Patronat medialny


 


Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) poinformował za pośrednictwem Twittera o zakończeniu negocjacji z obozem Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) dotyczących walki o cztery pasy kategorii ciężkiej, do której dojść miałoby 29 kwietnia w Londynie.

- Uzgodnione ustalenia zostały przesłane do strony Fury'ego. Deadline został ustalony. Zegar tyka. Piłka jest po stronie chciwego Brzuszka. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pojedynek się odbył - napisał Usyk. 

Menadżer ukraińskiego czempiona Egis Klimas dodał od siebie: - Ugięliśmy się wystarczająco, by do tej walki doszło. Fury chciał, by wszystko było tak, jak on chce. Zobaczymy teraz, czy jest mężczyzną i weźmie tę walkę. Przepraszam, ale dla nas to żaden Król a po prostu Cygan.

Add a comment

Egis Klimas w rozmowie ze Stevem Kimem oświadczył, że w trakcie dyskutowania warunków pojedynku Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) wciąż pojawiają się ze strony Brytyjczyków nowe problemy, które w jego opinii mogą stać się pretekstem do zakończenia negocjacji.

- Oni traktują Usyka jak innych jak Whyte'a albo Chisorę, jakby to była jakaś kolejna walka Fury'ego w Wielkiej Brytanii i wszystko ma być na jego warunkach - ocenił menadżer czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

- Poczekamy jeszcze, bo teraz musimy zatrudnić brytyjskiego adwokata, gdyż oni chcą postępować według swoich zasad. Jesteśmy tutaj obcy, ale nie możemy się zgadzać na wszystko, czego oni sobie zażyczą. Dosyć tego! - stwierdził Klimas, dodając, że jeśli nie uda się zakontraktować walki Usyk - Fury na 29 kwietnia, jego zawodnik będzie musiał wywiązać się z czekających go obowiązkowych obron.

Add a comment

Aleknsader Krasiuk nie jest takim optymistą jak Frank Warren w kwestii szans zakontraktowania na 29 kwietnia walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Promotor ukraińskiego czempiona jest zdania, że kolejne żądania ze strony "Króla Cyganów" mają za zadanie uniemożliwienie pomyślnej finalizacji rozmów na temat hitowego pojedynku.

- Skłaniam się raczej ku temu, że jest walki nie będzie niż że będzie - ocenił Krasiuk w wywiadzie dla IFL TV. - Ten tydzień do nasz deadline.

- We wtorek powinniśmy dostać szkice kontraktów. Na pewno trochę czasu zajmie ich przejrzenie i zorientowanie się, co w nich jest. Ten tydzień to powinien być dla nas termin ostateczny. Dobrze jednak, że obaj pięściarze twierdzą, że chcą tej walki. Co do Usyka jestem tego pewien na 500 procent. On tego pragnie najbardziej. I nie chodzi mu o Tysona Fury'ego ale o pas WBC, którego brakuje mu w jego kolekcji - dodał Aleksander Krasiuk.

Add a comment

Aleksander Krasiuk w rozmowie z talkSPORT skomentował wideo opublikowane w mediach społecznościowych przez Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), na którym "Król Cyganów" domaga się usunięcia z kontraktów na walkę z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) klauzul rewanżowych. Zdaniem promotora ukraińskiego czempiona "Król Cyganów" tak naprawdę nie chce pojedynku z jego podopiecznym.

- Jak tylko Usyk zaakceptuje warunek o braku klauzuli rewanżowej, to Fury zacznie szukać czegoś innego, by się z tej walki wymiksować - stwierdził Krasiuk. - Powiem wam, dlaczego... Fury zablefował i Usyk go sprawdził - on nie spodziewał się, że Usyk zaakceptuje podział 70 do 30. Nie trenował, a następnego dnia w teatralnym geście poudawał, że biega i ma za sobą trening bokserski. To wszystko lipa. Nie jest przygotowany i boi się walczyć. Będzie tak długo unikał Usyka, jak to możliwe. Nie ufamy mu, nie wierzymy mu.

- I jeszcze coś - gdy zaczynaliśmy negocjacje, to obóz Fury'ego pierwszy poprosił o rewanż. To Fury chciał rewanżu i my się na to zgodziliśmy - dodał opiekun Oleksandra Usyka.

Add a comment

Martin Bakole (18-1, 13 KO) po podpisaniu kontraktu z Benem Shalomem szuka rozgłosu i ciekawej walki. Kongijczyk, goszcząc w sobotę w studio Sky Sports, zrobił wokół siebie trochę szumu, deklarując, że podczas jednego ze sparingów w Dubaju w ubiegłym roku zastopował Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO).

Rewelacje Bakole szybko zdementował promotor czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Aleksander Krasiuk.

- Bakole to świetny dzieciak. Był najlepszym sparingpartnerem Usyka podczas ostatnich trzech obozów. Ale o "stopowaniu" Usyka przez Bakole słyszałem tylko raz - gdy stopował Usyka, żeby ten go nie znokautował! - oświadczył Krasiuk.

Add a comment

Aleksander Krasiuk w wywiadzie dla iDBoxing oświadczył, że jest już mało prawdopodobne, by udało się zakontraktować na 29 kwietnia walkę Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Promotor zunifikowanego czempiona wagi ciężkiej stwierdził, że Fury "chce za dużo pieniędzy" i Usyk wobec fiaska negocjacji najpewniej przystąpi do obowiązkowej obrony pasa WBA z Danielem Dubois (19-1, 18 KO).

- Najgorsze jest to, że Fury jest gwiazdą dzięki swoim fanom i powinien się im odwdzięczyć [walką]. Jeśli tego nie zrobi, pogrąży się w zapomnieniu. To niegodne tak traktować kibiców - ocenił postawę "Króla Cyganów" Krasiuk. 

Add a comment

Choć Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) od wielu tygodni trenuje do walki o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO), coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że hitowy pojedynek dojdzie do skutku. O nastrojach w obozie Ukraińca opowiedział w rozmowie z SecondsOut jego promotor Aleksander Krasiuk.

- Usyk jest w treningu od grudnia, więc znajduje się w znakomitej formie. Zanim przyleciałem do Londynu, złożyłem mu wizytę, był w świetnej dyspozycji mentalnej i fizycznej - stwierdził Krasiuk.

- On jest gotów do walki, więc gdy usłyszał, że walka jest zagrożona, to był trochę rozczarowany, bo szykował się na najważniejszy pojedynek w historii kategorii ciężkiej. Nie przejął się jednak tym tak bardzo, bo jest profesjonalistą - zdradził promotor czempiona WBA, WBO i IBF, dodając: - Jesteśmy już zmęczeni tymi negocjacjami, chcemy jakichś konkretów, czy Tyson w to wchodzi czy nie.

Add a comment

Menadżer Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) Aleksander Krasiuk skomentował w rozmowie z talkSPORT kwestię negocjacji na temat walki swojego zawodnika z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

Pertraktacje dotyczącego pojedynku planowanego na 29 kwietnia w Londynie znalazły się ostatnio w impasie, za co opiekun czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej obwinia Brytyjczyków.

- Cóż mogę powiedzieć? My jesteśmy gotowi. Może ktoś tutaj chce uniknąć zagrożenia, pozostając w bezpiecznym położeniu. Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Jeśli Tyson Fury nie wyjdzie do walki, to nadal będziemy mieli nasze pasy - powiedział Krasiuk, zdradzając przy okazji, że obóz "Króla Cyganów" otrzymał propozycję podziału gaż w stosunku 60 do 40 na korzyć zwycięzcy starcia, jednak propozycja została odrzucona.

Add a comment