onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

Ostatnio zarejestrowani

  • S.L.16SpoX84GhosTK.O
  • Polski zawodnik
  • Zeakk
  • person_95
  • garcia34

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/legionowo_2017_noflash.jpg"></a>

Floyd Mayweather Jr jest przekonany, że mimo długiego rozbratu z boksem byłby w stanie pokonać uważanego dziś przez wielu za najlepszego boksera globu Gienadija Gołowina (37-0, 33 KO). 

- GGG? Raczej LLL, bo przegrałby ze mną trzy razy [Lose - ang. porażka] - stwierdził "Money" w rozmowie z Fighthype.com.

- Gołowkin jest dobrym puncherem, ale gdybym potrenował Danny'ego Jacobsa, to mógłby zaboksować z Gołowkinem jeszcze lepiej. Danny Jacobs dał wspaniałą walkę, jest świetnym zawodnikiem, Gołowkin też jest świetny, to było dobre zestawianie - stwierdził były lider rankingów P4P.

- Ja mówiłem już, że wrócę z emerytury tylko dla walki z Conorem McGregorem, ale gdybym nadal był w grze to, wiecie co bym zrobił z Gołowkinem, dałbym mu niezły wycisk - zapewnił Floyd Mayweather Jr.

Anthony Marnell, przewodniczący komisji sportowej stanu Nevada zapowiedział, że jego organizacja nie widzi przeszkód w dopuszczeniu do walki Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. O możliwym bokserskim pojedynku Amerykanina z Irlandczykiem media spekulują od kilku miesięcy.

Mayweather na zawodowych ringach stoczył 49 walk, zdobywając tytuły mistrza świata pięciu kategorii wagowych. Dla McGregora byłby to profesjonalny debiut pięściarski. Teoretycznie komisja w Nevadzie mogłaby się nie zgodzić na walkę zawodników o tak różnym doświadczeniu ringowym, jednak z uwagi na osiągnięcia McGregora w innych sportach walki, wszystko powinno odbyć się na specjalnych warunkach.

Mayweather twierdzi, że walka z Irlandczykiem mogłaby się odbyć już 10 czerwca w Las Vegas. McGregor niedawno potwierdził, że prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie organizacji pojedynku z najlepszych pięściarzem świata ostatnich lat.

Mistrz UFC wagi średniej Michael Bisping oznajmił w rozmowie z Sirius XM, że wedle jego wiedzy ostatnie ożywienie Floyda Mayweathera Jr w kwestii ewentualnej walki z gwiazdą MMA Connorem McGregorem wynika z faktu, iż "Money" został niedawno finansowo "wykiwany" na poważną kwotę.

- Rozmawiałem w Las Vegas z pewną osobą i usłyszałem, że Floyd stracił ostatnio kupę pieniędzy - powiedział Bisping. - To była bardzo, bardzo duża suma. Nie sądzę, aby Floydowi brakowało kasy, ale moim zdaniem chce odzyskać to, z czego go obrobiono. 

Zdaniem brytyjskiego wojownika nie powinno być większych wątpliwości co do tego, czy do pojedynku Mayweathera z McGregorem dojdzie - wszystko jest jedynie kwestią czasu i pieniędzy. 

- Trzeba tylko uzgodnić sprawę gaż, a potem UFC musi zaakceptować podział zysków. W UFC też siedzą ludzie biznesu, podobnie jak w WME [właściciele UFC]. Jeśli zarobek będzie odpowiednio duży, to nie powiedzą "nie" - tłumaczył Michael Bisping.

W poniedziałek w amerykańskich mediach pojawiła się informacja, że na potrzeby walki Mayweatehra z McGregorem została już zarezerwowana na 10 czerwca hala T-Mobile Arena w Las Vegas. Promujący McGregora Dana White z UFC stanowczo jednak zaprzeczył, by jakiekolwiek decyzje w sprawie pojedynku zostały podjęte.

Dana White, szef UFC bardzo szybko zareagował na wiadomości amerykańskich mediów dotyczące zarezerwowania hali T-Mobile Arena w Las Vegas na 10 czerwca, kiedy to mogłaby się odbyć walka Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. White studzi zapędy wszystkich, którzy wybierają się na ten pojedynek.

- Nic nie jest ustalone, ta walka jest bardzo daleka od realizacji. Nie ma żadnej docelowej daty i żadnych konkretów - powiedział White.

Mimo wszystko McGregor w ostatnim czasie dużo bardziej skupia się na bokserskich treningach, niż na szlifowaniu swoich umiejętności w MMA. Irlandczyk nie ma także zaplanowanej żadnej walki na galach UFC.

Kilka amerykańskich stron internetowych zajmujących się sportami walki podało informację, że hala T-Mobile Arena w Las Vegas została zarezerwowana na 10 czerwca z myślą o organizacji walki pomiędzy najlepszym pięściarzem świata ostatnich lat Floydem Mayweatherem Jr i Conorem McGregorem, najpopularniejszym na świecie zawodnikiem MMA.

Ta wiadomość nie oznacza, że pojedynek Amerykanina z Irlandczykiem można uznać za pewny. Rozmowy w tej sprawie trwają od pewnego czasu, jednak głównym problemem jest kontrakt McGregora z UFC, które nie jest zbyt optymistycznie nastawione do jego bokserskich występów.

Mayweather w ostatnim czasie przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie spotykał się z kibicami w kilku miastach. Podczas jednego z takich spotkań "Money" Floyd także wspominał o możliwym czerwcowym terminie walki z McGregorem.

Julio Cesar Chavez Sr ostro skrytykował pomysł bokserskiego pojedynku Floyda Mayweathera Juniora z mistrzem mieszanych sztuk walki Connorem McGregorem.

- Walka między Mayweatherem Jr i McGregorem to szwindel, to jakaś niedorzeczność - stwierdził legendarny Meksykanin. - To jest jakiś biznes dla patologii. McGregor nie ma żadnych szans z Mayweatherem Juniorem!

- Jestem pewien, że ja w wieku 54 lat, w mojej obecnej kondycji, bez większego treningu, mogę pokonać tę gwiazdę UFC! - oznajmił Chavez Sr.

O ewentualnym starciu Floyda Mayweathera z największym gwiazdorem MMA mówi się już od dłuższego czasu. Amerykański pięściarz, który karierę zakończył w 2015 roku przekonuje, że gotów byłby wyjść do ringu już w czerwcu. 

Najlepszy pięściarz świata ostatnich lat Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie odwiedza różne miasta i spotyka się z kibicami, odpowiadając na ich pytania. Wszędzie Amerykanin pytany jest o potencjalny pojedynek z mistrzem UFC Conorem McGregorem.

- Słuchajcie, zakończę emeryturę i wrócę na ring tylko dla McGregora. Nie chce mi się więcej słuchać o pieniądzach czy jakichś innych wymówkach. Mam dość słuchania, jak bardzo chcesz walczyć i słuchać, jak domagasz się więcej kasy. Podpisz papiery z UFC i później walcz ze mną w czerwcu - powiedział Mayweather.

O możliwym pojedynku Amerykanina z Irlandczykiem mówi się już od dłuższego czasu. Problemem jest kontrakt McGregora z UFC, które na razie nie wyraziło zgody na jego bokserski debiut.

Mimo wszystko McGregor uzyskał już bokserskie licencje w Kaliforni oraz Nevadzie. Mayweather na bokserskiej emeryturze pozostaje od września 2015 roku, kiedy to pokonał na punkty Andre Berto.

Floyd Mayweather Jr coraz częściej mówi o swoim możliwym powrocie na ring i stoczeniu 50. walki. Jeden z największych pięściarzy w historii nie przejmuje się przy tym komentarzami ze strony bokserskich fanów, który twierdzą, że "Money" powinien się sprawdzić z którymś z wybitnych pięściarzy młodego pokolenia, a nie walczącym dla federacji UFC Conorem McGregorem. 

- To ma być walka przeciw wojownikowi i to jest ważne. By dostarczyć kibicom emocji. Chcę wyjść na ring i walczyć, nie ma znaczenia, czy to będzie bokser czy zawodnik MMA. Wojownik to wojownik i tyle - przekonuje Mayweather, otwarty na spotkanie z McGregorem już w czerwcu.

Na drodze pojedynku Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem stoi Dana White, szef federacji UFC, z którą Irlandczyk ma jeszcze ważny kontrakt na cztery walki. White co prawda jest gotów sam podjąć się organizacji starcia Mayweather - McGregor, jednak "Money" wyklucza taki scenariusz.

Floyd Mayweather Jr nie będzie najmilej wspominał wizyty w Wielkiej Brytanii. "Money", który na Wyspach spotyka się z fanami, podczas pobytu w Birmingham stracił w pożarze jedno ze swoich luksusowych aut. Samochód stanął w ogniu za sprawą podpalacza. Przy okazji zajścia nikt nie ucierpiał, straż pożarna opanowała sytuację, ale auto nie nadaje się już do użytku. 

Floyd Mayweather Jr uważa, że bokserski pojedynek z nim to bezdyskusyjnie najlepsza finansowo opcja dla gwiazdora UFC Conora McGregora. O walce dwóch sław mówi się już od dłuższego czasu. Zdaniem "Money" Floyda McGregor powinien zrobić, co w jego mocy, by do starcia doszło jak najszybciej.  

- Różnica między nami jest taka, że on musi walczyć. Gdybym był na jego miejscu, to byłbym sprytny i przed kolejną porażką w UFC dałbym skopać sobie tyłek Floydowi Mayweatherowi za kupę kasy. Z punktu widzenia biznesowego to ma sens - twierdzi przebywający już na sportowej emeryturze Mayweather.

Na przeszkodzie walki Mayweathera z McGregorem stoi kontrakt Irlandczyka z federacją UFC. Szef federacji jest gotów co prawda zorganizować pojedynek Mayweather - McGregor na własnych warunkach, na co zgody nie wyraża jednak "Money", który sam chce być organizatorem potyczki.

Jak donoszą amerykańskie media,  świętujący w miniony weekend swoje 40. urodziny Floyd Mayweather Jr padł ofiarą włamywaczy. 

Policja nie ujawnia, co dokładnie zginęło z jednej posesji "Money" Floyda, gdy ten celebrował jubileusz, choć wiadomo, że łupem złodziei padła m.in. biżuteria i zegarek za 150 tys. dolarów. Mayweather nie po raz pierwszy został okradziony - w 2008 roku stracił w ten sposób przedmioty o łącznej wartości 7 milionów dolarów. 

Floyd Mayweather Jr od września 2015 roku przebywa na sportowej emeryturze. Być może Amerykanin powróci jeszcze na ring, jeśli uda się doprowadzić do jego pojedynku z gwiazdorem MMA Conorem McGregorem.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze