onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

Dwóch podopiecznych Fiodora Łapina zaprezentuje się w najbliższych tygodniach na galach World Boxing Super Series. 30 września Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO) zaboksuje na undercardzie gali w Rydze prawdopodobnie (oficjalny komunikat nie został jeszcze wydany) z Leonardo Damianem Bruzzese (18-3, 6 KO), zaś 21 października w pojedynku wieczoru gali w Newark Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) skrzyżuje rękawice z  czempionem IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Zapraszamy do wysłuchania wywiadu ze szkoleniowcem polskich pięściarzy.

Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) nie che udzielać się medialnie przed zaplanowaną na 21 października w Newark ćwierćfinałową walką WBSS z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). "Diablo", który kończy dziś 36 lat, twierdzi, że w najbliższych tygodniach zamierza "odciąć się od mediów" i w pełni skoncentrować się na pracy na sali treningowej.

Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) uważa Murata Gasijewa (24-0, 17 KO) za faworyta w zakontraktowanym na 21 października ćwierćfinale World Boxing Super Series przeciw Krzysztofowi Włodarczykowi (53-3-1, 37 KO). Rosyjski puncher nie skreśla jednak "Diablo", który w przeszłości kilka razy potrafił przesądzić o swoim zwycięstwie jednym ciosem. 

- Włodarczyk stylowo będzie pasował Muratowi i myślę, że Murat jest tu faworytem. Wszyscy jednak wiemy, że Włodarczyk potrafi uderzyć w późniejszych rundach, o ile walka potrwa dłużej - powiedział zawodnik grupy Mir Boksa.

Kudriaszow już w najbliższą sobotę w San Antonio zmierzy się w drugim z ćwierćfinałów WBSS z Yunierem Dorticosem (21-0, 20 KO). Zwycięzca tego pojedynku trafi w półfinale turnieju na lepszego z pary Włodarczyk - Gasijew.

- To będzie dla Krzyśka bardzo trudny rywal - przekonuje w rozmowie ze Sport.tvp.pl były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak, oceniając szanse w walce Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). "Diablo" skrzyżuje rękawice z Rosjaninem 21 października w Newark.

- Gasijew ma świetne warunki fizyczne, szczelna obrona, ma także nokautujące uderzenie. To pięściarz, który nie będzie uciekał przed Włodarczykiem, nie będzie też czuł większego respektu przed ciosami Polaka. Faworytem będzie Rosjanin, jednak Krzyśkowi nie można odbierać szans. W karierze kilka razy udowodnił, że gdy go wszyscy skreślają, to potrafi zaskoczyć, potrafi pokazać lwie serce, a najlepszym przykładem jest pojedynek z Rachimem Czakijewem - ocenia "Master", który wystąpi na tej samej gali.

- Wygodniejszym rywalem dla Włodarczyka byłby Usyk, który tańczy, biega i wtedy Krzysiek mógłby polować na ten jeden cios, a w starciu z Gasijewem będzie musiał wyszarpać wygraną. Panowie staną naprzeciw i będą wymieniać ciosy, a to nie zawsze pasuje Polakowi. "Diablo" musi pokazać więcej niż w ostatnich dwóch-trzech walkach – jak to mu się uda, może wygrać, jak zaprezentuje się tak samo jak np. z Noelem Gevorem, to szanse ma znikome - podsumowuje Masternak.

Pięściarz z Wrocławia jest rezerwowym w walce Włodarczyka z Gasijewem. Jeśli któryś z pięściarzy dozna w najbliższym czasie kontuzji i nie będzie mógł przystąpić do pojedynku, Masternak zajmie jego miejsce.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >>

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na walkę mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej Murata Gasijewa (24-0, 17 KO) z dwukrotnym czempionem tej samej kategorii wagowej Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Bilety można kupić w serwisie Ticketmaster.com.

Pojedynek Rosjanina z "Diablo" będzie głównym wydarzeniem gali organizowanej 21 października w hali Prudential Center w Newark. Walka jest ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.

- Promowanie tej walki w USA to wielka przyjemność. Gasijew jest jednym z faworytów całego turnieju, ale Włodarczyk to były mistrz, który będzie wspierany przez polskich kibiców w Prudential Center. Ta walka na pewno spodoba się amerykańskiej publiczności - powiedział Richard Schaefer, jeden z organizatorów turnieju WBSS.

Dla Włodarczyka będzie to czwarty występ przed amerykańską publicznością i jednocześnie dwunasta walka o mistrzostwo świata na zawodowych ringach. Gasijew po raz pierwszy będzie bronił pasa wywalczonego w grudniu po wygranej z Denisem Lebiediewem.

Mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (24-0, 17 KO) i dwukrotny czempion tej samej kategorii wagowej Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) poznali już oficjalnie datę swojej walki w turnieju World Boxing Super Series. Pięściarze skrzyżują rękawice 21 października w Newark. 

- Obiecuję, że zrobię wszystko, żeby zejść z ringu w roli zwycięzcy. Chcę maksymalnie wykorzystać okazję do stoczenia walk z najlepszymi w mojej kategorii wagowej. Mam bardzo poważnego rywala, który już dwa razy był mistrzem, a jego dorobek mówi sam za siebie. Walczył z najlepszymi na świecie, a ja spodziewam się bardzo trudnej walki - powiedział Gasijew.

- Jestem dumny, że mogę wziąć udział w tym turnieju i powalczyć o trofeum im. Muhammada Alego. Mam za sobą dwa tygodnie obozu w górach, a teraz wróciłem do Warszawy. Gasijew jest młodym i silnym pięściarzem, przypomina mnie sprzed kilku lat. Ja jednak udowodnię, że wciąż jestem najlepszy w tej wadze - skomentował Włodarczyk.

Pojedynek "Diablo" z Rosjaninem będzie ćwierćfinałem WBSS. W półfinale zwycięzca spotka się z Yunierem Dorticosem lub Dmitrijem Kudriaszowem.

Pięć polskich nazwisk znalazło się w najnowszych rankingach bokserskiej federacji IBF. Najwyżej nadal stoją akcje Krzysztofa Włodarczyka, który przygotowuje się do turnieju World Boxing Super Series.

Popularny "Diablo" lideruje liście pretendentów do pasa kategorii junior ciężkiej. W tym samym zestawieniu ósmy jest Krzysztof Głowacki, a dziewiąty Mateusz Masternak. Dwaj pozostali Polacy klasyfikowani przez International Boxing Federation to Mariusz Wach (piątnasty w wadze ciężkiej) i Maciej Sulęcki (siódmy w dywizji średniej).

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 15. Mariusz Wach; waga junior ciężka - 1. Krzysztof Włodarczyk, 8. Krzysztof Głowacki, 9. Mateusz Masternak; waga średnia - 7. Maciej Sulęcki.

Jest już pewne, że 21 października w hali Prudential Center w Newark dojdzie do walki Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Datę i miejsce walki potwierdzili organizatorzy turnieju World Boxing Super Series.

Pojedynek "Diablo" z Rosjaninem będzie ćwierćfinałem WBSS. Zwycięzca tej konfrontacji w półfinale zmierzy się z lepszym z pary Yunier Dorticos - Dmitrij Kudriaszow. Ten pojedynek odbędzie się 23 września w San Antonio.

Podczas październikowej gali w Newark, walkę stoczy także były mistrz Europy Mateusz Masternak, który jest rezerwowym w starciu Włodarczyk - Gasijew. Jeśli któryś z pięściarzy dozna kontuzji, to "Master" zajmie jego miejsce w turnieju WBSS. Jeśli obaj do walki przystąpią, Masternak skrzyżuje rękawice z innym rywalem.

Na razie nie wiadomo, która stacja telewizyjna pokaże w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych turniej World Boxing Super Series. Pierwsze pojedynki w ramach WBSS rozpoczynają się już w najbliższą sobotę.

W turnieju weźmie udział Krzysztof Włodarczyk, który swój pojedynek stoczy prawdopodobnie 21 października. Jego rywalem będzie mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew.

30 września na gali WBSS w Rydze wystąpi także Krzysztof Głowacki. Były mistrz świata kategorii cruiser jest jednym z rezerwowych w turnieju, którego pula nagród sięga 10 milionów dolarów. Do tej pory WBSS sprzedało prawa telewizyjne m.in. w Anglii, Niemczech oraz Kanadzie. 

21 października w hali Prudential Center w Newark ma dojść do walki Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO) - poinformował Dan Rafael, dziennikarz amerykańskiej telewizji ESPN.

Pojedynek "Diablo" z Rosjaninem będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. O październikowej dacie mówi się już od dłuższego czasu, jednak organizatorzy nie potwierdzili jeszcze oficjalnie tej informacji.

Przy okazji Rafael podał także datę ćwierćfinałowego pojedynku WBSS w kategorii super średniej pomiędzy Jurgenem Braehmerem i Robem Brantem. Do starcia Niemca z Amerykaninem dojdzie 28 października w Las Vegas lub Niemczech.

Poznaliśmy zasady punktowania walk w turnieju World Boxing Super Series, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę od walki mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Oleksandra Usyka z Marco Huckiem.

Każdy pojedynek w ramach WBSS będzie punktowało nie trzech, a czterech sędziów. Czwarta karta punktowa będzie odczytywana jedynie w momencie remisu na trzech podstawowych kartach.

Jeśli czwarta karta punktowa także będzie remisowa, wówczas do kolejnej fazy turnieju przejdzie pięściarz, który na trzech podstawowych kartach był lepszy w dwunastej rundzie walki. Turniej rozgrywany jest systemem "przegrywający odpada", więc organizatorzy nie mogą dopuścić do remisu.

Zasady punktowania WBSS zostały zaakceptowane przez wszystkie najważniejsze światowe federacje bokserskie. W turnieju będzie także wykorzystywany zapis wideo, którym sędzia będzie mógł posiłkować się w trakcie walk przy rozstrzyganiu sytuacji kontrowersyjnych, a wszyscy pięściarze przystępujący do zawodów będą poddawani niezapowiedzianym kontrolom dopingowym.

Jednym z uczestników WBSS będzie Krzysztof Włodarczyk, który pierwszą walkę stoczy w październiku. Rywalem "Diablo" będzie mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Muart Gasijew.


Najnowsze komentarze