onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

2 czerwca na gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) zmierzy się z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). "Diablo" nie wyklucza, że w przyszłości stoczy jedną walkę w kategorii ciężkiej  - z Arturem Szpilką (20-3, 15 KO), z którym od dawna ma bardzo napięte relacje.

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

- Jeśli przegram, to zamknę sobie drogę do walk z elitą - mówi dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO), który 2 czerwca stoczy walkę z afrykańskim królem nokautu - Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). "Diablo" zdaje sobie sprawę, że wynik tego pojedynku będzie miał bardzo duży wpływ na jego dalszą karierę.

- W przypadku wygranej będę celował w światową czołówkę i szukał kolejnej szansy walki o pas. Jeśli przegram, to koniec z marzeniami, że tytuł mistrza świata jeszcze do mnie wróci. Taka jest prawda i stawka tej walki dla mojej kariery jest bardzo duża - mówi Włodarczyk.

Polski pięściarz w ostatnich dziesięciu latach poniósł tylko dwie porażki. Obie w pojedynkach o mistrzostwo świata. Wygrana z bardzo niebezpiecznym Durodolą, pozwoli myśleć "Diablo" o kolejnej mistrzowskiej szansie, jednak sztab Włodarczyka zdaje sobie sprawę, że czeka go bardzo trudne zadanie.

- Obaj są dla siebie bardzo niebezpieczni. Z Durudolą nie można stać w ringu, bo on na to nie pozwala. To pięściarz, który idzie do przodu i zadaje ciosy. Można starać się go zepchnąć do obrony i przełamać albo uruchomić nogi, przepuszczać jego ataki i kontrować. To walka dwóch bardzo mocno bijących zawodników i ciężko do końca przewidzieć, co wydarzy się w ringu - analizuje pojedynek Fiodor Łapin, trener Włodarczyka.

"Diablo" na zawodowych ringach boksuje od 18 lat. Czerwcowy pojedynek będzie jego sześćdziesiątym profesjonalnym występem. Pomimo wielu ringowych wojen i dwunastu walk o mistrzostwo świata, Włodarczyk zapewnia, że ma jeszcze chęć do ciężkich treningów i podejmowania wymagających rywali.

- Chęci są, wiara jest, pozostaje czekać na walkę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby w tej walce pokazać się z jak najlepszej strony. Dużo można mówić, ale wszystko zweryfikuje ring. Wierzę, że wygram z Durodolą i udowodnię, że jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa - zapowiada pięściar grupy KnockOut Promotions.

W Rzeszowie kibice zobaczą w akcji także m.in. niepokonanych na zawodowych ringach Pawła Stępnia, Fiodora Czerkaszyna, Przemysława Zyśka oraz boksującego w kategorii ciężkiej rzeszowianina Łukasza Różańskiego, który zmierzy się z doświadczonym Anglikiem Michaelem Sprottem. Galę KnockOut Boxing Night 2 pokażą na żywo kanały TVP Sport oraz TVP 1. Impreza będzie główną atrakcją drugiego dnia Kongersu Sztuk Walki w G2A Arena.

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) rozpoczyna ostatni tydzień sparingów przed walką z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). Pojedynek będzie walką wieczoru gali KnockOut Boxing Night organizowanej 2 czerwca podczas Kongresu Sportów Walki w Rzeszowie.

- Forma rośnie, jest coraz lepiej. To potwierdzą chyba moi sparingpartnerzy i trener. Trenujemy, dorabiamy rundy i wchodzimy na właściwe obroty - mówi Włodarczyk.

Do walki "Diablo" ze słynącym z nokautującego ciosu Nigeryjczykiem miało dojść już dwa lata temu. Wtedy pojedynek ostatecznie odwołano, a obaj pięściarze od tego momentu stoczyli kilka walk z rywalami ze światowej czołówki.

- Obaj w tym czasie stoczyliśmy kilka mniej lub bardziej przyjemych pojedynków. To będzie doskonała okazja, żeby sobie udowodnić, kto na jakim poziomie aktualnie jest. Wiadomo, że Durodola jest silnym zawodnikiem, z którym ciężko się boksuje. W ringu trzeba będzie być cierpliwym, konsekwentnym i wykorzystywać dziury w jego obronie - zapowiada pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Dla Włodarczyka będzie to drugi pojedynek od występu w turnieju World Boxing Super Series, gdzie swój udział zakończył na ćwierćfinale. W Rzeszowie kibice zobaczą w akcji także m.in. Pawła Stępnia, Fiodora Czerkaszyna, Przemysława Zyśka oraz boksującego w kategorii ciężkiej rzeszowianina Łukasza Różańskiego, który zmierzy się z doświadczonym Anglikiem Michaelem Sprottem. Galę pokażą na żywo kanały TVP Sport oraz TVP 1.

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

2 czerwca na gali KnockOut Boxing Night #2 podczas Kongresu Sportów Walki na ring wróci boksujący w kategorii ciężkiej Łukasz Różański (8-0, 7 KO). Dla 32-latka, który wszystkie ostatnie walki rozstrzygał efektownymi nokautami, będzie to szczególny występ, ponieważ impreza odbędzie się w Rzeszowie, jego rodzinnym mieście.

W ubiegłym roku Różański znokautował m.in. Alberta Sosnowskiego, byłego mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata "królewskiej" kategorii. Rzeszowianin na wygraną z "Dragonem" potrzebował zaledwie 120 sekund.

Nazwisko czerwcowego rywala Różańskiego ma zostać oficjalnie potwierdzone w najbliższych dniach. Główną atrakcją rzeszowskiej KnockOut Boxing Night będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka z mocno bijącym Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą. Gala będzie częścią Kongresu Sportów Walki organizowanego w stolicy Podkarpacia.

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

2 czerwca na gali KnockOut Boxing Night #2 w Rzeszowie dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) skrzyżuje rękawce z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). Popularny "Diablo" przekonuje, że doskonale zdaje sobie sprawę, jak dużym wyzwaniem może być dla niego konfrontacja z potężnie bijącym Nigeryjczykiem, który swego czasu znokautował mocnego Dimitra Kudriaszowa, a z 27 pojedynków aż 25 rozstrzygnął przed czasem.

- Będę musiał być w ringu czujny i szybko reagować na to, co się dzieje - mówi Włodarczyk. - Durodola to bardzo silny zawodnik, ważne będzie, aby być szybkim i boksować lewym prostym. Durodola może nie jest zbyt ruchliwym pięściarzem, ale ma długie ręce i zawsze czymś trafi, nawet boksując z dystansu.

- Dobrze wiem, że nie będę mógł w tym pojedynku zwlekać, bo Durodola wie, jak wykorzystać bierność rywala, a naprawdę ma czym uderzyć! Mi zdarza się czekać na przeciwnika, w tej walce taki błąd może mnie dużo kosztować - analizuje mający na swoim koncie osiem zwycięskich walk o mistrzostwo świata pięściarz KnockOut Promotion, który mimo 36 lat nie traci w wiary w odzyskanie pasa.

- Ja nadal wierzę, że jeszcze mogę zaboksować o mistrzostwo, nie jestem jeszcze taki stary, a sytuacja w wadze junior ciężkiej jest bardzo dynamiczna. Teraz jednak myślę tylko o Durodoli, to będzie trudny test! - kończy Krzysztof Włodarczyk.

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Włodarczykiem (54-4-1, 38 KO), który 2 czerwca na organizowanej na Kongresie Sportów Walki w Rzeszowie gali KnockOut Boxing Night #2 zmierzy się z Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO).

W dniach 1-2 czerwca w G2 Arena w Rzeszowie odbędzie się I Edycja Kongresu Sportów Walki. Jedną z atrakcji imprezy będzie gala boksu zawodowego KnockOut Boxing Night #2, na której w walce wieczoru dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) zmierzy się z Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO).

Rzeszowski Kongres Sportów Walki to unikalne w skali kraju wydarzenie, którego celem jest stworzenie forum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami wiodących dyscyplin sportów walki i sztuk walki. Ideą eventu jest wykreowanie wyjątkowego, cyklicznego formatu, który stanie się przestrzenią spotkań dla zawodników, trenerów, promotorów, mediów, instytucji związanych ze sportami walki a także wszystkich sympatyków tych dyscyplin. W ciągu dwóch dni wydarzenia odbędą się debaty, panele dyskusyjne, wykłady, seminaria i pokazy. Uczestnicy będą mieli okazję spotkania i zasięgnięcia porady ekspertów w dziedzinie treningu oraz suplementacji, a także poszerzenia swojej wiedzy ogólnej w zakresie sportów uderzanych i chwytanych zarówno w warstwie sportowej jak i biznesowej.

W gronie prelegentów znajdą się m.in. Andrzej Gmitruk, Fiodor Łapin, Krzysztof Głowacki, Robert Złotkowski, Łukasz Różański, a także zawodnicy walczący w formułach MMA i K-1, zawodnicy sportów chwytanych oraz przedstawiciele tradycyjnych sztuk walki.

Drugi dzień Kongresu uwieńczony zostanie wieczorną galą KnockOut Boxing Night #2, na której Krzysztof Włodarczyk skrzyżuje rękawice z Olanrewaju Durodolą.

Popularny „Diablo” po porażce w ćwierćfinale prestiżowego turnieju WBSS z aktualnym czempionem federacji WBA i IBF Muratem Gaisjewem powrócił na zwycięską ścieżkę i wygraną w czerwcu chce sobie otworzyć drogę do kolejnej mistrzowskiej szansy.

- Cały czas mam w sobie głód boksu i wiem, że mogę dać kibicom jeszcze kilka emocjonujących walk. Wiem, że teraz czeka mnie duże wyzwanie, mój rywal prawie wszystkie walki wygrał przez nokaut, więc zapowiada się ostre bombardowanie! - mówi Włodarczyk.

Durodola, z którym przyjdzie spotkać się „Diablo”, to jeden z najmocniej bijących zawodników w limicie wagowym do 91 kg. Potężnie zbudowany Nigeryjczyk pokonał przed czasem między innymi słynnego rosyjskiego króla nokautu Dimitrija Kudriaszowa.

Podczas gali w Rzeszowie kibicom zaprezentuje się także boksujący w kategorii ciężkiej faworyt miejscowej publiczności Łukasz Różański. Ponadto kibice obejrzą w akcji czterech znakomicie zapowiadających się pięściarzy młodego pokolenia - Pawła Stępnia, Przemysława Runowskiego, Przemysława Zyśka i Fiodora Czerkaszyna.

Transmisję telewizyjną z rzeszowskiego wieczoru z boksem zawodowym przeprowadzą TVP Sport i TVP 1. Relację z całego Kongresu Sportów Walki będzie można śledzić na łamach portalu ringpolska.pl.

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) rozpoczął przygotowania do kolejnego zawodowego występu. "Diablo" w lutym szybko wygrał przed czasem z Adamem Gadajewem, jednak zapowiada, że jego najbliższy rywal powinien być dla niego dużo poważniejszym wyzwaniem. Pięściarz grupy KnockOut Promotions zdradził, że prawdopodobnie będzie to zawodnik z Nigerii.

 

Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 37 KO) po sobotnim zwycięstwie na gali w Nysie nad Adamem Gadajewem awansował o jedną pozycję w rankingu wagi junior ciężkiej telewizji ESPN. 

Włodarczyk wyprzedził Andrew Tabitiego i aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu. Trzeci na liście najlepszych 200-funtowców jest Krzysztof Głowacki (29-1,18 KO), który w Nysie pokonał na punkty Siergieja Radczenkę. Oprócz "Główki i "Diablo" w zestawieniach ESPN uwzględniony został jeszcze Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO), szósty w kategorii super półśredniej.

Ranking ESPN wagi junior ciężkiej: 1. Oleksandr Usyk, 2. Murat Gasijew, 3. Krzysztof Głowacki, 4. Mairis Briedis, 5. Denis Lebiediew, 6. Yunier Dorticos, 7. Firat Arslan, 8. Marco Huck, 9. Krzysztof Włodarczyk, 10. Andrew Tabiti.

Najnowsze komentarze