onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Najwyżej obecnie sklasyfikowany polski pieściarz kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) podpisał kontrakt z nowojorskim menadżerem Keithem Connollym, współpracującym m.in. z Danielem Jacobsem.

Boksujący na galach Ala Haymona Kownacki w ostatnich miesiącach zanotował dwa znaczące zwycięstwa, pokonując Artura Szpiklę i Iago Kiladze i aktualnie jest notowany rankingach federacji WBC i IBF.

Popularny "Babyface" między liny powróci prawdopodobnie latem pojedynkiem z byłym czempionem IBF Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO).

 

Niewykluczone, że były mistrz świata wagi ciężkiej Charles Martin (25-1-1, 23 KO) będzie kolejnym rywalem Adama Kownackiego (17-0, 14 KO) - poinformował w swoim vlogu Przemek Garczarczyk. Pojedynek ma się odbyć na przełomie czerwca i lipca w Stanach Zjednoczonych.

- Najnowsze wieści są takie, że Adama raczej nie zaboksuje w maju. Będzie to raczej czerwiec, a być może nawet lipiec - powiedział Garczarczyk.

- W kontekście rywali najbardziej prawdopodobnym nazwiskiem jest Charles Martin. Brani są także pod uwagę Dominic Breazeale oraz Chris Arreola - powiedział polski dziennikarz mieszkający na stałe w USA.

28-letni Kownacki stoczył w tym roku już jedną walkę. W styczniu "Baby Face" wygrał przez techniczny nokaut w Iago Kiladze.

 

Po zwycięstwach przed czasem nas Arturem Szpilką i Iago Kiladze mocno w górę poszły akcje Adama Kownackiego (17-0, 14 KO). Boksujący w wadze ciężkiej Polak kolejną walkę stoczyć ma wiosną w Stanach Zjednoczonych. 

- Nie mam jeszcze oficjalnej daty pojedynku, ale w najbliższych tygodniach powinienem poznać swoje plany - mówi popularny "Babyface", którego nazwisko pojawiło się w styczniu na liście rankingowej magazynu "The Ring".

- Mój cel to mistrzostwo świata i nie mogę się doczekać dnia, w którym go osiągnę. To jest moja misja i myślę, że ostatnia wygrana przybliżyła mnie do mojego celu - dodaje Kownacki.

Nieoficjalnie spekuluje się, że niepokonany łomżanin mógłby wystąpić na gali organizowanej 19 maja w hali Barclays Center Na Brooklynie. Kilka dni temu chęć walki z Polakiem zadeklarował inny zawodnik boksujący dla Ala Haymona - Travis Kauffman (31-2, 23 KO).

Być może 19 maja na gali telewizji Showtime w Barclays Center kolejną walkę stoczy najwyżej sklasyfikowany obecnie polski pięściarz kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) - zdradził Przemek Garczarczyk.

Podczas tej samej imprezy możliwy jest powrót na ring szykującego się do debiutu w wadze junior ciężkiej Andrzeja Fonfary  (29-5, 17 KO). Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek z udziałem czempiona WBA i WBC dywizji półśredniej Keitha Thurmana (28-0, 22 KO).

Notowany na dziesiątej pozycji rankingu magazynu The Ring Adam Kownacki w swoim ostatnim starcie, w styczniu, pokonał przed czasem Iago Kiladze.

Jeszcze niedawno mówiło się, że boksujący w kategorii ciężkiej Adam Kownacki (17-0, 14 KO) powróci na ring wiosną pojedynkiem na gali Polsat Boxing Night. Dziś wiadomo już, że na debiut "Babyface'a" w ojczyźnie kibice będą jeszcze musieli poczekać.

Polski pięściarz zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że kolejną walkę stoczy na przełomie maja i czerwca w Stanach Zjednoczonych. 

Adam Kownacki w swoim ostatnim występie zastopował Iago Kiladze. Bokser z Łomży dzięki wygranej zadebiutował w rankingu dziesięciu najlepszych ciężkich magazynu "The Ring".

Adam Kownacki i Robert Parzęczewski zadebiutowali na listach rankingowych federacji IBF. Kownacki został sklasyfikowany na piętnastej pozycji zestawienia pretendentów wagi ciężkiej, zaś Parzęczewskiego w kategorii półciężkiej umieszczono na pozycji czternastej.

Najwyżej z Polaków plasuje się czwarty w dywizji super półśredniej Maciej Sulęcki, zaś "najbardziej polską" wagą jest junior ciężka, w której wśród challengerów znajdują się Krzysztof Głowacki, Mateusz Masternak i Krzysztof Włodarczyk.

Polacy w rankingu IBF: waga ciężka - 15. Adam Kownacki, waga junior ciężka - 7. Krzysztof Głowacki, 8. Mateusz Masternak, 12. Krzysztof Włodarczyk; waga półciężka - 14. Robert Parzęczewski; waga super półśrednia - 4. Maciej Sulęcki.

Niepokonany na zawodowych ringach Adam Kownacki (17-0, 14 KO) został uznany Prospektem Miesiąca Stycznia Premier Boxing Champions. 

Boksujący w kategorii ciężkiej "Babyface" dwa tygodnie temu zastopował legitymującego się dobrym rekordem Iago Kiladze. Dzięki zwycięstwu 28-letni łomżanin zadebiutował w rankingu magazynu "The Ring".

Na razie nie wiadomo, gdzie, kiedy i z kim kolejną walkę stoczy Kownacki. Szef telewizji Showtime Stephen Espinoza chętnie widziałby Polaka w pojedynku z Dominikiem Breazealem, zaś Mateusz Borek chciałby, aby "Babyface" wystąpił podczas kolejnej gali Polsat Boxing Night.

Dwa tygodnie temu Adam Kownacki (17-0, 14 KO) zanotował pierwsze tegoroczne zwycięstwo, pokonując Iago Kiladze. Aktualnie "Baby Face" odpoczywa po tej wygranej, a na ring ma wrócić wiosną.

 

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) oświadczył w rozmowie z boxingtalk.com, że jest otwarty na walkę z Travisem Kauffmanem (31-2, 23 KO), który wcześniej rzucił mu wyzwanie, dodając, że jest w stanie znokautować niepokonanego Polaka.

- Gadanie jest nic niewarte, jeśli Al Haymon będzie tego chciał, to walczmy. Mamy tego samego menadżera, więc jeżeli taka będzie jego wola, to ten pojedynek będzie łatwy do zrobienia - powiedział pięściarz z Łomży.

Zapytany o to, co wie na temat Kauffmana, Adam Kownacki odparł: - Sparowaliśmy ze sobą tylko raz, to chyba mówi wszystko.

Kownacki w swoim ostatnim występie znokautował Iago Kiladze. Dzięki wygranej mieszkający na Brooklynie polski bokser awansował na dziesiątą pozycję rankingu wagi ciężkiej magazynu "The Ring". "Babyface" jest przymierzany do występu na gali Polsat Boxing Night, która podobno ma się odbyć 18 maja. Travis Kauffman ma już zaplanowaną walkę na 2 marca, więc do jego potyczki z Kownackim mogłoby dojść najwcześniej latem. 

Najnowsze komentarze