onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Maciej Zegan (43-6-2, 21 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Dariusza Snarskiego (32-32-2, 6 KO) podczas gali w Białymstoku. Po ośmiu rundach jeden sędzia wypunktował remis 76-76, zaś dwóch pozostałych wskazało na wygraną Zegana 78-73 i 77-75.

Dariusz Snarski (32-31-2, 6 KO) i Maciej Zegan (42-6-2, 21 KO) zmieścili się w umownym limicie wagowym do 63,6 kg podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed sobotnią galą w Białymstoku. Snarski wniósł na wagę 63,4 kg, zaś Zegan 63,25 kg. Transmisja gali w Orange Sport.

- Bez względu na wynik walki z Maćkiem Zeganem, definitywnie kończę karierę - twierdzi Dariusz "Snara" Snarski (32-21-2, 6 KO), który po 3-letniej przerwie wraca na ring. W najbliższą sobotę 16 listopada po raz ostatni wystąpi przed swoją publicznością w Białymstoku. Transmisja w Orange Sport.

Snarski Zegan- Nie po to wróciłem do boksu w wieku 38 lat, aby przegrać z Darkiem Snarskim - twierdzi Maciej Zegan (42-6-2) przed walką z dawnym rywalem. Rewanż Snarski vs. Zegan odbędzie się 16 listopada w Białymstoku, a galę pokaże telewizja Orange Sport.

- Mijają 3 lata odkąd zakończyłem karierę, ale tak naprawdę nawet na chwilę nie zapomniałem o boksie. Jestem wciąż aktywny, prowadzę cieszące się dużym zainteresowaniem treningi w Zegan Boxing Club, a także sam ostro przygotowuję się do powrotu. Ciągnie wilka do lasu - powiedział Maciej Zegan.

Obaj bokserzy ostatnie walki stoczyli w 2010 roku. Przyszłotygodniowa walka ma być rewanżem za pojedynek sprzed 5 lat w Wieliczce, który Zegan wygrał na punkty.

- Teraz spotkamy się w Białymstoku, mieście Darka, ale mam nadzieję, że wyznaczeni sędziowie będą obiektywni. My, starsi zawodnicy, potrafimy boksować, więc chciałbym aby równie dobrą pracę wykonali sędziowie. Walka jest w telewizji, zobaczy ją wielu kibiców, którzy też będą mieli swoje zdanie - mówił Maciej Zegan.

Wrocławianin przygotowuje się pod okiem doświadczonego trenera Zygmunta Gosiewskiego. - Nikt nie zna mnie lepiej, niż trener Gosiewski. Miałem dobre sparingi, m.in. z Kamilem Łaszczykiem. Nie miałem problemów ze zmobilizowaniem się do ciężkiej pracy, bo boks to piękny sport. Mówiłem, że kończę karierę, a jednak wciąż ciągnie mnie do ringu. Nie po to wracam w wieku 38 lat, aby przegrać z Darkiem Snarskim - dodał.

Maciej Zegan twierdzi, że będzie faworytem 8-rundowej walki w Białymstoku. - Będziemy boksowali w wadze 63 kg, choć Darek chciałby w 64,5 kg. To dla mnie najlepsza kategoria. Jeśli znów pokażę dobry boks, to może będzie ciąg dalszy... Ale spokojnie poczekajmy do przyszłej soboty - powiedział.

Odmiennego zdania jest Dariusz Snarski (32-31-2). - O takiej wadze rozmawialiśmy, ale jak Maciek chce bo się boi mogę mieć limit juniorpółśredniej czyli 63,6 kg - przyznał.

Podczas gali w hali sportowej białostockiej Szkoły Podstawowej nr 50, przy ul. Pułaskiego 96 wystąpią też m.in debiutanci Włodzimierz Letr, Sylwia Giedzwidz oraz Robert Świerzbiński i Krzysztof Rogowski. Początek zawodów o godz. 18.15.

http://www.youtube.com/watch?v=7kGzbJbfC-A

Zegan Snarski16 listopada  w Białymstoku odbędzie się 22. event na przełomie sześciu lat podlaskiej grupy promotora Dariusza Snarskiego. Transmisję z imprezy, której główna atrakcją będzie starcie dwóch weteranów polskich ringów zawodowych Dariusza Snarskiego (32-31-2, 6 KO) i Macieja Zegana (42-6-2, 21 KO), przeprowadzi Orange Sport, a skróty pokaże Polsat Sport.

Zanim do ringu wyjdą "Snara" i "Boom Boom", kibice zobaczą interesującą konfrontację Roberta Świerzbińskiego (12-2, 3 KO) z Norbertem Dąbrowskim (12-0, 5 KO). Wcześniej: były pretendent do młodzieżowego pasa IBF i tytułu EBU-EE Aleksander Abramenka (19-4-2, 4 KO) zmierzy się z Mariuszem Biskupskim (20-28-1, 8 KO), Krzysztof Rogowski (5-4, 2 KO) spotka się z Dzmitrim Agafonau (8-1, 2 KO), a debiutujący jako zawodowiec Włodzimierz Letr (0-0, 0 KO) skrzyżuje rękawice z Damianem Szarzałą (0-1, 0 KO). 

Ozdobą gali będzie starcie kobiet z udziałem Sylwii Gedwidz (0-0, 0 KO) i Anastasii Mazets (2-0, 2 KO).

Gospodarzem białostockiego wieczoru z boksem będzie Szkoła Podstawowa nr 50 przy ul. Pułaskiego 96. Początek zawodów o godz. 18.15.

http://www.youtube.com/watch?v=7kGzbJbfC-A

16 listopada w Białymstoku dojdzie do rewanżowej walki dwóch ringowych weteranów - Dariusza Snarskiego (32-31-2, 6 KO) i Macieja Zegana (42-6-2, 21 KO). Popularny "Snara" mimo 44 lat na karku, zapowiada, że za miesiąc zaprezentuje wysoką formę.

Snarski ZeganOsiem tygodni pozostało do 22. gali bokserskiej grupy Boxing Production Dariusza Snarskiego, zaplanowanej na 16 listopada w Białymstoku. Zawodnicy przeszli już okres treningów wytrzymałości ogólnej i siłowej wkraczają teraz w trening ukierunkowany specjalistyczny czyli sparingi, tarcza z trenerem i wytrzymałość szybkościowa.

Maskotka grupy Sylwia Giedwidz jest już po dwóch sparingach z zawodniczkami Cristalu Pruszynka, ponieważ miała dłuższy rozbrat z boksem. - Jestem bardzo zaangażowana w to co robię, bo nie chcę  zawieść trenera i zrobić wstydu- mówi pięściarka

"Shy" Robert Świerzbiński (11-2, 3 KO) wystąpi już za trzy tygodnie 19 października na gali "Underground Show" w Wieliczce w rewanżowym pojedynku z Ismailem Tebojewem (7-4-1, 3 KO). Zakontraktowane na cztery rundy starcie ma być rozgrzewką przed głównym pojedynkiem na gali w Białymstoku z Norbertem Dąbrowskim (10-0 1 KO). - Jestem głodny walki, chcę bardzo pokazać podlaskim kibicom, że porażka z Lemieux w Montrealu, gdzie nie zdążyłem się dobrze zaprezentować, była wypadkiem przy pracy. Lemieux uderzał jak dynamit, choć dobrze zacząłem walkę. Wymażę moje porażki z pamięci polskich kibiców! - zapewnia Świerzbiński.

Szef grupy, a zarazem jej lider - Dariusz "Snara" Snarski (32-31-2, 6 KO), którego w Białymstoku czeka drugi potyczka z Maciejem Zeganem (42-6-2, 21 KO), jest już po pierwszym sześciorundowym sparingu z Artsiomem Pavinichem z Mińska. Sparing był prowadzony w szybkim tempie, a forma "Snary" zrobiła spore wrażenie na trenerze Bogdanie Borysewiczu, który stwierdził: - Darek sparuje lepiej niż przed laty!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi lekkiej Maciejem Zeganem (42-6-2, 21 KO), który w sobotę podczas gali "Wojak Boxing Night" we Wrocławiu oficjalnie pożegna się z bokserskimi kibicami.

http://www.youtube.com/watch?v=xrvrWqIrUQs

W związku z podjęciem decyzji o zakończeniu kariery grupa KnockOut Promotions dziękuje Maciejowi Zeganowi za lata współpracy.

Maćku, w naszej pamięci na zawsze pozostaną przede wszystkim te najwspanialsze sportowe momenty, których byłeś bohaterem, jak na przykład Twoja mistrzowska walka z Arturem Grigorianem. Wszyscy Twoi wierni kibice wiedzą, kto powinien zostać ogłoszony zwycięzca pojedynku rozegranego w styczniu 2003 roku w Essen, wiedzą, że to Ty powinieneś zejść wtedy z ringu z pasem czempiona World Boxing Organization wagi lekkiej.

Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w życiu osobistym po zawieszeniu rękawic na kołku.

KnockOut Promotions - grupa boksu zawodowego

Najnowsze komentarze