Partnerzy Gali Boksu Szczecin

 


 
 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • Przemyslaww94
  • Patrox
  • rafcikct
  • xywz
  • michael234

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

Leon Margules zdradził w rozmowie z agencją R-Sport, że Krzysztof Głowacki (26-1, 15 KO) i Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) są głównymi kandydatami do walki z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

- Pracujemy nad kolejnym pojedynkiem Gasijewa - zdradził promotor Rosjanina. - Moglibyśmy się po raz drugi spotkać z Denisem Lebiediewem, ale tylko w przypadku, gdybyśmy dostali gwarancję, że wypłata będzie dobra i stawką walki będą dwa pasy. Gotowi jesteśmy także na bój z Oleksandrem Usykiem, gdyby pieniądze były dobre. 

- W ramach dobrowolnej obrony rozważamy natomiast starcia z takimi pięściarzami jak Krzysztof Głowacki, Krzysztof Włodarczyk i inni - dodał Margules, współpromotor obydwu Polaków na rynku amerykańskim.

Głowacki w swoim ostatnim występie, we wrześniu, stracił pas WBO na rzecz Oleksandra Usyka. Włodarczyk po raz ostatni boksował w grudniu, pokonując Leona Hartha. "Diablo" niedawno, wspólnie z Noelem Gevorem, został wyznaczony do eliminatora IBF. 

Trwają rozmowy na temat organizacji eliminatora IBF w wadze junior ciężkiej, do którego zostali wyznaczeni Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) i Noel Gevor (22-0, 10 KO). Być może walka odbędzie się w Polsce, choć trener "Diablo" Fiodor Łapin nie wyklucza także takiego scenariusza w którym jego podopieczny od razu stanąłby do pojedynku o pas z Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

- Włodarczyk powinien mieć teraz walkę eliminacyjną, ale z tego co rozumiem, Niemcy nie chcę tego pojedynku, ale i nam ciężko byłoby z walką z Gevorem. Na pewno promotorzy będą negocjować, bo bój eliminacyjny powinien się odbyć, chociaż osobiście wolałbym, żeby Włodarczyk zmierzyłby się z Gasijewem bez tej walki. To byłoby interesujące i widowiskowe starcie - stwierdził Łapin w rozmowie z R-Sport.

Krzysztof Włodarczyk po raz ostatni boksował 10 grudnia, pokonując Leona Hartha. Murat Gasijew po tytuł sięgnął tydzień wcześniej, wygrywając z Denisem Lebiediewem. Obaj pięściarze współpracują na rynku amerykańskim z Leonem Margulesem. 

Michał Cieślak (15-0, 11 KO) i Nikodem Jeżewski (12-1-1, 7 KO) nie byli jedynymi pięściarzami, którzy zostali poddani kontroli antydopingowej po grudniowej gali we Wrocławiu. 

Po swojej walce w stolicy Dolnego Śląska sprawdzeniu musieli się poddać także Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) i Leon Harth (14-2, 10 KO), którzy w Orbicie boksowali o pas IBF Inter-Continental kategorii junior ciężkiej. W przypadku obu pięściarzy testy pod kątem dopingu dały wynik negatywny.

Zarówno u Cieślaka jak i Jeżewskiego wykryto obecność oxandrolonu. Ponadto rezultaty analiz wskazują, że Cieślak dodatkowo wspomagał się mesterolonem, a Jeżewski meldonium.  

Krzysztof Włodarczyk jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pięściarzem w opublikowanych dzisiaj zaktualizowanych rankingach federacji IBF. "Diablo", który w swoim najbliższym występie ma walczyć z Noelem Gevorem o pozycję oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata, na liście zawodników kategorii junior ciężkiej plasuje się na szóstej pozycji (dwa pierwsze miejsca nie zostały obsadzone).

Pozostali Polacy na listach International Boxing Federation to: jedenasty w dywizji ciężkiej Izuagbe Ugonoh, ósmy w junior ciężkiej Mateusz Masternak i jedenasty wśród najlepszych "średnich" Maciej Sulęcki. 

Polacy w rankingu IBF: waga ciężka - 11. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 6. Krzysztof Włodarczyk, 8. Mateusz Masternak; waga średnia - 11. Maciej Sulęcki.

Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) zmierzy się z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Zwycięzca powalczy o tytuł mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. Alternatywą dla Diablo była jeszcze walka o pas WBC Interim, w którym Polak mógłby się zmierzyć z Mairisem Breidisem. Łotysz będzie jednak walczył z Marco Huckiem.

Na razie trudno powiedzieć kiedy i gdzie Włodarczyk miałby się spotkać z 26-letnim Niemcem z Armenii. W Niemczech niepokonany na zawodowym ringu Gevor (22 wygrane, w tym 10 przed czasem) nie wzbudza emocji, więc niewykluczone, że do pojedynku dojdzie w Polsce. Zwycięzca tej walki zostanie oficjalnym pretendentem do walki o pas IBF, który należy do Murata Gasijewa (24 wygrane, w tym 17 przed czasem; bez porażki). Gasijew musi stanąć do oficjalnej obrony w ciągu dziewięciu miesięcy, więc jeśli Diablo wygra, może walczyć o pas najpóźniej do września przyszłego roku. Najpierw jednak musi pokonać Gevora.

– Był u nas na sparingach, wiele lat temu stoczył kilka rund z Włodarczykiem. Oglądałem jego walki z Walerym Brudowem i kilka innych. Jest do pokonania. Oczywiście pod warunkiem dużo większej motywacji Krzyśka, niż w ostatniej walce. Nie spodziewałem się, że będą z nim jeszcze takie problemy, ale Krzysiek kolejny raz potwierdził, że nigdy nic z nim nie wiadomo. Dobrze, że przekonałem się o tym w takim pojedynku, niż przy okazji starcia z kimś lepszym. W przypadku Diablo nie wolno zakładać, że już dojrzał – mówi Fiodor Łapin, trener Włodarczyka.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>

Federacja WBC wyznaczyła czterech pięściarzy, którzy mają wziąć udział w turnieju eliminacyjnym wyłaniającym oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Wyznaczone nazwiska to Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO), Dmitrij Kudriaszow (20-1, 20 KO), Ilunga Makabu (19-2, 18 KO) i Olanrewaju Durodola (24-3, 22 KO).

Mistrzem World Boxing Council w limicie do 90,7 kg jest aktualnie Tony Bellew, który zachowa swój pas pomimo wycieczki do wagi ciężkiej na pojedynek  Davidem Hayem. Walka odbędzie się 4 marca w Liverpoolu. 

W międzyczasie dojdzie jeszcze do pojedynku o tymczasowy pas WBC pomiędzy Marco Huckiem i Mairisiem Briedisem. Ta walka odbędzie się 18 marca lub 1 kwietnia.

Nie wiadomo, czy Włodarczyk zdecyduje się na udział w turnieju eliminacyjnym WBC, ponieważ Polak został także wyznaczony do finałowego eliminatora do tytułu mistrzowskiego federacji IBF, gdzie miałby boksować z Noelem Gevorem o prawo do walki z Muratem Gassijewem.

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) bardzo krytycznie podszedł do swojego występu podczas sobotniej gali we Wrocławiu. "Diablo" pokonał jednogłośnie na punkty Leona Hartha, jednak nie był zadowolony ze stylu tego zwycięstwa.

- Wiadomo, z takim boksowaniem, jak we Wrocławiu, nawet nie byłoby sensu pchać się do mistrzów. Mógłbym sobie narobić więcej obciachu. Trzeba przygotować się zupełnie inaczej - mówi Włodarczyk w rozmowie z Interia.pl.

