Boks to nasza wspólna pasja

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Kto jest online?

Odwiedza nas 15456 gości oraz 5 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • God soldier
  • Pawelwawa88
  • piechosz
  • Berionek
  • STYLCO

W minioną sobotę na ring po dwuletniej przerwie powrócił Samuel Peter (36-5, 29 KO). Były mistrz świata WBC wagi ciężkiej zastopował w trzech rundach Juana Carlosa Salasa (6-10, 4 KO).

36-letni dziś Peter w 2007 roku sięgnął po pas WBC, pokonując Olega Maskajewa, by stracić swój tytuł już w pierwszej obronie przeciw wracającemu ze sportowej emerytury Witalijowi Kliczce. W 2010 roku "Nigeryjski Koszmar" dostał szansę boksowania z młodszym z braci Kliczko - Władimirem - o pasy IBF, WBO i WBA, jednak i tym razem zszedł z ringu pobity.

Anthony Joshua (17-0, 17 KO) przekonuje, że nie zrobił na nim większego wrażenia fakt, że od kilku dni w gronie jego "kolegów" ze stajni Matchroom Boxing znajduje się niepokonany Luis Ortiz (25-0, 22 KO).

- Nie interesuje mnie, co robią inni, o ile nie chodzi o kogoś, kto jest dla mnie ważny - powiedział mistrz świata IBF wagi ciężkiej w rozmowie z Boxing News. - Jeśli na tym kontrakcie Ortiz skorzysta, to cieszę się jego szczęściem, jeśli skorzysta Eddie [Hearn], to cieszę się szczęściem Eddiego. Podpisanie kontraktu przez Ortiza nie ma bezpośredniego wpływu na moje plany, więc się tym nie przejmuję, nie mam na to wpływu.

- Eddie nie rozmawiał ze mną przed podpisaniem kontraktu z Ortizem, zrobił to po fakcie. To jest jego grupa promocyjna i to on podejmuje decyzje, ja jestem tylko jego zawodnikiem - dodał "AJ".

Promujący teraz obu niezwyciężonych "ciężkich" Eddie Hearn kilka dni temu stwierdził, że nie wyklucza organizacji walki swoich podopiecznych, jednak zaznaczył, że najpierw chciałby dobrze wypromować świeżo pozyskanego Kubańczyka na rynkach brytyjskim i amerykańskim.

17 grudnia na gali w Helsinkach dojdzie do walki Roberta Heleniusa (23-1, 14 KO) z Gonzalo Omarem Basile (68-11, 31 KO). Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.
 
Dla Heleniusa będzie to drugi występ od kwietniowej porażki z Johannem Duhuapasem. We wrześniu Fin wygrał z Konstantinem Airichem. Polscy kibice kojarzą Basile przede wszystkim z przegranego pojedynku z Arturem Szpilką. 42-letni Argentyńczyk ostatni raz boksował w lutym.

Eric Molina (25-3, 19 KO) ma nadzieję, że jeszcze dziś potwierdzi się ostatecznie, że to on będzie przeciwnikiem Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) 10 grudnia. Amerykanin odgraża się, że da mistrzowi świata IBF wagi ciężkiej równie trudną walkę co czempionowi WBC Deontayowi Wilderowi.

- Jeśli myślicie, że nie jestem w stanie przyjechać i zgotować piekła, to jesteście w wielkim błędzie! - zapewnia kwietniowy pogromca Tomasza Adamka w rozmowie ze Sky Sports.

- Przypomnijcie sobie mój pojedynek z Wilderem. Byłem na deskach cztery razy, cztery razy się podnosiłem. Boksowałem pięć rund z jednym sprawnym kolanem i biłem się o zwycięstwo do samego końca. Taką właśnie dam walkę. Jeśli wybór padnie na mnie, takiej walki możecie się spodziewać! - przekonuje popularny "Drummer Boy", który ostatecznie został przez swojego rodaka zastopowany w dziewiątej rundzie.

- Gdy zmierzyłem się z Wilderem, cały świat zobaczył go w nowym świetle, w jakim nigdy wcześniej go nie widział. Tak jest z każdym, kto dzieli ze mną ring, na sparingu czy w prawdziwym pojedynku! - straszy Joshuę Eric Molina.

