Patronat medialny


 

Dimitrij Biwoł dołączył, do wciąż stosunkowo nielicznego, grona bokserskich ekspertów, którzy dają Oleksandrowi Usykowi (21-0, 14 KO) realne szanse na pokonanie Tysona Fury'ego (31-0-1, 24 KO).

- Byłem zaskoczony postawą Fury'ego z Ngannou. Nie wierzyłem w Francisa, ale pokazał się dobrze. Ngannou był dobry, ale szczerze Tyson był tego dnia fatalny - ocenia Biwoł i dodaje: - Fury przed walką z Usykiem musi zaliczyć porządny obóz treningowy. Jeśli to będzie Fury z walki z Nagnnou, to wiadomo, jak się to skończy. Teraz Usyk jest w tej walce dużym faworytem!

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej, odbędzie się 17 lutego w Rijadzie.

Add a comment

Teddy Atlas uważa, że wielu ekspertów zbyt pochopnie odbiera szanse Oleksandrowi Usykowi (21-0, 14 KO) w zaplanowanym na 17 lutego pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej Tysonem Furym (31-0-1, 24 KO).

- Jak można stawiać przeciw Usykowi, który zdobył olimpijskie złoto, zunifikował tytuły w cruiser, a potem przeszedł do ciężkiej i wywalczył pasy? - pyta retorycznie słynny trener. - Każdy odhacza punkty, w których Fury ma przewagę nad Usykiem: jest większy, może walczyć na dystans i z bliska... Wszyscy kochają Furego. Ale mi od początku było trudno stawiać przeciwko Usykowi.

- Uwielbiam Fury'ego, jest bardzo wszechstronny. Z Ngannou zawalczył słabo, bo może nie był mentalnie gotów i sądził, że to będzie łatwizna. Mi jest trudno skreślać Usyka, bo jest jedna rzecz, o której się nie mówi. Ludzie mówią o tym, że Fury ma jab, że potrafi boksować, że jest większy, ale Usyk ma coś innego - on wie, jak wygrywać! - dodaje Teddy Atlas.

Add a comment

James Toney nie ma najlepszego zdania o stanie dzisiejszej kategorii ciężkiej. W rozmowie z Marko Boxing były czempion nie gryzł się w język pytany o aktualną światową czołówkę.

- Tyson Fury powinien się wstydzić [po walce z Ngannou]! Jest przecież teraz najlepszy na świecie. Kto tam jeszcze jest... Wilder, Joshua. Szczerze to nie wiem, kto więcej - stwierdził 55-letni Amerykanin. 

Gdy podrzucono mu nazwisko Oleksandra Usyka, Toney wypalił: - To śmieć... Trafił na właściwy czas, na odpowiedni moment. W moich czasach byłby kompletnie zniszczony. W zasadzie każdego z obecnych zawodników byśmy zniszczyli. Nie ma mowy, żeby oni przetrwali w latach 70-tych czy 80-tych! 

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) w rozmowie z Boxing King Media skomentował spięcie z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) podczas face off na wczorajszej konferencji prasowej.

- Tyson to numer 1 konferencji prasowych i ja nie jestem w stanie go przegadać - przyznał Ukrainiec. - Próbuję, ale nie mogę. Tyson dużo gada i dobrze. Ja go szanuję, szanuję też jego ekipę.

- Ale gdy dotknął mojego czoła... Ja jestem zawsze gotów do walki, mogłem z nim walczyć od razu. Konferencja prasowa to tylko show, jednak nie zamierzałem stać bezczynnie, gdy on na mnie napierał, pomyślałem sobie: to moje miejsce i nie dotykaj mnie! Pogadamy sobie z nim w ringu - dodał Usyk, który z Furym skrzyżuje rękawice 17 lutego.

Add a comment

Evander Holyfield nie skreśla Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) w walce o cztery pasy wagi ciężkiej z faworyzowanym Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

- To powinien być świetny pojedynek - ocenia "Holy". - Szybkość będzie w nim decydująca. Fury w przeszłości radził sobie świetnie, ale styl robi walkę. 

- Gdy boksujesz z większym rywalem, ale jesteś szybszy i potrafisz przyjąć, możesz wygrać. Jeżeli jednak będziesz przyjmował za dużo, może być po wszystkim - twierdzi Holyfield i dodaje: - W życiu chodzi o to, by się nie poddawać, a według mnie Usyk się nie poddaje. To daje dobre zestawienie!

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) jest jednym z gości honorowych konwencji WBC w Taszkiencie. Ukrainiec w przeszłości dzierżył pas World Boxing Council w kategorii junior ciężkiej. Teraz tytuł WBC jest jedynym, którego nie zdobył jeszcze w wadze ciężkiej.

Add a comment

Aleksander Krasiuk w rozmowie z Boxing News zdradził, że został już ustalony nowy termin dla walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) i Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- W kontraktach na ten pojedynek była data 23 grudnia, ale to jest kwestia zdrowego rozsądku. Jeśli pięściarz [Tyson Fury] nie chce wyjść do ringu, to nie można go do tego zmusić. Można się procesować, kłócić, ale jeżeli zawodnik walczyć nie chce, to nic go do tego nie skłoni - powiedział promotor Usyka.

- Wolimy pozostać elastyczni i spokojni, już ustaliliśmy nową datę i ogłosimy ją w przyszłym tygodniu... mam nadzieję - dodał Krasiuk.  

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) zapowiedział, że jest gotowy przystąpić do walki unifikacyjnej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) już 23 grudnia. Nie ma jednak pewności, czy Brytyjczyk zaakceptuje ten termin.

W sobotę Fury wygrał na punkty z Francisem Ngannou, jednak nie był w najlepszej dyspozycji, a w trzeciej rundzie był liczony. Brytyjczyk po przejściu badań medycznych zadecyduje, kiedy będzie gotowy do skrzyżowania rękawic z Ukraińcem.

Pięściarze podpisali kontrakt na walkę i ustalili warunki finansowe tego starcia już kilka tygodni temu. Stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata WBC, WBA, WBO i IBF oraz tytuł magazynu "The Ring".

Add a comment

Oleksandr Usyk wylądował dziś w Rijadzie i jutro zasiądzie przy ringu, by obejrzeć na żywo walkę Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Francisem Ngannou (0-0, 0 KO).

Na Instagramie Ukrainiec zamieścił swoje zdjęcie opatrzone opisem: "Francis, ostrożnie z Tysonem, potrzebuję go w ringu 23 grudnia".

Add a comment