onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Zaplanowana na 14 kwietnia w Warszawie gala grupy MB Promotions "Bitka Warszawska" nie odbędzie się z powodu epidemii koronowirusa.

- Wczoraj miałem nadzieję, że sformatuję widowisko pod samą TV. Jednak nie. Środki poszły na zaliczki za hotele, bilety lotnicze. Wyrzucam to do kosza. Nie będę ryzykował zdrowia ludzi, nie wybaczyłbym sobie - skomentował odwołanie imprezy w Weszło FM Mateusz Borek. 

Głównym wydarzeniem kwietniowej gali miało być starcie Roberta Parzęczewskiego (24-1, 16 KO) z Ryanem Fordem (17-5, 12 KO).

Add a comment

Francuska grupa Europrom wygrała przetarg na organizację walki o mistrzostwo Unii Europejskiej wagi półciężkiej pomiędzy Pierrem Dibombem (19-0-1, 9 KO) i Robertem Parzęczewskim (24-1, 16 KO). Nie poinformowano jeszcze o dacie pojedynku, który ma się odbyć na gali w Nantes.

28-letni Dibombe jest posiadaczem pasa EBU-EU od listopada, kiedy to pokonał na punkty Sergieja Demczenkę. Francuz wszystkie zawodowe walki stoczył przed własną publicznością.

Parzęczewski na ring wróci 4 kwietnia na gali MB Boxing Night w Warszawie, gdzie zmierzy się z Ryanem Fordem. 26-letni pięściarz z Częstochowy ostatni raz boksował w październiku.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: ryan ford buatsi

4 kwietnia na gali MB Promotions w Warszawie Ryan Ford (17-6, 12 KO) przetestować ma Roberta Parzęczewskiego (24-1, 16 KO). Kanadyjczyk postanowił jednak wcześniej zaliczyć jeszcze walkę w Rosji i dziś na gali w Moskwie stanął naprzeciw niepokonanego Aslambeka Idigowa (18-0, 7 KO).

Ford od pierwszego gongu walczył zdecydowanie i ofensywnie, jednak boksersko odstawał od faworyzowanego Rosjanina, który umiejętnie potrafił przechodzić kontrnatarcia. W połowie pojedynku Idigow wydawał się bliski przełamania Forda, jednak zawodnik z Edmonton zdołał wrócić do gry w końcowych rundach i ostatecznie o wyniku zadecydować musieli punktowi.

Sędziowie wypunktowali wygraną Idigowa w stosunku dwa do remisu (96-94, 96-94, 95-95). Ford zakończył rywalizację bez żadnych kontuzji i za sześć tygodni powinien okazać się dobrym sprawdzianem dla Parzęczewskiego.

Add a comment

Grupa MB Promotions powraca na pięściarskie salony. Siódme wydarzenie organizowane przez Mateusza Borka odbędzie się już 4 kwietnia w Warszawie. W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji, która miała odbyć się podczas ostatniej edycji. Robert Parzeczęwski (24-1, 16 KO), polska nadzieja na mistrzostwo świata, sprawdzi umiejętności głodnego wielkiej wygranej Ryana Forda (17-5, 12 KO)!

Parzęczewski aktualnie znajduje się na fali szesnastu zwycięstw z rzędu. 26-latek zajmuje także czołowe lokaty w światowych rankingach. Kolejna wygrana z pewnością przybliży Polaka do upragnionej walki o pas. "Arab" do ringu wejdzie pewny swego jak nigdy, ale o wygraną wcale łatwo nie będzie. Kanadyjczyk słynie z agresywnego stylu walki i nie boi się żadnych wyzwań. W bokserskiej karierze przegrywał tylko z pięściarzami należącymi do ścisłej czołówki światowej, a wszystkie porażki kończyły się i tak decyzjami sędziowskimi. Z jednym wyjątkiem, kontrowersyjnej walki z Joshuą Buatsim, której efektem było odwołanie ze strony teamu Forda. W swoim ostatnim występie zawodnik z Edmonton w efektowny sposób posłał na deski Orlando Vazqueza i udowodnił, że potrafi dawać widowiskowe walki i jest piekielnie niebezpieczny.

- To będzie najsilniejszy rywal w mojej karierze. Wygrywa z bardzo dobrymi przeciwnikami, a przegrywa tylko z najlepszymi. Jest szczelny, agresywny i ciągle idzie do przodu - ocenia rywala Parzęczewski.

Warto wspomnieć również o bogatej karierze Forda w… MMA! Przed rozpoczęciem pięściarskiej przygody z powodzeniem Kanadyjczyk radził sobie w świecie wszechstylowej walki wręcz. Zawodnik z Edmonton stoczył ogółem 27 pojedynków, z których 22 zakończyło się jego wygranymi. “Real Deal” walczył m.i.n dla jednych z najlepszych organizacji MMA na świecie - World Series of Fighting czy Bellator. Walka zakontraktowana została na 10 rund w kategorii super średniej. Stawką pojedynku będzie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.

Bilety na MB Boxing Night 7: Bitka Warszawska będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku, 24 lutego, w serwisie ebilet.pl.

Add a comment

Mateusz Borek poinformował za pośrednictwem Twittera o przeniesieniu zaplanowanej na 23 listopada gali MB Promotions z Dąbrowy Górniczej do Radomia. Już wcześniej sygnalizowano problemy z organizacją tego wydarzenia.

Zmianie uległ również program imprezy, choć korekta dotyczy jedynie pojedynku wieczoru - z karty walk wypadło starcie Roberta Parzęczewskiego (24-1,16 KO) z Ryanem Fordem (16-5, 11 KO). Powodem jest niedyspozycja fizyczna Polaka.

Główną atrakcją listopadowej gali będzie w zaistniałej sytuacji konfrontacja Sergieja Werwejki (11-2, 7 KO) z Terellem Wintersem (12-2, 11 KO). W Radomiu wystąpią ponadto m.in. Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO), który zmierzy się z Aleksandrem Jegorowem (20-2-1, 10 KO) i Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO), który skrzyżuje rękawice z Sebastianem Ślusarczykiem (6-0, 4 KO).

Add a comment

Robert Parzęczewski (24-1,16 KO) nie traci czasu i błyskawicznie powróci do ringu na gali MB Boxing Night 6. Kolejnym rywalem "Mr KO" będzie piekielnie wymagający i bardzo twardy Kanadyjczyk Ryan Ford (16-5, 11 KO). Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Robert Parzęczewski w ostatni weekend dopisał do rekordu 24. zawodowe zwycięstwo. I choć jego przeciwnikiem był solidny Patrick Mendy, to pięściarza z Częstochowy nie cieszy wygrana na kartach punktowych i nie jest do końca zadowolony z przebiegu rywalizacji. Popularny "Mr KO" ma apetyt na znacznie lepsze występy w swoim wykonaniu. 25-latek błyskawicznie otrzymuje kolejną szansę na zaprezentowanie umiejętności. Na gali MB Boxing Night 6 w najważniejszym pojedynku wieczoru zmierzy się z najtrudniejszym przeciwnikiem w dotychczasowej karierze. Rywalem Parzęczewskiego będzie Ryan Ford.

- To będzie najsilniejszy rywal w mojej karierze. Wygrywa z bardzo dobrymi przeciwnikami, a przegrywa tylko z najlepszymi. Jest szczelny, agresywny i ciągle idzie do przodu. Muszę uważać na jego niebezpieczne ciosy sierpowe. W tym pojedynku chcę pokazać, że potrafię boksować - ocenia Parzęczewski.

Kanadyjczyk słynie z agresywnego stylu walki i nie boi się żadnych wyzwań. W bokserskiej karierze przegrywał tylko z pięściarzami należącymi do ścisłej czołówki światowej, a wszystkie porażki kończyły się i tak decyzjami sędziowskimi. Z wyjątkiem ostatniej walki z Joshuą Buatsim, która zakończyła się poważną kontrowersją i odwołaniem ze strony teamu Forda. - Robert cały czas zbliża się do walki o pas jednej z największych organizacji na świecie. Ford to niezwykły twardziel. Tylko raz przegrał przed czasem i to w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Toczył boje z czołowymi super średnimi na świecie, takimi jak Fedor Chudinov, Andrey Sirotkin czy Avni Yildrim. Jestem ciekawy, czy "Mr KO" zdoła go upolować - mówi organizator Mateusz Borek.

Warto wspomnieć również o bogatej karierze Forda w… MMA! Przed rozpoczęciem pięściarskiej przygody z powodzeniem Kanadyjczyk radził sobie w świecie wszechstylowej walki wręcz. Zawodnik z Edmonton stoczył ogółem 27 pojedynków, z których 22 zakończyło się jego wygranymi. “Real Deal” walczył m.i.n dla jednej z najlepszych organizacji MMA na świecie - World Series of Fighting. Bilety dostępne na ebilet.pl.

Add a comment

W pojedynku wieczoru gali grupy Tymex w Częstochowie Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) pokonał Patricka Mendy'ego (18-15-3, 1 KO). Stawką boju był pas mistrza Polski kategorii super średniej.

"Mister KO", który siedem swoich poprzednich walk wygrał przed czasem, rozpoczął dość nerwowo. W piątym starciu Polak w końcu złapał właściwy rytm i wydawało się, że przełamał wreszcie rywala, głównie dobrymi uderzeniami na korpus. Mendy wykorzystał jednak swoje doświadczenie, przetrwał kryzys i dał Parzęczewskiemu jeszcze kilka mocnych rund. Ostatecznie sędziowie punktowali 96-94, 97-93, 97-94.

Wcześniej w Częstochowie pierwszej porażki w karierze doznał Łukasz Wierzbicki (18-1, 7 KO), który został zastopowany w drugiej odsłonie przez Louisa Greene'a (11-1, 6 KO), a Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO) wygrywając przez niejednogłośną decyzję sędziów (95-96, 96-94, 97-93) z Edith Soledad Matthysse (17-10-1, 1 KO), obroniła pas WBO kategorii super piórkowej. Ponadto swoje walki wygrali Patryk Szymański (20-2, 10 KO) i Marcin Siwy (20-0, 8 KO).

Add a comment

Zapraszamy do Strefy Kibica ringpolska.pl, dziś poświęconej gali w Częstochowie, na której wystąpią m.in. Robert Parzęczewski, Ewa Brodnicka, Łukasz Wierzbicki i Patryk Szymański.

Add a comment

Grupa MB Promotions po raz szósty postanowiła rozgrzać środowisko sportów walki w naszym kraju. Organizator Mateusz Borek tym razem obrał na celownik Dąbrowę Górniczą. Już 23 listopada w ringu pięściarskim pojawią się najlepsi pięściarze w Kraju nad Wisłą - Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO), Damian Jonak (41-1-1, 21 KO), Łukasz Wierzbicki (18-0, 7 KO), Patryk Szymański (19-2, 10 KO) czy Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO).

Grupa MB Promotions dowodzona przez Mateusza Borka poprzednimi niezwykle udanymi wydarzeniami zapracowała sobie na zaufanie kibiców sportów walki w Polsce. Organizatorzy musieli zareagować na głosy fanów i postanowili dać im to, czego pragną. Po raz szósty najbardziej efektowna grupa bokserska w naszym kraju rozgrzeje kibiców. 23 listopada pod odstrzałem emocji sprawdzone zostaną fundamenty hali w Dąbrowie Górniczej.

W ringu nie mogło zabraknąć wielkiej nadziei polskiego boksu Roberta Parzęczewskiego. Pięściarz z Częstochowy aktualnie znajduje się na fali piętnastu zwycięstw z rzędu i zajmuje czołowe lokaty w światowych rankingach. Kolejne wygrana z wymagającym przeciwnikiem z pewnością może przybliżyć popularnego "Araba" do walki o wymarzony pas mistrza świata.

Do ringu powróci także Damian Jonak. Doświadczony pięściarz, posiadający jeden z najlepszych rekordów w Polsce, postanowił wymazać z pamięci porażkę, która była efektem wielkiej kontrowersji sędziowskiej. 36-latek z Tarnowskich Gór liczy na mocnego rywala. A jeśli walczy na gali grupy MB Promotions, to może być pewny, że takie żądania zostaną spełnione.

O być może 20 zawodową wygraną w Dąbrowie Górniczej powalczy Łukasz Wierzbicki. Podopieczny Gusa Currena robi spore postępy z walki na walkę, ale poprzeczka z każdym kolejnym występem idzie w górę. Pod koniec listopada 28-latek ma wykonać kolejny krok w kierunku realizacji sportowych marzeń, ale czy i tym razem skutecznie zdoła oszukać swojego przeciwnika?

Szybki powrót z “emerytury” zaliczył Patryk Szymański. Ostatnią walką młodego pięściarza żył cały pięściarski świat. Każdy kibic zapamięta do końca życia dziesięć nokdaunów w pięć rund z Robertem Talarkiem na poprzedniej edycji MB Boxing Night. 26-latek nie mógł przestać myśleć o emocjach, które dostarczył mu ten występ. Głodny wrażeń i sportowych sukcesów powraca, aby udowodnić, że stać go jeszcze na naprawdę wielkie rzeczy.

Add a comment

Czytaj więcej...