onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

    
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

 

 

 Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) i były tymczasowy mistrz świata wagi super półśredniej Jack Culcay (22-2, 11 KO) spotkali się twarzą w twarz na finałowej konferencji prasowej przed galą w Newark. Pojedynek będzie eliminatorem do tytułu mistrzowskiego federacji WBC.

 

Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotnia konfrontacja na gali w Newark pomiędzy Maciejem Sulęckim (25-0, 10 KO) i Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO). Przed zbliżającym się bojem obaj pięściarze mocno wierzą w swoje atuty, obaj zapowiadają zwycięstwo.

Maciej Sulęcki: Wiem, że Culcay był wielkim mistrzem jako amator, a jako zawodowiec zdobył pas tymczasowy, więc oczywiście jest dobrym zawodnikiem. Ja jednak go pokonam, bo jestem lepszy, silniejszy, bardziej zdeterminowany. Wdziałem walkę Culcaya z Andrade. Była dobra, ale moim zdaniem Andrade się w niej nie popisał. Cuclay przegrał po wyrównanym pojedynku, więc będzie dla mnie wyzwaniem. Teraz jestem w pełni skoncentrowany na pokonaniu Jacka Culcaya, ale chcę potem walczyć z najlepszymi. Charlo, Lara, Hurd - jestem na nich gotów!

Jack Culcay: Sulęcki jest niepokonany i to dla mnie najważniejsza informacja o nim. Trenowałem ciężko, mam szybkość, siłę, w sobotę pokażę mieszankę stylu ekwadorskiego z niemieckim. Byłem mistrzem jako amator i zostanę nim jako zawodowiec. Po walce z Andrade wiem, że mogę rywalizować z każdym. W sobotę pokażę moje doświadczenie!

Na trzy dni przed pojedynkiem z Jackiem Culcayem  (22-2, 11 KO) na gali w Newark Maciej Sulęcki  (25-0, 10 KO) pokazał się na treningu medialnym. Sobotnia walka będzie miała status eliminatora WBC wagi super półśredniej. 

Kup bilety na galę Newark, zobacz Diablo - Gasijew, Masternak - Bujaj, Sulęcki - Culcay >>
Bilety w specjalnych cenach: Music Planet, Greenpoint, tel. 917-849-9796

- Wygrana z Culcayem to nie jest moje marzenie, tylko przepustka do marzeń - mówi Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) na kilka dni przed sobotnią walką z Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO). Pojedynek będzie częścią gali, która odbędzie się w Prudential Center w Newark.

W sobotę zmierzysz się z Jackiem Culcayem na gali w Newark, udało się przygotować formę bez kontuzji?
Maciej Sulęcki: Wszystko jest w porządku. Jak zawsze obyło się bez kontuzji. Nie było wiele czasu na przygotowania do tej walki bo dowiedziałem się o walce 4 tygodnie przed. Przygotowania były trochę inne niż zwykle, ale jestem w znakomitej formie.

Miałem okazję chwile porozmawiać z Jackiem, jest skupiony, unika wywiadów - Ty wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że bierze na poważnie ten pojedynek?
Czy unika wywiadów to nie wiem, ja rozmawiam tylko z polskimi dziennikarzami i on pewnie tylko z niemieckimi. Rozmowa z dziennikarzami to cześć naszych obowiązków, tak jak spotkania z kibicami. Ja każdą walkę biorę tak jak byłaby to moja ostatnia walka i jeżeli on ja bierze bardzo poważnie to ja się bardzo cieszę.

Na co będziesz musiał uważać w tym pojedynku?
Culcay bije bezpośredni prawy prosty z pochyleniem do tego bezpośredni lewy sierp, trzeba na to uważać.

Studiowałeś Culcaya? Jakim on jest według pięściarzem?
Bardziej amatorskim niż zawodowym. Dużo bije ciosów bez mocy w półdystansie tak bardziej drapie, ale na te ciosy będzie trzeba tez uważać bo robią wrażenie na sędziach. Wydaje mi się, że Culcaya można złamać psychicznie jak się na nim siądzie i wydaje mi się se ma braki kondycyjne.

Walka w USA ma dla ciebie znaczenie?
Wiadomo ze tak tutaj chcę, żeby moja kariera się kręciła. Tutaj jest kolebka boksu a jeszcze walka w Prudential gdzie walczył kiedyś Adamek, mnóstwo kibiców z Polski… coś wspaniałego. Tutaj jest klimat kibice cieszą się i przeżywają walki razem z nami.

Pełna treść artykułu na wringu.net >>

Już w najbliższą sobotę w hali Prudential Center w Newark jedna z najlepszych gal w historii polskiego boksu zawodowego w Stanach Zjednoczonych. W trakcie jednej imprezy zaprezentuje się trzech czołowych pięściarzy znad Wisły - dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO), były mistrz Europy w tej samej dywizji Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) i celujący w pas WBC kategorii super półśredniej Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO).

"Diablo" w pojedynku ćwierćfinałowym prestiżowego turnieju World Boxing Super Series zmierzy się z niepokonanym czempionem IBF Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO), "Master" zaboksuje z niebezpiecznym Stivensem Bujajem (16-1-1, 11 KO), zaś "Striczu" w eliminatorze WBC skrzyżuje rękawice ze znakomitym Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO).  

We wtorek 17 października fani boksu mieszkający lub przebywający w okolicach Nowego Jorku będą mogli spotkać wszystkich trzech polskich pięściarzy na specjalnym spotkaniu w formule "Meet & Greet". Wydarzenie zaplanowano na godz. 17.30 w lokalu  Polish & Slavic Federal Credit Union - 375 Paterson Ave, Wallington, NJ 07057-1351. Polecamy!

Kup bilety na galę Newark, zobacz Diablo - Gasijew, Masternak - Bujaj, Sulęcki - Culcay >>
Bilety w specjalnych cenach: Music Planet, Greenpoint, tel. 917-849-9796

Były mistrz Europy wagi półciężkiej Karo Murat i Avni Yildirim byli sparingpartnerami Jacka Culcaya (22-2, 11 KO) w czasie przygotowań do walki z Maciejem Sulęckim (25-0, 10 KO). Pojedynek odbędzie się w sobotę na gali w Newark.

- Odbyliśmy sześć sparingów z Muratem. Sparowałem też z Avni Yildirimem, który niedawno boksował z Chrisem Eubankiem Jr. Sparowałem z wyższymi i cięższymi o 10-12 kg pięściarzami. Jestem szybki i dobrze przygotowany - zapowiada Niemiec.

- Nie wiem za dużo o Sulęckim. Widziałem jego jedną walkę, tą ostatnią. Wiem, że jest wyższy ode mnie, ale uważam, że to dla mnie dobrze, bo dużo poruszam się po ringu i mam szybkie ręce - mówi Culcay.

Pojedynek Sulęcki - Culcay będzie eliminatorem WBC wagi super półśredniej. Podczas gali w Newark dojdzie także do walki Krzysztofa Włodarczyka z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem oraz Mateusza Masternaka ze Stivensem Bujajem.

Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) jest wyraźnym faworytem bukmacherów w walce z byłym mistrzem świata wagi super półśredniej Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO). Pojedynek odbędzie się 21 października na gali w Newark.

Kurs na zwycięstwo Sulęckiego ustalono na poziomie 1,40 (czterdzieści groszy zysku za każdą postawioną złotówkę). Wygrana Culcaya została wyceniona na kurs 2,50. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Dla Sulęckiego będzie to już piąta walka w karierze na terenie Stanów Zjednoczonych. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie pojedynek mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej Murata Gasijewa z Krzysztofem Włodarczykiem. W Newark wystąpi także Mateusz Masternak.

21 października w Newark w swoim najważniejszym pojedynku w dotychczasowej karierze Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO) zmierzy się z Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO). Walka będzie miała status eliminatora WBC wagi super półśredniej. 

- Każdy wie, że chcę mistrzowskiego pasa jak najszybciej. Teraz stoję przed szansą, by udowodnić, że na to zasługuję - mówi popularny "Striczu". - Tak dobrze zestawione starcie to idealna okazja ku temu. Wiem, że na hali mocno kibicować mi będą polscy fani. Nie ma dla mnie lepszej motywacji!

- Nigdy nie sądziłem, że Culcay zdecyduje się boksować poza Niemcami, ale cieszę się, że zmieniał zdanie. Będzie znakomitym dodatkiem w moim rekordzie. W tej walce chce zastąpić agresję terrorem i zamierzam terroryzować go od pierwszej rundy - odgraża się Maciej Sulęcki.

Głównym wydarzeniem gali w Newark będzie starcie o pas IBF kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO) i Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

Kup bilety na galę Newark, zobacz Diablo - Gasijew, Masternak - Bujaj, Sulęcki - Culcay >>
Bilety w specjalnych cenach: Music Planet, Greenpoint, tel. 917-849-9796


Najnowsze komentarze