Boks to nasza wspólna pasja

Patronat medialny

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 12760 gości oraz 119 użytkowników.

Boksujący w kategorii super średniej Andrzej Sołdra (11-1-1, 5 KO) przedłużył na kolejne pięć lat kontrakt z grupą Konspol Babilon Promotion - poinformował na Twitterze Tomasz Babiloński.

Pięściarz z Nowego Sącza jest autorem jednej z największych niespodzianek listopadowej gali w Krakowie, gdzie pokonał wracającego na ring po dwuletniej przerwie Dawida Kosteckiego (39-2, 25 KO). Aktualnie trwają rozmowy w sprawie doprowadzenia do rewanżu pięściarzy na kwietniowej imprezie w Rzeszowie.

- Jeśli chodzi o kwietniowy rewanż, to problemem jest limit wagowym w jakim ma odbyć się walka - zdradził Babiloński.

Andrzej Sołdra (11-1-1, 5 KO) wraz ze swoim trenerem Piotrem Wilczewskim mają wkrótce dołączyć do Mariusza Wacha (27-1, 15 KO), który od kilku tygodni przebywa w  gymie grupy Global Boxing w North Bergen w Stanach Zjednoczonych.

Wach szykuje się do występu na zaplanowanej na 14 marca gali w Lublinie. Do tej pory na treningach towarzyszył mu James Ali Bsahir, drugi szkoleniowiec Władymira Kliczki.

Data powrotu na ring Andrzeja Sołdry nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Pięściarz z Nowego Sącza przymierzany jest do rewanżowego pojedynku z Dawidem Kosteckim. Druga walka pięściarzy planowana jest na 11 kwietnia w Rzeszowie.

Andrzej Sołdra (11-1-1, 5 KO) wciąż odpoczywa po największym sukcesie na zawodowych ringach. W listopadzie pięściarz z Nowego Sącza sensacyjnie pokonał na punkty Dawida Kosteckiego, jednak zwycięstwo przypłacił kontuzją prawej ręki.

- Ręka tak naprawdę bolała mnie od dawna. W zasadzie całe przygotowania do pojedynku z Dawidem robiłem trochę na siłę, zaciskałem zęby i szedłem na trening. Po walce ból się nasilił i teraz muszę trochę odpocząć. Codziennie chodzę na zabiegi rehabilitacyjne i mam nadzieję wrócić do treningów na początku stycznia. Walkę będę mógł stoczyć najwcześniej pod koniec lutego - mówi pięściarz grupy Konspol Babilon Promotion.

Sołdra przed walką z Kosteckim zanotował w tym roku także wygraną nad Danielem Urbańskim. 29-latek w gronie profesjonalnych pięściarzy występuje od października 2011 roku.

- Czuję się świetnie, w sobotę będzie jazda - zapowiada Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) przed sobotnim pojedynkiem z wracającym na ring po ponad dwuletniej przerwie Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice w umownym limicie wagowym do 77,3 kg.

 Kup bilety na walkę Dawid Kostecki - Andrzej Sołdra >>
Wykup dostęp do transmisji PPV z gali Polsat Boxing Night >>

W sobotę na krakowskiej gali Polsat Boxing Night Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) zmierzy się z wracającym na ring po ponad dwuletniej przerwie Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Pięściarz z Nowego Sącza we wtorek zaprezentował swoją formę na treningu otwartym.

- Nie będę bawił się w wyliczenia procentowe, po prostu sprawię niespodziankę i pokonam Dawida Kosteckiego - mówi Andrzej Sołdra przed galą Polsat Boxing Night 8 listopada w Krakowie. Rzeszowianin Dawid Kostecki wraca na ring po 2,5-letniej przerwie spowodowanej pobytem w więzieniu. W najbliższą sobotę jego rywalem będzie pochodzący z Nowego Sącza Andrzej Sołdra.

- Nie przejmuję się wcale tym, co w mediach opowiada mój rywal. Wielu bokserów dużo opowiada przed walkami, a tak naprawdę wszystkie gadki nic nie znaczą, najważniejszy będzie ring i nasza forma 8 listopada. Nie będę bawił się w wyliczenia procentowe, po prostu sprawię niespodziankę i pokonam Dawida Kosteckiego - powiedział Andrzej Sołdra z grupy Babilon Promotion.

29-letni Andrzej Sołdra twierdzi, że w ostatnich dniach stara się wyciszyć, unika nawet internetu, ale zdaje sobie sprawę, że kibice mogą... sporo zarobić stawiając na jego wygraną. - Domyślam się, że zakłady bukmacharskie dobrze zapłacą za moje zwycięstwo. Ja też od początku mówiłem, że faworytem walki jest Dawid Kostecki. Ale gdybym nie widział szansy dla siebie, to przyjąłbym propozycji boksowania przeciwko niemu. Wyjdę między linymi bardzo skupiony, wierzę, że wszystko dobrze pójdzie i to ja wygram. Zwycięstwo nad bardzo barwną i medialną postacią, jaką jest Kostecki, na pewno bardzo pomogłoby w mojej karierze - dodał.

W ostatnim roku Andrzej Sołdra pokonał Włocha Lorenzo Di Giacomo i Daniela Urbańskiego, a przegrał z Niemcem Vincentem Feigenbutzem. - Do pojedynku z Kosteckim znów szykowałem się pod okiem Piotra Wilczewskiego. Jestem bardzo zadowolony z obozu przygotowawczego w Dzierżoniowie. Podczas krótkiego pobytu w Nowym Sączu, ze względu na sprawy rodzinne, pomagał mi jak zawsze Jerzy Galara. Mam swój plan na sobotnią walkę - już po pierwszych sekundach będzie widać, kto jak przepracował ostatnie sekundy - uważa brązowy medalista Mistrzostw Polski 2006.

Andrzej Sołdra ma nadzieję, że zwycięstwo z Dawidem Kosteckim odmieni jego życie. - Staram się dorabiać, m.in. jako kierowca, bowiem nic w życiu nie spada z nieba. Nie będę mówił o swoich atutach, bo to nie w moim stylu, ale wszyscy już za kilka dni przekonają się, że potrafię solidnie boksować i wygrywać z faworytami - podsumował Andrzej Sołdra.

 Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Wykup dostęp do transmisji PPV z gali Polsat Boxing Night >>

Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) toczy już ostatnie sesje sparingowe przed zaplanowaną na 8 listopada walką z Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO).

W sparingach pięściarzowi z Nowego Sącza pomagają Krzysztof Biały, Krystian Waligóra i były mistrz Europy wagi super średniej Piotr Wilczewski, który pełni równocześnie funkcję trenera Sołdry w czasie przygotowań do starcia z "Polish Gypsy". Dla Sołdry będzie to trzeci tegoroczny pojedynek, z kolei Kostecki na krakowskiej gali Polsat Boxing Night wróci na ring po ponad dwuletniej przerwie.

 Kup bilety na walkę Dawid Kostecki - Andrzej Sołdra >>
Wykup dostęp do transmisji PPV z gali Polsat Boxing Night >>

- Mam na koncie 12 zawodowych walk, on 40. Jednak nie boję się wyzwań, bo wychodzę z nim do ringu - przekonuje w rozmowie z krakow.sport.pl Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) przed galą Polsat Boxing Night, gdzie na dystansie ośmiu rund zmierzy się z Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO).

Łukasz Szpyrka: Pochodzi pan z Małopolski i walka w Kraków Arenie pewnie będzie dla pana szczególna.
Andrzej Sołdra: Mam nadzieję, że będę się czuł jak u siebie w domu. Kraków leży 100 km od Nowego Sącza i w hali powinno być trochę moich kibiców. A sama walka? Na pewno duże wyzwanie. Faworytem jest na pewno Dawid, czego nie ukrywa. Daje mi na zwycięstwo jeden albo dwa proc. Żeby tylko to go nie zgubiło. Dam z siebie wszystko, bo nikt nie powiedział, że faworyt musi wygrać. 8 listopada staniemy przeciwko sobie w ringu i żadne słowa przed walką tego nie zmienią.

Publiczność powinna być chyba za panem. Kostecki jest bardziej popularny, ale w hali będzie mnóstwo ludzi z Małopolski.
Ciężko powiedzieć, ale byłoby fajnie. Gdy będę wychodził do ringu, to jednak nie będę o tym myślał. Głowa przestawi się tylko na walkę i odetnę się od tej otoczki. W tej chwili jest podobnie. Mam ciekawe grono ludzi wokół siebie, którzy otaczają mnie podczas treningów. Cały czas jestem pozytywnie nastawiony do walki i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Kostecki traktuje pana wyjątkowo lekceważąco.
Taki jest jego styl bycia, nic na to nie poradzę. Jeśli tak lubi, to proszę bardzo. W listopadzie nie będzie to miało znaczenia, bo jak wyjdziemy do ringu to usta się zamkną. Mogą się jedynie otworzyć na "ał, ał".

Myśli pan, że zdążył wrócić do odpowiedniej formy?
Przygotowuję się na najlepszego Dawida, jaki tylko może być. A jaki będzie, okaże się 8 listopada. Stukniemy się rękawicami, zabrzmi gong i zacznie się bitka.

 Kup bilety na walkę Dawid Kostecki - Andrzej Sołdra >>
Wykup dostęp do transmisji PPV z gali Polsat Boxing Night >>

8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie  Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) zmierzy się z Andrzejem Sołdrą (10-1-1, 5 KO). "Polish Gipsy" ocenia swoje szanse na zwycięstwo na 99%, jednak Sołdra w rozmowie z ringpolska.pl przekonuje, że nie zwraca uwagi na słowa pewnego siebie rywala. - Mam na to wyrąbane, niech sobie mówi co chce - komentuje pięściarz z Nowego Sącza.

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) sprawdzi formę wracającego na ring po 2,5 letniej przerwie Dawida Kosteckiego (39-1, 25 KO). Pięściarz z Nowego Sącza do listopadowego startu szykuje się w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego.

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze