onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Marek Matyja (17-1-2, 8 KO) jest pozytwnie nastawiony do pomysłu organizacji jego walki rewanżowej z Pawłem Stępniem (13-0-1, 11 KO). Pojedynek może być główną atrakcją gali grupy KnockOut Promotons, która przymierza się do organizacji imprez bez udziału publiczności.

- Potrzebuję 8 tygodni na przygotowania i oczywiście możemy boksować. Musimy dogadać konkrety, bo nie ukrywam, że teraz muszę trochę pracować i ruszam się w wolnym czasie - mówi pięściarz z Wrocławia.

Matyja zawsze może liczyć na wsparcie grupy wiernych kibiców. Ma jednak świadomość, że najbliższe walki może toczyć na imprezach zamkniętych.

- Wiadomo, że kibice dostarczają dodatkowej adrenaliny i wsparcia, ale ja po prostu kocham rywalizację. Dodatkowo ludzie są bardzo spragnieni widowiska na żywo. Teraz mogą jedynie liczyć na oglądanie walk z odtworzenia. Myślę, że taka gala będzie miała bardzo dużą oglądalność - przekonuje Matyja.

Do pierwszej walki Matyi ze Stępniem doszło w lipcu ubiegłego roku. Po dziesięciu rundach walki o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej sędziowie wypunktowali remis.

Add a comment

Boksujący w kategorii półciężkiej Marek Matyja (17-1-2, 7 KO) pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Tony'ego Averlanta (27-12-2, 5 KO) na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu.

Pojedynek od początku przebiegał pod dyktando Polaka, który spychał rywala do obrony i trafiał mocnymi ciosami z prawej ręki w różnych płaszczyznach. Matyja po raz pierwszy rzucił na deski rywala w czwartej rundzie. W tym samym starciu Averlant doznał kontuzji prawej dłoni.

W szóstej odsłonie Francuz po raz drugi był liczony. Tym razem Averlant został zepchnięty do narożnika i po jednym z ciosów po raz drugi padł na deski. Francuz chciał kontynuować walkę, jednak został poddany przez narożnik.

Dla Matyi była to druga tegoroczna wygrana. W ostatnim występie 29-letni pięściarz z Wrocławia zremisował z Pawłem Stępniem. W Sosnowcu miało dojść do rewanżu tych pięściarzy, jednak Stępień nabawił się kontuzji.

Add a comment

Tony Averlant (27-11-2, 5 KO) będzie ostatecznie przeciwnikiem Marka Matyi (16-1-2, 7 KO) na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu.

Pierwotnie anonsowany rewanż Matyi z Pawłem Stępniem (16-1-2, 7 KO) musiał zostać odwołany ze względu na kontuzję szczecinianina. Averlant, mający na swoim koncie tytuł mistrza Unii Europejskiej w ubiegłym w tym roku mierzył się z dwoma brytyjskimi prospektami kategorii półciężkiej - Anthonym Yarde i Joshuą Buatsim.

Główną atrakcją gali w Sosnowcu będzie starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Arturem Szpilką (22-4, 15 KO) i Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). Ponadto ciekawy sprawdzian zaliczy utalentowany Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO), który stanie naprzeciw Guido Nicholasa Pitto (26-6-2, 8 KO), a debiutujący na zawodowych ringach Kamil Bednarek skrzyżuje rękawice z Piotrem Rzymanem (2-2, 2 KO).

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

- Przeanalizowałem walkę, wyciągnąłem wnioski i teraz wejdę do ringu z lepszym planem taktycznym - mówi Marek Matyja (16-1-2, 7 KO) przed rewanżową walką z Pawłem Stępniem (12-0-1, 11 KO). Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu.

29-letni pięściarz z Wrocławia ponownie będzie rywalizował ze swoim rówieśnikiem o tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Matyja swoje przygtowania do tego pojedynku spędzi w Warszawie.

- Chcę jeszcze bardziej pokazać, że to ja jestem lepszym pięściarzem i to mi należy się zwycięstwo. W pierwszej walce sędziowie wypunktowali remis, postaram się, żeby w rewanżu nie było wątpliwości. Paweł po pierwszej walce dużo mówił, że mógł przyśpieszyć i mógł dać z siebie więcej. To czemu tego nie zrobił? - wyliczał Matyja podczas wizyty w magazynie Ring TVP Sport.

- W pierwszej walce dałem Stępniowi za dużo swobody. Teraz będzie miał mniej miejsca w ringu. Powinienem zmęczyć go jeszcze bardziej. W najbliższych tygodniach będę skupiał się na treningach na elementach typowo pod walkę, kombinacjach ciosów i zachowaniach w ringu, które pozwolą mi wygrać ze Stępniem - podsumował podopieczny Fiodora Łapina.

Pierwsza walka Stępnia z Matyją odbyła się w lipcu. Pięściarz ze Szczecina przed rewanżem spędzi trzy tygodnie w Kanadzie, gdzie sparuje z mistrzem świat IBF wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem.

Główną atrakcją gali KBN 8 w Sosnowcu będzie powrót na ring Artura Szpilki, który zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachiem. Kibice zobaczą także pojedynek Fiodora Czerkaszyna z Argentyńczykiem Nicolasem Pitto oraz zawodowy debiut Kamila Bednarka.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

Marek Matyja (16-1-1, 7 KO) jest pewny siebie przed dzisiejszą walką z Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO) na gali KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie. Stawką pojedynku będzie pas mistrza Polski wagi półciężkiej.

Add a comment

W sobotę na gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie dojdzie do walki na szczycie polskiej wagi półciężkiej. Paweł Stępień (12-0, 11 KO) zmierzy się z Markiem Matyją (16-1-1, 7 KO), a zwycięzca zrobi duży krok w kierunku poważnych międzynarodowych wyzwań.

Faworytem bukmacherów jest 28-letni Stępień, który na zawodowych ringach nie doznał jeszcze porażki. Przed sobotnim występem, pięściarz ze Szczecina, spędził kilkanaście dni na obozie sparingowym w Walii.

- Patrząc na metody treningowe na Wyspach Brytyjskich, przekonaliśmy się z trenerem, że idziemy w dobrą stronę i chcemy to po raz kolejny pokazać w ringu. Cieszę się przede wszystkim z tego, że w końcu wracam. Od mojej ostatniej walki minęło już ponad pół roku. Pojedynek z Markiem to na pewno fajny pomysł, bo jest to nazwisko rozpoznawalne w Polsce - mówi Stępień.

Podopieczny trenera Jurija Wachtierowa ostatni pojedynek stoczył w listopadzie. Tradycyjnie, w przygotowaniach do najbliższego startu, Stępień skupiał się przede wszystkim na podnoszeniu własnych umiejętności.

- To dla mnie kolejny przystanek na mojej drodze. Dążę do bycia najlepszym, a czy moim rywalem będzie Marek, czy inny pięściarz, to aż tak dużego znaczenia nie ma. Skupiam się na codziennej pracy z moim trenerem i nie obawiam się o nic - przekonuje notowany coraz wyżej w rankingach wagi półciężkiej 28-latek.

Pełen optymizmu przed sobotnią walką jest Marek Matyja. Zawodnik z Wrocławia ma świadomość, że zwycięstwo ze Stępniem będzie dla niego bardzo cenne.

- Traktuję tę walkę bardzo poważnie, nawet żonie powiedziałem, że do 6 lipca mnie nie ma. Boksowaliśmy kiedyś z Pawłem jako amatorzy na gali w Oleśnicy. Oczywiście wiele się od tego czasu zmieniło, ale wtedy wygrałem i teraz też to moja ręka powędruje w górę - zapowiada podopieczny Fiodora Łapina.

- Widziałem chyba wszystkie zawodowe walki Pawła. Wiem jaki poziom prezentuje, na pewno będzie dla mnie wymagającym rywalem, ale wiem jak go pokonać - dodaje 29-latek.

Główną atrakcją rzeszowskiej nocy z boksem będzie bardzo ciekawie zapowiadająca się walka w wadze ciężkiej pomiędzy Izuagbe Ugonohem i Łukaszem Różańskim. Podczas KBN 7 kibice zobaczą w akcji także m.in. mistrza Europy wagi średniej Kamila Szeremetę oraz utalentowanego Fiodora Czerkaszyna, którego umiejętności sprawdzi groźny Australijczyk Wes Capper.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>

Add a comment

6 lipca na gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się walki na szczycie polskiej wagi półciężkiej pomiędzy Markiem Matyją (16-1-1, 7 KO) i Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO). 29-letni Matyja wkrótce rozpocznie sparingi przed tym występem.

- Do tej pory trenowałem głównie we Wrocławiu. W Warszawie spędziłem tylko jeden tydzień. We Wrocławiu prowadzę też treningi jako trener, ale teraz skupiam już się wyłącznie na przygotowaniach do tego pojedynku. W przyszłym tygodniu przyjadę do Warszawy i tam rozpocznę sparingi - mówi podopieczny trenera Fiodora Łapina.

Stawką lipcowej walki będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Matyja w przeszłości boksował już o to trofeum z Dariuszem Sękiem, jednak walka zakończyła się remisem.

- Traktuję tę walkę bardzo poważnie, nawet żonie powiedziałem, że do 6 lipca mnie nie ma. Boksowaliśmy kiedyś z Pawłem jako amatorzy na gali w Oleśnicy. Oczywiście wiele się od tego czasu zmieniło, ale wtedy wygrałem i teraz też to moja ręka powędruje w górę - przekonuje Matyja.

W swoim ostatnim zawodowym występie wrocławianin wygrał na punkty z Bartłomiejem Grafką. Stępień ostatni raz boksował w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Dmitrijem Suchockim.

Główną atrakcją gali w Rzeszowie będzie ekscytująco zapowiadający się pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Izuagbe Ugonohem (18-1, 15 KO) i Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO). Impreza odbędzie się na stadionie Stali Rzeszów i będzie połączona z obchodami 75-lecia klubu ze stolicy Podkarpacia.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>

Add a comment

Marek Matyja (16-1-1, 7 KO) jest przekonany, że zafunduje Pawłowi Stępniowi (12-0, 11 KO) pierwszą porażkę na zawodowych ringach. Pięściarze skrzyżują rękawice 6 lipca podczas gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie.

- Bardzo się cieszę, że do takiej walki dojdzie. To dla mnie ogromna mobilizacja do pracy. Znam przeciwnika z dużym wyprzedzeniem i mogę nastawić się mentalnie w odpowiedni sposób - mówi Matyja.

- Widziałem chyba wszystkie zawodowe walki Pawła. Wiem jaki poziom prezentuje, na pewno będzie dla mnie wymagającym rywalem, ale wiem jak go pokonać - dodaje pięściarz z Wrocławia.

Stępień w ostatnim zawodowym występie wygrał przed czasem z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Dmitrijem Suchockim. W tej walce Polak był jednak liczony, a Matyja dostrzegł u swojego rywala słabości, które postara się wykorzystać w bezpośredniej konfrotnacji.

- Ta walka pokazała w którym miejscu jest Paweł Stępień. Na pewno jest pole do analizy, co mogę wykorzystać. Paweł jest zawodnikiem, który rozluźnia się i dobrze prezentuje, kiedy jego rywal zadaje małą ilość ciosów. Trzeba go naciskać i być aktywnym, wtedy wygląda to inaczej - zapowiada Matyja.

W Rzeszowie kibice zobaczą w ringu także m.in. mającą za sobą ekspresowy debiut na zawodowym ringu Laurę Grzyb, faworyta miejscowych fanów Łukasza Różańskiego oraz utalentowanego Fiodora Czerkaszyna, którego umiejętności sprawdzi Australijczyk Wes Capper.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>

Add a comment