Dla Anthony'ego Joshuy grudniowy występ będzie drugą obroną mistrzowskiego pasa wywalczonego w kwietniu. W pierwszej "AJ" zwyciężył przed czasem Dominica Breazeale'a.

Wygląda na to, że krótki filmik nagrany przez Travisa Kauffmana (31-1, 23 KO), w którym Amerykanin odgraża się Arturowi Szpilce (20-2, 15 KO) był raczej formą autopromocji niż realnym zaproszeniem do pojedynku.

- Artur, kilka razy sparowaliśmy razem, dobrze się dogadywaliśmy i polubiłem cię, ale teraz widzę, że wyzywasz mnie do walki. Uważaj na swoje słowa, bo naprawdę mogą się spełnić - ostrzegał Polaka Kaufmann w nagraniu opublikowanym w internecie.

Tymczasem, jak podaje portal Boxrec, najbliższym przeciwnikiem Amerykanina będzie nie "Szpila" a... 45-letni Ray Austin (29-8-4, 18 KO), o czym Kauffman musiał z pewnością już wiedzieć, nagrywając film z dedykacją dla polskiego ciężkiego.

Ray Austin, mający na swoim koncie walki z Andrzejem Gołotą czy Władimirem Kliczką, wrócił w tym roku na ring po dwuletniej przerwie, przegrywając przed czasem z Andym Ruizem Jr i Geraldem Washingtonem.

Aleksander Ustinow (33-1, 24 KO) jest gotów zaakceptować usankcjonowanie przez WBA jako mistrzowskiego pojedynku czempiona IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), o ile później dostanie szansę boksowania z jego zwycięzcą - poinformował menadżer sklasyfikowanego na trzeciej pozycji rankingu pięściarza - Władimir Hriunow.

- Walki unifikacyjne mają pierwszeństwo przed walkami o zwykłe tytuły. Jeśli Kliczko zdecyduje się na pojedynek z Joshuą, prawdopodobnie nie będziemy się temu sprzeciwiać, ale pod warunkiem, że Ustinow spotka się potem z wygranym. W takim wypadku Aleksander w grudniu zmierzy się z innym przeciwnikiem - powiedział Hriunow.

Na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmą władze World Boxing Association w sprawie zwakowanego przez Tysona Fury'ego pasa wszech wag. Obecnie jedynym mistrzem WBA w najcięższej kategorii jest Luis Ortiz - właściciel tytułu "tymczasowego". We wrześniowym rankingu WBA wagi ciężkiej najwyższe lokaty zajmują Luis Ortiz, Władimir Kliczko, Aleksander Ustinow, Fres Oquendo i Lucas Browne.

Istnieje duża szansa, że do walki o wakujący pas WBO wagi ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) i Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO) dojdzie ostatecznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Wcześniej mówiło się, że pojedynek odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii.

Promotorzy Parkera zasygnalizowali, że mogą mieć problemy ze sfinansowaniem tej imprezy, która generuje bardzo duże koszty. Dodatkowym problemem jest także różnica czasu pomiędzy Nową Zelandią i USA, gdzie walka miałaby także być pokazywana na żywo.

Promujący Ruiza Bob Arum przekonuje, że w każdej chwili jest gotowy przejąć ciężar organizacji walki z Parkerem. Prawdopodobną lokalizacją tego pojedynku będzie jeden z obiektów w Teksasie.

Tytuł mistrzowski tej organizacji wcześniej należał do Tysona Fury'ego, który zdecydował się zwakować wszystkie posiadane pasy wobec problemów z depresją, narkotykami i alkoholem.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Bryant Jennings (19-2, 10 KO) jest jednym z kandydatów do walki z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO), który wróci na ring 10 grudnia w Manchesterze. Amerykanin zdradził, że zgodził się już na pojedynek z Brytyjczykiem w tym terminie.
 
- Myślę, że zaboksuję z Joshuą w przyszłości. Czy to zdarzy się już 10 grudnia? To możliwe - powiedział tajemniczo 32-letni Jennings, który w ubiegłym roku przegrał z Luisem Ortizem i Władimirem Kliczko.
 
Obóz Joshuy jednocześnie rozmawia o gudniowej walce także m.in. z Erikiem Moliną, kwietniowym pogromcą Tomasza Adamka. Oficjalne wiadomości w tej sprawie mają zostać potwierdzone w ciągu kilkudziesięciu godzin.

Rozpatrując sprawę wakującego tytułu mistrzowskiego w kategorii ciężkiej, władze federacji WBO nie tylko wyznaczyły do walki o pas Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) i Josepha Parkera (21-0, 18 KO), ale także podjęły decyzję w sprawie dalszych losów swojego trofeum.

Zgodnie z wolą World Boxing Organization lepszy w pojedynku Ruiz - Parker, do którego dojść ma 10 grudnia, w pierwszej obronie tytułu skrzyżuje rękawice z Davidem Hayem (28-2, 26 KO).

Kolejnym pretendentem narzuconym przez WBO będzie Tyson Fury (25-0, 18 KO), który kilka dni temu zrzekł się pasa ze względu na depresję. Wyspiarz musi być jednak wcześniej dopuszczony do walki przez lekarzy i brytyjską komisję bokserską.

Jest już pewne, że 10 grudnia w Nowej Zelandii dojdzie do walki o wakujący pas WBO wagi ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) i Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO). Decyzja została zatwierdzona na konwencji World Boxing Organization.

Notowany na pierwszej pozycji rankingu WBO królewskiej dywizji Joseph Parker jest jednocześnie obowiązkowym challengerem do tytułu IBF znajdującego się w posiadaniu Anthony'ego Joshuy, jednak obóz Nowozelandczyka wybrał bój o pas WBO.

Tytuł mistrzowski tej organizacji wcześniej należał do Tysona Fury'ego, który zdecydował się zwakować wszystkie posiadane pasy wobec problemów z depresją, narkotykami i alkoholem.

Malik Scott (38-2-1, 13 KO) jest jedną z niewielu osób, które miały okazję oglądać sesje sparingowe mistrza świata IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO). Amerykanin twierdzi, że niedoświadczony wówczas Anglik świetnie radził sobie z Ukraińcem.
 
- Na tych sparingach Joshua robił coś więcej niż większość rywali Kliczko. To nie była walka o przetrwanie, tylko pojedynek dwóch równych sobie pięściarzy, którzy przyjmowali cios, a później oddawali, a to było przecież 2 lata temu. Od tego czasu Joshua cały czas się rozwija - opisuje sytuację Scott.
 
- Jeśli miałbym stawiać pieniądze na ten pojedynek, to na podstawie tego co widziałem i tego co obserwuję, postawiłbym na Joshuę - mówi Amerykanin.

Jak informuje niemiecki dziennik "Bild", jest już niemal pewne, że 10 grudnia w Hamburgu dojdzie do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBA wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO) i Lucasem Brownem (24-0, 21 KO).
 
Tym samym, obóz Ukraińca prawdopodobnie nie zamierza czekać na decyzję komitetu wykonawczego federacji WBA, która ma się wkrótce wypowiedzieć w sprawie ewentualnego usankcjonowania potencjalnego pojedynku Kliczki z Anthonym Joshuą jako walki mistrzowskiej.
 
Browne ostatni raz boksował w marcu, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut Rusłana Czagajewa. Później w organizmie Australijczyka wykryto zabronione środki dopingujące, jednak okolicznościom tych badań towarzyszyło sporo kontrowersji.

Lucas Browne (24-0, 21 KO) czeka na oficjalne orzeczenie World Boxing Association w sprawie mistrzowskiego tytułu wagi ciężkiej, który niedawno zwakował Tyson Fury (25-0, 18 KO). Australijczyk jest wymieniany jako główny kandydat do walki z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) o wakujące trofeum. 

- Ostro trenuję i mam coś do udowodnienia. Walka z Kliczką to jest coś, czego chcę na sto procent - deklaruje Australijczyk w rozmowie z World Boxing News.

W aktualnym rankingu WBA najcięższej kategorii wagowej Browne zajmuje dopiero piątą pozycję. Wyprzedzają go Luis Ortiz, Władimir Kliczko, Aleksander Ustinow i Fres Oquendo. Na razie federacja WBA nie podała jasnego wytłumaczenia, dlaczego właśnie Kliczko i Browne mieliby boksować o pas zwolniony przesz Fury'ego.

Z ostatnich wyjaśnień wynika, że Ortiz i Ustinow nie mogą ubiegać się o pozycję challengera, bo mieli zmierzyć się w boju o pas Interim, jednak dziś wiadomo już, że walka ta nie dojdzie do skutku. Dodatkowo należy przypomnieć, że Browne wraz z Oquendo już wcześniej zostali wyznaczeni do pojedynku o tytuł "zwykły" WBA (Fury zwakował pas Super WBA), więc teoretycznie też powinni zostać pominięci przy wyborze pretendentów.

Federacja IBF najprawdopodobniej będzie zmuszona wyznaczyć nowych pięściarzy do pojedynku eliminacyjnego do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Pas mistrzowski tej organizacji od kwietnia dzierży Anthony Joshua (17-0, 17 KO).
 
W lipcu status oficjalnego pretendenta do tytułu International Boxing Federation wywalczył sobie Joseph Parker, jednak wygląda na to, że Nowozelandczyk zdecydowanie bardziej jest teraz zainteresowany walką o wakujący tytuł mistrzowski federacji WBO, który wcześniej należał do Tysona Fury'ego.
 
W tej sytuacji IBF do walki eliminacyjnej będzie wyznaczać kolejnych zawodników z rankingu wagi ciężkiej, gdzie za plecami Parkera plasują się kolejno Kubrat Pulew, David Haye, Johan Duhaupas, Andy Ruiz i Carlos Takam.

Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) uspokaja kibiców, którzy już stracili nadzieję na zakontraktowanie walki Brytyjczyka z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO). Szef grupy Matchroom Boxing przekonuje, że planowany na 10 gudnia pojedynek Anglika z Ukraińcem jest cały czas bardzo prawdopodobny.
 
- To prawda, że mamy teraz problem z pasem WBA, ale postaramy się to jak najszybciej rozwiązać. Nie wiem, może Kliczko nie chce walczyć z Joshuą, a może po prostu bardzo chce walczyć o pas WBA? Nie mam pojęcia, czemu tak się uparli na ten tytuł, ale postaramy się rozwiązać wszystkie problemy. Musimy to zrobić do końca tygodnia - przekonuje Hearn.
 
- Dzisiaj założyłem jeden z moich najlepszych garniturów, spojrzałem w lustro i powiedziałem sobie, że przede mną sporo pracy. I właśnie się za nią zabieram. Nie panikujcie, wykonamy swoją pracę i doprowadzimy do tej walki, tak jak robimy to zawsze - mówi największy gracz na europejskim rynku bokserskim.
 
O możliwej walce Joshuy z Kliczką mówi się już od kilku tygodni. Stawką pojedynku na pewno będą pasy IBF i IBO wagi ciężkiej.

Witld Szmagaj (boxing.pl): Mike, ostatni raz boksowałeś w 2015 roku. Powiedz, co robisz od tamtej pory? Jesteś w formie?
Musiałem wziąć trochę wolnego. Dużo się działo w moim życiu prywatnym. To też można było zaobserwować w ringu. Ale wróciłem, czuję się świetnie, trenuję ostro od lipca i robię to ciężej niż kiedykolwiek!

Twoim promotorem jest nadal grupa braci Kliczko, K2?
Tak, współpracuję z K2 Promotions.

Czy po tragicznej w skutkach walce z Mago Abdusalamowem masz jakieś obawy w ringu? Boisz się od tamtej pory, że kolejnego twojego rywala może spotkać coś takiego?
Absolutnie nie. To jest już przeszłość i nie możemy już tego zmienić. Modlę się codziennie za niego.

Masz jakiś życiowy cel?
Być najlepszym tatą dla moich dzieci, jak tylko się da. By dać im jak najlepsze życie, wykształcenie i żeby wychować ich na dobrych ludzi.

A w boksie?
Myślę, że każdy ma ten sam cel w boksie. Zostać mistrzem świata.

Kiedy można spodziewać się ciebie ponownie w ringu?
Trenuję cały czas, myślę, że wrócę wkrótce. Planujemy zaboksować jeszcze w tym roku.

Cały wywiad do przeczytania na boxing.pl >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze