Boks to nasza wspólna pasja

 

 

 

 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd SportowyPaweł Głażewski

 
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

fightklub

Kto jest online?

Odwiedza nas 14716 gości oraz 38 użytkowników.

Ostatnio zarejestrowani

  • wojtek310
  • Buła
  • Luke
  • Radzio
  • mojres

28 maja na gali w Szczecinie Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO) zmierzy się z Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO). Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, w którym dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej mówi o zbliżającym się pojedynku, bokserskiej przyszłości i pomyśle walki z Mateuszem Masternakiem.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >> 

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO) przygotowuje się do walki z Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO). Pojedynek odbędzie się 28 maja na gali w Szczecinie. "Diablo" w marcu w efektownym stylu wrócił na ring, nokautując doświadczonego Walerego Brudowa.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >> 

Niepokonany Michał Cieślak (12-0, 8 KO) i doświadczony Łukasz Rusiewicz (21-23, 12 KO) będą sparować z dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Włodarczykiem (50-3-1, 36 KO), który 28 maja na gali w Szczecinie zmierzy się z Kaiem Kurzawą (37-4, 25 KO).

Mocno bijący Cieślak podczas tej samej gali  skrzyżuje rękawice z niezwyciężonym Argentyńczykiem Jose Gregorio Ulrichem (13-0, 5 KO).

W Szczecinie wystąpią ponadto m.in. boksujący w kategorii ciężkiej (18-1-1, 12 KO), który za rywala miał będzie Konstantina Airicha (23-16-2, 18 KO), Przemysław Runowski (11-0, 2 KO) i Paweł Stępień (2-0, 2 KO).

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

28 maja zawodowy boks w mistrzowskim wydaniu zawita do Szczecina. W hali Azoty Arena kibice zobaczą w akcji między innymi dwukrotnego czempiona globu kategorii junior ciężkiej Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, kreowanego na przyszłego mistrza tej samej dywizji Michała Cieślaka i boksującego w wadze ciężkiej Krzysztofa Zimnocha.

Dla Włodarczyka majowy występ będzie powrotem na ring po szybkim nokaucie na Walerym Brudowie. - Tym razem spodziewam się dużo trudniejszej walki - mówi popularny "Diablo" - Mój przeciwnik Kai Kurzawa to zawodnik, który nie pęka, lubi mocny boks i nie będzie unikał konfrontacji.

- Chcę pokonać Kurzawę w dobrym stylu i odzyskać tytuł mistrza świata. Wiem, że mnie na to stać i zrobię wszystko, by mistrzowski pas znów trafił w moje ręce! - zapowiada pięściarz grupy Sferis KnockOut Promotions, który w przeszłości sięgał po trofea federacji IBF i WBC.

Podczas szczecińskiej gali pierwszy pojedynek od czasu sensacyjnej porażki przez nokaut z Mikem Mollo stoczy Krzysztof Zimnoch. Rywalem boksera z Białegostoku, który w czasach amatorskich pokonał obecnego czempiona WBC królewskiej dywizji Deontaya Wilera, będzie mocno bijący Konstantin Airich, który w przeszłości zawiesił wysoko poprzeczkę innemu Polakowi - Mariuszowi Wachowi.

Nazwiska przeciwnika nie zna jeszcze Michał Cieślak, uważany za jednego z najbardziej obiecujących polskich bokserów. Obdarzony nokautującym uderzeniem radomianin na kwietniowej gali Polsat Boxing Night zdemolował słynnego Francisco Palaciosa - dwukrotnego pretendenta do pasa WBC. - Michał to prawdziwy ringowy killer, stworzony do zawodowego boksu, spodziewam się, że w maju zobaczymy jego kolejny błyskotliwy występ - mówi współpromujący Cieślaka Tomasz Babiloński.

W hali Azoty Arena publiczności zaprezentują się także miejscowi bohaterowie – Paweł Stępień i Tomasz Król. Bilety na galę dostępne są na portalu ebilet.pl.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

Niemiec Kai Kurzawa (37-4, 25 KO) będzie rywalem dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (50-3-1, 46 KO) w pojedynku wieczoru gali boksu w Szczecinie zaplanowanej na 28 maja - poinformował ringpolska.pl promotor Andrzej Wasilewski.

Przeciwnik "Diablo", który w marcu ubiegłego roku sięgnął po pas IBF International, w minioną niedzielę powrócił na ring zwycięstwem nad swoim rodakiem Robertem Muellerem. Niemiec w przeszłości zdobywał także tytuł WBO Inter-Continental i boksował o mistrzostwo Europy. 

W Szczecinie wystąpią ponadto słynący z mocnego ciosu niepokonany "junior ciężki" Michał Cieślak (12-0, 8 KO) i boksujący w królewskiej dywizji Krzysztof Zimnoch (18-1-1, 12 KO). Cieślak wróci między liny po efektownym zwycięstwie nad Francisco Palaciosem na Polsat Boxing Night, Zimnoch spróbuje się zrehabilitować po pierwszej w karierze porażce poniesionej w lutym z Mikem Mollo.

W programie walk majowej imprezy znajdą się także pojedynki z udziałem: Pawła Stępnia, Przemysława Runowskiego, Tomasza Króla i Arkadiusza Szwedowicza.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

Niewiele brakowało, żeby to Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 46 KO), a nie Ilunga Makabu (19-1, 18 KO) za kilka tygodni boksował o wakujący tytuł mistrza świata WBC wagi junior ciężkiej Tonym Bellew (26-2-1, 16 KO). Andrzej Wasilewski, promotor "Diablo", w rozmowie ze Sportowefaktywp.pl zdradził, że rozmowy z angielskim obozem były zaawansowane.

- Mogę wyjawić, że niewiele brakowało, żeby to Włodarczyk boksował w Bellew o pas WBC. Było blisko, ale niestety przedstawiciele Makabu nie chcieli pójść nam na rękę, chociaż mieliśmy już gotowe rozwiązanie. Makabu wygrał pojedynek eliminacyjny do pasa WBC, więc on miał w tym przypadku pierwszeństwo i skorzystał z niego - tłumaczy - współwłaściciel stajni bokserskiej Sferis KnockOut Promotions.

Do walki Bellew z Makabu ma dojść 4 czerwca na stadionie piłkarskim w Liverpoolu. Pas WBC w tej kategorii wagowej należał wcześniej do Grigorija Drozda, który z powodu problemów zdrowotnych został zmuszony do dłuższego rozbratu z boksem.

Włodarczyk kolejny zawodowy pojedynek stoczy z kolei 28 maja w Szczecinie, gdzie kibice w ringu zobaczą także m.in. Krzysztofa Zimnocha i szybko pnącego się w górę światowych rankingów Michała Cieślaka.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

28 maja na gali boksu w Szczecinie anonsowanej pod hasłem "Bad Boys" kolejny pojedynek stoczy dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 35 KO). Weekend "Diablo" spędził w Nowym Jorku kibicując swojemu koledze Krzysztofowi Głowackiemu w starciu ze Stevem Cunninghamem. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu przeprowadzonego po walce "Główki". 

Zaraz po zwycięskiej walce Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) ze Stevem Cunninghamem (28-8-1, 13 KO) pojawiły się opinie, że Amerykanin mógłby w kolejnym występie skrzyżować rękawice z innym Polakiem - Krzysztofem Włodarczykiem (50-3-1, 36 KO), z którym w przeszłości mierzył się już dwukrotnie. Trener "Diablo" Fiodor Łapin nie wydaje się być jednak entuzjastą trylogii z udziałem swojego podopiecznego.

- Nie wiem... Ja wolałbym Włodarczyk kontra Drozd, Makabu, Bellew, kto tam jeszcze... Lebiediew. Bardziej w tym kierunku jako trener bym to widział. A co nam jutrzejszy dzień przyniesie, nie mam pojęcia... - stwierdził szkoleniowiec Sferis KnockOut Promotions poproszony o komentarz do idei organizacji walki "Diablo" z "USS".

Krzysztof Włodarczyk, który na ring powróci 28 maja w Szczecinie, z Cunninghamem krzyżował rękawice w 2006 i 2007 roku. Pierwszą walkę wygrał, w drugiej został pokonany.

Kup bilet na galę w Szczecinie, zobacz walki Diablo, Cieślaka, Zimnocha >>

ISSN: 2082-9760

 

 

Najnowsze komentarze