczyłem z przeciwnikami ze Wschodu, m.in. ówczesnym Mistrzem Europy Maksimem Kopytiakowem. Przegrałem na punkty po dobrej walce - powiedział Kamil Gardzielik.

Aleksandr Iwanow w swoich ostatnich walkach wygrywał z Dmitry Mikhaylenko (wtedy rekord 23-3, 10 KO) i Konstantiem Ponomarevem (34-1, 13 KO) oraz przegrał z Vaghinakiem Tamrazyanem (15-4). - Obejrzeliśmy z trenerem także walki z Eduarem Skavinskim i Aleksandrem Sharonovem. Iwanow to rywal dobrej klasy, wschodnia szkoła boksu, więc dobry technicznie i po prostu dobrze boksuje. Ale to czy odpowiada mi stylowo, okaże się w Mrągowie. Z pewnością, jak podkreślałem, jest bokserem ułożonym technicznie, więc lepiej walczyć z takim niż kimś nieskoordynowanym - uważa brązowy medalista Igrzysk Sportów Walki w 2010 roku i ćwierćfinalista Igrzysk Europejskich w 2015 roku.

Boksujący w kategorii średniej Kamil Gardzielik wraca po przerwie na ring. - Terminy walk ulegały zmianie z przyczyn niezależnych ode mnie. Za każdym razem byłem gotowy boksować. Za mną i moim sztabem szkoleniowym dużo ciężkiej pracy. Trzeba dobrze to wszystko poukładać w głowie i dalej dążyć do celu.

To będzie jego pierwszy występ w Amfiteatrze Mrągowo. - Fajne, znane miejsce. Kiedyś już boksowałem na świeżym powietrzu. Wiadomo, że wieczory nie są tak gorące, a najważniejsze żeby nie padało i by kibice mogli spokojnie skupić się na oglądaniu. A ja skupiam się na walce i na swojej pracy - zaznaczył niepokonany wśród zawodowców Kamil Gardzielik, podopieczny trenera Andrzeja Liczika.

W walce wieczoru letniej gali boksu zawodowego nad mrągowskim jeziorem Czos zmierzą się najwyżej notowany polski pięściarz kategorii półciężkiej, posiadacz pasa IBF Inter-Continental Paweł Stępień (17-0-1, 12 KO) i zdobywca tytułu WBC NABF Michał Łoniewski (4-3, 2 KO). Pierwotnie w głównym pojedynku mieli rywalizować Kamil Bednarek (11-0, 6 KO) i Jan Czerklewicz (7-1, 2 KO), ale zawodnik z Dzierżoniowa złamał kość nadgarstka. W Amfiteatrze Jan Czerklewicz powalczy z Maciejem Drozdowskim (2-0). Podczas gali KBN 23 kolejne zawodowe walki stoczą także: 17-letni Tobiasz Zarzeczny (1-0, 1 KO) z Łukaszem Barabaszem (1-4, 1 KO) i Kamil Urbański (1-0, 1 KO) z Sylwestrem Ziębą (1-1).

Add a comment

5 sierpnia na gali KnockOut Boxing Night w Mragowie Jan Czerkewicz (7-1, 2 KO) zmierzy się z Kamilem Bednarkiem (11-0, 6 KO). Podczas tej samej imprezy między linami pokażą się także m.in. Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO) i Tobiasz Zarzeczny (1-0, 1 KO).

Add a comment

- Jestem przekonany, że doczekam się walki w najmocniejszych pięściarskich krajach Anglii lub Stanach Zjednoczonych. Grupa KnockOut Promotions jako jedyna w Polsce potrafi doprowadzić zawodników do dużych zagranicznych pojedynków - mówi Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO), który dołączył do teamu prowadzonego przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego.

W nowych barwach Kamil Gardzielik, brązowy medalista Igrzysk Sportów Walki 2010 i ćwierćfinalista Igrzysk Europejskich 2015, zadebiutuje 24 czerwca na gali KnockOut Boxing Night 22 w Kielcach. Spotka się z Hiszpanem Jose Manuelem Lopezem Clavero (16-17-1, 5 KO). - Nastąpiła bardzo ważna zmiana w mojej karierze sportowej. Obecność w KnockOut Promotions oznacza, że będę prowadzony do „czegoś”. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Stałem się wolnym zawodnikiem, po tym kiedy okazało się, że grupa GIA rezygnuje z boksu zawodowego i nie zrealizuje naszej umowy. Po krótkiej rozmowie z panami Andrzejem Wasilewskim i Jackiem Szelągowskim wiedzieliśmy czego oczekujemy od siebie i jak ma wyglądać nasza współpraca - powiedział Kamil Gardzielik.

29-letni pięściarz pochodzący z powiatu tureckiego ma świetny rekord 14-0. - Najlepszą walkę stoczyłem w rodzinnych stronach, w Turku wygrałem wysoko na punkty z Joelem Julio. Uważam, że toczę pojedynki na fajnym poziomie sportowym i dobrze się je ogląda. Brakuje "kropki nad i", czyli wykończenia i nad tym pracujemy - powiedział Kamil Gardzielik.

Oceniając Hiszpana Lopeza Clavero i najbliższą przyszłość, dodał: - Walczył z niepokonanymi rywalami, więc nie są mu straszni bokserzy z zerem po stronie porażek. To doświadczony pięściarz, choć bez wielkich osiągnięć. Na pewno go nie zlekceważę, bo mam swoje cele i do nich dążę. Najważniejsze, że wraca do boksu, natychmiast po podpisaniu umowy. I jeśli zwyciężę w dobrym stylu to na jesieni czeka mnie ciekawa walka. Do tego tematu usiądziemy po gali w Kielcach.

Ale też Kamil Gardzielik mówił o swojej 6-letniej profesjonalnej karierze. - Zacząłem od występu na gali promotora Arkadiusza Wełny z Kalisza. Później byłem związany menedżersko z Tomkiem Turkowskim. Podpisałem kontrakt z grupą Fight Events. Toczyłem również walki na galach Włodzimierza Rzadkiewicza z Poznania. Następnie po jednej na galach Babilon Promotions oraz MB Promotions. Potem byłem w GIA Boxing Promotions. Moim trenerem na początku kariery zawodowej był trener Dariusz Kasprzak z Konina. Następnie współpracowałem z Andrzejem Liczikiem i Karolem Kosakiem od przygotowania fizycznego i tak jest do tej pory. Na sali pomaga również Jurek Baraniecki.

Rywalizujący w kategorii średniej trafił w KnockOut Promotions do bardzo dobrych pięściarzy tej wagi Macieja Sulęckiego, Kamila Szeremety, Fiodora Czerkaszyna i Rafała Wołczeckiego. - Z trzema pierwszymi mam po kilkadziesiąt cennych rund sparingowych. Wszyscy oni należą do światowej czołówki. Wiem, że i mnie stać na dobre zagraniczne walki. A czy w wadze średniej, czy niższej junior średniej, to się okaże. Dalej muszę ciężko zasuwać na treningach i walczyć o swoje - stwierdził Kamil Gardzielik. W głównej walce KnockOut Boxing Night 22 Michał Cieślak (21-2, 15 KO), dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej (WBO i WBC), spotka się z Niemcem Enrico Koellingiem (28-4, 9 KO). W Kielcach wystąpi także między innymi Laura Grzyb (6-0, 3 KO), która zmierzy się z niepokonaną Kanadyjką Vallieres Bisson (5-0, 1 KO). Z kolei Piotr Łącz (3-0, 3 KO) zmierzy się z Francuzem Morganem Dessaux (6-10, 5 KO).

Add a comment

Boksujący w kategorii średniej Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO) i występujący w wadze półciężkiej Jan Czerklewicz (7-1, 2 KO) zasilili szeregi grupy KnockOut Promotions. 

Pięściarze trenujący pod okiem Andrzeja Liczika wcześniej reprezentowali barwy stajni GIA Boxing Promotions, która kilkanaście dni temu zakończyła swoją działalność. Daty kolejnych walk Gardzielika i Czerklewicza nie zostały jeszcze ogłoszone. 

Add a comment

Dziś na gali Challenger's Boxing Night by GIA  w Nowym Sączu kolejny pojedynek stoczy Kamil Gardzielik (13-0, 3 KO). Rywalem podopiecznego Andrzeja Liczika będzie Nicolas Luque Palacios (12-8-1, 1 KO).

Add a comment