Patronat medialny


 


Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) poinformował za pośrednictwem Twittera o zakończeniu negocjacji z obozem Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) dotyczących walki o cztery pasy kategorii ciężkiej, do której dojść miałoby 29 kwietnia w Londynie.

- Uzgodnione ustalenia zostały przesłane do strony Fury'ego. Deadline został ustalony. Zegar tyka. Piłka jest po stronie chciwego Brzuszka. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pojedynek się odbył - napisał Usyk. 

Menadżer ukraińskiego czempiona Egis Klimas dodał od siebie: - Ugięliśmy się wystarczająco, by do tej walki doszło. Fury chciał, by wszystko było tak, jak on chce. Zobaczymy teraz, czy jest mężczyzną i weźmie tę walkę. Przepraszam, ale dla nas to żaden Król a po prostu Cygan.

Add a comment

Egis Klimas w rozmowie ze Stevem Kimem oświadczył, że w trakcie dyskutowania warunków pojedynku Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) wciąż pojawiają się ze strony Brytyjczyków nowe problemy, które w jego opinii mogą stać się pretekstem do zakończenia negocjacji.

- Oni traktują Usyka jak innych jak Whyte'a albo Chisorę, jakby to była jakaś kolejna walka Fury'ego w Wielkiej Brytanii i wszystko ma być na jego warunkach - ocenił menadżer czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

- Poczekamy jeszcze, bo teraz musimy zatrudnić brytyjskiego adwokata, gdyż oni chcą postępować według swoich zasad. Jesteśmy tutaj obcy, ale nie możemy się zgadzać na wszystko, czego oni sobie zażyczą. Dosyć tego! - stwierdził Klimas, dodając, że jeśli nie uda się zakontraktować walki Usyk - Fury na 29 kwietnia, jego zawodnik będzie musiał wywiązać się z czekających go obowiązkowych obron.

Add a comment

Aleknsader Krasiuk nie jest takim optymistą jak Frank Warren w kwestii szans zakontraktowania na 29 kwietnia walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Promotor ukraińskiego czempiona jest zdania, że kolejne żądania ze strony "Króla Cyganów" mają za zadanie uniemożliwienie pomyślnej finalizacji rozmów na temat hitowego pojedynku.

- Skłaniam się raczej ku temu, że jest walki nie będzie niż że będzie - ocenił Krasiuk w wywiadzie dla IFL TV. - Ten tydzień do nasz deadline.

- We wtorek powinniśmy dostać szkice kontraktów. Na pewno trochę czasu zajmie ich przejrzenie i zorientowanie się, co w nich jest. Ten tydzień to powinien być dla nas termin ostateczny. Dobrze jednak, że obaj pięściarze twierdzą, że chcą tej walki. Co do Usyka jestem tego pewien na 500 procent. On tego pragnie najbardziej. I nie chodzi mu o Tysona Fury'ego ale o pas WBC, którego brakuje mu w jego kolekcji - dodał Aleksander Krasiuk.

Add a comment

Aleksander Krasiuk w rozmowie z talkSPORT skomentował wideo opublikowane w mediach społecznościowych przez Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), na którym "Król Cyganów" domaga się usunięcia z kontraktów na walkę z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) klauzul rewanżowych. Zdaniem promotora ukraińskiego czempiona "Król Cyganów" tak naprawdę nie chce pojedynku z jego podopiecznym.

- Jak tylko Usyk zaakceptuje warunek o braku klauzuli rewanżowej, to Fury zacznie szukać czegoś innego, by się z tej walki wymiksować - stwierdził Krasiuk. - Powiem wam, dlaczego... Fury zablefował i Usyk go sprawdził - on nie spodziewał się, że Usyk zaakceptuje podział 70 do 30. Nie trenował, a następnego dnia w teatralnym geście poudawał, że biega i ma za sobą trening bokserski. To wszystko lipa. Nie jest przygotowany i boi się walczyć. Będzie tak długo unikał Usyka, jak to możliwe. Nie ufamy mu, nie wierzymy mu.

