Patronat medialny


 


Już 31 października w Las Vegas Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) w szóstej obronie pasa mistrzyni świata federacji WBO w wadze superpiórkowej zmierzy się z Mikaelą Mayer (13-0, 5 KO). Pewna siebie Amerykanka porozmawiała o tym pojedynku z TVP Sport.

- Mój trener studiował taśmy z jej walkami, zresztą jak to zawsze robi. Za każdym razem ruszam do walki z przygotowanym planem. Mamy takich planów dwa, trzy gdyby w ringu trzeba było coś zmieniać. Bardzo dobrze znamy jej styl, często ją oglądaliśmy, wiemy jak walczy, wiemy co lubi robić - zapowiedziała Mayer podczas rozmowy wyemitowanej w programie "Ring TVP Sport".

- Jeżeli ona myśli, że nie potrafię dobrze się poruszać na nogach to znaczy, że nie studiowała dobrze moich walk. Jeżeli myśli o moich słabych stronach i uważa, że to praca nóg, to bardzo dobrze. Bo w takim razie pokaże jej, że kompletnie nie wie w co się pakuje. Nie wiem ile amatorskich walk ona ma. Dziewięć, a może odrobinę więcej? Ma dziewiętnaście walk zawodowych. Ja wygrałam ponad 130 walk amatorskich i trzynaście zawodowych. Jak ona może się porównywać, rywalizować z takim doświadczeniem jak moje - stwierdziła pięściarka z USA.

Brodnicka na początku października wyleciała na Florydę, gdzie spędza finałowe tygodnie przygotowań przed swoim pierwszym występem na terenie Stanów Zjednoczonych. Galę w Las Vegas będzie mogło obejrzeć na żywo 250 widzów.

Pełna rozmowa z Mikaelą Mayer w TVP Sport >>

 

Add a comment

Ewa Piątkowska wróży Ewie Brodnickiej (19-0, 2 KO) ciężką przeprawę w zaplanowanej na 31 października w Las Vegas obronie pasa WBO wagi super piórkowej z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). "Tygrysica" na antenie TVP Sport przekonywała, że w USA arbiter ringowy będzie dużo mniej pobłażliwy dla stylu walki, który w Polsce pozwolił "Kleo" wygrać wiele pojedynków.

- Brodnicka nie trzyma ciosu i ratowała się w Polsce tym, że po prostu przyklejała się do swoich rywalek - oceniła Piątkowska. - Gdy tylko przeciwniczka chciała się bić, to Ewa ratowała się klinczem. W Polsce mogła to robić, bo sędziowie byli zawsze po jej stronie i nawet jeśli od pierwszej do dziesiątej rundy kleiła się do rywalki, to nie miała ani razu odjętego punktu, natomiast za granicą nie będzie już miała takiej ochrony.

- Będzie dostawała ostrzeżenia od sędziów i jeżeli nie przestanie się kleić, to zostanie zdyskwalifikowana. A jak przestanie klinczować, to będzie musiała podjąć walkę z Mikaelą Mayer, która rzeczywiście jest bardzo dobrą zawodniczką z doświadczeniem amatorskim, potrafiącą boksować - stwierdziła była mistrzyni WBC.

- Dobra komedia - skwitowała z uśmiechem wypowiedź byłej rywalki "Kleo", dodając: - Amerykanki biją się na sto procent, to będzie na pewno mocna walka i mocna wymiana, tego się spodziewam. Przyjechałam do jaskini lwa i zamierzam dać dobre widowisko! 

Add a comment

W czwartek przetarg na walkę Mayer - Brodnicka o pas WBO

31 października w Las Vegas pokazywanej Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) skrzyżuje rękawice z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO) w kolejnej obronie pasa WBO wagi super piórkowej. Niepokonana rywalka Polski jest przekonana, że ze swojej pierwszej mistrzowskiej konfrontacji wyjdzie zwycięsko.

- Przez ostatnie dziesięć miesięcy mój boks bardzo się rozwinął - mówi pewna siebie Amerykanka. - Trochę tego mogliście zobaczyć w walce z Heleną Joseph, ale teraz na obozie weszłam na zupełnie inny poziom!

- Jestem bardziej niż gotowa na pojedynek o tytuł WBO i na pewno wrócę do domu z pasem. Ta walka nie potrwa pełnego dystansu. Brodnicka to nie mój poziom, a jej czas już się skończył! - odgraża się Mayer, promowana przez organizatora październikowego starcia grupę Top Rank.

Add a comment

31 października na gali w Las Vegas pokazywanej w USA przez ESPN+ dojdzie do walki Ewy Brodnickiej (19-0, 2 KO) z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO) - oficjalnie ogłosiła grupa Top Rank. 

Dla Brodnickiej, która stanie do obowiązkowej obrony pasa WBO kategorii super piórkowej, konfrontacja z niepokonaną Amerykanką będzie pierwszym w zawodowej karierze występem za granicą. Mayer z kolei zadebiutuje w pojedynku rangi mistrzowskiej.

Główną atrakcją październikowej imprezy będzie starcie Naoyi Inoue (19-0, 16 KO) z Jasonem Maloneyem (21-1, 18 KO) o tytuły WBA i IBF dywizji koguciej. Wcześniej planowano, że Inoue w swoim debiutanckim występie w USA stoczy walkę unifikacyjną z Johnem Rielem Casimero, jednak pojedynek był trudny do zrealizowania bez wpływów ze sprzedaży biletów.

Add a comment

W przyszłym tygodniu Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) przeniesie się na kilka tygodni do Stanów Zjednoczonych. Tam mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej będzie kontynuowała swoje przygotowania do walki z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO).

Wciąż oficjalnie nie potwierdzono terminu pojedynku Polki z Amerykanką. Najbardziej prawdopodobną datą do niedawna wydawał się 24 października, ale niewykluczone, że walka odbędzie się w listopadzie.

Brodnicka do tej pory trenowała w Warszawie pod skrzydłami Gusa Currena, byłego szkoleniowca m.in. Tomasza Adamka. "Kleo" wraz z Currenem od przyszłego tygodnia trenować będą w Vero Beach na Florydzie. Polka przejdzie tam aklimatyzację, finałową fazę sparingów i będzie oczekiwać na potwierdzenie terminu walki.

Mayer jest oficjalną pretendentką do tytułu World Boxing Organization. Dla Polki będzie to pierwsza walka poza granicami Polski na zawodowych ringach. Mayer z kolei po raz pierwszy w karierze zaboksuje o mistrzowski pas.

Add a comment

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) przygotowuje się do walki w obronie tytułu mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO). Pod koniec września Polka przeniesie swój obóz treningowy na Florydę. Pojedynek ma odbyć się 24 października w Las Vegas.

- Teraz trenuję w Warszawie z moim amerykańskim trenerem Gusem Currenem, ale pod koniec miesiąca przeniesiemy się do USA. Chcemy tam czekać na walkę i dobrze przejść okres aklimatyzacji - powiedziała Brodnicka w rozmowie z IFL TV.

- To na pewno będzie świetna walka. Mikaela robi sporo szumu na Twitterze, ale ja nie odpowiadam na jej zaczepki, ponieważ chcę się przede wszystkim dobrze przygotować do tego pojedynku. Do naszej walki dojdzie pod koniec przyszłego miesiąca, z tego co słyszałam będzie to 24 października - dodaje zawodniczka, która niedawno podpisała kontrakt z grupą Matchroom Boxing.

Mayer jest oficjalną pretendentką do tytułu World Boxing Organization. Dla Polki będzie to pierwsza walka poza granicami Polski na zawodowych ringach. Mayer z kolei po raz pierwszy w karierze zaboksuje o mistrzowski pas.

Add a comment

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) jest pierwszą polską pięściarką, która znalazła się w rankingu magazynu "The Ring". W sierpniu redakcja magazynu nazywanego "Biblią Boksu" poinformowała, że rozpoczyna publikację kobiecych rankingów.

W pierwszej kolejności utworzona została klasyfikacja najlepszych pięściarek świata bez podziału na kategorie wagowe oraz rankingi w kilku kategoriach wagowych. Teraz "The Ring" opublikowało rankingi w kolejnych dywizjach, w tym super piórkowej, gdzie na piątej pozycji sklasyfikowano Brodnicką.

W rankingach "The Ring" w każdej kategorii wagowej klasyfikowanych będzie 5 zawodniczek oraz ewentualna mistrzyni "The Ring". Na razie ten pas posiadają jedynie Claressa Shields w kategorii średniej oraz Katie Taylor w wadze lekkiej.

Polska mistrzyni świata WBO kolejny pojedynek stoczy w październiku na gali w Las Vegas. Rywalką Brodnickiej będzie Mikaela Mayer, oficjalna pretendentka do pasa World Boxing Organization.

Ranking najlepszych pięściarek wagi super piórkowej "The Ring": Mistrzyni - wakat, 1. Maiva Hamadouche, 2. Terri Harper, 3. Hyun Mi Choi, 4. Mikaela Mayer, 5. Ewa Brodnicka

Add a comment

24 października podczas gali organizowanej w Las Vegas ma ostatecznie dojść do walki o mistrzostwo świata WBO wagi super piórkowej pomiędzy Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO) i Ewą Brodnicką (19-0, 2 KO). Strony ustaliły wszystkie warunki pojedynku, do którego wstępnie przymierzano się na 9 października.

Na połowę sierpnia zaplanowany był przetarg mający wyłonić organizatora walki, jednak strony osiągnęły w ostatniej chwili porozumienie. W przypadku przetargu, do Brodnickiej, jako panującej mistrzyni, trafiłoby co najmniej 75% puli pieniędzy przeznaczonej na organizację pojedynku.

Dla Polki, która niedawno podpisała kontrakt promotorski z grupą Matchroom Boxing, będzie to szósta obrona mistrzowskiego pasa. Mayer przystąpi do walki jako oficjalna pretendenta World Boxing Organization. W USA wydarzenie pokaże telewizja ESPN.

Add a comment

9 października na gali w Las Vegas ma dojść do walki o mistrzostwo świata WBO wagi super piórkowej pomiędzy Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO) i Ewą Brodnicką (19-0, 2 KO). Wydarzenie pokaże w USA telewizja ESPN.

Amerykanka jest oficjalną pretendentką do tytułu World Boxing Organization. Dla Polki będzie to pierwsza walka poza granicami Polski na zawodowych ringach. Mayer z kolei po raz pierwszy w karierze zaboksuje o mistrzowski pas.

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi piórkowej pomiędzy Emanuelem Navarrete (31-1, 27 KO) i Rubenem Villą (18-0, 5 KO). Początkowo z Meksykaninem o pas mistrzowski miał boksować Jesse Magdaleno, ale ostatecznie Amerykanin nie przyjął tego pojedynku. Wcześniej ten tytuł należał do Shakura Stevensona, który przeniósł się do wyższej kategorii wagowej.

Add a comment

Zaplanowany na dziś przetarg na organizację walki o pas WBO wagi super piórkowej pomiędzy Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO) i Ewą Brodnicką (19-0, 2 KO) został odwołany. 

Zainteresowane strony poinformowały władze World Boxing Organization, że osiągnęły porozumienie i konkurs ofert nie będzie konieczny. Szczegółów umowy jednak nie ujawniono.

Mikaela Mayer, będąca oficjalną pretendentką do pasa, jest promowana przez grupę Top Rank. Dzierżąca mistrzowskie trofeum Brodnicka od niedawna jest zawodniczką Matchroom Boxing. 

Add a comment

- Czytam dużo psychologicznych książek i wychodzę z założenia, że trzeba wszystkiego próbować, by na końcu nie żałować. Chcę wykorzystać swoje pięć minut i nie boję się porażki - mówi Ewa Brodnicka w rozmowie z PoGongu.

Ostatnio jesteś rozchwytywana przez największych promotorów boksu na świecie.
Ewa Brodnicka: Myślałam, że będę walczyła z Terri Harper o unifikację pasów, ale zrobiło się zamieszanie. Federacja WBO wyznaczyła mi obowiązkową obronę z Mikaelą Mayer, choć mój promotor nie dostał oficjalnej informacji. Dowiedzieliśmy się o tym nagle, gdy ogłosiliśmy, że podpisałam kontrakt z grupą Matchroom. Ja jestem od boksowania, resztę zostawiam promotorom. Czekam na informację, kiedy, gdzie i z kim mam walczyć.

W rozmowach z promotorem poruszyliście kiedyś temat twojej walki z Saszą Sidorenko?
Nie, nigdy o tym nie rozmawialiśmy. Dzisiaj, gdy mam możliwość wypłynąć na głębokie wody, musimy ten temat zamknąć w słoiku i odłożyć na półkę.

Wspomniałaś, że kobiety nie mają łatwo w boksie. Za mało zarabiacie?
Kobiety za mało zarabiają nie tylko w boksie. Gdyby mężczyzna wygrał pięć walk w obronie pasa WBO, to pewnie kupiłby sobie ze dwa mieszkania i otworzył dobry biznes. Ja na to nie mogłam sobie pozwolić. Myślę, że na największych galach kobiety są bardziej doceniane. Ostatnio Terri Harper dziękowała Eddiemu Hearnowi, że mogła kupić sobie mieszkanie za wypłatę za walkę. Cieszę się, że trafiłam na erę, gdzie kobiety zarabiają coraz więcej. Przecież kobiety też ryzykują zdrowie i dają z siebie tyle samo co faceci. Hearn chce budować mocny team w kobiecym boksie i idzie drogą podobną do UFC. Kobiety godziwie u niego zarabiają i występują w walkach wieczoru.

Jesteś odporna na krytykę?
Tak i to bardzo. Od małego byłam pod presją. Rodzice byli nauczycielami wychowania fizycznego, więc zawsze musiałam być najlepsza w sporcie. Opinie czy oceny innych ludzi mi nie przeszkadzają. Wcześniej zdarzało się, że jak przeczytałam o sobie coś niepozytywnego, to nie czułam się z tym fajnie. Człowiek nie jest z żelaza ani nie jest maszyną, ale znalazłam sposób na krytykę.

Pełna treść artykułu w serwisie Pogongu.pl >>

 

Add a comment