Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Dan Rafael napisał na Twitterze, Adam Kownacki (20-2, 15 KO) może naprawdę dobrze zarobić na walce z Dereckiem Chisorą (32-12, 23 KO). Do pojedynku mogłoby dojść 9 lipca w Lonydnie.

- Słyszałem, że Kownackiemu zaproponowano 7-cyfrową wypłatę za starcie z Chisorą, ale podobno może też pozostać z PBC i zaboksować na ich gali latem. Jego menadżer Keith Connolly pracuje zarówno z Matchroom jak i PBC, więc ciekawe, w którym kierunku to pójdzie - napisał Rafael.

Chisora kontrakt na pojedynek z "Babyfacem" podpisał w tym tygodni. Polak na razie na sygnowanie umowy się nie zdecydował.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził potwierdził w rozmowie z IFL TV, Derecka Chisora (32-11, 23 KO) podpisał kontrakt na walkę z Adamem Kownackim (20-2, 15 KO).

Szef grupy Matchroom Boxing zaznaczył jednak, że planowany na 9 lipca pojedynek póki co nie jest w stu procentach pewny, bo podpisu na swoim kontakcie nie złożył jeszcze polski pięściarz.

Add a comment

Dereck Chisora (32-11, 23 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że podpisał kontrakt na swój kolejny zawodowy pojedynek, który według pokazanych dokumentów ma odbyć się 9 lipca podczas gali w Londynie, gdzie jego rywalem ma być Adam Kownacki (20-2, 15 KO).

O zakontraktowaniu tej walki spekulowano już od kilku tygodni. W ostatnich dniach negocjacje z "Del Boyem" potwierdził Kownacki, jednak zaznaczył, że dokumenty nie zostały jeszcze przez niego podpisane.

Podczas tej samej gali dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Israelem Madrimowem (8-0, 6 KO) i Michelem Soro (35-3-1, 24 KO). Pojedynek będzie eliminatorem WBA w wadze super półśredniej. Kibice zobaczą także pojedynek Daltona Smitha (10-0, 8 KO) z Akeemem Ennisem Brownem (15-1, 1 KO).

Add a comment

Od kilku dni coraz głośniej mówi się o możliwej walce Adama Kownackiego (20-2, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (32-12, 23 KO). "Babyface" aktualnie buduje formę fizyczną przed powrotem na ring. W mediach społecznościowych polskiego ciężkiego pojawiły się nagarnia wideo z treningów w słynnym gymie American Top Team.

Add a comment

Od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o możliwej walce Adama Kownackiego (20-2, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (32-12, 23 KO). Do pojedynku miałoby dojść w lipcu, ewentualnie w sierpniu. Sprawę skomentował na Twitterze Andrzej Kostyra.

- Rozmawiałem dziś z Adamem. "Jeszcze kilka rzeczy musi dograć mój menedżer, na razie kontrakt na walkę z Chisorą nie został podpisany" - mówi Adam. Oby dogadali się. Na pewno byłoby ciekawie - napisał dziennikarz Polsatu Sport i Super Expressu.

Zarówno Chisora jak i Kownacki przegrali swoje ostatnie walki - Brytyjczyk uległ Josephowi Parkerowi, zaś Polak Robertowi Heleniusowi. 

Add a comment

Eddie Hearn zdradził w rozmowie z IFL TV, że pracuje nad "wielkim" pojedynkiem dla Derecka Chisory (32-11, 23 KO), do którego miałoby dojść latem. 

- Bardzo bym chciał tę walkę zrobić. To byłaby taka fajna walka! Jesteśmy już na ostatnim etapie negocjacji. Mam nadzieję, że uda się to dograć, być może na 9 lipca albo na sierpień. Może sfinalizujemy to w przyszłym tygodniu - powiedział szef grupy Matchroom Boxing. 

Nieoficjalnie mówi się, że rywalem "Del Boya" miałby być Adam Kownacki (20-2, 15 KO), który już jakiś czas temu pojawił się w słynnym American Top Team, by mocno pracować nad formą fizyczną. Zarówno Chisora jak i Kownacki przegrali swoje ostatnie walki - Brytyjczyk uległ Josephowi Parkerowi, zaś Polak Robertowi Heleniusowi.

Add a comment

Trener od przygotowania fizycznego Przemek Kantorowski w rozmowie z ringpolska.pl opowiada o zadymie podczas rewanżu Arkadiusza Wrzoska z Badr Harim i swoich wrażeniach ze współpracy z Adamem Kownackim (20-2, 15 KO).

Add a comment

Jakiś czas temu Łukasz Różański (14-0, 13 KO) zadeklarował, że chętnie sprawdziłby się w walce z Adamem Kownackim (20-2, 15 KO). Temat za bardzo się "nie przyjął" i wydawało się, że ciągu dalszego nie będzie, ale dziś w mediach społecznościowych do sprawy wrócił "Babyface".

Najwyżej notowany polski zawodnik wagi ciężkiej zacytował internetową sondę z pytaniem o wynik ewentualnego jego starcia z Różańskim, dodając od siebie: "Niech ring zweryfikuje a nie opnie ekspertów na social mediach".

Kownacki, który w swoim ostatnim występie został zastopowany przez Roberta Heleniusa między liny powrócić ma latem. Różański po wygranej nad Arturem Szpilką plasuje się na drugiej pozycji rankingu WBC kategorii bridger, jednak deklaruje, że w przypadku ciekawej propozycji gotów jest zaboksować w królewskiej dywizji.

Add a comment

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) chciałby w tym roku stoczyć dwie walki, które pozwoliłyby mu wrócić do czołówki wagi ciężkiej. Z kim może się zmierzyć? O tym rozmawiano w magazynie Koloseum w Polsacie Sport.'

- Myślę, że pod koniec wakacji będzie pierwsza walka, natomiast druga pod koniec roku. Ten pierwszy przeciwnik będzie trochę lżejszy, ten drugi trochę cięższy. Takie jest założenie - powiedział Kownacki w Koloseum.

Kto mógłby być jego rywalem? W mediach wymienia się takich pięściarzy, jak Dereck Chisora, Łukasz Różański czy Ali Eren Demirezen.

- Lubię takie walki, w których się bijemy. Chisora byłby fajnym rywalem - powiedział Kownacki, po czym dodał, że mógłby po raz trzeci zmierzyć się z Heleniusem.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl >>

Add a comment

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) przebywa obecnie w Polsce, gdzie po raz pierwszy od czterech miesięcy pojawił się na sali treningowej - poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Kostyra, który miał okazję porozmawiać z pięściarzem, który nie tak dawno wysoko klasyfikowany był w rankingach wagi ciężkiej.

Aktualnie Kownacki w Warszawie trenuje z Przemysławem Kantorowskim w gymie grupy KnockOut Promotions. Na razie nie wiadomo, kiedy "Baby Face" kolejny raz wejdzie między liny.

W październiku 32-latek po raz drugi przegrał z Robertem Heleniusem. Niedawno Polak przeprowadził się z Nowego Jorku do Miami, co prawdopodobnie oznacza znaczące zmiany w jego sztabie szkoleniowym. 

Add a comment