Patronat medialny


 


Zgodnie z oczekiwaniami w piątek nie dojdzie do walki o regularny pas WBA wagi ciężkiej pomiędzy Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) i Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO). Informację jako pierwszy podał amerykański dziennikarz Dan Rafael.

Pojedynek miał być główną atrakcją gali w Hollywood na Florydzie. Nie ma pewności czy jakiekolwiek walki w tym miejscu w piątek w ogóle się odbędą. Od kilku tygodni w mediach spekulowano o możliwych problemach organizacyjnych piątkowego wydarzenia. 

Na pewno nie dojdzie również do starcia o pas WBA wagi junior ciężkiej pomiędzy Beibutem Szumenowem i Raphalem Murphym. Kazach nie otrzymał nawet propozycji kontraktu na ten pojedynek.

Add a comment

Już niebawem powinna wyjaśnić się kwestia sportowej przyszłości boksującego w wadze ciężkiej Daniela Dubois (15-1, 14 KO), który w listopadzie doznał poważnej kontuzji oka w przegranej walce z Joe Joycem. 

- Rozmawiałem z Danielem i jego ekipą w zeszłym tygodniu. Mają nadzieję, że w oko nie stało się nic poważnego. Na początku lutego ma odbyć się dokładne badanie przez specjalistę i liczymy, że Daniel dostanie zgodę na wznowienie treningów - mówi promotor Brytyjczyka. 

Pierwsze raporty lekarskie po walce Dubois z Joycem mówiły o pękniętej kości oczodołowej i możliwości uszkodzenia nerwu. Dla 23-letniego "DDD" listopadowa porażka była pierwszą w zawodowej karierze.

Add a comment

Nawet 5 milionów dolarów może zarobić według nieoficjalnych źródeł Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) za walkę z Joe Joycem (12-0, 11 KO). Ukrainiec, który jest oficjalnym pretendentem do pasa WBO, odstąpi w ten sposób od swojego prawa do natychmiastowego pojedynku z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO), który posiada tytuł mistrza świata World Boxing Organization.

Brytyjczyk planuje w czerwcu przystąpić do walki unifikacyjnej z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Stawką tego pojedynku będą wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie w kategorii ciężkiej.

Usyk z Joycem zaboksują o tymczasowy pas WBO, jednak jest duża szansa, że po walce Fury'ego z Joshuą, zwycięzca tego pojedynku zostanie pełnoprawnym mistrzem. Brytyjczycy planują w tym roku dwie walki, a pas WBO po ich pierwszym pojedynku może zostać zwakowany.

Budżet na organizację walk Joshuy z Furym jest ogromny. Obaj pięściarze mają zarobić blisko 100 mln dolarów. Kwota na opłatę cierpliwości Usyka także ma pochodzić z budżetu na organizację imprezy, która prawdopodobnie odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

Fres Oquendo (37-8, 24 KO) złożył w sądzie rejonowym w stanie Illinois pismo, w którym domaga się zablokowania zaplanowanej na piątek walki o "zwykły" pas WBA wagi ciężkiej pomiędzy Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO) i Manuelem Charrem (31-4, 17 KO). 47-letni Portorykańczyk dodatkowo oczekuje finansowej rekompensaty od World Boxing Association w związku z brakiem mistrzowskiej walki zarządzonej wcześniej przez federację i nakazanej przez sąd.

Nieaktywny od lipca 2014 roku Oquendo stoi na stanowisku, ż to jemu - zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądowym - należy się pojedynek z Charrem. Walka miała się odbyć w 2018 roku, ale została odwołana, bo "Diamond Boy" wpadł na dopingu. Syryjczykowi mistrzowskiego tytułu nie odebrano z powodu nieprawidłowości formalnych w trakcie kontroli antydopingowej, jednak do tematu starcia Charr - Oquendo już nie powrócono.

Co ciekawe, na razie nie ma w ogóle pewności, czy starcie Bryana z Charrem dojdzie do skutku, bo Charr choć podobno uzyskał wizę wjazdową do USA, nie ma wizy P1, pozwalającej mu startować w zawodach sportowych. Przedwczoraj promujący Bryana Don King poprosił WBA o zgodę na zastąpienie Charra Bermanem Stivernem (25-4-1, 21 KO).

Add a comment

W drugiej połowie maja ma dojść do walki o tymczasowy pas WBO wagi ciężkiej pomiędzy Joe Joycem (12-0, 11 KO) i Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Pojedynek ma odbyć się na terenie Wysp Brytyjskich.

