onet.pl sport


ARTV Chicago




Przegląd Sportowy





   
BRK Gladiator

Patronat medialny





 

 



 

Ostatnio zarejestrowani

  • Suchczenko
  • jaras47
  • JacksonJames
  • Arek
  • olis101

Głównym wydarzeniem pasjonującego weekendu ze sportami walki na antenie Eleven Sports będzie transmisja gali bokserskiej z nowozelandzkiego Auckland (początek już o go. 07.30 rano!). W najważniejszym pojedynku o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO zmierzą się Joseph Parker i Andy Ruiz Jr.

Pas przysługujący najlepszemu pięściarzowi został odebrany Tysonowi Fury’emu za odmowę walki z Władimirem Kliczką. 24-letni Parker jest niepokonany na zawodowym ringu, a 18 z 21 jego wygranych walk kończyło się nokautami. Starszy o 3 lata Ruiz również ani razu nie przegrał, a na 29 zwycięskich starć aż 19 rozstrzygał przed czasem.

Galę skomentują ceniony dziennikarz Piotr Momot oraz należący do światowej czołówki pięściarz wagi średniej, Maciej Sulęcki.

W Polsce kanały Eleven i Eleven Sports są dostępne na stronie internetowej elevensports.pl oraz za pośrednictwem aplikacji Eleven Sports dostępnej na smartfony i tablety. Można je oglądać także na platformach: nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia Polska, Orange, Inea, Tota, Netia, Promax, Ssat Film, Telewizja Kablowa Chopin, East & West, Gawex, City-Net, Elsat, WTvK, JMDI, Supermedia, STTB, Asta-Net, Antserwis, TVK SM Grudziądz, Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Telpol, Wist, Elpos, Stella, Beskid Media, Elart, Telewizja Kablowa Koszalin, Satpol, E-CHO, Podlaskie Sieci Światłowodowe, Feromedia oraz player.pl i IPLA.

Zamów Eleven Sports za 15,90 PLN miesięcznie >>

Andy Ruiz Jr (29-0, 19 KO) okazał się cięższy od Josepha Parkera (21-0, 18 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Auckland. Meksykanin ważył 116 kg, zaś Nowozelandczyk 111,9 kg. Tym samym doniesienie o dużej utracie wagi przez Ruiza nie sprawdziły się. 27-latek waży najwięcej od grudnia 2014 roku. Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata WBO kategorii ciężkiej. Transmisja gali w sobotę od godz. 7.30 w Eleven Sports. 

Były mistrz Europy wagi ciężkiej Dereck Chisora (26-6, 18 KO) został ukarany grzywną w wysokości 25 tys. funtów za rzucenie stołem w Dilliana Whyte'a (19-1, 15 KO) podczas środowej konferencji prasowej.

Pięściarze spotkają się w ringu podczas sobotniej gali w Manchesterze, ale brytyjska komisja bokserska podjęła decyzję, że z uwagi na niestosowne zachowanie obu pięściarzy, stawką walki nie będzie tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. Pojedynek zachował jednak status eliminatora do tytułu mistrza świata federacji WBC.

Komisja ostrzegła także Chisorę, że jeśli w najbliższej przyszłości dopuści się kolejnych skandalicznych zachowań, to odbierze mu bokserską licencję bez możliwości wytłumaczenia się oraz odwołania.

Telewizja Eleven Sports pokaże na żywo sobotnią galę w Auckland, gdzie głównym wydarzeniem będzie pojedynek o mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej pomiędzy Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) i Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO) - poinformował portal SatKurier.

Nowozelandczyk i Meksykanin staną przed szansą na wywalczenie pierwszych mistrzowskich tytułów w "królewskiej" kategorii wagowej w historii swoich krajów. Podczas tej samej gali dojdzie także m.in. do walki o pas WBO Inter-Continental pomiędzy Jeffem Hornem (15-0-1, 10 KO) i Alim Funeką (39-5-3, 31 KO).

Transmisja gali z Auckland w Eleven Sports od godz. 07.30. Galę skomentuje zaliczany do światowej czołówki wagi średniej Maciej Sulęcki.

Joseph Parker (21-0, 18 KO) i Andy Ruiz Jr (29-0, 19 KO) spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Auckland, gdzie pięściarze zaboksują o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi ciężkiej. Dla obu zawodników będą to pierwsze mistrzowskie próby na zawodowym ringu. Poprzednio pas World Boxing Organization należał do Tysona Fury'ego.

Do internetu przedostał się niepublikowany wcześniej fragment bójki pomiędzy Dereckiem Chisorą i Dillianem Whytem. Do fizycznej konfrontacji pięściarzy doszło w studiu telewizji Sky Sports podczas kręcenia programu "The Gloves Are Off". Chisora oblał Whyte'a wodą, a potem obaj rzucili się na siebie z pięściami. W sobotę ich walka będzie jednym z głównych wydarzeń sobotniej gali w Manchesterze.

Podczas piątkowej ceremonii ważenia Dillian Whyte (19-1, 15 KO) i Dereck Chisora (26-6, 18 KO) nie będą mieli okazji spojrzeć sobie w oczy. Pięściarze skrzyżują rękawice na sobotniej gali w Manchesterze, jednak organizator imprezy Eddie Hearn zapowiedział, że pięściarze zostaną zważeni osobno.

- To co stało się na konferencji prasowej było bardzo złe. Chisora i Whyte mieli zakaz zbliżania się do siebie na konferencji prasowej, a mimo to, jeden rzucił w drugiego stołem. Zostaną zważeni osobno, nie spotkają się na scenie razem - powiedział Hearn.

Stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Wielkiej Brytanii wagi ciężkiej. Walka będzie także eliminatorem do tytułu mistrzowskiego federacji WBC.

Zgodnie z przewidywaniami nie zabrakło emocji podczas dzisiejszej  konferencji prasowej przed walką pomiędzy Derekiem Chisorą (26-6, 18 KO) i Dillianem Whytem (19-1, 15 KO). Pojedynek odbędzie się w sobotę na gali w Manchesterze.

W sobotę na gali w Manchesterze lider rankingu Boxrec wagi ciężkiej Luis Ortiz (26-0, 22 KO) zmierzy się z Davidem Allenem (9-1-1, 6 KO). Dziś pięściarze stanęli twarzą w twarz na konferencji prasowej.

Aż 13 kilogramów schudł podobno w ostatnim czasie Andy Ruiz Jr (29-0, 19 KO), który 10 grudnia na gali w Nowej Zelandii stanie do walki o wakujący pas WBO wagi ciężkiej z faworytem miejscowej publiczności Josephem Parkerem (21-0, 18 KO). 

- Mam za sobą dwa i pół miesiąca ostrych treningów, bardzo się cieszę, że już niebawem pojedynek o pas - mówi Amerykanin, który nie obawia się, że znacząca utrata wagi w krótkim okresie wpłynie niekorzystnie na jego możliwości fizyczne. 

- Myślę, że to mi nie zaszkodzi, to będzie problem dla Josepha Parkera. Będąc lżejszy, będę szybszy na nogach niż dotąd. Zrobiłem dobrą robotę na obozie w Big Bear i jestem pewny siebie - przekonuje Ruiz Jr, który miał w przeszłości okazję sparować z sobotnim rywalem. 

- Gdy tylko usłyszałem, że mam się bić o pas z Parkerem, od razu wiedziałem, że to jest moja życiowa szansa. Zostanę pierwszym mistrzem świata wagi ciężkiej meksykańskiego pochodzenia - zarzeka się challenger z Kalifornii.

W sobotę na gali w Manchesterze dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy Derekiem Chisorą i Dillianem Whytem. Pięściarze wzięli udział w programie "The Gloves Are Off", którego nagranie zakończyło się awanturą.

Były tymczasowy mistrz świata wagi ciężkiej Luis Ortiz (26-0, 22 KO) pokazał się na otwartym treningu przed sobotnią galą w Manchesterze. 37-letni Kubańczyk w trzecim tegorocznym starcie zmierzy się z 24-letnim Davidem Allenem (9-1-1, 6 KO).

Na sześć dni przed sobotnią walkę o pas WBO wagi ciężkiej z Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO) niepokonany na zawodowych ringach Joseph Parker (21-0, 18 KO) podpisał kontrakt promotorski z grupą Top Rank. 

Amerykańska stajnia promująca od lat Ruiza Jr, będzie odpowiadała za karierę Parkera w USA i Chinach, podczas gdy walki Nowozelandczyka w ojczyźnie i Australii nadal będą organizowane przez dotychczasowego promotora - grupę Duco Events.

- Będąc w tym biznesie od ponad 50 lat, wiem, że w takiej walce może wydarzyć się wszystko. Niezależnie jednak od tego, jak ten pojedynek się zakończy, nasza współpraca z Duco Events będzie nadal trwała - skomentował podpisanie umowy szef Top Ranku Bob Arum.

Andy Ruiz Jr dał próbkę swoich możliwości podczas treningu otwartego przed sobotnią walką o wakujący pas WBO wagi ciężkiej z Josephem Parkerem. Poprzednio tytuł World Boxing Organization należał do Tysona Fury'ego.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze