Patronat medialny


 


29 września kolejny zawodowy pojedynek stoczy boksujący w kategorii półciężkiej Robert Parzęczewski (30-2, 18 KO). Walka z udziałem "Araba" będzie główną atrakcją gali Korner Radomski Boxing Night.

Będzie to drugi tegoroczny występ 29-latka. W marcu Parzęczewski wygrał przez techniczny nokaut z Nuhu Lawalem.

Podczas gali w Radomsku kibice zobaczą także w ringu m.in. Stanisława Gibadło, Kamila Kuździenia oraz Pawła Bracha. Wydarzenie pokaże TVP Sport.

Add a comment

Grupa Tymex Boxing Promotion wraca po wakacjach swoją 22. galą, na której na ringu zaprezentuje się między innymi Robert "Mr. KO" Parzęczewski (28-2, 17 KO). Transmisja w TVP Sport. Kto będzie rywalem ambitnego częstochowskiego wojownika? - To na razie niespodzianka. Kibice czekają na takie pojedynki, więc wkrótce hitowa walka - mówią szefowie Tymexu.

Pod koniec 2021 roku Robert Parzęczewski wygrał w walce wieczoru Tymex Boxing Night 19 w Radomsku jednogłośnie na punkty z Ukraińcem Tarasem Golovashchenko (6-5) i obronił tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej. Jak się okazuje, za kilka tygodni wystąpi w nowej kategorii. - Robert Parzęczewski wraca do wagi półciężkiej, w której był bardzo wysoko w rankingach światowych. Naszym celem jest powrót do czołówki list największych federacji. Wierzymy, że na najbliższej gali wykona ważny krok – powiedział Mariusz Konieczyński, prezes grupy Tymex Boxing Promotion.

Współpracujący z MB Promotions Mateusza Borka i Queensberry Polska Mariusza Krawczyńskiego włodarze Tymexu zapowiadają kolejne polsko-polsko starcia. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibicom, którzy chcą oglądać oraz więcej pojedynków między Polakami? - dodają.

Czy przeciwnika-rodaka może spodziewać się "Mr. KO" Parzęczewski. A jeśli, kogo spróbuje znokautować na TBN 22? Odpowiedzi na te pytania poznamy niebawem. - Na najbliższej gali między liny wraca także m.in. niepokonany zawodowiec Kamil "Kundzia" Kuździeń, notowany na 5 miejscu krajowej listy boxrec kategorii super półśredniej. To kolejny z częstochowskich pięściarzy, z którym wiążemy duże nadzieje na przyszłość - dodał Mariusz Konieczyński.

Add a comment

Robert Parzęczewski (27-2, 17 KO) był nieznacznie cięższy od Trasa Gołowaszczenki (6-4, 3 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Tymex Boxing Night 19 w Radomsku. Polak wniósł 76,7 kg, zaś jego rywal 75,3 kg.

Dla "Araba", który ostatni raz boksował we wrześniu, będzie to trzeci tegoroczny występ. Transmisja gali w TVP Sport.

Pozostałe wyniki ważenia:
Damian Jonak (74,2 kg) - Andrew Robinson (74,1 kg)
Tomasz Nowicki (70,5 kg) - Andres Reynoso (70,8 kg)
Karol Łapawa (67,5 kg) - Vladimir Yushyn (67,9 kg)
Patryk Tołkaczewski (104 kg) - Paweł Sowik (95,3 kg)
Aleksander Jasiewicz (63,3 kg) - Igor Pryga (63,2 kg)
Oskar Wierzejski (91,3 kg) - Łukasz Załuska (91,2 kg)

Add a comment

W piątek w Radomsku odbędzie się gala Tymex Boxing Night. Transmisja na żywo w TVP Sport oraz internecie. W walce wieczoru wystąpi Robert "Arab" Parzęczewski (27-2, 17 KO). Po zeszłorocznej porażce z Sherzodem Husanovem wygrał dwa pojedynki w ostatnich miesiącach: z Facundo Nicolasem Galovarem oraz Sahanem Aybayem. Niemca pokonał przez nokaut w piątej rundzie. Jego rywalem będzie Taras Golovashchenko (6-4, 3 KO), czyli były mistrz Ukrainy amatorów.

Na ringu zaprezentuje się również Damian Jonak (41-1-1, 21 KO). Jego przeciwnikiem będzie Andrew Robinson (25-5-1, 7 KO). Polski pięściarz właśnie z Brytyjczykiem w 2019 roku doznał jedynej porażki w karierze.

