onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dereck Chisora (31-9, 22 KO) znokautował w drugiej rundzie Artura Szpilkę (22-4, 15 KO) na gali organizowanej w Londynie. Pojedynek był zakontraktowany na dziesięć rund.

Pierwsza runda była dla obu pięściarzy rozpoznawcza, jednak na początku drugiego starcia Chisora trafił mocnym prawym sierpowym. Po kolejnym ciosie Chisora mocno wstrząsnął Polakiem, który przestał się bronić.

Po pierwszych deskach Szpilki, sędzia przerwał rywalizację. Chisora wygrał drugą tegoroczną walkę. Niewykluczone, że w kolejnym występie spotka się z Josephem Parkerem.

Add a comment

 

Siedem lat temu pobili się na konferencji prasowej, teraz są przyjaciółmi i razem pracują. David Haye, były mistrz świata wagi ciężkiej, jest promotorem Derecka Chisory, który w sobotę zmierzy się z Arturem Szpilką na gali w Londynie. Transmisja od 19:00 w Tvpsport.pl oraz od 21:20 w TVP Sport.

Haye prowadzi karierę Chisory, ale nie ukrywa, że jego zawodnika czeka bardzo trudna przeprawa.

- To będzie trudna walka dla Derecka. Szpilka to pięściarz klasy światowej, mańkut, ma wielkie serce, sprawił Wilderowi dużo problemów zanim nie przyjął największego ciosu w karierze. Dereck trenował jednak ciężko, zna Szpilkę, wie, że to będzie ciężki pojedynek. On chce wojny, mam nadzieję, że Szpilka też i wtedy będzie fantastyczny pojedynek. Dereck jest jednak silniejszy i wygra. Stawiam zwycięstwo przed czasem w późniejszych rundach - ocenił.

Haye, który w 2009 roku pokonał Nikołaja Wałujewa i został mistrzem świata, nie szczędzi ciepłych słów w kierunku Polaka.

- Szpilka boksersko jest znacznie lepszy, więcej potrafi, ma świetne ciosy proste, ale Dereck ma siłę, jest duży, ma twardą szczękę, idzie ciągle do przodu. Jak ruszy, to trudno go zatrzymać. Kibice będą podekscytowani oglądając tę walkę. Szansę są pół na pół, Dereck to wie, ale przechyli szalę na swoją stronę. Z Whyte’em prezentował się bardzo dobrze do momentu tego kapitalnego lewego rywala. Taki jest boks. On chce walk o mistrzostwo świata, Szpilka także, każdy z nich jest w sytuacji, że musi wygrać w sobotę - tłumaczył Haye.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

 

Add a comment

 

Artur Szpilka (22-3, 15 KO) okazał się lżejszy od Dereka Chisory (30-9, 21 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Polak wniósł na wagę 110,2 kg, zaś Brytyjczyk 116,5 kg.

Dla 30-letniego Szpilki będzie to pierwsza tegoroczna walka oraz pierwszy występ poza granicami Polski od dwóch lat. Chisora ostatni raz boksował w kwietniu i po raz piąty z rzędu wystąpi w hali O2, gdzie organizowana jest gala.

W walce wieczoru londyńskiej imprezy o tymczasowy tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej zaboksują Dillian Whyte oraz Oscar Rivas. Transmisja gali w sobotę od. godz. 21.20 w TVP Sport oraz na Tvpsport.pl.

Add a comment

Nie przed godz. 21.45 czasu polskiego w ringu znajdą się dzisiaj Artur Szpilka (22-3, 15 KO) i Dereck Chisora (30-9, 21 KO). Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji gali pokazywanej w Londynie.

Brytyjscy kibice imprezę zobaczą w systemie Pay-Per-View, z kolei Polacy obejrzą ją na antenie TVP Sport. Od godz. 19.00 transmisja będzie dostępna bezpłatnie na stronie Tvpsport.pl. Telewizyjny przekaz rozpocznie się od godz. 21.20.

Szpilka i Chisora mają nie pojawić się w ringu o godz. 21.45. Ich walka zakontraktowana jest na dziesięć rund. Telewizja Polska pokaże trzy pojedynki z gali w Londynie. Poza występem "Szpili", kibice będą mogli obejrzeć również walki Davida Allena z Davidem Pricem oraz Dilliana Whyte'a z Oscarem Rivasem. Stawką tego drugiego pojedynku będzie tymczasowe mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej.

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Paweł Kołodziej przez kilka lat trenował na jednej sali z Arturem Szpilką. 38-latek z Krynicy przybył do Londynu, żeby wspierać "Szpilę" w sobotniej walce z Derekiem Chisorą. 

 

Add a comment