onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Nazwiska sześciu Polaków znalazły się w najnowszym rankingu bokserskiej federacji WBO. Najwyżej stoją akcje Krzysztofa Włodarczyka, który lideruje zestawieniu pretendentów do mistrzowskiego tytułu wagi junior ciężkiej. Dwukrotny mistrz świata aktualnie przygotowuje się do październikowej walki z Muratem Gasijewem o pas mistrzowski federacji IBF.

W tej samej kategorii co "Diablo" w czołowej 15-tce sklasyfikowano jeszcze trzech polskich pięściarzy - siódmy jest Mateusz Masternak, ósmy Krzysztof Głowacki, a na piętnaste miejsce spadł Michał Cieślak. Ponadto w dywizji półciężkiej trzynasta lokata należy do Roberta Parzęczewskiego, a w średniej dziesiąta do Macieja Sulęckiego.

Polacy w rankingu WBO: waga junior ciężka - 1. Krzysztof Włodarczyk, 7. Mateusz Masternak, 8. Krzysztof Głowacki, 15. Michał Cieślak; waga półciężka - 13. Robert Parzęczewski; waga średnia - 10. Maciej Sulęcki.

W przyszłym tygodniu oficjalnie poznamy miejsce i datę walki mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej Murata Gasijewa (24-0, 17 KO) z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO) - poinformował Kalle Sauerland. Nieoficjalnie mówi się, że pojedynek odbędzie się 21 października w Newark.

Starcie Polaka z Rosjaninem będzie jednym z ćwierćfinałów turnieju World Boxing Super Series. Zwycięzca tego pojedynku spotka się w półfinale z Dmitrijem Kudriaszowem lub Yunierem Dorticosem. Ta walka odbędzie się 23 września w San Antonio.

Włodarczyk w przeszłości już dwukrotnie zdobywał mistrzowskie pasa w limicie do 90,7 kg. Ostatni raz "Diablo" boksował w maju, wygrywając na punkty z Noelem Gevorem.

- Może okazać się bardzo niebezpieczny. W żadnym wypadku nie można spisywać go na straty - przekonuje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (24-0, 17 KO), który w październiku skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Pojedynek będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.

Przemysław Osiak: Jak trudnej walki z Krzysztofem Włodarczykiem w obronie tytułu mistrza świata IBF wagi cruiser się pan spodziewa?
Murat Gasijew: Włodarczyk to bardzo wszechstronny bokser. Ma bardzo mocny cios, umie rozłożyć siły na całą walkę. Potrafi być sprytny w taktyce. Dwa razy zostawał mistrzem świata. Spodziewam się bardzo trudnej walki i do takiej się szykuję.

Nie sądzi pan, że 36-letni Włodarczyk jest już wypalonym pięściarzem?
Nie wiem, co mówi się o nim w Polsce, ale dla mnie najważniejsze jest zdanie mojego zespołu, trenera i ludzi, których opinia jest mi droga. Przypomnijmy sobie walkę Krzysztofa z Rachimem Czakijewem (w 2013 roku „Diablo” wygrał ją przed czasem – przyp. red.) – pokazał w niej ogromny spryt i mądrość taktyczną. Świetnie rozłożył siły i znokautował Czakijewa. Ograł go taktyką.

Trenuje pan w Kalifornii razem z mistrzem świata WBC, WBA i IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem, w sali znanego trenera Abela Sancheza. Jak udało się panu nawiązać z nim współpracę?
Moi promotorzy z grupy Ural Boxing stwierdzili, że dla mojego rozwoju najlepszy będzie wylot do USA. Trafiłem do Abela Sancheza i tak już zostało. W Big Bear bardzo mi się podoba. Wyłączam się od wszystkiego, koncentruję się jedynie na poważnej pracy. Z Abelem świetnie się dogaduję, to bardzo miły człowiek. Mam takie wrażenie, jakbym nie przyleciał na trening, ale do krewnych w odwiedziny. Tak dobrą mamy atmosferę.

Do pana obowiązków w Big Bear nadal należy sprzątnie sali treningowej? A może jako mistrz świata nie musi pan już tego robić?
Zostałem mistrzem, ale nic się nie zmieniło. Mam swój pokoik nad salą treningową – łóżko, szafka. Nic szczególnego. Nadal sprzątam salę, chodzę do sklepu po jedzenie, gotuję. Zresztą nie tylko ja. Nie wiem czy wiecie, ale Giennadij też gotuje bardzo smacznie. W Big Bear wszyscy jesteśmy równi, to wspaniałe. U nas nie ma mistrzów świata. Tworzymy małą, żyjącą w przyjaźni rodzinę.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >> 

 

Federacja WBC zaktualizowała swoje rankingi, w których nadal najwyżej notowany jest Krzysztof Włodarczyk. Szykujący się do startu w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series popularny "Diablo" plasuje się na drugiej pozycji w wadze junior ciężkiej. 

W tej samej kategorii co "Diablo" trzeci jest Krzysztof Głowacki, a dziewiąty Mateusz Masternak. Ponadto w top-15 swoich kategorii zmieścili się jeszcze piąty w dywizji średniej Maciej Sulęcki i siódmy w wadze ciężkiej Mariusz Wach. Duża awans zanotował Adam Kownacki, który po walce z Arturem Szpilką przesunął się na 16. pozycję.

