onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 23 marca w Kolonii dojść ma do walki o "zwykły" pas WBA kategorii ciężkiej pomiędzy Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) i Fresem Oquendo (37-8, 24 KO) - informuje ESPN, powołując się na swoje źródła.

Rozpoczęcie negocjacji na temat pojedynku nakazały wczoraj władze World Boxing Association, wcześniej zawieszając Charrowi karę za doping "ze względu na błędy proceduralne VADA przy otwieraniu próbki B" (pierwsze badanie w organizmie Syryjczyka wykazało obecność epitrenbolonu i drostanolonu).

Zgodnie z rezolucją WBA lepszy z pary Charr - Oquendo w ciągu 120 dni będzie musiał skrzyżować rękawice ze zwycięzcą starcia o pas tymczasowy, w którym staną naprzeciw siebie Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) i Trevor Bryan (20-0, 14 KO).

Eddie Hearn "straszy" notowanego na pierwszej pozycji rankingu WBO wagi ciężkiej Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO), że jeśli nie zgodzi się walczyć 13 kwietnia na przedstawionych mu warunkach z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), to na jakiś czas może stracić szansę boksowania o mistrzostwo świata. 

Szef Matchroom Boxing przekonuje, że w wypadku przejścia dzierżącego cztery pasy kategorii junior ciężkiej Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO) do królewskiej dywizji, to Ukrainiec będzie bliżej konfrontacji z Joshuą.

- Zgodnie z regułami WBO Usyk, przenosząc się wyżej - o ile się przeniesie - powinien automatycznie zostać obowiązkowym challengerem. Rozmawiałem o tym z WBO w zeszłym tygodniu - stwierdził Hearn w wywiadzie dla Sky Sports.

- Dillian jest teraz na drodze, by stać się obowiązkowym pretendentem, jednak gdy odrzuca się okazję boksowania o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, to szybko się ona nie powtarza. Chcę, aby kontrakt dla Whyte'a był zadowalający, ale oczekuję jednocześnie, że go podpisze, bo to jest ta walka, walka o mistrzostwo wagi ciężkiej! - dodaje promotor Joshuy, będący w coraz trudniejszej sytuacji wobec zbliżającego się kwietniowego terminu rezerwacji stadionu Wembley.

W miniony piątek boksujący w kategorii ciężkiej Oscar Rivas (26-0, 18 KO) zanotował najcenniejsze do tej pory zwycięstwo na zawodowych ringach, pokonując przez nokaut byłego pretendenta do mistrzowskich pasów Bryanta Jenningsa. Teraz Kolombijczyk chciałby się zmierzyć z innym ex-challengerem Kubratem Pulewem (26-1, 13 KO).

- Jeśli negocjacje pójdą gładko, to bardzo chętnie zaboksuję z rywalem, z którym już walczyłem jako amator. Nazywa się on Kubrat Pulew. Sądzę, że taka walka byłaby dla mnie czymś odpowiednim - powiedział Rivas w wywiadzie dla boxingtalk.com.

Pulew niedawno podpisał kontrakt promotorski z grupą Top Rank i 20 kwietnia ma zaprezentować się w ringu na gali Crawford - Khan. Ostatnio jako potencjalnego przeciwnika Bułgara wymieniało się Roberta Heleniusa (28-2, 17 KO). 

Oscar Rivas i Kubrat Pulew w czasach kariery amatorskiej stanęli naprzeciw siebie w 1/8 finału olimpijskiego w Pekinie. Walkę 11-5 wygrał Kolumbijczyk.

Znalezione obrazy dla zapytania joshua miller ringpolska.pl

Współpromotor Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) Dimitrij Salita oświadczył w rozmowie z World Boxing News, że w tej chwili nie bierze udziału w żadnych negocjacjach na temat ewentualnej walki w USA swojego zawodnika z mistrzem świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO).

W ostatnich dniach o Millerze jako jednym z głównych kandydatów do starcia z Joshuą mówił promujący AJ-a i współpromujący "Big Baby" Eddie Hearn. W kontekście tym pojawiły się nawet konkretne możliwe daty i lokalizacja pojedynku - 1 lub 8 czerwca, hala Madison Square Garden w Nowym Jorku.

- Nie prowadziłem ostatnio rozmów w sprawie starcia Joshua - Miller. Czytałem artykuły o możliwej walce w czerwcu na DAZN, ale nie komunikowałem się z Eddiem w kwestii takiej opcji. W tej chwili nie mam nic do powiedzenia - powiedział Salita.

Federacja WBA postanowiła cofnąć karę sześciomiesięcznego zawieszenia za doping nałożoną na Manuela Charra (31-4, 17 KO).

Syryjczyk miał we wrześniu spotkać się w pojedynku w obronie "zwykłego" pasa WBA z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO), ale w jego organizmie wykryto dwie zakazane substancje - epitrenbolon i drostanolon. Walkę odwołano, jednak Charr nie stracił swojego tytułu, bo rzekomo VADA przy otwieraniu próbki B dopuściła się błędów proceduralnych. 

Sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia i ostatecznie wczoraj władze World Boxing Association poinformowały, że "Diamond Boy" może już boksować i w ciągu 60 dni powinien zmierzyć się z Oquendo. Ponadto zakomunikowano, że zwycięzca starcia Charr Oquendo w ciągu kolejnych 120 dni będzie się musiał skrzyżować rękawice z lepszym w boju o tytuł "tymczasowy" pomiędzy Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO) i Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO).

W pojedynku wieczoru gali w Veronie, którego stawką były regionalne pasy IBF International, NABF i NABO wagi ciężkiej niepokonany Oscar Rivas (26-0, 18 KO) znokautował w dwunastej rundzie byłego challengera do mistrzowskich tytułów Bryanta Jenningsa (24-3, 14 KO).

Walka przez jedenaście starć, po których Rivas prowadził na dwóch z trzech kart punktowych, nie była ciekawym widowiskiem. Kolumbijczyk przycisnął jednak w ostatniej odsłonie i posłał Jenningsa na deski. Pięściarz z Filadelfii zdołał się podnieść, ale chwilę później znów znalazł się w kłopotach i sędzia przerwał pojedynek.

Podczas tej samej gali kolejne zwycięstwo do swojego rekordu dopisał boksujący w kategorii piórkowej Shakur Stevenson (10-0, 6 KO), który zastopował w czwartej rundzie Jessiego Crisa Rosalesa (22-2-1, 10 KO). Po walce srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro rzucił wyzwanie świeżo upieczonemu czempionowi IBF Joshowi Warringtonowi.

20 kwietnia w USA dojdzie do walki pomiędzy mistrzem świata WBO wagi półśredniej Terencem Crawfordem (34-0, 25 KO) i Amirem Khanem (33-4, 20 KO). Jak informuje Dan Rafael, podczas kwietniowej imprezy w barwach grupy Top Rank zadebiutuje Kubrat Pulew (26-1, 13 KO). Rywalem 37-letniego Bułgara będzie prawdopodobnie Robert Helenius (28-2, 17 KO).

Pulew, który w przeszłości boksował o tytuł czempiona globu kategorii ciężkiej z Władimirem Kliczką, w swoim ostatnim występie pokonał na punkty Hughie Fury'ego, zapewniając sobie pozycję obowiązkowego challengera IBF. Helenius we wrześniu znokautował Erkana Tepera, notując trzecie zwycięstwo od czasu porażki z Dillianem Whytem.

102,2 kg wniósł na wagę były challenger do mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej Bryant Jennings (24-2, 14 KO) przed dzisiejszą walką z Oscarem Rivasem (25-0, 17 KO) na gali ESPN w Veronie. Niepokonany rywal Amerykanina zanotował 106,1 kg.

Podczas tej samej imprezy w ringu zaprezentuje się obiecujący Shakur Stevenson (9-0, 5 KO), który w boju o pasy IBF Intercontinental i WBC Continental Americas kategorii piórkowej skrzyżuje rękawice z Jessie Crisem Rosalesem (22-1-1, 10 KO).

23 lutego podczas gali organizowanej w Londynie ma dojść do ciekawie zapowiadającej się walki Joe Joyce'a (7-0, 7 KO) z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Bermane Stivernem (25-3-1, 21 KO).

33-letni Joyce od niedawna współpracuje z trenerem Abelem Sanchezem. Ostatni raz Brytyjczyk boksował w grudniu. Stiverne pozostaje nieaktywny od listopada 2017 roku, kiedy został znokautowany przez Deontaya Wildera.

Główną atrakcją gali w Londynie będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi super średniej Jamesa DeGale'a z Chrisem Eubankiem Jr. Podczas tej samej imprezy dojdzie także do walki byłego czempiona wagi piórkowej Lee Selby'ego z Omarem Douglasem.

2 marca na gali na Brooklynie dojdzie do walki w kategorii ciężkiej pomiędzy niedawnym challengerem WBC Luisem Ortizem (30-1-0-2NC, 26 KO) i Christianem Hammerem (24-5, 14 KO).

Dla Ortiza będzie to drugi trzeci występ od czasu porażki z Deontayem Wilderem w marcu ubiegłego roku. W poprzednich dwóch kubański "King Kong" nokautował Razvana Cojanu i Travisa Kauffmana.

W pojedynku wieczoru marcowej gali o "zwykły" pas WBA wagi super półśredniej zaboksują Brian Castano (15-0, 11 KO) i Erilsandy Lara (25-3-2, 14 KO).

Znalezione obrazy dla zapytania joshua miller ringpolska.pl

Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) nie wierzy w scenariusz, w którym miałby w maju w nowojorskiej Madison Square Garden zmierzyć się z mistrzem świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). 

- Nie sądzę, by do naszej walki doszło w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku - mówi "Big Baby". - Myślę, że Joshua zaboksuje teraz z Dillianem Whytem, a ja znokautuję go potem w drugiej połowie roku.

- AJ nie chce trudnych walk, ze mną czy z kimkolwiek mocnym. On chce teraz łatwej kasy. AJ wie, jak karmić fanów gadkami, które chcą usłyszeć w danym momencie i mówi tylko to, co dobrze zabrzmi, ale jeśli wrócicie do wywiadów AJ-a na Youtube, to on wycofuje się z wszystkiego, co mówi - przekonuje Miller.

Anthony Joshua na ring powrócić ma 13 kwietnia pojedynkiem na stadionie Wembley. Na chwilę obecną faworytem do starcia z Brytyjczykiem wydaje się być wspomniany przez Millera Dillian Whyte.

8 marca na gali w Londynie kolejny zawodowy pojedynek stoczy kreowany na nową gwiazdę wagi ciężkiej Daniel Dubois (9-0, 8 KO). Rywalem 21-letniego Anglika będzie Ravzan Cojanu (16-4, 9 KO). Walka początkowo miała się odbyć w grudniu, jednak odwołano ją z powodu niedyspozycji fizycznej Brytyjczyka.

Dubois w ubiegłym roku stoczył trzy walki. Ostatni raz pięściarz z Wysp boksował w październiku, wygrywając na punkty z Kevinem Johnsonem. Był to pierwszy występ w karierze Dubois na pełnym dystansie.

Cojanu w dwóch ostatnich pojedynkach ponosił porażki z Luisem Ortizem i Josephem Parkerem. Ostatnie zwycięstwo mierzący 202 cm Rumun zanotował dwa lata temu.

Jest już pewne, że zaliczany do światowej czołówki wagi ciężkiej Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) nie wystąpi podczas piątkowej gali w Nowym Jorku. W ostatnich dniach obóz "Big Baby" negocjował możliwy rewanż pięściarza z mającym polskie korzenie Joeyem Dawejko (19-6-4, 11 KO).

Miller i Dawejko mieli okazję skrzyżować rękawice już w styczniu 2013 roku, kiedy po czterech rundach rywalizacji sędziowie wypunktowali remis. To jedyna walka Millera, której na zawodowych ringach nie wygrał.

Rozmowy z Dawejko trwały przez ostatnich kilka dni. Ostatecznie 28-latek z Filadelfii nie był zadowolony z warunków finansowych, jakie mu zaproponowano i na pojedynek się nie zgodził.

Główną atrakcją gali w Nowym Jorku będzie walka mistrza świata WBO wagi średniej Demetriusa Andrade z Arturem Akawowem. Podczas tej samej imprezy wystąpią także m.in. Jorge Linares i Chris Algieri.

Jay Jimenez, menadżer niedawnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej Luisa Ortiza (30-1, 26 KO), zaprzeczył, jakoby ktokolwiek z obozu Oleksandra Usyka (16-0, 12 KO) kontaktowa się z nim w sprawie ewentualnej walki. 

O zainteresowaniu starciem z Kubańczykiem wspominał niedawno współpromujący ukraińskiego czempiona dywizji junior ciężkiej Aleksander Krasiuk. "King King" był wymieniany, obok Aleksandra Powietkina, jako potencjalny rywal Usyka w debiucie w kategorii ciężkiej. 

- Nikt do nas nawet nie zadzwonił. Zauważam, że wszyscy tylko używają nazwiska Luisa dla rozgłosu, a potem znikają - stwierdził Jimenez w rozmowie z boxingscene.com, dodając: - Z Usykiem możemy walczyć w każdej chwili! Osobiście sądzę, że Usyk jest dobry, ale według mnie w ciężkiej powinien zrobić jeszcze kilka walk, zanim podniesie sobie poprzeczkę.

Europejska Unia Boksu wyznaczyła Petara Milasa (13-0, 10 KO) i Cyrila Leoneta (15-10-3, 5 KO) do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi ciężkiej. Wcześniej ten tytuł należał do Szweda Otto Wallina.

Obozy pięściarzy mają czas na wypracowanie porozumienia w sprawie organizacji walki do 23 stycznia. Jeśli tak się nie stanie, organizatora pojedynku wyłoni przetarg.

23-letni Milas w swojej karierze wygrywał już m.in. z Kevinem Johnsonem i Francesco Pianetą. Leonet w ostatnim występie pokonał na punkty Dennisa Lewandowskiego.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Andy Ruiz (31-1, 20 KO) podpisał kontrakt z Alem Haymonem. 29-latek rozwiązał kontrakt z grupą Top Rank, ponieważ nie był zadowolony z tego, jak stajnia Bob Aruma prowadzi jego karierę.

Na razie nie wiadomo, kiedy pięściarz ze Stanów Zjednoczonych stoczy kolejny pojedynek. Niedawno Amerykanin wyrażał chęć skrzyżowania rękawice z Adamem Kownackim.

Ruiz w marcu ubiegłego roku wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. Ostatni raz zawodnik z Kalifornii boksował w lipcu, pokonując na punkty Kevina Johnsona.

Najnowsze komentarze