Boks to nasza wspólna pasja

 

 
Patronat medialnyBabilon Promotion - organizacja gale boksu, sporty walki, wynajem ring, oświetlenie LCD, boks, wynajem ringu, obsługa gal boksu i sztuk walki

 fightklub

Pobierz pasek ringpolska.pl

Kto jest online?

Odwiedza nas 9318 gości oraz 71 użytkowników. 

8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie  Dawid Kostecki (39-1, 25 KO) zmierzy się z Andrzejem Sołdrą (10-1-1, 5 KO). "Polish Gipsy" ocenia swoje szanse na zwycięstwo na 99%, jednak Sołdra w rozmowie z ringpolska.pl przekonuje, że nie zwraca uwagi na słowa pewnego siebie rywala. - Mam na to wyrąbane, niech sobie mówi co chce - komentuje pięściarz z Nowego Sącza.

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

8 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) sprawdzi formę wracającego na ring po 2,5 letniej przerwie Dawida Kosteckiego (39-1, 25 KO). Pięściarz z Nowego Sącza do listopadowego startu szykuje się w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego.

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

Boksujący w kategorii super średniej Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) szykuje się w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego do pojedynku z  Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Zakontraktowany w umownym limicie do 77,3 kg pojedynek pięściarzy będzie jedną z głównych atrakcji zaplanowanej na 8 listopada gali Polsat Boxing Night w Krakowie.

Sołdra współpracował z Wilczewskim w ubiegłym roku, jednak w grudniu wspólne treningi pięściarza z Nowego Sącza z byłym mistrzem Europy zostały zawieszone. Do lutowej porażki z Vincentem Feigenbutzem Sołdra przygotowywał się z Andrzejem Liczikiem, a podczas czerwcowej walki z Danielem Urbańskim, w narożniku Sołdry stał jego wcześniejszy trener Jerzy Galara.

Dla Kosteckiego występ na krakowskiej gali będzie pierwszym startem po ponad dwuletniej przerwie. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie walka byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO).

Kup bilety na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka >>
Tomasz Adamek - Artur Szpilka: serwis specjalny ringpolska.pl >>

Boksujący w kategorii super średniej Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) wyraził chęć skrzyżowania rękawic z Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO) podczas gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 8 listopada w Krakowie - poinformował na Twitterze Tomasz Babiloński, promotor Sołdry.

29-latek z Nowego Sącza ostatni raz boksował w czerwcu, pokonując na punkty Daniela Urbańskiego. Sołdra wrócił w ten sposób na ring po porażce z Niemcem Vincentem Feigenbutzem. 

Kostecki, który w połowie sierpnia opuścił po ponad dwóch latach zakład karny, wrócił już do pełnych treningów. "Polish Gypsy" jest przymierzany do występu nie tylko podczas listopadowej imprezy w Krakowie, ale także na gali, która odbędzie się 18 października w Nowym Dworze Mazowieckim.

- Niech on sobie rzuca wyzwania, widocznie to go uszczęśliwia. Ciekawe kto będzie następny - zareagował Andrzej Sołdra (10-0-1, 5 KO) na zaproszenie do walki Macieja Miszkinia (15-2, 4 KO), który chciałby zmierzyć się z pięściarzem z Nowego Sącza we wrześniu. W ostatnich miesiącach obaj pięściarze przegrywali z Niemcem Vincentem Feigenbutzem.

Sołdra ostatni raz boksował dwa tygodnie, pokonując na punkty Daniela Urbańskiego. Miszkiń aktualnie szykuje się do powrotu na ring po kwietniowej minimalnej porażce punktowej z Pawłem Głażewskim. Niewykluczone, że podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night "Handsome" po raz drugi skrzyżuje rękawice z "Głazem".

Wczoraj na gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie udanie na ring po nokaucie z rąk Vincenta Feigenbutza powrócił Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO). Pięściarz Babilon Promotion pokonał jednogłośnie na punkty Daniela Urbańskiego (21-17-3, 5 KO).

Podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie, Andrzej Sołdra (10-1-1, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Daniela Urbańskiego (21-17-3, 5 KO). Po 6 rundach sędziowie punktowali: 60-55, 59-55, 60-54. 28-latek z Nowego Sącza pomyślnie powrócił tym samym po lutowej porażce z rąk Vincenta Feigenbutza.

Skazywany na porażkę Urbański rozpoczął starcie od mocnych uderzeń na korpus, większość z nich Sołdra jednak umiejętnie parował. W środku 1. rundy doszło do niezbyt przyjemnej sytuacji, w której szczecinianin ulokował mocny cios wyraźnie poniżej pasa rywala.

Z czasem pięści wycofanego początkowo Sołdry zaczęły coraz częściej dochodzić celu, pojawiło się również więcej kombinacji. Po jednej z nich w 3. rundzie ucierpiał łuk brwiowy Urbańskiego. Na początku kolejnej "trzyminutówki" sędziujący spotkanie Grzegorz Molenda zwrócił szczecinianinowi ponownie uwagę na ciosy poniżej pasa, jednak obyło się bez kary punktowej.

W przerwie między rundami narożnik Sołdry polecił stosowanie wyraźniejszych zmian tempa, co - gdy było tylko stosowane - wyraźnie owocowało w kolejnych odsłonach.

W sobotę na gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie na ring powróci występujący w kategorii super średniej Andrzej Sołdra (9-1-1, 5 KO), który skrzyżuje rękawice z Danielem Urbańskim (21-16-3, 5 KO). Dla pięściarza z Nowego Sącza będzie to pierwszy pojedynek od lutowej porażki z Niemcem Vincentem Feigenbutzem. Pięściarz grupy Babilon Promotion zdradził, że po pierwszej zawodowej porażce skupił się na pracy siłowej.

- Tydzień po walce w Opolu odpoczywałem, nie chciało mi się nawet wychodzić z domu. Potem zacząłem ćwiczyć na siłowni i wzmacniać się fizycznie. Po trzech tygodniach odwiedziłem salę bokserską, gdzie rozpocząłem treningi bokserskie, ale głównie w tamtym okresie skupiłem się na siłowni. Jak juz dostałem informację z dokładną datą kolejnego występu, to zaczęliśmy przygotowania typowo pod walkę - mówi Sołdra.

- Do walki z Danielem Urbańskim podchodzę dobrze, jestem skupiony na walce i takim mam nadzieję być podczas pojedynku. Nie mogę się doczekać wejścia do ringu, ciągnie mnie do boksowania, więc powinno być dobrze - kończy 28-latek.

Głównym wydarzeniem rzeszowskiego wieczoru z boksem będzie walka w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Łukaszem Janikiem (26-2, 14 KO) i Amerykaninem Rico Hoye (23-4, 12 KO).

Wojak Boxing Night - Ready to Rock! 
Kup bilety w kasach Hali Podpromie, na eventim.pl oraz ebilet.pl

28 czerwca na gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie drugi tegoroczny występ zaliczy boksujący w kategorii super średniej Andrzej Sołdra (9-1-1, 5 KO). Pięściarz grupy Babilon Promotion zaboksuje z Danielem Urbańskim (21-16-3, 5 KO).

Dla 28-latka z Nowego Sącza będzie to pierwszy pojedynek od czasu lutowej porażki z Niemcem Vincentem Feigenbutzem. Wcześniej Sołdra pokonał m.in. doświadczonego Włocha Lorenzo Di Giacomo.

Głównym wydarzeniem gali w Rzeszowie będzie starcie boksującego w kategorii junior ciężkiej Łukasza Janika (26-2, 14 KO) z Amerykaninem Rico Hoye (24-3, 16 KO).

Wojak Boxing Night - Ready to Rock! 
Kup bilety w kasach Hali Podpromie, na eventim.pl oraz ebilet.pl

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Andrzejem Sołdrą (9-1-1, 5 KO), który na gali "Wojak Boxing Night" w Opolu poniósł pierwszą zawodową porażkę, przegrywając w pierwszej rundzie z Vincentem Feigenbutzem (10-1, 9 KO).

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze