Partnerzy Gali Boksu Szczecin

 


 
 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • Przemyslaww94
  • Patrox
  • rafcikct
  • xywz
  • michael234

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

Coraz częściej ostatnio mówi się, że walka legendy boksu zawodowego Floyda Mayweathera Jr z największą gwiazdą MMA Conorem McGregorem jest sprawą nieuniknioną. Irlandzki czempion opublikował wczoraj nagranie swojego treningu pięściarskiego, po raz kolejny "podgrzewając" dyskusję na temat swojego starcia z "Money" Floydem.

Chociaż niektóre media podają, że jest bardzo blisko porozumienia w spawie walki Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z Conorem McGregorem, to dwie wielkie gwiazdy sportów walki na razie komunikują się ze sobą głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Irlandczyk przebywa obecnie w Las Vegas, gdzie na co dzień mieszka Mayweather. McGregor cały czas prowokuje swoim internetowymi wpisami Amerykanina i w końcu doczekał się odpowiedzi.

- Słuchaj, jeśli naprawdę chcesz tej walki, to ustal wszystko ze swoimi ludźmi z UFC. Potem zgłoście się do mnie, twoja ekipa zna mój numer i wie gdzie mnie szukać - napisał Mayweather do Irlandczyka. 

Mayweather przebywa na bokserskiej emeryturze od września 2015 roku, jednak kilkukrotnie wyrażał chęć powrotu między liny na walkę z McGregorem, który zdobywał mistrzowskie pasy UFC w dwóch kategoriach wagowych.

Najlepszy pięściarz świata ostatnich lat Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) ostudził emocje związane z medialnymi doniesieniami na temat jego walki z Conorem McGregorem. Amerykanin stwierdził, że cały czas przebywa na sportowej emeryturze i jest z takiego stanu zadowolony.

- Pomimo wielu artykułów dotyczących mojej kolejnej walki, chcę poinformować, że nie zawarłem na razie żadnej umowy z żadnym pięściarzem. Jestem szczęśliwym sportowym emerytem i cieszę się życiem. Jeśli zajdą w tym temacie jakieś zmiany, to ja poinformuję o nich świat jako pierwszy - powiedział Mayweather.

W odpowiedzi na słowa Amerykanina, przebywający w Las Vegas Conor McGregor opublikował w sieci zdjęcie, na którym siedzi na tronie, podpisując je "Mayweather zakończył karierę po moim przybyciu". Potencjalna walka zawodników mogłaby się odbyć jesienią w USA.

Znany dziennikarz sportowy Stephen A. Smith zdradził, że w jego opinii koncepcja bokserskiej walki Floyda Mayweathera Jr z gwiazdą MMA Conorem McGregorem nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

- Nic nie jest jeszcze sfinalizowane, pozostają jeszcze do omówienia pewne szczegóły - cytuje worldboxingnews.net Smitha, który we wtorek rozmawiał z "Money" Floydem.

- Mayweather nie potwierdził mi, że kontrakt jest już dogadany, ale powiedział mi z uśmiechem na twarzy: "Już prawie, jesteśmy bardzo, bardzo blisko" - relacjonuje amerykański korespondent.

O ewentualnej walce Mayweathera z McGregorem mówi się głośno od kilku miesięcy. Pomysłowi pojedynku, na warunkach zawodników, zdecydowanie sprzeciwia się pracodawca irlandzkiego wojownika - szef federacji UFC Dana White, który przypomina, że McGregor ma jeszcze z jego firmą kontrakt na cztery walki.

Szef UFC Dana White w rozmowie z "Irish Mirror" uznał za całkowicie nierealny scenariusz, w którym Floyd Maywether Jr i Conor McGregor bez jego udziału organizują swoją walkę bokserską. 

- Ta walka się nie odbędzie, to nawet nie jest możliwe - oznajmił White. - McGregor ma z nami kontrakt, a kontrakty istnieją nie bez powodu. Wokół jest pełno różnych kontraktów, nie tylko w UFC, i naprawdę ciężko jest się od nich uwolnić. 

- Jeśli walka z Mayweatherem jest tym, czego chce Conor, to zostały mu jeszcze cztery pojedynki. Ma jeszcze przed sobą cztery walki w UFC. Niech stoczy te cztery walki, a potem idzie i robi, co chce - powiedział prezydent UFC.

Warto przypomnieć, że Dana White w przeszłości deklarował, że może podjąć się organizacji hitowego starcia Mayweathera z McGregorem, jednak wyraźnie przy tym zaznaczał, że to on musi być bossem przedsięwzięcia. Propozycja White'a, w której mowa była o gwarantowanych 25 milionach dolarów dla Mayweathera, została wyśmiana przez "Money" Floyda.

Coraz więcej wskazuje na to, że hitowo zapowiadające się starcie króla boksu minionej dekady Floyda Mayweathera Jr z najpopularniejszym zawodnikiem MMA Conorem McGregorem może dojść do skutku już w niedalekiej przyszłości. 

- Myślę, że to będzie pierwsza miliardowa walka. Sądzę, że odbędzie się ona pod koniec tego roku lub na początku przyszłego - oznajmił McGregor, który wierzy, że nawet w pojedynku na zasadach boksu jest w stanie pokonać znakomitego "Money" Floyda. 

- Lecę do Las Vegas po licencję bokserską, mam teraz w głowie tylko jedną rzecz - Floyda Mayweathera. To jest ta walka, której chcę. Moimi atutami są duży zasięg ramion, młodość, nikt nie jest w stanie przygotować się na mój styl! Dobrze się bawię tymi wszystkimi gierkami i przepychankami [w mediach]. Dajmy kibicom to, czego oni chcą! - zaapelował zawodnik z Irlandii.

Tymczasem Floyd Mayweather Jr, który również coraz częściej o konfrontacji z McGregorem mówi w kategorii sprawy już przesądzonej, zdradził, że chciałby, aby pojedynek zakontraktowano w limicie wagowym pomiędzy 147 a 154 funtami.

Floyd Mayweather Jr stwierdził w rozmowie ze Sky Sports, że jest optymistą w kwestii organizacji swojego pojedynku z gwiazdą MMA Conorem McGregorem. 

- Nie wiem jeszcze, czy walka dojdzie do skutku, ale najprawdopodobniej się ona odbędzie. Wierzę, że mogę dostać swoją kasę - powiedział jeden z największych pięściarzy wszech czasów. 

Mayweather bokserską karierę zakończył z rekordem 49-0 we wrześniu 2015 roku. Amerykanin przekonuje, że do powrotu na ring jest w stanie go skłonić tylko wielka wypłata, jaką ma szansę otrzymać za starcie (na zasadach boksu) z McGregorem. "Money" Floyd liczy na gażę wysokości co najmniej 100 milionów dolarów.

22 kwietnia w Australii kolejną walkę stoczy mistrz świata sześciu kategorii wagowych Manny Pacquiao (59-6-2, 38 KO). Rywalem Filipińczyka będzie niepokonany faworyt gospodarzy Jeff Horn (16-0-1, 11 KO). Pacquiao nie kryje jednak, że nadal ma nadzieję na rewanżowe starcie z Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO), z którym, jak twierdzi, niesłusznie przegrał na punkty w maju 2015 roku.

- Przegrałem tylko w oczach sędziów, w oczach kibiców nie przegrałem - powiedział "Pacman" w wywiadzie dla Fox Sports, dodając, że jego przewaga byłaby jeszcze bardziej widoczna, gdyby nie nabawił się kontuzji ramienia. 

- To się stało w trzeciej albo czwartej rundzie. Czułem się, jakbym miał tylko jedną rękę, ale dzięki Bogu przetrwałem dwanaście rund - przypomniał czempion z FIlipin, który do dziś uważa, że walkę z Mayweatherem wygrał dwoma lub trzema rundami. 

Bob Arum jest zdania, że Floyd Mayweather Jr słusznie postąpił, natychmiast odrzucając opiewającą na gwarantowane 25 milionów dolarów ofertę walki z gwiazdą MMA Conorem McGregorem złożoną mu przez szefa organizacji UFC Dana'ę White'a.

Maywetaher zagadnięty o propozycję White'a, nazwał go "kabareciarzem". Arum, sam będący w przeszłości promotorem "Money" Floyda, w pełni rozumie stanowisko słynnego pięściarza.

- Floyd może stoczyć wiele różnych walk za więcej niż 25 milionów, a gdy był związany z Showwtime boksował za więcej niż 30 milionów za walkę - przypomina szef grupy Top Rank, który sportowo nie daje McGregorowi żadnych szans w bokserskim starciu z Mayweatherem.

- Conor McGregor to nie jest pięściarz. Na zasadach boksu, w zwykłych rękawicach, pokonałby go nawet nowicjusz, bo on nie ma doświadczenia bokserskiego. To jego gadanie to kompletny nonsens - uważa Arum.

Najlepszy pięściarz świata ostatnich lat Floyd Mayweather Jr ponownie potwierdził, że jest zainteresowany stoczeniem walki bokserskiej z Conorem McGregorem. Amerykanin rozmawiał w sobotę na ten temat podczas gali telewizji Showtime w Nowym Jorku.

- Po pierwsze jestem w tym momencie biznesmenem i jesli pytacie mnie, czy chcę walczyć z McGregorem, to mogę powiedzieć tylko jedno. Absolutnie tak. Jego oczekiwania muszą tylko trochę zejść na ziemię - powiedział Mayweather, który bokserską karierę zakończył we wrześniu 2015 roku.

Chęć organizacji walki Floyda Mayweathera Jr z irlandzkim mistrzem UFC wyraziła także amerykańska telewizja Showtime. Szefie stacji nie są jednak pewni intencji właścicieli największej organizacji MMA.

- Ta walka może się niektórym wydawać nierealna, ale zapewniam, że jesteśmy gotowi do takich rozmów. Jeśli tylko UFC się zgodzi na walkę McGregora w boksie, to na pewno to pokażemy - skomentował Stephan Espinoza, szef boksu w telewizji Showtime.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze