onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Istnieje szansa, że były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO) stoczy kolejny zawodowy pojedynek podczas gali organizowanej 18 maja w Chicago.

O możliwości takiego występu poinformował w mediach społecznościowych Amerykanin Mike Mollo, który pochwalił się, że rozmawiał kilka godzin wcześniej z polskim pięściarzem. Nie ma jeszcze potwierdzenia, czy do występu "Szpili" w Chicago faktycznie dojdzie.

Główną atrakcją majowej gali będzie walka z udziałem Oleksandra Usyka. Pięściarz z Ukrainy zadebiutuje tym występem w wadze ciężkiej, a wśród jego możliwych rywali wymienia się przede wszystkim Carlosa Takama i Roberta Heleniusa.

W Chicago między linami kibice zobaczą także byłego czempiona kategorii ciężkiej Aleksandra Powietkina. Podczas tej samej imprezy na ring ma wrócić także mistrz świata WBA wagi super średniej Callum Smith.

Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO) rozpoczął w Hiszpanii kolejny obóz treningowy z Romanem Anuczinem. 

Rosyjski szkoleniowiec zastąpi w narożniku "Szpili" zmarłego w listopadzie Andrzeja Gmitruka. Szpilka i Anuczin mają już za sobą dwa obozu - pierwszy "zapoznawczy" w Hiszpanii, drugi w Warszawie. 

Artur Szpilka po raz ostatni boksował w listopadzie, pokonując na punkty na gali KnockOut Boxing NIght Mariusza Wacha. Termin powrotu na ring zawodnika z Wieliczki powinien zostać podany już niebawem.

Andrzej Wasilewski jest zadowolony z dotychczasowych efektów współpracy Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Romanem Anuczinem. "Szpila" z rosyjskim szkoleniowcem ćwiczy w Warszawie od wtorku.

"Artur znowu mega pracuje. Zjechał ponad 5 kg po 3 dniach z nowym trenerem". - napisał na Twitterze promotor byłego challengera WBC, dodając później: "Wracamy Artur do mega przygotowania fizycznego... I pewnie wagi max 105 kg... To jest Twoja przestrzeń... Nogi jak prawie nikt w hw [kategorii ciężkiej - red.]".

Artur Szpilka przed swoją ostatnią walką, zakończonym punktowym zwycięstwem listopadowym bojem z Mariuszem Wachem, ważył 108,7 kg.

Roman Anuczin, nowy trener Artura Szpilki (22-3, 15 KO), zaraz po przylocie do Warszawy szybko wziął się do pracy. Po wczorajszym sparingu dziś "Szpila" zaliczył dwanaście sześciominutowych rund tarczy z 40-sekundowymi przerwami. Wkrótce więcej materiałów z treningu Szpilki z Anuczinem.

 

Dzisiaj do Polski ma przylecieć Roman Anuczin, nowy trener byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artura Szpilki (22-3, 15 KO). 29-latek niedawno rozpoczął współpracę z rosyjskim szkoleniowcem od kilkudniowej wizyty w Hiszpanii, gdzie Anuczin na co dzień mieszka.

Dla Anuczina nie będzie to pierwsza wizyta nad Wisłą. Kilka tygodni temu Rosjanin przyleciał ze swoimi zawodnikami do Warszawy na sesje sparingowe z pięściarzami grupy KnockOut Promotions.

- Roman Anuczin jest świetnym człowiekiem i trenerem. Już na pierwszym treningu pokazał mi tak dużo, że opadła mi szczęka. To zupełnie nowe podejście, ale bardzo mi odpowiada - mówi "Szpila".

Na razie nie potwierdzono oficjalnie, kiedy Artur Szpilka stoczy swoją kolejną walkę. W ostatnim zawodowym występie pięściarz z Wieliczki wygrał na punkty z Mariuszem Wachem.

 

Dzisiaj o godz. 22 w TVP Sport odbędzie się premiera emisja kolejnego wydania magazynu "Ring". Tym razem w studiu Telewizji Polskiej zasiądą m.in. aktualny mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) i były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-3, 15 KO).

Szpilka będzie miał okazję opowiedzieć o pobycie w Hiszpanii, gdzie rozpoczął współpracę z nowym trenerem Romanem Anuczinem. Na ring popularny "Szpila" wróci wiosną, prawdopodobnie na gali organizowanej w Polsce.

Szeremeta aktualnie przygotowuje się do drugiej obrony wywalczonego w ubiegłym roku tytułu mistrza Europy. 9 marca we Francji pięściarz z Białegostoku skrzyżuje rękawice z Andrew Francillettem.

 

Najnowsze komentarze