onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Artur Szpilka po raz ostatni zaprezentował się w ringu w listopadzie zeszłego roku, pokonując na punkty Mariusza Wacha. Kiedy po raz kolejny wyjdzie między liny? - Słyszałem o lipcu i Anglii - zdradził w magazynie "Ring TVP Sport".

Szpilka kilka godzin przed piątkowym magazynem spotkał się ze swoim promotorem, Andrzejem Wasilewskim. Panowie szczerze porozmawiali i na efekty nie trzeba było długo czekać.

- Andrzej dał mi do zrozumienia, że chce dla mnie łatwiejszej walki, nawet trzech takich pojedynków, ale ja odpowiedziałem, że nie ma na co czekać, że mam 30 lat i nie chcę już obijać kelnerów - przyznał Szpilka.

- To będzie chyba Anglia, mówi się o lipcu. Jest pomysł od Andrzeja, ja poznałem nazwisko i je zaakceptowałem. Nie będzie to łatwa walka, ale ja lubię wyzwania. Więcej jak na razie zostawię dla siebie – dodał.

Zapis pełnej rozmowy z Arturem Szpilką na Tvpsport.pl >>

Add a comment

Artur Szpilka (22-3, 15 KO) szykuje się do powrotu na ring. Póki co jednak nie wiadomo, gdzie z kim i kiedy zaboksuje były challenger WBC wagi ciężkiej. 

-  Szukamy starcia za granicą. Ustaliliśmy z jego trenerem, że pierwszy pojedynek z nowym szkoleniowcem będzie bezpieczniejszy. Artur oczywiście pali się do mniej bezpiecznych rozwiązań i większych zarobków. Wcale nie jest łatwo znaleźć taką walkę za granicą. Szukamy różnych wariantów - zdradził w rozmowie ze Sportowymi Faktami promotor pięściarza Andrzej Wasilewski.

Artur Szpilka po raz ostatni boksował w listopadzie, pokonując na punkty Mariusza Wacha. "Szpila" po śmierci Andrzeja Gmitruka rozpoczął współpracę trenerską z Romanem Anuczinem.

Add a comment

Artur Szpilka (22-3, 15 KO) jest kolejnym, po Adamie Kownackim (19-0, 15 KO), Polakiem, którego w zagranicznych mediach wymienia się jako potencjalnego rywala mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonyego Joshuy (22-0, 21 KO), jeśli zakontraktowany na 1 czerwca Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) zostanie ostatecznie zdyskwalifikowany po wykryciu w jego organizmie dopingu. 

Za kandydaturą "Szpili" miałby przemawiać m.in. fakt, że toczył już w przeszłości duże walki w Nowym Jorku. Warto także pamiętać, że zawodnikowi z Wieliczki promujący Joshuę Eddie Hearn proponował w ostatnim czasie pojedynki na galach DAZN. 

Szpilka, który w 2015 rok przyjął ofertę starcia z czempionem WBC Deontayem Wilderem z zaledwie kilkutygodniowym wyprzedzeniem, w rozmowie z ringpolska.pl zaprzeczył jednak, by po ukazaniu się wiadomości o wpadce Millera kontaktował się z nim ktoś z obozu brytyjskiego czempiona.

Inni, oprócz Kownackiego i Szpilki, kandydaci do zastąpienia Millera w roli pretendenta pięściarze to: Joe Joyce, Michael Hunter, Oscar Rivas, Chris Arreola, Jermain Franklin, Manuel Charr i Trevor Bryan.

Add a comment

30-te urodziny obchodzi dziś były pretendent do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO). 

Popularny "Szpila" na zawodowych ringach boksuje od 2008 roku. Początkowo startował w kategorii do 91 kg, jednak w 2011 przeniósł się do królewskiej dywizji. Pięściarz z Wieliczki w swoim rekordzie ma wygrane m.in. z Tomaszem Adamkiem, Mikem Mollo, Brianem Minto i Jameelem McClinem. W 2016 roku walczył o pas WBC z Deontayem Wilderem, przegrywając przez nokaut w dziewiątej rundzie. 

Co ciekawe oprócz Szpilki 30-tą rocznicę urodzin świętują w tym roku także trzej inni czołowi polscy pięściarze zawodowi - Adam Kownacki, Maciej Sulęcki i Kamil Szeremeta. 

Add a comment

W czerwcu na ring ma wrócić były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO). Andrzej Wasilewski, promotor 29-latka, zdradził poczas wizyty w magazynie "Ring" w TVP Sport, że o walkę ze "Szpilą" pytali m.in. Kubrat Pulew oraz szykujący się do debiutu w kategorii ciężkiej Oleksandr Usyk.

- Były wstępne zapytania, ale od razu je odrzuciłem. Już na początku współpracy Artura z nowym trenerem Romanem Anuczinem, zapytałem pana trenera, jaki termin walki byłby dla Artura optymalny. Usłyszałem, że będzie to czerwiec i tego się trzymamy - powiedział Wasilewski.

- Na razie współpraca z nowym trenerem układa się bardzo dobrze. Efekty są pozytywne, widać diametralną zmianę w sylwetce Artura. Dajmy obu panom trochę popracować - stwierdził właściciel grupy KnockOut Promotions.

Szpilka w ostatnim zawodowym występie wygrał na punkty z Mariuszem Wachem. Wcześniej pięściarz z Wieliczki pokonał doświadczonego Dominika Guinna. 

Add a comment

Istnieje szansa, że były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO) stoczy kolejny zawodowy pojedynek podczas gali organizowanej 18 maja w Chicago.

O możliwości takiego występu poinformował w mediach społecznościowych Amerykanin Mike Mollo, który pochwalił się, że rozmawiał kilka godzin wcześniej z polskim pięściarzem. Nie ma jeszcze potwierdzenia, czy do występu "Szpili" w Chicago faktycznie dojdzie.

Główną atrakcją majowej gali będzie walka z udziałem Oleksandra Usyka. Pięściarz z Ukrainy zadebiutuje tym występem w wadze ciężkiej, a wśród jego możliwych rywali wymienia się przede wszystkim Carlosa Takama i Roberta Heleniusa.

W Chicago między linami kibice zobaczą także byłego czempiona kategorii ciężkiej Aleksandra Powietkina. Podczas tej samej imprezy na ring ma wrócić także mistrz świata WBA wagi super średniej Callum Smith.

Add a comment

Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO) rozpoczął w Hiszpanii kolejny obóz treningowy z Romanem Anuczinem. 

Rosyjski szkoleniowiec zastąpi w narożniku "Szpili" zmarłego w listopadzie Andrzeja Gmitruka. Szpilka i Anuczin mają już za sobą dwa obozu - pierwszy "zapoznawczy" w Hiszpanii, drugi w Warszawie. 

Artur Szpilka po raz ostatni boksował w listopadzie, pokonując na punkty na gali KnockOut Boxing NIght Mariusza Wacha. Termin powrotu na ring zawodnika z Wieliczki powinien zostać podany już niebawem.

Add a comment