Coraz więcej źródeł informuje, że rozmowy w sprawie organizacji walki Ukraińca z Brytyjczykiem są coraz bardziej zaawansowane. Spodziewany jest także oficjalny komunikat World Boxing Organization w tej sprawie.

Zwycięzca walki Usyk - Joyce będzie obowiązkowym rywalem dla zwycięzcy pojedynku pomiędzy Anthonym Joshua i Tysonem Furym. Starcie o absolutne mistrzostwo świata wagi ciężkiej planowane jest na czerwiec.

Add a comment

27 lutego pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Zhilei Zhang (22-0, 17 KO). Boksujący w kategorii ciężkiej pięściarz z Chin zmierzy się z Jerrym Forrestem (26-4, 20 KO) podczas gali organizowanej w Miami.

37-letni Zhang po raz ostatni boksował w listopadzie, wygrywając przed czasem z Devinem Vargasem. Forrest w lipcu przegrał na punkty z Carlosem Takamem.

Walką wieczoru gali w Miami będzie starcie mistrza WBA i WBC wagi super średniej Saula Alvareza z Avnim Yildirimem. Kibice na Florydzie obejrzą również pojedynek Julio Cesara Martineza z McWilliamsem Arroyo o pas WBC kategorii muszej.

Add a comment

Usyk nie odpuści: walka z Joshuą albo o wakat z kimś innym

Jak informuje Dan Rafael, obozy Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) i Joe Joyce'a (12-0, 11 KO) są blisko porozumienia w kwestii walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej.

- Faktycznie pracujemy teraz nad tym. Właśnie tego pojedynku chcemy i jestem pewien, że dojdzie on do skutku - powiedział Rafaelowi menadżer Joyce'a Sam Jones.

Usyk jest aktualnie obowiązkowym pretendentem do pasa WBO należącego do Anthony'ego Joshuy (24-1, 21 KO) i jeśli zgodzi się chwilowo zrezygnować z walki z AJ-em, wybierając starcie z Joycem (i być może dodatkowo inkasując "odstępne"), Brytyjczyk, będący także w posiadaniu tytułów federacji IBF i WBA, będzie mógł latem zaboksować o komplet mistrzowskich trofeów z czempionem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO).

Oleksandr Usyk i Joe Joyce mieli już okazję zmierzyć się ze sobą, w formule boksu olimpijskiego. Pięciorundową walkę, w ramach ligi WSB, wygrał na punkty Ukrainiec.

Add a comment

Whyte dla Stiverne'a w eliminatorze WBC?

Don King przesłał do World Boxing Association petycję, w której prosi usankcjonowanie walki pomiędzy promowanymi przez niego Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO) i Bermanem Stivernem (25-4-1, 21 KO) jako pojedynku o "zwykłe" mistrzostwo świata wagi ciężkiej. 

Do walki miałoby dojść 29 stycznia na gali organizowanej w Seminole Hard Rock Hotel w Hollywood na Florydzie, a Stiverne miałby zastąpić w roli rywala Bryana Manuela Charra (31-4, 17 KO), którego planowany na wtorek przylot do USA wciąż stoi pod znakiem zapytania. King chciałby, aby Bryan (aktualnie czempion "tymczasowy") i Stiverne boksowali o tytuł odebrany Charrowi, który miałby zostać zdegradowany do stopnia "mistrza w zawieszeniu".

Warto zaznaczyć, ż Bermane Stiverne, stawiany przez słynnego promotora w roli potencjalnego challengera, w ciągu ostatnich pięciu lat stoczył dwie walki, obie przegrywając przed czasem.

Add a comment

Manuel Charr (31-4, 17 KO) wyleciał ostatecznie w poniedziałek do Stanów Zjednoczonych. W piątek w Hollywood na Florydzie powinna odbyć się jego walka z Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO) o pas WBA wagi ciężkiej.

Nie ma pewności czy do pojedynku dojdzie, ponieważ w Seminole Hard Rock Hotel, gdzie teoretycznie ma odbyć się gala, nie pojawił się jeszcze ani jeden gość hotelowy związany z tym wydarzeniem. Wcześniej spekulowano, że Don King w ogóle nie dokonał rezerwacji na piątkowy termin.

King wygrał przetarg na organizację walki Charr - Bryan, wykładając aż 2 miliony dolarów. Amerykański promotor od dawna pozostaje na marginesie bokserskiego środowiska i bardzo rzadko organizuje swoje imprezy.

Add a comment

Coraz większy chaos organizacyjny towarzyszy gali Dona Kinga, która ma odbyć się w piątek na Florydzie. Główną atrakcją tej imprezy ma być pojedynek o regularny pas WBA wagi ciężkiej pomiędzy Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) i Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO). 

36-letni Charr wciąż jednak przebywa w Niemczech, gdzie na co dzień mieszka. "Diamond Boy", który nie boksował od ponad trzech lat, już wcześniej informował, że może mieć problemy z otrzymaniem wizy do Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie Charr sugerował w mediach społecznościowych, że King nie zarezerwował obiektu, w którym ma się odbyć gala oraz działa w złej wierze wobec pięściarza urodzonego w Libanie.

Nowego rywala musi też szukać były mistrz świata wagi ciężkiej Bermane Stiverne (25-4-1, 21 KO), który miał boksować z Christopherem Lovejoyem (19-0, 19 KO) podczas piątkowej imprezy. Lovejoy od początku twierdził, że nic nie wie o pojedynku z byłym czempionem WBC i na piątkowej gali na pewno się nie pojawi.

Podczas gali na Florydzie ma też dojść do starcia o tytuł WBA kategorii junior ciężkiej z udziałem Beibuta Szumenowa (18-2, 12 KO) i Raphaela Murphy (14-1, 11 KO). Amerykańscy dziennikarze informują jednak nieoficjalnie, że Kazach nie ustalił jeszcze warunków kontraktu na tę walkę.

Add a comment

Wygląda na to, że jest już przesądzone, iż Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) nie dostanie póki co walki o pas WBO wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO) i będzie się musiał zadowolić starciem o tytuł "tymczasowy" z Joe Joycem (12-1, 11 KO).

Taki scenariusz bardzo odpowiada Frankowi Warrenowi, promującego Joyce'a i Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), który zmierzyć chce się latem z Joshuą.

- Usyk sam nie jest w stanie zablokować pojedynku Joshuy z Furym - przekonuje szef grupy Queensberry Promotions, dodając, że zwycięzca unifikacyjnej potyczki o cztery pasy będzie zobowiązany do walki z lepszym z pary Usyk - Joyce pod groźbą utraty trofeum WBO.

Do konfrontacji Tysona Fury'ego z Anthonym Joshuą dojść ma w czerwcu, prawdopodobnie w jednym z krajów Bliskiego Wschodu.

Add a comment

29 stycznia na Florydzie dojść ma do walki pomiędzy "zwykłym" mistrzem WBA wagi ciężkiej Manuelem Charrem (31-4, 17 KO) i posiadaczem "tymczasowego" pasa WBA Trevorem Bryanem (20-0, 14 KO). Pojedynek stoi jednak pod znakiem zapytania, bo Charr nadal przebywa w Niemczech i póki co niewiele wskazuje na to, by wybierał się za Ocean, a jego ekipa zarzuca promotorom Bryana poważne niedociągnięcia w kwestiach organizacyjnych. 

Tymczasem trener Amerykanina Stacy McKinley przekonuje, że bez względu na to, czy "Diamond Boy" doleci na czas do USA, jego zawodnik i tak wyjdzie do ringu.

- Wiem, co Charr kombinuje - mówi McKinley cytowany przez Boxingscene . - Boks to też biznes. On myśli, że nie musi walczyć z Bryanem, więc nie będzie z nim walczył. Trevor i tak zaboksuje 29 stycznia. Z Manuelem Charrem, jeśli ten będzie chciał.

- W każdym razie Trevor Bryan boksuje z kimś w przyszłym tygodniu. Nie chcę już słyszeć żadnych wymówek, nie chcę słyszeć o żadnych opóźnieniach. Jeśli Charr ma jakiś problem, to niech go rozwiąże, bo to jego problem - dodaje trener Bryana.

Na razie nie wiadomo, jakie będą kroki WBA, gdyby ostatecznie do nakazanej już dawno walki Bryana z Charrem nie doszło. Wcześniej władze WBA jako ostateczny termin starcia wyznaczyły koniec stycznia i deklarowały, że rezygnacja z pojedynku oznacza dla każdego z pięściarzy automatyczną utratę tytułu.

Add a comment

Joyce chce Usyka: zamęczę go i znokautuję!

Joe Joyce (12-0, 11 KO) "ostrzy sobie zęby" na rewanż z Oleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) za porażkę z 2013 roku w lidze WBSS. Tym razem stawką pojedynku może być "tymczasowe" mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej. 

- Czuję zażenowanie, gdy oglądam poprzednią naszą walkę, choć był dobra i ekscytująca - przyznaje Brytyjczyk w wywiadzie dla IFL TV. - Teraz Usyk musiałby jednak wytrzymać ze mną 12 a nie 5 rund, do tego w profesjonalnych rękawicach. Ja też podniosłem swoje umiejętności od tamtego czasu. 

- Oglądałem pojedynek Usyka z Chisorą. Chisora wypadł dobrze, dał z siebie wszystko i była to zacięta rywalizacja, ale Usyk był zwinniejszy i dobrze uciekał w ringu. Ja jednak jestem większy od Chisory i szybciej się poruszam - ocenia Joyce, a zapytany o to, czy uda mu się Usyka znokautować, odpowiada: - Mam niezbędne narzędzia, by tego dokonać. Myślę że tak!

Add a comment

Harold Knight dołączył do sztabu szkoleniowego Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO) przed rewanżową walką z Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO). Pojedynek o tymczasowy tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej odbędzie się 6 marca.

W przeszłości Knight pełnił rolę jednego z trenerów Lennoxa Lewisa. Współpraca trwa od października. Knight pomagał Xavierowi Millerowi podczas obozu treningowego Whyte'a w Portugalii.

Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się druga walka Powietkina z Whytem. Eddie Hearn zdradził, że w grę wchodzi Gibraltar, Monako lub Bliski Wschód. Szef grupy Matchroom Boxing nie wyklucza, że gala będzie miała charakter stolikowy, a wszyscy zaproszeni goście przejdą test na obecność koronawirusa.

Wydarzenie będzie na Wyspach Brytyjskich pokazywane w systemie Pay-Per-View. Do pierwszej walki pięściarzy doszło w sierpniu. Rosjanin znokautował Anglika, pomimo że wcześniej sam dwukrotnie był liczony.

Add a comment

Hearn: Usyk wróci w USA walką z czołowym ciężkim

Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) liczył na walkę o pas WBO wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (24-1, 21 KO), potem mówiło się, że może dać "zielone światło" pojedynkowi AJ-a z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), rezygnując na jakiś czas z mistrzowskiej szansy w zamian za dużą kwotę pieniędzy, ale wygląda na to, że ostatecznie skończyć może (przynajmniej na razie) z pojedynkiem o tytuł tymczasowy z Joe Joycem (12-0, 11 KO), i to bez dodatkowego wynagrodzenia. 

Wedle ostatnich doniesień WBO chce pozwolić Joshui boksować z Furym o swój pas, zarządzając jednocześnie konfrontację Usyka z Joycem z zastrzeżeniem, że posiadacz tytułu "pełnego" w terminie 180 dni od daty rozstrzygnięcia boju Usyk - Joyce stanie do obowiązkowej obrony z lepszym z ukraińsko-brytyjskiej pary. W zaistniałej sytuacji promotor Usyka Aleksander Krasiuk apeluje do WBO o respektowanie wcześniejszych ustaleń, a do promotorów Fury'ego i Joshuy o sowite zadośćuczynienie dla swojego zawodnika. 

- Otrzymaliśmy notę od WBO o tym, że rozważają usankcjonowane walki AJ vs Fury, ale Usyk nigdy nie dostał propozycji żadnego "odstępnego". O wszystkim dowiadujemy się z mediów - żali się Krasiuk. - Jestem przekonany, że WBO i prezydent Paco Valarcel nigdy nie złamałby zasad swojej organizacji i nie usankcjonowałby dużej walki bez zgody Usyka.

- Teraz jest najlepszy czas, by promotorzy walki AJ vs Fury złożyli Usykowi poważną propozycję, by pozwolił na pojedynek o pas WBO, a sam zaboksował o tytuł tymczasowy - dodaje opiekun Ukraińca.

Add a comment

30 stycznia na gali Premier Boxing Champions w Los Angeles dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki w kategorii ciężkiej, w której rękawice skrzyżują Michael Coffie (11-0, 8 KO) i Darmani Rock (17-0, 12 KO).

Obaj pięściarze są niepokonany na zawodowych ringach, obaj mierzą 196 cm, ważą powyżej 126 kilogramów i potrafią naprawdę mocno uderzyć - emocji nie powinno zabraknąć. 

Głównym wydarzeniem styczniowej imprezy będzie pojedynek o pas IBF wagi super średniej pomiędzy Calebem Plantem (20-0, 12 KO) i Caebem Truax (31-4-2, 19 KO).

Add a comment