Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Trener Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) SugarHill Steward w rozmowie z Boxing Social stanowczo zaprzeczył, jakoby jedynym pomysłem na majową walkę w Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) był nokaut.

- Przemyślałem wszystkie możliwe rozwiązania - zapewnił amerykański szkoleniowiec. - To nie jest tak, że budzę się i mówię: nokaut i tyle! Ja naprawdę mam mózg i z niego korzystam. Przewiduję wszystko, co może i co powinno się wydarzyć. Składam to wszystko do kupy, wykonuję swoją pracę.

Zapytany o atuty Usyka Steward odparł: - To co mi u niego imponuje to sposób, w jaki kreuje zwycięskie dla siebie sytuacje. I nie obchodzi mnie, czy on rywali nokautuje czy nie. On po prostu wie, jak wygrać. Jest niepokonany jak Tyson, to będzie intrygujące - te dwa bokserskie mózgi.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będą cztery pasy kategorii ciężkiej, zaplanowany jest na 18 maja.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) szykuje się (już po raz kolejny) do waki o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (21-0, 14 KO). Aktualny termin hitowego starcia to 18 maja.

Add a comment

Bob Arum twierdzi, że dobre przygotowany Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) nie powinien mieć problemów z pokonaniem Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) w majowej walce o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Od samego momentu ogłoszenia tej walki uważałem Fury'ego za wielkiego faworyta, bo według mnie jego gabaryty i bokserskie umiejętności to jest za dużo dla Usyka - powiedział szef Top Rank kanałowi BoxNation. - Mam jednak duży problem z postawą Fury'ego w ostatniej walce z Ngannou. Wyglądał okropnie. Wytłumaczenia mogą być dwa: albo nie trenował mocno przed tą walką albo wiek już dał mu się we znaki. Odpowiedź poznamy 18 maja.

- Jeśli zobaczymy Tysona z walk z Wilderem czy Whytem, to nie ma mowy, żeby pokonał go Usyk czy jakikolwiek inny ciężki. Ile z niego zostało, przekonamy się 18 maja - przekonywał Arum. - Dlatego ta walka jest tak ciekawa, że jest przed nią tyle pytań. Przecież jeśli chodzi o Usyka, to też nie wiemy, czy jest taki, jak był wcześniej. Wydaje się być czuły na ciosy na korpus, co pokazała walka z Dubois. Nie wiem, czy tam było uderzenie poniżej pasa. Usyk się zbierał po nim 5 minut. Więc pojawia się pytanie, czy jego ciało też już nie zaczyna odmawiać mu posłuszeństwa.

- Jeśli porównać walki Ngannou z Furym i Joshuą, w głowie pojawia się wiele zapytań, ale tak już jest w boksie. To jest sport jeden na jeden. W sportach zespołowych, jeśli jeden zawodnik nie jest w formie, to nie wpływa to aż tak na całą drużynę, a w boksie jest inaczej - stwierdził słynny promotor.

Add a comment

Roy Jones Jr zdaje się nie wróżyć Oleksandrowi Usykowi (21-0, 14 KO) powodzenia w starciu o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- Usyk to świetny technik, ale brak mu eksplozywności. Gdyby ją miał, byłby dla Fury'ego problemem - powiedział były czempion w rozmowie z talkSPORT.

- Jeśli jesteś mniejszy i wychodzisz do dużego rywala, to musisz być eksplozywny, bo inaczej nie zdobędziesz szacunku przeciwnika. Usyk bez tego atrybutu nie pokona Fury'ego i nie obchodzi mnie, co ludzie mówią! - oświadczył Roy Jones Jr.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) stwierdził w rozmowie z SecondsOut, że nie obawia się, iż Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) po raz kolejny wycofa się z walki o cztery pasy wagi ciężkiej, zakontraktowanej obecnie na 18 maja.

Czempion federacji WBA, WBO i IBF oświadczył ponadto, że nie śledzi internetowych aktywności swojego rywala, który ostatnio przechwala się w sieci znakomitą dyspozycją fizyczną: - Nie oglądam instagrama ani filmików Tysona Fury'ego, skupiam się tylko na treningu, rodzinie, na moim teamie. Instagrama nie używam teraz ani trochę, bo myślę, że w tej chwili byłaby to by strata czasu. Czytam książki, spędzam czas z rodziną, nie wiem, co się dzieje poza moim otoczeniem.

Zapytany o najmocniejsze strony "Króla Cyganów" Usyk odparł: - Największym atutem Fury'ego są jego gabaryty, ale w pewnych okolicznościach te gabaryty mogą już nie być zaletą...

Add a comment

Aleksandrer Krassiuk nie dowierza do końca, że 18 maja dojdzie ostatecznie do walki Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- Nie mam pewności, czy ta walka się odbędzie. Ten facet wycofywał się już cztery razy - mówi promotor Usyka. - Postanowiliśmy nawet przestać sobie żartować i krytykować Luke'a, [Fury'ego], by wzmocnić jego wiarę w siebie.

- Jeśli jest cokolwiek, co możemy jeszcze zrobić, by pomóc mu wyjść do ringu z Usykiem, jesteśmy gotowi! - uszczypliwie dodaje Krasiuk.

Stawką starcia Oleksandra Usyka z Tysonem Furym będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej. Pięściarze umówili się także na pojedynek rewanżowy w drugiej połowie roku.

Add a comment

 Tony Bellew stawia na zwycięstwo Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) w zaplanowanym na 18 maja w RIjadzie pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- To będzie fascynująca walka, choć niezbyt dobra do oglądania. Myślę, że Usyk wyszarpie zwycięstwo - prognozuje "Bombardier" z Liverepolu w wywiadzie dla Spinbet. -  Mam tylko nadzieję, że go nie przekręcą, bo jeśli to wygra, to według mnie to będzie największa kariera spośród wszystkich pięściarzy, których widziałem.

- Usyk z każdym mistrzem walczył na wyjeździe, zunifikował pasy. Zrobił to w junior ciężkiej, a potem pobił w ciężkiej Joshuę na jego własnej ziemi. On pokona Fury'ego wbrew wszelkim zakładom. Ale żeby było jasne, on dla mnie wcale nie jest underdogiem, bo byłem z nim w ringu i wiem, jak dobry on jest. Jednak mało kto spodziewał się, że Usyk tak dobrze poradzi sobie też w wadze ciężkiej.

Add a comment

Choć po ostatnich efektownych zwycięstwach akcje Anthony'ego Joshuy (28-3, 25 KO) znacznie poszły w górę, w opinii Carla Frocha AJ nie dałby rady pokonać Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO), gdyby po raz trzeci skrzyżował z nim rękawice.

- Postawiłbym na Usyka - przyznał Brytyjczyk w swoim podcaście. - On już dwa razy wygrywał z Joshuą. Kiedy Usyk wciska gaz, podkręca tempo, to dominuje. I walka nie jest nawet bliska, on rządzi w ringu.

- Joshua dobrze wyglądał z Ngannou, ale on toczył dopiero drugą zawodową walkę, co brzmi po prostu śmiesznie - dodał Froch.

Do ewentualnej ponownej konfrontacji Usyka z Joshuą mogłoby dojść nie szybciej niż na przełomie 2024 i 2025 roku. Wcześniej Ukrainiec ma zaplanowane dwa pojedynki z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO), pierwszy na 18 maja.

Add a comment

Magazyn The Ring zaktualizował swój ranking kategorii ciężkiej po sobotnim zwycięstwie Anthony'ego Joshuy nad Franisem Ngannou.

Mistrzem "Biblii Boksu" w królewskiej dywizji od sierpnia 2022 roku pozostaje Oleksandr Usyk, zaś trzej najwyżej sklasyfikowani obecnie pretendenci to Tyson Fury, Anthony Joshua i Joseph Parker.

Ranking The Ring wagi ciężkiej: Mistrz - Oleksandr Usyk, 1. Tyson Fury, 2. Anthony Joshua, 3. Joseph Parker, 4. Zhang Zhilei, 5. Filip Hrgovic, 6. Frank Sanchez, 7. Jared Anderson, 8. Joe Joyce, 9. Deontay Wilder, 10. Agit Kabayel.

Add a comment