Patronat medialny


 


Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w rozmowie z Michałem Olżyńskim, że planuje powrócić między liny wiosną występem na gali Polsatu.

- Wracam na pewno na jedną walkę, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zrobimy drugą i na tym koniec. Dłużej nie będę przeciągał - oświadczył były czempion dwóch kategorii wagowych.

"Góral" dodał, że nie powtórzy się historia sprzed kilku lat, gdy wznawiał starty z myślą o wielkich sportowych celach: - Tym razem towarzyszy mi zupełnie inne podejście. Wtedy mówiłem o ambicjach sportowych, o walce o mistrzostwo świata, o groźnych rywalach. Teraz na wejściu mówię: żadnych walk o mistrzostwo świata, żadnych walk z czołówką wagi ciężkiej. Ustaliliśmy z Ziggym, że przeciwnikiem niegroźny Amerykanin, wygrana w dobrym stylu. 

Obchodzący dziś 45 lat Tomasz Adamek po raz ostatni boksował październiku 2018 roku, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. 

Cała rozmowa z Tomaszem Adamkiem na boks24.com.pl >>

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) zapowiedział w rozmowie z kanałem "To Jest Boks", że zamierza stoczyć kolejny zawodowy pojedynek wiosną na gali organizowanej w Polsce. Szczegółów tego występu jeszcze oficjalnie nie potwierdzono.

"Góral" ma wziąć udział w dwóch walkach, które będą jego pożegnaniem z kibicami. Początkowo były mistrz świata dwóch kategorii wagowych mówił o trzech pożegnalnych pojedynkach, jednak plany uległy zmianie.

Pierwsza z pożegnalnych walk Adamka miała się odbyć jesienią. Na razie 44-latek zapowiedział wiosenny pojedynek, co oznacza, że termin wejścia "Górala" między liny ponownie się przesunął.

Adamek po raz ostatni boksował w październiku 2018 roku, przegrywając przed czasem z Jarrellem Millerem. Od tego momentu kilka razy w mediach pojawiał się temat pożegnalnego występu "Górala", ale plany nigdy nie zostały zrealizowane.

Add a comment

10 lat temu na stadionie we Wrocławiu na oczach kilkudziesięciu tysięcy fanów doszło do walki o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Witalijem Kliczką. "Góral" pojedynek w wielkim Ukraińcem przegrał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie. Na miejscu była oczywiście kamera ringpolska. 

Kanał ringpolska.pl na Youtube >>

Add a comment

Dariusz Michalczewski skomentował w rozmowie z Arturem Mazurem ze Sportowych Faktów zbliżający się powrót na ring Tomasza Adamka (53-6, 31 KO). "Góral" ma stoczyć dwie walki - jesienią i wiosną. 

To już przesądzone. Tomasz Adamek jesienią wraca do ringu. Jak pan zareagował na tę wiadomość?
Dariusz Michalczewski:
To trochę przykre, bo te ostatnie walki Tomka, szczególnie ta z Jarrellem Millerem, nie były do końca fajne. I fakt, że Amerykanin został złapany na dopingu, wiele nie zmienia. Wydaje mi się, że Tomek zwyczajnie potrzebuje kasy. No bo jaki może być powód tego powrotu? Nie ma innej odpowiedzi. Nikt mi nie powie, że on nagle chce zbudować formę życia i zaboksować na swoim najwyższym poziomie, bo mu się chce, bo odczuł taką potrzebę. Ile on ma lat?

44.
No to o czym my rozmawiamy. Nie ma o czym gadać. Szkoda mi tego chłopaka. Szkoda, że musi jeszcze boksować i to po tak długiej przerwie.

Cała rozmowa z Dariuszem Michalczewskim na sportowefakty.wp.pl >>

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) zdradził w wywiadzie dla TVP Sport, że zamierza stoczyć jeszcze dwie walki. Pierwsza z nich planowana jest na ten rok.

- Walka odbędzie się jesienią w Polsce i wkrótce zostaną ogłoszone szczegóły - powiedział] Marcinowi Cholewińskiemu "Góral", który zmierzyć ma się z rywalem z USA, spoza światowej czołówki wagi ciężkiej.

- Jeżeli zdrowie mi dopisze, wiosną stoczę pożegnalną walkę. Prowadziłem trudne negocjacje z żoną, która jest przeciwna mojemu powrotowi. Dorota nigdy nie postrzegała pozytywnie mojego zawodu, bo to ciężka praca. To jednak moje życie - dodał były mistrz świata dwóch kategorii wagowych.

Cała rozmowa z Tomaszem Adamkiem na sport.tvp.pl >>

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w wywiadzie z Kamilem Wolnickim opublikowanym w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym", że wraca na ring. 

"Góral" otrzymał propozycję stoczenia trzech walki i zamierza z niej skorzystać. Pierwszy z pojedynków miałby się odbyć w sierpniu. Nazwisko rywala byłego czempiona dwóch kategorii wagowych nie zostało jeszcze ogłoszone. Sam Adamek przekonuje jednak, że w mistrzowskie pasy już nie celuje.

- Nie chodzi o to, by podbijać światową czołówkę. Nie o to w tym chodzi. Zmierzę się z kimś, kto też swoje przeszedł i damy ludziom kawał dobrego widowiska - powiedział czempion z Gilowic.

Add a comment

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że latem wystąpi na gali bokserskiej organizowanej w Polsce. Wygląda na to, że nie będzie to pożegnalny występ "Górala".

Powrót na ring byłego mistrza świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej był przekładany już kilkukrotnie. Początkowo mówiło się, że Adamek stoczy latem 2021 roku walkę pożegnalną, jednak wygląda na to, że plany uległy zmianie.

- Nie ma biedy, ale chcę stoczyć jeszcze trzy walki. Kibice zobaczą mnie latem w Polsce - powiedział "Super Expressowi" Adamek. 43-letni pięściarz z Gilowic po raz ostatni boksował w październiku 2018 roku, przegrywając prze czasem z Jarrellem Millerem. 

Add a comment

18 czerwca na gali organizowanej w Polsce na ring wróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek (53-6, 31 KO), który po raz drugi w karierze może skrzyżować rękawice z Przemysławem Saletą (44-8, 22 KO). "Góral" potwierdził, że jest taka możliwość podczas rozmowy w magazynie "Koloseum" w Polsacie Sport.

- To nie zależy ode mnie. To wszystko zależy od prezesa Polsatu. Ostatnio prezes był w Stanach Zjednoczonych, powiedział mi, że muszę wrócić i wracam. Powiedziałem żonie, że wracam na trzy walki, to tylko pogroziła mi palcem - stwierdził Adamek.

- Ja bardzo chętnie bym zawalczył. Prawdziwy sport jest już za mną, natomiast na świecie pojawiła się moda na walki zawodników, którzy najlepsze walki mają za sobą, tak więc nie mam nic przeciwko - odpowiedział obecny w studio Saleta.

Do pierwszej walki Adamek - Saleta doszło we wrześniu 2015 roku. "Góral" wygrał przez techniczny nokaut po tym jak jego rywal poddał się po piątej rundzie z powodu kontuzji ręki. Saleta od tego czasu przebywa na sportowej emeryturze, z kolei Adamek stoczył pięć kolejnych pojedynków. Ostatni z nich odbył się ponad dwa lata temu.

Add a comment

Steve Cunningham wrócił dziś na Twitterze do rewanżowego pojedynku z Tomaszem Adamkiem z 2012 roku, w którym - w jego opinii - został oszukany przez sędziów punktowych. 

- To był rewanż, do którego dążyłem przez lata po tym, jak straciłem pas [IBF wagi junior ciężkiej] na rzecz Adamka. Wiedziałem, że mogę go pokonać, gdzie popełniłem błędy. W rewanżu pokazałem się świetnie i zostałem ograbiony przez skorumpowanych sędziów z oczywistego zwycięstwa - napisał "USS".

Steve Cunningham, który w swojej karierze czterokrotnie boksował z Polakami, po raz ostatni walczył w sierpniu 2017 roku, przerywając z Andrew Tabitim. Tomasz Adamek w tym roku zamierza powrócić na ring na gali Polsat Boxing Night. "Góral" w swoim ostatnim występie, w październiku 2018, został zastopowany przez Jarrella Millera.

Add a comment

Michalczewski : Adamek - Szpilka? To jakieś nierealne rzeczy!

Kilka dni temu Mateusz Borek poinformował, że według jego wiedzy 18 czerwca na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki dwóch sław polskiego boksu Tomasza Adamka i Dariusza Michalczewskiego. "Góral" w rozmowie z "Super Ekspresem" potwierdził, że otrzymał propozycję pojedynku z "Tigerem". Problem w tym, że ten drugi o swoim rzekomym powrocie na ring nic nie wie i co więcej, stanowczo go wyklucza.

- Pierwsze słyszę, że mam walczyć. Chyba już nie ma w Polsce dobrych bokserów, skoro wycierają sobie gęby moim nazwiskiem! To jest bez sensu. Jak oni sobie to wyobrażają?! Przecież ja zakończyłem karierę dawno temu - oznajmił Michalczewski, cytowany przez "Fakt".

52-letni Dariusz Michalczewski, mający w swoim dorobku mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej, po raz ostatni boksował w 2005 roku. Niedawno "Tygrys" próbował wrócić do boksu w roli promotora jednak bez powodzenia.

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że otrzymał ofertę skrzyżowania rękawic z Dariuszem Michalczewskim. Informację taką podał wcześniej Mateusz Borek.

Zapytany przez Marcina Cholewińskiego, czy w czerwcu zmierzy się z "Tigerem", były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej odparł: - Nie mogę tego potwierdzić. Póki co jest taka propozycja. Na pewno moja walka odbędzie się 18 czerwca na gali, którą będzie organizował Tomasz Babiloński.

44-letni Adamek po raz ostatni boksował październiku 2018 roku, przegrywając przez nokaut z Jarrellem Millerem. Powrót "Górala" między liny (mówi się nawet o trzech walkach) związany jest z reaktywacją projektu Polsat Boxing Night.

Add a comment