onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 - Pokażę mu w ringu, kto tu rządzi. Gevor nas zlekceważył - powiedział dwukrotny mistrz świata Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) po tym jak Noel Gevor (22-0, 10 KO) nie pojawił się na konferencji prasowej promującą zaplanowaną na 20 maja walkę pięściarzy na gali w Poznaniu. Pojedynek będzie finałowym eliminatorem do tytułu mistrzowskiego federacji IBF.

 

Dzisiaj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa przed zakontraktowaną na 20 maja walką eliminacyjną do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) i Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Zapraszamy do obejrzenia zapisu dzisiejszego wydarzenia.

Dzisiaj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa przed zakontraktowaną na 20 maja walką eliminacyjną do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) i Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pod nieobecność rywala "Diablo" stanął twarzą w twarz z prezydentem stoicy Wielkopolski Jackiem Jaśkowiakiem.

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >> 

Dzisiaj w centrum handlowym Stary Browar odbyła się konferencja prasowa przed zaplanowaną na 20 maja walką eliminacyjną do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) i Noelem Gevorem (22-0, 10 KO).

Nieoczekiwanie na spotkaniu z mediami nie pojawił się Gevor, który w ostatniej chwili wytłumaczył się zwolnieniem lekarskim. Włodarczyk był niezadowolony, że nie mógł spojrzeć w oczy swojemu rywalowi.

- Odbieram to jako lekceważenie mnie i promocji walki. Gevor trochę mnie tym wkurzył, ale zostanie ukarany w trakcie walki, gdzie pokażę mu, kto jest lepszym pięściarzem - powiedział "Diablo".

Zwycięzca walki Włodarczyk - Gevor będzie oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata federacji IBF i jeszcze w tym roku zmierzy się z Muratem Gasijewem, który dzierży pas International Boxing Federation.

- Emocje przed tą walką w obozach obu zawodników są duże. Włodarczyk niejednokrotnie jeździł do jaskini lwa, brał udział w pojedynkach wyjazdowych, w których był skazywany na porażkę i wygrywał takie walki. Gevor w takiej sytuacji jest po raz pierwszy i być może po prostu nie wytrzymał ciśnienia, nie pojawiając się w Polsce - skomentował sytuację Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów "Diablo".

Podczas gali w poznańskiej Arenie dojdzie także do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji młodzieżowego mistrza świata WBC wagi super półśredniej Patryka Szymańskiego (17-0, 9 KO) z byłym mistrzem Europy Rafałem Jackiewiczem (48-16-2, 22 KO). 

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >> 

20 maja w Poznaniu Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) i Noel Gevor (22-0, 10 KO) zmierzą się w pojedynku o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. Już jutro w stolicy Wielkopolski pięściarze po raz pierwszy staną oko w oko. 

Konferencja prasowa z udziałem Włodarczyka i Gevora rozpocznie się o godz. 13.00 w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej 42. Wydarzenie będzie otarte dla kibiców. 

Zwycięzca majowej walki Krzysztof Włodarczyk - Noel Gevor zostanie obowiązkowym challengerem International Boxing Federation i zagwarantuje sobie pojedynek z aktualnym czempionem Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >>  

Siedmiu Polaków zostało sklasyfikowanych w kwietniowych rankingach World Boxing Organization. Najwyżej plasuje się Krzysztof Włodarczyk, który jest piąty w wadze junior ciężkiej. Najbliższą walkę "Diablo" stoczy 20 maja na gali w Poznaniu, gdzie jego rywalem będzie niepokonany Niemiec Noel Gevor.

W czołowej 15-tce kategorii do 91 kilogramów znalazło się w sumie czterech pięściarzy znad Wisły - dziewiąty jest Krzysztof Głowacki, jedenasty Mateusz Masternak, a dwunasty Michał Cieślak. 

Polacy w rankingach WBO:  waga junior ciężka - 5. Krzysztof Włodarczyk, 9. Krzysztof Głowacki, 11. Mateusz Masternak, 12. Michał Cieślak; waga średnia - 9. Maciej Sulęcki, 15. Kamil Szeremeta; waga piórkowa - 10. Kamil Łaszczyk.

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >>  

- Jestem typkiem, który poradzi sobie w walce, nawet jeśli nie wychodzi mi na sparingach - mówi dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO), który 20 maja na gali w Poznaniu skrzyżuje rękawice z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pojedynek będzie oficjalnym eliminatorem do pasa mistrzowskiego federacji IBF.

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >>  

Matty Askin (21-3-1, 13 KO) i Craig Kennedy (16-0, 8 KO) - dwaj najlepsi brytyjscy zawodnicy wagi junior ciężkiej przygotują Krzysztofa Włodarczyka (52-3-1, 37 KO) do walki z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pojedynek "Diablo" z niepokonanym Niemcem odbędzie się 20 maja w Poznaniu.

Askin, który ma na koncie m.in. walkę z Krzysztofem Głowackim, już sparuje z Włodarczykiem. Kennedy do Warszawy na sparingi z Polakiem przyleci w przyszłym tygodniu.

Stawką pojedynku Włodarczyk - Gevor będzie pozycja oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji IBF, który od grudnia posiada Murat Gassijew. Jeśli "Diablo" wygra z Niemcem, to jego pojedynek z Rosjaninem powinien odbyć się jesienią.

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >> 

Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) rozpoczął sparingi przed eliminatorem IBF wagi junior ciężkiej z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pojedynek zaplanowano na 20 maja w Poznaniu. 

Aktualnie "Diablo" ćwiczy z trenującym w KnockOut Gymie 19-letnim Ukraińcem Władysławem Nikołajewem. Dziś do Warszawy przyleci kolejny sparingpartner Polaka - Brytyjczyk Matty Askin (21-3-1, 13 KO). 

Starcie Włodarczyka z Gevorem będzie główną atrakcją poznańskiej gali. Podczas tej samej imprezy niepokonany Patryk Szymański (17-0, 9 KO) zmierzy się z byłym mistrzem Europy wagi półśredniej Rafałem Jackiewiczem (48-16-2, 22 KO).

Kup bilet na walkę Diablo - Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo! >> 

- Imprezy w Polsce sprawiają, że chcę pokazać coś specjalnego. Coś ekstra - przekonuje w rozmowie z Rmf24.pl dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO), który 20 maja na gali w Poznaniu skrzyżuje rękawice z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Pojedynek jest finałowym eliminatorem do tytułu mistrzowskiego federacji IBF.

- Jest stres, ale troszeczkę inny niż przed ostatnią grudniową walką. Wcześniej trochę olewałem tę adrenalinę. Teraz ten stres jest bardziej mobilizujący i pcha mnie do przodu. Odczuwam swego rodzaju odpowiedzialność, bo chcę za kilka miesięcy powalczyć o pas mistrza świata - zapowiada "Diablo".

Włodarczyk i Gevor mieli okazję odbyć kilka wspólnych sesji sparingowych w Warszawie. "Diablo" wie, że o wygraną z niepokonanym Niemcem nie będzie łatwo.

- Inaczej podchodzę do treningu. Bardziej sumienniej, rzetelniej..., ale co najważniejsze zaznaczam za każdym razem, że Gevor to bardzo dobry zawodnik. Wcześniej było tak, że podchodziłem do przeciwników na zasadzie "jakoś to będzie", czyli: wyjdziemy do ring, wygramy, pieprz...emy go mocno, urwiemy głowę, a na końcu sędzia podniesie moją rękę. Teraz tak nie jest. Gevor to zawodnik, który umie boksować. Nie jest może królem nokautów, ale bardzo dobrze walczy. Dlatego muszę się przyłożyć do tej walki - mówi Włodarczyk.

Zwycięzca pojedynku pomiędzy Włodarczykiem i Gevorem zyska status oficjalnego pretendenta do pasa IBF w limicie do 90,7 kg. Jeśli "Diablo" pokona Niemca, to jesienia zmierzy się z dzierżącym pas International Boxing Federation Rosjaninem Muratem Gasijewem.

Pełna treść artykułu na Rmf24.pl >>

Kup bilet na walkę Diablo-Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo!  

20 maja w poznańskiej hali Arena odbędzie się organizowana przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Sauerland Promotion gala boksu zawodowego, której główną atrakcją będzie pojedynek o status
oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Noelem Gevorem.

Krzysztof Włodarczyk to jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii polskiego boksu zawodowego. Obdarzony nokautującym ciosem "Diablo" w swojej karierze dwukrotnie sięgał po tytuł
czempiona globu, zdobywając mistrzowskie pasy federacji IBF i WBC. Utalentowany Noel Gevor na profesjonalnych ringach nie zaznał jeszcze goryczy porażki, wygrywając 22 walki, z których 10 rozstrzygnął przed czasem. Starcie z doświadczonym Polakiem będzie dla urodzonego w Armenii Niemca największym wyzwaniem w zawodowej karierze.

- Gevor to wysoki zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, obdarzony niezłą szybkością, więc na pewno będą go musiał w ringu przycisnąć. Kluczowe będzie tu przygotowanie fizyczne i dobre
nastawienie mentalne. Szanuję rywala, ale nie biorę pod uwagę innego scenariusza niż moje zwycięstwo! - zapowiada Włodarczyk, który dla którego zbliżający się pojedynek będzie prawdopodobnie
ostatnią szansą na walkę o pas.

- Krzysztof to niewątpliwie ikona polskiego boksu zawodowego i najbardziej zasłużony zawodnik dla boksu w Polsce. Nie zapominamy oczywiście o Andrzeju Gołocie czy Tomaszu Adamku, ale to Włodarczyk
toczył swoje mistrzowskie walki u nas w kraju, zdobywając tu pasy WBC i IBF. Należy mu się jeszcze ta jedna próba sił z zawodnikiem młodego pokolenia. Jeśli wygra, jeszcze w tym roku stanie do
walki o tytuł mistrza świata - mówi promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski.

Mistrzem świata federacji IBF wagi junior ciężkiej jest aktualnie niepokonany Murat Gasijew, który w ubiegłym roku odebrał tytuł Denisowi Lebiediewowi. - Wierzę, że mogę pokonać Gevora, a potem wydrzeć pas z rąk Gasijewa. Pas IBF był moim pierwszym trofeum w karierze, chciałbym odzyskać go po latach! - deklaruje "Diablo". 

Zobacz oficjalny plakat gali w Poznaniu Włodarczyk - Gevor >>
Kup bilet na walkę Diablo-Gevor! Zobacz eliminator IBF na żywo!  

ISSN: 2082-9760


Najnowsze komentarze