onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Były mistrz świata wagi średniej Daniel Jacobs (33-2, 29 KO) przygotowuje się do walki z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO). Amerykanin rozpoczął sesje sparingowe, w których pomaga mu wielu lokalnych zawodników. Pojedynek odbędzie się 28 kwietnia na gali w Nowym Jorku. Imprezę pokaże na żywo Telewizja Polska.

Już 28 kwietnia na gali HBO organizowanej w hali Barclays Center na Brooklynie swoją walkę życia stoczy Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO). Rywalem niepokonanego Polaka będzie były mistrz wagi średniej (33-2, 29 KO).

"Striczu", choć nie jest faworytem bukmacherów, zapewnia, że do Nowego Jorku poleci po wygraną. - Ja wygram tę walkę! Danny Jacobs jest bardzo dobry, tylko nie zdaje sobie sprawy, że przyjedzie do niego wkur**ny dzieciak, który chce wyrwać mu zwycięstwo. Mi się wydaje, że on myśli, że przyjedzie Polak, taki kogucik, który zajarał się, bo dostał walkę na HBO, ale ja mierzę dużo, dużo wyżej! - zapowiada podopieczny Andrzeja Gmitruka.

Bilety na galę Sulęcki - Jacobs dostępne są w serwisie ticketmaster.com. Dla polskich kibiców została przygotowana specjalna pula wejściówek w cenach od 99 do 357 dolarów, które zamówić można w sklepie Music Planet, bądź pod numerem telefonu 917-849-9796.

Kup bilet na galę na Brooklynie: zobacz walkę Sulęcki - Jacobs >>

Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) czuje dodatkową motywację po ogłoszeniu informacji, że jego zaplanowana na 28 kwietnia walka z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO) zostanie pokazana przez Telewizję Publiczną. - Wielka odpowiedzialność na moich barkach, TVP - zaczynamy robotę, pierwszy polski zawodnik w TVP - to zaszczyt, zdaję sobie sprawę, że przyszłość polskiego boksu zawodowego trochę leży na moich barkach, bo jak wygram tę walkę, to polski boks znowu odżyje - mówi "Striczu" w wywiadzie dla ringpolska.pl.

28 kwietnia na gali organizowanej w Nowym Jorku pierwszy zawodowy pojedynek stoczy Daniyar Yeleussinov, złoty medalista olimpijski z igrzysk w Rio oraz mistrz świata amatorów z 2013 roku. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane.

Pięściarz z Kazachstanu niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z Eddiem Hearnem. Szef grupy Matchroom zapowiedział, że w najbliższych miesiącach Yeleussinov będzie bardzo aktywny.

Głównym wydarzeniem gali w Nowym Jorku będzie pojedynek Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Polscy kibice zobaczą tę imprezę w TVP Sport.

Telewizja Polska pokaże na żywo zaplanowaną na 28 kwietnia galę w Nowym Jorku. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie pojedynek Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO).

Dla polskiego pięściarza będzie to największe wyzwanie w zawodowej karierze. Do tego startu Sulęcki przygotowuje się pod skrzydłami Andrzeja Gmitruka.

Podczas tej samej gali dojdzie także do ciekawie zapowiadającej się walki w wadze ciężkiej pomiędzy Jarrellem Millerem i Johanem Duhaupasem oraz pojedynku o dwa pasy wagi lekkiej pomiędzy Katie Taylor i Victorią Bustos.

Immanuwel Aleem (17-1-1, 10 KO) będzie jednym ze sparingpartnerów Macieja Sulęckiego (26-0, 10 KO) w trakcie przygotowań do walki z byłym mistrzem świata wagi średniej Danielem Jacobsem (33-2, 29 KO). Amerykanin ma pojawić się w Polsce już w przyszłym tygodniu.

Największym zawodowym sukcesem 24-letniego Aleema jest wygrana z Jewgenem Chytrowem. W ostatnim występie pięściarz z USA przegrał z Hugo Centeno w eliminatorze WBC wagi średniej.

Sulęcki do pojedynku z Jacobsem przygotowuje się w Warszawie. Kilka tygodni temu pięściarz ze stolicy wznowił współpracę z Andrzejem Gmitrukiem. Pojedynek Polaka z Amerykaninem odbędzie się 28 kwietnia na gali telewizji HBO w Nowym Jorku.

 

Promujący byłego mistrza świata wagi średniej Daniela Jacobsa (33-2, 29 KO) Eddie Hearn stwierdził w rozmowie z IFL TV, że chciałby, aby zaplanowany na 28 kwietnia pojedynek jego podopiecznego z Maciejem Sulęckim (26-0, 10 KO) wyłonił obowiązkowego pretendenta do tytułu WBA. Pas World Boxing Association należy aktualnie do Gienadija Gołowkina, który 5 maja skrzyżuje rękawice z Saulem Alvarezem.

- Będziemy rozmawiać z WBA, że by uczynić tę walkę finałowym eliminatorem - powiedział szef Matchroom Boxing. - W mojej opinii Jacobs pokonał Gołowkina [w 2017 roku]. Nawet jeśli ktoś uważa inaczej, bo walka była wyrównana, to Jacobs wrócił, pokonał Ariasa, teraz walczy z Sulęckim i myśle, że zasłużył na kolejną [mistrzowską] szansę.

- Problem jest taki, że polityka może na to nie pozwolić, dlatego musimy na to naciskać. Być może będziemy musieli stoczyć jeszcze jedną walkę, pewnie z Jermallem Charlo. (...) Jednym z powodów dla których podpisaliśmy kontrakt z HBO było doprowadzenie do walki ze zwycięzcą walki GGG - Canelo. Dlatego będziemy wywierać presję, by dostać zwycięzcę - oświadczył Eddie Hearn.

Najnowsze komentarze