onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 

Ostatnio zarejestrowani

  • Polski zawodnik
  • Zeakk
  • person_95
  • garcia34
  • alameda slim

20 maja w poznańskiej hali Arena odbędzie się organizowana przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Sauerland Promotion gala boksu zawodowego, której główną atrakcją będzie pojedynek o status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Noelem Gevorem.

Krzysztof Włodarczyk to jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii polskiego boksu zawodowego. Obdarzony nokautującym ciosem "Diablo" w swojej karierze dwukrotnie sięgał po tytuł czempiona globu, zdobywając mistrzowskie pasy federacji IBF i WBC.

Utalentowany Noel Gevor na profesjonalnych ringach nie zaznał jeszcze goryczy porażki, wygrywając 22 walki, z których 10 rozstrzygnął przed czasem. Starcie z doświadczonym Polakiem będzie dla urodzonego w Armenii Niemca największym wyzwaniem w zawodowej karierze.

- Gevor to wysoki zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, obdarzony niezłą szybkością, więc na pewno będą go musiał w ringu przycisnąć. Kluczowe będzie tu przygotowanie fizyczne i dobre nastawienie mentalne. Szanuję rywala, ale nie biorę pod uwagę innego scenariusza niż moje zwycięstwo! - zapowiada Włodarczyk, który dla którego zbliżający się pojedynek będzie prawdopodobnie ostatnią szansą na walkę o pas.

- Krzysztof to niewątpliwie ikona polskiego boksu zawodowego i najbardziej zasłużony zawodnik dla boksu w Polsce. Nie zapominamy oczywiście o Andrzeju Gołocie czy Tomaszu Adamku, ale to Włodarczyk toczył swoje mistrzowskie walki u nas w kraju, zdobywając tu pasy WBC i IBF. Należy mu się jeszcze ta jedna próba sił z zawodnikiem młodego pokolenia. Jeśli wygra, jeszcze w tym roku stanie do walki o tytuł mistrza świata - mówi promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski.

Mistrzem świata federacji IBF wagi junior ciężkiej jest aktualnie niepokonany Murat Gasijew, który w ubiegłym roku odebrał tytuł Denisowi Lebiediewowi. - Wierzę, że mogę pokonać Gevora, a potem wydrzeć pas z rąk Gasijewa. Pas IBF był moim pierwszym trofeum w karierze, chciałbym odzyskać go po latach! - deklaruje "Diablo".

Tylko dwóch polskich pięściarzy - Mateusz Masternak i Krzysztof Włodarczyk - zostało sklasyfikowanych w najnowszych rankingach federacji WBA, najstarszej bokserskiej organizacji w boksie zawodowym. 

Występujący w wadze junior ciężkiej Masternak, który niedawno wygrał z Aleksandrem Kubiczem, plasuje się obecnie na czwartej pozycji listy challengerów. "Diablo", który 20 maja w Poznaniu zmierzy się z Noelem Gevorem w pojedynku eliminacyjnym do tytułu mistrzowskiego federacji IBF, notowany jest cztery oczka niżej. 

Jest już pewne, że 20 maja na gali w Poznaniu dojdzie do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) i Noelem Gevorem (22-0, 10 KO) - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów "Diablo".

Zwycięzca pojedynku zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego International Boxing Federation, który od grudnia dzierży Murat Gassijew. Włodarczyk w przeszłości dwukrotnie zdobywał już tytuł mistrza świata.

W Poznaniu kibice zobaczą także występy młodzieżowego mistrza świata WBC wagi super półśredniej Patryka Szymańskiego (17-0, 9 KO), obiecującego pięściarza wagi półciężkiej Pawła Stępnia (6-0, 5 KO) oraz Przemysława Zyśka (3-0, 1 KO) i Tomasza Króla (4-1-1, 1 KO).

Krzysztof Włodarczyk jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pięściarzem w zaktualizowanych dziś rankingach federacji WBC. "Diablo" jest piąty w wadze junior ciężkiej. Ogółem szerokie listy rankingowe World Boxing Council (40 pozycji) uwzględniają 14 nazwisk bokserów znad Wisły. 

Na uwagę w tym miesięcy zasługują powroty do zestawienia WBC Krzysztof Zimnocha, który po wygranej z Mikem Mollo pojawił się na 39. miejscu najlepszych zawodników kategorii ciężkiej i Michała Syrowatki - 35. w dywizji super lekkiej po zwycięstwie nad Elmo Trayą. 

Oprócz Włodarczyka w czołowych 15-tkach swoich kategorii, co daje możliwość ubiegania się o walkę mistrzowską, plasują się: Mariusz Wach (7. w ciężkiej), Krzysztof Głowacki (7. w junior ciężkiej), Mateusz Masternak (11. w junior ciężkiej), Andrzej Fonfara (7. w półciężkiej) i Maciej Sulęcki (6. w średniej).

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 7. Mariusz Wach, 29. Adam Kownacki, 36. Izuagbe Ugonoh, 39. Krzysztof Zimnoch; waga junior ciężka - 5. Krzysztof Włodarczyk. 7. Krzysztof Głowacki, 11. Mateusz Masternak, 17. Michał Cieślak; waga półciężka - 7. Andrzej Fonfara; waga średnia - 6. Maciej Sulęcki, 20. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 38. Łukasz Maciec; waga super lekka - 35. Michał Syrowatka; waga piórkowa - 28. Kamil Łaszczyk.

Dopinane są ostatnie szczegóły organizacyjne dotyczące walki Krzysztofa Włodarczyka (52-3-1, 37 KO) z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się w Poznaniu 20 maja, a nie jak pierwotnie planowano tydzień wcześniej. 

Stawką starcia "Diablo" z niepokonanym zawodnikiem z Niemiec będzie status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF należącego aktualnie do Murata Gasijewa (24-0, 17 KO). 

Krzysztof Włodarczyk po raz ostatni boksował w grudniu we Wrocławiu, wygrywają na punkty z Leonem Harthe. Noel Gevor w swoim ostatnim występie, w październiku, wypunktował Stephena Simmonsa.

- Na razie skupiam się na innych rzeczach, ale waga ciężka jest dla mnie nieunikniona - przekonuje w rozmowie z "Magazynem Sportowym 24" dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO), który rozpoczyna przygotowania do walki eliminacyjnej do pasa federacji IBF z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO).

- Już trzeci tydzień jestem w treningu, chociaż na razie muszę zacząć pozbywać się masy, bo ważę 100 kg i trochę mi to przeszkadza. Nie jestem przyzwyczajony do takiej wagi i szybciej się męczę - tłumaczy Włodarczyk.

"Diablo" aktualnie celuje w swój trzeci mistrzowski pas w limicie do 90,7 kg, jednak jest przekonany, że w przyszłości stoczy kilka pojedynków w kategorii ciężkiej.

- Mamy sobie coś do wyjaśnienia z pewnym panem, który jeszcze nic w swoim życiu nie osiągnął, a Deontay Wilder rozebrał go na czynniki pierwsze - powiedział Włodarczyk.

Do walki Włodarczyk - Gevor ma dojść w maju na gali organizowanej w Poznaniu. Pojedynek nie został jeszcze jednak oficjalnie potwierdzony.

Pełna rozmowa z Krzysztofem Włodarczykiem w Magazynie Sportowym 24 >>

W czwartek 16 marca stacja TVN wyemituje godzinny program „Wszyscy na jednego, czyli roast Krzysztofa ‘Diablo’ Włodarczyka” - poinformował portal Wirtualnemiedia.pl. W audycji wystąpią m.in. Maciej Orłoś, Rafał Bryndal i Katarzyna Piasecka.

Show zostanie nagrane 13 marca w warszawskiej Hali Transcolor. Na wydarzenie można już kupić bilety. Roast poprowadzi Kacper Ruciński.

Włodarczyk aktualnie rozpoczyna przygotowania do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej, gdzie jego rywalem będzie Niemiec Noel Gevor. Do tego pojedynku dojdzie prawdopoodbniej 13 maja podczas gali organizowanej w Poznaniu.

Jest bardzo prawdopodobne, że 13 maja na gali w Poznaniu dojdzie do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) oraz Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). 

- Przy ogromnym wsparciu władz Poznania prawdopodobnie uda nam się doprowadzić do tej walki w Polsce - powiedział Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów dwukrotnego mistrza świata w limicie do 90,7 kg.

Zwycięzca pojedynku Włodarczyk - Gevor stanie się oficjalnym pretendentem do walki z Muratem Gasijewem, który dzierży pas International Boxing Federation od grudnia ubiegłego roku.

Leon Margules zdradził w rozmowie z agencją R-Sport, że Krzysztof Głowacki (26-1, 15 KO) i Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) są głównymi kandydatami do walki z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

- Pracujemy nad kolejnym pojedynkiem Gasijewa - zdradził promotor Rosjanina. - Moglibyśmy się po raz drugi spotkać z Denisem Lebiediewem, ale tylko w przypadku, gdybyśmy dostali gwarancję, że wypłata będzie dobra i stawką walki będą dwa pasy. Gotowi jesteśmy także na bój z Oleksandrem Usykiem, gdyby pieniądze były dobre. 

- W ramach dobrowolnej obrony rozważamy natomiast starcia z takimi pięściarzami jak Krzysztof Głowacki, Krzysztof Włodarczyk i inni - dodał Margules, współpromotor obydwu Polaków na rynku amerykańskim.

Głowacki w swoim ostatnim występie, we wrześniu, stracił pas WBO na rzecz Oleksandra Usyka. Włodarczyk po raz ostatni boksował w grudniu, pokonując Leona Hartha. "Diablo" niedawno, wspólnie z Noelem Gevorem, został wyznaczony do eliminatora IBF. 

Trwają rozmowy na temat organizacji eliminatora IBF w wadze junior ciężkiej, do którego zostali wyznaczeni Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) i Noel Gevor (22-0, 10 KO). Być może walka odbędzie się w Polsce, choć trener "Diablo" Fiodor Łapin nie wyklucza także takiego scenariusza w którym jego podopieczny od razu stanąłby do pojedynku o pas z Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

- Włodarczyk powinien mieć teraz walkę eliminacyjną, ale z tego co rozumiem, Niemcy nie chcę tego pojedynku, ale i nam ciężko byłoby z walką z Gevorem. Na pewno promotorzy będą negocjować, bo bój eliminacyjny powinien się odbyć, chociaż osobiście wolałbym, żeby Włodarczyk zmierzyłby się z Gasijewem bez tej walki. To byłoby interesujące i widowiskowe starcie - stwierdził Łapin w rozmowie z R-Sport.

Krzysztof Włodarczyk po raz ostatni boksował 10 grudnia, pokonując Leona Hartha. Murat Gasijew po tytuł sięgnął tydzień wcześniej, wygrywając z Denisem Lebiediewem. Obaj pięściarze współpracują na rynku amerykańskim z Leonem Margulesem. 

Michał Cieślak (15-0, 11 KO) i Nikodem Jeżewski (12-1-1, 7 KO) nie byli jedynymi pięściarzami, którzy zostali poddani kontroli antydopingowej po grudniowej gali we Wrocławiu. 

Po swojej walce w stolicy Dolnego Śląska sprawdzeniu musieli się poddać także Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) i Leon Harth (14-2, 10 KO), którzy w Orbicie boksowali o pas IBF Inter-Continental kategorii junior ciężkiej. W przypadku obu pięściarzy testy pod kątem dopingu dały wynik negatywny.

Zarówno u Cieślaka jak i Jeżewskiego wykryto obecność oxandrolonu. Ponadto rezultaty analiz wskazują, że Cieślak dodatkowo wspomagał się mesterolonem, a Jeżewski meldonium.  

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze