Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Były mistrz Europy i pretendent do tytułu mistrza świata wagi średniej Kamil Szeremeta (25-2-2, 8 KO) poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rozpoczął przygotowania do kolejnego zawodowego startu.

- Czas wracać do roboty. Już wkrótce dowiecie się o terminie mojej kolejnej walki - zapowiedział białostoczanin.

Szeremeta po raz ostatni boksował w lutym, kiedy to zremisował z Abelem Miną. Walka odbyła się w limicie wagi super średniej. Wcześniej 34-latek zaliczył serię czterech kolejnych wygranych.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-2, 8 KO) zremisował z Abelem Miną (17-3-1, 9 KO) w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 33 organizowanej w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Polak starał się od początku przejąć kontrolę nad pojedynkiem i mocno ruszył na rywala, który był nastawiony na walkę z kontry. Ekwadorczyk aktywnie odpowiadał ciosami prostymi i utrudniał pięściarzowi grupy KnockOut Promotions schodzenie do półdystansu. W pierwszych minutach Mina miał przewagę szybkości, ale później sytuacja się wyrównała.

W czwartej rundzie po zderzeniu głowami, białostoczanin doznał rozcięcia prawego łuku brwiowego. Od tego momentu Polak ruszył do przodu jeszcze mocniej i kilka razy trafił uderzeniami sierpowymi z prawej ręki. Mina jeszcze mocniej cofnął się do obrony, a Szeremeta wykorzystał miejsce, które zostawił mu rywal.

Wydawało się, że druga połowa walki należała do Polaka. Szeremeta podkręcał tempo, atakował seriami i zdecydowanie szedł do przodu. Mina w sytuacjach zagrożenia często klinczował, paraliżując ruchy pięściarza z Podlasia. Ostatecznie po dziesięciu rundach sędziowie wypunktowali remis: 98-92 Szeremeta, 97-93 Mina i 95-95. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze super średniej pozostał wakujący.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) wchodzi w finałowy etap zawodowej kariery, a podczas dzisiejszej gali KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku oficjalnie zadebiutuje w kategorii super średniej. Rywalem byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata będzie Abel Mina (17-3, 9 KO).

Od profesjonalnego debiutu Szeremeta występował i odnosił sukcesy w kategorii średniej. Podczas sobotniego występu przed własną publicznością na Podlasiu, podopieczny trenera Andrzeja Liczika spróbuje swoich sił w nowym przedziale wagowym.

- Zawsze zastanawiałem się czemu nie mogę w walce pokazać tego samego, co na sparingach. Tak naprawdę w sparingach często mamy większe obciążenia, wielu rywali, krótsze przerwy, a mimo wszystko na sparingach często pokazuję się z lepszej strony, jak w walkach - tłumaczy Szeremeta.

- Chcę sprawdzić, czy nie zbijam zbyt wielu kilogramów w tym wieku. Kiedy zaczynałem boksować zawodowo, zbijałem 5-6 kg do limitu 72,5 kg. Teraz zbijałem nawet po 13 kg, co jest dużą liczbą. Organizm w trakcie kilkudziesięciu godzin po ważeniu nie jest w stanie się tak zregenerować - dodaje zawodnik grupy KnockOut Promotions.

Stawką walki wieczoru gali KBN 33 będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

- Chcę zrobić 2-3 walki w kategorii super średniej, oswoić się w tym limicie, a potem będzie można myśleć o dużych walkach zagranicznych. Na razie jednak skupiam się na sobocie, muszę wypełnic swoje zadanie i dobrze zaboksować przed swoimi kibicami - podsumowuje Szeremeta.

Podczas gali KBN 33 kibice zobaczą w akcji także m.in. dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka, Fiodora Czerkaszyna i Rafała Wołczeckiego. Transmisja w TVP Sport od godz. 20.00 i sport.tvp.pl od godz. 18.40.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) o walce z Abelem Miną (17-3, 9 KO) o tytuł międzynarodowego mistrza Polski wagi supeśredniej i pojedynku Adamek - Chalidow.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) i Abel Mina (17-3, 9 KO) zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Knockout Boxing Night 33 w Białymstoku.

Stawką pojedynku imprezy organizowanej w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski. Szeremeta ważył 76 kg, zaś pięściarz z Ekwadoru 75,2 kg.

Transmisja gali w sobotę od godz. 20 w TVP Sport. Sponsorem Głównym wydarzenia jest ORLEN Paliwa.

Pozostałe wyniki ważenia:
Krzysztof Włodarczyk (91,6 kg) - Pablo Villanueva (87,2 kg)
Fiodor Czerkaszyn (74,8 kg) - Jairo Delgado (75 kg)
Rafał Wołczecki (73,6 kg) - Ayoub Zakari (73,4 kg)
Przemysław Zyśk (70,8 kg) - Kamil Urbański (69,4 kg)
Ihosvany Rafael Garcia (76 kg) - Dmytro Fedas (78,2 kg)
Piotr Łącz (101,2 kg) - Pavlo Krolenko (103,8 kg)

Add a comment

 

Wsobotę na gali KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku w walce wieczoru wystąpi Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO), który zmierzy się z Ekwadorczykiem Abelem Miną (17-3, 9 KO) o pas międzynarodowego mistrza Polski wagi superśredniej. - Czuję się spełniony boksersko, ale wierzę, że jeszcze kilka ciekawych zagranicznych walk przede mną – powiedział TVP Sport były zawodowy mistrz Europy.

34-letni białostoczanin ma w tej chwili prawodpobnie najbardziej komfortową sytuację z wszystkich aktywnych polskich pięściarzy - osiągał sukcesy sportowe (był zawodowym mistrzem Europy wagi średniej), występując w Stanach Zjednoczonych w pojedynkach z Giennadijem Gołowkinem o mistrzostwo świata i Jaime Munguią, zarobił spore, jak na polskie warunki, pieniądze, które zainwestował w budowę osiedla w podwarszawskich Markach. W USA zaprezentował się na tyle dobrze, że choć przegrywał, wciąż otrzymuje propozycje od zagranicznych promotorów.

Sam otwarcie zapowiada, że 2024 rok będzie jego "ostatnim poważnym" w boksie. Obiecał sobie i swojej rodzinie, że najpóźniej do 11 października 2024 roku, czyli do dnia, kiedy skończy 35 lat, wróci na stałe do rodzinnego Białegostoku. Tam mieszka jego żona Anna wraz z dziećmi - 6-letnią Amelią i 4-letnim Bartkiem. Pięściarz od lat żyje w rozjazdach - od poniedziałku do piątku przebywa w Warszawie, gdzie trenuje, a weekendy spędza z rodziną w stolicy Podlasia. W październiku wróci do siebie, ale nie zamierza jednak rezygnować całkowicie z boksu, właśnie z uwagi na ciekawe zagraniczne propozycje.

- To mój ostatni rok treningów w Warszawie. Podtrzymuję to, co mówiłem wcześniej: chcę skupić się na rodzinie, na dzieciach. To nie o to chodzi w życiu, żeby taty nie było w domu od poniedziałku do piątku. Nigdy nie wiadomo, kiedy zejdziemy z życiowej planszy, dlatego chcę spędzać z dzieciakami więcej czasu - podkreślił pięściarz w rozmowie z TVP Sport.

Pełna treść artykułu w tvpsport.pl >>

 

Add a comment

Były mistrz Europy i pretendent do tytułu mistrza świata Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) zakończył przygotowania do trzeciego zawodowego występu w swoim rodzinnym mieście. W sobotę na gali KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku, były czempion EBU zmierzy się z Abelem Miną (17-3, 9 KO).

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że po raz trzeci gala Knockout Boxing Night odbędzie się w Białymstoku, po raz trzeci będę w walce wieczoru i po raz trzeci będę miał okazję pokazać się swoim krajanom. Jeden z moich przyjaciół zażartował, że nazwisko rywala gwarantuje emocje, a ja zrobię wszystko z moim teamem, żeby forma w dniu walki była wystrzałowa - powiedział pięściarz grupy KnockOut Promotions w rozmowie z TVP Sport.

Szeremeta odnosił zwycięstwa w czterech ostatnich zawodowych występach, a wygrana w Białymstoku pozwoli myśleć o kolejnym dużym zagranicznym pojedynku. Podopieczny trenera Andrzeja Liczika ma świadomość, że czeka go starcie z niewygodnym rywalem.

- Przygotowuję się na zawodnika, który może przez większość walki boksować z defensywy. Wiem, że trzeba będzie reagować i dostosować się w ringu do tego co będzie robił przeciwnik. Muszę być na to gotowy - zauważa 34-latek.

- Wciąż mam zajawkę na boks. Takiego kopa motywacyjnego daje mi rodzina. Robię to dla nich, bo ja w pewnej części już czuję się spełniony, chociaż wierzę w to, że przede mną jeszcze kilka mocniejszych pojedynków w ciekawych miejscach i to mnie trzyma w formie - podsumowuje Szeremeta.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 33 W BIAŁYMSTOKU >>

Podczas imprezy organizowanej przez grupę KnockOut Promotions w Białymstoku kolejny zawodowe pojedynki stoczą także m.in. dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk, Fiodor Czerkaszyn, Rafał Wołczecki i mieszkający w Polsce Kubańczyk Ihosvany Garcia. Bilety na galę Knockout Boxing Night 33 dostępne są w serwisie ebilet.pl. Transmisja z wydarzenia w TVP Sport. Sponsorem Głównym gali Knockout Boxing Night 33 jest ORLEN Paliwa.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) w tym roku ponownie spróbuje swoich sił w dużej walce na zagranicznym ringu. Były mistrz Europy i pretendent do tytułu mistrza świata ma zamiar wykonać kolejny krok w tym kierunku 24 lutego na gali Knockout Boxing Night 33 w Białymstoku, gdzie skrzyżuje rękawice z Abelem Miną (17-3, 9 KO).

Niedawno pięściarz grupy KnockOut Promotions był blisko walki o pas WBA Inter-Continental wagi super średniej z wysoko klasyfikowanym w światowych rankingach wagi super średniej Callumem Simpsonem. Niewykluczone, że rozmowy w tej sprawie zostaną wznowione, a Szeremeta, który w trakcie swojej kariery boksował m.in. w USA, Francji oraz Włoszech, będzie miał okazję pierwszy raz pokazać się przed brytyjskimi kibicami.

- W październiku kończę 35 lat i do tego momentu chciałbym jeszcze stoczyć co najmniej jedną dużą walkę. Wiem, że na to mnie stać i czekamy na dogodny moment oraz odpowiednią ofertę - zapowiada białostoczanin.

Podczas gali KBN 33 organizowanej w Operze i Filharmonii Podlaskiej wysoką aktywność utrzyma również Krzysztof Włodarczyk (64-4-1, 44 KO). "Diablo", który dzięki częstym występom jest aktualnie klasyfikowany w czołówce rankingów IBF, WBO i WBC w czwartym starcie na przestrzeni dziesięciu miesięcy zmierzy się z Pablo Villanuevą (12-4-1).

Występ w stolicy Podlasia będzie także ważny dla Fiodora Czerkaszyna (22-1, 14 KO), który wróci na ring po pierwszej zawodowej porażce i sprawdzi się z byłym pretendentem do tytułu młodzieżowego mistrza świata Jairo Delgado (11-2, 8 KO). Wyjątkowa temperatura powinna towarzyszyć pojedynkowi Przemysława Zyśka (18-2, 6 KO) z Kamilem Urbańskim (3-1, 2 KO). W polskiej wojnie w kategorii super półśredniej obaj pięściarze będą chcieli powrócić na zwycięski szlak.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 33 - ZOBACZ W AKCJI DIABLO I SZEREMETĘ >>

Podczas gali KBN 33 kibice zobaczą także walki: Rafał Wołczecki (10-0, 7 KO) - Ayoub Zakari (5-2-1), Ihosvany Garcia (11-0, 8 KO) - Dmytro Fedas (8-5-2, 5 KO) i Piotr Łącz (7-0, 6 KO) - Pavlo Korolenko (3-13-1, 2 KO). Bilety na galę Knockout Boxing Night 33 dostępne są w serwisie ebilet.pl. Transmisja z wydarzenia w TVP Sport. Sponsorem Głównym gali Knockout Boxing Night 33 jest ORLEN Paliwa.

Add a comment

 

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) rozpoczął finałowy tydzień sparingów przed walką o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski z Abelem Miną (17-3, 9 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali Knockout Boxing Night 33 w Białymstoku.

- Już niedługo zamelduję się w ringu, czyli tam, gdzie czuję się jak w domu, gotowy na wielkie wyzwanie. Razem z drużyną, liczymy na to, że forma wystrzeli w dniu walki - zapowiada były mistrz Europy wagi średniej.

- Zapraszam wszystkich kibiców boksu do naszej pięknej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Cieszę się, że po raz trzeci będę miał możliwość pokazania się swoim krajanom i krajankom - dodaje białostoczanin, który często podkreśla swój lokalny patriotyzm.

W trakcie przygotowań do gali w stolicy Podlasia, Szeremeta wraz z innymi pięściarzami grupy KnockOut Promotions odbył obóz sparingowy w Londynie. Były pretendent do tytułu mistrza świata liczy na mocny finisz swojej profesjonalnej kariery.

- Chcę wykorzystać pełnię czasu, jaki jeszcze pozostał mi w boksie, zdając sobie sprawę, że koniec kariery jest coraz bliżej. 24 lutego będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony, żebyście byli z nas zadowoleni - dodaje Szeremeta.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 33 W BIAŁYMSTOKU >>

Podczas imprezy organizowanej przez grupę KnockOut Promotions w Białymstoku kolejny zawodowe pojedynki stoczą także m.in. dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk, Fiodor Czerkaszyn, Rafał Wołczecki i mieszkający w Polsce Kubańczyk Ihosvany Garcia. Bilety na galę Knockout Boxing Night 33 dostępne są w serwisie ebilet.pl. Transmisja z wydarzenia w TVP Sport. Sponsorem Głównym gali Knockout Boxing Night 33 jest ORLEN Paliwa.

Add a comment

Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO), który 24 lutego na gali KnockOut Boxing Night w Białymstoku zmierzy się z Abelem Miną (17-3, 9 KO), nie kryje, że powoli zaczyna myśleć o końcu zawodowej kariery. Białostoczanin wyklucza jednak, że śladami Kamila Łaszczyka czy Macieja Sulęckiego, spróbuje swoich sił w walkach freakfightowych.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 33 - ZOBACZ W AKCJI DIABLO I SZEREMETĘ >>

Sponsorem Głównym wydarzenia jest ORLEN Paliwa.

Add a comment