onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Pojedynek Dariusz Sęka (28-4-3, 10 KO) z Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO) będzie walką wieczoru gali "Wojna Domowa", która odbędzie się 22 grudnia w Radomiu - zdradził na Twitterze Mateusz Borek, organizator imprezy.

Walka Sęka z Parzęczewskim zostanie rozegrana na dystansie dziesięciu rund, a jej stawką będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Wcześniej zapowiadano, że walką wieczoru w Radomiu będzie starcie Adama Balskiego z Nikodmem Jeżewskim, jednak po zmianie terminu gali, Jeżewski deklaruje, że z Balskim będzie mógł skrzyżować rękawice dopiero w przyszłym roku.

Nazwiska nowego rywala dla Balskiego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono. Podczas grudniowej imprezy w Radomiu kibice zobaczą między linami także m.in. Damana Jonaka, Łukasza Wierzbickiego oraz Michała Chudeckiego, którego czeka rewanż z Damianem Wrzesińskim.

Dariusz Sęk (28-4-3, 9 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Tomasza Gargulę (18-12-1, 5 KO) podczas bokserskiej imprezy organizowanej w Skierniewicach. Sęk od pierwszego gongu miał dużą przewagę nad rywalem, który w trakcie pojedynku był kilka razy liczony.

Dla pięściarza z Tarnowa był to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbyło się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

12 października podczas charytatywnej gali organizowanej w Skierniewicach dojdzie do walki Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO) z Tomaszem Gargulą (18-11-1, 5 KO).

Dla pięściarza z Tarnowa będzie to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbędzie się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

17 listopada na gali MB Promotions w Radomiu dojdzie do walki w kategorii półciężkiej pomiędzy Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO) i Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO).

Głównym wydarzeniem listopadowej imprezy będzie konfrontacja w wadze junior ciężkiej z udziałem Adama Balskiego (12-0, 8 KO) z Nikodemem Jeżewskim (14-0-1, 8 KO).

Anthony Yarde (16-0, 15 KO) awansował na trzynaste miejsce w światowym rankingu wagi półciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com po wczorajszej wygranej z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO).

Yarde zastopował Polaka w siódmej rundzie na gali w Londynie. Do momentu przerwania pojedynku, Brytyjczyk prowadził wysoko na punkty. W pierwszej rundzie, Sęk, który wygra tylko jedną z ostatnich pięciu zawodowych walk, był liczony.

Brytyjczyk, pokonując pięściarza z Tarnowa, zdobył pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental, umacniając swoją pozycję w klasyfikacji federacji World Boxing Organization, gdzie tytuł mistrzowski posiada Sergiej Kowaliow.

Ranking Boxrec.com wagi półciężkiej: 1. Adonis Stevenson, 2. Sergiej Kowaliow, 3. Badou Jack, 4. Dmitrij Biwoł, 5. Oleksandr Gwozdyk, 6. Joe Smith, 7. Marcus Browne, 8. Artur Beterbijew, 9. Sullivan Barrera, 10. Karo Murat,..., 13. Anthony Yarde, 30. Robert Parzęczewski, 48. Norbert Dąbrowski, 54. Paweł Stępień, 68. Dariusz Sęk, 77. Marek Matyja.

W pojedynku o pasy WBO Inter-Continental i WBO European wagi półciężkiej na gali w Londynie Anthony Yarde (16-0, 15 KO) zastopował w siódmej rundzie Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO).

Faworyzowany Brytyjczyk już w pierwszej odsłonie posłał Polaka na deski, jednak liczenie było raczej konsekwencją utraty równowagi przez atakującego zawodnika z Tarnowa niż potężnego uderzenia. 

W kolejnych starciach Wyspiarz kontrolował przebieg wydarzeń w ringu, ale skupiony głównie na defensywie "Fighter" nie dawał sobie wyrządzić większej krzywdy. W siódmej odsłonie doszło do długiej wymiany ciosów, w której bardziej ucierpiał Sęk. Yarde ponowił atak, zamykając Polaka przy linach i sędzia punktowy zdecydował się przerwać rywalizację.

Podczas tej samej gali kreowany na przyszłego czempiona kategorii ciężkiej Daniel Dubois (8-0, 8 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Toma Little (10-6, 3 KO). 

Frank Warren, promotor Anthony'ego Yarde (15-0, 14 KO) liczy na to, że Dariusz Sęk (27-3-3, 9 KO) okaże się wymagającym rywalem dla Brytyjczyka. Pojedynek pięściarzy będzie jedną z głównych atrakcji dzisiejszej gali w Londynie.

- Yarde ma problem, bo nikt nie jest w stanie wytrzymać z nim więcej, niż kilku rund. Sęk nigdy nie został znokautowany, to bardzo twardy zawodnik. Yarde potrzebuje teraz doświadczenia, a Sęk to doświadczenie może mu dać - mówi Warren.

Dla 31-letniego Polaka będzie to pierwszy tegoroczny występ. Jeśli Sęk sprawiłby niespodziankę i pokonał Anglika, to wywalczy pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental w limicie do 79 kilogramów.

W sobotę na gali w Londynie pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Dariusz Sęk (27-3-3, 9 KO). 31-letni pięściarz z Tarnowa zmierzy się z notowanym coraz wyżej w światowych rankingach Anthonym Yarde (15-0, 14 KO). Stawką walki będą pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental wagi półciężkiej. W Londynie kolejny zawodowy pojedynek stoczy także m.in. boksujący w wadze ciężkiej Daniel Dubois.

 

23 czerwca na gali w Londynie Dariusz Sęk (27-3-3, 9 KO) zmierzy się z notowanym coraz wyżej w światowych rankingach wagi półciężkiej Anthonym Yarde (15-0, 14 KO). Stawką pojedynku będzie interkontynentalny pas federacji WBO.

- To jest na 100 procent walka, jakiej Anthony potrzebuje na tym etapie kariery - mówi trener rywala Polaka Tunde Ajayi. - Sęk to uznany zawodnik przegrał minimalnie z Robinem Krasniqim, który niedawno zdobył tytuł europejski. 

- Mam nadzieję, że potrwa to kilka rund. Ludzie mówią, że poziom rywali Anthony'ego powinien iść w górę i to właśnie ma miejsce - przekonuje szkoleniowiec notowanego na drugiej pozycji listy challengerów WBO Yarde.

Dla Sęka zbliżający się występ będzie pierwszym pojedynkiem w tym roku. W ubiegłym "Fighter" z Tranowa wychodził do ringu trzy razy, notując porażkę, remis i zwycięstwo.

Najnowsze komentarze