Boks to nasza wspólna pasja

Patronat medialny

 

 

   

fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 6728 gości oraz 10 użytkowników.


Bokserski mistrz świata sześciu kategorii wagowych Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) potwierdził dziś, że wystartuje w zaplanowanych na maj 2016 roku wyborach do filipińskiego Senatu. 

Popularny "Pacman" już od dłuższego czasu jako członek Kongresu Filipin próbuje łączyć funkcję polityka z karierą sportowca. Efekty tych prób nie są najlepsze, bo gwiazdor zawodowych ringów legitymuje się jedną z najniższych frekwencji spośród wszystkich kongresmenów. 

Manny Pacquiao po raz ostatni boksował w maju, ulegając na punkty Floydowi Mayweatehrowi Juniorowi. Mówi się, że Filipińczyk na ring powrócić może wiosną, być może pojedynkiem z Amirem Khanem.

Coraz głośniej się mówi w środowisku bokserskim, że na początku przyszłego roku może dojść do ciekawie zapowiadającej się walki w kategorii półśredniej pomiędzy Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO) i Amirem Khanem (31-3, 19 KO). Trener "Pacamana" Freddie Roach wolałby co prawda zobaczyć swojego podopiecznego w kolejnym boju z Juanem Manuelem Marquezem, jednak promotor Filipińczyka Bob Arum zdecydowanie optuje za Khanem.

Manny Pacquiao, który 2 maja przegrał na punkty z Floydem Mayweatherem, ostatnie miesiące spędził, dochodząc do siebie po operacji kontuzjowanego barku, jednak podobno wrócił już do pełnej sprawności.

- Powiedziano mi, że Pacquiao dostał zgodę lekarza na wznowienie treningu, to wspaniała wiadomość. W zależności o tego, kiedy jego ekipa uzna, że on będzie już gotów, walka może się odbyć lutym lub kwietniu 2016 - powiedział, cytowany przez boxingscene.com, Amir Khan.

Wyspiarz przy okazji zapewnił, że jeśli negocjacje z obozem "Pacmana" wkroczą w zaawansowaną fazę, zrezygnuje z ringowego startu planowanego na ten rok.

W marcu lub kwietniu na ring ma wrócić jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) - poinformował w rozmowie z ESPN.com Bob Arum, promotor Filipińczyka.

Pojedynek z udziałem "Pac Mana" ma być zorganizowany w Las Vegas, najpóźniej w drugim tygodniu kwietnia przyszłego roku. Wśród kandydatów do skrzyżowania rękawic z Pacquiao Arum wymienia przede wszystkim Amira Khana (31-3, 19 KO) oraz Terence'a Crawforda (26-0, 18 KO).

Filipińczyk ostatni raz boksował w maju, przegrywając na punkty z Floydem Mayweatherem Jr w najbardziej dochodowej walce w historii zawodowego boksu. Podczas tego pojedynku "Pac Man" doznał kontuzji barku, przeszedł operację i aktualnie kończy rehabilitację.

Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) z rezerwą podszedł do słów swojego promotora Boba Aruma, który kilka dni temu stwierdził, że "Pacman" stoczy jeszcze tylko jedną, pożegnalną, walkę, a potem zakończy sportową karierę, by poświęcić się działalności politycznej.

- Myślę, że Manny pożegna się z boksem, gdy zostanie wybrany do senatu, a to stanie się przyszłym roku. Wtedy zawiesi rękawice na kołku - stwierdził słynny promotor.

- Ja wiem najlepiej, co się dzieje z moim ciałem. Dajcie spokój, lepiej na to nie reagować - skomentował wypowiedź swojego opiekuna Pacquiao wracający do zdrowia po kontuzji barku, której nabawił się podczas przygotowań do majowego pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr.

Jeden z najlepszych pięściarzy globu ostatnich lat Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) w 2016 roku zakończy sportową karierę, by poświęcić się całkowicie działalności politycznej - stwierdził w rozmowie z TMZSports.com promotor Filipińczyka Bob Arum.

- Manny wróci w przyszłym roku na ring, ale jego celem jest teraz zostać senatorem na Filipinach, a potem prezydentem - powiedział szef bokserskiej grupy Top Rank.

- Myślę, że Manny pożegna się z boksem, gdy zostanie wybrany do senatu, a to stanie się przyszłym roku. Wtedy zawiesie rękawice na kołku - dodał słynny promotor. 

36-letni Manny Pacquiao, mający w swoim dorobku mistrzowskie pasy zdobyte w sześciu kategoriach wagowych, po raz ostatni boksował 2 maja, przegrywając na punkty w "walce stulecia" z Floydem Mayweatherem Jr. Aktualnie "Pacman" wraca do zdrowia po kontuzji barku, jakiej nabawił się podczas przygotowań do starcia z "Money" Floydem.

Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) w rozmowie z portalem fightnews.com przyznał, że marzy mu się druga walka z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Filipińczyk, który zmierzył się z amerykańskim królem boksu w maju, przegrywając jednogłośnie na punkty, wraca obecnie do formy po operacji barku. Między liny planuje wyjść przyszłym roku.

- Mayweather w pierwszej walce cały czas uciekał. To ja nadawałem ton rywalizacji, naciskając na niego i zasłużyłem na zwycięstwo - stwierdził popularny "Pacman".

- W tym roku chciałbym się skoncentrować na działalności politycznej, a potem chciałbym rewanżu z Mayweatherem. Fizycznie i psychicznie będę na to gotów w przyszłym roku. Teraz wypadnę lepiej niż za pierwszym razem - zapewnia 36-letni czempion sześciu kategorii wagowych.

Majowe starcie Floyda Mayweathera Jr z Mannym Pacquiao okrzyknięto bokserską "walką wszech czasów" i choć pięściarze nie stworzyli w ringu wielkiego widowiska, obaj zainkasowali rekordowe w historii boksu zawodowego gaże. Mayweather po wygranej nad "Pacmanem" oświadczył, że stoczy jeszcze tylko jedną, pożegnalną, walkę - ma nią być konfrontacja z Andre Berto zaplanowana na 12 września w Las Vegas.

Prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku na ring powróci jeden z najlepszych pięściarzy globu bez podziału na kategorie wagowe Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO).

Popularny "Pacman" po raz ostatni boksował w maju, przegrywając na punkty z Floydem Mayweatherem Jr. Podczas przygotowań do pojedynku okrzykniętego "walką stulecia" Filipińczyk nabawił się kontuzji barku. Uraz pogłębił się w boju z "Money" Floydem i Pacquiao musiał poddać się operacji.

Jak relacjonuje doradca Pacquiao Mike Koncz, rehabilitacja operowanego barku przebiega pomyślnie. Pytany o konkretną datę kolejnej walki filipińskiego gwiazdora boksu Koncz odpowiada: "koniec lutego, początek marca".   

Uwielbiany do niedawna przez niemal wszystkich bokserskich kibiców Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) obraca przeciwko sobie coraz więcej osób. Do grupy krytykującej "Pac Mana" za jego zachowanie w ostatnich miesiącach, dołączył nieoczekiewanie promujący go Bob Arum, który nie jest zadowolony z przebiegu rehabilitacji Filipińczyka po operacji barku.

- Manny miał teraz być w USA, żeby zobaczyć się z lekarzem, który go operował. On powinien teraz wziąć udział w konsultacji, a potem rozpocząć rehabilitację. Z jakiegoś powodu zdecydował się z tego zrezygnować - skomentował szef grupy Top Rank.

- Z tego co się orientuję, to Pacquiao nie jest już aktywnym pięściarzem. On nie zachowuje się jak profesjonalista, to bardzo niedojrzałe - podsumował Arum.

Pacquiao ostatni raz boksował w maju, przegrywając na punkty z Floydem Mayweatherem Jr w najdroższej walce w historii zawodowego boksu.

Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) krytycznie skomentował filmowy "żart" swojego niedawnego rywala Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO), który w niewybredny sposób zadrwił z kontuzji Filipińczyka, jaką ten tłumaczył porażkę w majowej walce. Na nagraniu opublikowanym dwa dni temu w Internecie "Money" rozmawia z manekinem mającym symbolizować Pacquiao, po czym dwukrotnie go policzkuje. 

- Tak nie zachowuje się mistrz świata ani osoba wykształcona. Przypomina mi to rzecz, którą on zrobił swojej żonie - stwierdził "Pacman", nawiązując do odsiadki w więzieniu Amerykanina za przemoc domową. 

- Niech Bóg natchnie jego serce, by odnalazł prawdziwe znaczenie miłości i życia - dodał Manny Pacquiao.

Nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku na ring wróci jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO). 36-letni Filipińczyk powoli wraca do zdrowia po operacji barku.

"Pac Man" kontuzji nabawił się w trakcie przygotowań do majowego pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr. Dochód z organizacji tej walki może nawet przekroczyć 600 milionów dolarów. Na konto Filipińczyka wpłynie około 120 milionów dolarów.

Nieoficjalnie mówi się, że pierwszym rywalem Pacquiao po powrocie do sportu będzie Amerykanin Terence Crawford (26-0, 18 KO).

Trener Freddie Roach jest przekonany, że jego podopieczny Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) byłby w stanie wyjść zwycięsko z majowej konfrontacji z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO), gdyby nie feralna kontuzja prawego barku. Słynny szkoleniowiec w rozmowie z portalem Boxingscene.com przyznał, że dobrze wiedział o dolegliwości "Pacmana", która doskwierała Filipińczykowi już podczas obozu przygotowawczego.

- Manny mówił mi, że boli go bark, i tak dalej. Nie jestem lekarzem, więc nie jestem w stanie określić, jak bardzo był kontuzjowany. Powtarzałem mu, że ma naciskać na Mayweathera, łapać go przy linach, jednak Mayweather to cwaniak, to była taka gra umysłów, trochę nas przechytrzył - wspominał Roach punktową porażkę z "Money" Floydem.

Zapytany o ewentualne starcie rewanżowe z Amerykaninem trener Filipińczyka odparł: - Nie słyszałem, żeby ktoś mówił coś o rewanżu, ale uważam, że Pacquiao z obiema sprawnymi rękami znokautowałby Mayweathera.

Manny Pacquiao cztery dni po pojedynku z Mayweatherem poddał się operacji chorego barku. Od boksu odpoczywał będzie prawdopodobnie pół roku.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze

Zapraszamy: