onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

Najprawdopodobniej dopiero pod koniec listopada dojdzie do walki Kamila Szeremety (16-0, 2 KO) z mistrzem Europy wagi średniej Emanuele Blandamurą (27-2, 5 KO). Pojedynek odbędzie się na terenie Włoch.

- Wcześniej słyszałem o przełomie września i października, ale teraz pojawiły się informacje, że to będzie prawdopodobnie końcówka listopada. Wkróce ma zostać to ustalone z promotorem Blandamury, bo to Włosi będą organizatorami tej gali - mówi Szeremeta.

Pięściarz z Białegostoku w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa, pokonując Sebastiana Skrzypczyńskiego i Jose Antonio Villalobosa. Blandamura ostatni raz boksował w czerwcu.

Emmanuele Blandamura (27-2, 5 KO) okazał się jednym z niewielu zawodników, którzy po posiedzeniu panelu rankingowego na konwencji WBC w Baku poprawili swoje notowania na listach prestiżowej federacji.

Rywal Kamila Szeremety w zbliżającym się boju o mistrzostwo Europy głosem delegatów World Boxing Council awansował z czternastej na dziesiątą pozycję rankingu kategorii średniej. 

Pojedynek Szeremety z Blandamurą ma odbyć się w listopadzie na terenie Włoch. Dla trenującego pod okiem Fiodora Łapina niepokonanego pięściarza z Białegostoku będzie to najważniejsza próba w zawodowej karierze. 

Podopieczni Fiodora Łapina kontynuują zgrupowanie w Zakopanem, podczas którego do swoich ważnych walk zaplanowanych na jesień szykują się m.in. Kamil Szeremeta (16-0, 2 KO), Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) i Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO). Nieodłącznym elementem każdego obozu pod Tatrami są biegi na Kasprowy Wierch.

W listopadzie na terenie Włoch dojdzie do walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO) - poinformowała strona Europejskiej Unii Boksu.

Prawa do organizacji walki zapewniła sobie promująca Włocha grupa OPI 2000. Na dzisiaj wyznaczona była data przetargu.

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości złoto-niebieski pas mistrzowski dzierżył m.in. Grzegorz Proksa. Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa.

Na 24 lipca przełożono datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO). Wcześniej zapowiadano, że przetarg odbędzie się jutro.

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości ten tyuł dzierżył m.in. Grzegorz Proksa.

Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa. W lutym wygrał z Jose Antonio Villalobosem, a w kwietniu z Sebastianem Skrzypczyńskim.

Duże zmiany zaszły w rankingu najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe prowadzonym przez portal statystyczny Boxrec.com. Awans zanotowali przede wszystkim Michał Syrowatka oraz Adam Kownacki, którzy w sobotę odnieśli ważne dla swoich karier zwycięstwa.

W zestawieniu cały czas prowadzi były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki, który wyprzedza niedawnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej Andrzeja Fonfarę, a czołową dziesiątkę zamyka oficjalny pretendent do tytułu mistrza Europy wagi średniej Kamil Szeremeta. 

Najlepsi polscy pięściarze bez podziału na kategorie wagowe Boxrec.com: 1. Krzysztof Głowacki, 2. Andrzej Fonfara, 3. Maciej Sulęcki, 4. Krzysztof Włodarczyk, 5. Adam Kownacki, 6. Michał Syrowatka, 7. Mariusz Wach, 8. Michał Cieślak, 9. Mateusz Masternak, 10. Kamil Szeremeta.

Na 19 lipca wyznaczono datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo Europy wagi średniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (16-0, 2 KO) i Emmanuele Blandamurą (27-2, 5 KO).

Tytuł EBU w limicie do 72,5 kg aktualnie należy do Blandamury, który wywalczył w grudniu ubiegłego roku, a po raz pierwszy bronił go dwa tygodnie temu. W przeszłości ten tyuł dzierżył m.in. Grzegorz Proksa.

Szeremeta w tym roku zanotował już dwa zwycięstwa. W lutym wygrał z Jose Antonio Villalobosem, a w kwietniu z Sebastianem Skrzypczyńskim.

Oficjalny pretendent do tytułu mistrza Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (16-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Sebastiana Skrzypczyńskiego (12-15-2, 5 KO). Po ośmiu rundach wszyscy sędziowie punktowali 80-70 dla białostoczanina.

Szeremeta świetnie rozpoczął pojedynek i już w pierwszej rundzie posłał swojego rywala na deski. Białostoczanin boksował ofensywnie, zadawał dużo ciosów i systematycznie punktował bokserskie niedoskonałości rywala.

Skrzypczyński starał się odpowiadać, ale jego próby były w większości nieskuteczne. Pojedynek prowadzony był w szybkim tempie, a Szeremeta trafiał przede wszystkim lewym sierpowym i prawym prostym. Po ośmiu rundach sędziowie wskazali na wysokie zwycięstwo 27-latka, dla którego to był prawdopodobnie ostatni występ przed pojedynkiem o pas EBU.


Najnowsze komentarze