Tymex Boxing Night 19. Karta walk:
Robert Parzęczewski (27-2, 17 KO) vs. Taras Golovashchenko (6-4, 3 KO)
Damian Jonak (41-1-1, 21 KO) vs. Andrew Robinson (25-5-1, 7 KO)
Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO) vs. Andres Reynoso (13-8-1, 3 KO)
Karol Łapawa vs. Vladimir Yushyn
Patryk Tołkaczewski (0-0-1) vs. Paweł Sowik (3-8, 1 KO)
Aleksander Jasiewicz vs. Igor Pryga
Oskar Wierzejski (4-0-1) vs Łukasz Załuska
Kamil Kuździeń (6-0, 1 KO) vs. Jhon Teheran (16-1, 13 KO)

Szczegóły transmisji:
Kiedy: piątek, 26 listopada
Gdzie transmisja: 20:05 TVP Sport, 19:00 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV
Kto skomentuje: Piotr Jagiełło, Janusz Pindera
Prowadzący studio: Maciej Barszczak
Goście w studio: Maciej Miszkiń, Albert Sosnowski
Reporterka: Anna Kozińska

Add a comment

26 listopada na gali Tymex Boxing Night 19 organizowanej w Radomsku dojdzie do walki  Roberta Parzęczewskiego (27-2, 17 KO) z Tarasem Gołowiaszczenko (6-4, 3 KO).

Podczas tej samej imprezy między linami zaprezentują się także m.in.: Oskar Wierzejski (4-0-1), Tomasz Nowicki (9-0, 2 KO) i Kamil Kuździeń (6-0, 1 KO). Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

26 listopada podczas gali Tymex Boxing Night 19 kolejny zawodowy pojedynek stoczy Robert Parzęczewski (27-2, 17 KO). Nazwisko rywala "Araba" nie zostało jeszcze potwierdzone.

Dla 27-latka będzie to trzeci tegoroczny występ. Parzęczeski w marcu wygrał na punkty z Facundo Galovarem, zaś we wrześniu znokautował Sahana Aybaya.

Podczas listopadowej gali kibice zobaczą w akcji także Kamila Kuździenia, Tomasza Nowickiego i Oskara Wierzejskiego. Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

W pojedynku wieczoru piątkowej gali w Obornikach boksujący w kategorii superśredniej Robert Parzęczewski (27-2, 17 KO) zastopował w piątej rundzie Sahana Aybaya (10-1, 8 KO). 

Wcześniej na tej samej gali Aleksandra Sidorenko (9-0-1, 1 KO) zremisowała z Jeleną Janicijević (3-1-1, 2 KO) w walce o wakujący pas mistrzyni Europy wagi lekkiej, a Tomasz Nowicki (9-0, 2 KO) pokonał na punkty Joela Julio (39-8, 33 KO).

Add a comment

W piątek w Obornikach zostanie przeprowadzona gala z czołowymi polskimi pięściarzami. W walce wieczoru Robert Parzęczewski zmierzy się z niepokonanym na zawodowym ringu Niemcem Sahanem Aybay'em. Transmisja gali boksu Tymex Boxing Night 18 na żywo w TVP Sport oraz online. Jak przedstawia się karta walk?

W walce wieczoru wystąpi Robert Parzęczewski (26-2, 16 KO). Po niespodziewanej porażce w ubiegłym roku z Sherzodem Husanovem, wrócił do wygrania w marcu. Pokonał Argentyńczyka Facundo Nicolasa Galovara.

Teraz przed nim trudny pojedynek. Sahan Aybay (10-0, 8 KO) większość dotychczasowych pojedynków w karierze kończył przed czasem. Dla Niemca będzie to pierwszy występ od półtora roku, co miało związek z kłopotami zdrowotnymi.

Podczas gali zaprezentują się również m.in. Kamil Bodzioch czy znany z Gromdy Patryk Tołkaczewski. Sasha Sidorenko (9-0, 1 KO) zmierzy się z Serbką Jeleną Janicijević o tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej.

Gala boksu Tymex Boxing Night 18 w Obornikach
Kiedy: piątek, 24 września
Gdzie transmisja: 19:50, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV
Kto skomentuje: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło
Prowadząca studio: Sylwia Dekiert
Goście w studio: Janusz Pindera i Maciej Miszkiń
Reporterka: Aleksandra Pika

Add a comment

Robert Parzęczewski wielkimi krokami zbliża się do jubileuszowej 30. walki w zawodowej karierze, którą rozpoczął w rodzinnej Częstochowie w 2013 roku. Ale zanim do tego dojdzie, za niecałe 4 tygodnie czeka go trudny pojedynek z niepokonanym i wygrywającym zdecydowaną większość walk przed czasem Sahanem Aybayem.

– Ostatni raz boksowałem z mańkutem prawie 3 lata temu, a rywalem był Darek Sęk. Znacznie trudniejsze są przygotowania do takich pojedynków, bowiem w kraju jest mniejsza liczba potencjalnych leworęcznych sparingpartnerów. Nie mówię już o zagranicznych, których ściąganie w czasie pandemii jest jeszcze bardziej kosztowne niż wcześniej – przyznał Robert Parzęczewski.

Dlatego tym razem doszło do bardzo ciekawych sparingów Roberta Parzęczewskiego (26-2, 16 KO) z Kamilem Bednarkiem (9-0, 5 KO).

– Cóż mogę powiedzieć, na pewno z pierwszej sesji sparingowej z Kamilem nie jestem zadowolony. Trochę potrwało przystosowanie się do walki z przeciwnikiem boksującym z odwrotnej pozycji. Ale szybko się dostosowałem i drugi sparing był już dobry. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, będę jeszcze trenował z dwoma kolejnymi polskim pięściarzami leworęcznymi. Z nimi, podobnie jak z Kamilem, nigdy wcześniej się nie spotkałem – wyjaśnił zawodnik promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich.

Tych samych promotorów ma pochodzący z Niemiec, a trenujący we Wrocławiu Sahan Aybay. Do tej pory w barwach Tymex Boxing Promotion stoczył on jeden pojedynek – zwyciężył na gali w Dzierżoniowie w marcu 2020 roku. Potem miał przerwę spowodowaną kłopotami zdrowotnymi.

– Nie byłem zbytnio zdziwiony propozycją ze strony promotorów, abym zaboksował z zawodnikiem z naszej grupy Tymex. Wiem, że kibice czekają na moje walki, a dodatkowym smaczkiem jest osoba rywala, czy Sahana, który jest niepokonany i pokazał, że ma czym uderzyć. Na 10 walk aż 8 wygrał przed czasem. Aybay jest kolejną przeszkodą na mojej drodze sportowej, którą muszę pokonać. Trzeba wygrać i znów piąć się w rankingach. Nastawiam się na Sahana boksującego na tzw. zrywie, bardzo dobrze przygotowanego i gotowego na otwartą wojnę – zapowiada Robert Parzęczewski.

Promotor Mariusz Grabowski nie ukrywa: – Jeśli Robert marzy o dużych walkach to powinien sobie spokojnie poradzić z Aybayem. A z kolei Sahan wygraną z Robertem mógłby się pokazać szerszej publiczności. Jestem pewny, że taki zestawienie bokserów zainteresuje kibiców. Obijanie ogórków nikomu nie jest potrzebne.

24 września na „Tymex Boxing Night 18” w Obornikach przed swoją publicznością wystąpi Tomasz Nowicki, a odzyskanie pasa Mistrzyni Europy powalczy Sasha Sidorenko. W „TOP 3” tej gali jest starcie Parzęczewski vs Aybay. – Na początku kariery miałem mańkutów, ale nie oszukujmy się, to byli słabsi rywale. Aybay to inna półka i dobrze, bo chcę takiego sprawdzianu. Znów we mnie jest ogień i głód walki, a mogą potwierdzić co, którzy obserwują mnie na co dzień, tj. trenerzy Grzegorz Krawczyk, Jakub Chycki i Marcin Gandyk – dodał częstochowianin.

Pytany o ringowy pseudonim, Robert Parzęczewski: – Dla mnie najważniejsze, aby w międzynarodowym środowisku bokserskim rozpoznawane było moje nazwisko. W Częstochowie zawsze będę Arabem i Grubym, aczkolwiek kilku dziennikarzy i anonserzy mówią o Mr. KO. Ale w ringu przydomek nie walczy, tylko ręce z pomocą mądrej i chłodnej głowy. Transmisja gali na żywo w TVP Sport.

Add a comment