onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

25 maja podczas gali organizowanej w Jeleniej Górze na ring wróci mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej Ewa Brodnicka (16-0, 2 KO). Przeciwniczką 34-letniej Polki będzie była mistrzyni świata dwóch kategorii wagowych Janeth Perez (24-4-2, 6 KO).

Dla Brodnickiej będzie to pierwszy występ od października. W ubiegłym roku Brodnicka stoczyła dwie zwycięskie walki, dwukrotnie broniąc pasa World Boxing Organization.

Pochodząca z Meksyku Perez ostatni raz boksowała również w październiku. 29-latka w przeszłości zdobywała mistrzowskie pasy w wagach koguciej oraz super koguciej.

Add a comment

Ewa Brodnicka (15-0, 2 KO) i Nozipho Bell (8-1-1, 3 KO) zmieściły się w limicie wagi super piórkowej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Lublinie. Stawką pojedynku będzie należący do Polki tytuł mistrzyni świata federacji WBO.

Dla 34-letniej Polki będzie to drugi tegoroczny występ. W kwietniu Brodnicka wygrała na punkty z Sarą Pucek. Transmisja gali w piątek od 19:15 w Polsacie Sport Fight i od 20:30 w Polsacie Sport.

Pozostałe wyniki ważenia:
Waga super piórkowa: Ewa Brodnicka (58, 850 kg) - Nozipho Bell (58,35 kg)
Waga średnia: Łukasz Maciec (72,1 kg) - Damian Ezequiel Bonelli (71,7 kg)
Waga półciężka: Mateusz Rzadkosz (80,3 kg) - Valentyn Zbrozhek (78,4 kg)
Waga ciężka: Kamil Bodzioch (105,5 kg) - Artsiom Charniakevich (94 kg)
Waga super półśrednia: Maksymilian Gibadło (68,5) - Mifodzi Pilipenak (zostanie zważony późńiej)
Waga połciężka: Stanisław Gibadło (73,9) - Grzegorz Sikorski (73,2)

Add a comment

26 października na gali organizowanej w Lublinie drugi tegoroczny pojedynek stoczy Łukasz Maciec (24-3-1, 5 KO). Nazwisko przeciwnika 29-latka, który wystąpi przed własną publicznością, nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

W marcu Maciec powrócił na ring po dwuletniej przerwie i wygrał na punkty z Sebastianem Skrzypczyńskim. W Lublinie kibice zobaczą w akcji także mistrzynię świata WBO wagi super piórkowej Ewę Brodnicką (15-0, 2 KO), która skrzyżuje rękawice z pochodzącą z RPA Nozipho Bell (8-1-1, 3 KO).

Brodnicka, która ostatni raz boksowała w kwietniu, przygotowuje się do tego występu w Stanach Zjednoczonych. Podczas tej samej gali kolejne walki stoczą także n.in. Matuesz Rzadkosz i Kamil Badzioch, który w ubiegłym tygodniu zaliczył swój zawodowy debiut.

Add a comment

Kanadyjka Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO) będzie rywalką mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej Ewy Brodnickiej (14-0, 2 KO) podczas gali, która odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie.

Dla 33-letniej Polski będzie to powrót na ring po blisko rocznej przerwie. Brodnicka ostatni raz boksował w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to wygrała minimalnie na punkty z Viviane Obenauf.

Głównym wydarzeniem imprezy w Częstochowie będzie walka z udziałem byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka. Aktualnie w gronie możliwych rywali "Górala" wymienia się przede wszystkim Joeya Abella, który w ubiegłym roku wygrał przed czasem z Krzysztofem Zimnochem.

Add a comment

Nie dojdzie ostatecznie do walki  pomiędzy Ewą Brodnicką (14-0, 2 KO) i Ramoną Kuehne (26-1, 10 KO). Pojedynek miał się odbyć wiosną na jednej z gal organizowanych w Polsce.

Polka w ubiegłym roku wywalczyła tymczasowy pas WBO wagi super piórkowej, z kolei Niemka posiadała pełną wersję tego tytułu. Federacja WBO nakazała pięściarkom stoczenie bezpośredniej walki,  a przetarg na jej organizację wygrała polska grupa Tymex Promotions.

Kuehne nie podpisała jednak kontraktu na ten pojedynek i zrezygnowała z walki o pas. W ten sposób pełnoprawną mistrzynią świata WBO została Brodnicka, która ostatni raz boksowała w czerwcu ubiegłego roku.

Add a comment

W poniedziałek w Budapeszcie odbędzie się przetarg na organizację walki o pas WBO wagi super piórkowej pomiędzy Ewą Brodnicką (14-0, 2 KO) i Ramoną Kuehne (26-1, 10 KO). Kwotę minimalną w przetargu ustalono na 10 tysięcy dolarów.

Brodnicka od maja ubiegłego roku jest posiadaczką tytułu WBO w wersji tymczasowej, który wywalczyła w pojedynku z Irmą Adler. Kuehne to pełnoprawna mistrzyni World Boxing Organization.

Add a comment

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) zaprzeczyła, że wczoraj po gali Polsat Boxing Night zaatakowała Ewę Piątkowską (10-1, 4 KO), uderzając ją pięścią w twarz. "Tygrysica" ma kilku świadków potwierdzających jej wersję wydarzeń, a sprawa została zgłoszona na policję.

- Do niczego między nami nie doszło, nie zaatakowałam jej, nie uderzyłam, jak to opisuje. To jest nagonka na mnie. Mam wrażenie, że Piątkowska stała się moją psychofanką. Ma wyraźny kompleks, który nazywa się "Brodnicka" - przekonuje w rozmowie z Boxing.pl "Kleo".

- Rozumiem i wyobrażam sobie jej frustrację, ale powinna sobie odpuścić, bo zwyczajnie się ośmiesza. Wpadła trollować moje ważenie... Stałam się jej obsesją, nawet w mediach społecznościowych. Zastanawiam się, czy to nie ja powinnam zgłosić tego na policję, jako stalking - podsumowuje Brodnicka.

Wczoraj 33-letnia posiadaczka pasa WBO Interim wagi super piórkowej po dyskusyjnej decyzji sędziów wygrała na gali w Gdańsku z Viviane Obenauf.

Add a comment

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) pokonała niejednogłośnie na punkty Viviane Obenauf (10-3, 5 KO) na gali w Gdańsku. Po dziesięciu rundach dwóch sędziów punktowało 95-94 i 96-93 dla Polki oraz 95-94 dla Szwajcarki.

Walka miała wyrównany przebieg od samego początku, chociaż to Obenauf wydawała się zawodniczką bardziej precyzyjną i lepszą. Brodnicka w swoich akcjach była chaotyczna i często nie trafiała czysto.

W drugiej połowie walki Obenauf wydawała się pięściarką lepszą. Szwajcarka trafiała prawym prostym, a w ostatniej odsłonie posłała nawet Polkę na deski. Ostatecznie sędziowie przyznali Brodnickiej nieznaczne zwycięstwo.

Add a comment

Mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska niespodziewanie pojawiła się na ważeniu przed jutrzejszym występem Ewy Brodnickiej na gali Polsat Boxing Night. Brodnicka w Gdańsku zmierzy się z Viviane Obenauf, która zostanie zważona później.

 

Add a comment

Na konferencji prasowej przed galą Polsat Boxing Night 7 Mateusz Borek oświadczył, że Marisol Reyes miała problemy z wizą i nie pojawi się w Gdańsku. Dominikanka miała się zmierzyć się z Ewą Brodnicką (13-0, 2 KO). Nową przeciwniczką Polki będzie Viviane Obenauf (10-2, 5 KO).

Brodnicka o zmianie rywalki dowiedziała się przed kilkoma dniami, lecz oficjalnie ogłoszone to zostało w czwartek. Poza przeciwniczką zmienia się również kategoria wagowa. Walka z Reyes miała się odbyć w wadze super piórkowej, z Obenauf Polka powalczy w kategorii lekkiej.

- Jeżeli chodzi o wartość sportową karty, to mówię bez przesady, że czeka Ewę dużo cięższe zadanie – powiedział Borek, po czym ogłosił, iż nową rywalką Polki będzie urodzona w Brazylii, ale mieszkająca w Szwajcarii Obenauf. 30-latka na pewno będzie dobrze przygotowana, gdyż miała walczyć 1 lipca z Consolatą Musangą (5-3-1, 3 KO). Gdy jednak otrzymała propozycję pojedynku na gali PBN od razu zrezygnowała ze starcia z Kenijką.

Add a comment