Partnerzy Gali Boksu Szczecin

 


 
 

onet.pl sport


ARTV Chicago
Przegląd Sportowy

   
BRK Gladiator

Patronat medialny

 

  

Ostatnio zarejestrowani

  • ZieluZielinski
  • eftete2
  • Poznan01
  • Przemyslaww94
  • Patrox

<a href="https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/szczecin-boxing-night/" target="_blank"><img src="http://www.ringpolska.pl/images/banners/600x200_szczecin_2017_noflash.png"></a>

Krzysztof Kopytek (12-1, 2 KO) przegrał niejednogłośnie na punkty z Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO) na gali Underground Boxing Show w Wieliczce. Po ośmiu rundach dwóch sędziów wskazało na przewagę Ukraińca (77-75 i 78-74), zaś trzeci arbiter wypunktował remis 76-76.

Od pierszego gongu pojedynek przebiegał pod dyktando Vovka, który szedł do przodu i polował na mocne ciosy, przede wszystkim z lewej ręki. Zepchniętemu do obrony Kopytkowi brakowało aktywności i zdecydowania.

W drugiej połowie walki przewaga Vovka zrobiła się jeszcze większa, a Polak przyjmował dużo mocnych ciosów. Część z nich była amortyzowana odchyleniami, ale wszystkie celne uderzenia robiły wrażenie na sędziach. Dla Kopytka była to pierwsza porażka na zawodowych ringach.

Jutro na gali w Wieliczce drugą tegoroczną walkę stoczy Krzysztof Kopytek (12-0, 2 KO), który skrzyżuje rękawice z Mykolą Vovkiem (11-1, 8 KO). Dzisiaj pięściarze stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia.

Urodzony na Ukrainie Mykola Vovk (11-1, 8 KO) będzie przeciwnikiem niepokonanego Krzysztofa Kopytka (12-0, 2 KO) 22 października na gali Underground Boxing Show w Wieliczce. Dla podopiecznego Fiodora Łapina będzie to pierwszy start od czasu marcowej wygranej nad Stanislasem Salmonsem.

Głównym wydarzeniem gali w Wieliczce będzie pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Zimnochem (19-1-1, 13 KO) i Marcinem Rekowskim (17-3, 14 KO). 

We wnętrzach zabytkowej kopalni soli odbędą się także m.in. walki Kamila Łaszczyka (22-0, 8 KO) z Piotrem Gudelem (5-1-1, 0 KO) i Andrzeja Sołdry (12-4-1, 5 KO) z Jordanem Kulińskim (2-0-1, 1 KO).

22 października w Wieliczce kolejny zawodowy pojedynek stoczy niepokonany Krzysztof Kopytek (12-0, 2 KO). Niewykluczone, że październikowym występem podopieczny Fiodora Łapina zadebiutuje w kategorii średniej.

W pojedynku poprzedzającym główną walkę wieczoru gali Sosnowiec Boxing Night Krzysztof Kopytek (12-0, 2 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Stanislasa Salmona (25-5-2, 10 KO).

Pięściarz ze Śląska narzucił przeciwnikowi swoje warunki od pierwszego gongu, wyprzedzał go swoimi akcjami i kontrolował tempo walki. Pod koniec drugiego starcia Francuz po raz pierwszy znalazł się na deskach, a przed przegraną przed czaem uratował go gong.

W kolejnych dwóch rundach Kopytek trochę zwolnił, boksował na biegu wstecznym i chociaż cały czas punktował próbującego atakować Salmona, to w jego poczynaniach brakowało zdecydowania. W drugiej połowie walki Polak wyglądał na zmęczonego i choć ustępował aktywnością Francuzowi, to nie przepuszczał przez obronę zbyt wielu uderszeń.

W ostatnich minutach pojedynku nic już nie zmieniło. Zmęczony Kopytek trafiał pojedynczymi ciosami, a Francuz nie był w stanie zrobić mu krzywdy.

Dzisiaj na gali w Sosnowcu świetnie zapowiadający się pięściarz wagi super półśredniej Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO) skrzyżuje rękawice na dystansie ośmiu rund ze Stanislasem Salmonem (25-4-2, 10 KO). Pojedynek będzie poprzedzał główną walkę wieczoru z udziałem Krzysztofa Włodarczyka.

4 marca na gali w Sosnowcu niepokonany na zawodowych ringach Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO) zmierzy się z byłym mistrzem Francji i pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej Stanislasem Salmonem (25-4-2, 10 KO). Na dobry występ swojego podopiecznego liczy Andrzej Wasilewski. - Krzysztof ma w tej walce coś do udowodnienia - mówi współwłaściciel Sferis KnockOut Promotions, który mocno wierzy w potencjał młodego boksera z Jaworzna.

- Krzysztof w zeszłym roku stoczył przynajmniej jedną walkę za mało - przyznaje Wasilewski. - Niestety czasem plany startowe układają się nie do końca tak, jak byśmy chcieli. Jeden z moich partnerów jest nie do końca przekonany co do talentu i potencjału Krzysztofa, ale skoro tak jest, to według mnie tym bardziej powinniśmy go weryfikować. Pierwszą weryfikacją była walka z Sasunem Karapetyanem, którą moim zdaniem Krzysztof Kopytek zdał celująco, teraz będzie walka oczko wyżej.

- Jeśli Krzysztof wygra w dobry stylu, to pokaże, biorąc pod uwagę jego wiek, że jest zawodnikiem, na którego można patrzeć z dużym szacunkiem i sportowymi oczekiwaniami - twierdzi promotor 22-letniego pięściarza. 

- Osobiście widzę w Krzysztofie obiecującego zawodnika. To, co mi się nie podobało w niektórych jego występach to fakt, że często po bardzo dobrych i ciekawych akcjach w ofensywie, stawał i oddawał inicjatywę - po kilku pięknych dobrych technicznie ciosach dawał się trafiać zwykłymi cepami, pozwalając rywalowi odrobić stratę. Na pewny poziomie to już się nie może zdarzyć, ale Krzysiek na treningach wygląda bardzo obiecująco - przekonuje Andrzej Wasilewski.

Głównym wydarzeniem sosnowieckiej gali będzie powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (49-3-1, 25 KO), który zmierzy się z Walerym Brudowem (42-7, 28 KO). Publiczności zaprezentują się ponadto Paweł Stępień, Kamil Młodziński i Konrad Dąbrowski. Możliwy jest także występ Pawła Kołodzieja.

Kup bilety na galę Sosnowiec Boxing Night! >>

4 marca na gali Sosnowiec Boxing Night pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy boksujący w kategorii super półśredniej Krzysztof Kopytek (11-0, 2 KO). Młody pięściarz z Jaworzna zmierzy się na dystansie ośmiu rund z byłym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej Stanislasem Salmonem (25-4-2, 10 KO). Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka.

Kup bilety na galę Sosnowiec Boxing Night! >>

ISSN: 2082-9760

Najnowsze komentarze