Boks to nasza wspólna pasja

 

 

 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Kto jest online?

Odwiedza nas 19423 gości oraz 46 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • acmvj
  • ArtPan96
  • MVPKickboxer
  • Heldmaschine
  • Lucky Punch

W dniach 15-16 października w Warszawie odbyła się kolejna edycja FIWE - największych w tej części regionów targów branży Fitness i Wellness. Jednym z gości imprezy był dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk.

Dwukrotny mistrz kategorii junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO), który kolejną walkę ma stoczyć 10 grudnia, przyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że coraz częściej zaczyna myśleć o występach w wadze ciężkiej. "Diablo" stwierdził, że na starty w limicie 91 kilogramów daje sobie jeszcze rok, ale zaznaczył, że decyzję o zmianie dywizji musi dokładnie przemyśleć.

- Muszę zastanowić się, czy miałbym szanse skutecznej rywalizacji o najwyższą stawkę z dwumetrowymi mistrzami - tłumaczy Włodarczyk, otwarty na ewentualne próby sił ze wszystkimi "ciężkimi" znad Wisły prócz Andrzeja Wawrzyka.

22 października "Diablo" zamierza się przyjrzeć pojedynkowi dwóch czołowych polskich zawodników najcięższej kategorii - Krzysztofa Zimnocha (19-1-1, 13 KO) i Marcina Rekowskiego (17-3, 14 KO), którzy skrzyżują rękawice na gali w Wieliczce.

- Obu znam, obaj to solidni zawodnicy, moi koledzy, ale większe szanse przyznaję Krzyśkowi - powiedział Włodarczyk PAP-owi, pytany o swój typ.

10 grudnia na gali organizowanej przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Babilon Promotion kibice mają zobaczyć w akcji m.in. dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO), Kamila Łaszczyka (22-0, 8 KO) i Michała Cieślaka (14-0, 10 KO) - poinformował w poniedziałkowym magazynie "Puncher" Tomasz Babiloński.
 
- Z tego co rozmawiałem ze wspólnikami, to planowane są występy tych trzech pięściarzy. Co do reszty, niech to na razie będzie niespodzianka - powiedział szef Babilon Promotion.
 
Nie jest jeszce przesądzone, gdzie odbędzie się ta impreza. Jeśli występ Włodarczyka zostanie oficjalnie potwierdzony, to będzie jego trzecia tegoroczna walka. W ostatnich miesiącach "Diablo" wygrywał z Walerym Brudowem i Kaiem Kurzawą.

Rok 2016 zaczął się bardzo dobrze dla dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO). "Diablo" stoczył dwie walki i w listopadzie na gali Polsat Boxing Night miał zmierzyć się z Olanrewaju Durodolą (23-3, 21 KO) w pojedynku otwierającym drogę do boju o pas WBC. Galę jednak kilka dni temu odwołano...

- Krzysiek ma dzisiaj wielki problem - przyznaje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" promotor pięściarza Andrzej Wasilewski. - Marnuje kolejne pół roku. Wcześniej często miał swoje kłopoty, a gdy się pozbierał, spotkał go taki pech.

- Swoją drogą, dostaliśmy ostatnio dwie propozycje, które odrzuciliśmy. Jedna z nich to wstępne zapytanie z obozu Marco Hucka, druga mniej istotna. Byliśmy już jednak umówieni z Polsatem, uścisnęliśmy sobie ręce z szefem sportu w tej stacji Marianem Kmitą, więc wszystko wskazywało na to, że do tego pojedynku dojdzie. Zaraz po odwołaniu gali w Krakowie napisałem do Hucka jeszcze raz. Nie dostałem odpowiedzi - zdradza współwłaściciel Sferis KnockOut Proimotions.

Czytaj więcej na stronie przegladsportowy.pl >>

Jest Pan zły, że zapowiadana na 5 listopada gala została przełożona na przyszły rok, a w związku z tym nie dojdzie do Pana walki z Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą?
Krzysztof Włodarczyk: Nie jestem zły, tylko wkur…, bo przygotowania szły dosyć fajnie. Miałem już pierwszego sparingpartnera Michała Olasia, który jest wymagającym chłopakiem i zmuszał mnie do fizycznego i mentalnego wysiłku.

Telewizja Polsat nie wydała w tej sprawie oficjalnego oświadczenia, ale w dyskusji w mediach społecznościowych pada m.in. argument, że do gali pozostało za mało czasu na jej wypromowanie.
Nie wiem, jaka jest polityka odnośnie sportu w Polsacie. Nie chciałbym kopać pod sobą dołków, bo jest to jedyna telewizja, która nam pomaga i mocno nas wspiera, za co jesteśmy wdzięczni.