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 7. Mariusz Wach,16. Adam Kownacki, 30. Tomasz Adamek, 35. Krzysztof Zimnoch; waga junior ciężka - 2. Krzysztof Włodarczyk, 3. Krzysztof Głowacki, 9. Mateusz Masternak, 19. Michał Cieślak; waga półciężka - 17. Andrzej Fonafa; waga średnia - 22. Kamil Szeremeta; waga super półśrednia - 5. Maciej Sulęcki, 33. Patryk Szymański. 

Pięć polskich nazwisk znalazło się w najnowszych rankingach bokserskiej federacji IBF. Najwyżej nadal stoją akcje Krzysztofa Włodarczyka, który przygotowuje się do turnieju World Boxing Super Series.

Popularny "Diablo" lideruje liście pretendentów do pasa kategorii junior ciężkiej. W tym samym zestawieniu siódmy jest Krzysztof Głowacki, a jedenasty Mateusz Masternak. Dwaj pozostali Polacy klasyfikowani przez International Boxing Federation to Mariusz Wach (jedenasty w wadze ciężkiej) i Maciej Sulęcki (siódmy w dywizji średniej).

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 11. Mariusz Wach; waga junior ciężka - 1. Krzysztof Włodarczyk, 7. Krzysztof Głowacki, 11. Mateusz Masternak; waga średnia - 7. Maciej Sulęcki.

Pełne rankingi IBF we wszystkich kategoriach wagowych >>

Kalle Sauerland, jeden z organizatorów turnieju World Boxing Super Series zdradził, że w pojedynkach rozgrywanych w ramach WBSS nie będzie remisów. Zasady punktowania walk przez sędziów mają różnić się od tradycyjnego regulaminu bokserskiego.

- W każdej walce będzie musiał zostać wyłoniony zwycięzca. Sędziowie będą dodawać punkty trochę inaczej niż zwykle po ostatniej rundzie. Tak będziemy robić w każdej walce, łącznie z finałem - powiedział Sauerland.

- Oficjalne zasady turnieju zostaną przedstawione na początku września, tuż przed startem całego turnieju i pierwszą walką - dodał promotor.

W turnieju WBSS w kategorii junior ciężkiej weźmie udział Krzysztof Włodarczyk, który w pierwszej walce zmierzy się z mistrzem świata IBF Muratem Gasijewem. Do tego pojedynku ma dojść w październiku na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

- Jestem bardzo podekscytowany, bo ten turniej to świetna okazja, by zostać bezdyskusyjnym mistrzem świata. Jestem na to gotów i nie mogę się doczekać zwycięstwa - zapowiada czempion IBF kategorii junior ciężkiej Murat Gasijew (24-0, 17 KO) przed startem w World Boxing Super Series.

- Myślę, że jestem pierwszym pięściarzem, który podpisał kontrakt na udział w tym turnieju. Rzecz jasna zgodziłem się na start bez żadnego problemu - deklaruje niepokonany Rojsanin. 

Murat Gasijew w ćwierćfinale prestiżowych zawodów skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Na zwycięzcę rosyjsko-polskiej konfrontacji, do której dojść ma w październiku w USA, czekać będzie lepszy z pary Yunier Dorticos (21-0, 20 KO) - Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO). Stawką półfinału będą już dwa tytuły mistrzowskie - IBF i WBA.

21 października, Newark - to prawdopodobne data i miejsce ćwierćfinałowej walki turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO) i Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Obaj pięściarze są związani kontraktem z Leonem Margulesem, jednak amerykański promotor zapewnia w rozmowie z agencją R-Sport, że ten fakt nie będzie przeszkodą przy organizacji pojedynku. 

- Dla Gasijewa starcie z Włodarczykiem będzie obowiązkową obroną pasa IBF i nie widzę tu żadnego pola ewentualnego konfliktu. W historii boksu było wiele walk pięściarzy promowanych przez tę samą osobę. Robił tak i Don King i Bob Arum. Jeśli masz u siebie mistrza, to czemu nie dać innemu swojemu zawodnikowi mistrzowskiej szansy? - pyta retorycznie Margules. 

Zwycięzca walki Krzysztof Włodarczyk - Murat Gasijew w półfinale World Boxing Super Series skrzyżuje rękawice z lepszym w ćwierćfinale  Yunier Dorticos (21-0, 20 KO) - Dimitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO).

Mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej Murat Gasijew (24-0, 17 KO) trenuje w kalifornijskim Big Bear do walki z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Pięściarze zmierzą się w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series. Pojedynek odbędzie się prawdopodobnie na przełomie września i października w Stanach Zjednoczonych.

 

Nazwiska sześciu Polaków znalazły się w najnowszym rankingu bokserskiej federacji WBO. Najwyżej stoją akcje Krzysztofa Włodarczyka, który lideruje zestawieniu pretendentów do mistrzowskiego tytułu wagi junior ciężkiej. 

W tej samej kategorii co "Diablo" w czołowej 15-tce sklasyfikowano jeszcze trzech polskich pięściarzy - siódmy jest Mateusz Masternak, ósmy Krzysztof Głowacki, a dwunasty Michał Cieślak. Ponadto w dywizji półciężkiej trzynasta lokata należy do Roberta Parzęczewskiego, a w średniej dziesiąta do Macieja Sulęckiego.

Polacy w rankingu WBO: waga junior ciężka - 1. Krzysztof Włodarczyk, 7. Mateusz Masternak, 8. Krzysztof Głowacki, 12. Michał Cieślak; waga półciężka - 13. Robert Parzęczewski; waga średnia - 10. Maciej Sulęcki.


Najnowsze komentarze