- I jeszcze coś - gdy zaczynaliśmy negocjacje, to obóz Fury'ego pierwszy poprosił o rewanż. To Fury chciał rewanżu i my się na to zgodziliśmy - dodał opiekun Oleksandra Usyka.

Add a comment

Martin Bakole (18-1, 13 KO) po podpisaniu kontraktu z Benem Shalomem szuka rozgłosu i ciekawej walki. Kongijczyk, goszcząc w sobotę w studio Sky Sports, zrobił wokół siebie trochę szumu, deklarując, że podczas jednego ze sparingów w Dubaju w ubiegłym roku zastopował Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO).

Rewelacje Bakole szybko zdementował promotor czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Aleksander Krasiuk.

- Bakole to świetny dzieciak. Był najlepszym sparingpartnerem Usyka podczas ostatnich trzech obozów. Ale o "stopowaniu" Usyka przez Bakole słyszałem tylko raz - gdy stopował Usyka, żeby ten go nie znokautował! - oświadczył Krasiuk.

Add a comment

Aleksander Krasiuk w wywiadzie dla iDBoxing oświadczył, że jest już mało prawdopodobne, by udało się zakontraktować na 29 kwietnia walkę Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Promotor zunifikowanego czempiona wagi ciężkiej stwierdził, że Fury "chce za dużo pieniędzy" i Usyk wobec fiaska negocjacji najpewniej przystąpi do obowiązkowej obrony pasa WBA z Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

- Najgorsze jest to, że Fury jest gwiazdą dzięki swoim fanom i powinien się im odwdzięczyć [walką]. Jeśli tego nie zrobi, pogrąży się w zapomnieniu. To niegodne tak traktować kibiców - ocenił postawę "Króla Cyganów" Krasiuk. 

Add a comment

Choć Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) od wielu tygodni trenuje do walki o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO), coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że hitowy pojedynek dojdzie do skutku. O nastrojach w obozie Ukraińca opowiedział w rozmowie z SecondsOut jego promotor Aleksander Krasiuk.

- Usyk jest w treningu od grudnia, więc znajduje się w znakomitej formie. Zanim przyleciałem do Londynu, złożyłem mu wizytę, był w świetnej dyspozycji mentalnej i fizycznej - stwierdził Krasiuk.

- On jest gotów do walki, więc gdy usłyszał, że walka jest zagrożona, to był trochę rozczarowany, bo szykował się na najważniejszy pojedynek w historii kategorii ciężkiej. Nie przejął się jednak tym tak bardzo, bo jest profesjonalistą - zdradził promotor czempiona WBA, WBO i IBF, dodając: - Jesteśmy już zmęczeni tymi negocjacjami, chcemy jakichś konkretów, czy Tyson w to wchodzi czy nie.

Add a comment

Menadżer Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) Aleksander Krasiuk skomentował w rozmowie z talkSPORT kwestię negocjacji na temat walki swojego zawodnika z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Pertraktacje dotyczącego pojedynku planowanego na 29 kwietnia w Londynie znalazły się ostatnio w impasie, za co opiekun czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej obwinia Brytyjczyków.

- Cóż mogę powiedzieć? My jesteśmy gotowi. Może ktoś tutaj chce uniknąć zagrożenia, pozostając w bezpiecznym położeniu. Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Jeśli Tyson Fury nie wyjdzie do walki, to nadal będziemy mieli nasze pasy - powiedział Krasiuk, zdradzając przy okazji, że obóz "Króla Cyganów" otrzymał propozycję podziału gaż w stosunku 60 do 40 na korzyć zwycięzcy starcia, jednak propozycja została odrzucona.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) w rozmowie ze Sky Sports zdradził, że w okresie przygotowań do walk zdarza mu się trenować nawet trzy razy dziennie.

- Pierwszy trening mam o piątej rano, najczęściej to jest cardio. O dwunastej mam drugi trening - basen, minimum 2 kilometry, a trzeci o szóstej - w poniedziałek, środę i piątek to są sparingi. W sobotę biegam w terenie - 10, 15, 20 kilometrów. Niedzielę poświęcam na modlitwę i wizytę w cerkwi, czytam książki, uczę się angielskiego, zapisuję różne rzeczy w notatniku, piszę wiersze - wyznał czempion wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF.

Usyk w swoim kolejnym pojedynku być może zmierzy się z mistrzem WBC Tysonem Furym (33-0-1, 24  KO), o ile negocjacje dotyczące walki zakończą się powodzeniem.

- Fury będzie trudniejszym rywalem niż Joshua, ma inny styl, jest też bardziej bezczelny - ocenił swojego rywala Ukrainiec, a zapytany, z jaką wagą chciałby wyjść do "Króla Cyganów", odparł: - Będę ważył tyle, ile będzie trzeba, żeby wykonać swoją robotę.

Add a comment

Mike Tyson widzi Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) jako faworyta w ewentualnej walce o cztery pasy wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). "Żelazny" twierdzi, że jeśli Ukrainiec chciałby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, w ringu nie powinien bazować tylko na swojej pracy nóg, ale postawić także na ofensywę.

- Usyk nie może uciekać w nieskończoność, Tyson go w końcu dopadnie w narożniku, trafi swoimi ciosami i zamroczy - typuje były król wagi ciężkiej w rozmowie z iD Boxing.

- Usyk nie może tylko uciekać, musi podjąć walkę, jeśli chce wygrać. W którymś momencie pojedynku będzie musiał pójść na wymianę. Nie da się w boksie tylko uciekać, tak na punkty nie wygrasz, nie z Tysonem. Po walkach Fury - Wilder [sędziowie?] nie będą chcieli oglądać uciekania i trafiania, będą chcieli obejrzeć walkę - przekonuje "Iron" Mike.

Add a comment

Dziś w Londynie dojść ma do rozmów "ostatniej szansy" z udziałem promotorów Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) i Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) na temat organizacji walki o cztery pasy wagi ciężkiej. Pojedynek planowany jest na 29 kwietnia.

W opinii promującego Usyka Aleksandra Krasiuka "Król Cyganów" powinien nieco "spuścić z tonu", jeśli chodzi o swoje oczekiwania finansowe. Brytyjczyk wcześniej "przelicytował" podczas negocjacji z inwestorami z Arabii Saudyjskiej, a teraz oczekuje, że otrzyma dużo więcej niż 50 procent z zysków z wydarzenia, którego gospodarzem ma być stadion Wembley w Londynie.

- Jakie jest jego tłumaczenie? Że Fury jest Anglikiem? To mnie przekonuje. Oczywiście z drugiej strony Fury może powiedzieć: OK, nieważne z kim zawalczę. Czy z Usykiem, czy z jakimś gościem z supermarketu, Wembley i tak wyprzedam. Ale bez przesady! To jest sport! Jeśli po prostu chcesz kasy, to jedź do Hollywood. Jeżeli jesteś królem, to musisz tego dowieść. Dowieść, walcząc z gościem, który ma trzy pasy! - stwierdził Krasiuk w wywiadzie dla Boxingscene, zaznaczając jednak, że w kwestii dzisiejszych negocjacji pozostaje optymistą.

Add a comment

Aleksander Krasiuk, promotor Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), negocjuje aktualnie z ekipa Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) warunki organizacji 29 kwietnia walki o cztery pasy wagi ciężkiej.

Opiekun czempiona federacji WBA, WBO i IBF uważa, że choć pojedynek odbyć ma się w Londynie, jego zawodnik zasługuje na taką samą gażę jak "Król Cyganów".

- Na pewno przy takiej walce, gdzie jeden zawodnik ma trzy tytułu a drugi tylko jeden podział 50-50 brzmi uczciwe. Jeśli Tyson takie warunki zaakceptuje, pokaże że jest prawdziwym wojownikiem i chce walczyć dla chwały a nie tylko dla kasy - powiedział Krasiuk portalowi Boxingscene.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) zaapelował do władz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o zmianę decyzji dającej Rosjanom i Białorusinom możliwość startu na Igrzyskach, jeśli nie będą występować pod swoją flagą narodową.

- Chcecie pozwolić rosyjskim sportowcom rywalizować na Olimpiadzie. Rosyjskie siły zbrojne najechały nasz kraj i zabijają ludność cywilną. Rosyjska armia zabija ukraińskich sportowców i trenerów, niszczy nasz obiekty sportowe. Medale, które zdobędą Rosjanie, będą medalami krwi, śmierci i łez! - oświadczył mistrz świata wagi ciężkiej mocno zaangażowany w finansową pomoc swojej walczącej z najeźdźcą ojczyźnie.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) nie może doczekać się walki o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Ukrainiec jest przekonany, że póki co wygrywa psychologiczną wojnę z "Królem Cyganów".

- Myślę, że udało mi się wejść mu do głowy. Widziałem, jak Tyson w przeszłości przez lata wchodził do głowy swoim rywalom, a teraz ja zrobiłem to jemu - stwierdził Usyk w wywiadzie dla "Guardiana".

Pojedynek Fury - Usyk planowany jest wstępnie na 29 kwietnia w Arabii Saudyjskiej. Ekipa Ukraińca swoje warunki walki z inwestorami z Bliskiego Wschodu już ustaliła. Cały czas trwają jednak negocjacje pomiędzy Saudyjczykami i teamem Fury'ego.

Add a comment

Tony Bellew w rozmowie opublikowanej na kanale JOE przyznał, że zmienił swoją optykę na walkę o prymat w wadze ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Pojedynek planowany jest wstępnie na 29 kwietnia.

- Do tej pory uważałem, że Fury będzie za duży, ale czym bliżej walki, tym bardziej skłaniam się ku zwycięstwu Usyka. Myślę, że tylko Usyk jest w stanie go pokonać - powiedział były rywal ukraińskiego czempiona. 

- Tyson Fury pod okiem SugarHilla zmienił znacząco swój styl boksowania. Już nie jest zawodnikiem o piórkowym uderzeniu, teraz idzie do przodu, kontruje i ma ciężkie ręce. To jedna z najlepszych transformacji, jakie kiedykolwiek widziałem. Problem jest jednak taki, że przy takich gabarytach i wadze zawsze będzie o krok za Usykiem. Usyk ma najlepszą pracę nóg na świecie, wyjątkową - ocenił Bellew, dodając: - Rozumiem, że Fury jest faworytem, jednak jeśli ktoś ma go pobić to Usyk. bo jest wystarczająco szybki, by całą walkę doskakiwać i odskakiwać. Jest też wystarczająco wytrzymały i sprytny. Fury sam przyznał kiedyś, że najtrudniej walczyło mu się z junior ciężkim Stevem Cunninghamem. A jeśli sądzisz, że styl Cunninghama jest trudny, to poczekaj, aż wyjdziesz do ringu z Usykiem! 

Add a comment

Czy, kiedy i gdzie dojdzie do walki Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) o cztery pasy wag ciężkiej? Na jakim etapie są negocjacje? Odpowiedzi na te pytania udzielił w rozmowie z ringpolska.pl promotor Usyka Aleksander Krasiuk.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) nie ustaje w medialnych zabiegach o walkę z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Po serii dowcipnych filmowych zaczepek przyszedł czas na poważny wpis, w którym Ukrainiec ponagla "Króla Cyganów", by ten w końcu zdecydował się na pojedynek. 

- Fury, mówisz o wielkości w boksie, a jednocześnie mówisz: "dajcie mi więcej kasy". O wielkości w boksie nie stanowią pieniądze, a zwycięska ścieżka. Mówiłeś, że cię unikam, choć nigdy tak nie było, nawet do ciebie przyleciałem. Jestem gotów boksować z tobą nawet za darmo! - napisał na Instagramie czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. 

Według Boba Aruma Fury wraz z ekipą czekają do końca tygodnia na ciekawą propozycję finansową zorganizowania pojedynku ze strony inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Jeśli taka się nie pojawi bój o cztery pasy królewskiej dywizji ma odbyć się w Londynie.

Add a comment

Trwa wymiana internetowych zaczepek między "Królikiem" i "Brzuszkiem" czyli Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Walka o cztery pasy wagi ciężkiej ma odbyć się na przełomie marca i kwietnia.

Add a comment