onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

27 stycznia dojdzie ostatecznie do walki Kamila Szeremety (16-0, 2 KO) z mistrzem Europy wagi średniej Emanuele Blandamurą (27-2, 5 KO). Pojedynek odbędzie się na terenie Włoch.

Termin walki był już kilkukrotnie przekładany. Początkowo to starcie planowano na listopad, ale Europejska Unia Boksu oficjalnie poinformowała, że odbędzie się pod koniec stycznia.

Po kolejnej zmianie terminu walki, Szeremeta kilka dni odpocznie od sali treningowej, ale już w przyszłym tygodniu wznowi zajęcia. 28-latek do pojedynku z Włochem przygotuje się tradycyjnie pod okiem Fiodora Łapina i Pawła Gassera.

Pięściarz z Białegostoku w tym roku zanotował dwa zwycięstwa, pokonując Sebastiana Skrzypczyńskiego i Jose Antonio Villalobosa. Blandamura ostatni raz boksował w czerwcu.

 

Najprawdopodobniej dopiero pod koniec listopada dojdzie do walki Kamila Szeremety (16-0, 2 KO) z mistrzem Europy wagi średniej Emanuele Blandamurą (27-2, 5 KO). Pojedynek odbędzie się na terenie Włoch.

- Wcześniej słyszałem o przełomie września i października, ale teraz pojawiły się informacje, że to będzie prawdopodobnie końcówka listopada. Wkróce ma zostać to ustalone z promotorem Blandamury, bo to Włosi będą organizatorami tej gali - mówi Szeremeta.

Pięściarz z Białegostoku w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa, pokonując Sebastiana Skrzypczyńskiego i Jose Antonio Villalobosa. Blandamura ostatni raz boksował w czerwcu.

Emmanuele Blandamura (27-2, 5 KO) okazał się jednym z niewielu zawodników, którzy po posiedzeniu panelu rankingowego na konwencji WBC w Baku poprawili swoje notowania na listach prestiżowej federacji.

Rywal Kamila Szeremety w zbliżającym się boju o mistrzostwo Europy głosem delegatów World Boxing Council awansował z czternastej na dziesiątą pozycję rankingu kategorii średniej. 

Pojedynek Szeremety z Blandamurą ma odbyć się w listopadzie na terenie Włoch. Dla trenującego pod okiem Fiodora Łapina niepokonanego pięściarza z Białegostoku będzie to najważniejsza próba w zawodowej karierze. 

Podopieczni Fiodora Łapina kontynuują zgrupowanie w Zakopanem, podczas którego do swoich ważnych walk zaplanowanych na jesień szykują się m.in. Kamil Szeremeta (16-0, 2 KO), Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) i Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO). Nieodłącznym elementem każdego obozu pod Tatrami są biegi na Kasprowy Wierch.

W listopadzie na terenie Włoch dojdzie do walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO) - poinformowała strona Europejskiej Unii Boksu.

Prawa do organizacji walki zapewniła sobie promująca Włocha grupa OPI 2000. Na dzisiaj wyznaczona była data przetargu.

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości złoto-niebieski pas mistrzowski dzierżył m.in. Grzegorz Proksa. Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa.

Na 24 lipca przełożono datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO). Wcześniej zapowiadano, że przetarg odbędzie się jutro.

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości ten tyuł dzierżył m.in. Grzegorz Proksa.

Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa. W lutym wygrał z Jose Antonio Villalobosem, a w kwietniu z Sebastianem Skrzypczyńskim.

Duże zmiany zaszły w rankingu najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe prowadzonym przez portal statystyczny Boxrec.com. Awans zanotowali przede wszystkim Michał Syrowatka oraz Adam Kownacki, którzy w sobotę odnieśli ważne dla swoich karier zwycięstwa.

W zestawieniu cały czas prowadzi były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki, który wyprzedza niedawnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej Andrzeja Fonfarę, a czołową dziesiątkę zamyka oficjalny pretendent do tytułu mistrza Europy wagi średniej Kamil Szeremeta. 

Najlepsi polscy pięściarze bez podziału na kategorie wagowe Boxrec.com: 1. Krzysztof Głowacki, 2. Andrzej Fonfara, 3. Maciej Sulęcki, 4. Krzysztof Włodarczyk, 5. Adam Kownacki, 6. Michał Syrowatka, 7. Mariusz Wach, 8. Michał Cieślak, 9. Mateusz Masternak, 10. Kamil Szeremeta.

Na 19 lipca wyznaczono datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO).

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości ten tyuł dzierżył m.in. Grzegorz Proksa.

Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa. W lutym wygrał z Jose Antonio Villalobosem, a w kwietniu z Sebastianem Skrzypczyńskim.


Najnowsze komentarze