onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Prawdopodobnie 8 czerwca podczas gali mieszanych sportów walki organizowanej w Zielonej Górze swój pożegnalny pojedynek stoczy Marcin Najman. "El Testosteron" w ostatnim oficjalnym występie ma zmierzyć się na zasadach MMA z Pawłem Trybałą.

Pod koniec kwietnia Najman przegrał po raz drugi z Łotyszem Rihardsem Bigisem. Zawodnik z Częstochowy poddał się już w pierwszej rundzie z powodu kontuzji barku.

Po walce Najman zapowiedział, że był to jego ostatni bokserski występ i koniec kariery. Jednocześnie 40-latek wyznał, że stoczy jeszcze jeden pożegnalny pojedynek. Do tego starcia dojdzie prawdopodobnie 8 czerwca. Szczegóły tego występu mają zostać oficjalnie potwierdzone w środę. 

 

Add a comment

Marcin Najman (15-6, 11 KO) poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zakończył bokserską karierę. 40-letni "El Testosteron" w niedzielę na gali w Starachowicach zrezygnował w pierwszej rundzie z walki z Rihardsem Bigisem z powodu kontuzji prawego barku.

- Niestety, ale zdrowia i wieku oszukać się nie da. Moja chęć rewanżu za Narodowy była tak wielka, że gdzieś zagubiłem zdrowy rozsądek. Była to moja ostatnia walka bokserska w życiu - przekazał Najman.

- Czeka mnie już tylko walka pożegnała. Ale w formule gdzie będzie można używać nóg i innych technik. Tak wielki żal, jak nie można już robić tego co się tak bardzo uwielbiało. Ostatni raz byłem w ringu sobą w walce o mistrzostwo Europy i pozostało mi te piękne chwile pamiętać - podsumował zawodnik z Częstochowy.

Marcin Najman pierwszą walkę na zawodowym ringu stoczył w kwietniu 2001 roku. W ubiegłym roku wrócił do boksu po ponad 4-letniej przerwie, jednak dwie porażki z Rihardsem Bigisem okazały się jego ostatnimi występami między linami.

Add a comment

28 kwietnia na gali organizowanej w Starachowicach dojdzie do rewanżowego pojedynku Marcina Najmana (15-5, 11 KO) z Rihardsem Bigisem (13-7, 11 KO). Pierwsza walka zakończyła się porażką "El Testosterona".

Add a comment

 

Marcin Najman poinformował, że organizowana przez niego gala w Starachowicach zostanie pokazana wyłącznie za pośrednictwem systemu Pay-Per-View. Transmisja z imprezy, która odbędzie się 28 kwietnia, realizowana będzie przez Event TV Global. Dostęp do gali będzie kosztował 20 zł.

W walce wieczoru gali w Starachowicach, wystąpi Kamil Łaszczyk. Jego przeciwnikiem będzie Rusłan Berczuk. Dla Łaszczyka będzie to powrót na ring po półtorarocznej przerwie.

Podczas kwietniowej imprezy wystąpi także sam Marcin Najman. "El Testosteron" przystąpi do rewanżowej walki z Richardem Bigisem, z którym przegrał w ubiegłym roku podczas gali organizowanej na PGE Narodowym w Warszawie.

W Starachowicach kibice zobaczą w akcji także m.in. Norberta Dąbrowskiego, Michała Olasia, Konrada Dąbrowskiego, Przemysława Gorgonia czy Andrzeja Sołdrę, który zmerzy się z Adamem Koprowskim.

 

Add a comment

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa przed galą Boxing Night 15 w Starachowicach, podczas której wystąpią m.in. Kamil Łaszczyk (24-0, 8 KO), Michał Olaś (7-0, 6 KO). Ponadto odbędą się walki Marcina Najmana (15-5, 11 KO) z Rihardsem Bigisem (13-7, 11 KO) i Konrada Dąbrowskiego (9-2, 1 KO) z Jakubem Dobrzyńskim (2-2, 1 KO).

Add a comment

27 kwietnia podczas gali organizowanej w Starachowicach dojdzie do rewanżowego pojedynku Marcina Najmana (15-5, 11 KO) z Rihardsem Bigisem (13-7, 11 KO). Dziś obaj zawodnicy spotkali się na konferencji prasowej.

Add a comment

27 kwietnia podczas gali organizowanej w Starachowicach dojdzie do rewanżowego pojedynku Marcina Najmana (15-5, 11 KO) z Rihardsem Bigisem (13-7, 11 KO).

Pierwsza walka "El Testosterona" z Łotyszem odbyła się w maju ubiegłego roku. W czwartej rundzie Najman zrezygnował z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji barku.

Do momentu przerwania walki, Bigis prowadził na punkty. Niewykluczone, że w czerwcu Marcin Najman stoczy walkę w formule MMA. Niedawno 39-latek poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał interesującą propozycję w mieszanych sztukach walki.

Podczas kwietniowej gali w Starachowicach wystąpią także m.in. Kamil Łaszczyk, Rafał Jackiewicz, Konrad Dąbrowski i Michał Olaś.

Add a comment

Marcin Najman (15-5, 11 KO) przeszedł operację prawego barku, w którym zerwał ścięgno podczas majowej walki z Richardem Bigisem. "El Testosteron" poddał pojedynek z Łotyszem z powodu kontuzji w czwartej rundzie.

- Prawy bark zrekonstruowany. Dopiero teraz walka na PGE Narodowym dobiegła u mnie końca - stwierdził Najman, który zabiegowi poddał się w klinice św. Łukasza w Bielku-Białej.

Najmana czeka teraz kilkumiesięczna rehabilitacja. Pięściarz oraz organizator gal z Częstochowy ma nadzieję, że wróci do treningów na początku przyszłego roku, a wiosną dojdzie do jego rewanżowego pojedynku z Bigisem.

Add a comment