Wczoraj promotor pięściarza Andrzej Wasilewski zdradził, że "Diablo" wkrótce przystąpi do finałowego eliminatora do tytułu mistrza świata federacji IBF, gdzie rywalem Polaka będzie Niemiec Noel Gevor (22-0, 10 KO). W przypadku zwycięstwa Włodarczyk stanie się obowiązkowym rywalem dla Murata Gassijewa, który od niedawna dzierży pas International Boxing Federation.

- Lada moment znów będę na sali treningowej i muszę zrobić wszystko, by wrócić do tych "paru" minut w życiu, gdy byłem mistrzem świata. Liczę, że to będzie przełomowy moment w mojej karierze - przekonuje Włodarczyk, który w przeszłości posiadał mistrzowskie pasy federacji IBF i WBC w limicie do 90,7 kg. 

Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) zmierzy się z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO) w eliminatorze IBF wagi junior ciężkiej - zdradził na Twitterze promotor dwukrotnego mistrza świata Andrzej Wasilewski. "Diablo i Noel Gevor wyznaczeni do walki eliminacyjnej IBF. Zgodnie z planem." - napisał współwłaściciel bokserskiej grupy Sferis KnockOut Promotions.

Alternatywą dla "Diablo" pozostawał jeszcze bój o pas WBC Interim, w którym Polak miałby się spotkać z Mairisem Briedisem. Ostatecznie z Łotyszem zawalczy jednak Marco Huck.

"Zmusiliśmy Hucka do wyboru IBF lub WBC. Wybrał WBC, więc Diablo ma finalny eliminator IBF... WBC też pilnujemy. Świetnie to rozegraliśmy." - ocenił Wasilewski. 

Zwycięzca pojedynku pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Noelem Gevorem zostanie oficjalnym pretendentem do tytułu International Boxing Federation należącego do Murata Gasijewa (24-0, 17 KO), który ze swoich mistrzowskich zobowiązań wobec nowego challengera powinien wywiązać się w przeciągu najbliższych dziewięciu miesięcy.

- Scenariusz jest ten sam. Wszystko siedzi w głowie Krzyśka i tak było tym razem, choć zawsze lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać - mówi w rozmowie Interia.pl Tomasz Babiloński o ostatnim występie Krzysztofa Włodarczyka (52-3-1, 37 KO). Dwukrotny mistrz świata w sobotę na gali we Wrocławiu pokonał na punkty Leona Hartha, broniąc pasa IBF Inter-Continental wagi junior ciężkiej.

- Krzyśkowi nie wyszła walka, lecz wiadomo, że rywal nie był zawodnikiem wymagającym. Wszyscy liczyliśmy, że pośle Hartha na deski i rozprawi się z nim przed czasem, zresztą do tego też miała nawiązywać nazwa gali. Niestety, nie wyszło - dodaje szef grupy Babilon Promotion.

Teraz najważniejsze pytanie brzmi: kto będzie następnym przeciwnikiem Włodarczyka, a także, gdzie odbędzie się gala? - Z tego, co wiem, to na pewno nie w Polsce. Najlepszym rozwiązaniem byłby pojedynek eliminacyjny Krzyśka z Noelem Gevorem (26-latek, niepokonany w 22. walkach zawodowych - przyp. red.), którego zwycięzca wywalczyłby sobie prawo pojedynku o mistrzostwo świata. Jeśli z Gevorem, to Włodarczyk będzie walczył w Niemczech, bo na pewno nie w Polsce. W odwodzie może być też Rosja, jeśli Lebiediew "obudzi się" po walce z Gassijewem - zaznaczył Babiloński.

Pełna treść artykułu na Interia.pl >> 

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Leona Hartha (14-2, 10 KO) w głównym wydarzeniu gali "Królowie Nokautu" we Wrocławiu. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 115-113 i dwukrotnie 116-112 dla "Diablo". - Rywal cwanym sposobem unikał moich ciosów, a ja chciałem go szybko ubić i te emocje i spięcie wzięły górę - skomentował swój występ zawodnik Sferis KnockOut Promotions.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze