Boks to nasza wspólna pasja

Patronat medialny

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 9531 gości oraz 50 użytkowników.

Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) krytycznie skomentował filmowy "żart" swojego niedawnego rywala Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO), który w niewybredny sposób zadrwił z kontuzji Filipińczyka, jaką ten tłumaczył porażkę w majowej walce. Na nagraniu opublikowanym dwa dni temu w Internecie "Money" rozmawia z manekinem mającym symbolizować Pacquiao, po czym dwukrotnie go policzkuje. 

- Tak nie zachowuje się mistrz świata ani osoba wykształcona. Przypomina mi to rzecz, którą on zrobił swojej żonie - stwierdził "Pacman", nawiązując do odsiadki w więzieniu Amerykanina za przemoc domową. 

- Niech Bóg natchnie jego serce, by odnalazł prawdziwe znaczenie miłości i życia - dodał Manny Pacquiao.

Nie wcześniej niż wiosną przyszłego roku na ring wróci jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO). 36-letni Filipińczyk powoli wraca do zdrowia po operacji barku.

"Pac Man" kontuzji nabawił się w trakcie przygotowań do majowego pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr. Dochód z organizacji tej walki może nawet przekroczyć 600 milionów dolarów. Na konto Filipińczyka wpłynie około 120 milionów dolarów.

Nieoficjalnie mówi się, że pierwszym rywalem Pacquiao po powrocie do sportu będzie Amerykanin Terence Crawford (26-0, 18 KO).

Trener Freddie Roach jest przekonany, że jego podopieczny Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) byłby w stanie wyjść zwycięsko z majowej konfrontacji z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO), gdyby nie feralna kontuzja prawego barku. Słynny szkoleniowiec w rozmowie z portalem Boxingscene.com przyznał, że dobrze wiedział o dolegliwości "Pacmana", która doskwierała Filipińczykowi już podczas obozu przygotowawczego.

- Manny mówił mi, że boli go bark, i tak dalej. Nie jestem lekarzem, więc nie jestem w stanie określić, jak bardzo był kontuzjowany. Powtarzałem mu, że ma naciskać na Mayweathera, łapać go przy linach, jednak Mayweather to cwaniak, to była taka gra umysłów, trochę nas przechytrzył - wspominał Roach punktową porażkę z "Money" Floydem.

Zapytany o ewentualne starcie rewanżowe z Amerykaninem trener Filipińczyka odparł: - Nie słyszałem, żeby ktoś mówił coś o rewanżu, ale uważam, że Pacquiao z obiema sprawnymi rękami znokautowałby Mayweathera.

Manny Pacquiao cztery dni po pojedynku z Mayweatherem poddał się operacji chorego barku. Od boksu odpoczywał będzie prawdopodobnie pół roku.

Eddie Hearn, promotor mistrza świata IBF wagi półśredniej Kella Brooka (34-0, 23 KO), liczy, że pod koniec roku uda się doprowadzić do starcia jego podopiecznego z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO), który być może do tego czasu powróci już do pełni formy po operacji barku.

- Mój ojciec rozmawiał o tym z Bobem Arumem i naprawdę sądzę, że do tej walki może dojść w listopadzie czy grudniu. Myślę, że Kell by go rozbił, bo jest młodszy, świeższy i w życiowej formie, podczas gdy Pacquiao według mnie najlepsze lata ma już za sobą - stwierdził Hearn w rozmowie z Daily Star.

Kell Brook kolejną walkę stoczy 30 maja, krzyżując rękawice z Frankie Gavinem (22-1, 13 KO). Jeśli wygra i nie odniesie kontuzji powróci na ring na przełomie sierpnia i września, mając za rywala Brandona Riosa (33-2-1, 24 KO).

Manny Pacquiao (57-6-2, 38 KO) pomyślnie przeszedł w środę w Los Angeles operację barku. Filipińczyka czeka teraz półroczna rehabilitacja przed powrotem do bokserskich treningów.

W sobotę Pacquiao przegrał wysoko na punkty z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). "Pacman" winę za porażkę zrzucił później na uraz barku, którego miał się nabawić miesiąc przed walką.

Tymczasem pięć z grona (prawdopodobnie) 4 miliona osób, które zamówiły płatną transmisję Pay-Per-View z sobotniej walki stulecia, złożyło już sądowe pozwy przeciwko Pacquiao i jego promotorom, uznając za oszustwo promocję pojedynku przy jednoczesnym zatajeniu kontuzji. Filipińczyk w kwestionariuszu medycznym wypełnianym cztery dni przed walką z Mayweatherem, nie poinformował o jakimkolwiek urazie, oświadczając, że przystępuje do najdroższego pojedynku w historii boksu zawodowego w pełni zdrowy.

Już w sobotę w Las Vegas dojdzie do pojedynku Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Filipińczyk wciąż przebywa w Los Angeles, gdzie kończy przygotowania do walki stulecia.

Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) przeprowadza wszystkie poranne treningi przed walką z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO) na świeżym powietrzu i nie ma problemu z filmującymi zajęcia dziennikarzami. Niektórzy z nich próbują nawet w trakcie biegu dotrzymać kroku Filipińczykowi oraz jego przyjaciołom. Walka wszech czasów odbędzie się 2 maja w Las Vegas.

Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) wybrał już utwór, który będzie mu towarzyszył w drodze do ringu przed walką z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO). "Pac Man" zdecydował się na nagraną przez siebie piosenkę "Walczę dla Filipin". Walka wszech czasów odbędzie się 2 maja w Las Vegas.

Dzisiaj w Wild Card Gym w Los Angeles ma pojawić się Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO), który 2 maja  skrzyżuje rękawice z najlepiej zarabiającym sportowcem świata Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO). Do tej pory "Pac Man" trenował na Filipinach.

Amerykanin start swoich przygotowań zapowiedział na poniedziałek. "Money" Floyd będzie tradycyjnie przygotowywał się we własnym bokserskim klubie w Las Vegas, gdzie zostanie rozegrana walka wszech czasów.

Pięściarze mają wkrótce spotkać się na dwóch konferencjach prasowych w Los Angeles oraz Nowym Jorku. Spotkania z mediami przewidywane są w drugim tygodniu marca.

Na 5 milionów dolarów powinna zostać ustalona zdaniem Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) kara finansowa za pozytywny wynik testów antydopingowych w przypadku jego walki z Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO).

Filipińczyk, podejrzewany w przeszłości przez obóz "Money" Floyda o wspomaganie się zabronionymi specyfikami, zapewnia, że nie ma nic do ukrycia i w pełni popiera pomysł testów "olimpijskich" przed pojedynkiem anonsowanym jako "walka wszech czasów". - Nie mam żadnych problemów z kontrolą antydopingową - twierdzi "Pacman", który wierzy w rychłą finalizację rozmów na temat starcia z Mayweatherem.

- Negocjacje są już prawie zakończone. Czekamy teraz na nich, aż ogłoszą walkę. My zgodziliśmy się na zaproponowane warunki - dodaje mistrz świata sześciu kategorii wagowych.

- Jestem wielkim optymistą - oznajmił Bob Arum w rozmowie z Las Vegas Review-Journal pytany o spodziewane efekty negocjacji na temat walki Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). 

Promotor "Pacmana" zastrzegł jednak, że finalizacja rozmów powinna nastąpić jak najszybciej. - Czekamy na wiadomości od Floyda. Z punktu widzenia wszystkich zainteresowanych powinniśmy rozstrzygnąć to w tym tygodniu. Trzeba już zacząć planować pewne rzeczy, dużo jest do zrobienia - powiedział szef grupy Top Rank.

W kontekście walki Mayweather - Pacquiao mówi się przede wszystkim o dacie 2 maja, jednak niedawno zaczęły pojawiać się sugestie, że gdyby pojedynku nie udało się zakontraktować odpowiednio wcześnie, mógłby się on odbyć na przełomie maja i czerwca.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze