onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Negocjacje w sprawie organizacji hitowej walki pomiędzy najlepszym pięściarzem świata ostatnich lat Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO) i mistrzem UFC dwóch kategorii wagowych Conorem McGregorem wchodzą w coraz poważniejszą fazę. Pojedynek ma odbyć się we wrześniu w Las Vegas.

- Obiecałem Conorowi, że zrobię wszystko, żeby doprowadzić do tej walki i tak się dzieję. Myślę, że za kilka dni będziemy mieli już dopięte wszystkie ustalenia ze strony McGregora. W tym momencie rozmowy opierają się głównie o kwestie finansowe, ale idziemy w dobrym kierunku - tłumaczy Dana Whyte, szef UFC, który reprezentuje McGregora podczas tych rozmów.

- Jeśli śledzicie UFC to wiecie, że zawsze chcemy dawać ludziom pojedynki, które kibice chcą oglądać. Wiem, że ludzie chcą obejrzeć tę walkę, dlatego robimy wszystko, żeby do niej doprowadzić. Oczywiście pozostaje jeszcze strona Mayweathera, ale z naszej strony niedługo wszystko będzie ustalone - zdradza Whyte.

Mayweather od września 2015 roku przebywa na sportowej emeryturze, jednak niedawno ogłosił, że wróci do boksu na pojedynek z McGregorem. Walka miałaby się odbyć w kategorii półśredniej.

Szef UFC Dana White jest optymistą w kwestii pięściarskiego pojedynku największej gwiazdy MMA Conora McGregora z byłym królem bokserskich rankingów P4P Floydem Mayweatherem Jr. 

- Według mnie ta walka się odbędzie - mówi White, dla którego McGregor wychodzi do oktagonu na galach Ultimate Fighting Championsip. 

- Conor teraz czeka na narodziny dziecka, ale potem mamy się spotkać w Nowym Jorku. Nie jesteśmy póki co blisko osiągnięcia porozumienia, ale myślę, że walka dojdzie do skutku. Conor jej chce, Floyd jej chce. Mówiłem to już wiele razy - Conor zrobił dla nas wiele i ja mu nie mogę zabronić tego pojedynku - wyjaśnia szef UFC.

Mówi się, że do starciamFloyd Mayweathera Juniora z Conorem McGregorem miałoby dojść we wrześniu. Dla Amerykanina byłby to powrót między liny po dwóch latach przerwy.

Media za Oceanem cały czas rozpisują się o potencjalnej walce Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. Jeszcze niedawno Amerykanin zapowiadał, że chętnie przystąpi do walki z Irlandczykiem już w czerwcu, jednak teraz w wypowiedziach obu zawodników pojawia się termin wrześniowy.

- Celujemy we wrzesień, takie są plany, ale wszystkiego dowiecie się w swoim czasie. Podbiję świat boksu, tak jak zrobiłem to z MMA. Mayweather boi się mnie, bo nie wie, czego się spodziewać po mnie w ringu. W zasadzie to nikt nie wie i dlatego pobiję go na oczach całego świata - przekonuje McGregor, który zdobywał mistrzostwo UFC w dwóch kategoriach wagowych.

Najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie od kilku miesięcy intensywnie trenuje boks, chociaż walka w stójce od zawsze byłą jego najmocniejszą bronią. Niewykluczone, że jeśli obóz Irlandczyka osiągnie ostateczne porozumienie z Mayweatherem, to hitowy pojedynek odbędzie się 16 września w Las Vegas.

Floyd Mayweather Jr jest przekonany, że mimo długiego rozbratu z boksem byłby w stanie pokonać uważanego dziś przez wielu za najlepszego boksera globu Gienadija Gołowina (37-0, 33 KO). 

- GGG? Raczej LLL, bo przegrałby ze mną trzy razy [Lose - ang. porażka] - stwierdził "Money" w rozmowie z Fighthype.com.

- Gołowkin jest dobrym puncherem, ale gdybym potrenował Danny'ego Jacobsa, to mógłby zaboksować z Gołowkinem jeszcze lepiej. Danny Jacobs dał wspaniałą walkę, jest świetnym zawodnikiem, Gołowkin też jest świetny, to było dobre zestawianie - stwierdził były lider rankingów P4P.

- Ja mówiłem już, że wrócę z emerytury tylko dla walki z Conorem McGregorem, ale gdybym nadal był w grze to, wiecie co bym zrobił z Gołowkinem, dałbym mu niezły wycisk - zapewnił Floyd Mayweather Jr.

Anthony Marnell, przewodniczący komisji sportowej stanu Nevada zapowiedział, że jego organizacja nie widzi przeszkód w dopuszczeniu do walki Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. O możliwym bokserskim pojedynku Amerykanina z Irlandczykiem media spekulują od kilku miesięcy.

Mayweather na zawodowych ringach stoczył 49 walk, zdobywając tytuły mistrza świata pięciu kategorii wagowych. Dla McGregora byłby to profesjonalny debiut pięściarski. Teoretycznie komisja w Nevadzie mogłaby się nie zgodzić na walkę zawodników o tak różnym doświadczeniu ringowym, jednak z uwagi na osiągnięcia McGregora w innych sportach walki, wszystko powinno odbyć się na specjalnych warunkach.

Mayweather twierdzi, że walka z Irlandczykiem mogłaby się odbyć już 10 czerwca w Las Vegas. McGregor niedawno potwierdził, że prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie organizacji pojedynku z najlepszych pięściarzem świata ostatnich lat.

Mistrz UFC wagi średniej Michael Bisping oznajmił w rozmowie z Sirius XM, że wedle jego wiedzy ostatnie ożywienie Floyda Mayweathera Jr w kwestii ewentualnej walki z gwiazdą MMA Connorem McGregorem wynika z faktu, iż "Money" został niedawno finansowo "wykiwany" na poważną kwotę.

- Rozmawiałem w Las Vegas z pewną osobą i usłyszałem, że Floyd stracił ostatnio kupę pieniędzy - powiedział Bisping. - To była bardzo, bardzo duża suma. Nie sądzę, aby Floydowi brakowało kasy, ale moim zdaniem chce odzyskać to, z czego go obrobiono. 

Zdaniem brytyjskiego wojownika nie powinno być większych wątpliwości co do tego, czy do pojedynku Mayweathera z McGregorem dojdzie - wszystko jest jedynie kwestią czasu i pieniędzy. 

- Trzeba tylko uzgodnić sprawę gaż, a potem UFC musi zaakceptować podział zysków. W UFC też siedzą ludzie biznesu, podobnie jak w WME [właściciele UFC]. Jeśli zarobek będzie odpowiednio duży, to nie powiedzą "nie" - tłumaczył Michael Bisping.

W poniedziałek w amerykańskich mediach pojawiła się informacja, że na potrzeby walki Mayweatehra z McGregorem została już zarezerwowana na 10 czerwca hala T-Mobile Arena w Las Vegas. Promujący McGregora Dana White z UFC stanowczo jednak zaprzeczył, by jakiekolwiek decyzje w sprawie pojedynku zostały podjęte.

Dana White, szef UFC bardzo szybko zareagował na wiadomości amerykańskich mediów dotyczące zarezerwowania hali T-Mobile Arena w Las Vegas na 10 czerwca, kiedy to mogłaby się odbyć walka Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem. White studzi zapędy wszystkich, którzy wybierają się na ten pojedynek.

- Nic nie jest ustalone, ta walka jest bardzo daleka od realizacji. Nie ma żadnej docelowej daty i żadnych konkretów - powiedział White.

Mimo wszystko McGregor w ostatnim czasie dużo bardziej skupia się na bokserskich treningach, niż na szlifowaniu swoich umiejętności w MMA. Irlandczyk nie ma także zaplanowanej żadnej walki na galach UFC.

Kilka amerykańskich stron internetowych zajmujących się sportami walki podało informację, że hala T-Mobile Arena w Las Vegas została zarezerwowana na 10 czerwca z myślą o organizacji walki pomiędzy najlepszym pięściarzem świata ostatnich lat Floydem Mayweatherem Jr i Conorem McGregorem, najpopularniejszym na świecie zawodnikiem MMA.

Ta wiadomość nie oznacza, że pojedynek Amerykanina z Irlandczykiem można uznać za pewny. Rozmowy w tej sprawie trwają od pewnego czasu, jednak głównym problemem jest kontrakt McGregora z UFC, które nie jest zbyt optymistycznie nastawione do jego bokserskich występów.

Mayweather w ostatnim czasie przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie spotykał się z kibicami w kilku miastach. Podczas jednego z takich spotkań "Money" Floyd także wspominał o możliwym czerwcowym terminie walki z McGregorem.

Julio Cesar Chavez Sr ostro skrytykował pomysł bokserskiego pojedynku Floyda Mayweathera Juniora z mistrzem mieszanych sztuk walki Connorem McGregorem.

- Walka między Mayweatherem Jr i McGregorem to szwindel, to jakaś niedorzeczność - stwierdził legendarny Meksykanin. - To jest jakiś biznes dla patologii. McGregor nie ma żadnych szans z Mayweatherem Juniorem!

- Jestem pewien, że ja w wieku 54 lat, w mojej obecnej kondycji, bez większego treningu, mogę pokonać tę gwiazdę UFC! - oznajmił Chavez Sr.

O ewentualnym starciu Floyda Mayweathera z największym gwiazdorem MMA mówi się już od dłuższego czasu. Amerykański pięściarz, który karierę zakończył w 2015 roku przekonuje, że gotów byłby wyjść do ringu już w czerwcu. 

Najlepszy pięściarz świata ostatnich lat Floyd Mayweather Jr (49-0, 26 KO) przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie odwiedza różne miasta i spotyka się z kibicami, odpowiadając na ich pytania. Wszędzie Amerykanin pytany jest o potencjalny pojedynek z mistrzem UFC Conorem McGregorem.

- Słuchajcie, zakończę emeryturę i wrócę na ring tylko dla McGregora. Nie chce mi się więcej słuchać o pieniądzach czy jakichś innych wymówkach. Mam dość słuchania, jak bardzo chcesz walczyć i słuchać, jak domagasz się więcej kasy. Podpisz papiery z UFC i później walcz ze mną w czerwcu - powiedział Mayweather.

O możliwym pojedynku Amerykanina z Irlandczykiem mówi się już od dłuższego czasu. Problemem jest kontrakt McGregora z UFC, które na razie nie wyraziło zgody na jego bokserski debiut.

Mimo wszystko McGregor uzyskał już bokserskie licencje w Kaliforni oraz Nevadzie. Mayweather na bokserskiej emeryturze pozostaje od września 2015 roku, kiedy to pokonał na punkty Andre Berto.

Floyd Mayweather Jr coraz częściej mówi o swoim możliwym powrocie na ring i stoczeniu 50. walki. Jeden z największych pięściarzy w historii nie przejmuje się przy tym komentarzami ze strony bokserskich fanów, który twierdzą, że "Money" powinien się sprawdzić z którymś z wybitnych pięściarzy młodego pokolenia, a nie walczącym dla federacji UFC Conorem McGregorem. 

- To ma być walka przeciw wojownikowi i to jest ważne. By dostarczyć kibicom emocji. Chcę wyjść na ring i walczyć, nie ma znaczenia, czy to będzie bokser czy zawodnik MMA. Wojownik to wojownik i tyle - przekonuje Mayweather, otwarty na spotkanie z McGregorem już w czerwcu.

Na drodze pojedynku Floyda Mayweathera Jr z Conorem McGregorem stoi Dana White, szef federacji UFC, z którą Irlandczyk ma jeszcze ważny kontrakt na cztery walki. White co prawda jest gotów sam podjąć się organizacji starcia Mayweather - McGregor, jednak "Money" wyklucza taki scenariusz.

ISSN: 2082-9760


Najnowsze komentarze