onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) i Ruben Diaz (25-1-2, 14 KO) zmieścili się w limicie wagi średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Knockout Boxing Night w Łomży. Stawką pojedynku będzie należący do Polaka tytuł mistrza Europy.

Dla białostoczanina będzie to pierwsza obrona pasa wywalczonego w lutym po wygranej z Alessandro Goddim. Diaz wcześniej dzierżył tytuł mistrza Unii Europejskiej. Transmisja gali w sobotę w TVP1, TVP Sport oraz Sport.tvp.pl.

Wyniki ważenia:
Kamil Szeremeta (72,4 kg) - Ruben Diaz (72,2 kg)
Paweł Stępień (80 kg) - Jewgienij Machtiejenko (79,7 kg)
Michał Syrowatka (67,4 kg) - Artem Ayvazidi (67,6 kg)
Przemysław Zyśk (70,7 kg) - Paweł Hryszkiawiec (70,1 kg)
Maksim Hardzeika (69,8 kg) - Sergiej Krapszyla (71,5 kg)

Dzisiaj o godz. 15.30 w Galerii Veneda (ul. Zawadzka 38) w Łomży odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia przed galą Knockout Boxing Night #3. Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (17-0, 3 K) i Rubenem Diazem (25-1-2, 14 KO).

Białostoczanin w ubiegłym tygodniu zakończył sparingi przed pojedynkiem z niepokonanym od blisko szesnastu lat Hiszpanem. Część przygotowań do sobotniego występu Szeremeta spędził w Anglii.

W Łomży kibice zobaczą w akcji także m.in. Michała Syrowatkę, Przemysława Zyśka oraz Pawła Stępnia, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim. Transmisja gali w TVP1 oraz TVP Sport.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >>  

W sobotę w Łomży Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) stanie do pierwszej obrony pasa mistrza Europy w wadze średniej, który w pięknym stylu wywalczył w lutym we Włoszech, zwyciężając Alessandro Goddiego przez tk.o. w 2. rundzie. Rywalem Polaka będzie Hiszpan Ruben Diaz (25-1-2, 16 KO), noszący groźny przydomek "El Destructor".

Jak przebiegły przygotowania?
Kamil Szeremeta: Rzadko kiedy 12-tygodniowy obóz kończy się bez żadnych problemów. Teraz nie dość, że miałem świetne wyjazdy, dzięki którym nabrałem bezcennego doświadczenia, to jeszcze zdrowie dopisuje. Czuję, że w sobotę będzie zaje...

Co wiesz o rywalu?
Kilka razy obejrzałem jego ostatnią walkę z Rafałem Jackiewiczem, ale bardziej skupiam się na sobie i na tym, co mam jeszcze do poprawy. Żeby wygrać, muszę narzucić mu swój styl walki. Mam przygotowaną odpowiednią taktykę i jeśli będę się jej trzymał, to będzie dobrze.

Alessandro Goddiego załatwiłeś pięknym prawym krzyżowym. Powtórzysz to w walce z Diazem?
Wiem, że jestem od niego lepszy technicznie, ale muszę być czujny, by nie dać się trafić. Jego największym atutem są ciosy lewą ręką: sierpy i haki. Moja prawa ręka musi wracać na miejsce, nie mogę dać się zaskoczyć.

Pełna treść artykułu w "Super Expressie" >>

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >> 

Już za cztery dni na gali KnockOut Boxing Night #3 w Łomży Kamil Szeremeta bronił będzie tytułu mistrza Europy kategorii średniej w starciu z Hiszpanem Rubenem Diazem. Dla niepokonanego białostoczanina będzie to pierwsza obrona pasa wywalczonego w lutym.

Jeden z najwyżej notowanych w światowych rankingach polskich pięściarzy ma za sobą długie i mocne przygotowania.

- To było 12 tygodni ciężkiej pracy. Byliśmy na obozie kondycyjnym w górach Zakopanem. Byliśmy na obozie sparingowym w Anglii. Uważam że był to jeden z najlepszych okresów treningowych w mojej karierze - mówi zawodnik grupy KnockOut Promotions.

- Wiem, że Diaz ma niebezpieczną lewą rękę i będę musiał na nią uważać, ale liczę, że będę od niego szybszy i to ja będę dyktował warunki w ringu. Chciałbym podobnie jak ostatnio w Rzymie wygrać przez nokaut i dać kibicom dobre widowisko - zapowiada przed zbliżającą się walką Szeremeta.

Na KnockOut Boxing Night w Łomży dojdzie także do ciekawego pojedynku w kategorii półciężkiej, w którym niepokonany Paweł Stępień skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Dimitrim Suchockim. Między linami wystąpią ponadto Przemysław Zyśk i Michał Syrowatka. Transmisja z imprezy w TVP Sport i TVP 1.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >> 

W sobotę na antenie Telewizji Polskiej kibice zobaczą dwie gale bokserskie - Knockout Boxing Night #3 w Łomży z walką wieczoru pomiędzy mistrzem Europy wagi średniej Kamilem Szeremetą (17-0, 3 KO) i Rubenem Diazem (25-1-2, 14 KO) oraz imprezę organizowaną na stadionie Wembley, gdzie główną atrakcją będzie pojedynek Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).

Oba pojedynki zostaną pokazane na antenie TVP1. Najpierw w ringu zameldują się z Joshua i Powietkin (początek walki o godz. 23.00), z kolei o północy między liny wejdą Szeremeta i Diaz.

Stawką konfrontacji Anglika z Rosjaninem będą mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Galę w Londynie ma obejrzeć na żywo ponad 80 tysięcy kibiców. To czwarta kolejna walka Joshuy organizowana na stadionie piłkarskim.

W Łomży poza walką wieczoru, kolejne zawodowe pojedynki stoczą m.in. Michał Syrowatka, Przemysław Zyśk oraz Paweł Stępień, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim. Transmisja obu gal będzie także dostępna na bezpłatnie na stronie Sport.tvp.pl.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >> 

W piątek 21 września o godz. 15.30 w Galerii Veneda (ul. Zawadzka 38) w Łomży odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia przed galą Knockout Boxing Night #3. Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (17-0, 3 K) i Rubenem Diazem (25-1-2, 14 KO).

Białostoczanin w piątek zakończył sparingi przed pojedynkiem z niepokonanym od blisko szesnastu lat Hiszpanem. Część przygotowań do sobotniego występu Szeremeta spędził w Anglii.

W Łomży kibice zobaczą w akcji także m.in. Michała Syrowatkę, Przemysława Zyśka oraz Pawła Stępnia, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim. Transmisja gali w TVP1 oraz TVP Sport.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >> 

Włoch Giuseppe Quartarone poprowadzi sobotnią walkę o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (17-0, 3 KO) i Rubenem Diazem (25-1-2, 16 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali Knockout Boxing Night #3 w Łomży.

Włoski arbiter niedawno prowadził m.in. kwietniowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Josephem Parkerem o trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej. Quartarone w ubiegłym roku był także ringowym w walce Rubena Diaza z Rafałem Jackiewiczem.

Na punkty pojedynek Szeremeta Diaz będzią oceniać Węgier Bela Florian, Włoch Luca Montella oraz Francuz Andre Pasquier. Dla Polaka będzie to pierwsza obrona wywalczonego w lutym pasa Europejskiej Unii Boksu. Transmisja gali w TVP 1 oraz TVP Sport.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >>  

Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) zakończył sparingi przed walką z Hiszpanem Rubenem Diazem (25-1-2, 16 KO). Dla 28-letniego białostoczanina będzie to pierwsza obrona wywalczonego w lutym tytułu mistrza Europy wagi średniej.

Pojedynek będzie główną atrakcją zaplanowanej na 22 września gali Knockout Boxing Night #3 w Łomży. Część przygotowań do tego występu Szeremeta spędził w Anglii.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojej formy i wyjazdu na Wyspy. Wszystko było doskonale zorganizowane. To był oddech świeżości, którego potrzebowaliśmy. Sparowałem z kilkoma dobrymi zawodnikami, w tym z byłym mistrzem świata Liamem Smithem. Sparingi z nim były bardzo udane, cieszę się, że mogłem się z nim sprawdzić - mówił kilka dni temu podopieczny trenera Fiodora Łapina.

Ostatni etap treningowy Szeremeta odbył w Warszawie, gdzie w sesjach sparingowych budował formę m.in. z Damianem Jonakiem oraz Pawłem Rumińskim. Podczas gali w Łomży kibice zobaczą w akcji także m.in. Przemysława Zyśka, Michała Syrowatkę oraz Pawła Stępnia, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim. Transmisja w Telewizji Polskiej.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >>  

22 września na gali KnockOut Boxing Night w Łomży pierwszy pojedynek w obronie pasa czempiona Europy wagi średniej stoczy Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO). Rywalem Polaka będzie Hiszpan Ruben Diaz (25-1-2, 16 KO). Pięściarz z Białegostoku do tego występu przygotowywał się przez dwa tygodnie w Anglii.

Aktualnie podopieczny Fiodora Łapina przebywa w Warszawie, gdzie w sparingach pomagają mu m.in. Damian Jonak oraz Paweł Rumiński. Podczas gali w Łomży, kibice zobaczą w akcji także m.in. Pawła Stępnia, który zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Dmitrijem Suchockim.

 Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 3 w Łomży >> 

Najnowsze komentarze