A Pan w czym upatruje przyczyn takiego posunięcia?
Może coś im się nie spinało, a zawodnicy nie byli do końca dogadani. Całe menu, czyli karta walk, być może nie zostało w pełni zamknięte i wkradło się coś „surowego”, nie do końca upieczonego.

Niewykluczone, że trafił Pan w sedno, jeśli prawdą jest - co ogłosił Pana promotor Andrzej Wasilewski - że nie podpisano kontraktu z Pana oponentem Durodolą. Jeśli tak było, obóz Nigeryjczyka mógł zacząć wykorzystywać fakt, że pojedynek został ogłoszony i zaczęło się podbijanie stawki.
Bardzo możliwe, że promotor, menedżer lub inni ludzie z otoczenia Durodoli dokładnie tak podeszli do sytuacji i postanowili ugrać coś ekstra.

A Pan nagle nie zmienił warunków gry?
Absolutnie nie, wszystko już miałem ustalone z panem Marianem Kmitą (szef sportu w Polsacie - przyp. AG). Dokładnie wiedziałem: co, gdzie i za ile.

Czyli z Panem też nie parafowano kontraktu?
Nie, ale dla niektórych ludzi słowo jest droższe od pieniędzy. Ustne porozumienie i uściśnięcie dłoni znaczyło dla mnie tyle, co podpisanie umowy.

Pełna treść artykułu na Dziennikpolski4.pl >>

To już pewne - planowana na 5 listopada w krakowskiej hali Tauron Arena gala Polsat Boxing Night nie odbędzie się. Informację potwierdził na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek.
 
Głównymi wydarzeniami imprezy miały być pojedynek o pas WBC Silver wagi junior ciężkiej pomiędzy dwukrotnym mistrzem świata Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO) i Olanrewaju Durodolą (23-3, 21 KO) oraz walka z udziałem Mariusza Wacha (32-2, 17 KO). Jak zdradził Andrzej Wasilewski, Nigeryjczyk nie podpisał ostatecznie kontraktu na starcie z "Diablo", o czym zawiadomili go organizatorzy gali. Wcześniej były również problemy ze znalezieniem przeciwnika dla Wacha.

Krakowskiej publiczności w listopadzie mieli się pokazać ponadto m.in. Michał Cieślak, Dariusz Sęk i Adam Kownacki. Niewykluczone, że kolejna edycja gali Polsat Boxing Night odbędzie się na początku 2017 roku.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk chce odzyskać tytuł mistrza. Przekonuje, że kłopoty osobiste to już przeszłość. Dwa lata temu Krzysztof Włodarczyk stracił pas mistrza świata WBC. "Diablo" musi się jeszcze trochę natrudzić, by odzyskać cenne trofeum, ale jest coraz bliżej tego celu. Federacja WBC potwierdziła, że stawką pojedynku Włodarczyka z Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą - 5 listopada w Krakowie - będzie tytuł WBC Silver kategorii junior ciężkiej. Srebrny pas należy aktualnie do Łotysza Mairisa Briedisa, który jednak zrzeknie się tytułu, bo jako oficjalny challenger ma niebawem stanąć do walki o mistrzostwo świata ze zwycięzcą zaplanowanego na 15 października starcia Tony’ego Bellew i BJ Floresa.
 
- Durodola to zawodnik bardzo silny, wszechstronny. Jest prostym bokserem, bo jak widzi swojego rywala, to po prostu bije. Przekonał się o tym chociażby Dmitrij Kudriaszow, znokautowany przez Olanrewaju. Nigeryjczyk jest niebezpieczny, ale mnie nie przeraża. Zamierzam wygrać i jeśli to zrobię, myślę, że stawką następnej walki mógłby już być tytuł mistrza świata WBC - mówi "Diablo". 35-latek musi się jednak liczyć z tym, że na starcie o zielony pas będzie trzeba poczekać nieco dłużej.
 
Durodola pokonał Kudriaszowa w listopadzie ubiegłego roku w Kazaniu (KO w 2. rundzie) i wywalczył pas WBC Silver, ale pół roku później stracił to trofeum w Rydze w starciu Briedisem (porażka przez TKO w 9. rundzie). To była jedna z trzech porażek Nigeryjczyka na zawodowym ringu. Zwycięstw ma 23, w tym aż 21 przed czasem. W ten sposób miesiąc temu zwyciężył mało znanego Urugwajczyka Yubertiego Suareza.
 
 

Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) nie może pogodzić się z utratą pasa WBO przez Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). Dwukrotny mistrz świata, który sam wraca do gry o najwyższą stawkę, twierdzi nawet, że "Główka" nie zasłużył na punktową porażkę z Oleksandrem Usykiem (10-0, 9 KO). 

5 listopada na gali Polsat Boxing Night w Krakowie dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) zmierzy się z Olanrewaju Durodolą (23-3, 21 KO) w walce o pas WBC Silver wagi junior ciężkiej. Popularny "Diablo" spodziewa się, że jego konfrontacja z potężnie bijącym Nigeryjczykiem będzie bardzo ciekawym widowiskiem.

Na zawodowym ringu zadebiutowałem szesnaście lat temu. Dokładnie pamiętam ten dzień. Trenowałem wtedy z Andrzejem Gmitrukiem i można powiedzieć, że to był wtedy taki mój sprawdzian, test moich umiejętności i mojej siły. Dostałem zawodnika, który wydawał się ciut silniejszy. Na pewno był bardziej doświadczony. Miał już za sobą siedem walk, na dodatek był mańkutem, co było dodatkowym utrudnieniem. Poradziłem sobie i już w drugiej rundzie znokautowałem go.

Gdyby nie boks, moje życie dobrze by nie wyglądało. Najpewniej zająłbym się czymś złym, nie byłoby to nic dobrego. Niektórzy z moich znajomych, którzy poszli inną drogą, dziś już nie żyją. Wydaje mi się, że los dał mi szansę i tak mną pokierował, żebym był w tym momencie tutaj i w tym miejscu. Na pewno dużo zawdzięczam mojemu tacie, który zawsze dążył do tego, żebyśmy coś osiągnęli. Pilnował byśmy byli ludźmi prawymi i żeby nie musiał się nas wstydzić, więc nie dało się inaczej.

Sport nauczył mnie wszystkiego. Poprzez sport podchodziłem do wszystkiego innego. Nauczył żeby być dobrym człowiekiem... i tak, uważam, że takim jestem.

Nie byłem bity jako dzieciak. Na boks nie trafiłem dlatego, że ciągali mnie za uszy na podwórku, czy że pomiatali mną jak szmatą. Chciałem kimś po prostu w życiu być i osiągać wyższe cele niż wszyscy moi koledzy i społeczeństwo, chciałem czymś się wyróżnić. Tata pokazał mi Halę Mirowską, zapisał na trening i zabrał na salę która tętniła życiem. Wkręciłem się i tam już zostałem.

Pięściarz musi być zawzięty, uparty i nieustępliwy. Musi mieć w głowie plan i dążyć do celu. Pomocne jest wszystko, co doprowadza nas do tego, że możemy osiągnąć sukces, że chcemy być w tym miejscu a nie innym. Bardzo ważna jest też ambicja. Gdy walka ma dwanaście rund, a jest szósta i czuję, że padam, myślę sobie że nie mogę się poddać. Jeśli coś mi doskwiera, pojawia się jakiś mankament, staram się o tym nie myśleć i nie dać mu przewagi nade mną. Podsumowując: upartość, zawziętość, dążenie do celu i ambicja to cechy bez których nie można być dobrym pięściarzem.

Uważam, że na razie walka polsko-polska nie ma sensu. Prędzej czy później dojdzie do walki z Masternakiem, zresztą nie tylko z nim, ale też z kimś innym. Nim zaczniemy wybijać się nawzajem, trzeba najpierw zrobić coś dla siebie. Zobacz jak niewiele mamy tych jednostek, które liczą się na arenie międzynarodowej, nie mówię krajowej. Można nas policzyć na palcach jednej ręki, góra dwóch. Wzajemnie wybijanie się jest ryzykowne. Trzeba liczyć się z tym, że można się cofnąć o kilka szczebli, by na nowo odbudować swoją pozycję. Ani Mateusz, ani tym bardziej ja, nie mamy już na to czasu. Wiem jednak, że czas tej walki w końcu przyjdzie i jeśli pojawi się propozycja naprawdę dużych pieniędzy, to nie widzę najmniejszego problemu.

Pomimo lat spędzonych w ringu nie jestem znudzony boksem. Miałem takie momenty, że nie do końca mi się chciało, ale teraz znów można powiedzieć, że mam wenę. Jeśli widzę na horyzoncie nadchodzącą walkę, to naprawdę mi się chce i jestem jeszcze bardziej zmobilizowany. Boks dalej jest dla mnie pasją, sensem życia i pracą.

Pełna treść artykułu na blogu "Bazyliowy Mus" >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze