Boks to nasza wspólna pasja

 

 

 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Kto jest online?

Odwiedza nas 18661 gości oraz 10 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • Leonard
  • oktawave
  • MinisterPropagandyPL
  • Skałka
  • Doris

Coś Tony Bellew nie bardzo chciał z Panem skrzyżować rękawice.
Krzysztof Włodarczyk: Wychodzi na to, że tak. Widziałem odzew z jego strony. Powiedział, że kiedy miałem pas, to nie chciałem z nim boksować, tyle że ja nie dostałem żadnej propozycji, aby się z nim zmierzyć. Jak chce trzymać pas jak najdłużej i boksować z dość bezpiecznymi dla siebie przeciwnikami... Trudno. Miejmy nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze.
 
Trzeba przyznać, że długa jest teraz droga do mistrzowskiego pasa w wadze junior ciężkiej. Denis Lebiediew ma dwa pasy, IBF i WBA, ale ma już także dwóch przeciwników, z którymi musi się zmierzyć. Bellew zasiada na tronie WBC i jeśli nie będzie Pan obowiązkowym pretendentem, to nie przypuszczam, aby zaprosił Pana na Wyspy Brytyjskie. Pojedynek z Krzysztofem Głowackim odpada.
Zgadza się, ale ja jestem cierpliwy i powtórzę raz jeszcze - mam nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze. Jak nie Bellew to może Lebiediew? Może Beibut Szumenow będzie chciał się ze mną sprawdzić?
 
W ostatnich latach kategoria junior ciężka zrobiła się niezwykle silna. Pokusiłby się Pan o wskazanie najlepszego "cruisera"?
Trudno powiedzieć. Jest kilku pięściarzy, którzy nie zostali jeszcze sprawdzeni. Ja się uważam za bardzo dobrego zawodnika w kategorii do 200 funtów, który z każdym może wygrać. Lebiediew jest z pewnością czołową postacią w tej dywizji. Dmitrij Kudriaszow, Mairis Briedis - można tak wymieniać.
 
Czuje się Pan już spełnionym zawodnikiem?
Nie do końca, jest niedosyt związany z utratą mistrzowskiego pasa, jak i sprawami finansowymi. Przegrana idiotycznie walka związana z moimi problemami, które się nawarstwiły, bardzo boli. Bo wychodzę do ringu i nie wiem, co jest grane. Po prostu walczę o przetrwanie, a nie o to, żeby wygrać. Nie chcę w taki sposób przegrywać pojedynków. W ogólę nie chce przegrywać, ale jeśli już ma tak się stać, to niech mój rywal będzie ode mnie lepszy, szybszy, dokładniejszy i tak dalej. Nie mam oczywiście nic do mojego przeciwnika, ale nie uważam go za pięściarza na miarę mistrza świata.
 
Co się zatem musi stać, aby czuł się Pan spełnionym pięściarzem na zawodowych ringach?
Zdobycie trzeciego mistrzowskiego tytułu, unifikacja pasów.
 

Mistrz świata WBC wagi junior ciężkiej Tony Bellew (27-2-1, 17 KO) potwierdza, że nie śpieszy mu się do walki z dwukrotnym czempionem tej samej kategorii wagowej Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO). Brytyjczyk w mediach społecznościowych zdradził, dlaczego niechętnie odnosi się do pomysłu boksowania z "Diablo".

- Dlaczego Włodarczyk nie chciał ze mną walczyć, kiedy nie miałem mistrzowskiego pasa? Ja nie boję się żadnego wyzwania, ale to ja jestem mistrzem i ja wybieram rywali - stwierdził Bellew, który do pierwszej obrony wywalczonego w maju tytułu przystąpi 15 października na gali w Liverpoolu.

Promotor Anglika Eddie Hearn zdradził, że "Diablo" jest rozpatrywany jako potencjalny rywal na najbliższy pojedynek, ale większe szanse na angaż ma aktualnie Amerykanin BJ Flores.

- To byłby dobry pojedynek. Flores i Bellew nie lubią się, jest między nimi zła krew, a to dobry początek do promocji tej walki - tłumaczy Hearn.

Wciąż nie wiadomo z kim Tony Bellew (27-2-1, 17 KO) zaboksuje w pierwszej obronie niedawno wywalczonego tytułu mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej. Jednym z kandydatów do walki z Brytyjczykiem jest Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO), chociaż wydaje się, że trochę większe szanse na otrzymanie swojej szansy ma Amerykanin BJ Flores (32-2-1, 20 KO).

- Jeśli jest się mistrzem świata tak prestiżowej federacji jak WBC, to powinno się szukać wyzwań i możliwie najtrudniejszych rywali. Ja nie bałem jeździć się po całym świecie, żeby bronić swojego pasa i podejmowałem wyzwanie od każdego mocnego zawodnika - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" polski pięściarz, który w marcu wrócił na ring po półtorarocznej przerwie.

- Wydaje mi się, że Flores pojedzie do Anglii tylko po wypłatę i nie podejmie walki z Bellew. On teraz ma w głowie inne rzeczy, skupia się na komentowaniu walk i taki pojedynek nie przyniesie żadnych emocji. Dla Bellew to będzie łatwa walka i łatwa obrona, a chyba nie o to chodzi w boksie na najwyższym poziomie - twierdzi "Diablo".

W tym roku Włodarczyk zanotował już dwie zawodowe wygrane, pokonując Walerego Brudowa i Kaia Kurzawę. Do końca grudnia "Diablo" ma pojawić się w ringu jeszcze co najmniej raz.

Pełna treść rozmowy z Krzysztofem Włodarczykiem w "Super Expressie" >>

Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) jest jednym z trzech kandydatów do walki z mistrzem świata WBC wagi junior ciężkiej Tonym Bellew (27-2-1, 17 KO) - zdradził w rozmowie ze Sky Sports promotor Brytyjczyka Eddie Hearn.

Rywalami "Diablo" w "wyścigu" po mistrzowski pojedynek są obowiązkowy challenger do tytułu Łotysz Mairis Briedis (20-0, 17 KO) i Amerykanin BJ Flores (32-2-1, 20 KO). Walka Bellew planowana jest na 15 października w Liverpoolu.

Tony Bellew po trofeum World Boxing Council sięgnął w maju, nieoczekiwanie nokautując faworyzowanego Ilungę Makabu. Krzysztof Włodarczyk w tym roku stoczył dwa zwycięskie boje, pokonując przed czasem Walerego Brudowa i Kaia Kurzawę. Polak, mający na swoim koncie już dwa tytuły mistrza świata, w najnowszym rankingu WBC plasuje się na trzeciej pozycji.

Prawdopodobnie jesienią między liny powróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO). "Diablo" wraz z innymi podopiecznymi trenera Fiodora Łapina ćwiczy obecnie na obozie w Zakopanem.

- Jakąś walkę mam stoczyć w październiku albo listopadzie. Coś na pewno będzie. Formę dobrze jest trzymać na odpowiednim poziomie. Kiedy pojawi się oferta, to w okresie krótszym niż sześć tygodni będzie można złapać formę. Chcę po prostu być w formie na 70 proc., żeby nie dać ciała, kiedy wyjdę do walki, mm nadzieję, że o tytuł - powiedział "Diablo" w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, mający na swoim koncie mistrzowskie tytuły federacji IBF i WBC w tym roku boksował dwukrotnie, stopując Walerego Brudowa i Kaia Kurzawę. 

Cała rozmowa z Krzysztofem Włodarczykiem na polsatsport.pl >>

Dobrze znany polskim kibicom Marco Huck (39-3-1, 27 KO) nie chce walki z dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO) - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Polaka.

- Huck jest kolejnym zawodnikiem, który boi się Włodarczyka. Szkoda, bo to mógł być eliminator do pasa mistrzowskiego federacji WBC - zdradził jeden z właścicieli grupy Sferis KnockOut Promotions.

Przymiarki do walki "Diablo" z Huckiem czyniono już kilkukrotnie. Walka Polaka z byłym wieloletnim czempionem organizacji WBO nigdy jednak nie doszła do skutku.

Niemiec na ring ma wrócić 24 września na gali we Frankfurcie, gdzie jego przeciwnikiem ma być Anglik Ovil McKenzie (25-12-1, 13 KO).

Wygląda na to, że nie dojdzie w najbliższym czasie do walki mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej Tony'ego Bellew (27-2-1, 17 KO) z byłym dwukrotnym czempionem tej samej kategorii wagowej Krzysztofem Włodarczykiem (51-3-1, 37 KO). Anglik oraz jego promotorzy mają inne plany na najbliższe miesiące.

- Bellew na razie nie chce wyzwań. Teraz chce zaboksować łatwą walkę, a potem liczy na pojedynek z Davidem Hayem - zdradził na Twitterze Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów "Diablo" Włodarczyka.

Bellew do pierwszej obrony wywalczonego w maju pasa WBC ma przystąpić w październiku. Nazwisko jego rywala na razie nie jest znane. Jednym z przymierzanych rywali był mistrz Europy Dmytro Kuczer, jednak warunki finansowe stawiane przez Ukraińcy pogrzebały szanse na porozumienie.

Włodarczyk w marcu wrócił na ring po półtorarocznej przerwie. Od tego czasu "Diablo" zanotował dwie efektowne wygrane, pokonując przed czasem Walerego Brudowa i Kaia Kurzawę.

Federacja WBC opublikowała lipcowe rankingi pięściarzy. Najwyżej z Polaków plasuje się trzeci w wadze junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk, były mistrz świata tej organizacji. Na uwagę zasługuje także duży awans Macieja Sulęckiego, który po wygranej z Hugo Centeno Jr awansował do czołowej piętnastki zestawienia czyli, zyskał prawa pretendenta do tytułu mistrza świata.

Oprócz Sulęckiego i Włodarczyka miejsce w najlepszej piętnastce swoich dywizji utrzymali Artur Szpilka (jedenasty w wadze ciężkiej) i Mateusz Masternak (jedenasty w wadze junior ciężkiej). Z drugiego na dziesiątą pozycję po porażce z Joe Smithem Jr spadł z kolei w wadze półciężkiej Andrzej Fonfara.

Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 11. Artur Szpilka, 16. Mariusz Wach, 19. Andrzej Wawrzyk; waga junior ciężka - 3. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 21. Michał Cieślak; waga półciężka - 10. Andrzej Fonfara, 36. Dariusz Sęk; waga średnia - 15. Maciej Sulęcki, 29. Kamil Szeremeta

Andrzej Wasilewski, jeden z właścicieli grupy Sferis KnockOut Promotions poinformował, że dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) bardzo chętnie wybierze się w najbliższym czasie na Wyspy Brytyjskie, żeby zaboksować z aktualnym czempionem federacji WBC Tonym Bellew (27-2-1, 17 KO).

- Diablo jest gotowy, żeby walczyć z Tonym Bellew, nawet na terenie Wielkiej Brytanii. Fani Bellew zasługują na to, żeby zobaczyć świetny pojedynek - napisał na Twitterze jeden z promotorów "Diablo".

Włodarczyk w marcu wrócił na ring po półtorarocznej przerwie, zaliczając dwie wygrane. Polak wygrał przed czasem z Rosjaninem Walerym Brudowem i Kaiem Kurzawą.

- Moim zdaniem to znakomite zestawienie, które z pewnością zainteresuje kibiców. Zwłaszcza tych polskich kibiców, którzy mieszkają na Wyspach Brytyjskich. Włodarczyk jak zawsze chce walczyć z najlepszymi, pytanie, czy aktualny mistrz chce tego samego - pisze Andrzej Wasilewski.

33-letni dzierży pas WBC od maja. Pierwsza obrona tytułu z jego udziałem planowana jest na przełom września i października.

Krzysztof Włodarczyk i Mateusz Masternak to jedyni polscy pięściarze sklasyfikowani w majowych rankingach federacji IBF. Obaj boksują w wadze junior ciężkiej. 

Włodarczyk, który w miniony weekend zdobył pas IBF Inter-Continental, stopując Kaia Kurzawę, awansował z trzynastej na dziewiątą pozycję. W górę poszły także akcje Masternaka, który podskoczył z miejsca dwunastego na dziesiąte.

Ranking IBF wagi junior ciężkiej: Mistrz - Denis Lebiediew, 1. wakat, 2. Murat Gasijew, 3. Marco Huck, 4. Micki Nielsen, 5. Noel Gevor, 6. Oleksandr Usyk, 7. Victor Ramirez, 8. Ovill McKenzie, 9. Krzysztof Włodarczyk, 10. Mateusz Masternak, 11. Dmitrij Kudriaszow, 12. Michael Hunter, 13. Damir Beljo, 14. Thabiso Mchunu, 15. Rachim Czakijew.

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze